PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mazda mx-5 nc1-nc2 kasa hakkinda

-ER-
21-05-2014, 12:19
Selam beyler ne diyorsunuz bilen mazda kullanıcıları mx kullanıcıları NC1 ve NC2 kasa ne farkları vardır hangisini bakılmalı
Tercihim düz vites olmasından yana, kroniği varmıdır derdi nedir?
Çok elektroniiikmi herşeye karışırmı ?
güzel eğlendirirmi ?
En merak ettiğim gaz kelebeği elektronik mi ?
Donanımsal farkları nedir işte bunun gibi şeyler

skunk11
21-05-2014, 12:20
Takipteyim, güzel bilgiler çıkacaktır bu konudan :)

Berkan
21-05-2014, 12:39
al bebeğim belki yardımcı olur

oto-park.com dan

Bazı kıyafetlerin kadınları baştan yaratması gibi, bazı donanımlar da otomobillerin çehresini çok değiştiriyor.

Adaptif hız sabitleyici ya da çarpışma önleme sistemleri gibi genelde konfor ve güvenliği geliştiren kalemler daha mekanik bir hal aldıklarında, tesirleri de çok daha derin olabiliyor. Türkiye'de satılan düz vitesli ve 'Sport' donanımlı Mazda MX-5'le test ettiğimiz otomatik model arasındaki üç kritik fark, tam da bunu örnekliyor:

Düz MX-5 günümüzün en başarılı manuel şanzımanlarından birini taşırken, otomatiği sürüş keyfini baltalayan niteliklere sahip. Kesiciye girmeyip kendi vites büyütüyor, viraj girişlerinde düşürme emirlerine sıklıkla itaatsizlik ediyor ve direksiyon üstündeki +/- düğmeleri içgüdüsel çalışmıyor. İlk gaz tepkileri hızlı ve hevesli ancak genel işleyişi demode.
Düz MX-5 mekanik kilitli diferansiyele sahipken, otomatiği açık tip taşıyor. 'Yanlama'yı 'arkadan kayma'ya çeviren bu fark, arabanın limit davranışlarını amatörleştiriyor. Arka tekerleklerin farklı hızlarda dönmesi çoğu koşulda kafanızdan geçenleri uygulamanıza engel oluyor ve bir spor otomobilden ziyade, arkadan itişli herhangi bir aile arabası sürüyormuş hissi veriyor.
Düz MX-5 Bilstein amortisörlerle gelirken, otomatiği standart süspansiyonlarla yetiniyor. 'Sert' ya da 'yumuşak'tan ziyade 'kuru' ve 'tatsız' olarak nitelenebilecek süspansiyonlar, şasiye hükmetme konusunda zayıf kalıyor.
Hardtop test aracı ayrıca kumaş tavanlı modele göre yaklaşık 100 kg'lık bir ağırlık dezavantajına sahip.

İki türevin ortak vasıflarıysa, harikulade şasi ve direksiyonları. Son derece rijit hissettiren otomobil ne kadar zorlansa da tırnak çıkarmıyor ve kullanıcı dostu tavırlar sergiliyor. Üstündeki ucuz Barum Bravuris'lere rağmen şasi dengesi had safhada ve daima güven aşılıyor.

Nüfus cüzdanında '2013' yazsa da MX-5 aslında oldukça yaşlı bir otomobil. Bunun belki de en büyük artısı, artık pek ender rastlanabilecek doğallıkta çalışan direksiyonu. Her türlü elektronik destekten muaf sistem, ağırlığı ve hisleriyle şiir gibi çalışıyor.

Yaşının eksileriyse, içine oturur oturmaz yüzünüze çarpıyor. Takriben 15 sene evvelinin kalite ve ergonomi standartlarında gezinen kabinin yegane artısı, Bose müzik sistemi.

Oto-Park.Com | Mazda MX-5 2.0 Style RHT (2013) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=MUjp0QZCtZ0)

MUjp0QZCtZ0

Yiğit G.
21-05-2014, 12:53
mx-5 ' e otomobil diyenler utansın.Hayatını güzelleştiren bir zevk aleti.Hani sex shop da satsan garip kaçmaz öyle bir alet :) Ben otomobil severim diyen herkese lazım.. binmeden yaşamadan yorum yapmak olmaz.

Octane
21-05-2014, 12:54
Nc güzel araçtır. Inanilmaz dengeli ve eglencelidir, çok sorunsuzdur ve nispeten az yakar. Kaskolamak ucuzdur. Duz yolda gidişi tatminkar degildir. Böyle yani.

mrtysn
21-05-2014, 13:05
Manuellerde LSD standart, eglenceli baya dengeli, ses sistemi falan baya iyi. Ortalama 9-11 arasi falan yakar kullanima gore. Kronigi pek duymadim, ama ikinci eli net geberik. Benim de bikac yil icinde dusundugum araclardan bitanesi :)

ceratoniaorg
21-05-2014, 14:22
otomatiği tam orta yaş bunalımındaki erkeklere göre olmuş :D

Tayfun.O
21-05-2014, 14:34
Abi şu mazda mx-5 ve rx-8 e binmek lazım ileride kısmetse bakıcaz. :D

Berk007
21-05-2014, 15:45
Hani sex shop da satsan garip kaçmaz öyle bir alet :)
al kanka bi tane.. göZüne sokarsın :D

Yiğit G.
21-05-2014, 15:58
al kanka bi tane.. göZüne sokarsın :D

http://galeri4.uludagsozluk.com/112/allahiniz-varsa-sokmazsiniz_170974.jpg

:D:D:D

OrcunInce
21-05-2014, 16:03
Manuel'in candır. Çok eğlencelidir. Yakıtı falan düşünülmez. İkinci el'de kanser eder. Ama alınır garaja bir tane konulur.

levent
21-05-2014, 16:07
Manueli hakkaten candır, Bilstein, LSD ile keyif verir. Üstünü aç caddede takıl modunda da Bose ses sisteminin yardımı olur :)

Abartılı yakmaz, abartılı da gitmez ama :)

MCN21
21-05-2014, 16:50
Turkiyede cok on yargili insan var , yok s2k ya parasi yetmemis bunu almis , s2k ozentisi falan diye giydirip durdu millet yillarca. Bence gayet guzel ve duzgun durusu var. Benimde sahip olmak istedigim bir arac

-ER-
21-05-2014, 19:37
Anlaşılan Düz vites 2008 falan bakıcaz çünkü florya daki Mazda bayii düz vitesi yok dedi yumuşak tavanda yok dedi.

onursumer
21-05-2014, 20:28
son gelen kasalarda hep otomatik gordum ben tr de bence o sınıfta en mantıklı araçlardan

-ER-
21-05-2014, 20:41
son gelen kasalarda hep otomatik gordum ben tr de bence o sınıfta en mantıklı araçlardan

Aynen o paralar s2000 de var bir arkadaşda demiş öyle bir yargı varda aynı para zaten yani :) ama S2000 almam. Genel olarak bir peugeot cu piskolojisi :D

onurgoyunc
21-05-2014, 20:54
Sizde araştırmışsınızdır ama burda güzel bir karşılaştırma var

NC1 vs NC2 - Page 2 - MX-5 Miata Forum (http://forum.miata.net/vb/showthread.php?p=5025425)

Benimde çok beğendiğim ve sahip olmak istediğim bir araç ama 2 kişilik olması bana şuan için engel. Almanya'da hem softtop(roadster) hem de hardtop(coupe) olarak versiyonlar mevcut, herhalde Türkiye'ye sadece hardttoplu getiriyorlar. Belki Mazda Türkiye ile bağlantıya geçerseniz yardımcı olurlar

teggy
21-05-2014, 20:58
Benim de cok begendigim arac. Binmek lazim...

coil-egzoz-ecu-fren-semi slick 8 dakika alti ring gelmis onunu kesen porsche ye ragmen. 200 hp bile degildir arac sadece egzoz ve ecu var.....İzlemesi cok zevkli video...

tQ3x462rlmg

https://www.youtube.com/watch?v=tQ3x462rlmg&index=5&list=LLObYajf2K1_RRMugFIa3VoQ

McS_R53
21-05-2014, 21:12
Bu video 8 dk dan fazla çünkü düzlükte zaman ölçmüyor alet. en az + 30 eklemek lazım zamana

teggy
21-05-2014, 21:14
duzlukte zaman olcmuyor derken ?? onceki turun sonu ve yeni tur birlikte o yuzden video uzun...

McS_R53
21-05-2014, 21:16
tamam yine zamanı durdurduktan sonra farklı yerde ölçmeye başlıyor dikkatli izle

teggy
21-05-2014, 21:20
dogru haklisin farkliymis olculen yer. Neyse adamin hizini da kestiklerini dusunursek hadi koyalım 20 saniye ustune :D.

-ER-
21-05-2014, 21:28
7:58 güzel süre :)

Tamam düzlük süresini ölçmüyorda önceki turuda bu şekilde ölçüldü ve bu trackdaylerde hjepsinde aynı şekilde ölçülüyor zaten en azından ben öyle biliyorum

Gko
21-05-2014, 21:55
performans anlamında genelde sadece egzos-ecu olan mx5 ring'i 8civarında dönüyo izledigim videolarda

Brs_eg
21-05-2014, 21:59
geçen hafta maslakta gördüm. son kasalardan biri idi sanirim pek anlamam.

kırmızı mx5 .güzel bir jant vardi.gayet güzel duruyordu.

levent
21-05-2014, 22:00
Bu video 8 dk dan fazla çünkü düzlükte zaman ölçmüyor alet. en az + 30 eklemek lazım zamana

bridge to gantry olarak ölçülüyor zaten trackdaylarda laptime lar.

o yüzden 7.58 doğru süre. ;)

Yiğit G.
21-05-2014, 22:21
Benim de cok begendigim arac. Binmek lazim...

coil-egzoz-ecu-fren-semi slick 8 dakika alti ring gelmis onunu kesen porsche ye ragmen. 200 hp bile degildir arac sadece egzoz ve ecu var.....İzlemesi cok zevkli video...

tQ3x462rlmg

https://www.youtube.com/watch?v=tQ3x462rlmg&index=5&list=LLObYajf2K1_RRMugFIa3VoQ

oy oy oy fena öttürdü porsche u .... Yalnız mx5 şöförünün direksiyonu inanılmaz..

cabriolet
21-05-2014, 22:42
Gt86 almasaydım bende mx5 almayı planlıyodum erel :)

Arenimo
22-05-2014, 09:15
Erel hiç düşünme al çok araştırdım zamanında 1 tanesineda baktım keyless go bose müzik sistemi ısıtmalı koltuk düz viteslerdee kilit vs var hala aklımda alım SC lemek hep ön yargı mahalle baskısı yüzünden alamadım :D ben alamadım sen al benimde aklımda hep yazılı bi araba pistte çok eğlenirsin gidişi çok tatminkar değil 2 litre 165 hp gibi olması lazım ama ingiltere ve usa de zebille parçası var al evladiyelik araba s2k yerine asıl mx5 alınır yeter kabak tadı yerdi matah bir araba olmadığını alanlar zaten 3 ay sonra anlıyo :D

Berkan
22-05-2014, 09:32
gti yerinde olduğunu hiç sanmyorum :D

3.araçmıı yada ds yerine anneye yeni oyuncakmı olacak olursa bu :)

raptor
22-05-2014, 09:51
Oto-Park.Com | Mazda MX-5 2.0 Style RHT (2013) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=MUjp0QZCtZ0)

Bu kadar aşağılanacak kadar kötü bir araç mıdır ?

Yiğit G.
22-05-2014, 11:17

Bu kadar aşağılanacak kadar kötü bir araç mıdır ?

adamlar eşya gözü yok diye "çok büyük umutlarla bindim araca ama yıkıldım ae101 corrolla" diyor. Bunu duyun ca kapattım videoyu zaten.Bir arada fiesta daha iyi gibi birşeylerde dedi sanırsam.Her önüne gelen otomobil yorumcusu olunca böyle oluyor sanıyorsam.Jeremy Clarkson kullanırken arabanın dengesinden devirlenmesinden sürüş zevkinden bahsederken ağzından sular akıyor , bunlar telefon koyucak göz yok diyor fesubanallah

Kahn23
22-05-2014, 11:19
Oto-Park'ın testlerini dikkate almayın ya :D Onlar araçlarla kendilerince maytap geçiyorlar.
Hatta geçen sene forumda İstanbulPark videoları da var. 1 serisiyle dalga geçiyorlar resmen :D

karsiyakaliozi
22-05-2014, 11:41
RX-8 almasaydım alacagım tek arabaydı 2 kişilik olmasından veto yedim ama çok keyifli bir araç manuel vites manuel tavan mutlaka olmalı test eden arkadaşların yorumlarının çoğu doğru dolu bir araçdan inip böyle araçlara binince ister istemez bazı şeyler aranıyor onu dile getirmişler her zaman yan yan olmuyor sonuçda :)

-ER-
22-05-2014, 13:14
verimden yana sıkıntı yok 9 senedir 2.0 atmosferik 170 hp lik arabaya biniyorum :D

ama önden çeker biraz sıktı, evde 2 önden çeker fazla dedim :D DS3 ü satıp bi miata alayım diyorum @Berkan

GTi yerinde olduğunu sanmıyorum derken he onun yerine mi tabeeee laan façan yansın karşiiim GTi €wLæT asdjhavsjdas

-ER-
22-05-2014, 13:19
yaa bi tane vardı beğendiğim dün ilanı vardı kalkmıştı aradım satıldı dediler lan ! lan !

Berkan
22-05-2014, 13:32
verimden yana sıkıntı yok 9 senedir 2.0 atmosferik 170 hp lik arabaya biniyorum :D

ama önden çeker biraz sıktı, evde 2 önden çeker fazla dedim :D DS3 ü satıp bi miata alayım diyorum @Berkan

GTi yerinde olduğunu sanmıyorum derken he onun yerine mi tabeeee laan façan yansın karşiiim GTi €wLæT asdjhavsjdas

€wLæT olduğnu biliyorm qanqa qewqew :hahaha:

eksik yazmışım anla gti ın yerinden oynayacagı olcak işte be :D

yakışır yakısır hadi hayırlısı :)

-ER-
22-05-2014, 13:35
Yekta kankamm birşey yaz bakma öyle

atituti
22-05-2014, 13:53
bu en son kasa ilk geldiginde trye otomatik vitesini bakırkoyde mazda galerisinde test etmiştim.araba cok güzel fakat sadece üstü acıkken :) üstünü kapatıp sürüşe geçtiğniizde mezardamısınız nerdesiniz anlayamıyosunuz gercekten cok kötü oluyo daralıyosunuz içerde.s2000 de böyle slkda böyle sanırım tüm roadsterlerin problemi bu koltuklar geri yatmıyor tentenin girdiği yerin yüzünden belin ağrısa az yatıramıyosun vs. vs. bir ton şey sayabilirim.ama sürüşü cok güzeldi otomatik vitesti ama güzel gidiyodu .test sırasında yanımda beliren 3 serisini madara etmiştik :)

-ER-
22-05-2014, 13:59
bu en son kasa ilk geldiginde trye otomatik vitesini bakırkoyde mazda galerisinde test etmiştim.araba cok güzel fakat sadece üstü acıkken :) üstünü kapatıp sürüşe geçtiğniizde mezardamısınız nerdesiniz anlayamıyosunuz gercekten cok kötü oluyo daralıyosunuz içerde.s2000 de böyle slkda böyle sanırım tüm roadsterlerin problemi bu koltuklar geri yatmıyor tentenin girdiği yerin yüzünden belin ağrısa az yatıramıyosun vs. vs. bir ton şey sayabilirim.ama sürüşü cok güzeldi otomatik vitesti ama güzel gidiyodu .test sırasında yanımda beliren 3 serisini madara etmiştik :)

oturuş pozisyonunda sıkıntı yok benim boyum 174 zaten dik kullanıyorum 95-100 derecede falan koltuk dik açısı
ama darlanma olayını SUS2000 de de biraz yaşıyorduk :)

therev
22-05-2014, 14:25
[QUOTE=-ER-;7479424]yaa bi tane vardı beğendiğim dün ilanı vardı kalkmıştı aradım satıldı dediler lan ! lan ![/Q

sanirsam bizim aldigimiz arac 2 gun oluyor :)

raptor
22-05-2014, 16:30
[QUOTE=-ER-;7479424]yaa bi tane vardı beğendiğim dün ilanı vardı kalkmıştı aradım satıldı dediler lan ! lan ![/Q

sanirsam bizim aldigimiz arac 2 gun oluyor :)

2008 fume olan 38.000 km de mı 2009 gri olan mı 47.000 km olan mı

mrtysn
22-05-2014, 17:59
2008 fume olan 38.000 km de mı 2009 gri olan mı 47.000 km olan mı

2009 gri Bahcesehir'dekiyse ilani onceden kalkti, onceden Z4'u olan bi arkadastaydi o ilan doneminde. 2008 Fume 911'deki ilandan yeni kalkti, Efe ondan bahsediyo muhtemelen.

raptor
22-05-2014, 18:15
2009 gri Bahcesehir'dekiyse ilani onceden kalkti, onceden Z4'u olan bi arkadastaydi o ilan doneminde. 2008 Fume 911'deki ilandan yeni kalkti, Efe ondan bahsediyo muhtemelen.

2008 füme çok uzun zamandır satılıktı , nihayet birisine nasip olmuş.

timucintt
22-05-2014, 19:18
Aylarca s2k, BRZ, Miata araştırmaları yaptım 3ünede binebildim benim için miatanın yeri çok ayrı... parasının direkt hakkıdır miata özellikle makyajlı nc... otomatiği kesiciye girmiyorlar diyorlarda bal gibi giriyor kendi oto-parkın test ettikleri belki kesicisi kapatılmıştır mazdanın triptroniklerini motor içinden bir rölesi var onu sökünce kesiciye girmeden 300 400 devir öncesinden vites yükseltir + olarak Türkiyede bu tip araçların getirilen versionları otomatik ve dolu versionları oluyor brz ve gt86 da aynı şekilde en donanımlısı ve otomatikleri ülkemize ithal ediliyor ama ona bakarsanız gt86 nın tamponu boyasız iç trimleri sökülü teneke jantlısı satışı var japonyada ve onların sürümü daha zevkli.... mx5 tavanına gelince tavanı saç olan otomobiller arasında en hızlı açılan kapanan ve en iyi saklama odası olan araçtır mx5... alacaksanız trdeki 2.0 160hp rht 6 ileri bilstein versionunu alacaksınız 108.000 tl şu anda... yada muadili gt86 manuel alacaksınız 130.000 tl ye... ikisinide uzun süre araştırmış, birylerden bulup binmiş test etmiş biri olarak diybilirimki her bindiğimde her virajda o dengeyi o zevki almak istiyorsanız hemde tavanım açık 4 tekerlekli bir motosikletim var demek istiyorsan mx5 diyorum... mx5 in zevki bambaşka.... gt86 yıda bindim otomatiğine mazdanın otomatiğine bin çeker ama araçla aranızda iletişim kopuk her zaman denge süper ama mx5 kadar zevk vermiyor ve daralıyor insan zamanla içinde.... dans etmiyor yolda, daha beyefendi daha kararlı daha düz çizgide ilerliyor... mx5 ise tam zevk arabası oynamana izin verir limitlerde daha zevkli tam 90 ların o hisli japonlarından ( zaten en büyük artısı bana göre budur hiç çizgisi sıçmadı aracın, halen hafif ve kaliteli ve dengeli).... s2k yerine kesinlikle alınır s2k hem eski kaldı yanında ve ikinci eli aşırı pahalı ve sürmesi dengesi daha zor... belki aşırı güçlü değil ama inanılmaz çeviktir mx5... ama proje yapmak istiyorsan NB nin nardi versionunu alacaksın trde 5 6 tane var...

param olsa direkt alacağım mx budur...

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2005-cok-temiz-kazasiz-hardtop-li-165555798/detay)

senin sorularına gelince kroniği yok... 90 model alırsan sadece tente ve döşeme ihtiyacın oluyor o kadar :D :D elektroniği tipik 90 model japon hiçbirşey olmaz yağ su koy devam... donanımdan kastın nedir klima abs dsc tcs var işte hepsini kapatınca tam şahin oluyor :D

gaz kelebeği nc1 1.8lerde halat trdekilerin 2.0 ların alayı elektronik

mrtysn
22-05-2014, 19:27
Ulan piyasa yukselicek ben alamadan ona yaniyorum :D

levent
22-05-2014, 19:55
yeterince açıklamış timu ve ilan çok güzelmiş :)

mx zaten bu sınıfın yani roadster lerin kaşifidir bir çok kişinin bildiği üzere.. hiç çizgiden şaşmadı..
eğlence aracı tamamen..

-ER-
22-05-2014, 20:22
Aynen füme 2008 model aracı diyorum 30 küsür bindeydi

-ER-
22-05-2014, 20:30
açıklama..

açıklama için teşekkür ederim alıntıladım ama uzun olduğu için sildim sayfada kalabalık olmasın diye :)

Ben düz vites olsun eğleneyim köşeleri tatlı tatlı döneyim belki biraz yanlamaya çalırım arkadan iter tecrübem hiç yok ve hep hot hatch kafasndaydım o yüzden önden çekerlere bindim :)
ve ilgilendim japonlara genel olarak zaten hiç bakmadım :D

Bu linkini paylaştığınız arabaya baktım ama oda içi çok klasik gibi yani birde açık renk sanki sıkıntı yaşatır gibi ne bileyim.

O 2008 model satılmamış olsa değerlendirecektim şimdi olmadı bir araç daha var ilan sahibinin söylediğne göre keyfe keder NC1 i NC2 nin ön görüntüsü ile değiştirmişler,
hepsi yetkili serviste yapılmış.
Yetkili serviste yapılmış soruşturabilirsiniz diyorlar.
Bakalım ilk ben bi DS i satayım belki o sırada bir kaç araba daha bulursam güzel olur asıl niyetim kırmızı renk olsun isterim ama az sanırım

-ER-
22-05-2014, 20:33
alacaksanız trdeki 2.0 160hp rht 6 ileri bilstein versionunu alacaksınız

bu RHT olan tenteli olan mı ?

Bende tabiki bilstein lıyı tercih ederim internette okuduğumda herkes daha eğlenceli diyor düz viteslerinde varmış sadece Bilstein ve kilitli diff.
Otomatiklerinde daha hissiz ruhsuzmuş araç için öyle diyorlar bilstein ve diffransiyel farklıymış yokmuş hatta

mrtysn
22-05-2014, 20:36
RHT hardtop olmasi lazim, Tr'de manuel hardtoplu NC Miata gormedim duymadim ben manuellerin hepsi softtop. Gordugum otomatiklerde bilstein ve diff. yok dogru.

raptor
22-05-2014, 20:48
Mazdada çalışan arkadaşlar vardı forumda , diğer MX5 konularındada yazmışlardı diye hatırlıyorum sıfır ve 2. el MX5 lerde yardımcı olunur diye

timucintt
22-05-2014, 20:56
O 2008 bordoyu yüzü yenilenen biz ankaradaki bir arkadaşıma için düşünmüştük her şey servisten alınmıştı bizede söylenen o.. ama o kadar elini yüzünü değiştirip o kadar uyguna fiyat çekmeleri ilginç özelliklede manuel vites olduğu için.. büyük ihtimalle küçük bir kaza yapıp parçalaırnı servisten alıp yüzünü yenilediler...

ST = soft top (tente)
RHT = power rectractable hard top (sert tavan)

düz vites sert tavan 108.000 tl... tenteli düz vites 101.000 tl.... bilstein ve lsd standart :D

otomatiklerde bilstein ve lsd yok

sert tavanla tenteli tavan arasındada 80 kilo fark var...

-ER-
23-05-2014, 05:58
Mazdada çalışan arkadaşlar vardı forumda , diğer MX5 konularındada yazmışlardı diye hatırlıyorum sıfır ve 2. el MX5 lerde yardımcı olunur diye

O arkadaşlara bi ulaşalım bari :)

O 2008 bordoyu yüzü yenilenen biz ankaradaki bir arkadaşıma için düşünmüştük her şey servisten alınmıştı bizede söylenen o.. ama o kadar elini yüzünü değiştirip o kadar uyguna fiyat çekmeleri ilginç özelliklede manuel vites olduğu için.. büyük ihtimalle küçük bir kaza yapıp parçalaırnı servisten alıp yüzünü yenilediler...

ST = soft top (tente)

düz vites sert tavan 108.000 tl... tenteli düz vites 101.000 tl.... bilstein ve lsd standart :D

ST = soft top (tente)

Tekrar teşekkür ederim :)

O zaman direk yumuşak tavan diyorum :)

Arenimo
23-05-2014, 07:27
Bordo olan unique designn eski araci bir donem beyaz kaplamaydi zamaninda filtreden su cekti serviste komple motor yapildi 40000 TL ye satildi uzerinde headrs eksoz coilover ve sniper yazilim vardi hepsini sokmusler makyajli on tampon onden bir hasarda tampon degisme oluyo arac sahibide servis danismani calisani biseydi zamaninda cok baktim bende hic kismet olmadi

-ER-
23-05-2014, 09:38
Bordo olan unique designn eski araci bir donem beyaz kaplamaydi zamaninda filtreden su cekti serviste komple motor yapildi 40000 TL ye satildi uzerinde headrs eksoz coilover ve sniper yazilim vardi hepsini sokmusler makyajli on tampon onden bir hasarda tampon degisme oluyo arac sahibide servis danismani calisani biseydi zamaninda cok baktim bende hic kismet olmadi

Motor yeni düzgün yapıldıysa sıkıntı yok :)

Telefonla görüştüm adam keyfe keder değişti dedi bende dedim orjinalleri nerede bi mantar oldu :D onu bi önceki sahibine sormam lazım falan filan dedi

Arenimo
23-05-2014, 09:40
Motor yeni düzgün yapıldıysa sıkıntı yok :)

Telefonla görüştüm adam keyfe keder değişti dedi bende dedim orjinalleri nerede bi mantar oldu :D onu bi önceki sahibine sormam lazım falan filan dedi

Bendeki bilgiler kesin net kanka :D zamanında bunu alıcaktım daha Erdemlerdeyken EMG yi yeni almıştım aklımı seviyim keşke verip alsaymışım :D

CTG
23-05-2014, 10:13
NB kasa olana herkes sığar mı? kıçımız başımız abuk subuk yerlere direksiyona dahsboarda değer mi? heel&toe yaparken ayağımıza kramp girer mi?

1.78 115 kilo bir bireyim merak ediyorum :)

levent
23-05-2014, 15:27
NB kasa olana herkes sığar mı? kıçımız başımız abuk subuk yerlere direksiyona dahsboarda değer mi? heel&toe yaparken ayağımıza kramp girer mi?

1.78 115 kilo bir bireyim merak ediyorum :)

ben 191 im 85 civarı kilodayım, NA kasaya rahat sığıyorum NB ye sığarsın bence :icon_tup:

-ER-
23-05-2014, 15:51
ben 191 im 85 civarı kilodayım, NA kasaya rahat sığıyorum NB ye sığarsın bence :icon_tup:

Durun ben bi alayım sonra sığarsınız :D :D :hahaha:

-ER-
23-05-2014, 15:54
6bhl_lzfRT8

Drifting a stock MX-5 NC Miata - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=6bhl_lzfRT8)

Keiichi Tsuchiya abimiz sürüyor

CTG
23-05-2014, 16:14

ben eski kasasına bakıyorum önünüzü kapamıyorum :)

levent
23-05-2014, 16:15

Yekta sığarsa hepimiz sığarız :D

-ER-
23-05-2014, 16:32
Yekta sığarsa hepimiz sığarız :D

Yekta S2K da sıkıntı yaşıyordu sürücü kolduğunda dik sürdüğü için sama sağ koltukta kaykılıyor sığıyor

CTG
23-05-2014, 16:41
bacak uzunluğunda problemim yok da bacaklar hafif etli korkum ordan :D

-ER-
23-05-2014, 16:44
bacak uzunluğunda problemim yok da bacaklar hafif etli korkum ordan :D

bence sığarsınızda ayaklar büyükse sıkıntı olu Yekta dediğimiz arkadaşın ayakları 46 numara sıkıntı :D

levent
23-05-2014, 16:47
S2K da ben rahat edemiyorum Yekta'nın sığmaması normal, ama Miata'nın içi NA kasada bile daha geniş geldi bana kıyaslarsak :)

Softtop olsun Erel bu arada, keyfi öyle çıkar bence :)

CTG
23-05-2014, 16:50
bence sığarsınızda ayaklar büyükse sıkıntı olu Yekta dediğimiz arkadaşın ayakları 46 numara sıkıntı :D

ayakta da problem yok standart göbekli türk erkeği :)

raptor
23-05-2014, 16:51
MX-5 fiyatları uçar kesin :)

tuzemen
23-05-2014, 16:58
mx5 ler benimde çok ilgimi çeken araçlar :) umarım piyasası yükselmez.eski kasalar zaten nadir :D peki bu eski kasalarda 1.6 ve 1.8 gördüm 1.8 ler 6 silindir mi? +1.6 ve 1.8 in (eski kasa) yakıt tüketimi, performansı, kronik sorunu felan nedir ne değildir? :)

levent
23-05-2014, 17:05
mx5 ler benimde çok ilgimi çeken araçlar :) umarım piyasası yükselmez.eski kasalar zaten nadir :D peki bu eski kasalarda 1.6 ve 1.8 gördüm 1.8 ler 6 silindir mi? +1.6 ve 1.8 in (eski kasa) yakıt tüketimi, performansı, kronik sorunu felan nedir ne değildir? :)

hayır

1.6 lar b6ze
1.8 ler bp

motorlu 4 silindirliler. mx3 lerde 1.8 6 silindir makineler mevcut.

bildiğim kronik sıkıntısı yok benim, varsa timu yazar görünce :D

yakıt olarak ise hafiflik + güç var pek abartılı yaktıklarını düşünmüyorum normal kullanımda.

ilk yani na kasa flip-flop farlı olanların şehir içi tüketimi 9.5 civarı ki 10 lt falan yakarsın karışık gazlamalı olarak.

Mazda - Mx-5 - Technical specifications, Fuel economy (consumption) (http://www.auto-data.net/en/?f=showSubModel&modeli_id=1179#Mx-5) II (NB)

şurda var detaylı teknik bilgiler model model motor motor seçeneklerle.

VWci
23-05-2014, 17:17
MX-5 fiyatları uçar kesin :)

Fiyatlari zaten yuksek...

Bu arada ben de bakiyorum mx-5 yillardir ama istedigim gibi bulamadim...

Piyasa iyicene kizissin..::D

raptor
23-05-2014, 17:36
Fiyatlari zaten yuksek...

Bu arada ben de bakiyorum mx-5 yillardir ama istedigim gibi bulamadim...

Piyasa iyicene kizissin..::D
2014 soft top Manuel 101 yazıyor ,bayilerde kalan 2013 lerde var daha uyguna alınır sanırım , ama birde ND muhabbeti var

levent
23-05-2014, 18:33
ND nin daha resmi tanıtımı bile yapılmadı herhangi bir fuarda, çıkması 2015 sonu 2016 yı bulur bence.

VWci
23-05-2014, 18:39
2014 soft top Manuel 101 yazıyor ,bayilerde kalan 2013 lerde var daha uyguna alınır sanırım , ama birde ND muhabbeti var

Bir ara 2013'e kadar olabilir, duzu yoktu. En son duz vitesler makyajsiz nc lerde vardi onlarda herhalde 2009 felan oluyor...

Ben en cok NB begeniyorum ama fiyatlari cok oluyor........ Bir de turkiye de yanilmiyorsam 6 vites olanlari yok NB'de...

levent
23-05-2014, 18:51
[NC] Budget Track Miata Build - MX-5 Miata Forum (http://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=538591)

Erel :D

Bir ara 2013'e kadar olabilir, duzu yoktu. En son duz vitesler makyajsiz nc lerde vardi onlarda herhalde 2009 felan oluyor...

Ben en cok NB begeniyorum ama fiyatlari cok oluyor........ Bir de turkiye de yanilmiyorsam 6 vites olanlari yok NB'de...

6 ileri 99 10. yıl editionda var 2001 sonrası makyajda standart oldu sanırım.. TR de var mı bilmiyorum ama.

Schumi
24-05-2014, 00:49

Bende 46 giyiyorum ne dalga geçiyon ki şimdi. :D

Yekta
24-05-2014, 01:09
Yekta S2K da sıkıntı yaşıyordu sürücü kolduğunda dik sürdüğü için sama sağ koltukta kaykılıyor sığıyor

ölmeden mezara koydular beni :D
46 numara iyidir heel&toe da işe yarıyo istemesende yapıyosun :D

bakındıkça benimde hoşuma gitmeye başladı valla, çıtırdan bi güç lazım sadece sanki onunda çözümü varmış :rolleyes:

-TLBxxmt3vw

ceratoniaorg
26-05-2014, 13:53
Miniden mazdaya rakip çıkmış

http://www.techno-labs.com/wp-content/uploads/2014/05/mini-touring-superlaggera-vision-9.jpg

Mutu
26-05-2014, 14:09
Yalnız bu mx5 durumu da s2k gibiymiş. Binmek isteyen çok, araç çok az :D