PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone 4 Sim kartı görmüyor (aranıyor) yardımı

SerhatA.
12-05-2014, 22:33
Daha bu akşam bi bayiden 2. el İphone4 marka telefon aldım , aldığımda kurulumunu kendim ofisden bilgisayar sayesinde yaptım yaptıktan hemen sonra sim kartı 1 dk gördü sonra hep aranıyor yazdı ve güncelleme olmasına rağmen onuda yapmıyor.. şimdi bi ayar sıkıntısımı var telefonmu arızalı anlayanlar bi bakabilirmi

onursumer
12-05-2014, 22:44
başka bir sim kart ile deneme şansın var sa o şekilde dene

yazılım guncellemesinde ne gibi bir hata alıyorsun ?

arsenikli
12-05-2014, 22:46
saat tarih falan doğrumu ?

mert_can 41
12-05-2014, 22:46
Hatınız sonradan kesmemi yoksa uyumlu olanlardanmı benimki kesmeydi düzenli olarak sim kartını görmüyodu bir kaç kez çıkarıp taktıktan sonra görüyodu uyumlu olanlardan almıştım bir sorun çıkmadı

SerhatA.
12-05-2014, 22:49
Saat ve Tarih doğru, güncelleme yüklenemedi uyarısı veriyor Pc yoluyla İtunesden de denedim ordada en son hata verdi...

Hattım sonradan kesme android kullanıyordum

ToyGun
12-05-2014, 22:52
benim de telefonum uzunca zaman aynı hatayı verdi ara ara.

Sim kart düzgün kesilmemişti, o yüzden yanımda hep sim kart yuvasını çıkartan aparatı taşıyordum. Tam yerine oturtmayın, sim kart'ı tutan bölüm yuvanın bir iki milim dışında kalacak şekilde deneyin. büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir.

SerhatA.
12-05-2014, 22:57
benim de telefonum uzunca zaman aynı hatayı verdi ara ara.

Sim kart düzgün kesilmemişti, o yüzden yanımda hep sim kart yuvasını çıkartan aparatı taşıyordum. Tam yerine oturtmayın, sim kart'ı tutan bölüm yuvanın bir iki milim dışında kalacak şekilde deneyin. büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir.

Valla deniyorum olmuyor..

Le10ur
12-05-2014, 23:17
ayarlara gır ağ ayarlarını sıfırla bı yerıın wıfısıne baglan sonra telefonu ac kapa duzelır

arifba
12-05-2014, 23:23
Telefon kayıtsız olabilirmi ?

By_emre
12-05-2014, 23:42
Sim kart telefonun kart yuvasına tam oturuyor mu ? Eger kenarında boşluk vs var ise sağa sola oynayıp o şekil takın cihaza

SerhatA.
13-05-2014, 00:08
ayarlara gır ağ ayarlarını sıfırla bı yerıın wıfısıne baglan sonra telefonu ac kapa duzelır

Denedim olmadı... kafayı yicem sanırım :D

muratburunce
13-05-2014, 07:51
Denedim olmadı... kafayı yicem sanırım :D

aynısı benimde başıma geldi 2.el almıştım simi görmedi telefonu değiştirdik en son aldığım yerden :)

battalgazi
13-05-2014, 08:11
telefona yenı pasaport kaydı yaptırıldığında aveada bu sorunu yaşamıştım kayıt tamamlanmasına rağmen aranıyor uyarısı çıkıyordu müşteri hizmetlerini arayıp hallettirmiştim benzer bir sorun olabilir

SerhatA.
13-05-2014, 09:52
Yurt içi girişli diye aldım telefonu valla dayanamadım gittim geri verdim şansımada sahibi servise gitmiş 6ya kadar halledecez dedi bakalım sorun neymiş

muratburunce
13-05-2014, 10:02
Yurt içi girişli diye aldım telefonu valla dayanamadım gittim geri verdim şansımada sahibi servise gitmiş 6ya kadar halledecez dedi bakalım sorun neymiş

en iyisini yapmışsınız sıcağı sıcağına hemen geri götürmüşsünüz... telefonu 2.kere verdiğinde seri numarasını fln kaydedin eğer aynı hatayı verirse değiştemesini isteyin değiştirdim diyip aynı telefonu vermesin...

SerhatA.
13-05-2014, 11:45
en iyisini yapmışsınız sıcağı sıcağına hemen geri götürmüşsünüz... telefonu 2.kere verdiğinde seri numarasını fln kaydedin eğer aynı hatayı verirse değiştemesini isteyin değiştirdim diyip aynı telefonu vermesin...

Akşam gidecem valla hattımı taktıracam çalışana kadar orda duracam yoksa para iadesi isticem.... bi telefon aldık çalıştıramıyoruz :D şaka gibi

muratburunce
13-05-2014, 12:25
telefonculara pek güven olmaz bozuk açılmış tamir görmüş telefonu sıfır diye satmaya çalışırlar :) ztn bi telefoncular bide galericiler 2sine güven olmaz :D

SerhatA.
13-05-2014, 22:47
Ben yandım siz yanmayın arkadaşlar aldığım telefon arızalı çıktı bi başkasını verdi oda şarj almıyor ısınıyor uyarısı veriyordu oda arızalı çıktı ve gün içinde 3 telefon daha değiştim... bundan sonra 2. el telefona tövbe