PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aracımı çizdiler yardım :(

Risendark
22-05-2014, 19:22
Bir adet o.ç aracımın kapısını çizdi çizik baya bi derin zımparalı falan işlemler var konulara baktım ancak zımpara ile girmeye cesaretim yok komple boya da istemiyorum başka bi yolu var mı ? Yada elim yatkindir böyle ince islere fakat zımparayi duyunca korktum açıkçası zor bi islem midir ? Yardımcı olursanız sevinirim

Araçtaki çizik bu

http://i.hizliresim.com/VpQQPV.png (http://hizliresim.com/VpQQPV)

Ae86
22-05-2014, 19:29
Çiziğe tırnağın takılıyor mu? Takılıyorsa rötuş boyası ile derin kısmı doldurman gerekir.Daha önce zımpara yapmadıysan tavsiye etmem.

Risendark
22-05-2014, 19:44
Tirnagim rahat takılıyor astar boyasında inmiş resmen beyaz gözüküyor içerisi bazı yerlerin. Zımpara yapmadım daha önce bilen birisine götüreyim en iyisi elimize yüzümüze bulastirmayalim

levent
22-05-2014, 20:04
profesyonel boya koruma işi yapan arkadaşlar var forumda Ankara'dan.

onlara bir danış derim, bu halde zımpara yapman zararına olur faydadan çok sanıyorum.

önce düzgün bi rütuş, akabinde zımpara, ardına polisaj işlemi ile en optimum sonuca ulaşabilirsin diye düşünüyorum.

Sert@ç
22-05-2014, 20:17
Benimde gecen yil kaputa x atmislardi...
Mal dusmani serefsizler...

Mr.K
22-05-2014, 20:21
belki aynı derinlikte belki daha derin çiziğim vardı ne rötüş ne bişey zımpara üstüne pasta direk yok oldu çizik bilgin olsun.Tırnak giriyo vs olayına takılmamak lazım çok

yasindemir
22-05-2014, 20:23
Bu çizik atan şerefsizlere öbür dünyayı hatırlatmak lazım. Benim de sürücü kapısını çizmiş bi ağır şerefsiz....

Zımpara'dan önce pasta+polisaj makinası ile düzeltmeyi denemekte fayda var.

schizophrenic
22-05-2014, 20:27
geçmiş olsun öncelikle moralini bozmak istemem ama , çiziklerin çok derin rötüş zımpara pasta vs kurtarmazki yapılsa bile rötuş izleri kalır ve iyi para isterler .

iyi boyacı bul o bölgeleri lokal olarak boyattır .

i-vtec07
22-05-2014, 20:30
geçmiş olsun kardeşim :( boyatma bence benim eski aracımı bundan beter çizmişlerdi :( rütuş yaptırıp o şekilde bindim.

Ae86
22-05-2014, 20:33
belki aynı derinlikte belki daha derin çiziğim vardı ne rötüş ne bişey zımpara üstüne pasta direk yok oldu çizik bilgin olsun.Tırnak giriyo vs olayına takılmamak lazım çok

Zımpara üstüne zımpara ile verniği çok incelttiğiniz için belki çiziğiniz yok oldu ama doğru yöntem bu değil. Hasarlı alanı rötuş boyası ile doldurup verniği agresif şekilde inceltmeden uygulama yapmak doğru olan yöntemdir.

http://i785.photobucket.com/albums/yy140/nova730/clip_image003.jpg

bora1311
22-05-2014, 23:49
çok gecmis olsun...

d.berkay
23-05-2014, 09:03
Geçmiş olsun..

Müsait bir zamanda uğrama şansınız olursa detaylı incelemek isterim. Duruma göre de gerekeni yaparız.. Çok Sıkıntı olacak bir durum değil. Beyaz renk olduğu için işlemin başarılı olma ihtimali oldukça yüksek.

Risendark
23-05-2014, 11:49
Yorumlar için teşekkürler pasta cila nin etkisi olmadı pek. Rötuş zımpara yapılacak büyük ihtimalle. Lokal boyatayım dedim ama renk tutmaz belli olur vs. Dediler vazgeçtim ondan

batu35
23-05-2014, 12:18
durumun müsait ise kapıyı boyat işinin ehli bir boyacı diğer parçalarla aynı rengi tutturur en tav olduğum şey şu milletin arabası çizenler :( geçmiş olsun allah beterinden korusun

Skyhawk34
23-05-2014, 12:51
bi ince zımpara rütuş boyası bi ince zımpara pasta cila işlem bu şekilde

S.Özeren
23-05-2014, 13:23
hertürlü boyasız geçirirsin bunu o yüzden için rahat olsun

istanbulda olsaydın maslaktaki ustuma yönlendirme yapardım

benim Astra'da vardı çamurluk ve kapıyı çizmişlerdi ustam sağolsun yaptı hiç bi şekilde gözükmüyor ve bellide olmuyordu

Risendark
23-05-2014, 22:42
durumun müsait ise kapıyı boyat işinin ehli bir boyacı diğer parçalarla aynı rengi tutturur en tav olduğum şey şu milletin arabası çizenler :( geçmiş olsun allah beterinden korusun

Teşekkürler ama boyatmaya da sıcak bakmıyorum maalesef Rötuş ile deneyeceğiz işinin ehli bir usta ile olursa olur olmazsa da artk öyle binerim yapacak bişey yok :)

Risendark
23-05-2014, 22:43
bi ince zımpara rütuş boyası bi ince zımpara pasta cila işlem bu şekilde

Valla kendim denemekten korkuyorum DBY Detailing Berkay abiye gotururum artık o halleder sanırım buraya da yazmış :) yorumun için teşekkürler :)

Risendark
23-05-2014, 22:44
hertürlü boyasız geçirirsin bunu o yüzden için rahat olsun

istanbulda olsaydın maslaktaki ustuma yönlendirme yapardım

benim Astra'da vardı çamurluk ve kapıyı çizmişlerdi ustam sağolsun yaptı hiç bi şekilde gözükmüyor ve bellide olmuyordu

Inşallah boyasız geçecek öyle umut ediyorum yani :)

Emre Ekrem
24-05-2014, 07:01
Geçmiş olsun, bir işlen yapmadan önce DBY e uğramanızı tavsiye ederim, zaten olmayacak bir iş ise Berkay sizi bilgilendirir.

Risendark
24-05-2014, 10:03
Geçmiş olsun, bir işlen yapmadan önce DBY e uğramanızı tavsiye ederim, zaten olmayacak bir iş ise Berkay sizi bilgilendirir.

Öyle yapacağım abi zaten Berkay abi baksın bakalım ne diyecek

WooX
25-05-2014, 21:33
Çok geçmiş olsun,malesef böyle insanlar ülkemizde mevcut...

Mr.K
25-05-2014, 23:02
Zımpara üstüne zımpara ile verniği çok incelttiğiniz için belki çiziğiniz yok oldu ama doğru yöntem bu değil. Hasarlı alanı rötuş boyası ile doldurup verniği agresif şekilde inceltmeden uygulama yapmak doğru olan yöntemdir.

[]http://i785.photobucket.com/albums/yy140/nova730/clip_image003.jpg[/IMG]

tek kat zımpara üstüne sadece pasta geçildi. 1x yani 2-3x kalından ince vs değil.

Risendark
26-05-2014, 00:14
Çok geçmiş olsun,malesef böyle insanlar ülkemizde mevcut...

Teşekkürler. Maalsef kansız insafsız karakter yoksunu insan bol miktarda mevcut ülkemizde