PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : erdek hakkında tavsiyeler

driver_can
24-05-2014, 12:32
Merhabalar,bu yaz erdeğe gitmeyi planlıyorum iki kişi olucaz nişanlımla birlikte.Tavsîye edebileceğiniz otel veya yer var mıdır.Netten bulup sürprizle karşılaşmak istemiyorum.Ayrıca aracımla mı gideyim yoksa araçsız mı orda araca ihtiyacımız olur mu sakin kafa dinleyebileceğim bi 3-4 gün geçirmek istiyorum.

JDM VTİ
24-05-2014, 12:34
erdekte kurbağalığa yazlığımız vardı.

çok güzel sakin araca ihtiyac duymayan çarşısı şirin güzel bir yer.

erdeğin en güzel yerlerinde başa oynayan beldedir.

emreaydın
24-05-2014, 12:49
ocaklar derim başkada bişey demem araştırın bakın iki senedir ordayız sakin ufak hoş bir tatil kasabası

JDM VTİ
24-05-2014, 12:55
zaten kurbağalı ve ocaklar erdek dedin mi:) ikisinden gerisi biraz sade kalıyor köy gibi oluyor.

skunk11
24-05-2014, 12:55
Ocaklardan önce narlı köyü vardır, güzel pansiyonları da mevcut.Köye yürüme mesafesi 2 km civarı. Bakkalı, sahilde gazinosu(alkollü) mevcut. Denk gelirsek orada sizi gezdirebilirim bende, narlı'da yazlığım var :) Gece hayatı yoktur onun için ilhanlar,ocaklar,erdek(merkez) daha çok tercih edilir.Günü birlik avşa'ya filan da gidilebilir, koylara da gidilir.Sıkılmazsınız yani.

RedSun
24-05-2014, 13:12
deniz anası çok oluyo

skunk11
24-05-2014, 13:16
deniz anası çok oluyo

Aynen :D Bazen basıyorlar hatta

mr.korhan
24-05-2014, 13:20
Narli ocaklardan 4km sonradir önce bu düzeltmeyi yapıyim :)
Ocakların sahili güzeldir zaman zaman rüzgar sebebiyle deniz anası erdek ve ocaklar, daha dogrusu kapıdag yarımadasının pek cok koyunu etkileyebilir ama bu ihtimal %20 dir.
Aracinizla gidin bence, erdek yada ocaklarda ikamet eder, kalacağınız günler içerisinde
Ocaklardan kıyıyı takip ederek narliya, ardından turanlar ve en cok beğendiğim koy olan buyukova ya geçersiniz , yanılmıyorsam Marmara'nın en güzel koyudur buyukova koyu, Deniz'i o güneydeki gördüğümüz renkleri andırır cinstendir.
Ocaklarda yazlığımız var 5 senedir her seyini bilirim :)

skunk11
24-05-2014, 13:22
Ocaklardan 4 evet :) Küpeli sitesinin oradan köye 2 km orayı baz alarak söylemiştim. Büyükova çok güzel gerçekten, arabasız o taraflar insanı çıldırtır :)

most_evil
24-05-2014, 13:23
Sakinlik diyorsanız ve lüks beklentiniz yoksa o bölgede çok kaliteli kampingler var.İster bi kamp çadırı alıp kurun yada kampinglerin içinde kiralık barakalarda var onlarada bakabilirsiniz.Çadır kurarsanız baya uygun fiyatlar cebinizde kalan parayı ordan keyfinize harcarsınız. Antkamping,kapıdağ kamping ve Ali Öztoprak kampı en iyileridir internet sitelerini inceleyebirsiniz ve kafa dinlemek ve sakinlik için Turanköy var pansiyon bulabirsiniz.
Otel ile ilgili bilgim yok maalesef.

driver_can
24-05-2014, 13:33
Yorumlar hep olumlu yönde ocaklar benimde araştırmalarımda beğenilen biyer olarak gözüküyordu sizinde yorumlarınızla desteklendi.Fakat kalacak otel hakkında hala bildiğîm yok.Ev yerine otelde kalmayı düşünüyorum ama sizlerinde fikirlerîni alabilirim zaman zaten kısıtlı evde yiyecekle falan uğraşmayalım diyorum

driver_can
24-05-2014, 13:35
Narli ocaklardan 4km sonradir önce bu düzeltmeyi yapıyim :)
Ocakların sahili güzeldir zaman zaman rüzgar sebebiyle deniz anası erdek ve ocaklar, daha dogrusu kapıdag yarımadasının pek cok koyunu etkileyebilir ama bu ihtimal %20 dir.
Aracinizla gidin bence, erdek yada ocaklarda ikamet eder, kalacağınız günler içerisinde
Ocaklardan kıyıyı takip ederek narliya, ardından turanlar ve en cok beğendiğim koy olan buyukova ya geçersiniz , yanılmıyorsam Marmara'nın en güzel koyudur buyukova koyu, Deniz'i o güneydeki gördüğümüz renkleri andırır cinstendir.
Ocaklarda yazlığımız var 5 senedir her seyini bilirim :)

Ocaklarda peki otel tavsiye eder misiniz denize yakın?Yada düzgün bi evde olabilir nişanlımla konaklayabileceğim.

driver_can
24-05-2014, 13:36
erdekte kurbağalığa yazlığımız vardı.

çok güzel sakin araca ihtiyac duymayan çarşısı şirin güzel bir yer.

erdeğin en güzel yerlerinde başa oynayan beldedir.

Ice beach öneriliyor denizi temiz güzel ortamı var diye?

driver_can
24-05-2014, 16:02
Güncel otel yada 3-4 günlük kiralık ev tavsiyelerine ihtiyaç var

O.Z
24-05-2014, 16:16
Bende Gönenliyim Yakın olduğu için vede bölgede tek demiyim denizkent var fakat Turistik olarak en iyisi olduğu için Erdek'e giderim . . .
Erdek küçük şirin muazzam bir yer . pek kalmayla alakam olmadı fakat uygun'durda .

Forum'dan maverik ile Mertcan linklerini atarım Erdek'li Maverik erdek'te kalıyor . Mertcan'da fakat ist. okuduğu için orda olmaya bilir . Onlar sana daha iyi yardımcı olur sanıyorum . . . Fakat iyi bir tercih , Erdek güzel . Yakın koyları'da var Kurbalıya hiç gitmedim'de Bandırmadan sonra ilk tatlı su geliyor . Erdek'le arası 15-20 km filan erdek , ocaklar , Turanlar var (Okyanus gibi mas mavi altı ince sarı kum :)

ömerve
24-05-2014, 16:32
4 sene üst üste tatilimi geçirdim Erdekte,eğer lüks beklentiniz yoksa sessiz sakin aile ortamı arıyorsanız rüyam motel'i öneririm.Bungalovlarda yeşillik içinde denize sıfır bir mekan.Yer narlıda.

Fiyatlarıda normal,pişman olmazsınız derim.

SinanAdalı
24-05-2014, 17:24
Bende 2 yıldır tatilimi erdek ocaklarda geçiriyorum. Sakin havası müthiş özellikle akşam üstü balkonda keyif yapmalık... Denizi cok güzel, taşsız temiz kum. Arabasız gitmeyin bence... Biz ev kiralıyoruz Nergiz Villa diye bi yer.. Fakat sahiplerinin Oteli'de var. Bilginiz olsun.

Sahil Yolu Nergiz Otel, Ocaklar/Balıkesir
(0266) 847 5733

Efekan
24-05-2014, 17:57
Erdek Doğanlar köyünde diğer ismi (Dragonda) da yazlığımız var , erdek yarım adasının en güzel köyüdür ,köyde aslana çok benziyen aslan kayası vardır sakindir pansiyon evler tutulabilir denizi ve doğası harikadır ..

driver_can
24-05-2014, 18:16
Bende 2 yıldır tatilimi erdek ocaklarda geçiriyorum. Sakin havası müthiş özellikle akşam üstü balkonda keyif yapmalık... Denizi cok güzel, taşsız temiz kum. Arabasız gitmeyin bence... Biz ev kiralıyoruz Nergiz Villa diye bi yer.. Fakat sahiplerinin Oteli'de var. Bilginiz olsun.

Sahil Yolu Nergiz Otel, Ocaklar/Balıkesir
(0266) 847 5733

Teşekkür ederim yorumlar için herkese bu nergis oteli bende bi arkadaştan duydum orda kalmış 2 yıl önce memnun kalmış.Aradım hazirandan sonra konuşalım fiyatlarda indirimi dediler.müstakil daire 2 kişi için pek mantıklı olmaz sanırım yemek falan hazırlamakla uğraşmayalım istiyorum.

O.Z
24-05-2014, 19:01
En meşhur Barı mı desem Disco mu Bilemedim . Kaya The Rock Vardır . 300-500 :D
Gerisi Beach Club ve Bar'dır . :D
O Turanlar ve Doğanlar Çok temiz denizi ve kumu olan yerlerdir . Fakat tipik turistik köyler , Ocaklar Erdek'in az ilerisinde kalıyor . En iyi bölgesidir. İçi'de güzel :D
Erdek içinde yer tutmanzı tavsiye ederim . Akşam 9-10 gibi çarşı içi panayır alanı gibi :) Nufus'ta ani patlamlar yaşanıyor yazları .

Burdan Erdek'i daha iyi inceliyebilirsiniz .

Erdek Belediyesi (http://www.erdek-bld.gov.tr/tr/)

Burdada Otel ve Pansiyonlar mevcuttur.

Erdek Disco ve Barlar (http://erdekotelleri.balnet.net/PopulerMekanlar/DiscoBarRestaurantListe.asp?subCategory=144)

O.Z
24-05-2014, 19:03
Edit . . . Telefon kilitlendi 2 kere aynı yazıyı yazmış :(

Mert Safa
24-05-2014, 20:55
22 senedir her yazım erdektedir benimde :) Erdek'te lüks beklentiniz olmasın ama inanılmaz şirin hoş bir tatil geçirebilirsiniz. Otellerin olduğu sahil kesimi biraz kirlidir, Kurbağalı en temiz, en elit yeridir. Ocaklar'da da kalabilirsiniz ama bence Erdek merkez daha güzel :) denildiği gibi akşam çarsısı kıyı şeridi panayır gibi oluyor mevsimiyse, otel önermek istemem cünkü hiç birinde kalmadım ama en iyi otelinin Agrigento olduğunu biliyorum. Şimdiden iyi tatiller :)

mehmetbirdall
24-05-2014, 21:17
kendimi bildim bileli erdeğe tatile giderim bazen kışın bile oradayım. kesinlikle ocaklar derim. aşırı eğlence vs etkinlik derseniz araçla 5 dk merkeze geçersiniz. deniz içinde aracınızla gidebileceğiniz harika koylar var.

Slammed
24-05-2014, 21:54
Doğdugumdan berı her yaz 4 aylıgına ordayım sımdı calısıyorum gercı 4 ay olmasada 1 aylıgına gıdebılıyorum. erdegı ve kapıdag yarımadasındakı tum koylerı pansıyonları bakkalları (Doğanlardakı bızımdır zaten :D ) tanırım sokak sokak heryerını bılırım. neredeyse tum otellerde sızı ındırımlı konaklatabılırım bir PM uzağınızdayım :) çok guzel yerdır cok