PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Today 50 or Yamaha BW's 100

FET
12-05-2014, 12:52
Merhabalar, keyifli forumlar.

Yaz geldi çattı. Şehir içerisinde kullanabileceğim, başlıkta belirttiğim üzere bu iki scooter arasında karar verme aşamasındayım.
BW's hakkında fikir sahibiyim. Arkadaşımda vardı bir sezon kullandım. 2 zamanlı olmasından ötürü atikliği vs çok zevkliydi. 2 zamanlı olduğu için Today 'e göre biraz daha masraflı olacaktır ama sorun teşkil etmiyor.

Yalnız Today hakkında hiçbir fikrim yok. 70-75 kg 'yim. Çekişi nasıl olur? Zorlama vs yapar mı? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Özellikle birebir kullanıcılardan yorum rica ediyorum. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

BW's 2004 30.000 'de
Today 2007 20.000 'de

mikelazi
12-05-2014, 14:25
70kg yim today le son hız olarak 60 ı gördüm.performansı bws gibi olamaz.fakat yakıt tuketimi konusunda inanılmaz cimridir...today alırken sakın km.göstergesindeki km.ye aldanmayın.ön tekeri ters çevirince km.ölçüsü gerigeri gider.:) arka freni sıkınca önde devreye girer.şirin tatlı bir motordur.ama kesinlikle e-5 gibi yollara çıkılmaz.

FET
12-05-2014, 15:50
BW's çok farklı bir makine asla kıyaslanmaz dediğiniz gibi ama bu ikisinden birini alacağım kısmet olursa
tekerin terse dönmesiyle km nin geri sarması iyiymiş :D
en çok cezbeden tarafı yakıt sarfiyatı, sonra da şirinliği :)
Adana içinde kullanacağım. E-5 le pek işim olmuyor.

urukain
12-05-2014, 20:56
ikisinide zamanında kullandım 85 kiloyum today bana küçük geliyodu ve performansı baya az geliyodu bana. bence masrafları önemli değilse bws tercih edilmeli :)

arsenikli
12-05-2014, 21:11
yazdıklarının ikiside değil ama neden spacy 110 düşünmüyorsun _?

RottingChrist
12-05-2014, 21:58
temiz bws bulmak çok ama çok zor. olanlar da zaten uçuk fiyat istiyor. bende zip 100 var 2006 model düşünürseniz satabilirim.

6000 km de mavi renk.

1998corsa
12-05-2014, 23:13
today e 2 kısı bınmenız zor olur ayrıca sehır ıcınde adanada onunla gezmeyı ıstemezsınız, suruculerın gormesı gereken sevıyenın altında kalıyorlar ve kucuk oldugu ıcın daha dıkkatsız davranabılırler. bws dedıgınız gıbı cok serı dır bakımlarını duzgun yaparsanız sızı hıc uzmez bodrumda essek gıbı bınılenlerı var banamısın demıyor.

arsenikli
12-05-2014, 23:25
devir ekonomi devri motorda olsa yakıt önemli bence benim iki zamanlı vespa araba kadar yakıyor mesela

Maxi
13-05-2014, 00:12
ne today nede 2 zamanlı motor alınmaz
biraz daha etli butlu birşey bakın bence.

ben today ile ist bostancıdan göztepeye gittim geldim 5km yol
ömrüm tükendi, 155i arayacaktım kurtarın beni diye, yol bitmedi ne o ya oyuncak gibi.

mikelazi
13-05-2014, 11:28
ne today nede 2 zamanlı motor alınmaz
biraz daha etli butlu birşey bakın bence.

ben today ile ist bostancıdan göztepeye gittim geldim 5km yol
ömrüm tükendi, 155i arayacaktım kurtarın beni diye, yol bitmedi ne o ya oyuncak gibi.

iyiymiş :)...bende bir sefer anadoludan avp.yakasına geçme gafletinde bulunmuştum.dönüşü eminönü haremden yapmıştım.today olmazsa honda beat tavsiye ederim saglam az yakar 100cc 7.5hp. 2 kişide çok rahat binersiniz.varyatöründe ufak oynamalarla 95-100 ü görür :)

timucintt
13-05-2014, 12:31
today rezalet motorlu bisikletden berbat.... BW's kullanımıda zevkli sürüşüde, parçasıda bol... 2 zamanlı olması yüklemen içinde güzel bir motor yapabilir onu... hobby scooterı tam ben olsam ikisi arasında biri olacaksa tabiki BW's 100kmde 4 litre yakıyor ama haberin olsun.... ama tarzı olan bir scooter... ama bakımlarını geciktirmeyeceksin.... hem çok uzun zamanda binebilirsin anında motorunu çöpte edebilirsin...

FET
14-05-2014, 12:03
Değerli yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.
Today i eledim zaten, küçük bir scooter için şehir dışına çıkmak istemiyorum. Adana içerisinden bakınıyorum.
Zamanında 4 zamanlı scooterım oldu fakat 2 zamanlı gibi zevk vermiyor.
O yüzden Adana içerisinden bakıyorum.
İmkanlar doğrultusunda en mantıklısı BW's geliyor.
Tek kişi kullanacağım. Sağa sola gitcem maksat dolmuş otobüs derdi çekmeyim.
Parçası çok, yakın bir arkadaşım motor ustası herhangi bir arıza durumunda müdahale eder
tek derdi yakıt olsun önemli değil...

Siz değerli forum sakinlerine bir sorum daha olacak;
Mersin 'de Peugeot Speedfight 2 var, onun hakkında hiç bilgim yok, görüntüsü BW's ye göre çok güzel, sanırım o da 2 zamanlı
Bu konu hakkında görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

onursumer
14-05-2014, 12:15
speedfight2 temiz ise alınabilir yakın bir arkadaşımda vardı zamanının en mondern duran scooteri idi bana gore :)

mikelazi
14-05-2014, 12:22
Değerli yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.
Today i eledim zaten, küçük bir scooter için şehir dışına çıkmak istemiyorum. Adana içerisinden bakınıyorum.
Zamanında 4 zamanlı scooterım oldu fakat 2 zamanlı gibi zevk vermiyor.
O yüzden Adana içerisinden bakıyorum.
İmkanlar doğrultusunda en mantıklısı BW's geliyor.
Tek kişi kullanacağım. Sağa sola gitcem maksat dolmuş otobüs derdi çekmeyim.
Parçası çok, yakın bir arkadaşım motor ustası herhangi bir arıza durumunda müdahale eder
tek derdi yakıt olsun önemli değil...

Siz değerli forum sakinlerine bir sorum daha olacak;
Mersin 'de Peugeot Speedfight 2 var, onun hakkında hiç bilgim yok, görüntüsü BW's ye göre çok güzel, sanırım o da 2 zamanlı
Bu konu hakkında görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

ön çatal sistemi biraz farklı 2 zamanlı ve bws ten performans olarak üstün diyebilirim.yakışıklıda bir motor ama bws kadar parçası bol degil...neredeyse hiç yok bile diye bilirim.varyatör kayışı için bile çalmadıgımız kapı kalmamıştı.bence bws peugeot tan daha mantıklı bir karar...