PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafamda deli sorular ???

Cans1993
14-05-2014, 17:39
Merhaba abilerim kardeşlerim foruma yeni üye oldum ve üyeliğim aktifleşmesini bayadır bekliyordum sonunda oldu :)

Şimdi ben üniversite öğrencisiyim ve 35 bin tl gibi bir bütçem var arac alma konusunda fakat biraz hızlı olalım istiyorum söyle yanımızdan gülerek geçmesinler hesabı :D yakıtta sorun yok doldururuz aslan besleyen yemini düşünmez ama sorun çıkarsın yolda kalsın istemiyorum tercih etmem gereken araç konusunda sizden yardım bekliyorum :(((

Kafamdaki örnekler :soru::soru::soru:

1.Seat LEON 1.4 TSİ İBİZA CUPRA (2011) (Forumdan EMRE KAAN adlı arkadaşımızın 06 KUK 36 Plakalı araç örnek :D )
2.Renault CLİO 2.0 SPORT (2005)
3.Renault MEGANE 2.0 TURBO RS (2005)
4.Honda CİVİC 1.6 VTİ (1996)
5.Peugeot 106 GTİ (1999)
6.Peugeot 206 2.0 RC (2004)
7.Peugeot 207 1.6 THP RC Le Mans (2009)

Bu araçlardan olabilir yada bunlara ek olarak sizin önerebileceğiniz araçları bekliyorum :( Kafamda deli sorular :(

Ek olarak 2003 1.7 DTI Corsaya 17-18 civarı para verip üstüne 10 bin masraf yapıp swaplamakta var tabi kafamda project car olayını gercekleştirmekte var yani :D

SGTI
14-05-2014, 17:45
Piyasasını bilmiyorum ama o paralara temizi varsa ben rc lemans tercih ederim.Giderli ve şık.Eski olması kabulse 8l s3 de olabilir.O listedeki en performanslı 4 çeker araç olur.Ama km ve temizliğe dikkat edilmeli

fdoganb
14-05-2014, 17:46
Vtec ve gti ı elemelisin bence. Onun haricinde ben olsam cupra alırdım

Cans1993
14-05-2014, 17:48
Piyasasını bilmiyorum ama o paralara temizi varsa ben rc lemans tercih ederim.Giderli ve şık

Piyasası 30 dan başlıyor 36 ya kadar gidiyor şuan ***** sitede o aralarda diyelim benim ilk kafamdaki araç Seat cupra olması bide öbür aracın peugeot oluşu kafamı bulandırıyor zaten :(

Mutlu Değerli
14-05-2014, 17:48
Peugeot grubu daha mantıklı görünüyor. RC 206'larda başarılıı

Cans1993
14-05-2014, 17:49
Vtec ve gti ı elemelisin bence. Onun haricinde ben olsam cupra alırdım

Vti ve gti ekleme sebebim birazda kendim birşeyler ekleyip 300+ yapıp hoplayıp zıplamak ama o 2 araç en son planlardaki araçlar :)

Cans1993
14-05-2014, 17:50
Peugeot grubu daha mantıklı görünüyor. RC 206'larda başarılıı

Neden leon mantıklı değil sadece meraktan soruyorum ? :(

mrtysn
14-05-2014, 17:53
35'e adam akilli Cupra bulamazsin. Ben aralarinda 207RC secerdim %99.

Cans1993
14-05-2014, 17:54
35'e adam akilli Cupra bulamazsin. Ben aralarinda 207RC secerdim %99.

Forumdan EMRE KAAN adlı arkadaşımızın 06 KUK 36 Plakalı araç örnek kafama yatarsa neden olmasın diye o aracı en basa yazmıstım öyle bir durumda 2-3 bin tl daha eklenebilir kredi cekip :D

Chn53
14-05-2014, 17:55
en mantıklısı 207 rc bence

Forumdan EMRE KAAN adlı arkadaşımızın 06 KUK 36 Plakalı araç örnek kafama yatarsa neden olmasın diye o aracı en basa yazmıstım öyle bir durumda 2-3 bin tl daha eklenebilir kredi cekip :D

emre kaanın aracı cupra değil yanlız

Cans1993
14-05-2014, 17:57

Nedeni ile acıklayabilir misiniz ? O araç diger araclardan cok daha düsük güce sahip mesela ?

Jeandan-R
14-05-2014, 17:58
İbiza-207rc ve megane arasında düşünmelisin bence. Megane daha iyi yol tutar, daha donanımlıdır, daha geniştir frenleri inanılmazdır ama bir tık daha fazla yakabilir. İbiza daha yenidir, dsg şanzımanla gelir vs. Sitede ilanlarda güzel bir cupra vardı, ona bakılabilir. Ayrıca bende de satılık var megane ona da bakabilirsin.

Cans1993
14-05-2014, 17:59

emre kaanın aracı cupra değil yanlız

eminmisiniz cupra olmadıgına ?

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/183417-seat-ibiza-14-tdi-sport-coupe.html

***** site :Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-ibiza-1.4-tdi-sport-coupe-163466168/pasif-ilan) de cupra bölümünde acık ilan

Cans1993
14-05-2014, 18:00
İbiza-207rc ve megane arasında düşünmelisin bence. Megane daha iyi yol tutar, daha donanımlıdır, daha geniştir frenleri inanılmazdır ama bir tık daha fazla yakabilir. İbiza daha yenidir, dsg şanzımanla gelir vs. Sitede ilanlarda güzel bir cupra vardı, ona bakılabilir. Ayrıca bende de satılık var megane ona da bakabilirsin.

Aracınızın ilanını mesajdan alabilir miyim görmek istiyorum da olursa neden olmasın el sıkısa biliriz

burakgunay
14-05-2014, 18:00
Vti ve gti ekleme sebebim birazda kendim birşeyler ekleyip 300+ yapıp hoplayıp zıplamak ama o 2 araç en son planlardaki araçlar :)

Kardesim yanlis anlama ama anladigim kadariyla bu konuyu aciyosan biraz tecrubesizsin demketir. Ben de tecrubesizim yanlis anlama. Ve tecrubesiz adam ne oyle kafasina gore vtece kendi biseyler ekleyip 300 350 alabilir, ne de o 350 hp lik turbo vtecle hoplayip ziplayabilir. Biraz sikinti yaratir yani :)

Chn53
14-05-2014, 18:01
eminmisiniz cupra olmadıgına ?

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/183417-seat-ibiza-14-tdi-sport-coupe.html

***** site :Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-ibiza-1.4-tdi-sport-coupe-163466168/pasif-ilan) de cupra bölümünde acık ilan

valla sen bu aracın cupra olup olmadıgını ayırt edemiyosan hiç cupra bakma :)

Cans1993
14-05-2014, 18:02
Kardesim yanlis anlama ama anladigim kadariyla bu konuyu aciyosan biraz tecrubesizsin demketir. Ben de tecrubesizim yanlis anlama. Ve tecrubesiz adam ne oyle kafasina gore vtece kendi biseyler ekleyip 300 350 alabilir, ne de o 350 hp lik turbo vtecle hoplayip ziplayabilir. Biraz sikinti yaratir yani :)

Olay tecrübesizlik değil sadece arada kalmışlık diyelim sattıgım araçta zaten 240 beygirlik bir araçtı tabiki de 300+ araç cok daha farklı olacaktır bunu kabul ediyorum öyle bir aracıda işin ehli biri tarafından toplanmasını isterim kendimde.Alışana kadar da zorluklar yaşayacagım kabul ediyorum ama hem merak hemde heves ön plana cekiyor olayı :)

burakgunay
14-05-2014, 18:02
Sana tavsiyem de bu forumda min. Dolu dolu 1 yil gecirmeden bu tarz araba alma. Ilk gordugun arabaya atlama. Bunlar lafls olmuyor tabi ki, ilerde anlayacaksin malesef.

Cans1993
14-05-2014, 18:03
valla sen bu aracın cupra olup olmadıgını ayırt edemiyosan hiç cupra bakma :)

Benim gözlerde mi bir sorun var yoksa ilan mı yanlış yere açılmış ???

"Seat Ibiza 1.4 TSI Sport Coupe Cupra Otomobil" aramanızda 23 ilan bulundu.

Araç burada açık ilan olarak tabiki de leon cupra değil onu bende ayırabiliyorum ben sadece cupra oldugunu dile getirdim

Cans1993
14-05-2014, 18:04
Sana tavsiyem de bu forumda min. Dolu dolu 1 yil gecirmeden bu tarz araba alma. Ilk gordugun arabaya atlama. Bunlar lafls olmuyor tabi ki, ilerde anlayacaksin malesef.

Özel mesaj yolu ile ne demek istediginizi anlatabilir misniiz acaba ? sonucta dogru bilgiyi ögrenmek isterim bende

Seven7
14-05-2014, 18:05
Tamamiyle şahsi görüşüm, yanlış anlamazsın umarım. Olaya başka bir boyut katayım.
Bence bu araçlar şuan için biraz fazla. Büyük ihtimal ilk araban olacaktır, o yüzden böyle agresif araçlar giriş seviyesi için pek mantıklı gelmiyor bana. Hangi birini alsan orasını burasını kurcalayacaksın illa ki, e yaş 20 üniversite ortamı kan deli gibi akıyor. Allah göstermesin ne bir yerde patlayıp hastanelerde sürünme, ne de sanayilerde servislerde gezip de gençliğini heba etme. Madem illa biraz dolu bir şey bakıyorsun ben senin yerinde olsam iki tercihim olurdu;
-Ya gider 2006-2007 kasa mavi renk manuel vites Subaru İmpreza 2.0 R alırım, hem giderim olur hem görüntüm olur.
-Ya da Civic Type-S bakarım. -Honda damarım kurusun. :p -

Sen 2.0 Megane RS alırsın, gelir biri 'Babamda da Megane var dizel, jantların güzelmiş.' der, üzülürsün. :)
-Örnekti bu sadece, hem standart hem performans modelinin aynı kasaya sahip olduğu araç manasında.-

YunuscanVg
14-05-2014, 18:06

Araç burada açık ilan olarak tabiki de leon cupra değil onu bende ayırabiliyorum ben sadece cupra oldugunu dile getirdim

sitedeki konuya bakarsan zaten 1.4 tdi diyo ayrıca aracın ustunde cupra body kitte yok cihan abi haklı

mrtysn
14-05-2014, 18:09

O araba Cupra diil yalniz, dizel coupe. Fuar araciydi bildigim kadariyla hatta zamaninda.

Chn53
14-05-2014, 18:09

ilanı isterse audi bölümünden açsın araba " ibiza tdi " , cupra falan değil ama sen cupra diye ısrar ediyosan , emre kaanın aracı satılık şuan gidip onu cupra diye alabilirsin :)

Cans1993
14-05-2014, 18:13
ilanı isterse audi bölümünden açsın araba " ibiza tdi " , cupra falan değil ama sen cupra diye ısrar ediyosan , emre kaanın aracı satılık şuan gidip onu cupra diye alabilirsin :)

Tamam dediğiniz gibi olsun arac fuar aracı biliyorum onu peki simdi rc lemans a mı yonelelim öyle mi dersiniz ?

Cans1993
14-05-2014, 18:14
Tamamiyle şahsi görüşüm, yanlış anlamazsın umarım. Olaya başka bir boyut katayım.
Bence bu araçlar şuan için biraz fazla. Büyük ihtimal ilk araban olacaktır, o yüzden böyle agresif araçlar giriş seviyesi için pek mantıklı gelmiyor bana. Hangi birini alsan orasını burasını kurcalayacaksın illa ki, e yaş 20 üniversite ortamı kan deli gibi akıyor. Allah göstermesin ne bir yerde patlayıp hastanelerde sürünme, ne de sanayilerde servislerde gezip de gençliğini heba etme. Madem illa biraz dolu bir şey bakıyorsun ben senin yerinde olsam iki tercihim olurdu;
-Ya gider 2006-2007 kasa mavi renk manuel vites Subaru İmpreza 2.0 R alırım, hem giderim olur hem görüntüm olur.

Sen 2.0 Megane RS alırsın, gelir biri 'Babamda da Megane var dizel, jantların güzelmiş.' der, üzülürsün. :)
-Örnekti bu sadece, hem standart hem performans modelinin aynı kasaya sahip olduğu araç manasında.-

İlk aracım değil alacagım araç sadece üniversiteye gecince sekil değişikliği yapalım dedik arazi araclarından normal bir binek arac daha alalım diye düşündük o yüzden böyle bir arac arayısına girdim 2.0 subarıda düşünülebilir baska örnekler varsa tekliflere acıgım :D

Cans1993
14-05-2014, 18:16

Çözüldü :D

RafetAraç
14-05-2014, 18:18

en doğru ve en mantıklı cevap ++++

Zorbey
14-05-2014, 18:22
Ben olsam İbiza alırdım. Ama söylediğin rakamlara cupra veya bocanegra bulman çok zor.

Mümkün oldukça km si düşük bakımlı bir araç alırsan Sanayiye uzak olursun. Yakıtları seni üzmez.

350 hp honda yapman mümkün ancak turbo = sorun .

Cans1993
en doğru ve en mantıklı cevap ++++

Arkadaş çok mantıklı konuşmuş aslında simdi inceliyince içime sinen araçlar var bakıyorum da su araçlara bakılabilir tanıdık falan mı acaba forumdan sahipleri ?

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-sti-gorunumlu-2-0-r-154854680/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2.0-r-subimi-satiyorum-masrafsiz-132237410/detay)

Chn53
Tamam dediğiniz gibi olsun arac fuar aracı biliyorum onu peki simdi rc lemans a mı yonelelim öyle mi dersiniz ?

listede dediğin koşullarda modelli , alınabilecek 3 araba var ibiza cupra , megane rs , 207 rc , ama 35 bin tl ye ibiza cupra alamadıgın için onu eledik.

megane rs ve 207 rc arasında benim tercihim 207rc olurdu neden diye sorarsan , megane daha güçlü fakat çok daha fazla yakıyor ve 207 ye göre eski , ve 207 nin iç dizaynını ve koltuklarını daha çok beğeniyorum megane a göre , 207 rc alırdım ben olsam :)

kazımcelik
14-05-2014, 18:23
bende takipteyim konuyu öümüzdeki ay düşünüyorum Allah nasip ederse. Cupra lara taktım bende ama kararsızım kimi fabrika verilerinde var yağ eksiltir diyor, kimi aracım asla yağ eksiltmez diyor, kimi ilanda 15000de motor değişiyor servisten filan, dsg sorunu var bide. Genelde şansızım bu tür elektronk eşya vs durumlarda yani kendime göre bi ton para verip bide servise gidip gelmek te istemem

burakgunay
14-05-2014, 18:23
Kardeşim, kim hangi araba dese olabilir uyar diyosun, fikrin yok henüz. Kısacası şunu diyorum, aklın karışık, tecrübesizsin, para cebinde, işi bilmiyosun (ben de bilmiyorum yanlış anlama). Normalden fazla heyecanlısın. Ben sadece şunu söylüyorum, "alcağın araba senin istediğin araba olmayabilir, işi de bilmediğinden cebindeki parayı verip patlak bi araç alabilirsin." işin özeti bu. Önce bi sakin ol, sürüş tarzını düşün ve kendine ona göre bir araç seç. Sonra o araçla ilgili açılmış konuları bol bol oku. Bilgi sahibi ol, oldukça fazla video izle.. Bunları yapmazsan ne paran kalır, ne gençliğin ne araba sevgin :) soğuturlar.. Bu piyasa biraz g...tür.

Cans1993
14-05-2014, 18:25
Şimdi son durumumda elimizde kalan araçlar

1.Renault MEGANE 2.0 TURBO RS (2005)
2.Peugeot 207 1.6 THP RC Le Mans (2009)
3.Subaru 2.0 R ACTİVE (2006)

burakgunay
14-05-2014, 18:25
Yani meggy rs diyolar, uyabilir diyosun (ön çeker hb turbo), impreza 2.0 r diyolar (yanlış bilmiyosam 4wd, boxer atmosferik ve sedan). E ne alaka? Hangisi sensin?

ErT_ThM
14-05-2014, 18:26
Hayırlısı kardesimm ama hem hızlı olup hem masrafsız araba yoktur inş. İstediğin gibi bişey alırsn

Cans1993
14-05-2014, 18:30
Ya olayı söyle özet geçelim benim istediğim ben böyle har har her gün istanbula caddeye iniyip gazlayacak bir tip değilim sadece amacım okulda böyle 1-2 tane bmw amblemine ve roccosuna güvenen arkadaşlar var (bmw ciler alınmasın sakın ! ) amac onlara ceee yapıp el sallayıp geçmek bunu neyle yaparım diye düşündüm ve bu 3 araç kaldı ortada hee söyle bişi var impreza olur mu olur neden olmasın :D hemde baya iyi olur :D biraz düzeltme ile sanırım 200 hp alırız gibi duruyor buda zaten bana yeterli suan :D bu konuda sizden yardım bekliyorum eski aracımı satınca simdide yürüyerek beni görünce gülüyorlar bende bu işten rahatsız olmaya başladım :(

MBuğra
14-05-2014, 18:32
Yukaridakilere katiliyorum, bende ogrenciyim halinden anlarim ama ben senin yerinde olsam alirim bi vtec2 cak lpgyi bin. % 0 sorun % 100 ekonomi. Disini da kendi zevkine gore yaparsin :)

burakgunay
14-05-2014, 18:32
Neyse hayırlısı olsun..

eren_rc
14-05-2014, 18:33
Rs piyasası ağırdır yalnız ha diyince satamazsın bilgin olsun rs konusunda...

Cans1993
14-05-2014, 18:34
Yukaridakilere katiliyorum, bende ogrenciyim halinden anlarim ama ben senin yerinde olsam alirim bi vtec2 cak lpgyi bin. % 0 sorun % 100 ekonomi. Disini da kendi zevkine gore yaparsin :)

Ekonomi hiç önemli değil benim için sadece eski arabamın üstüne suan da para ekleyemem o yüzden bütcem 35 bin tl yoksa koyarım 100 bin tl alırım en kralını ama pederle aramız bozuk :D okula her sene 30 bin tl para ödüyor özelde okuyorum bende kendi cabamla bişiler yapmaya calısıyorum

edit : benzin pederin karttan geciyor :D

LnchCntrl
14-05-2014, 18:37
Bu forumda kimse kötülüğüne konuşmaz kardeşim, önce buna emin ol sonra öneriler ne kadar olumlu farkedeceksin.

Bu tarz hızlı arabalara ne zaman tecrübe gerek desem abartıyosun dediler ben fikrimin arkasındayım, araba sürmek ayrı ama hızlı araba kullanmak çok çok ayrı.

Yerinde olsam piyasası hergün artan es7 lere bakarım. Amerikan park + egzoz + spor yay yaparım 2-3 sene binerim. Sonra satıp 207 RC alırım,tabi karar senin.

Yenide olsan eskide olsan seni seviyoruz. Bir kişi bile zarar görsün istemeyiz..

Şimdiden hayırlı olsun..

YunuscanVg
14-05-2014, 18:39
audi a3 olmazmı 2005-2006 model sunrooflu sline çok gazlama derdi yoksa bakalabilir bence

Cans1993
14-05-2014, 18:39
Bir önceki aracım plaka vermek istemiyorum Opel serisi 200+ o yüzden hız ve kontrol konusunda sorun yaşayacagımı düşünmüyorum sadece kararsızlık yasıyorum :(

Cans1993
14-05-2014, 18:41
audi a3 olmazmı 2005-2006 model sunrooflu sline çok gazlama derdi yoksa bakalabilir bence

Bana cok uzak bir araba :( Oda arkadaşımın 2005 1.6 fsi aracı vardı yok yani 50 kuruş yakıyordu araç yok yok gerek yok :D o gücte ve o performanstakı arac için asırı derecede fazla bir yakıt ama RC Yada subarı isterse 1 lira yaksın sorun yok benim için :D

MBuğra
14-05-2014, 18:44
Kardesim, bak suan , sirtini babasina dayamis, parasi bol ve tam kaziklanacak bir profil ciziyorsun :) bende ogrenciyim, evet bende ozelde okuyorum, baba parasi yiyorum, 95 reno 19'um var ve gecen ay conta yaktim ve utancimdan (neden utaniyorum bilmiyorum ama) babama soyleyemedim. Tamir parasi biriktirene kadar 1.5 ay arabayi yatirmak zorunda kaldim. Ha bu arada bahsettigim para 800 TL :)

Sunu demek istiyorum, yarin temiz diye gittin bir impreza veya hizli bir hothach aldin. Sonucta 2 el ve hizli sayilabilecek bir arac aliyorsun ve bir masraf ciktiginda uzulme. :)

Ayrica ogrenci adam cok gezer, yarin bir gun kredi karti ekstresi geldiginde pederle tekrardan bozulma.

Dediklerimi sakin yanlis anlama, kendime seni yakin gordugumden soyluyourum. Yoksa banane istersen en sorunlu arabayi al.

Cans1993
14-05-2014, 18:46
Kardesim, bak suan , sirtini babasina dayamis, parasi bol ve tam kaziklanacak bir profil ciziyorsun :) bende ogrenciyim, evet bende ozelde okuyorum, baba parasi yiyorum, 95 reno 19'um var ve gecen ay conta yaktim ve utancimdan (neden utaniyorum bilmiyorum ama) babama soyleyemedim. Tamir parasi biriktirene kadar 1.5 ay arabayi yatirmak zorunda kaldim. Ha bu arada bahsettigim para 800 TL :)

Sunu demek istiyorum, yarin temiz diye gittin bir impreza veya hizli bir hothach aldin. Sonucta 2 el ve hizli sayilabilecek bir arac aliyorsun ve bir masraf ciktiginda uzulme.

Ayrica ogrenci adam cok gezer, yarin bir gun kredi karti ekstresi geldiginde pederle tekrardan bozulma.

Dediklerimi sakin yanlis anlama, kendime seni yakin gordugumden soyluyourum. Yoksa banane istersen en sorunlu arabayi al.

Dediklerine sonuna kadar katılıyorum ama işte heves ve heyacan bir de su dün olan olay gercekleşince tak etti diyebilriim acele bir araç arayısına girdik bakalım kısmet forumda cok deneyimli abilerimiz var onların yardımlarını bekliyoruz tabiki subarudan yada rc lemans denilince akla ilk gelen lowrider abimiz gibi abilerimizden yardımlarını bekliyoruz foruma cok uzak bir insan değilim sdece yeni üyeyim :D

burakgunay
14-05-2014, 18:48

Sunu demek istiyorum, yarin temiz diye gittin bir impreza veya hizli bir hothach aldin. Sonucta 2 el ve hizli sayilabilecek bir arac aliyorsun ve bir masraf ciktiginda uzulme. :)

Altına imzamı atarım.

Cans1993
14-05-2014, 18:50
Burakgunay amma ezdiniz ya :D tamam sustum artık forumdan büyüklerimizi yardımlarını bekliyorum artık(sakın yanlıs anlasılmasın)

bakalım kendimize en uygun aracı aramaya basladık herseyin hayırlsıı

Zero
14-05-2014, 19:01
Ya olayı söyle özet geçelim benim istediğim ben böyle har har her gün istanbula caddeye iniyip gazlayacak bir tip değilim sadece amacım okulda böyle 1-2 tane bmw amblemine ve roccosuna güvenen arkadaşlar var (bmw ciler alınmasın sakın ! ) amac onlara ceee yapıp el sallayıp geçmek bunu neyle yaparım diye düşündüm ve bu 3 araç kaldı ortada hee söyle bişi var impreza olur mu olur neden olmasın :D hemde baya iyi olur :D biraz düzeltme ile sanırım 200 hp alırız gibi duruyor buda zaten bana yeterli suan :D bu konuda sizden yardım bekliyorum eski aracımı satınca simdide yürüyerek beni görünce gülüyorlar bende bu işten rahatsız olmaya başladım :(

2.0R imprezayı biraz dokunmayla 200 hp yapamazsın hayalden öteye geçmesi lazım planlarının.Oncelikle tam olarak ne istediğine karar vermelisin bence.Bir süre daha cidi ciddi araştır öyle karar ver.Bu listede de eğer üzülmemişini bulursan megane rs i tek geçerim tereddütsüz.En azından can güvenliğin olur yaşında genç..Bide eski aracım 240 hp demişsin arazi aracı demişsin listende 175 hp rc var yani tam olarak anlamamız lazım ne sattın ne bekliyorsun yenisinden.

burakgunay
14-05-2014, 19:04
Burakgunay amma ezdiniz ya :D tamam sustum artık forumdan büyüklerimizi yardımlarını bekliyorum artık(sakın yanlıs anlasılmasın)

bakalım kendimize en uygun aracı aramaya basladık herseyin hayırlsıı

Kardeşim, merak etme ilerde ulan ne güzel adammış helal olsun dersin, garanti veriyorum. Ben hızlı araba alma falan demiyorum, ben çok iyi bi kullanıcıyım kesinlikle diyemem, kimse diyemez. Hep şuna inanmışımdır, hızlı araba çok gazman olup salaklık etmedikçe kesinlikle kullanıcısını geliştirir. Yani standart 100-110 beygirlik bi arabayı 2 yıl kullan, sonra da 2 yıl standart bi m3, type r vs gibi bi araba kullan kesinlikle o hızlı makina seni eğitir. Ama bu eğitim süreci boyunca saçmalamamak için insanın kendini tutması gerekli. Neyse konu bu değil, benim sana söylediğim, hızlı araba istiyosan hızlı araba al tabi ki (stock vtec, gti, rs, impreza, scirocco vs çok hızlı arabalar değiller gözünü korkutmasınlar hız bakımından). dediğim gibi insan kendini bilmezse 40 beygir arabada da ölür, hızlı araba tabi ki daha fazla dikkat ister ama bu eğitimi kendine vermediysen dediğim gibi 50 beygirlik araba da Allah vermesin mezar olur. Benim sana söylediğim, birazcık daha piş sadece, kim nereye çekerse oraya gitme. Biraz paran cebinde dursun, rahat batmasın (söylerken kolay, uygulamada çok zor biliyorum). Kimse de çıkıp bu kadar dil dökmez haberin olsun, s... et parası çok çakalım bizim makinayı diyip geçerler. Bence yapman gereken iş şu, dediğim gibi bu araçlarla ilgili yazılar oku. Hothatch mi istiyosun, atmosferik güçlü bi araba mı istiyosun, sedan standart giden bişey mi olsun, sedan turbo mu olsun bla bla bla.. Satılık b16 swap egler var, K20 swap eg ve ek honda civicler var. Çok çok hızlı GC8 ler bulabilirsin, deli dehşet giden 200sx alabilirsin. Yani mevzu şu kardeşim, paran bi dursun. Karar ver. Şu an cebindeki parayla dediğim araçlardan birini alabilirsin, ama gidip bi GC8 aldığın zaman, 2. ay motor kırdığında ne arabanı satabilirsin ne de cebinde paran vardır. Acı gerçekler, contam yandı arabam 4 ay yattı, devirdaimim bozuldu 2 ay yattı.. Dert yani kardeşim bunların hepsi, insanın babasına paranın p sini dicek yüzü kalmıyor. Benim sana söyleyebileceklerim bunlar, cebindeki para batmasın. İlla çıtırdan yürüsün diyorsan, ben kendi fikrimi söyleyeyim. Ben 90lar japon ekolüne aşık bi insanım. Yine gidip 28 lira civarlarına ufaktan ekstralı bi vtec alırım. Kesinlikçe aptalca kabul ediyorum, günümüz arabaları çok daha hızlı, çok daha teknolojik vs. Farketmez. Ben aşığım, ama sen değilsin henüz. Mevzu bu. Önce araştır, sonra aşık ol, sonra temizini ara, sonra al. Soracağın bişey olursa pm at.

c20let
14-05-2014, 19:10
Önü açık motor ve duruşunu çok beğendiğim için 207 seçerdim.

MBuğra
14-05-2014, 19:27
Kardeşim, merak etme ilerde ulan ne güzel adammış helal olsun dersin, garanti veriyorum. Ben hızlı araba alma falan demiyorum, ben çok iyi bi kullanıcıyım kesinlikle diyemem, kimse diyemez. Hep şuna inanmışımdır, hızlı araba çok gazman olup salaklık etmedikçe kesinlikle kullanıcısını geliştirir. Yani standart 100-110 beygirlik bi arabayı 2 yıl kullan, sonra da 2 yıl standart bi m3, type r vs gibi bi araba kullan kesinlikle o hızlı makina seni eğitir. Ama bu eğitim süreci boyunca saçmalamamak için insanın kendini tutması gerekli. Neyse konu bu değil, benim sana söylediğim, hızlı araba istiyosan hızlı araba al tabi ki (stock vtec, gti, rs, impreza, scirocco vs çok hızlı arabalar değiller gözünü korkutmasınlar hız bakımından). dediğim gibi insan kendini bilmezse 40 beygir arabada da ölür, hızlı araba tabi ki daha fazla dikkat ister ama bu eğitimi kendine vermediysen dediğim gibi 50 beygirlik araba da Allah vermesin mezar olur. Benim sana söylediğim, birazcık daha piş sadece, kim nereye çekerse oraya gitme. Biraz paran cebinde dursun, rahat batmasın (söylerken kolay, uygulamada çok zor biliyorum). Kimse de çıkıp bu kadar dil dökmez haberin olsun, s... et parası çok çakalım bizim makinayı diyip geçerler. Bence yapman gereken iş şu, dediğim gibi bu araçlarla ilgili yazılar oku. Hothatch mi istiyosun, atmosferik güçlü bi araba mı istiyosun, sedan standart giden bişey mi olsun, sedan turbo mu olsun bla bla bla.. Satılık b16 swap egler var, K20 swap eg ve ek honda civicler var. Çok çok hızlı GC8 ler bulabilirsin, deli dehşet giden 200sx alabilirsin. Yani mevzu şu kardeşim, paran bi dursun. Karar ver. Şu an cebindeki parayla dediğim araçlardan birini alabilirsin, ama gidip bi GC8 aldığın zaman, 2. ay motor kırdığında ne arabanı satabilirsin ne de cebinde paran vardır. Acı gerçekler, contam yandı arabam 4 ay yattı, devirdaimim bozuldu 2 ay yattı.. Dert yani kardeşim bunların hepsi, insanın babasına paranın p sini dicek yüzü kalmıyor. Benim sana söyleyebileceklerim bunlar, cebindeki para batmasın. İlla çıtırdan yürüsün diyorsan, ben kendi fikrimi söyleyeyim. Ben 90lar japon ekolüne aşık bi insanım. Yine gidip 28 lira civarlarına ufaktan ekstralı bi vtec alırım. Kesinlikçe aptalca kabul ediyorum, günümüz arabaları çok daha hızlı, çok daha teknolojik vs. Farketmez. Ben aşığım, ama sen değilsin henüz. Mevzu bu. Önce araştır, sonra aşık ol, sonra temizini ara, sonra al. Soracağın bişey olursa pm at.

Kesinlikle benim demek istediklerimin aynisi, mobil olunca uzun yazamadim bu kadar. :)

Kardesim bu araba ve dolayisiyla sanayi ortami bilmezsen pistir. 100 bini basarim en kralini alirim yae triplerinde adama, atiyorum bi is icin 400 lira dediyse, ben gidince 150 der onu da duz 100e baglayalim ustacim derim isin icinden cikarim. :)

Once bi ne istedigine, isteginin avantajlarina dezavantajlarini yaz, ve sana sunu soyleyeyim herkesin aile yapisi farkli tabi ama bence baba parasiyla oyle swap, turbo vs yalan. Cunku hic bir usta sana garanti veremez, ufacik bisey yuzunden milyarlarca para harcadigin motor 1000 km olmadan kirilir, ayni masraf yine cikar uzulursun. Babanda daha yeni motor yaptirmadik mi buna deyip canini sikar :)

Ayrica isin bir de tecrube konusu var, delikanlisin, gaz kaninda var. Orjinali 88 beygir aradan gecen 20 yilda 50 beygir kalmis oldugunu tahmin ettigim reno 19la 6bin donen adamdim ben :D Taki kaza yapana kadar. Bi buyugumden duymustum: insan ehliyetini ilk kazasindan sonra alir. Gercekten cok dogru. Banada kaza yapmam, bisey olmaz diye diye geciniyordum, kaza yapinca insan gercekleri anliyor. Bayilmakla olmek arasinda fark var.

Sahsen bence senin ilacin sorunsuz modelli bir japon :) al bir sunrooflu vtec2 cak lpgyi bin. Disini da istedigin gibi yaparsin, forumda cok yakisikli vtec2ler var.

Burak
14-05-2014, 19:42
Ben de öğrenciyim ve 17 yaşında bir arabam var. Yukarıda bahsedilenleri cok iyi anlıyorum. Sağlam bir gelirin olmadıkça modeli dusuk bir hızlı arabaya bakma :) Yerinde olsam bunlardan birini alırım, varsın 180-200 beygir olmasın, 150-160 olsun ufak tefek oynarsin zamanla. Ama guc icin 10 yasında bir arac alıp orasiydi burasiydi her hafta sanayiye uğramak öğrenci adama zor gelir. Modeli yuksek tut mutlaka.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-156hp-39000-km-biblo-gibi-servis-bakimli-162931348/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-bu-arac-tr-de-tek-bu-fiyata-hicbir-yerde-yokkkk-161609466/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-boyasiz_50_binde_207-gti_150ps_cam-tavanli_ilk-sahibnden-163778469/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-bayan-dan-44,000-de-kapali-garaj-arabasi-oynanmamis-161742499/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-1.6-thp-rc-le-mans-175hp-152910998/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-mito-tb-155hp-148053641/detay)

c20let
14-05-2014, 20:30
Ne çok üzerine gitmişsiniz. Siz o heyecanı yaşamadınız sanki? Kardeşim ben baba parasıyla da almadım hiç bir aracımı hep kendi çalışıp kazandığımla aldım. Arıza çıkardı yolda bıraktı satarken zarar ettirdi vs ama sonucunda benim aracımdı. Yaptıramadığım zaman yattığı oldu ama elime para geçtikçe yaptırdım. İçine hangi araç daha çok siniyorsa temizini bul 1-2 fazla ver piyasasından temizini al kardeşim.

burakgunay
14-05-2014, 20:47
Ne çok üzerine gitmişsiniz. Siz o heyecanı yaşamadınız sanki? Kardeşim ben baba parasıyla da almadım hiç bir aracımı hep kendi çalışıp kazandığımla aldım. Arıza çıkardı yolda bıraktı satarken zarar ettirdi vs ama sonucunda benim aracımdı. Yaptıramadığım zaman yattığı oldu ama elime para geçtikçe yaptırdım. İçine hangi araç daha çok siniyorsa temizini bul 1-2 fazla ver piyasasından temizini al kardeşim.

Yaşadık ki yazıyoruz. Kötü bişey mi demişiz ki? Canı yanmasın diye uğraştık.

aykutsafakyaman
14-05-2014, 21:03
Vti ve gti lari elemen iyi olmus . Ben czt ve gtc sport lara bak derim

Berkayy
14-05-2014, 21:10
Senin için bence her yönden 207 RC veya GT iyi seçim olur. Megane Rs te olabilir ancak model takıntın yoksa alınabilir. Cupra o fiyatlara bulamazsin. Benim arabadan bak diyeceğim ama senin bütcene uygun olanlar bitik oluyor genelde. Ben olsam model yüksekliği yakıtı v.s avantajlarından dolayı 207 bakardim :) allah gönlüne göre versin hayırlısı olsun. :)

BilalAkbayır
14-05-2014, 21:28
Bu paralara alınabilecek en mantıklı araç ds3 1.6 thp. Alternatiflerin arasında kesinlikle bulundur.

Hatta bu aracı bir düşün derim: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-lansman-renk-citroen-ds3-thp-power-142004203/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true

Risendark
14-05-2014, 21:29
Kardeşim bak baba parasıyla iş yapıyorsun ama bi yere kadar yukarda da söylemişler bi motor kırsan ulan daha yeni yaptırdık ne bu böyle der lafı oturtur hevesin kaçar lafı yediginle kalirsin. Ayrıca yaşımız genç her ne kadar ben kendimi frenlerim yaa desek bile olmuyor bazen kanımız hızlı akıyor saçma sapan hareketler yapabiliyoruz bunu kimse inkar etmez heralde yada bence bu böyle demem daha mantikli olur şahsen vtec sport sahibiyim 110 hp araba onunla bile bazen çok saçma şeyler yapabiliyorsun sonradan dank ediyo kafana kendine çeki düzen veriyorsun ki bu yavaş bi araba sen hızlı alicam diyorsun bence daha da sıkıntılı. Şimdi sen kuvvetli bi araba aldın bi yere paket oldun Allah korusun hem parana hem ailene hemde kendine yazık. 35 milyar paran varmış git bi vtec sport al yada vtec 2 al(uste paran da artar)şöyle sunrooflu güzel yakışıklı hale getirirsin para yemez masraf açmaz temiz temiz binersin gül gibi... burak kardesimin ve mbugra hocamin dediklerine harfiyen katiliyorum.

mobilden yazıyorum yazdıklarımda hata olabilir kusura bakmayın

AFy
14-05-2014, 21:33
Peugeotcu bırı olarak Sırasıyla. Cupra , 207 RC , 206 RC , 106 GTI seklınde olurdu sıralamam =)

Mutlu Değerli
14-05-2014, 21:43
Neden leon mantıklı değil sadece meraktan soruyorum ? :(

çünkü:

biraz hızlı olalım istiyorum söyle yanımızdan gülerek geçmesinler hesabı :D yakıtta sorun yok doldururuz

Leon seni hız yönünden biraz zor tatmin eder bence, bi yere kadar... 1.4 sonuçta. Leon alıncaksa 2011 üstü FR'ler çok güzel hem görüntüleride 10numara 5yıldız :icon_tup: (senin bütçende belli)

Clio RS'lerle Megane RS'lere istenen paralar aynı, hatta Clio daha bile fazla. Megane desen yakıtı çok diyolar, öğrencisin, bi yere kadar...

VTi, 106 seçimin temiz bulmana bağlı. Ben olsam bulaşmam...

geriye kalıyor 207 RC'yle 206 RC. Ben atmosferik araç seviyorum, gönlüm bu ikisinden 206 RC diyor. Temiz oldumu ve de rengi Mavi veya Kırmızı oldumu off tadından yenmez (dicekler bu çocuk nasıl HONDA'cı :D :D)

Hakkında hayırlısı olsun :)

ronay
14-05-2014, 21:51
Vtec al vtec hani şu 96 01 arası olanlarından ( ;

ilk msjnda Opel corsa 1.7 alip ta ona swap yapmaktan bahsetmissin onu çözemedim ben ?

kelalper
14-05-2014, 21:59
arkadaş kaç kişi megane kullanmışta yakıtı çok diyor. 4 sene iş aracı olarak 290 hp megane rs kullandım. Uzun yolda 8 litre şehir içi 11 litre yakıodu. Şu listede hangi arabayla basarsan bas megane kadar gidemezsin megane kadar yakarsın ki arkadaşın zaten yakıtla sıkıntısı yokmuş. O listede dünya para harcamadan motor içine girmeden yüklediğinde megane ı geçebilecek alette yok. RC lerin koltukları süper görünür oo spor koltuk yan çıkıntıları var dersin ama o yan çıkıntılar sadece süngerdir. Seni tutmaz.
Megane içinde kasası diğerleriyle aynı demiş biri.. Tek kapı başka megane yok eğer rs motorunu söküp içine 1.5 dizel motor swaplamadıysa. 207 dediğin zamanda 106 dediğin zamanda mini dediğin zamanda hepsinde aynı kasa aynı görünümde arabaya sahip olabilirsin ama sadece megane da rs te coupe özelliği vardır. Diğer magenelar çift kapıdır. Frenleri hepsinden iyidir. Sağlamlık. Orada iş doğru ve temiz arabayı bulmaktan geçio. Dünya kadar patates araba var piyasada.

Seven7
14-05-2014, 22:05
arkadaş kaç kişi megane kullanmışta yakıtı çok diyor. 4 sene iş aracı olarak 290 hp megane rs kullandım. Uzun yolda 8 litre şehir içi 11 litre yakıodu. Şu listede hangi arabayla basarsan bas megane kadar gidemezsin megane kadar yakarsın ki arkadaşın zaten yakıtla sıkıntısı yokmuş. O listede dünya para harcamadan motor içine girmeden yüklediğinde megane ı geçebilecek alette yok. RC lerin koltukları süper görünür oo spor koltuk yan çıkıntıları var dersin ama o yan çıkıntılar sadece süngerdir. Seni tutmaz.
Megane içinde kasası diğerleriyle aynı demiş biri. Tek kapı başka megane yok eğer rs motorunu söküp içine 1.5 dizel motor swaplamadıysa. 207 dediğin zamanda 106 dediğin zamanda mini dediğin zamanda hepsinde aynı kasa aynı görünümde arabaya sahip olabilirsin ama sadece megane da rs te coupe özelliği vardır. Diğer magenelar çift kapıdır. Frenleri hepsinden iyidir. Sağlamlık. Orada iş doğru ve temiz arabayı bulmaktan geçio. Dünya kadar patates araba var piyasada.

O lavuk diye tabir ettiğiniz kişi benim.
Öncelikle büyüğümsün abi, hakaret etmedim sövmedim dalga geçmedim. Ben bu tarz konuşsam yaşına veriyorum dersiniz ama sizin bu yorumunuz kırıcı olmuyor mu?

Ayrıca ne demişim? Gelir biri bunu bunu der demişim değil mi? Yani ben diyorum dememişim. Ki o diyenleri de 'Lavuk, kör' diye yaftalamamışım. Çok şükür ben de az buçuk bir şeyler biliyorum ama dışarıdan birinin gözüyle kast ettiğimi de herkes farkında. Neyse.

kelalper
14-05-2014, 22:11
güzel kardeşim 207 aldığın zamanda aynı şeyi derler 106 aldığın zamanda aynı şeyi diyebilirler. Megane da diolarsa zaten salaktırlar. Megane rs hepsinden özeldir. Ben rs aldığımda bi parça için maslak servise girdiğimde serviste çalışan usta bile araba güzel olmuş nerede yaptırdın demişti. Rs o kadar özeldir diğerlerine göre.
Tabir içinde özür dilerim. Haklısın. Kusura bakma.

Renaultolog
14-05-2014, 22:11
Bende öğrenciyim daha üniversiteye bile gitmiyorum 2.5 ay önce 1998 Megane Coupe 2.0 16V 150 hp bi araç aldım.Param buna yetiyordu bunu aldım.Param olsaydı da megane RS alacaktım ya da ailedeki diğer aracı satarsam yine RS alacağım.Motoru kapak açmadan fazla yüklemeye gelmiyor 280 hp civarı kırıyor bildiğim kadarıyla.Stock 225 sana hayli hayli yeter diye düşünüyorum denilenler gibi donanım açısından en iyi hothatch diyebilirim şekli de güzel ancak TR'de hakettiği yerde değil aile aracı olarak fazlaca rağbet görmesinden dolayı.Ama trafikte normal megane sananlarında canını yakmak çok zevkli olsa gerek :) Şekle de önem veririm vs diyorsan VAG grubu araçlara yönelirdim ancak ben vw olsun başka vag araçlar olsun hiç bir şekilde verdiği zevki renault sportlarla bir tutamıyorum belki fanatikliğimden de kaynaklanıyor olabilir ama Renault ile Renault Sport çok ayrı klasmanda o yüzden başkaları meg2 işte diye baksa da dünya farklı bi araç.Normalde de çok iyidir ama doğru lastik ve süspansiyon sistemi ya da sadece yay kullanımı ile inanılmaz derece yola oturur.Megane odaklı post attım ama ben olsam RS alırdım o yüzden :D

Chn53
14-05-2014, 22:12
Megane içinde kasası diğerleriyle aynı demiş lavuğun biri. Ya sayı saymayı bilmiyor ya da kör. Tek kapı başka megane yok eğer rs motorunu söküp içine 1.5 dizel motor swaplamadıysa. 207 dediğin zamanda 106 dediğin zamanda mini dediğin zamanda hepsinde aynı kasa aynı görünümde arabaya sahip olabilirsin ama sadece megane da rs te coupe özelliği vardır. Diğer magenelar çift kapıdır. Frenleri hepsinden iyidir. Sağlamlık. Orada iş doğru ve temiz arabayı bulmaktan geçio. Dünya kadar patates araba var piyasada.

alper abi herkes kendi görüşünü söylemiş burda ben tercihimi megane dan yana kullanmam , 207 rc alırım vergim daha düşük olur yakıtım daha düşük olur egzozun sesi daha güzel olur varsın megane 7-8 boy geçsin :) benim düşüncem böyle

Mpower
14-05-2014, 22:17
Golf 5 gt neden düşünmüyorsun ?
Yada golf 4 1.8 Turbo artan parayla yazılım vs yaparsın
Yada pd130 bora golf yazılım vs hem hızlı hem ekonomık olursun
Yada 1.8 Turbo audi a3 hem hızlı olursun hem de s body kitle çok kıyak olur araç

Zero
14-05-2014, 23:51
Arkadas hizli olsun saka yapayim dedigi icin alternatifleri arasindaki hem en hizli hem en guvenli hemde en donanimlisi olarak megane rs deniyor.O fiyatlarin arabasi degil cunku.Alper abinin dedigi aa megane almissin diyecek adam aa 207 almissin diyecek aa 206 almissin diyecek ayni sey meganeda tek kapi sadece rs digerleri oyle degil aslinda megane daha kendini belli ediyor durusuyla.Cok ufak dokunuslarla 250-265 hp arasi yapilir mis gibi binilir.Sehir ici kendine hakim olursan 10 litre civarlarinda gezdirirsin ki o gucler icin hicbirsey.Yeterki duzgununu bul yoksa cok ugrastirir.Duzgunden kastim ya hic ellenmemis olsun ya da herseyi yenilenmis olsun(volant debriyajindan bobinlerinden enjektorlerinden sensorlerine vs kadar).O zaman tadindan yenmez.Ben oyle bir arabayi yaninda yedek parcalariyla beraber bedavaya verdim oyle bir firsat yakalarsan clio rs fiyatina mukemmel bi araca binmis olursun hepsindende iyi olur.Tercih meselesi artik.Ama cok tecrubeli degilsen ve sehir icinde yazilimli haliyle gazlarim ederim diyorsan biraz tecrube yapip gazlamaya baslamakta fayda var.2 de sara sara bitirip 3e atinca kafa disari cekerken makas atmaya calismak gibi fantazilerin olmayacak mesela :)
Edit:Kuru asfalt semi slick duz yol.Direksiyon duz degilken gaza oturdugunu dusun ne demek istedigim daha iyi anlasilir
http://m.youtube.com/watch?v=22dxLHrSbJw

aslanneron
15-05-2014, 02:15
Herkes gerçekten iyiliğin için birşeyler yazmış abilerimiz ve arkadaşlarımız kesinlikle kulak arkası etme dinlemeni tavsiye ederim

Birde yeni üyesin hani önce bir kendini tanıtaydın daha güzel olurdu senin hakkında kullandıgın araçlar hakkında bilgimiz oludu direksiyon tecrüben ile ilgili bilgimiz olurdu en azında YeniÜye (http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/)

Benim fikrimi sorucak olursan elindeki bütçe gayet güzel ama kendi araç sitilini düşün ona göre karar ver rwd,fwd,awd sen hangisisin bunlarda yada hangisi senin için daha keyif verir bırak okuldaki bmw li rocco lu arkadaşları sen kendi sitilini bul sonra alıcagın her araba zaten istedigin güçlerde olur ve onları yersin zaten ;)

_driver_
15-05-2014, 02:24
cupra benim tercihim olurdu

Burak K.
15-05-2014, 03:03
"biraz hızlı olalım istiyorum söyle yanımızdan gülerek geçmesinler hesabı."

Şu muhabbeti hiç anlamıyorum,anlayamayacağım da sanırım... Bende özel üniversitede okuyorum,iyi kötü bi arabam var çok şükür. Okul otoparkında ki en ucuz arabalardan biri benim arabam diyebiliriz. Yaşı benden küçük olup 200 bin liralık jiplerle gelenler de var,hızlı arabası olan da var. Her türlü araba var yani. Varsın gülsünler,dalga geçsinler ki onu da anlamam hiç araba dalga geçilecek bir şey midir? Geçen seneye kadar otobüsle gidiyordum okula aynıydı,sene başında kamyonet(Partner) ile gidiyodum aynıydı,şimdi C4'le gidiyodum yine aynı... Değişen hiç bir şey yok yani. İnsanların bana arabam ile değer vermesini engelliyorum. Bi kızla tanışırsam arabam olduğundan sadece bindiğinde haberi oluyor vs. Diyeceğim şudur ki,içine sinen araba neyse onu al. Çevrendekilere göre değerlendirme kendini,elindeki şartlara göre en iyisine bin,en iyisiyle gez. Emin ol bu forumdaki herkes bunu ister. Ama buna kendin karar ver,çevrendeki insanlar yüzünden değilde,kendin istediğin için al. Hızlı araba bi zevktir. Ve hızlı arabaya binmekte bilinç gerektirir. Saçma sapan yerlerde gazlayanlar hakkında neler düşünüldüğünü biliyosundur az çok. Bizde burda sövüyoruz zaten. :) Umarım şartların dahilinde alabileceğin en sorunsuz,temiz arabayı alır ve güle güle kullanırsın... :)

kelalper
15-05-2014, 06:02
alper abi herkes kendi görüşünü söylemiş burda ben tercihimi megane dan yana kullanmam , 207 rc alırım vergim daha düşük olur yakıtım daha düşük olur egzozun sesi daha güzel olur varsın megane 7-8 boy geçsin :) benim düşüncem böyle

Vergin en fazla 200 lira fark eder. Yakit olarakta evet 290 hp arabadan 1 litre belki daha az yakarsin ama basinca araya vilayet sokar megane.

ErkanCanS
15-05-2014, 09:40
Ekonomi hiç önemli değil benim için sadece eski arabamın üstüne suan da para ekleyemem o yüzden bütcem 35 bin tl yoksa koyarım 100 bin tl alırım en kralını ama pederle aramız bozuk :D okula her sene 30 bin tl para ödüyor özelde okuyorum bende kendi cabamla bişiler yapmaya calısıyorum

edit : benzin pederin karttan geciyor :D

Pederle aranın düzelmesini bekle koy 100 bin lira al en kralını.Bu arada darılmaca gücenmece yok özel okulu bırakma sebebimsin.

cgnozdmr
15-05-2014, 10:22
Elindeki parayla temiz cupra alamazın. Subarunun 2.0 R ı beklediğin gibi gitmez haberin olsun.106 vtecleri baştan elemişsin bence iyi de yapmışsın o araçlarla bahsettiğin güçleri almak,o güçte aracı stabil kullanmak kolay değil.Yapan arkadaşlar ciddi emek ve para harcıyorlar.207 ve RS seçimine gelince RS in yakıtı daha fazladır giderleri arasında da büyük fark var fakat ben 207 yi tercih ederim tamamen görüntüsü ve sesi bir hayli hoşuma gidiyor.Şimdiden hayırlı olsun sana ama bence iyi düşün iyi araştır paranı çar çur etme benden sana tavsiye

douu
15-05-2014, 10:30
kardeş 35 liraya benzinli araba alacagına git eyüp duygun'un sattıgı dizel ibizayı al. 290 hp araçla kmde 25-30 kuruş arası mazot yakınca bu mesajın degerini anlarsın. en kral rocco bazı m3ler falan da dahil olmak üzere o bütün üzmek istedigin adamları da üzersin emin ol buna ;)

Cans1993
15-05-2014, 16:21
kardeş 35 liraya benzinli araba alacagına git eyüp duygun'un sattıgı dizel ibizayı al. 290 hp araçla kmde 25-30 kuruş arası mazot yakınca bu mesajın degerini anlarsın. en kral rocco bazı m3ler falan da dahil olmak üzere o bütün üzmek istedigin adamları da üzersin emin ol buna ;)

Hangi dizel ibiza bi link alabilir miyim ?

Cans1993
15-05-2014, 16:28
Dünden beri saglık sorunları yüzünden foruma giriş yapamadım girmişken bütün mesajları okudum o zaman hepsine toplu bir cevap atayım önce kendimi tanıtayım Adım Can İstanbulda yasıyorum.
Eski araçlarım 1996 Kasa tek kapı olanlardan Rav4 üm vardı tabi ki motor felan farklıydı
ondan sonra belli bir süre 2005 model bir bmw 3.20 d kullandım sonra belli bir süre Opel Astra Bertone kullandım (Lanet ettiğim süre zarfı 1 ay bende kaldı 5 sefer sanayilik olduk)
Üzerine Audi a3 kullandım 2.5 ay kadar ve suan da arabasızım.İstanbulda artık tak etti su 1 haftalık süre zarfında ve araba almaya karar verdim.Nasıl bir araba istiyorsun sorularına sol seritte arkadan hayvan gibi (kimse kusura bakmasın) selektör yaparak gelen arkadasa beni gectikten sonra bende 5 ten 3 e alıp bende ona o essek gibi zenonlar la selektör yapıp egsozumu duyurmak istiyorum sanırım anlayanlar anlamıştır beni.yani asıl amaç yolda iyi tutunup aracın gücünü ortaya koymak istiyorum.Hani söyle şaka makinası diyorlar ya kupon araçlar öyle bir araç aklıma verilen örneklerden Megane geliyor arkadan aile arabası yanıma gecince hadi canım denilecek arac megane geliyor tekliflere halen acıgım diyebilirim.Örnek verecek olan varsa yada yardımcı olacak hatta al kardesim bak bu aracı düşün diyecek ona bile acıgım yani anlayacagınız :)

_driver_
15-05-2014, 16:39
Hangi dizel ibiza bi link alabilir miyim ?

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/183100-400hp-pd130-ibiza-satilik.html

Cans1993
15-05-2014, 16:50
Mantıklı araç ama bu bize fazla gelir :D Bu benim aradıgımın bir tık üstü bir arac :(

i-vtec07
15-05-2014, 16:52
hocam sen 207 rc arıyosun ;)

Mutlu Değerli
15-05-2014, 17:08
millet o kadar RC filan dedi, Le mans'lara bakındımda hoş duruyolar

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-fiyat-dustu-boyasiz-hatasiz-superchips-stage-2-205-hp-150191614/detay)

Cans1993
15-05-2014, 17:53
Meganeların temizlerine deli paralar istiyorlar zaten 45 bin 50 bin tller havada ucusuyor o para o arabalara verilmez sanırım 207 Rc'yi dogru bi dönüş yapıcaz

douu
16-05-2014, 09:39
Mantıklı araç ama bu bize fazla gelir :D Bu benim aradıgımın bir tık üstü bir arac :(

Neden fazla gelsin ? 2500 devirde vites atarak sakın kullanırsın 5.5 litre yakar. Sonra arkadan selektor yaparak gelen bi m3e yol verip arkasına yapışırsın ve ona hayatının şakasını yaparsın:D aradığın fiyat aralığında bunun kadar mantıklı ve iyi giden bir araç daha yok.

Cans1993
16-05-2014, 12:18
Neden fazla gelsin ? 2500 devirde vites atarak sakın kullanırsın 5.5 litre yakar. Sonra arkadan selektor yaparak gelen bi m3e yol verip arkasına yapışırsın ve ona hayatının şakasını yaparsın:D aradığın fiyat aralığında bunun kadar mantıklı ve iyi giden bir araç daha yok.

Araç aslında gerçekten şaka makinası yani okuldaki s2000 bmw yada diger pasaoglu ibizaya ceee deniltebilecek bir araç yanlız araç bir sorun cıkartırsa böyle bir aracı tekrar yaptırmak bana fazlası ile mesakatli olucak o yüzden bir tık fazla bir arac dedim :(