PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Makas Atarken Kaza

Serhat Y.
13-05-2014, 16:34
Makas atarken kaza yaptı - Türkiye Videolar - Radikal WebTV (http://webtv.radikal.com.tr/turkiye/7641/makas-atarken-kaza-yapti.aspx?utm_content=bufferbf802&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer)

Ranthor
13-05-2014, 16:37
Forum da uye mi?

KÖROĞLU
13-05-2014, 16:39
Az önce ben de gördüm gazete de, passat gitti peşinden ne oldu acaba sonucu ?

Yaptığı çok büyük terbiyesizlik, kaçmakla iyi etmiş, dursa yok yere milletin başını belaya sokar.

plakası belli umarım en ağır cezayı alır :ofk:

exca-
13-05-2014, 16:39
Galiba passat durmadı takıldı arkasına, acaba yetişti mi

Serhat Y.
13-05-2014, 16:40
valla orasını bilmiyorum. haber niteliği vardır diye açtım videolar bölümüne taşınabilir:)

Zorbey
13-05-2014, 16:41
Küfürün adını günah koymuşlar..

erdiyuce
13-05-2014, 16:42
Adam öldürmeye teşebbüs resmen. Yakalayıp sabaha kadar döveceksin böylelerini. Cliodaki insanlara da geçmiş olsun inşallah iyilerdir

CEMAL
13-05-2014, 16:45
Çok kötü bir durum. Araba sürerken sürekli aynadan arkamı kontrol ederim. Böyle bodozlama gelenleri fark edersem yolu açıyorum bana vurmasın diye. Tabi bir anda olan bir şey insan her zaman fark edemeyebilir.

Bu arada kameraya çeken arkaya neden kamera koymuş anlamadım

Serhat
13-05-2014, 16:47
Haberlerde şimdi gördüm. Clio'daki insanlarda inşallah birşey yoktur ve bu şerefsiz bir an önce yakalanır. Clio'dakiler de gerçekten şanslılar araç kamerası herşeyi açık ve net görüntülemiş.

Gry
13-05-2014, 16:49
O anda dursa direk sakat bırakırlardı o ibneyi..

mr.korhan
13-05-2014, 16:51
yalnız o şerit değiştiren clio ne ayak ya, neden şerit değiştiriyor, üstelik geçtiği şerittede yine biri var :) adam makasını atıp gidecekmiş , en sağdaki frenleyip , bu spin atan clio salak salak şerit değiştirmeye kalkınca kazaya o sebep olmuş bence :)

ResuscitateR
13-05-2014, 16:51
Şükretmek lazım daha beter bir durum bile olabilirdi Allah korumuş.. Mutlaka bulunur, passat s.. yere kadar kovalamıştır bence o herifi..

imprezaWRC
13-05-2014, 16:52
Farz oldu ben ikinci kamerayı da arka cama monte edeyim.

Büyük konuşmayayım da, Passat'ın sahibi olsam, peşini bırakmazdım.

cix boy
13-05-2014, 16:53
2 gün öncede trabzonda oldu bir kaza çok feci bir kaza biraz daha dikkatli olalım ya

Trabzonda feci kaza: 5 ölü! (http://www.haber61.net/trabzonda-feci-kaza-5-olu-179674h.htm)

darkmoon
13-05-2014, 16:55
yazık ya o arabadakileri düşünüyorumda adam belki evini arıyor hanım çayı koy az kaldı geliyorum diyor diğeri bir yere gidicek hiç yok yere kendilerini kazanın ortasında buluyorlar.. çocuk korkmuş kaçmıştır onu anlarımda teslim olmuştur inşallah..

coolvtec
13-05-2014, 16:57
uzun süredir bu işlerin içindeyim ama makas olayı en nefret ettiğim şey, çoluk var çocuk var, yaşlısı var, hastası var, çevrede bir sürü insan dolu araçları kullanarak aralarında eğlen. git boş/müsait yolda kendinden başkasını tehlikeye sokmadan drag mı yaparsın, sıfır mı çizersin, yanlar mısın, roll mu yaparsın ne *** yersen ye.

SekoLive
13-05-2014, 16:58
makas atanlar için ibretlik...

Serhat
13-05-2014, 16:58
yalnız o şerit değiştiren clio ne ayak ya, neden şerit değiştiriyor, üstelik geçtiği şerittede yine biri var :) adam makasını atıp gidecekmiş , en sağdaki frenleyip , bu spin atan clio salak salak şerit değiştirmeye kalkınca kazaya o sebep olmuş bence :)

Clio en sağ şeritte ilerlerken önünde bulunan araç yavaş gittiği için sinyal vermeden şerit değiştiriyor. Passat'ta ona yol vermek için en sola geçiyor.

Kazaya sebep olan, makas atarken çarpıp kaçan değil, şerit değiştiren Clio mu?

Mivec_4G63
13-05-2014, 17:00

Tamam bütün kusur audinin, ama dikkatimi birşey çekti audi clioyu rahatsız ederken ivmelenmeye başlıyor ve hızını artırarak makasa giriyor. Clio adamın makas atacağını az çok tahmin etmiştir, ancak buna rağmen o da gaza basıyor(soldaki clioya göre bakarsanız araç hızlanıyor) yani bana bile bile lades olmuş gibi geldi. Şu da var, sollama önceliği clio da olduğundan bu durumda da clio haklı oluyor.

ResuscitateR
13-05-2014, 17:01

Clio'yu kullanan adam acemidir, hastadır, şudur budur herşey olabilir.. Ehliyet alırken makas atanlara karşı şu davranışlarda bulunun diye bir eğitimde verilmiyor. Kaza yapan araç senin yada benim aracım olsa içinde ailemiz bulunsa Cliocuya "adam MAKAS atıp gidicekti sen yanlış yaptın" demezdik herhalde.. Bence yanlış düşünüosun..

KÖROĞLU
13-05-2014, 17:02
Clio en sağ şeritte ilerlerken önünde bulunan araç yavaş gittiği için sinyal vermeden şerit değiştiriyor. Passat'ta ona yol vermek için en sola geçiyor.

Kazaya sebep olan, makas atarak çarpıp kaçan değil, şerit değiştiren Clio mu?

ilk yorum biraz talihsiz olmuş, arkadaşın yaşı benden büyük hadsizlik etmek istemem ama. O clio daki insanlar kendi ailesinden olsa kurulacak ilk cümle analı bacılı olurdu sanırım.

Bence arkasından hızlı geldiğini görüp sola atmış kendini, audi de geçerim demiş ama sonucu gördük,

ferroo
13-05-2014, 17:04
uzun süredir bu işlerin içindeyim ama makas olayı en nefret ettiğim şey, çoluk var çocuk var, yaşlısı var, hastası var, çevrede bir sürü insan dolu araçları kullanarak aralarında eğlen. git boş/müsait yolda kendinden başkasını tehlikeye sokmadan drag mı yaparsın, sıfır mı çizersin, yanlar mısın, roll mu yaparsın ne *** yersen ye.

aynen abi bolelerının elını kesıceksın bıdaha ole bıseye tesebbus edemıyecek...colugu var cocugu var yaslısı var s. ol gıt bos yolda napıyosan yap sımdı bıısy dıcemde yıne ceza alıcam en ıyısı susuyum...

levent
13-05-2014, 17:08
Yazık olmuş Clio'daki kişiye, umarım minimum zararla atlatırlar da adamın arabası da paramparça oldu.

Gereksiz sola geçiyo diyene de önündeki adamı geçmek için normal bi şekilde şerit değiştiriyor.. Napmalıydı adam?

2m lik deliğe girmeye çalışan Audi'yi suçsuz ilan edeceksiniz neredeyse.

Bu arada aynı konudan 4-5 tane oldu sanırım.

Mutlu Değerli
13-05-2014, 17:13
Bence passat peşine takıldı. Umarım yakalayıp bi taraflarını kırmıştır

Berkan
13-05-2014, 17:17
sacma sacma konusmayın sol seride(orta) gecerken clio heralde gaza basıcak adam sollamaya cıkıyo ayrıca sagını niye kontrol etsin adam serit gecicek solunu eder tabi ama arkadaki hayvanda asılıyo herifi dümdüz ediyo bekle bi gecsin ama olurmu

makas atan melek zaten :angel:

ev sahbinin hiçmi sucu yok hikayesi yada hırsızın nası hatırlarsanız

gökberk
13-05-2014, 17:21
Clio'cuyu bulup dövelim abi.

ProdriveSTI
13-05-2014, 17:39
Trafik'te istediğin kadar dikkatli ol.Bunun gibi yavşaklar yüzünden yine kaza yapıyorsun.

Ne suçu vardı symbol'cunun...Yazık günah yahu üzüldüm.

Oznsrl
13-05-2014, 17:45

yuh yok artık. audi adama yaklaşıor hızla sağ şeritte götüne girmş arabanın adamda kaçıor ben olsam bende kaçarım audideki mal neden giremiceği yere giriyor bas frene audisin durursun

Turboğuz54
13-05-2014, 17:45
Audilinin hastası veya başka bişiyi yoksa cok pis sopa yemesi lazım yazık günah yani ama dikkatımı orta şeride gecen clio çekti sola o kadar ani manevra yapmasa bence audinin sürtmesi onu öyle passata çarptırmaz

Risendark
13-05-2014, 17:47
Yazık olmuş passatçı ne yaptı çok merak ettim

Rawr
13-05-2014, 17:48
ben arkadan böle gelen lavuk olursa bilerek frene basıyorum , sıkışşın kalsın pezevenk , vurursa zaten affetmem. Makas var , yeri gelir atarsın , bunu spor haline getirenlere ifrit oluyorum . gebersin gitsin pezevenkler. yarası olan varsa da gocunsun

Sh4rk
13-05-2014, 17:56
Vay arkadas ya makas attin bi mesafeyi kontrol et aynaba bak o adamin ne sucu vardi orda , passat yakaladimi acaba

Berk007
13-05-2014, 18:03
eski sağlam bir amerikan arabası şart bu memlekette ;)
tam olarak şöyle birşey

http://www.madmaxmovies.com/mad-max-2-the-road-warrior/cars-and-vehicles/ford-landau/mad-max-2-landau-front.jpg

levent
13-05-2014, 18:04
Audilinin hastası veya başka bişiyi yoksa cok pis sopa yemesi lazım yazık günah yani ama dikkatımı orta şeride gecen clio çekti sola o kadar ani manevra yapmasa bence audinin sürtmesi onu öyle passata çarptırmaz

Clio'nun direksiyonu dümdüz.

Kafadan Audi koyunca olduğu gibi sola gitti, kafadan kaymayı kontrol etmek çok çok daha zordur arkadan kaymaya göre. Passat'çı olmasa Clio karşı istikamete bile geçebilirdi.

emrah-58
13-05-2014, 18:10
clio gibi adamlar oldukça bu memleket daha ne kazalar görür, kardeşim hadi dalmışsındır şeridinden farkında olmadan çıkıyorsundur, ya o şeritte bir motor gidiyor olsa? hiç aynana bakıyormusun ben ne yapıyorum diye , Audi'nin yaptığını yapmayan adam yoktur adam altında güçlü makine var ,önünde ne yaptığı belli olmayan clio'yu bir şekilde geçmek istemiş audinin hiç bir hatası yok görüşüm budur.

ProdriveSTI
13-05-2014, 18:13
clio gibi adamlar oldukça bu memleket daha ne kazalar görür, kardeşim hadi dalmışsındır şeridinden farkında olmadan çıkıyorsundur, ya o şeritte bir motor gidiyor olsa? hiç aynana bakıyormusun ben ne yapıyorum diye , Audi'nin yaptığını yapmayan adam yoktur adam altında güçlü makine var ,önünde ne yaptığı belli olmayan clio'yu bir şekilde geçmek istemiş audinin hiç bir hatası yok görüşüm budur.

Allah korusun bir gün başına böyle bir olay gelirse ve sen symbol'cünün yerinde olursan.Forumdakiler seni değil de kazaya sebep olan audiciyi savunursa vereceğin tepkiyi merak ediyorum.İçin içini yer,kendimi neden ifade edemiyorum diye çılgına dönersin.
İyi izleyin şu videoyu...

burkaykalyon
13-05-2014, 18:14
Şu konuya yazan çoğu kişi makas videolarında ''ooouuuvvv müthiş makas helal olsun'' yazanlar.

Yazık.

Haklı haksız muhabbeti yapmıyorum.

low&slow
13-05-2014, 18:18

+++++++++++++++++++++++++++
Düşüncelerime tercübe oldun abi.

Farkettiyseniz clio orta şeride geçtikten 1-2 sn sonra audi sert bir fren yapıyor, baktı duramıcak hızlanıp makas atıcak iken clioda hızlanıyor audi sahibide geçemiyor.

emrah-58
13-05-2014, 18:20
Allah korusun bir gün başına böyle bir olay gelirse ve sen symbol'cünün yerinde olursan.Forumdakiler seni değil de kazaya sebep olan audiciyi savunursa vereceğin tepkiyi merak ediyorum.İçin içini yer,kendimi neden ifade edemiyorum diye çılgına dönersin.
İyi izleyin şu videoyu...dikkatli bakarsan clio passatında kontrolsüz sol şeride çıkmasına sebep oluyor, yani clio orta şeride geçmekle geçmemek arasında giderken ,hem passat hem audi ondan kurtulmak istiyor, Allah korusun senin bir yakının böyle soluna bakmadan amaçsız şekilde orta iki şeridi işgal eden bir adam yüzünden motoruyla düşüp sürüklenip kaza yaşamasını hoşmu karşılarsın? ben geçen yaz uzun yolda 4 kere aynı adamlar yüzünden kaza atlattım üstelik sol şeritte ne makas ne taciz ederek giderken..hepsi gelip yüksek hızlarda aynama yanaşıp korna basmamla geri şeritlerine döndüler bence birazda olsa dikkat! Allah herkesi korusun.

SekoLive
13-05-2014, 18:20
:) asıl bu bakısla ilerlemek hata. güclü makina varsa kullanmasını bilsin dimi? böyle şeyler yapmasın. ve kaza bela oldu delikanlı olsun, vurduysa dursun madem yapıyor? dimi.

cevremde acemi olan yeni araç öğrenenlere hep sölerim aynadan gördünüz biri makasla geliyor hiç heycan yapmayın bozmayın sürati adam sizi hesap edip gelir diye .cliocu acemi olabilir ama böyle bi kazada cliocuyu suclamak iş değil.

emrah-58
13-05-2014, 18:24
:) asıl bu bakısla ilerlemek hata. güclü makina varsa kullanmasını bilsin dimi? böyle şeyler yapmasın. ve kaza bela oldu delikanlı olsun, vurduysa dursun madem yapıyor? dimi.

cevremde acemi olan yeni araç öğrenenlere hep sölerim aynadan gördünüz biri makasla geliyor hiç heycan yapmayın bozmayın sürati adam sizi hesap edip gelir diye .cliocu acemi olabilir ama böyle bi kazada cliocuyu suclamak iş değil.yav tabiki cliocu tek başına suçlu değil tabi ,audi vurduktan sonra bilerek en sol şeride niye kastırıyor onu anlamadım bari orta şeride kadar geç ilerde sağda durmaya çalış..burdan sonrası böyle işlemesi gerekirdi.

Ozan Özer
13-05-2014, 18:25
Audi'deki hasarı Clio karşılasın da tam olsun bari..Yazık serviste kaç saat bekletecekler boya için..
Siz ne soluyorsunuz merak ediyorum..

Ozan Özer
13-05-2014, 18:27
O şekilde kullanan birçok sürücü var trafikte..Clio yana kayıyorsa basarsın frene 3-5saniye sonra sola geçer yoluna devam edersin.Clio suçsuz demiyoruz ama olayın başı ve sonu Audi.

wolrath
13-05-2014, 18:33
al işte. başka bir apaçi yuzunden mala muhtemelen cana zarar geldi.

allah korusun insanları bunlardan. bunları da olay sonrası cınnet gecıren vatandaslardan...

rebelh
13-05-2014, 18:37
beyler hepimizin eşleri araç kullanıyor ve hata yapabiliyor dimi?
trafikte herkesi kendimiz gibi görmek yerine herkesi acemi düşünmeliyiz ve ona göre hareket etmeliyiz bence..

qatrio
13-05-2014, 18:39
a5 suçlu olabilir ama clioda masum değil

SGTI
13-05-2014, 18:40
beyler hepimizin eşleri araç kullanıyor ve hata yapabiliyor dimi?
trafikte herkesi kendimiz gibi görmek yerine herkesi acemi düşünmeliyiz ve ona göre hareket etmeliyiz bence..

en doğru yorum bu olmuş.
Makas atmaya başlarken oluşabilecek tüm riskleri üzerine çekiyorsun zaten başkası şeridinin içinde sağa sola kaydı diye audiyi suçsuz kılacak hiç birşey yok.
Audi hatayı makas atarken tereddüte düşmekle yapmış hız kaybedincede geçememiş kısaca inşallah volkswagenin sahibi kendine zarar verecek bir olaya karışmamıştır.

svtec
13-05-2014, 18:45
passatın yerinde olmak isterdim...

semavi
13-05-2014, 18:47
makas atması umrumda değil... bir çoğumuz benzer bir hataya düşebiliriz. Apaçi gibi zikzak yapa yapa gelmiyor Audi... Kötü şoförlük... Hepimiz akan trafilte bazen sağdan geçeriz muhtemelen...

Mesele kaçması...

depresif
13-05-2014, 18:51
videoyu en az 10 kere izledim.

arkadaşlar boşuna tartışmayın. audi zaten hatalı. ancak clionun yaptığı hareket bariz belli. audinin sağına yanaştığını görüp orta şeride masumane kaçmıyor. bariz şekilde audiyi sıkıştırmak için gaza basıyor.

şahsen ben birinin sağımdan makas atacağını anlasam hiç yoktan gazdan çekerim ayağımı makaslık yer bırakırım. clio audiyi sıkıştırıp frenlettirmek istedi. ancak audici vazgeçmeyince kaza meydana geldi.

esas suçlu burada tabiki audici ama cliocu da masum değil gerçekten.

Berkan
13-05-2014, 18:52

altında 100-120hp si olan kendini süpermen falan sanıyo heralde fena güçlü makina :surucu:.

ozaman 200+üstü güçtekiler uçak 400 500 üstüde uzay mekiği ozaman

dalga falan geciyosun heralde yada sen ve senin gibiler nası araba kullanıyor 2 degil 8-10 gözün falan var galiba.arkadasım adam sola geciyo gözünün sag tarafı kontrol etme ihtimali ne

sag seritte audi yerine motor olsa nolcak basıcak durucak yada gecicek emniyetten devam edicek kafası calısıyosa iki araba arasına dalmaz zaten

ersandeniz
13-05-2014, 18:56
ben de makas atmaya kalkan olursa aynısını yapıyorum, çünkü trafikte geçişler sağdan değil soldan yapılır. tehlikeli araç kullanan audi herşeyi haketmiş, umarım audici ve onun gibi kullanıp masum insanları tehlikeye sokanlar düz duvara çarpar da ölür..plakası 06 fe8308 miş https://eksisozluk.com/06-fe-8308--4382735

erdem325
13-05-2014, 18:56
muge anli tt subesi is basinda :)

ToyGun
13-05-2014, 18:57
videoyu en az 10 kere izledim.

arkadaşlar boşuna tartışmayın. audi zaten hatalı. ancak clionun yaptığı hareket bariz belli. audinin sağına yanaştığını görüp orta şeride masumane kaçmıyor. bariz şekilde audiyi sıkıştırmak için gaza basıyor.

şahsen ben birinin sağımdan makas atacağını anlasam hiç yoktan gazdan çekerim ayağımı makaslık yer bırakırım. clio audiyi sıkıştırıp frenlettirmek istedi. ancak audici vazgeçmeyince kaza meydana geldi.

esas suçlu burada tabiki audici ama cliocu da masum değil gerçekten.

birebir aynı şeyi düşünüyorum, audi ne yapacağını pek bilememiş... clio için de: kimse şerit değiştirdikten sonra geçeceği arabanın dibinde durmaz. bariz sıkıştırmak istemiş, audi de bilerek çarpmış bile olabilir.

Etu55
13-05-2014, 18:58
clio hatalıymış falan filan ? kardeşim o şeref***in yaptığı ne yaa, clio orda taklada atabilirdi can kaybıda olabilirdi. kendi adrenali için başkalarının hayatını böyle riske atamaz kimse. ''makascılar'' yaptıklarını bişey zannedip clioya passata vs suç bulmasın.

VTEC®
13-05-2014, 19:00
durumu değiştireyimmi beyler??

DHA nın sitesindeki video olayın dahada başını gösteriyor. Bence Passat ve Audi kanka, Daha önceki görüntüye bakarsanız passat soldan sağa makas atıyo audi peşine giriyor onlar beraber gazlıyorlar gibi sonra passat ortaya geçiyor audi sağına geliyor bir bakışma gibi bişey oluyor sonra audi gazlayıp devam ediyor bu sırada passat clio şerit değiştirdiği için sola yatıyor, audide görünen olaya imza atıyor. bu nedenle passat durmadı devam etti bence, delikanlı gibi tajip ediyor diyoruz ama tanıdık olduklarını burdan çıkardım bende.

ve bence audi makasa girdiğinde sol daha az yatsa clioya daha az darbe verecekti.

Video Galeri - Dha.com.tr (http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=670708)

halilcakir
13-05-2014, 19:04
Oha oha oha oha oha!!!!

Bir kaç yorumu okudum gözlerime inanamadım!

Nerdeyse audili suçsuz diğerleri suçlu diyeceksiniz

Yuh beeeeeeeeeeee yuh

O audilinin anasını avradını gelmişini geçmişini soyunu sopunu yedi ceddini ...

Mivec_4G63
13-05-2014, 19:05
Çarpışma anında audinin airbag mi patlıyor bana mı öyle geldi?

ibozum
ben de makas atmaya kalkan olursa aynısını yapıyorum, çünkü trafikte geçişler sağdan değil soldan yapılır. tehlikeli araç kullanan audi herşeyi haketmiş, umarım audici ve onun gibi kullanıp masum insanları tehlikeye sokanlar düz duvara çarpar da ölür..plakası 06 fe8308 miş https://eksisozluk.com/06-fe-8308--4382735

Duvara üzülürüm öyle bir şeyde..

low&slow
clio hatalıymış falan filan ? kardeşim o şeref***in yaptığı ne yaa, clio orda taklada atabilirdi can kaybıda olabilirdi. kendi adrenali için başkalarının hayatını böyle riske atamaz kimse. ''makascılar'' yaptıklarını bişey zannedip clioya passata vs suç bulmasın.

Adamda sabahtan beri çatur çutur 3 şerit makas atıyordu dimi :confused:

mert_can 41
13-05-2014, 19:11
Audi tamamen hatalı o arabanın ordan geçmiceğini bilmesi lazım halen gazlıyo ama clioda hatalı adam ne sağ şeriten ne orta şeriten gidiyo aynasını konturol etseydi solunda kaçıcak azda olsa payı vardı kaçabilirdi

coolvtec
13-05-2014, 19:12
Allahtan arkadaş kamyon otobüs vb ağır bir şey gelmiyormuş. Gelseydi alırdı clioyu altına.

dqn
13-05-2014, 19:13
Yalnız clioyu kurtaran bence passat oldu.Hatta passatın yerinde başka bir araç olsa kaza karşı şeride bile sıçrayabilirdi.Passatı şeridinde o kadar tutanda ESP..Arkadan darbe yemesine rağmen ESP sayesinde araç yönünü kaybetmiyor.Bence tabi..

Ayrıca Audi şöförünede aracının uzunluğunu biri öğretmeli.Aracın ordan geçmeyeceği bariz belli..Suçsuz insanlara zarar vermeye kimsenin hakkı yok.

stayfun
13-05-2014, 19:14
Passatı anlayamadım tam peşinden mi gitti yoksa beraber miydi audiyle abiler ?

emrah-58
burada audiyi savunanlar makasçı oluyorsa, clioyu savunanlarda gereksiz şerit işgali ve kontrolsüz şerit değiştirenlermi oluyor anlamadım şimdi :)

Tunahan Dülek
passat da ucuz atlatmış aslında

ibozum
Clio'cuya suç bulanlar için yorum yapayım dedim ama hiç gerek yok. Ne desek boş...

barti
13-05-2014, 19:18
makas atıcagını farkedip gazdan ayagını ceksin diyenler var ya mantıga bak

Runo
13-05-2014, 19:21
Hikayenin kahramanıda passat olsun o zaman, esp sayesinde hem clioyu tutuyor hemde kendini savurmayarak daha feci bir kazaya sebep olmuyor. Amma velakin 2 araçta hatalı bana göre

Okan.A.A
13-05-2014, 19:24
Clionun önünde ondan yavaş giden bi araba var , adam normal insanlar gibi orta şeride geçip yoluna devam edicek . Bakıyo aynasında passat var sinyal verip biraz orta şeride giriyoki , solun boşsa oraya geç diyo ve passat sola geçince şeride tamamen geçiş yapıyo. Clionun hatası nerde ben anlamadım

tibet
13-05-2014, 19:27
azmettiren clio , suçlu audi , mağdur passat olmus vıdeoda gorunene göre..

levent
13-05-2014, 19:28
Clionun önünde ondan yavaş giden bi araba var , adam normal insanlar gibi orta şeride geçip yoluna devam edicek . Bakıyo aynasında passat var sinyal verip biraz orta şeride giriyoki , solun boşsa oraya geç diyo ve passat sola geçince şeride tamamen geçiş yapıyo. Clionun hatası nerde ben anlamadım

Audi geliyor diye frene basması gerekiyormuş. Clio'nun amacı Audi'ye yol vermek mi en sağ şerittekini geçmek mi diye sorarlar Clio'da da suç bulanlara.

Makas atmayı bilen adam arabasını tanır, nereden geçeceğini ne kadar hızlanıp yavaşlayabileceğini bilirdi eskiden. Şimdi herkes trafik herkes makas uzmanı olduğu için Clio'cu suçlu, Audi'ye laf yok.. Oldu beyler iyi günler, selametle.

Sizlerin veya sevdiklerinizin başına gelmemesi dileğiyle.

34btr1907
13-05-2014, 19:29
clio 60 70 yasında hacı dayı,yaslı bı teyze vs vs olamaz,illa makastan taraktan kürekten anlayan sanıyeler ıcınde hesap kıtap yapan 25 30 yasında ileri sürüş teknıgı olan bı söför olmalı haksız clıo,ya neyın tartısması anlamadım ben,tamam clıo aynaya bakmamıs sanırım sola gecerken ama zaten yavas sürüyor arabayı passatta sola gecıp sıkıntı olmasın dıye yol vermıs,insan gıbı takıp mesafesını korusa herkes hıc bı *** olmaz yollarda.audı agır oç malesef bu pozısyonda.

Chn53
13-05-2014, 19:29
geçermi diye düşünmeyin sizde deneyin :D

camsemih
13-05-2014, 19:33
audi tamam hatali ama clionun tam makasa giricekken audi makasa girmesin diye gaza yüklenmesi kendi sonunun sebebidir yine iyi kurtarmış bence

burkaykalyon
13-05-2014, 19:33
geçermi diye düşünmeyin sizde deneyin :D

Dayı çok hardcore denemiş ama :D

Ome_RS
13-05-2014, 19:34
o audı keşke arkayı taktıgında kontrolu kaybedıp savrulup barıyerden barıyere vursaydı
krediyle alınmıs bir arac kaskosu zorunlu var umrunda değil tabi yaptırır gecer olan clioya oldu umarım maduriyetını bu video sayensınde giderebilir.

bu sekilde cok dar acıyla sagımdan geçmeye calısanlara asla yol vermıyorum hızlanıp arayı kapatıp arada sıkıstırıyorum
sinyal verip efendi gibi yol isteyenede her zaman yol vermeye calısırım ama sıkısık trafıkte 1 arac öne geçmek için serserilik yapanın asla yolunu acmam kaza yapsın umrumda olmaz
geniş yolda ve seyrek trafıkte kimsenin surusunu guvenlıgını tehlikeye atmıcak sekilde hızlı ve makas atarak kullanan olursa yolda acarım tebrık de ederim
makas keyıf için atılmaz hızını surusunu bozmamak için yol trafık müsaitse 1-2 arac gecmek için mantık cercevesinde atılır

aykutsafakyaman
13-05-2014, 19:46
Passatın yerinde olsam refüje sokarım o onun bunun çocuğunu

ibozum
13-05-2014, 19:50
o audı keşke arkayı taktıgında kontrolu kaybedıp savrulup barıyerden barıyere vursaydı
krediyle alınmıs bir arac kaskosu zorunlu var umrunda değil tabi yaptırır gecer olan clioya oldu umarım maduriyetını bu video sayensınde giderebilir.

bu sekilde cok dar acıyla sagımdan geçmeye calısanlara asla yol vermıyorum hızlanıp arayı kapatıp arada sıkıstırıyorum
sinyal verip efendi gibi yol isteyenede her zaman yol vermeye calısırım ama sıkısık trafıkte 1 arac öne geçmek için serserilik yapanın asla yolunu acmam kaza yapsın umrumda olmaz
geniş yolda ve seyrek trafıkte kimsenin surusunu guvenlıgını tehlikeye atmıcak sekilde hızlı ve makas atarak kullanan olursa yolda acarım tebrık de ederim
makas keyıf için atılmaz hızını surusunu bozmamak için yol trafık müsaitse 1-2 arac gecmek için mantık cercevesinde atılır

Tek değilmişim bu şekilde araç kullanan.. :icon_tup:

DallaraF395
13-05-2014, 19:58
Valla biri makas atarken sikistirmak yerine yol vermenin daha guvenli oldugunun bir gostergesi videoyuyu tekrar dikkatli izlerseniz clio audinin uzerinde dogru geliyor neyse herkes suclu bu olayda ama fizik kanunu hizli ve buyuk nesne kucugu iter bukadar basit.

DallaraF395
13-05-2014, 20:02
Son soz: Makas atiyor ya da kafaniza gore arac kullanmiyor diye kendiniz ceza verme yoluna giderseniz basiniza bu tip bir olay gelir ise suclu sizsiniz unutmayin lutfen. Sahsen ben aracimi vurabilirim o riski alirim size vurulunca sasirmayin. Genis olan var olmayan.

Berkan
13-05-2014, 20:06
Hepimizi sumaheriz. La havle arkdas adam sagdaki adami solliycak siz niye onu hesaba katmiyosunuz tabiki basicak gazaki yavas gideni yani sag serittekini clio gecicek. audiyi gördüğünü bile sanmiyorm mulayim mulayim gidiyor adam. Sol serit bombos passati tehlikeye atti falan yuh valla clionun lastigi orta seride girince passat zaten sola coktan gecmis halde

SekoLive
13-05-2014, 20:06
Son soz: Makas atiyor ya da kafaniza gore arac kullanmiyor diye kendiniz ceza verme yoluna giderseniz basiniza bu tip bir olay gelir ise suclu sizsiniz unutmayin lutfen. Sahsen ben aracimi vurabilirim o riski alirim size vurulunca sasirmayin. Genis olan var olmayan.

ya bide makas atan adam ne diye sıkıstırılır anlamıyorm adam vurup geçse pişmanlık fayda etmez. evde bekelyeni olan kimseye kasten fren yaptırıp kaza yaptırmaya calışmamalı. hadi fren yaptınz adam öndekine vurdu öldü bu vicdanla nasıl yaşayacaksnz bu nasıl insanlık...
ben görünce ya hız sabitliyorm ya geçmesini sağlıyorm adam vurdukdan sonra dursa bile arabayı yaptır ettir bi ton iş... hatta daha ilerlet döv öldür uğraş...

Seven7
13-05-2014, 20:09
Clio'yu suçlu bulanları gördükçe gülesim geliyor, çok değişik bir kafa yapısı.
Clio orta şeride geçti mi? Geçti. Artık o şeritin Clio'nun fren mesafesine kadarki mesafe Clio'nundur. Clio ister orada 4'ten 3'e çeker gaza basar, ister sabit hızla gider. Audi'nin o şeride girmesi zaten bir kere suç.
Hadi her şeyi geçtim Audi hızını alamadı güya mecburen girmeye çalıştı. Ota b.ka emniyet şeridini kullanırken sorun yok da şimdi kurtarmak için neden emniyet şeridi yerine iğne deliğinden geçme peşinde? Demek ki hala fantezi peşinde. Audi'ye burada kimse hak veremez, Clio ister camı açıp sövsün ister kendi şeridinde hızlansın azmettiricilik diye bir şey söz konusu olamaz.
Passat hakkında da bir şey diyemem ama Clio'nun karşı tarafa geçmesini engellemiş, orası kesin.

Edit: Makas atan birini görünce ben de mesafe açıyorum direk gitsin diye, patlamaya hazır bomba hepsi kimin elinde patlarsa. Ben de patlamasın da kim de patlarsa patlasın diyorum. Clio belki yol vermek istemedi ama o araba kim bilir ne kadar serviste yatacak, ne kadar arabasız kalacak, sonucunda kazalı bir arabaya sahip olacak vs vs. Allah yardımcısı olsun.

Son olarak, Dizz izz İstanbul. :)

Mr.K
13-05-2014, 20:14
yalniz videoyu dikktli izleyn duraksata duraksata clio ne sag seritte n orta seritte(serit ustunde seyr halinde)
o audi girerdi oraya eger capraz vurmasa en sola ki giriyoda,en sola kastirdigi icin o kdr vurmus.. ya dalginlik ya acemlik ya ... xxx bise neyse artik

clionun tek sucu o pozisyonda gaza fln basmasi diil hangi seritten gitmk istdigine karar verememesi..
serit makas atarak degistiriomez ama sahilde sbh yuruyusu yapio gibide deistirilmez.
herkes hedodo hododo yapmis kaciniz clio gibi serit deistiriyo ii izleyin videoyu. audiye sucsuz vs demiyorum altini cizerek belirtiyim. azcik acin cakralarinizi.

adilhcl
13-05-2014, 20:20
yerı gelır bende hızlı surerım arabamın lımıtını denerım ama hayatta sokak arası dahıl sınyalsız serıt degıstırmem kesınlıkle makas atmam allah korusun benım basıma gelmıs olaydı bu durum sonuna kadar gıderdım , bu olay acaba o audı nın ıcındekı vatandaşın basına gelmıs olsaydı acaba ne dusunurdu ınsallah yakalamıs ve bayıltana kadar dovmuslerdır.

Burak.
13-05-2014, 20:25

Haberde gördüm acaba forumdan birimi diye girdim konu acilmjs agzina saglik demek istediklerimi yazmissin buraya videoyu defalarca izledim konuya yazilan yorumlarida okudum clioyaya suçlu diyenlerin böyle bi olay basina gelmez umarim. Abi adam sag seritte olmasi gereken yerde gidiyo arkadan audi sıkıştırıyo adamda görüyo orta seride gecicek bi bakiyo passatta yüklene yüklene geriyo biraz kırıyor sonra cekiyo kendini passatta farkına varip en sola geciyo adam ondan sonra ortaya geciyo neresi suclu clionun? Soldan audi makasa gircem diye tutturuyo farkettiyseniz 2 clioya birden vuruyo dikkatli bakin. Passatla kankalarmi onu cozemedim 2side durmuyo kazadan sonra 2 clio duruyo bunlarin umrunda degil yardirip devam ediyorlar az şak şak yapcaginiza elinizi vicdaniniza koyun ayiptir

lethaldoze
13-05-2014, 20:38
Çok kötü bir durum. Araba sürerken sürekli aynadan arkamı kontrol ederim. Böyle bodozlama gelenleri fark edersem yolu açıyorum bana vurmasın diye. Tabi bir anda olan bir şey insan her zaman fark edemeyebilir.

Aynen bende yol veririm tabi müsait durum olursa. Sürekli kontrol ederim. Kaç şerit arkamda da olsa makas atanı anında fark ederim çoğu zaman.

Makas atıyosan baştan herşeyi kabul edicen üzerine düşen neyse razı olucan. Sonra her şey bittikten sonra eve gidebilmişsen o zaman kendi kendine düşünüp, "ah o clioda biraz düzgün kullansaydı" diyebilirsin içinden sana göre hatası varsa. Ama olayda sen %100 suçlusun kimseye caz yapma hakkın yok malesef böyle bir durumda. (audici için konuşuyorum. :) )

makas atıcagını farkedip gazdan ayagını ceksin diyenler var ya mantıga bak

Valla ben gerekirse çekerim. Hayır can la şaka olurmu. Tamam makas atan suçlu kötü bir şey yapıyorda ya ölürse sırf sen sıkıştırdın diye. Hadi onu boşver sende ölürsen. Ne gerek var. Bu güne kadar 100 tane makas atıp geçen gördüm. Yeri geldi yol verdim. Hangi birini sıkıştıracaktım. Benim canıma da yazık değilmi. Ayrıca ona kontrolü kaybettirirsem başkasına da vurup masum canı yakabilir en çok bu gelir aklıma herşeyi geç. Yapmayın arkadaşlar, en doğrusu tedbiri elden bırakmamak bence.

atituti
13-05-2014, 20:41
ne kadar acı değil mi her makas atanın trafiği tehlikeye sokanın bizim gibi otomobil sevdalılarından sanılması ? en ufak kaza haberinde hemen forumdan birimi acaba gazlıyomuydu diye kendimizi sorguluyoruz malesef

ibozum
13-05-2014, 20:45
En sağda Audi, ortada Passat yaldır yaldır geliyor adam dikiz aynasına baksa sağını solunu kontrol et ney fada, sağında araba var, gücü yetmiyor turbolasın gitsin.. Arkadan gelen serseri Audi frene bassın/basacak..

Böyle karakter yoksunu insanlar bu şekilde yoğun trafikte makas atmayı marifet saydıkça daha çok masum can yanar, daha çok mala zarar gelir..

wrcsinan
13-05-2014, 21:25
Clio hatali diyenleri anlamak icin videoyu tekrar tekrar izledim. Yok anlayamiyorum sanirim yatmam gerek

ilbeyyagci
13-05-2014, 21:38
Audi'yi izleyince verdiğim tepkiyi buraya yazsam siteden kovulucam o yüzden hislerime Doğuş tercüman olsun: http://inciswf.com/1287955941.swf

Clio'yu suçlu Audi'yi suçsuz gören arkadaşlar makas şakşakçılığını bıraksınlar bence.

TigeR
13-05-2014, 21:49

bazı araç kameraları iki kamerayla görüntü alıyor biri arka biri ön olmak üzere o yüzden

ömerve
13-05-2014, 21:53
Vay arkadaş yolunda giden adamı öldürüyodu herif.Bide kaçmış gitmiş şerefsiz.
Çoluğundan çocuğundan çıkar inş.

berkay_aydin
13-05-2014, 21:53
ESP tüm binek araçlarda zorunlu oluyor! - Milliyet Haber (http://ekonomi.milliyet.com.tr/esp-tum-binek-araclarda-zorunlu/ekonomi/detay/1878286/default.htm)

Videodan çıkardığım sonuç

Etu55
13-05-2014, 21:54
Adamda sabahtan beri çatur çutur 3 şerit makas atıyordu dimi :confused:

farkedermi ? makas atarken adamların canına kast etti, mal kaybına neden oldumu keyfi için oldu. ister 1 sn lik ister 10 saatir makas atıyo olsun :ofk::ofk::ofk:

ahmet_xy
13-05-2014, 21:57
video sonunda sanki arkadan gelen bir araba clioya çarpıyor gibi gördüm. bir diğeri de kazadan kurtarayım derken az kalsın sağdaki bariyerlere çarpıyordu.

burda clio'ya 8'de 1 hata verdim. madem sol şeride geçtin hızını arttır be güzel kardeşim.

audi ise 8'de 7 hatalı. eğer clio en sağda değil de, en solda olsaydı ve bu hareketi yapsaydı kesinlikle hiç hatası yoktu.

Sert@ç
13-05-2014, 21:58
Bana olay birazda bilincsiz gibi geldi
Sag seritteki clio anlamsiz sekilde frene basiyor adamda makas atarak kacmak istiyor gibi ama ortadaki clioda gaza basiyor o anda

Yani audiyi kullanan adam gazlayacaksa emniyet seridinide kullanabilirdi

M3CSL
13-05-2014, 22:40

artı 1500 .....

barisy
13-05-2014, 22:41
Niyeti anlamak çok zor buradan.

Cliocu orta şeride kontrolsüz girdiği ve sonradan arkasındaki passatı gördüğü için gaza yüklenmiş olabilir. Yol açmak için. Yani tamamen suçsuz olabilir.

Tam tersi şekilde konudaki bazı yorum sahiplerinin atıp tuttuğu üzere , frene asılırım gaza asılırım sıkıştırırım patlatarım modunda da hareket ederek kasıtlı gazlamışta olabilir. Tabi bu kafa ile bastı ise tam gerizekalı olması lazım, mal dingil sen önce kendi canını malını koru trafikte , makası atan yavşak oğlu yavşak sktrs in gitsin ne cehenneme gidiyorsa. Öyle değil mi ama

Ilk halde 8-8 audi
Ikinci halde 4-4 audi clio olur bence. Ama ikinci hali ispat mümkün olmadığından audi bu kazada her türlü hatalı çıkacaktır.

e30
13-05-2014, 22:43
bana passat la audi birbirini tanıyor gibi geldi

orhan_guney
13-05-2014, 22:43
fatma gülün suçu ne :)

O anda dursa direk sakat bırakırlardı o ibneyi..

onursumer
13-05-2014, 22:52
ne olursa olsun en sağ şerit yavaş şerit orda gazlayarak gelende hata herturlu isterse iki clioda fren yapsın suç 8-1

audi deki şofor değilmiş ki ne yapıcağını duşunememiş passat soğukkanlı kalıp direk gazladı peşinden inş yakalamıştır

Schumi
13-05-2014, 23:03
Yazılıcak herşey yazılmış. Bende başka bir açıdan bakayım olaya madem olay olmuş bitmiş.

Audi 2 tane Reno arasından geçerken zaten öndeki aracında arka tamponuna dokunmuş gibi. Ayrıca madem bir salaklık yedin frene basmadım. Çok dar aslında var olmayan bir araya düşük hızda kafayı soktun. Ne *** yemeye yanındaki aracın üstüne kırıyorsun. Öndeki Symbolun yanından sıfır geç sıyrıl arkandaki adama pay var bari. Bu bildiğin tokatı atmış Clio'ya öyle gitmiş.

Passat'ın arka teker kamber almış gibi darbeden sonra. Çok fazla takip edebileceğini sanmıyorum Audi'yi.

FRTDI
13-05-2014, 23:14
Videoyu burdan izleyemedim ama internetteniki video var birisi kisa digeri uzun haberturkun sitesinde uzun video var olayin daha oncesinde basliyor izlemenizi tavsiye ederim.

İlk basta passat emniyetten gelip A5 in onune geciyor muhtemel arkadas bile olabilirler ikiside 06 plaka sonra A5 sag seride gecip passati gecmek icin hizlanmaya basliyor bu arada passatta hizlanip arayi kapatiyor, ara kapaninca A5 te hizlandigi icin yavaslamayip emniyetten clioyu gecip tekrar en sola gecmeye calisiyor bu arada clio da hizlanmaya basladigi icin ara kapaniyor A5 giremiyor.

A5 i suren sucsuz demiyorum ama bence onu ilk gaza getiren passat zaten uzun videoda ilk basta goruluyor passatin emniyetten A5 in onune gectigi. Kisaca benim yorumum A5 passatin gazina gelmis olan clio ya olmus tek sevindirici yani can kaybi olmamis olmasi Allah korusun daha kotude olabilirdi

Kutluhan
13-05-2014, 23:32

En doğru tespit budur. Uzun videoda bariz belli zaten ikisi saçma sapan makas atarak geliyorlar. Olan Clio'ya olmuş, Allah'dan can kaybı olmamış.

SAYGIN
14-05-2014, 01:38
Cliocu biraz daha kararli davransaymis en basinda bu kadar buyumezmis.bir sure normal seridinde gidiyor gibi sonra ortaya passat'in onune yatiriyor,passat sola kacinca bile gectigi seritten normal gitmiyor clio'cu.audi ci de geciyim diye zorlayinca olan olmus..

Absinthé
14-05-2014, 01:41
Uzun video da belli ikisi oynayarak geliyorlar evet.

1. Audici, emniyete makas atmamışsın eyvallah da o aradan geçemeyeceğini hissedince fren yapmalıydın o kadar erkekliğin alemi yok. Suçlusun.

Bare emniyete makas atsaydı diyen arkadaşlar emniyette duran araçlara vurup insanları öldüren tipleri hatırlasınlar. O da büyük risk.

2. En sağ şeritteki clio, önü boşken anlamsız fren yapan bi tip gibi geldi bana. Zaten normalden yavaş gitmesi bile sorun olur istanbul trafiğinde. Büyük ihtimal acemi ya da bayan falandır.

3. Patlayan clio, defansif sürüş diye birşey var ve işte onun eksikliğini yaşamış. Bilerek adamı sıkıştırdıysa ben yorum yapmıyorum gerekeni söylemişler zaten.

Olay için Audi ve Clio'ya ortak yorumum :
Trafik de sadece kendi aracınıza hakim olmanız yetmez diğer araçların hareketlerini de tahmin edip ona göre tepkiler verebilmeniz gerek.

McKrop
14-05-2014, 02:10
Bence videonun en başındaki gri a4 te suçlu o da makas atmaya teşvik ediyor. Belkide a5 ona tutuluyor.

Allah kaza bela kimseye vermesin ama kaza anında hiç bir dediğinizi düşünemiyor insan ayağı frene dahi gitmiyor.

pasha34
14-05-2014, 02:25
audi kesin suclu .. clio ya suc bulmuyorum ama muhtemelen olaydan sonra demiştir içinden kendi kendine gaza basmasaydım da arayı kapamasaydım diye... şahsen ben sürekli sağ aynayı da kontrol ederim baktım boyle gelen eden biri var mümkünse rahat gecsin vs diye ayağımı da cekerim gazdan..

Allah korumuş gene de arkadan tır vs gelmiyordu...

7 8 sene once benzer kazayı tem de yaşadım makas olayı yoktu ama boyle bir yolda 4 5 kere döndük.. arkadan tır falan gelse herhalde burda yoktum...

By_Carizma
14-05-2014, 03:22
1.si kameraya çeken araç neden arkayı çekiyor ? (kamera genelde önü çeker benim bildiğim ?)
2.si kaza olduğunu bariz şekilde seslerinden fark ettikleri belli oluyor hiç bir şekilde yavaşlamıyor
muhtemelen yapılan şey passat ve audi makas atarken buda kameraya çekiyorduğu olan trafikteki clioluya oldu. oda hiç frene basmadı ters döndü tekrar orta şeride atlayıp başka bir şoförü bariyerlere çarpmasına neden oluyordu.

coolvtec
14-05-2014, 08:01
kamera görüntüleri varken daha net karar veremedik forumca, olmayaydı polis nasıl karar verecekti acaba??

turboman
14-05-2014, 08:09
hatalı bi davranış ama o clioda dikkat ederseniz nerde gittiği belli değil iki şeridi ortalamış gidiyo bence kaşınmış

Mivec_4G63
14-05-2014, 08:52
1.si kameraya çeken araç neden arkayı çekiyor ? (kamera genelde önü çeker benim bildiğim ?)
2.si kaza olduğunu bariz şekilde seslerinden fark ettikleri belli oluyor hiç bir şekilde yavaşlamıyor
muhtemelen yapılan şey passat ve audi makas atarken buda kameraya çekiyorduğu olan trafikteki clioluya oldu. oda hiç frene basmadı ters döndü tekrar orta şeride atlayıp başka bir şoförü bariyerlere çarpmasına neden oluyordu.

Geri görüş kamerası o, aynı zamanda seyahat ederken de arka taraf izlenebiliyor.

streetracer_nos
14-05-2014, 09:46
Arkadaşlar bu işin öncesi sonrası mı olur ? Bariz olarak audi suçlu ortalığın içine edip basıp gitti herif nerdeyse suçsuz çıkacak:D Clio şeritte olsun olmasın adamın direk üstüne kırdı audici ötesi var mı

kurtbil
14-05-2014, 10:07
Makas atan adamın mani olduğu kazanın analizini yapmak nedir ? İnsanların dalgın, acemi, heycanlı olabileceği gibi bir ihtimal yok mudur da kalkıp clio öyle yapmış böyle yapmış diyorsunuz. Makas atan adam cinayete teşebbüs ediyor resmen, hala haklılık payı mı aranıyor. Ölüm, yaralanma gibi durumlar olmasa bile kazadan zarar gören bir çok insanın sonrasında psikolojisi bozuluyor ve araba kullanamaz hale geliyor. Kendi yaptığına kılıf uydurmaya çalışmasın kimse.

mur_84
14-05-2014, 10:39
Audi yüzdeyüz suçlu bence.. aynı durum benimde başıma geliyor genelde acelem var adamdan yol istiyorum gitmiyor sağından geçiyorum önüne gireceğim gaza basıyor..
audi sinire bağlı olarak yatmış üzerine belki ama oradan o süratle o şekilde araba geçmez bariz belli frenleyip başka bir yerde aklını alabilirdi bence symbolün.. yada ben öyle yapardım.. Rabbim beterinden korusun yanlış hareketler bunlar..

HaKo
14-05-2014, 10:48
Bu şerefsizin yaptığı resmen cinayete teşebbüstür.

free-hifi
14-05-2014, 10:51
jetta peşine düştü ama yakalayabildi mi acaba =?

Volkann
14-05-2014, 10:54
bu ne şerefsizlik böyle ya.cliodakilere geçmiş olsun umarım yakalamışlardır.

alp1903
14-05-2014, 10:57
Clio şuçlu ve masum degil diyenler, cidden anlamak imkansız.

MatraX_07
14-05-2014, 12:26
suçlunun makas atan Audi değilde clio symbol olduğunu düşünenlere diyecek sözüm yok!

BamBam
14-05-2014, 13:19
Yorumlara bakınca nerdeyse audici haklı çıkacak ya..şaşkınım resmen...adam trafiğin içine etmiş resmen. herkes usta şöför olmak zorunda değil..makas atarken şeridinde giden arabaya dalmak ne demek arkadaş...

burak48
15-05-2014, 13:33
o audicinin soforunu alıp (tabi sofor denirse) agzına launch controlu olan bir aracın egzosunu sokup redline yapsan hırsını alamazsın. %100 audi suclu

burak_2885
15-05-2014, 13:57
Kimi suçu cilo ya vermiş kimi audiye. Beni gözümde bikere makas atan suçludur ki böyle bariz bi şekilde herşey belliyken suçlu aramakta neyin nesi anlamış değilim. Birde o çarpışmadan önce görünmeyen ciloyu düşünelim.. Aynadan audinin hızlıca geldiğini görüp panikle yavaşladıysa audide kendini sol şeride atmış olabilir mi ?

individual
15-05-2014, 14:06
Audi araç sahibi bulundumu ne oldu son olarak ?

Fatih
15-05-2014, 14:46
Plaka sahte çıkmış.
Hürriyet Mobil (http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=26423892)

Merthan
15-05-2014, 15:14
Vay anasını sayın seyirciler.. Makas atan arabayı haklı bulanlar var hakkaten bu ülkeye demokrasi gelmiş yahu.

Sİyah
15-05-2014, 21:45
Valla biri makas atarken sikistirmak yerine yol vermenin daha guvenli oldugunun bir gostergesi videoyuyu tekrar dikkatli izlerseniz clio audinin uzerinde dogru geliyor neyse herkes suclu bu olayda ama fizik kanunu hizli ve buyuk nesne kucugu iter bukadar basit.

Birde şöyle düşün clionun içinde sen varsın yanında çocukların. böyle dengesizin biri pahalı ve hızlı arabasıyla kendini tatmin ederken (makas atarken) senin arabana çarptı çocukların yaralandı acaba aynı şeyleri yine yazarmıydın. audinin sahip olduğu kasko maddi hasarı karşılar. ancak sevdiklerimizin canına yada sağlığına zarar gelirse bunu karşılayabilecek bir kasko varmıdır? Adam makas atacak diye yok efendim öteki neden gaza bastı neden frene bastı çünkü öteki put gibi durup diğerinin makas atmasını beklemeli. kimse kimsenin oyuncağı değil kimse kusura bakmasın

Risendark
15-05-2014, 23:36
Oncelikle makas atmayı savunmuyorum onu belirteyim ama bu öküz cliocu bi şerit de arabayı oturtupta gidememiş audinin üzerine doğru gelip duruyor az sol yapıpta şeridi tam tutturup gitse sıkıntı olmayacak ama işte yeteneksizlik böyle bişey maalesef. Bize burdan geçmiş olsun demek düşer üzücü bi olay hem maddi hemde manevi olarak

rebeloghy
16-05-2014, 00:03
Hayır anlamadığım şey , trafikte makas atan bir or**** çocuğunu farkettim aynamda girmesine izin vermedim ve vurdu bana. Oros** çocukluğuna mani olmakla hata mı ettim yani ? Mal benim , can benim ama senin gibi it şerefsiz ırz düşmanı köpekler böyle araba kullanamasın dedim. Hatalı benim yani ? Yol verseydim o soysuz köpek geçseydi doğru bir eylem gerçekleşecekti ?

Eve giren hırsıza da karşı koymayalım , üstüne atlamasan çalıp gidecekti diye savunun ??????

Bi ülkede OROS** ÇOCUKLARINA dur dendikçe zorlaşır şerefsizliklerini yapmaları. Aman makas atıyor çekileyim , aman hızlı geliyor kaçayım.
Trafik kuralı niye var amk yerinde. Işıkta gözü karartan daha hızlı gelsin kavşağa , diğerleri de aman durayım desinler yada hatalı olsunlar.

initial-D
16-05-2014, 00:21
clio suçlu diyenler ???hangi videoyu seyrediyosunuz?

SinanAdalı
16-05-2014, 00:55
hayır anlamadığım şey , trafikte makas atan bir or**** çocuğunu farkettim aynamda girmesine izin vermedim ve vurdu bana. Oros** çocukluğuna mani olmakla hata mı ettim yani ? Mal benim , can benim ama senin gibi it şerefsiz ırz düşmanı köpekler böyle araba kullanamasın dedim. Hatalı benim yani ? Yol verseydim o soysuz köpek geçseydi doğru bir eylem gerçekleşecekti ?

Eve giren hırsıza da karşı koymayalım , üstüne atlamasan çalıp gidecekti diye savunun ??????

Bi ülkede oros** Çocuklarina dur dendikçe zorlaşır şerefsizliklerini yapmaları. Aman makas atıyor çekileyim , aman hızlı geliyor kaçayım.
Trafik kuralı niye var amk yerinde. Işıkta gözü karartan daha hızlı gelsin kavşağa , diğerleri de aman durayım desinler yada hatalı olsunlar.

+999999999

koray ozan
16-05-2014, 01:17
audici sonuna kadar haksız, sol şeride çıksa adam gibi bişey yok. bide bazı forum üyeleride symbolcüyü suçluyorlar, yazık.
pedallar yapmışlar basmak için, artık hangisini tercih ederseniz...

thedevil
16-05-2014, 08:57
Hepimiz makas atıyoruzdur ama çok gereksiz...

Bi video vardı tatlı tatlı kimseyi darlamadan makasa giriyordu hani kaza olsa en fazla tampon kırılır cinsten, çok güzeldi o video...

Audi biçmiş resmen makas atması zaten direk onu şuçlu çıkarır ama rönoda bildiğin yanlış kullanıyor...

Eeee o zaman kendine güvensen bile karşı tarafa güvenme adam ehliyeti daha yeni almış olabilir.... Dalgın olur v.s v.s

ibozum
16-05-2014, 09:30
Oncelikle makas atmayı savunmuyorum onu belirteyim ama bu öküz cliocu bi şerit de arabayı oturtupta gidememiş audinin üzerine doğru gelip duruyor az sol yapıpta şeridi tam tutturup gitse sıkıntı olmayacak ama işte yeteneksizlik böyle bişey maalesef. Bize burdan geçmiş olsun demek düşer üzücü bi olay hem maddi hemde manevi olarak

Hayır anlamadığım şey , trafikte makas atan bir or**** çocuğunu farkettim aynamda girmesine izin vermedim ve vurdu bana. Oros** çocukluğuna mani olmakla hata mı ettim yani ? Mal benim , can benim ama senin gibi it şerefsiz ırz düşmanı köpekler böyle araba kullanamasın dedim. Hatalı benim yani ? Yol verseydim o soysuz köpek geçseydi doğru bir eylem gerçekleşecekti ?

Bi ülkede OROS** ÇOCUKLARINA dur dendikçe zorlaşır şerefsizliklerini yapmaları. Aman makas atıyor çekileyim , aman hızlı geliyor kaçayım.

Ağzınıza sağlık.. :icon_tup:
Herkes makas etsin, trafiğe tehlikeye atsın diğerleri sadece izlesin, beklesin..
Bu nasıl mantıktır arkadaş Clio suçlu diyenler ne tür bir yaşam sürüyorlar, oksijen tüketmiyorlar mı, beyne oksiyen gitmiyor heralde.. :icon_wack

SekoLive
16-05-2014, 09:45

sen gibi adamlar cok olsa mum olur böyleleri kardesim mummm. :)

öyle bi durumdayız ki kendi güvenliğini kendin sağlamak durumundasın . araban dolu biri gliyo makaslayarak kendin kırdın önüne yada bastın gaza adamı sıkıstırdın, adam da geldi sana patladı aracında sen hariç herkese bişi oldu daha mı mutlu olacaksın? ozaman şahsi fikrim bırakaydım geçeydide kimseye bişi olmasaydı allahından bulsaydı gibi sözleri sarf edersin.
yada adamı sıkıstırdın adam gitti öndekine vurdu öldü oh iyiki öldü diyebiliyorsan bunu yapmaya devam et.

senin sölediklerin teoıride on numara ama uygulamada hatalı

edit: trafikdeki hatalı sürücüleri hatalı yayaları öldürmekle bitiremezsinz de düzeltemezsinizde.

zOnstyLe
30-05-2014, 09:21
Clio'nun suclu oldugunu dusunen arkadaslara sunu sormak istiyorum o clio'nun direksiyonunda sen olabilirdin karın olabilirdi kardesin olabilirdi baban olabilirdi annen olabilirdi cocugun olabilirdi ozamanda sunu soylermiydin; yaa arkadasım cliolu yanlıs serit değiştirmiş haketmiş vs vs.. Bunu söyleyecegine bizi ikna et hepimiz bulusup audedeki insandan özür dilemeye gidelim anasına bacısına sövdüğümüz için.

mody
30-05-2014, 09:40
üzerinden zaman geçen bir konu ama sölemeden geçemicem, clioyu suçlayan insanlar genelde audinin sürücüsüne kendilerini yakın görenlerdir, yaptığını yapan yani, bir nevi kendilerini aklamaya çalışıyolar aslında...

hee bizde yedik :)

https://www.itusozluk.com/image/basliklara-surekli-caps-atan-yazar_558175.jpg

halilcakir
30-05-2014, 10:25
Mody e katılıyorum sonuna kadar

TolgaEsentepe
30-05-2014, 10:40
Bu forumu çok seviyorum ya :) konusuna göre kimse hız yapmıyor, kimse alkollü kullanmıyor, kimse makas atmıyor.. :) birisi sevişme kötü dese sırf yaranmak için sevişenleri suçlayacak insanlar var forumda :) Yukarıda 21 yaşında geç makas atanlara ****** çocuğu diyor. Yapmayın yahu...

CGTY
30-05-2014, 10:56
Makas atan adam başkalarının hayatını tehlikeye atıyor tamam onda hem fikiriz, ama benim gözümde makas atan adamla, makas atanı sıkıştıran adam aynı oranda suçludur. Çünkü sen bıraksan o adam zaten geçip gider sen niye adamı darlayıp zora sokuyosun? Eğer makas atmak kazaya sebebiyet ise makas atanı sıkıştırmak iki kat sebep olmak demektir. Bunu Clio sürücüsü için demiyorum, "Aynadan makas atanı görünce sıkıştırıyorum, çarpsın abi banane makas atmasın o da." mantığıyla yazanlara söylüyorum.

emrekuzdere
30-05-2014, 11:11
Bu forumu çok seviyorum ya :) konusuna göre kimse hız yapmıyor, kimse alkollü kullanmıyor, kimse makas atmıyor.. :) birisi sevişme kötü dese sırf yaranmak için sevişenleri suçlayacak insanlar var forumda :) Yukarıda 21 yaşında geç makas atanlara ****** çocuğu diyor. Yapmayın yahu...

Tam olarak anlatmak istediğimi anlatmışsın. Bu forumda kimse gece roll'e çıkıp gerekirse sağdan makaslamıyor zaten !

mody
30-05-2014, 11:15

senden alıntı yapıyorum ama lafım herkese

suç işliyosan susmalısın, makas atıp bunu ortalıkta söylememelisin, veya makas atanı savunmamalısın, marifet gibi anlatmamalısın

kendi arkadaşlarının arasında atıp tutarsın istediğin kadar, ama toplum içerisinde gevşek gevşek ben makas atarım dememelisin.

olay bundan ibaret, sen bunu ne kadar normal bir şeymiş gibi gösterirsen karşı tarafta o kadar sertleşir.

kaza yapmadan makas atıp kaçtığın, kendini saklayabildiğin sürece kaçarsın, taki bir yerde sıçana kadar.

makas atanlar, yanlarında ailesi varken, başka biri tampon yalayıp yanlarından geçtiği zaman arkasından ana avrat sövmüyor mu?

yada makas atarken arkasından geçtiğiniz veya önünde yalayıp geçtiğiniz adam size küfür etmiyor mu, beddua etmiyor mu? neler diyor neler, şimdi bu arkadaş küfür edince mi sorun oldu? siz makas atarken bunu zaten göze alıyosunuz!

rebeloghy
30-05-2014, 11:25

Hala aynı şeyi diyorum , bir ömür de böyle söylemeye devam edeceğim. Önceki aracımda kasko vardı allah ne verdiyse her gördüğümün önün kapatıyordum. Bariyere sokana kadar da zorlardım. Yine aynı şekilde sinirleniyorum önüme bu şekilde giren olunca. Ha aracımda kasko yok şimdi o kadar yapamıyorum iş almayalım başımıza diye.

Takip mesafesi diye bir olay var bildiğiniz ama genelde kimsenin uygulamadığı gibi. Şimdi ben gerizekalıyım öndeki aracın götüne girip de takip etmeyi bilmiyorum , mesafe bırakınca geç kalıyorum eve. AKILLI nın biri gelip o araya giriyor ? :soru:

Makas atıyor o araya girip tekrar çıkacak diyeceksiniz de , makasa girdi bi araç benim önüme ; onun da önündeki fren yaptı bu akıllı çıkamadı makastan ;

a - öndekine vurdu haliyle ben de ona yada kaçmak için başkasına vurdum.
b - akıllı olan vurmadı ama panik frenle onun yüzünden arkamdaki bana vurdu. vs vs
Senaryolar uzar gider 21 yaşında biri makas atana böyle diyorsa bu garip değildir. Sevineceğinize topluma ne olmuş dersiniz :D Aptal aptal gazlayıp ölüp öldüren gençlik yerine takip mesafesi diyen , sorumluluk diyen gençler varmış diyebilmeniz lazım.....

Herkes yeri gelir hızlı kullanır , sağlı sollu araba geçer. Araya 3 -5 metre mesafe koyup kontrollü şekilde geçmek var ; O. Çocuğu gibi trafik teröristi olmak var. Milletin nelerini verip aldığı arabasının üstünden atlamaya üstüne kırmaya sinirini bozmaya kimsenin hakkı yok. Gerçekten ayıp. Her ''trafikçinin'' ''terzinin'' '' makas kralının'' eşi , ablası , annesi , babası araba kullanırken makas atan biri gelip dokunsun takla attırsın diyorum. Belki olur da küçük bi ihtimal ders alırlar.

TolgaEsentepe
30-05-2014, 11:27
benim attığım makasla otobanda roll yapmanın tehlike oranlarında çok fark var mı ? bir sürü kaza oldu bu forumda roll yaparken ve ya sen turbo s2k nı 300km hızlara nerede çıkartıyorsun acaba trafiğe kapalı alanda mı ? yoksa hobi amaçlı yaptında 70km hız ile mi gidiyorsun ? birisi başkasına laf söylemeden önce kendisine bir bakmalı.. makas atan şöyle böyle akşam bakıyorsun başka konuda otoyolda yarış yapıyor +200 km hızlarla ??
gevşek gevşek lafıda yakışmamış sana abi daha güzel üslup bulabilirdin..
son olarak arkamdan ediliyormu bilmiyorum ama aleni şekilde herkesin içinde genelleme yapıp kimse kimseye ****** çocuğu diyemez.. Yüzüme karşı söyle desen eminim beni görse geri geri kaçar....

Gunes G.
30-05-2014, 11:32
Konu ile ilgili:

Bulasmayin. Arkanizdan makas ata ata gelen yaratik, siz onu engellesenizde, kaza yaptirsanizda, yaptiginin yanlis oldugunu muhtemelen ogrenmeyecek, cunku temel olmadan egitimde olmaz ve ozellikle insan canlisinin ego'su, bu sekilde egitilmesini bir o kadar zor kilar.

Ufak bir ihtimalde olsa kaza yaptirirsaniz ogrenecek diyelim. Bu seferde olacak kazanin boyutunu hesaplamaniza imkan yok, sikistirip kaza yaptirdiginiz arac karsi seride firlayip 5 farkli araca carptiginda, ona o kazayi yaptiran olarak sizde en az onun kadar suclu olacaksiniz, unutmayin.

Boyle bir kaza yaptirip, masum insanlarin yaralanmasina/olmesine sebebiyet verdikten sonra, "o carpti banane ben mi carptim" diyebiliyorsaniz, o da sizin deger yargilarinizin ne kadar bozuk oldugunu, insanliktan nasibinizi ne olcude alip alamadiginizi gosterir bunuda unutmayin.

O yuzden bulasmayin, birakin gecip gitsin, cunku siz kaza yaptirayim derken baska insanlarinda hayatini tehlikeye atiyorsunuz.

Bir yanlis, baska bir yanlisla duzeltilmez.

Genel olarak:

Trafik zaten riskli, ekstra risk yaratarak cevredeki insanlarin hayatlarini tehlikeye atmak suretiyle yapilan her hareket yanlistir.

Bu tarz hareketler arkadas cevrenizde size prim yaptirabilir ama bu sadece arkadas cevrenizin ne kadar kalitesiz ve dusuk seviyeli oldugunu gosterir.

Kendinizi bu tarz cevrelere ait hissettiginiz surece, sizde ayni dusuk seviyede ve kalitesizliktesiniz demektir.

Bilincsiz ve suursuz bir topluluk icerisine hapsolmus olabilirsiniz, ama bunun ne kadar banal oldugunu gormek sizin kendi elinizde.

Turkiye'nin buyuk cogunlugu ozellikle otomobil camiasinin buyuk bir kismi bu seviyedeki insanlardan olusuyor diye, dogrusu bu demek degildir. Bireysel olarak farkindaliginizi arttirin, sürü olarak yapilan yanlislarin hata oldugunu gorun.

Uyanin...

mody
30-05-2014, 11:34
benim attığım makasla otobanda roll yapmanın tehlike oranlarında çok fark var mı ? bir sürü kaza oldu bu forumda roll yaparken ve ya sen turbo s2k nı 300km hızlara nerede çıkartıyorsun acaba trafiğe kapalı alanda mı ? yoksa hobi amaçlı yaptında 70km hız ile mi gidiyorsun ? birisi başkasına laf söylemeden önce kendisine bir bakmalı.. makas atan şöyle böyle akşam bakıyorsun başka konuda otoyolda yarış yapıyor +200 km hızlarla ??
son olarak arkamdan ediliyormu bilmiyorum ama aleni şekilde herkesin içinde genelleme yapıp kimse kimseye ****** çocuğu diyemez.. Yüzüme karşı söyle desen eminim beni görse geri geri kaçar....

dikkat ettiysen ben neden makas atıyosunuz neden roll yapıyosunuz demedim, sosyal mesaj vermedim, yada ortalıkta ne gazlıyorum ne makas atıyorum demiyorum, zıçana kadar bu işler diyorum!

küfür işine gelince, burda ortalıkta sallar herkes, yada arabada arkandan makas atarken söylerler yüzüne söyliyemiyeceklerini...

ama emin ol kimse kimsenin karşısına çıkıp bunu söyleyemez, katil olursun.

o yüzden böyle konularda bu işlere bulaşıyorsan susmak lazım diyorum ben, clioyu suçlamamak lazım, hatta konuya bile girmemek lazım...

rebeloghy
30-05-2014, 11:34

Sizin şahsınıza küfreden oldu mu da böyle bi usluba geçtik peki ? Konuda küfür ettiğim aslında küfür de değil adını söylediğim şahıs makas atıp insanlara kaza yaptıran bir it. Makas atıcam diye 3 şeritli yol üstünde spin attırıyor insanlara.

Sizinle doğrudan ilişkisi nedir bu sözlerin ? Bu videodaki adama her şekilde aklı selim her insan bir posta küfür etmiştir izlediğinde. Adama küfür eden yanlış diyorsanız üzücü gerçekten.

Aracımda sevdiğim biri varken şu hareketi siz yapsanız , yüzünüze de aynı lafı ederim. Ama sizinle hiç alakası yokken üstünüze alıyorsanız bir şey diyemem.

Yolda bunu yapmakla , haneye tecavüzün bir farkı mantık bazında yoktur. Yasal olarak da olmayan bir ülkede yaşamayı çok isterdim.

TolgaEsentepe
30-05-2014, 11:39
videoya da clio ya da birşey demiyorum.. sorulara cevap gelmedi.. Haklısınız siz ben birşey demiyeceğim devam ettirmenin manası yok.. 500 hp arabalarınızla ''trafiğe kapalı alanda'' iyi gazlamalar :)

mody
30-05-2014, 11:53
videoya da clio ya da birşey demiyorum.. sorulara cevap gelmedi.. Haklısınız siz ben birşey demiyeceğim devam ettirmenin manası yok.. 500 hp arabalarınızla ''trafiğe kapalı alanda'' iyi gazlamalar :)

bak ne yazmışım, sen hala cevap diyosun...

suç işliyosan susmalısın, makas atıp bunu ortalıkta söylememelisin, veya makas atanı savunmamalısın, marifet gibi anlatmamalısın

TolgaEsentepe
30-05-2014, 11:56
bak ne yazmışım, sen hala cevap diyosun...

saygılar abi

grkm
30-05-2014, 12:03
Yaslar 20 üzeri , 25e ulasmislar da var ama hala bir seyler yeterince oturmamis.

Bu videoda Audi'yi elestirmek demek bizler dogru seyler yapan kisiler olmuyoruz. O Audi'yi süren ben de olsam, Safak ( mody ) 'ta olsa veya bir baskasida olsa hatali. Sonucu böyle olsun yada olmasın arkamızdan edilen kufurleri de insanlari riske atarak hak ediyoruz.

Siz de bunlari goz onunde bulundurup gereksiz yere Audi'yi savunmayin.

alp1903
30-05-2014, 12:27
Konu ile ilgili:

Bulasmayin. Arkanizdan makas ata ata gelen yaratik, siz onu engellesenizde, kaza yaptirsanizda, yaptiginin yanlis oldugunu muhtemelen ogrenmeyecek, cunku temel olmadan egitimde olmaz ve ozellikle insan canlisinin ego'su, bu sekilde egitilmesini bir o kadar zor kilar.

Ufak bir ihtimalde olsa kaza yaptirirsaniz ogrenecek diyelim. Bu seferde olacak kazanin boyutunu hesaplamaniza imkan yok, sikistirip kaza yaptirdiginiz arac karsi seride firlayip 5 farkli araca carptiginda, ona o kazayi yaptiran olarak sizde en az onun kadar suclu olacaksiniz, unutmayin.

Boyle bir kaza yaptirip, masum insanlarin yaralanmasina/olmesine sebebiyet verdikten sonra, "o carpti banane ben mi carptim" diyebiliyorsaniz, o da sizin deger yargilarinizin ne kadar bozuk oldugunu, insanliktan nasibinizi ne olcude alip alamadiginizi gosterir bunuda unutmayin.

O yuzden bulasmayin, birakin gecip gitsin, cunku siz kaza yaptirayim derken baska insanlarinda hayatini tehlikeye atiyorsunuz.

Genel olarak:

Trafik zaten riskli, ekstra risk yaratarak cevredeki insanlarin hayatlarini tehlikeye atmak suretiyle yapilan her hareket yanlistir.

Bu tarz hareketler arkadas cevrenizde size prim yaptirabilir ama bu sadece arkadas cevrenizin ne kadar kalitesiz ve dusuk seviyeli oldugunu gosterir.

Kendinizi bu tarz cevrelere ait hissettiginiz surece, sizde ayni dusuk seviyede ve kalitesizliktesiniz demektir.

Bilincsiz ve suursuz bir topluluk icerisine hapsolmus olabilirsiniz, ama bunun ne kadar banal oldugunu gormek sizin kendi elinizde.

Turkiye'nin buyuk cogunlugu ozellikle otomobil camiasinin buyuk bir kismi bu seviyedeki insanlardan olusuyor diye, dogrusu bu demek degildir. Bireysel olarak farkindaliginizi arttirin, sürü olarak yapilan yanlislarin hata oldugunu gorun.

Uyanin...

Katılmamak elde degil mükemmel bi yazı olmuş.

CGTY
30-05-2014, 13:09
Hala aynı şeyi diyorum , bir ömür de böyle söylemeye devam edeceğim. Önceki aracımda kasko vardı allah ne verdiyse her gördüğümün önün kapatıyordum. Bariyere sokana kadar da zorlardım. Yine aynı şekilde sinirleniyorum önüme bu şekilde giren olunca. Ha aracımda kasko yok şimdi o kadar yapamıyorum iş almayalım başımıza diye.

Sensin :icon_tup:

Bu kafayla devam et, hatta bi an önce kasko yaptır da milleti bariyere sok. Sen kimsin ki kendi kafana göre adalet dağıtıyosun? Makas atana mani olucam diye farzet ki önde kendi halinde giden bi aileye çarptırdın diyelim, 3 arabayı birbirine soktun. Plaket mi vericekler, madalya mı takıcaklar? Belki sen adam gibi gitsen makasını atıp geçicekti. Sen çocuk çocuk hareketler yapıp, kaza oranını artırıp, herkesi tehlikeye atarak çok iyi bi *** mu yiyosun? Senin gibilerle bu Audi şöförünün arasında hiç bi fark yok bana göre. Makas atmak da yanlış, senin gibi sıkıştırmak da yanlış. İkiniz de insanları tehlikeye atıyosunuz.

rebelh
30-05-2014, 13:19
-iyi tartıştınız ha
-güzel tartıştınız
-fakat baya tartıştınız
-ama iyi tartıştınız
-fakat ne tartıştınız be
-kabul edelim güzel tartıştınız

ne kazaymış be :)

oğuz
30-05-2014, 13:39
kaza yapsın diye sıkıştırmakta neymiş,hadi bunu diyenler makas atmıyor diyelim.Yiğeni akrabası da mı atmıyor.Ulan yiğenim gaza gelmiş makas atmış, adam sıkıştırmış yiğen öldü,olsun sıkıştıran haklıydı. mı diyeceksiniz böyle bir şey olsa

HaKo
30-05-2014, 13:51
Konu ile ilgili:

Genel olarak:

Uyanin...

harfiyen katılıyorum.

Remon
31-05-2014, 22:49
Audi'nin şoförünü savunanlar görüyorum bir empati yapında öyle bakın.Clio'nun sahibi arkadan gelen audiyi farkediyor ama biraz yavaş hareket ediyor ayrıca en sağ şerittede bi clio daha mevcut ve audi sanki en sağ şeritte araç yokmuş gibi hızla gelmeye devam ediyor. Şimdi audinin şoförü sensin önünde yavaşça orta şeride geçen bir araç var keza sağ şerittede öyle.Ne yaparsınız ? Bu adam en başta zaten takip mesafesini ihlal etmiş en sağdaki araca yaklaşıyor arabası güçlüya hani geçebileceğini düşünüyor geçiyor ama masum insanların canını tehlikeye atıyor. dikkat ederseniz emniyet şeridine o araç sığabilir çünkü videonun sonlarında bir araç kendini emniyet şeridine atıyor. bu adam emniyet şeridine atlayacağına clionun önüne kırıyor. empati yapın o cliodaki insanlar yakınınız olsa haklı,haksız ayrımı yapmaz audinin şoförünü buldugunuz yerde linç ederdiniz.

EM1R
01-06-2014, 17:31
Aşağı yukarı her gün Şile otoyolunda Nevzat Demir Tesislerinden itibaren amaçsızca makaslayan özellikle Transporter, Transit gibi araçlar sayesinde bu manzaralara malesef sık sık şahit oluyorum. Bir anlık haz için masum insanların canını tehlikeye atmak hele ki makas atan araca kendince ceza vermek için kazaya zorlamak canilikten başka birşey değil benim nezdimde. Hele ki destan gibi buraya entry girmeye zaten söyleyecek sözüm yok. Bu tarz yazılar beni gerçekten üzdü.
Videodaki Audi ile ilgili de, madem o naneyi yedin; ehliyetin olmasa da, %100 kusurlu da olsan kazaya karıştın mı dur da sebebiyet verdiğin şeye bir bak be insan!

rebeloghy
01-06-2014, 19:48
Audi süren hayvan ve saz arkadaşları ; sıkıştırırım yol vermem , kaza yaptırırım derken kastettiğim şudur , makas atacağını görüp de yolunu kapattığım adam öyle değil de sinyal vererek ADAM gibi yol isteyince yol verildiğini görsün , insanlık tatsın diyedir.

Yoksa çoktan bir f150 alıp her gün kazaya karışayım modunda olmam lazımdı. Her makasçıyı öldüreyim , yoldan atayım degil. Yol vermeyeyim geçemesin öyle it gibi. Sinyal versin efendi efendi kaçayım gerekirse durup yol vereyim diyedir.

Ben yol vermedim diye kaza yapması ihtimaline gelirsek , köpek kurallara uysa beni kurala uygun geçmiş olacak. Kaza yaparsa sebebi benim kurala uygun olarak hakkımı korumam mıdır ? hayır it oluşudur. Kural tanımayışıdır. Arasında çok fark var.

mstfcn28
01-06-2014, 20:01
Sıkıştırıp kaza yaptırırım diyenler varya kesin öye yapıyordur eminim ben o g.t vardır sizde adam gelir sana çarpar görürsün terstenn sıkıştırmayı :D
İnsanda vicdan falan olmaması lazım bunu bu kadar rahat yazması için:icon13:

rebeloghy
01-06-2014, 20:34
Hala anlamadım ben bir çok arkadaşın düşünce yapılarını. Olabilir farklı düşünüyor olabiliriz de merak ediyorum sizce makas atmanın hırsızlıktan ne farkı var yada gasptan ? Bir başkasına zarar verme ihtimalli harekettir. Ki zarar vermesen hakkını gasp etmektir ? Buna itirazı olan farklı düşünen var mı , merak ediyorum.

Hoş zaten trafikte PARDON , KUSURA BAKMAYIN benim hatam vs diyebilen %0.01 bile sürücü kalmamışken neyi tartışıyoruz siz de haklısınız :D

Absinthé
01-06-2014, 23:52
Sıkıştırıp kaza yaptırırım diyenler varya kesin öye yapıyordur eminim ben o g.t vardır sizde adam gelir sana çarpar görürsün terstenn sıkıştırmayı :D
İnsanda vicdan falan olmaması lazım bunu bu kadar rahat yazması için:icon13:

Kahkaha attım :) Ee lafta herkes sedat peker , icraate gelince pamuk şeker.

SerkanKurt
01-06-2014, 23:56
Herkes ruh haline göre cevap yazıyor heralde.

Ferco
02-06-2014, 11:58
adam kaza yapmamış abi bildiğin yaptırmış bide en sola geçti.. abi makasın bile bi usülü var yapıyosan önce karşıdakini diğerlerini düşünüceksin senin belki kaybedicek bişeyin yok ama onların olabilir.. karşıdakini tehlikeye atmadan yapılan makasa karşı değilim bilinçli yapın ne yapyıosanız körü körüne değil..