PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meguiars Ultimate'mi yoksa sonax hızlı cilamı ?

batu35
22-05-2014, 10:30
evet arkadaşlar daha önce hep sonax hızlı cilayı kullandım memnundum şuan birde aklıma Meguiars Ultimate hızlı cila takıldı nette hep Meguiars ürünleri kullanılmakta ikisi arasında kaldım sizce hangisi daha iyi sonuç verir :soru:

Saro-Ş
22-05-2014, 10:35
Tartışmasız Meguiars

FaBeRgE
22-05-2014, 10:36
bu tarz sorular için ayrı bir konu vardı zaten, yeni bir konu açmak yerine oraya yazsaydınız daha iyi olurdu sanki.

Madem konusu açılmış cevabım tabiki meg, tartışması bile olmaz :)

batu35
22-05-2014, 10:39
kusuruma bakmayın görmemişim benimde gönlümden geçen o hipermarketlerde aradım bulamadım mecbur netten alıcaz :)

FaBeRgE
22-05-2014, 10:40
Erdem boyadan alabilirsin, sanalpazarda dükkanı var.

rahmi
22-05-2014, 10:46
cg v7 hybird mi uqw mı?

Saro-Ş
22-05-2014, 10:49
cg v7 hybird mi uqw mı?

Benim gözümde aşırı bir farkı yok UQW başarılı bir ürün cg nin şuan böğürtlen kokulu olan bir ürününü kullanıyorum ondada meg uqw fark takıcak bir + yok

batu35
22-05-2014, 10:52
cg v7 hybird mi uqw mı?

hiç birşey anlamadım vala :D

Oznsrl
22-05-2014, 10:53
sonax hızlı cila kozyatağı bauhaus da 15.90 indirime girmiş ihtiyacı olanlar stok yapabilir :)

Saro-Ş
22-05-2014, 10:53
Erdem boyadan alabilirsin, sanalpazarda dükkanı var.

Fiyarları yüksek biraz bence erdem boyanın

batu35
22-05-2014, 10:59
Fiyarları yüksek biraz bence erdem boyanın

aynen katılıyorum baktım az önce :icon_tup:

rahmi
22-05-2014, 11:00
Benim gözümde aşırı bir farkı yok UQW başarılı bir ürün cg nin şuan böğürtlen kokulu olan bir ürününü kullanıyorum ondada meg uqw fark takıcak bir + yok

Toz tutma durumları nasıl peki?

devil_berk22
22-05-2014, 12:09
ben sonaxı yıllardır kullanıyorum tek sıkıntısı çok toz tutuyor 1 saatte aracın üstünde incecik bi toz örtüsü görüyorsun

levent
22-05-2014, 12:22
Tabiki meguiars

MertSerhanÖ.
22-05-2014, 12:24
meguiars kesinlikle

ÜSTÜNERC
22-05-2014, 14:00
tartışmasız sekılde meguiars dıyorum parasını kesinlikle hakedıyor.Beyaz arabada uygulamama ragmen farkı anlıyorum.

Emre Ekrem
22-05-2014, 14:18
2 ürünü de kullanmış biri olarak, ikisinden de iyi olan Atas Hydrorep diyorum, çok memnun kalırsınız.

rodya
22-05-2014, 14:46
arkadaşlar nasıl uygulanıyor bunlar?
baktım netten ama kimi sprey sıkıyor kimi daha katı bi fazdaki ürünü önce pedle, sonra da iki tur mf bezle siliyor.

batu35
22-05-2014, 14:50
2 ürünü de kullanmış biri olarak, ikisinden de iyi olan Atas Hydrorep diyorum, çok memnun kalırsınız.

vala abi herkes meguiars dedi onu netten sipariş verdim biraz kullanayım bide senin dediğinden alırım severim araba yıkama parlatma kullanmasam bile kıyıda köşede durur :icon_tup:

Vtec
22-05-2014, 15:37
cg v7 hybird mi uqw mı?

Kesinlikle v7 tavsiye ederim.:icon_tup:

doush
22-05-2014, 15:51

Ben de Atas Idrolak diyorum.. Kullanımı çok basit washcoat gibi, araba ıslakken sıkıyorsunuz ve duruluyorsunuz.. Su iticiliği mükemmel, parlaklık orta seviye.. Toz tutmuyor hemen, 1 hafta diyelim binmediniz üstü toz; sadece su tutmanız yeterli akıp gidiyor.. 1 litre konsantre 35 tl, yarım litreye bi kapak koyuyorum galibaa 6 kere kullandım 10 da 1 i bitti şişenin

douu
22-05-2014, 15:57
Ben de Atas Idrolak diyorum.. Kullanımı çok basit washcoat gibi, araba ıslakken sıkıyorsunuz ve duruluyorsunuz.. Su iticiliği mükemmel, parlaklık orta seviye.. Toz tutmuyor hemen, 1 hafta diyelim binmediniz üstü toz; sadece su tutmanız yeterli akıp gidiyor.. 1 litre konsantre 35 tl, yarım litreye bi kapak koyuyorum galibaa 6 kere kullandım 10 da 1 i bitti şişenin

aferin :D:D

mirafiori
23-05-2014, 07:19
Peki turtle wax ürünleri hakkında fikirleriniz nedir?

Emre Ekrem
23-05-2014, 08:10

idrolak'da kullanıyorum, gerçekten başarılı bir ürün, hoş parlaklık derecesi washcoat'a göre biraz daha orta seviyelerde "washcoat la kıyaslamamak lazım aslında, teknoloji farkı var", su iticiliği bence de mükemmel seviyede hatta koruyucu özelliği de gayet iyi, uygulamadan 2 hafta sonra bile boncuklama devam ediyor.
Hydrorep araç çok kirli olmadığı zaman yıkama imkanım yoksa imdadıma yetişiyor, ikisi de gerçekten başarılı ürünler.

canpower
23-05-2014, 08:43
hızlı cilada cg ın mai bi hızlı cilası var..carnaubalı. süper tavsiye ederim..

cliocu
23-05-2014, 08:46
Meg çok toz tutuyor.bence colli 845 sıvı olarak daha iyi.

Ranthor
23-05-2014, 09:06
Atas idrolak i 1 e 15 ile 20 arasinda sulandirin. Yoksa iz birakabiliyor.
Sulandirdigin urununn hepsini mi boca ediyorsun? 1/20 sulandirdigim idrolagi bir turlu bitiremedim.
Her panele max iki fis yetiyor

1 litre idrolak ile heralde 750 araba filan yikarsiniz..

10 gün yada 1 yikama su kaydiriyor, hem de bedavaya..

Emre Ekrem
23-05-2014, 09:40
Ben 1/15 yapıyorum fıs fısa ve tamamı bitene kadar dolanıyorum etrafında, 1/20 yaptığımda tüm şişeyi bitirince dediğiniz gibi leke bıraktı. Fazlası her zaman iyi olmuyor.

doush
23-05-2014, 10:04
Atas idrolak i 1 e 15 ile 20 arasinda sulandirin. Yoksa iz birakabiliyor.
Sulandirdigin urununn hepsini mi boca ediyorsun? 1/20 sulandirdigim idrolagi bir turlu bitiremedim.
Her panele max iki fis yetiyor

1 litre idrolak ile heralde 750 araba filan yikarsiniz..

10 gün yada 1 yikama su kaydiriyor, hem de bedavaya..

yarım litreye bir kapak koyuyorum artık tam olarak ne orana geliyor bilmiyorum, kendi bölünmüş şişedeki kapak ile.. yarım litreyle 2 araba çıkıyor genelde bir arkadaşla yıkadığım için ona da sıkıyorum :D benim araba küçük gerçi ama..

Edit: Bu parlaklak için şöyle bir şey yapsam, arabayı yıkadıktan sonra nxt uygulasam, ki uygulama var ama onu tazelemek için, üstüne de bu cilayı kullansam? ama cilayı sonax ın şampuanı çıkarıyor yıkamada, nxt yi de çıkarır mı acaba?

anil37
23-05-2014, 10:15
kesınlıkle meg.

i-vtec07
23-05-2014, 10:33
idrolak ın parlaklığını merak ettim varmı öncesi sonrası şeklinde fotosu olan :)

Ranthor
23-05-2014, 15:14
yarım litreye bir kapak koyuyorum artık tam olarak ne orana geliyor bilmiyorum, kendi bölünmüş şişedeki kapak ile.. yarım litreyle 2 araba çıkıyor genelde bir arkadaşla yıkadığım için ona da sıkıyorum :D benim araba küçük gerçi ama..

Edit: Bu parlaklak için şöyle bir şey yapsam, arabayı yıkadıktan sonra nxt uygulasam, ki uygulama var ama onu tazelemek için, üstüne de bu cilayı kullansam? ama cilayı sonax ın şampuanı çıkarıyor yıkamada, nxt yi de çıkarır mı acaba?

Parlakligin sanilanin aksine son kat ciladan cok yuzeysel cizikler ile alakasi var.
Yani araci polisaj yap cila hic surme gene parlar.. Parlamak- gunes isinlarini duzenli bor sekilde yansitmak demek zaten.

Cilalarda buna icindeki maddelerle katkita bulunuyorlar..

Nxt yaptiktan sonra idrolaga gerek yok ki.. Idrolak hizli islak cila iste...

Diger arkadasda tum siseyi bitiyorum demis, bence gerek yok israf, her panele iki fis yeter, her yere temas etsin yeter, tekrar sus tutunca kopuruyor zaten, ordan reaksiyona girdigini anliyorsun..

Kisaca arabayi yika, kurulamadan once her yere idrolak sik, sonra bir daha durula ( idrolagin kopurdugunu goreceksin) sil...

Parlaklik farketmedim ama su itiyor bariz..

silent furious
23-05-2014, 15:32
Meguiars ürünlerinin sahtesi var mı piyasada nxt cilam bitti ultimate liquid wax almayı düşünüyorum
Sahtesi varsa nasıl anlarız

_Burak_
23-05-2014, 15:35
sonax hızlı cila bitti meg. aldım
sonax yarı fiyatı ama meg. tartışmasız çok daha iyi
bauhausta da var artık

http://www.techturkey.com/forum/7473066-post29469.html

douu
23-05-2014, 15:55

nxt şart degil ki doğuş zaten araba çatır çatır parlıyor hala maşallah. hatta kirli halinde bile parlıyordu. mevcut parlaklıgı koruman yeterli bence. bunun için de idrolak gayet başarılı.

Le10ur
23-05-2014, 15:59
bende almayı dusunuyorum hızlı cıla kararsız aldım meg mı sonax mı idrolak mı ılk defa duydum idrolak ı ufak satılıyor mu

douu
23-05-2014, 16:03
bende almayı dusunuyorum hızlı cıla kararsız aldım meg mı sonax mı idrolak mı ılk defa duydum idrolak ı ufak satılıyor mu

idrolak 1 litre olarak satılıyor. 35 lira falan gibi bişeydi heralde. araç yıkandıktan sonra hala ıslakken üzerine her panele degecek kadar sıkıp tekrar suyla duruluyorsunuz. kullanımı çok kolay. su iticilik konusunda da müthiş başarılı.

Le10ur
23-05-2014, 16:10
idrolak 1 litre olarak satılıyor. 35 lira falan gibi bişeydi heralde. araç yıkandıktan sonra hala ıslakken üzerine her panele degecek kadar sıkıp tekrar suyla duruluyorsunuz. kullanımı çok kolay. su iticilik konusunda da müthiş başarılı.

1 lıtreyı su ıle karıstıyoruz sanırım degıl mı sonax hızlı cıla gıbı mı bırde toz durumu nedır?

douu
23-05-2014, 16:19
1 litre olarak alırsın ortalama 200 litre falan suyla karıştırabilirsin bu miktarı :D yani 1 litrelik sprey şişeye yapacagını düşünürsek kendi kapagıyla 2 kapak idrolak geri kalanı su olsa bile yeterli gelir. toz tutmama özelligi bence başarılı.

doush
25-05-2014, 13:01
Parlakligin sanilanin aksine son kat ciladan cok yuzeysel cizikler ile alakasi var.
Yani araci polisaj yap cila hic surme gene parlar.. Parlamak- gunes isinlarini duzenli bor sekilde yansitmak demek zaten.

Cilalarda buna icindeki maddelerle katkita bulunuyorlar..

Nxt yaptiktan sonra idrolaga gerek yok ki.. Idrolak hizli islak cila iste...

Diger arkadasda tum siseyi bitiyorum demis, bence gerek yok israf, her panele iki fis yeter, her yere temas etsin yeter, tekrar sus tutunca kopuruyor zaten, ordan reaksiyona girdigini anliyorsun..

Kisaca arabayi yika, kurulamadan once her yere idrolak sik, sonra bir daha durula ( idrolagin kopurdugunu goreceksin) sil...

Parlaklik farketmedim ama su itiyor bariz..

Abi benim araba zaten boya koruma yapıldığı için falan parlıyor, ama bu washcoat ilginç bir şey ciddi anlamda derinlik atıyor boyaya.. idrolak ın öyle bir artısı yok ama su iticiliği çok fena.. benimki biraz manyaklık işte deneyeyim dedim :D

ben zaten öyle yapıyorum, hiç işlem olmayan arabada mesela tavanda su perdesi varsa, köşesine bir fıs sıkıyorsun tüm tavandaki su örümcek ağı gibi oluyor bir anda :D

batu35
25-05-2014, 16:01
ürünü dün kullandım gece yıkadım arabayı ciddi şekilde parlaklık verdiği kesin toz pek tutmuyor şuan için izlenimlerim olumlu yönde :)