PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SUPERONLİNE - Video izliyememe

Agah
22-05-2014, 19:52
Selamlar, superonline Altyapısından 50mbit hızında internet kullanıyorum fakat şu son 2 haftadır ne film izliyebiliyorum ne dizi. İndirme hızım 2-3 MB/s dolaylarında fakat iş videoya gelince tırt. DNS değiştirdim fayda etmedi. Youtube ve Facebook videolarında sıkıntı yok ama dailyden vimeo ya, ondan buna tüm video oynatıcılar çok geç yüklüyor. 40 dk lık bi dizi için 1 saat 2 saat bekliyorum. Ayrıca Modem kapat aç da yaptım, başka pc den de denedim sonuç aynı. nedendir ?

mrtysn
22-05-2014, 19:55
Selamlar, superonline Altyapısından 50mbit hızında internet kullanıyorum fakat şu son 2 haftadır ne film izliyebiliyorum ne dizi. İndirme hızım 2-3 MB/s dolaylarında fakat iş videoya gelince tırt. DNS değiştirdim fayda etmedi. Youtube ve Facebook videolarında sıkıntı yok ama dailyden vimeo ya, ondan buna tüm video oynatıcılar çok geç yüklüyor. 40 dk lık bi dizi için 1 saat 2 saat bekliyorum. Ayrıca Modem kapat aç da yaptım, başka pc den de denedim sonuç aynı. nedendir ?

Ayni sorun bende de mevcut, dupe duz pisman oldum Superonline'a gectigime.

İbrahim33
22-05-2014, 20:11
superonline'ye geçtiğime geçeceğime 1000 pişman oldum bende.bendeki sorun %100 modemde.son 2-3 haftadır , modemin önünde bile yavaş internet , heleki odama gittiğimde zar-zor çekiyor.gidip caz yapacağım , değiştirsinler modemi.

Evrenoz
22-05-2014, 20:17
Superonline ADSL kullanıyorum.. Yerlerde sürünüyor internet hızım
Keşke geçmeseydim..

levent
22-05-2014, 20:20
Bi SO kullanıpta memnun olan ben miyim? :)

Herşey tıkırında bende, ADSL kullanıyorum torrent 1mb dolayında indiriyor, videolar cart diye 720p izliyorum netten ayrıca..

Er34
22-05-2014, 20:27
SuperOffline :D Bir iyi bir kötü bizde de uzun zamandır. Hiç bir çare işe yaramadı.

MiaMi
22-05-2014, 20:29
Bu sorunla 1 aydır uğraşıyoruz herhangi bir çözümü yok arkadaşlar sallayıp duruyorlar sizden bişey denemenizi rica edicem youtube da 1440p ve 4K videolar var bi test edebilirmisiniz.

Superonline bahaneleri

Kanal değiştirin komşunuzla çakışıyor olabilir sinyal kanalları
Modeme güncelleme yapıyoruz hemen düzelecektir
vs.vs.

Benim tahminim sadece video konusundaki sorun videoyu seyrettiğimiz siteler ile alakalı.

Youtube testini yapın göreceksiniz.

MiaMi
22-05-2014, 20:31
Torrent olsun P2P olsun yıkılıyor en ufak bir sıkıntım yok ama gel gelelim film vs. iptal kesinlikle seyredilmiyor. Bu olay son 1 aydır mevcut

ceratoniaorg
22-05-2014, 20:37
Yazılım-Web Şirketiyiz ve ofisimizde superonline kullanıyoruz özellikle ftp ve cloud işlemlerinde anlık kesintiler bile problem yaratabiliyorken biz henüz hiç sorun yaşamadık. Hatta adil kullanım kotasını bile her ay aşmamıza rağmen hızımızda sorun yok.

İbrahim33
22-05-2014, 20:55
indirme hızıda düştü iyice.adil kotayı aşmamama rağmen 1 mb lerle dosya indiriyordum , şimdi 139 kb.çıldırıcam valla.

Er34
22-05-2014, 21:52
Konuya memnumun yazanların biri şehir Alanya/Edirne diğeri Antalya/Kıbrıs
Şikayet edenler İstanbul

Bulunduğumuz yerle alakalı olabilir mi ? Ben bunu yazmak için iki kere sayfa yeniledim :)

Asil
22-05-2014, 21:58
3 yıldır s.o. fiber kullanıyorum. Hiç sıkıntı yaşamamıştım fakatt son 1 haftadır belli sitelerde ki bence server lokasyonuyla alakalı, veri iletişiminde sıkıntı oluyor. Örneğin, instagram videolarını izleyemiyorum. Şu anda sıkıntı var.

Yigit-Y
22-05-2014, 22:06
TT Fiber çok iyi çok hızlı ama bir sıkıntı var :D

Verdiği zytel modem bu hıza dayanamıyor.Kaç defa aradık kapatıp açın diyor.

Airties 5650 vereydi keşke :(

S.O. için ise iptal etme işlemleri adamı kanser eder. Ben hiç beğenmedim hizmetlerini.TT ye yeminliydim ama lanet firma yine S.O. ya göre idare eder.

SGTI
22-05-2014, 22:20
Ben asiri memnundum ne olduysa su son 2-3 haftadir oldu.Asiri derecede yavaslama var.

ATS
22-05-2014, 22:23
Bende TTnet 16 mbps kullanıyorum normalde video izlerken hiç sıkıntı olmazdı ama bugün izlerken 3 dk'lik videoyu bile doğru düzgün izleyemedim . :confused:

murat89
23-05-2014, 10:56
bende çok memnundum hatta birgün hattım sorun oldu yetki servisten bir arkadai geldi hızınız düşük yükselttiriyorum dedı o hafta çok iyiydi ancak bendede var bir yavaşlama son zamanlar onun dışında şimdiye kadar sorun yaşamadım

Berkan
23-05-2014, 11:01
pilot apartmandık ilk çıktığı günden beri kullanıyorm ozamanlar turkcell quicknetti hatta ama illallah ettirdi son aylarda

indirme hızıda düştü iyice.adil kotayı aşmamama rağmen 1 mb lerle dosya indiriyordum , şimdi 139 kb.çıldırıcam valla.

bunun aynısından bendede var

Ben asiri memnundum ne olduysa su son 2-3 haftadir oldu.Asiri derecede yavaslama var.

bununda aynısından var hatta

:ofk::Deli:

Yiğit Ş.
23-05-2014, 11:05
Senelerdir kullanıyorum çok memnunum.

yavaşlık sorunu yaşayan arkadaşlar, vpn fln kullanıyor musunuz ? açık unutmuş olabilir misiniz ?

altima
23-05-2014, 11:16
bende SO fiber kullanıyorum 1,5 senedir çok çok memnunum.. hiçbir sıkıntım problemim bulunmamakta.. Beylikdüzünde oturuyorum.

konu başlığına gelince belli başlı bazı sorunlar olabilir..

VPN kullanılması,,, oturduğunuz semtteki fiber altyapıda bir problem olması (bunun için SO arayıp sorununuzu bildirmeniz gerekmekte)

ara ara (2-3 saatte bir) internet hızınızı test edin ve bunu belgeleyin. en yakın SO şubesine gdin derdinizi anlatın.

Tşkler
Rıdvan :icon_tup:

fatihob
23-05-2014, 11:29
Evde SO fiber var bendede. Torrentten veya başka sitelerden indirme hızım duruma göre 2-5mb arası değiyor orda sorun yok ama video izleme bendede problem. Vede bir çok kişinin dediği gibi son bir kaç haftadır böyle yavaşi önceden iyiydi. Eyy SO neyin peşindesin kanser ettin bizi.

Ayrıca ben akkyi geçersem, onlarda bana 3mbsyi direk geçiyor affetmiyorlar :)

Met
23-05-2014, 11:47
Bu sorunla 1 aydır uğraşıyoruz herhangi bir çözümü yok arkadaşlar sallayıp duruyorlar sizden bişey denemenizi rica edicem youtube da 1440p ve 4K videolar var bi test edebilirmisiniz.

Superonline bahaneleri

Kanal değiştirin komşunuzla çakışıyor olabilir sinyal kanalları
Modeme güncelleme yapıyoruz hemen düzelecektir
vs.vs.

Benim tahminim sadece video konusundaki sorun videoyu seyrettiğimiz siteler ile alakalı.

Youtube testini yapın göreceksiniz.

link atabilir misin abi.

s.o bende de leş 1-2 haftadır.

MiaMi
23-05-2014, 14:08
link atabilir misin abi.

s.o bende de leş 1-2 haftadır.

Söylediğim gibi Youtube çoşmuş bir şekilde çalışıyor torrent download p2p vs. gayet iyi ama gel gelelim film sitelerinde bi anormallik var

DNS , VPN , Modem kanal ayarı , Gerekli tüm donanımsal yazılımsal güncellemeler tamam , Hatta wi/fi kapatılıp direk modemden ethernete girdim yok çözüm yok film siteleri yavaş.

Buyrun bide böyle seyredin Transformers fragmanını 4K Ultra HD yi hunharca :) yüklüyor internet hızlı yani. Sizdede aynısı olması lazım

https://www.youtube.com/watch?v=ap7Ru6ZYgdI

ap7Ru6ZYgdI

ATS
23-05-2014, 14:15
1080p'den sonra yükseltince tam ekranda görüntü gelmiyor bende. :D

Met
23-05-2014, 14:25
2160p 4k yı yükledi :D

MiaMi
23-05-2014, 14:33
2160p 4k yı yükledi :D

Varmı sıkıntı , görüntü kalitesi zaten inanılmaz catur cutur yüklüyor film sitelerinde var bi .pnelik

ATS
23-05-2014, 14:45
4K olarak bende de yükledi ama görüntü gelmedi iş yerinde. :D

MiaMi
23-05-2014, 14:46
4K olarak bende de yükledi ama görüntü gelmedi iş yerinde. :D

:) ekran kartı ve ram lazım tabi

Met
23-05-2014, 14:47
Varmı sıkıntı , görüntü kalitesi zaten inanılmaz catur cutur yüklüyor film sitelerinde var bi .pnelik

Hiç donmadan izleyebileceğim şekilde yükledi. Geçtiğimiz 3-4 güne göre şuan biraz daha hızlı internetim. Film izlediğim siteleri bi denemem lazım :D

ATS
23-05-2014, 14:48
:) ekran kartı ve ram lazım tabi

:D Maalesef yok ekran kartı ram desen 2 gb :) artık akşam eve gidince kendi bilgisayarımda deneyeceğim bu 4K'yı . :)

FATİH
23-05-2014, 14:49
10 mb hızında ve 20 gb kotalı uydunet kullanıyorum. ortalama 3 ayda bir yaptıkları ve sadece 1 saat süren rutin bakımları dışında hiçbir sorun yaşamadım. bu da sorun değil zaten, bakım. superonline'dan memnun olan pek kimse de görmedim.

MiaMi
23-05-2014, 14:50
Görüntü kalitesi

http://i.hizliresim.com/nPbq9N.png

http://i.hizliresim.com/b8vopj.png

http://i.hizliresim.com/zRGzL4.png

ATS
23-05-2014, 14:54
Teknosa'da 4K teknolojili TV' lere bakmıştım görüntü inanılmazdı ,buda müthiş. :icon_tup:

Met
23-05-2014, 14:56
10 mb hızında ve 20 gb kotalı uydunet kullanıyorum. ortalama 3 ayda bir yaptıkları ve sadece 1 saat süren rutin bakımları dışında hiçbir sorun yaşamadım. bu da sorun değil zaten, bakım. superonline'dan memnun olan pek kimse de görmedim.

Bizim 1,5 - 2 sene önce devrettiğimiz internet cafemizde 2 yıl civarı kullandık süperonline fiberi. Hiçbir şikayetimiz olmadı o süre zarfında. Şuan dükkanı devrettiğimiz kişi de hala aynı şekilde kullanıyor, hiç şikayeti olmadı.

Berkan
23-05-2014, 15:03
ofisteki pc de izleyemedim takıla takıla 4k da ama 2-3 saniyelik bile yetti öyle diyim nası görüntü o :eek:

levent
23-05-2014, 15:44
Konuya memnumun yazanların biri şehir Alanya/Edirne diğeri Antalya/Kıbrıs
Şikayet edenler İstanbul

Bulunduğumuz yerle alakalı olabilir mi ? Ben bunu yazmak için iki kere sayfa yeniledim :)

Edirne'deyim ben.

İnternetin sağlayıcı bilgilerine baktığım zaman İstanbul'u kullanıyor Edirne ili hat olarak.

Alanya'da farklı bir sistemimiz var apartmanca kullanılıyor. Orda da modem bağlantısı kopmadıktan sonra sıkıntı yok.

BARR
23-05-2014, 16:04
Beyler işyerinde Uydu net var onda da durum aynı, evde Fiber 20mbit var SO onda da aynı genel bir bokluk var kısacası internetle ilgili. özellikle bu yasaklama muhabbetlerinden beridir böle.

OronteS
23-05-2014, 16:15
superonline müşteri hizmetlerini arayarak arıza kayıt bırakıyorsunuz bırakırkande özellikle modemimin değişmesini istiyorum diyosunuz. 24 saat içinde sorununuz hallediliyor ve ücretsiz modem değişimi yapılıyor. musteri hizmelerini aradıktan sonra 5 kere ( 0 ) a basarsanız üst üste direk müşteri hizmetlerine bağlanırsınız.

Sezgin
23-05-2014, 17:27
kanal değiştirmek gerekiyor. cmd nın ordan bı komutları falan vardı, musterı hızmetlerını arayın soyluyorlar nasıl yapılacagını. aynı problem bende de vardı o sekılde gectı

Agah
23-05-2014, 19:00
4k video sıkıntısız aktı gitti . fakat film dizi izliyemiyorum. emma teyzeler bile izlenmiyor :D

agresive
23-05-2014, 22:37
abi 3 gündür telefon trafiği içindeyim yok adamlar bizde sorun gözükmüyor deyip duruyor teknik ekip yollayamıyorum bu yüzden diyor kafayı yedim en son 2 gün önce aradım türkiye geneli sorun var çözmeye çalışıyoruz bir iki gün bekleyin dediler düzelmezse eyer o zaman teknik ekip yollayabiliriz dediler ( tabi türkiye geneli sorun çözüldü ise ve benim sorunum devam ediyorsa) yarın tekrar arayacağım hala aynı sorun ayağına oyalarlarsa iptal edeceğim aboneliğimi.

Ranthor
23-05-2014, 22:40
valla hem telekom hem superonline
acaip kötü bu aralar, arada donup kalıyor birden bire data gelmeye başlıyor sonra

FATİH
23-05-2014, 22:40
Bizim 1,5-2 sene önce devrettiğimiz internet cafemizde 2 yıl civarı kullandık süperonline fiberi. Hiçbir şikayetimiz olmadı o süre zarfında. Şu an dükkanı devrettiğimiz kişi de hala aynı şekilde kullanıyor, hiç şikayeti olmadı.
ben de isterim ki inşallah herkes sizin gibi sorunsuz sıkıntısız kullansın super online'ı. memnun olmayan yok değil ama etrafımda genelde memnuniyetsizlere denk geldim. kimi bağlantı hızından, kimi müşteri hizmetleri ve sözleşmeden çok rahatsızdı. ben de mesela uydunet'ten memnunum ama lanet eden de var anlamıyorum.

agresive
23-05-2014, 23:04
valla ben 1 ay öncesine kadar çok memnundum ama 1 aydır iyice cıvıttılar tech'e bile giremiyorum 2 gündür sayfayı açamıyor kasıyor fotoğraflardan bahsetmiyorum bile gerisini siz düşünün ya bu genel sorun muhabbetinden öncede aradım adamları 1 saat telefonda konuştuk onu yap bunu yap yok düzelmiyor en son bir tanesi komple hattıma reset atcağını söyledi 10 dakika modemi kapalı tutup açın sorun devam ederse arayın dedi modemi açtım sıkıntı yok çatır çatır yüklendi film aradım teşekkür ettim ertesi gün gene aynı şimdide genel sorun varmış paramızla rezillik çekiyoruz

onursumer
23-05-2014, 23:11
ben son birkaç aydır bizim buranın alt yapsının fibere geçmesiyle 35bit e geçiş yaptım ttnette

çok şukur sıfır problem fakat herkesin bahsettiği şu anlık bir duraksama bendede oluyor sebebi ttnet kaynaklımı emin olamadım

MiaMi
23-05-2014, 23:23
Miamiden size bi güzellik hdfilmdeposu.net sömürün iyi seyirler :)