PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bazı Dizel Soruları

emre2blue
22-05-2014, 21:19
Merhaba Arkadaşlar, Aklıma gelen birkaç şeyi sormak istiyorum.

Not: Sorumdaki amaç sadece ekonomik sürüş ile ilgilidir. Emisyon değerlerinin bozulmasını hiç dikkate almayın şimdilik.

1) Çok yakıt az hava, zengin karışımda bol bol duman attığımızı ve güç elde ettiğimizi biliyorum.
2) Tam tersini yapanlar kimler. Mesela ciddi anlamda fakir karışım kullanmak. Mesela burda re-map yaparken yakıtı azaltarak değilde sadece basıncı arttırarak - (basınç arttırmakla ilgili sorun olmadığını varsayıyorum ve detonasyon oluşmayacak kadar) aracı yürütmek. Biliyorum ki, yanma odası sıcaklığı aşırı artacak ve NOx gazları çıkacak v.b. ama gücü bir bakıma stabil tutup yakıtı azaltmazmı bu durum.
3) Yukarıda yazdığım ile ilgili meth-water injection kit kullanılarak sıcaklık sabit veya bir miktar düşük tutulamaz mı?

PS: Son iki haftadır, işten evime yakın yerlerde sokak aralarında dönerken, sankı turbodan ciddi bir spoll sesi geliyor. Özelliklede vites değiştirdikten sonra debrijada kalınca ayağım, çok daha belli ediyor kendini. Ama aracın gidişinde pek bir değişiklik yok. Sadece bildiğim PCV valfim hava kaçırıyor. yani turbodan önce krank havalandırmasından dışarıya duman atıyor bir miktar. Bu sebep olabilir mi? Videosunu şimdi çektim birazdan link vereceğim.

emre2blue
22-05-2014, 22:06
Bozuk PCV valfi - Broken Leaking PCV - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=GDLqBlniNVg&feature=youtu.be)