PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : '14 Seat Leon FR Hakkında

Shadow_Dancer
26-05-2014, 12:45
Güzel bi kampanya yapmışlar araba liste fiyatı olarak 58.5 bin lira, 18 jant ve cam tavan ekleyince 64 gibi bir fiyata geliyor.. Tip olarak çok begeniyorum, hafif basıklıkla güzel duruyor,özellikle kırmızı rengi.. Ama aklımda sorular var..

*140'lık tsi'ların performansı nasıl? 122lik'lere göre artısı çok mu?

* Yakıt tüketimi ne alemde? 8 gibi bi ortalama varsa şehir içi mantıklı gibi görünüyor

* Bunlarda ACT özelligi var mı vw gibi yoksa standart mı ?

* Aracı kullananlar var ise genel olarak memnuniyetleri nasıl_?

* Sizce mevcut aracı (09 punto dizel) dod'a vereyim mi yoksa elden mi satayım?

Konu hakkında bilgi sahibi olanlar var ise memnun olurum..

Teşekkür ettim.

STP
26-05-2014, 12:47
Manuel deilmi kanka sadece ? Bildigim otosu yok

Berkan
26-05-2014, 12:51
1-2 bakmadan ugrasmadan, para yattımı ettimi, gelip bakıcak arabaya orasına burasına hata bulcaki soylenceki kullanmak isticek , itmi kopukmu hırsızmı diye dusuncelere kapılma riski yok eger ciddiysen ver gitsin dod'a

bixenonsuz olmasın mümkünse jant yeirnede

buarada act ne hakakten :)

edit: tek kapı fiyatları ne alemde acaba onlar dahada hoş duruyor

Mpower
26-05-2014, 12:56
Tipini bende çok beğeniyorum.Bence aracınızı DOD a verin gitsin uğraşması yok derdi yok piyasa değerinide öldürmeden alıyolar zaten.Performansı yeterlidir diye düşünüyorum zaten mj puntodan sonra uçak gibi gelir

Equinox
26-05-2014, 13:04
1-2 bakmadan ugrasmadan, para yattımı ettimi, gelip bakıcak arabaya orasına burasına hata bulcaki soylenceki kullanmak isticek , itmi kopukmu hırsızmı diye dusuncelere kapılma riski yok eger ciddiysen ver gitsin dod'a

bixenonsuz olmasın mümkünse jant yeirnede

buarada act ne hakakten :)

edit: tek kapı fiyatları ne alemde acaba onlar dahada hoş duruyor

act güç gerekmediği durumlarda 2 silindirin durdurulması sistemi basit olarak, seatda kullanılmıyor diye biliyorum ayrıca test videolarından bildiğim kadarıyla yakıt ekonomisine katkısı yok gibi bişeymiş olmaması daha iyidir.

alp1903
26-05-2014, 13:16
140lık versiyonunu kullanıyorum,

Performans mütiş diyebilirim, ben çok begendim. Şehirler arası yolda kesilmeden gidiyo 4 kişi full bagaj yola gitti araba hiç yığılmadı diyebilirim.

* Yakıt tüketimi ne alemde? 8 gibi bi ortalama varsa şehir içi mantıklı gibi görünüyor

Kullanıma ve yol şartlarına bağlı olarak 7lt/8lt arası degişicegini söyliyebilirim. Bursaya gittim mesela 100/120 5.6lt gibi komik rakam yaktı. Gelirken tempolu geldim mesela 140 altı görmedim diyebilirim 7.7lt ile geldim.

ACT ne bilemedim.

Araçtan genel anlamda memnunum bixenonlu style paket aldık biz zamanında 50.750TL. Yol tutuşu bana biraz zayıf geldi belki kendi lastiklerinden olabilir. Ufak bi yay ile güzel olabilir. Bazı kronik sorunları vardı, camlardan ses gelme falan ama servis yaptı izolasyon falan şimdi kesildi. Depo sesi mevcut dalgakıran yok. Onun haricinde bi sıkıntı çekmedim. Bagajıda yeterli geldi bana.

individual
26-05-2014, 13:34
Seat'da ACT yok.Sadece StarStop var.

C9kgTxEJBvs

Volkswagen TSI Motor mit ACT - Animation aktives Zylindermanagement - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=C9kgTxEJBvs)

Edit:ispanya seat'ın sitesinde 1.4 TSI 150 ACT DSG FR yeni euro6 bir seçenek gelmiş.Zaten doğuş sanırım ondan indirime gitti.Tahmini manuel olan fiyatın üstüne 8.000TL gibi bir rakamla TR'de satılır.Ama doğuş DSG'li golf satmaz diye getirmezler herhalde.

Shadow_Dancer
26-05-2014, 13:49
Selçugum manuel , evde bi otomatik var zaten.. O yüzden ihtiyacım yok manuele..

ACT'yi anlatmışlar Berkanım, hanıma araba alırken İbizayı kaçırmıştım Aralık ayında.. Gerçi micra aldım çok memnun şimdi..

Equinox - Individual sagolun açıklama için..

Alp'im aradıgım adamsın.. Araba çok hoşuma gidiyor, 122lik bile gerçekten güzel motor, 4 yıldır en yakın arkadaşım kullanıyor Leon Style paketinde.. Çok memnun o da..

Aslında kafamı kurcalayan, bunu alacagıma acaba biraz daha çıkıp Jetta mı alsam ? O da görüntü olarak hoşuma gidiyor ama bekletecekleri garanti. .Seat'ın elinde araba da var..

Berkan
26-05-2014, 13:50
daha yaşlanmadın okadar standart jetta için yapma etme allaşkına :D. beyazda al tam şirket spec olsun

STP
26-05-2014, 13:52
Moruk i paralara manuel araba alinmaz bence satmak zorunda kalirsan zor olur ve degeri duser. Bence ibiza cupra felan bak sen.cam tavanlisida var dsgsi var mis gibi

individual
26-05-2014, 13:57
Selçugum manuel , evde bi otomatik var zaten.. O yüzden ihtiyacım yok manuele..

ACT'yi anlatmışlar Berkanım, hanıma araba alırken İbizayı kaçırmıştım Aralık ayında.. Gerçi micra aldım çok memnun şimdi..

Equinox - Individual sagolun açıklama için..

Alp'im aradıgım adamsın.. Araba çok hoşuma gidiyor, 122lik bile gerçekten güzel motor, 4 yıldır en yakın arkadaşım kullanıyor Leon Style paketinde.. Çok memnun o da..

Aslında kafamı kurcalayan, bunu alacagıma acaba biraz daha çıkıp Jetta mı alsam ? O da görüntü olarak hoşuma gidiyor ama bekletecekleri garanti. .Seat'ın elinde araba da var..

Jette bence çok yanlış tercih olur.

Bilmiyorum banamı öyle geliyor ama golf ve jetta arasında kalite farkı var.

Mk3 Leon'a çevremde önerdiğim kim varsa bakmaya gittiğinde çoğu aldı.

OnurÖzden
26-05-2014, 13:58
abi izlemeni tavsiye ederim, yalansız dolansız test yapan sayılı sitelerden.

https://www.youtube.com/watch?v=POu9OB4blxU

dqn
26-05-2014, 14:00
Seatta ACT yani silindir kapama sistemi yok.Ama bazı testlerde act'li golften daha az yakıyor deniliyor 140lık leon için.Bir tsı kullanıcısı olarakta belirtmeliyim ki dizel bir araçtan sonra benzin adamı üzüyor.Yakıt olarak neredeyse kuruş bazında dizele göre 2 kat fazla yakar.TDI ve TSI kullanıcısı olarak bunu net bir şekilde görüyorum.Ayrıca benzinli bir Jetta için çokta beklemezsiniz.

Shadow_Dancer
26-05-2014, 14:14
Moruk i paralara manuel araba alinmaz bence satmak zorunda kalirsan zor olur ve degeri duser. Bence ibiza cupra felan bak sen.cam tavanlisida var dsgsi var mis gibi

Kankam ben sıgmıyorum ibiza cupra ve muadili arabalara.. Benim punto tek kapı ve tavanı yüksek oldugu için ferah geliyor.. Bi de o konseptten sıkıldım artık..

Jette bence çok yanlış tercih olur.

Bilmiyorum banamı öyle geliyor ama golf ve jetta arasında kalite farkı var.

Mk3 Leon'a çevremde önerdiğim kim varsa bakmaya gittiğinde çoğu aldı.

Sedan arabaya da hasretim açıkçası biraz o yüzden Jetta mantıklı geliyor.. Ufak tefek dokununce çok güzel oluyor bana göre..

abi izlemeni tavsiye ederim, yalansız dolansız test yapan sayılı sitelerden.

Çok iyi geldi sagol kardeşim..

https://www.youtube.com/watch?v=POu9OB4blxU

Seatta ACT yani silindir kapama sistemi yok.Ama bazı testlerde act'li golften daha az yakıyor deniliyor 140lık leon için.Bir tsı kullanıcısı olarakta belirtmeliyim ki dizel bir araçtan sonra benzin adamı üzüyor.Yakıt olarak neredeyse kuruş bazında dizele göre 2 kat fazla yakar.TDI ve TSI kullanıcısı olarak bunu net bir şekilde görüyorum.Ayrıca benzinli bir Jetta için çokta beklemezsiniz.

Senelik ortalamam çok fazla degil o yüzden bu aralıkta yakan bi araba benin üzmez diye düşünüyorum, mevcut araba 09 model 54k' km. İş ile ev arası 10 km..

alp1903
26-05-2014, 14:20
Valla sormak istedigin bişi varsa sor cevaplarım seve seve. Çok yakışıklı araç, cam tavan alıcaktım ama sıra beklemedik. Bixenon olmazsa olmaz haberin olsun karakteri degişiyo araçın.

Shadow_Dancer
26-05-2014, 14:23
Valla sormak istedigin bişi varsa sor cevaplarım seve seve. Çok yakışıklı araç, cam tavan alıcaktım ama sıra beklemedik. Bixenon olmazsa olmaz haberin olsun karakteri degişiyo araçın.

Eyvallah kardeşim teşekkür ederim. Şimdi tatildeyim, iyice araştırmasını yapıp, haftaya İstanbula dönünce bi bakıcam.. Kafama takılan olursa rahatsız ederim.. Aslında bi kullanmam lazım, inşallah vardır test arabaları..

Bugra06
26-05-2014, 14:28
Performans olarak gerçekten beklentimizin çok üstünde çıktı.Tork değeri oldukça iyi.
Yakıt olarak karışık kullanım 7-8 civarları şehir içi.İç mekanı gayet kaliteli.Spor modu fark edilir düzeyde.Led opsiyonlu alınmalı alınacaksa bence.:)

Shadow_Dancer
26-05-2014, 14:31
Performans olarak gerçekten beklentimizin çok üstünde çıktı.Tork değeri oldukça iyi.
Yakıt olarak karışık kullanım 7-8 civarları şehir içi.İç mekanı gayet kaliteli.Spor modu fark edilir düzeyde.Led opsiyonlu alınmalı alınacaksa bence.:)

Opsiyon listesi eklenince zaten (benim için) çok güzel bi araba oluyor.. Performanstan ise herkes memnun..

Hedef arabam bu; duruşu vesaire çok iyi..

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-sifirdan-farksiz-18-jant-ops.kirmizi-fr-165067356/detay)

Böyle bişe alırsam bu sefer kw'leri direk çakarım :)

Berkan
26-05-2014, 14:34
acaba diyorum dsg yi sokuşturmassak işin içine

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-suba-2013-seat-leon-1.6-tdi-1.000-km-coupe-emsalsiz-160353512/detay)

edit: varmış

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-leon-1.4-tsi-140-hp-fr-ss-kefilsiz-kredi-imkaniyla-165123806/detay

Shadow_Dancer
26-05-2014, 14:39
acaba diyorum dsg yi sokuşturmassak işin içine

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-suba-2013-seat-leon-1.6-tdi-1.000-km-coupe-emsalsiz-160353512/detay)

edit: varmış

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-leon-1.4-tsi-140-hp-fr-ss-kefilsiz-kredi-imkaniyla-165123806/detay)

Berkanım tek kapı arabaya daha binmem, punto zaten tek kapı.. Yarın bi gün çocuk olursa o kapıya ihtiyacım var..

Şimdi Adanadaki bayiyi aradım, plus paket 14 model, 61 liraya bırakıyor anahtar teslim oalrak.. Gerçi beyaz kalmamış, önceligim kırmızı.. Bıktım beyaz arabadan bu da beyaz olursa 5. olacak :)

FaBeRgE
26-05-2014, 14:52
140hp olan motor sadece turbo mu ?

Shadow_Dancer
26-05-2014, 14:55
140hp olan motor sadece turbo mu ?

Öyle olması lazım kardeşim.. Single..

levent
26-05-2014, 15:03
Singlecharge sadece turbo var 140 lık olanlarda,

Devir bandının dengesiz ani güç patlamalarına sahip olduğunu bir tek otopark sitesinin elemanları söylüyor bu arada abi, kullanan bir - iki kişiyle görüşmüştüm geçen yaz araç değiştirme planı varken, gayet memnunlardı öyle ani patlamaları hissetmediklerini söylemişlerdi bana.

Herneyse, f/p arabası olarak Leon çok güzel alet bence, yalnız ayaklarına güzel lastikler geçirmek lazım Conti SC5 tarzı veya F1 Assym gibi :)

Ben tavsiye ederim, zevk verir. ABT 170-175 hp civarı ön görüyor yazılımıyla, yazılımı normal çıktığında da o civarlarda güç alınır sanırım. Gerekirse gider de yani tatlı sert :)
Orj performansı da tatmin eder bence,

filtre egzozlu eg si ile denemesini arkadaş çekmişti,

http://www.youtube.com/watch?v=JioTs3f5wzQ

Bugra06
26-05-2014, 15:21
Opsiyon listesi eklenince zaten (benim için) çok güzel bi araba oluyor.. Performanstan ise herkes memnun..

Hedef arabam bu; duruşu vesaire çok iyi..

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-sifirdan-farksiz-18-jant-ops.kirmizi-fr-165067356/detay)

Böyle bişe alırsam bu sefer kw'leri direk çakarım :)

Umarım içinize sinecek bir araç alırsınız,keyifle binersiniz.:)Bu arada biz alırken içerideki multimedia ekranı büyük opsiyonlu almıştık iyiki almışız diyo bizim birader aklınızda bulunsun çok pahalı değildi opsiyonları.

FaBeRgE
26-05-2014, 15:23
122hp ile ne farklar var acaba ? Biraz gıdıklasak neler çıkar ? ABT 175hp diyor ama, bilemedim :)

efe_
26-05-2014, 15:24
140 ps'in her birinin hakkını veren performansı var bence. Lakin 1.3 dizel araçtan sonra kullanım maliyeti geçmişi arattıracaktır size her şekilde.Şahsen o fiyatlara temiz a3 125 tsi alıp binerdim, kalitede, işçilikte seat zayıf..

levent
26-05-2014, 15:39
122hp ile ne farklar var acaba ? Biraz gıdıklasak neler çıkar ? ABT 175hp diyor ama, bilemedim :)

turbo daha büyük sanırım abi, motor içi parçalar daha hafif.

başka temel farklar varsa da ben bilmiyorum :D

Yazılım , dp falan derken 180 civarı görür sanırım 140 lıkta :) normal yazılımı çıktığı zaman :)

douu
26-05-2014, 15:58
140lık ciddi manada çok farklı gidiyor 122likten. yani yazılımlı bir 122lik ayarında nerdeyse o kadar fark hissettim ben. duruş çok yakışıklı. cam tavan ve bixenon harikulade duruyor.

jetta istersen eğer mutlaka bana ulaş kanka sıfır almak yerine.

XoR
26-05-2014, 16:14
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-bir-bakan-birdaha-bakiyor-164742591/detay) :D Moruk geniş araba al

Shadow_Dancer
26-05-2014, 16:41
Singlecharge sadece turbo var 140 lık olanlarda,

Devir bandının dengesiz ani güç patlamalarına sahip olduğunu bir tek otopark sitesinin elemanları söylüyor bu arada abi, kullanan bir - iki kişiyle görüşmüştüm geçen yaz araç değiştirme planı varken, gayet memnunlardı öyle ani patlamaları hissetmediklerini söylemişlerdi bana.

Herneyse, f/p arabası olarak Leon çok güzel alet bence, yalnız ayaklarına güzel lastikler geçirmek lazım Conti SC5 tarzı veya F1 Assym gibi :)

Ben tavsiye ederim, zevk verir. ABT 170-175 hp civarı ön görüyor yazılımıyla, yazılımı normal çıktığında da o civarlarda güç alınır sanırım. Gerekirse gider de yani tatlı sert :)
Orj performansı da tatmin eder bence,

filtre egzozlu eg si ile denemesini arkadaş çekmişti,

Leon tsi vs civic si - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=JioTs3f5wzQ)

Lastik tüm forumlarda, testlerde söylenen bi konu.. Gönlümde 18 jantlısı var zaten levom, öyle bişe olursa direk toyo proxes T1R takarım.. Gerçi benim yolum çok düz ev ile iş arası.. Beni çok yoracagını sanmam

Umarım içinize sinecek bir araç alırsınız,keyifle binersiniz.:)Bu arada biz alırken içerideki multimedia ekranı büyük opsiyonlu almıştık iyiki almışız diyo bizim birader aklınızda bulunsun çok pahalı değildi opsiyonları.

65'e kadar bana uyar, ama adamların elinde araba var mı o önemli valla..

Stock binerim bi müddet kardeşim ya..

140 ps'in her birinin hakkını veren performansı var bence. Lakin 1.3 dizel araçtan sonra kullanım maliyeti geçmişi arattıracaktır size her şekilde.Şahsen o fiyatlara temiz a3 125 tsi alıp binerdim, kalitede, işçilikte seat zayıf..

Ben ikinci el araba pek sevmiyorum valla kardeşim..

140lık ciddi manada çok farklı gidiyor 122likten. yani yazılımlı bir 122lik ayarında nerdeyse o kadar fark hissettim ben. duruş çok yakışıklı. cam tavan ve bixenon harikulade duruyor.

jetta istersen eğer mutlaka bana ulaş kanka sıfır almak yerine.

Gönlüm her zaman sıfırdan yana ama seçenekler arasına alırım,Çok içime sindi kardeşim, tamam malzeme kalitesinde bi audi olamaz, olmamalı da zaten.. Ama donanım duruş felan çok güzel.. Kaldı ki Puntodan inecem, bana çok bile gelir..

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-bir-bakan-birdaha-bakiyor-164742591/detay) :D Moruk geniş araba al

Mal efsane harbiden..

Erdem K.
26-05-2014, 16:44
tek kapı yeni kasa fr var arkadaşımda (140lık), bence gidişi yakıtına göre güzel, ş.içi 6 küsürlerde (cam tavanı yok) ...

yolda kırmızı cam tavanlı tek kapı fr'lar baya dikkatimi çekiyor, şekil itibariyle bence gayet güzeller. tek garipsediğim nokta moda göre kapı içlerinin led renginin değişmesi, pavyon style :P :)

bagajı güzel, boyum 194 cm olmasına ragmen tek kapısında arka koltuklarda bile çok bunalmadım, led farları çok çekici, vs. vs...

Shadow_Dancer
26-05-2014, 16:47
tek kapı yeni kasa fr var arkadaşımda (140lık), bence gidişi yakıtına göre güzel, ş.içi 6 küsürlerde (cam tavanı yok) ...

yolda kırmızı cam tavanlı tek kapı fr'lar baya dikkatimi çekiyor, şekil itibariyle bence gayet güzeller. tek garipsediğim nokta moda göre kapı içlerinin led renginin değişmesi, pavyon style :P :)

bagajı güzel, boyum 194 cm olmasına ragmen tek kapısında arka koltuklarda bile çok bunalmadım, led farları çok çekici, vs. vs...

Boy olarak aynıyız, iki hafta önce arkadaşım 105lik dsg'li modelini aldı, ona bindigimde içime sindi araba.. Hatchback için ciddi geniş geldi.. Bagaj olarakta güzel.. İş icabı sürekli bavul taşıyorum.. Denemesini yaptık rahatça alıyor hepsini :D

douu
26-05-2014, 16:47
ha bu arada şehir içi yakıt ortalaması 7 küsürlerde kardeşim bu arabanın. Adana böyle yani. İstanbulda da olsun 8küsür. Fiyat performans olarak piyasanın en iyisi bence şu anda.

levent
26-05-2014, 16:49
+ normal dizeline binmişsin abi,

FR ın koltukları falan daha güzel Style'a göre kıyaslanınca :)

Shadow_Dancer
26-05-2014, 16:52
+ normal dizeline binmişsin abi,

FR ın koltukları falan daha güzel Style'a göre kıyaslanınca :)

Öyleymiş kardeşim; bakalım arabayı çok öldürmezlerse mantıgıma yatıyor.. Yok öldürürlerse elden satıp alma niyetim var..

FaTiH44
26-05-2014, 17:02
Sonerim doğru bi karar olur tavsiye ederim.f/p oranı çok iyi benimki de siparişte şu anda bekliyorum:)

Berkan
26-05-2014, 17:06
kafa karıstıyım 65 i duyunca gel benimkinden al 65 i bulmz bile :) bagajıda geniş :D

------

ayrıca dod un sitesinde kabaca veriyo fiyat

Araç TanımıFIAT PUNTO 1.3 MULTIJET 75 HP FUN DAB ABS AC AW
Model Yılı2009
Kilometre55.000DOD Ekspertiz Öncesi Tahmini Fiyat
21.900,00 TL
-
23.362,50 TL Sanal Ekspertiz İçin Detay Bilgiler

Standart Donanım

Shadow_Dancer
26-05-2014, 17:15
Sonerim doğru bi karar olur tavsiye ederim.f/p oranı çok iyi benimki de siparişte şu anda bekliyorum:)

Fatihim yakışır.. Mal güzel..

kafa karıstıyım 65 i duyunca gel benimkinden al 65 i bulmz bile :) bagajıda geniş :D

------

ayrıca dod un sitesinde kabaca veriyo fiyat

Araç TanımıFIAT PUNTO 1.3 MULTIJET 75 HP FUN DAB ABS AC AW
Model Yılı2009
Kilometre55.000DOD Ekspertiz Öncesi Tahmini Fiyat
21.900,00 TL
-
23.362,50 TL Sanal Ekspertiz İçin Detay Bilgiler

Standart Donanım

Ceed mi diyosun ? Güzel ama gönlüm Seatta..

Berkan
26-05-2014, 17:18

Ceed mi diyosun ? Güzel ama gönlüm Seatta..

aynen ceed - i30 kankiler zaten :)

levent
26-05-2014, 17:18

Leon'da 201 de limitör yok kanka :D

Shadow_Dancer
26-05-2014, 17:20
aynen ceed - i30 kankiler zaten :)

İkisi de çok güzel ama adamların makyajlama yerşne kasa degiştirme huyu kötü be Berkan, bu sene aldıgın araba seneye eski olabiliyor :)

O da güzelmiş..

FaTiH44
26-05-2014, 17:30

sanada gider kardeşim,hayırlı olsun diyelim mi;)

Shadow_Dancer
26-05-2014, 17:32
sanada gider kardeşim,hayırlı olsun diyelim mi;)

Niyetine girdim kankam, keseme de aklıma da yattı.. Bakalım inşallah... İşten geldikten sonra otoparkta heyecanlandıracak bişe lazım :)

Berkan
26-05-2014, 18:15

araya biraz para sıkısmıs kanki kalkıcak inşallah :D

efe_
26-05-2014, 18:40
Ben ikinci el araba pek sevmiyorum valla kardeşim..

Tabiki sıfır arabanın yeri ayrı ama bence Golf7, Octavia inceleyip sonra Leon'a bir bakın demek istediğimi anlicaksınız kalite anlamında söylüyorum... Diğer türlü araç yeni jenerasyon tabiki çok güzeldir :)

semsialtunbas
26-05-2014, 18:49
leon mk3 fr kesinlikle çok başarılı bi araba tasarım olarakda motor olarakda teknoloji olarakda, benimde aklımı çelmiyo değil ama dizelden sonra beni zorlar baya diye cesaret edemiyorum ben aylık 2bin km yapıyorum nerdeyse, full led far cam tavan 18 jant aldıkmı tamamdır, sonra bi coil bi de spacer sonuç bu :D daha örnekler var sayfamda mk3 olarak

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/10300679_1475864902647177_1496336572213825471_n.jp g

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10156016_1475892562644411_5057171214165985867_n.jp g

Shadow_Dancer
26-05-2014, 18:50
Yalnız bu renk resmen yıkılmış... Gönlüm kırmızıda ama bu da çok güzel... Bayiilerin elinde hazır araçlardan sececez mecburen..

semsialtunbas
26-05-2014, 18:51
Yalnız bu renk resmen yıkılmış... Gönlüm kırmızıda ama bu da çok güzel... Bayiilerin elinde hazır araçlardan sececez mecburen..

bu renk gerçekten efsane, araç arkadaşımın, kendiside kırmızı diye yola çıkmıştı ama bu rengi görünce bunu seçti :) temizken araç yanıyo resmen

levent
26-05-2014, 18:58

Bunun açık mavisi daha da yıkım abi :)

Birisi sipariş edipte almamış olsa keşke sana yar olsa :D

http://i39.tinypic.com/zo855w.jpg

SekoLive
26-05-2014, 19:00
levent bu renk dün yanımdan geçti kaplamamı diye düşündüm :) detaylı bakınca boya oldugunu anladım cok farklıydı bencede güzeldi :)

soner abi hayırlısı olsn bencede leon güzel olmus .

Shadow_Dancer
26-05-2014, 19:07
Yemin ediyorum tırmanmadaki 737 gibiyim şu an :) Gazı fena aldım.. Hayırlısı bakalım..

oğuzk
26-05-2014, 19:13
Kırmızı,cam tavan ve bi xenon olmalı kesinlikle.

DOD çok ölücü kendiniz satın aracı.

2 sene önce DOD'un 31.000 TL'ye saydığı ford bayisinin 33.000TL ' ye saydığı focusu 38.000TL'ye satmıştık :)

Shadow_Dancer
26-05-2014, 19:27
Kırmızı,cam tavan ve bi xenon olmalı kesinlikle.

DOD çok ölücü kendiniz satın aracı.

2 sene önce DOD'un 31.000 TL'ye saydığı ford bayisinin 33.000TL ' ye saydığı focusu 38.000TL'ye satmıştık :)

Valla kardeşim bende ondan korkuyorum, şimdi arabamın ederi bana göre 26 civarı ama tutupta 21-22 felan derlerse kendim satmayla ugraşıcam mecburen..

hanz10
26-05-2014, 19:29
Kırmızı leon FR bi xenon sunroof kesinlikle olmalı. :)

Bu dod'da araçı expertiz yaptım şimdi netten fiyat abes çıktı bariz 2013 mdl astra j 60 küsür dedi.

i-vtec07
26-05-2014, 19:59
hayırlı olsun abi :) bence güzel seçim :)

Gökhan Bilgin
26-05-2014, 20:13
Bende beğenip gözümü karartıp leon fr düşündüm bayide şuan kırmızı fr plus paketli araç var dedi 18 jant kış paketi ön park sensörü vs sipariş vermek istedik 3.5 ay sıra demişti vazgeçmiştik güzel seçim bence istediğiniz dolulukta araba varsa tabi :)

Mehmetmert
26-05-2014, 20:15
Ben çok ikilemde kalmıştım Golf mü Leonmu diye,tercihim golften yana oldu ama Golf almamış olsam alacağım tek araç leon olurdu.
ne olursa olsun asla üzmeyecektir sizi :)

maybel
26-05-2014, 20:41
Bende 2013 ledsiz fr aracim var.bi xenon denmiş ama araçta xenon değil led var.merak ettiğin soru varsa cevaplaya bilirim.tüketim ortalama 7.5 litre

İbrahim33
26-05-2014, 21:19
Ben yeni leonu a3'e çok benzetiyorum.hatta platform karşdeşi gibi görüyorum neredeyse.Led far + cam tavan opsiyonlarını kesinlikle eklemeye çalış abi.Aracın duruşu çok değişiyor.Polo gti performansı falanda beklemiyorsan , performansı normal bir kullanıcıyı kesinlikle memnun eder bence.hayırlısı olsun , çok güzel araba bence.

Shadow_Dancer
26-05-2014, 21:25
Bakalım kardeşim güzel makina dedigin gibi..

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2012..bravo-253-km-de..en-dolusu..panoramik-cam..beyaz-hatasiz-163394070/detay)

Aslında böyle bi seçenekte var ama yüzü çok eskidi.. Bu paralar biraz fazla gibi geliyor..

İbrahim33
26-05-2014, 21:31
boşver abi bravoya bu paralar verilmez.7 sene olmuş nerdeyse piyasaya çıkalı.2.eldede çok zarar ettirir.
haa ama 39-40 liraya cam tavanlı dolu bir multiair motorlu alırsan , o zaman fiyat/performans şampiyonu(bence) bir araç almış olursun.

örn:

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-bravo-1.4-multiair-spor-style-plus-orjinal-kusursuz-25-bin-km-164948061/detay)

levent
26-05-2014, 21:34
Ben yeni leonu a3'e çok benzetiyorum.hatta platform karşdeşi gibi görüyorum neredeyse.Led far + cam tavan opsiyonlarını kesinlikle eklemeye çalış abi.Aracın duruşu çok değişiyor.Polo gti performansı falanda beklemiyorsan , performansı normal bir kullanıcıyı kesinlikle memnun eder bence.hayırlısı olsun , çok güzel araba bence.

Zaten kasayı sökünce ikiz arabalar, platform kardeşinden öteler yani.

A3, Golf, Octi, Leon..

İbrahim33
26-05-2014, 21:37
Levent , o zaman golfe , a3 e dünya kadar para vermeye gerek yok :)

Shadow_Dancer
26-05-2014, 21:38
Multiair'de çok güzel bi motormuş okudugum kadarıyla..

Aynı araba demek dogru olmaz, malzeme kalitesinde bariz farklar var canım.. A3'ün hakkını yememek lazım..

TolgaEsentepe
27-05-2014, 00:56

niye aynımı tipi iç mekanı vs ?

levent
27-05-2014, 02:16

İkinize birden cevapliyim,

ikisinin aynı motorlu en donanımlıları arasında x2 fiyat farkı var, ha bence değmez o aradaki farka ancak A3 ün içi x2 daha kaliteli her konuda, ayrıca yalıtım vs farklılığı var ve süspansiyon ayarlarında da yoldaki hissiyatı ciddi değiştiren farklar var.

ikisini de test ettim, fiyat aldım..

İbrahim33
27-05-2014, 06:49

ikisi aynı olur mu birebir birader ? ben diyorum ki 55-60 liraya leon varken kalkıp audiye 100-110 , golfede 80-90 verilmez.

BARR
27-05-2014, 08:45
55-60 verdiğin Leonla 100'lük A3 arasında, CLA ile E serisi arasındaki fark olduğu için verilir. Kağıt üstünde aynı sınıfta ve aynı platformda gözükebilir ama arabayı kullanana verdiği kalite-his-donanım olarak kıyaslanmamalı. Eski kasa Leon ile Golf mk6 bile çok farklı.

douu
27-05-2014, 09:15
kanka bi de aracı alırken bixenon ve sunroof mutlaka olsun ama 18 jant için fazla diretme :) bi önceki kasa leon cupra jantları ile efsane ötesi oluyo :)

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/10245319_10152344661644020_7638859712167723631_n.j pg

Eworen
27-05-2014, 09:40
Guzel araba lakin ben olsam almazdim
En buyuk sebebide benzinli manuel olmasindan oturu
Sahsi fikrime gore manuel araca ancak ve ancak performans odakli bir arac icin oncelik tanirdim ama fr bu konuda cok iyi degil artik motor gucleri yukari dogru tirmaniyor std lar 120-130 hp civarlarina dogru tasindi fr i kullandim ben sahsen cok bi keyif alamadim
Yani manuel misal bi jcw olmali veya polo gti manuel olsa ilk ben alirdim
Ama manuel polo tdi asla ve asla almazdim mesela
Fiyati uygun manuel olmasi uygunlugun ana nedeni
Dsg versiyon cikinca manuel in ciddi zarar ettireceginden adim gibi eminim bu durum leon a has bi durum degil zaten cok satilan manuel dizellerde bile otm versiyonlara oranla kayip cok fazla olabiliyor
Neyse secim sizin simdiden secim ne olursa olsun hayirli olsun

Frid
27-05-2014, 10:10
tip oldukça başarılıda mk2 leon gibi sert plastik hissi var mı içinde? kullanılan malzeme nedir?

Shadow_Dancer
27-05-2014, 10:19
Guzel araba lakin ben olsam almazdim
En buyuk sebebide benzinli manuel olmasindan oturu
Sahsi fikrime gore manuel araca ancak ve ancak performans odakli bir arac icin oncelik tanirdim ama fr bu konuda cok iyi degil artik motor gucleri yukari dogru tirmaniyor std lar 120-130 hp civarlarina dogru tasindi fr i kullandim ben sahsen cok bi keyif alamadim
Yani manuel misal bi jcw olmali veya polo gti manuel olsa ilk ben alirdim
Ama manuel polo tdi asla ve asla almazdim mesela
Fiyati uygun manuel olmasi uygunlugun ana nedeni
Dsg versiyon cikinca manuel in ciddi zarar ettireceginden adim gibi eminim bu durum leon a has bi durum degil zaten cok satilan manuel dizellerde bile otm versiyonlara oranla kayip cok fazla olabiliyor
Neyse secim sizin simdiden secim ne olursa olsun hayirli olsun

Valla güç benim için ideal, sonuçta 75 hep arabadan gelecem.. 160 ve 180 tsi'lar ile ilgili çok konu var.. yag yakma vesaire gibi.. Kaldı ki performans odaklı araba amacım olsa zaten bunların hiç birine bakmam.. Günlük yolum 9 km' o da basın express yolunda.. Evim halkalıda, havalımanı da iş yerim..

Artı olarak evimde bir tane otomatik vites araç var..

Leon'un 1.2 tsi dsg versiyonunu bi arkadaşım aldı geçen hafta, çok güzel kombinasyon ama gel gör ki FR'daki oyuncaklar beni çok cezbediyor..

brv
27-05-2014, 10:20
Ne Bravo'su Soner yapma etme, piyasa şartları için sıfır aracın fiyatı bana da makul geldi... Sen düz seven adamsın, yapıştır gitsin :)

Shadow_Dancer
27-05-2014, 10:22
kanka bi de aracı alırken bixenon ve sunroof mutlaka olsun ama 18 jant için fazla diretme :) bi önceki kasa leon cupra jantları ile efsane ötesi oluyo :)

Kardeşim kısmetse yarın Hasan Kaviye gidip bakıcam, şimdi yayladayım.. Beyaz renk sunroof led olanı 61 liraya bırakıyorlar.. Beyaz renk istemiyorum ama en azından arabayı detaylı incelemek istiyorum. Bu pakette İstanbulda da kırmızı yok dedi eleman ama bana çok inandırıcı gelmedi.

ahmet_xy
27-05-2014, 10:22
led ve cam tavanlısı çok güzel. alınabilir.
vay be aralık ayında cam tavan+led FR'leri 54 e satıyorlardı. nerden nereye gelmiş rakamlar.

Shadow_Dancer
27-05-2014, 10:23
Ne Bravo'su Soner yapma etme, piyasa şartları için sıfır aracın fiyatı bana da makul geldi... Sen düz seven adamsın, yapıştır gitsin :)

Olm motoru henüz almadım, fena kaşıntım var arabaya patlayacam heralde :D

douu
27-05-2014, 10:25
[QUOTE=douu;7486259]kanka bi de aracı alırken bixenon ve sunroof mutlaka olsun ama 18 jant için fazla diretme :) bi önceki kasa leon cupra jantları ile efsane ötesi oluyo :)

Kardeşim kısmetse yarın Hasan Kaviye gidip bakıcam, şimdi yayladayım.. Beyaz renk sunroof led olanı 61 liraya bırakıyorlar.. Beyaz renk istemiyorum ama en azından arabayı detaylı incelemek istiyorum. Bu pakette İstanbulda da kırmızı yok dedi eleman ama bana çok inandırıcı gelmedi.

ne renk alırsan fark etmez her türlü yakışıklı. devreye birilerini sokmak gerekiyorsa da sokarız kardeşim muhakkak. koruması cam filmi kaput filmi de istanbula gitmeden uğra bana hallederiz onları da :D

Shadow_Dancer
27-05-2014, 10:28
[QUOTE=Shadow_Dancer;7486366]

ne renk alırsan fark etmez her türlü yakışıklı. devreye birilerini sokmak gerekiyorsa da sokarız kardeşim muhakkak. koruması cam filmi kaput filmi de istanbula gitmeden uğra bana hallederiz onları da :D

Allah razı olsun sagolasın, filo aldık aralık ayında kendilerinden o yüzden baglantım var.. Bakalım hayırlısı olsun.. Evde ki hesap çarşıya uyarsa sorun yok :)

MiaMi
27-05-2014, 10:48
Güzel bi kampanya yapmışlar araba liste fiyatı olarak 58.5 bin lira, 18 jant ve cam tavan ekleyince 64 gibi bir fiyata geliyor.. Tip olarak çok begeniyorum, hafif basıklıkla güzel duruyor,özellikle kırmızı rengi.. Ama aklımda sorular var..

* Sizce mevcut aracı (09 punto dizel) dod'a vereyim mi yoksa elden mi satayım?

Konu hakkında bilgi sahibi olanlar var ise memnun olurum..

Teşekkür ettim.

Kanka araç var gel test edelim performans diye bişey bekleme ama heleki devir çevirmeye alışmış bizim gibi insanlar için duvar oluyor resmen.

Murat Ç.
27-05-2014, 10:52
140 lık tsı motor golf 7 ile kullanılan aynı motor 122 lere göre 1 tık daha önde yakıt ikisinin de aynı gibi bişey araçtan kesinlikle çok çok memnun kalırsın günlük kullanımda görünüş tip oturma pozisyonları da çok iyi araç insanı sarıyor açıkçası alırsanız pek pişman olmazsınız :)

Shadow_Dancer
27-05-2014, 11:02
Kanka araç var gel test edelim performans diye bişey bekleme ama heleki devir çevirmeye alışmış bizim gibi insanlar için duvar oluyor resmen.

Test aracı bayiide mi yoksa şahısta mı kanka?

140 lık tsı motor golf 7 ile kullanılan aynı motor 122 lere göre 1 tık daha önde yakıt ikisinin de aynı gibi bişey araçtan kesinlikle çok çok memnun kalırsın günlük kullanımda görünüş tip oturma pozisyonları da çok iyi araç insanı sarıyor açıkçası alırsanız pek pişman olmazsınız :)

Bakalım inşallah kardeşim.

MiaMi
27-05-2014, 11:05
Kardeşim dediğim birisinde arabayı aldı getirdi abi bak diye herşey güzel ama yürümüyor. Seni az çok bildiğimden arada sırada denk gelirsem piste çıkarım yolda yeri gelir yapıştırırım diyorsun ama kesmedi kanka müsait olduğunda konuşalım çocuk 100 m. yanımda bi telefona bakar her yerini incele bin kullan.

MiaMi
27-05-2014, 11:08
Şimdi aradım konuştum abi ne zaman isterseniz gelin alın bakın gezin diyor,.

alp1903
27-05-2014, 11:25
140lık olanın mı perf. begenmediniz?

BARR
27-05-2014, 11:31
140LIK TSI, Yazılımlı 1.6TDI ile aynı gidiyor. Denendi.

Shadow_Dancer
27-05-2014, 12:15
Şimdi aradım konuştum abi ne zaman isterseniz gelin alın bakın gezin diyor,.

Bayiide bulamazsam seni rahatsız ederim kanka, abartı bi performans beklentim yok. Şehir içi kullanacam.. Derdim performans olsa bunlara zaten bakmam, indigim araba da dizel punto olacak.. Ahım şahım bişe olsa hadi neyse :)

individual
27-05-2014, 12:23
140 BG
250 NM Tork
1156 KG

0-100 8,2
0-1000 Metre 29,3

Daha ne olsun.Bir GTI değil tabikide.Bence yeterli bir değerlere sahip şehir içi otobanda kullanımda.

ahmetbaha-drs
27-05-2014, 12:34
Soner abi Rapid Spaceback'te güzel alternatif bu arabaya.
Yüce Auto, Škoda, Superb, Yeti, Yeti Greenline, Octavia, Fabia, Fabia Combi, Roomster, Citigo, Rapid, Orjinal Yedek Parça, Periyodik Bakım, Yaz-Kış Bakımları, Orjinal Aksesuar, Yüce Auto, Škoda Auto, Kampanyalar (http://www.skoda.com.tr/new/skoda-rapid-spaceback.asp)
http://www.skoda.com.tr/Rapid-Spaceback/gorunum.html

Shadow_Dancer
27-05-2014, 14:01
Ahmet naptin sen yaa :) rasim kutahyali gibi bagiracam simdi haeeydeaaaa diye :))

ahmetbaha-drs
27-05-2014, 14:09
Aaahaah :D Leon kadar güzel değil ama derli toplu bir araba. Dizel Otomatik avantajı var :)
+Punto'yu Dod'a verme derim elden satmakta sıkıntı çekmeyeceğin bir araba sonuçta, Doğuş inanılmaz öldürüyor fiyatları kendi markalarında dahi.

Berkan
27-05-2014, 14:12
Soner abi Rapid Spaceback'te güzel alternatif bu arabaya.
Yüce Auto, Škoda, Superb, Yeti, Yeti Greenline, Octavia, Fabia, Fabia Combi, Roomster, Citigo, Rapid, Orjinal Yedek Parça, Periyodik Bakım, Yaz-Kış Bakımları, Orjinal Aksesuar, Yüce Auto, Škoda Auto, Kampanyalar (http://www.skoda.com.tr/new/skoda-rapid-spaceback.asp)
Škoda Rapid Spaceback (http://www.skoda.com.tr/Rapid-Spaceback/gorunum.html)

çok iyi secenek cok güzel yaptılar bunu valla

buarada yarım gününü verip istocu kapı kapı gezip satadabilirsin oda ihtimal dahilinde hiç üzmediler bizi fiyatta

RedSun
27-05-2014, 14:35
Yakışır amirime :D

TolgaEsentepe
27-05-2014, 14:58
ikisi aynı olur mu birebir birader ? ben diyorum ki 55-60 liraya leon varken kalkıp audiye 100-110 , golfede 80-90 verilmez.

verilir niye verilmesin tipini beğeniyorsan verilir.

Shadow_Dancer
27-05-2014, 15:10
Valla rapid isleri karistirdi.. Hanim cok begendi arabayi

ahmetbaha-drs
27-05-2014, 15:17
Yanılmıyorsam "Orhan Güney" abi Skoda bayiinde idi istersen bir konuşup fiyat al abi. Rapid Spaceback Elegance cam tavan+17" parlak siyah jantla çok güzel olur. :) Hayırlısı olsun inşallah

MTK
27-05-2014, 15:33
Örnek olması açısından rapid spaceback elegance .

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2014-skoda-rapid-spaceback-1.6-tdi-elegance-166097207/detay)

mimarsertac
27-05-2014, 16:00
rapid peugeot 301'in leon ise 308'in dengi değil miydi? Arada sınıf farkı olması lazım. Leon'a denk octavia bakılabilir, rapid leondan iyi olmaz herhalde.

Shadow_Dancer
27-05-2014, 16:05
Örnek olması açısından rapid spaceback elegance .

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2014-skoda-rapid-spaceback-1.6-tdi-elegance-166097207/detay)

Çok güzel duruyor valla

rapid peugeot 301'in leon ise 308'in dengi değil miydi? Arada sınıf farkı olması lazım. Leon'a denk octavia bakılabilir, rapid leondan iyi olmaz herhalde.

Evet sınıf farkı olması lazım, ama sw oldugu için bagaj daha geniştir diye düşünüyorum..

BARR
27-05-2014, 16:09
Rapid bir alt sınıf Polo gübü düşünün :)

levent
27-05-2014, 16:33
Rapid, Polo gibi aynen yazılmış B sınıfı.

Güzel araba ancak, arka çaprazdan bakınca Yavuz abinin kasa A3'e aşırı benziyor Rapid. Bir de xenon donanımı gelmiyordu TR'ye, ancak cam tavan ve 17 jantlı donanım güzel olur dıştan.

Ama yine de Leon derim ben, en azından tepesindeki camı açılıyor..

Shadow_Dancer
27-05-2014, 16:44

Güzel araba ancak, arka çaprazdan bakınca Yavuz abinin kasa A3'e aşırı benziyor Rapid. Bir de xenon donanımı gelmiyordu TR'ye, ancak cam tavan ve 17 jantlı donanım güzel olur dıştan.

Ben o opsiyonları da göremedim Leventim, satış fiyatını yani

levent
27-05-2014, 17:19
Ben o opsiyonları da göremedim Leventim, satış fiyatını yani

Abi sitede yazmıyor da orhan_guney'e bir pm at yardımcı olur skoda bayinde çalışıyordu kendisi :)

Ben de geçen burda alışveriş merkezine açılan stand sayesinde gördüm cam tavan - 17 jantlı paketi, güzel duruyordu :)

dqn
27-05-2014, 17:56
Rapid b sınıfı bir araç.Görünüşe aldanmayın indiğiniz puntodan pek bir farkı olmayacak.Madem 60bine kadar çıktınız yeni ve c sınıfı bir araç almak daha mantıklı bence.

ömerve
27-05-2014, 19:19
Soner boşver rapid falan,al leonu abi heveslenmişsin ne güzel.

hakan115
27-05-2014, 19:45
Ya olm hani motor aliyoduk sana?? Ayrica sen o arabayi al, Tahsin de aynini almazsa adimi degistiririm. Motor al motor araban var zaten. Motur al.

İbrahim33
27-05-2014, 19:45
Aynen yaw , leon fr mis gibi araba işte , ne sokuyorsunuz aklına şimdi durup duruken b segmenti rapidi falan.

Shadow_Dancer
27-05-2014, 19:47
Ya olm hani motor aliyoduk sana?? Ayrica sen o arabayi al, Tahsin de aynini almazsa adimi degistiririm. Motor al motor araban var zaten. Motur al.

Şiyir sokakta

Hamam tası gümüşten

yeni geldim uçuştan

Beni masrafa sokan

Sensin zalım hakan

:D

hakan115
27-05-2014, 19:49
Şiyir sokakta

Hamam tası gümüşten

yeni geldim uçuştan

Beni masrafa sokan

Sensin zalım hakan

Dirim dirim dir dirim dirirrim. Motur al, 1000 bakimini yaptim bugun. Fissek gibi oldu. 0-100 4 sn. Leon sana bunu veremeyecek, cimri araban var mis gibi. Motur al.

Shadow_Dancer
27-05-2014, 20:06
Soner boşver rapid falan,al leonu abi heveslenmişsin ne güzel.

Yapacam bi hayvanlık Ömer.

ömerve
27-05-2014, 20:07
Yapacam bi hayvanlık Ömer.

Bu arada hala uçaktamısın.Beni arıcaktın :D

Shadow_Dancer
27-05-2014, 20:08

İşte bunlar hep hayvanlıktan. :)

turbo&quattro
27-05-2014, 20:12

Aramalara cevap versin once :D

ömerve
27-05-2014, 21:18
İşte bunlar hep hayvanlıktan. :)

ahahaa :D Dahada aramam uçaktan inince ararsın :D

ömerve
27-05-2014, 21:19
Aramalara cevap versin once :D

Önce ben aradım zaten açmadı,sonra mesaj attı "ömerim uçaktayım arıcam"
17 gün geçti :D

Dragger
27-05-2014, 21:27

Rapid çok güzel gerçekten ama sadece dışı.

TRdeki en dolu rapidlerden biri bi-xenon falan dahil Tekirdağ Skoda bayisi kardesimizde var.

İçerisi görüntü olarak iyi olsa da dokunduğun an tahta resmen. Sert plastik heryer.

Bundan kaybediyor yoksa motoru gidisi görüntüsü cok güzel. O yeni Octavia RS dizel siparisi verdi, o da beklenebilir fena birşey.

Rapide göre Leon daha iyi bence de, kırmızı cam tavan 18 jantlısı çiçek ;)

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/q77/s720x720/1899937_10152272084314371_1395140680_n.jpg

BARR
27-05-2014, 21:54
@Dragger

%100 katılıyorum.

MiaMi
28-05-2014, 00:13
Yavuza katılmadığım tek nokta skoda alınır ama sadece alınır satamazsın

bason
28-05-2014, 00:25
Yavuza katılmadığım tek nokta skoda alınır ama sadece alınır satamazsın

Yeni modellerde özellikle de Octavia da satış problemi çok olmaz en azından 2000 model felicia sattım 6 ay da anca gitti. Bu kadar süreceğini sanmam.

Bende gidip bakıyorum b sınıfı dolu dizel mi? Yoksa c sınıfı benzinli mi? Gibisinden. Rapid spaceback çok beğendim. Tarz bir araç olmuş spaceback. B sınıfı araçlar içinde kendisini ayırıyor direk. Leon'nun ise sadece göğüslüğün üstün de kalite farkı sezdim. Diğer bir çok alanda kalite olarak çokta iyi seviyede değil bence. Giderken yolda mekanik aksamların seslerini duyuyorsun. 98 hp lik araçtan sonra bana ciddi hızlı gelmişti Leon FR. Kullandığım en hızlı araçlardan biriydi. Alt devirleri filan çok doluydu. İç mekanı daha geniş ancak oturuş pozisyonu alçak Leon'un. Arkada kapı/cam oranı yüzünden yeni nesil bir çok araçta olduğu gibi klostrofobik hissetiriyor. Oturuş pozisyonu filan güzel aracın. Clio da sandalyede oturuyor gibi kullandığım için çok hoşuma gitti. :D Leon illa ki sınıf farkının verdiği bazı avantajları sunacaktır. Leon dolusu her zaman tercih edilecek bir araç bence.

Kahn23
06-01-2015, 15:50
Yeni Leon FR'larda ACT 150'lik motor gelmiş. 71K TL :D
Tabi bu arada yılbaşından önce 61500TL olan araç 63500TL olmuş :p

http://www.seat.com.tr/fiyat-listesi/2015-fiyat-listesi.aspx

Gökhan Bilgin
06-01-2015, 16:10
Haziran gibi indirirler fiyatları geçen sene öyle yaptılar bakalım ne olucak

i-vtec07
06-01-2015, 16:37
bu 71 e led paket falan da dahil dimi ? fr da öyle oluyodu sanırım :) tam istediğim kombinasyon .

individual
06-01-2015, 16:38
bu 71 e led paket falan da dahil dimi ? fr da öyle oluyodu sanırım :) tam istediğim kombinasyon .

Led paket ve cam tavan FR'da standartmış...

Draniela
06-01-2015, 16:47
ben mavisine bittim cidden duruşu mükemmel. kırmızıdan kat kat güzel duruyor tamamen zevk meselesi :)

Draniela
06-01-2015, 16:49
19 jant üstüne iyisinden coilover + yazılım bence uzun süre keyifle binilir :)

individual
06-01-2015, 17:01
Seat LEON SC 1.8T DSG 180HP

http://i.hizliresim.com/317M34.jpg (http://hizliresim.com/317M34)
http://i.hizliresim.com/pm0kaL.jpg (http://hizliresim.com/pm0kaL)
http://i.hizliresim.com/89M53V.jpg (http://hizliresim.com/89M53V)

Burdaki satılanda buna benziyecektir.Fikir olarak paylaşmak istedim.

Not:Beyaz Kırmızı dışında başka güzel renkleri'de var.Lütfen onları tercih edin :)

Gökhan Bilgin
06-01-2015, 17:09
Alor mavi denen renk çok güzel ve bu paylaştığın fotoğraftaki titanium jantları bence daha güzel en azından fazla görmüyorsunuz :)

exca-
06-01-2015, 18:42
Alor mavi denen renk çok güzel ve bu paylaştığın fotoğraftaki titanium jantları bence daha güzel en azından fazla görmüyorsunuz :)

bkz:
http://i39.tinypic.com/zo855w.jpg

Gökhan Bilgin
06-01-2015, 18:52
Aynen gayet güzel imkan varsa titanium paket almalı yani ellerinde varsa misal ben alırdım ama standart doğuş ellerinde olan aracı almak zorunda kaldık :D

i-vtec07
06-01-2015, 19:09
Aynen gayet güzel imkan varsa titanium paket almalı yani ellerinde varsa misal ben alırdım ama standart doğuş ellerinde olan aracı almak zorunda kaldık :D

gökhan senin leon da seat ses sistemi varmıydı :) nasıldı başarılımıydı sistem ?

levent
06-01-2015, 19:43
Esas opak olmayan bordomsu kırmızısı çok güzel :)

Gökhan Bilgin
06-01-2015, 19:49
gökhan senin leon da seat ses sistemi varmıydı :) nasıldı başarılımıydı sistem ?

Bende yoktu ama çok fark yok yani stepnede bitane woofer teybin üstündede küçük bir tweeter oluyor. Çok fark yok ama ben alırken elde hazır araç olsaydı alırdım hem 5.8 ekranda olurdu geri görüşte bağlardım :)

individual
06-01-2015, 19:58
Esas opak olmayan bordomsu kırmızısı çok güzel :)

Emocion Kırmızı
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/13/5072846e57c967c1581c7615ec1e8a8e.jpg

Montsant Kırmızı
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/13/9f8759862a7a8a7f590656af2f942609.jpg

efe_
06-01-2015, 20:08

Keşke öyle olsa :) Arada birçok şey değişiyor

ferhatcam
06-01-2015, 20:09
Yeni Leon FR'larda ACT 150'lik motor gelmiş. 71K TL :D
Tabi bu arada yılbaşından önce 61500TL olan araç 63500TL olmuş :p

http://www.seat.com.tr/fiyat-listesi/2015-fiyat-listesi.aspx

o araç led ve fr la yılbaşı öncesi 67-68 di fiyatı. Şimdi fr da led ve cam tavan standart olunca 63.500 net fiyat oldu

ozan gülle
06-01-2015, 20:52
Bu arada 18 performa jantlardan nasil bulabilirim 17 fr jantlarla takas yaparak

Gökhan Bilgin
06-01-2015, 23:39
o araç led ve fr la yılbaşı öncesi 67-68 di fiyatı. Şimdi fr da led ve cam tavan standart olunca 63.500 net fiyat oldu

Haziran'da aldım 60'a fr sunroof ledle birlikte o zamandan beride liste fiyatı 61.5'du bugünden itibaren 63.5 olmuş fiyatlar hiçbir zaman dediğiniz fiyata fr olmadı yanlışınız var

i-vtec07
24-01-2015, 13:34
bi sorum olucak 1.2 tsı ve 1.6 tdı lar güncelleme alıcak mı ? a3 1.6 tdı lar 110 oldu mesala . sizce makyaj yer mi leon yakın zamanda ? alma niyetimiz var ama ben mayıs haziran a kadar beklemek istiyoruyom sırf bu makyaj ihtimali için.

individual
24-01-2015, 14:43
bi sorum olucak 1.2 tsı ve 1.6 tdı lar güncelleme alıcak mı ? a3 1.6 tdı lar 110 oldu mesala . sizce makyaj yer mi leon yakın zamanda ? alma niyetimiz var ama ben mayıs haziran a kadar beklemek istiyoruyom sırf bu makyaj ihtimali için.

2013 ortasında geldi arac 2015 daha 2 sene olmuş.

4-5 sene sonra gelir makyaj.

Daha araba yeni...

efe_
24-01-2015, 14:50
İngilterede yapılan bir testte, yeni scirocco ile seat leon sportcup , 1.4 tsi olarak karşılaştırma yapmışlardı... Seat'a birincilik verildi

i-vtec07
24-01-2015, 17:35
2013 ortasında geldi arac 2015 daha 2 sene olmuş.

4-5 sene sonra gelir makyaj.

Daha araba yeni...

valla seat ta işler nasıl yürüyo bilmiyorum ama. hondacıyım ben cıvıcler mesala fıx 2,5 senede bi makyaj görür ...

Shadow_Dancer
24-01-2015, 17:42
valla seat ta işler nasıl yürüyo bilmiyorum ama. hondacıyım ben cıvıcler mesala fıx 2,5 senede bi makyaj görür ...

Araba daha yeni zaten abim, 2013 ikinci yarısında çıkmış, kolay kolay makyaj görmez. bir önceki kasa 2006da çıkmıştı 2013'e kadar aynı kasa gitti yanlış bilmiyorsam.

Le10ur
24-01-2015, 17:51
Araba daha yeni zaten abim, 2013 ikinci yarısında çıkmış, kolay kolay makyaj görmez. bir önceki kasa 2006da çıkmıştı 2013'e kadar aynı kasa gitti yanlış bilmiyorsam.

2006 da cıktı 2009 ıkıncı donemde makyaj gordu 2013 de cıkan kasa 2017 ye kadar ugrasmazlar gıbı gelıyor cunku o farlar daha 2015 arabalarda yok

İbrahim33
24-01-2015, 18:05
seat genel olarak kasayı fazla kurcalayan bir marka değil. adamlar donanımı bile kurcalamıyorlar hatta ne güzel. renoya falan bakıyorsun 50 kalem donanım var.

S1NAN
29-04-2016, 10:37
konu hort.:D Abiler kardeşler herkese selam. Geçen cuma avek otomotive gidip fr siparişi vermiş bulundum. Aracım kırmızı tsi manuel act motor. Opsiyon olarak 18'' jant büyük ekran seat sound mevcut. Cam tavan led bi xenon farlar felan bunlar zaten standart. Şuan 74 bin lira üzeri baz alındı indirimlerle beraber. Mayıs ayında bi zaman yiyeceğimiz kesinmiş tahmini 1000-2000 arası . Aranızda tercübeli arkadaşlara sormak istediğim bu act motor sakin kullanımda kaç lt yakar ya da size göre eksileri nedir :)

Gökhan Bilgin
29-04-2016, 10:49
konu hort.:D Abiler kardeşler herkese selam. Geçen cuma avek otomotive gidip fr siparişi vermiş bulundum. Aracım kırmızı tsi manuel act motor. Opsiyon olarak 18'' jant büyük ekran seat sound mevcut. Cam tavan led bi xenon farlar felan bunlar zaten standart. Şuan 74 bin lira üzeri baz alındı indirimlerle beraber. Mayıs ayında bi zaman yiyeceğimiz kesinmiş tahmini 1000-2000 arası . Aranızda tercübeli arkadaşlara sormak istediğim bu act motor sakin kullanımda kaç lt yakar ya da size göre eksileri nedir :)

Dsg olanı var şuan bende 6-6.5 litre arası yakıyor sakin kullanımda. Donanım çok güzel şimdiden hayırlı olsun :)

umut01
29-04-2016, 13:46
Act motorların hepsi dsg vites değil mi?
Bende de 1.4tsi 122hp düz vitesli golf 7 var onunda yakıt tüketimi ortalaması 6.5 (Adana).

Gökhan Bilgin
29-04-2016, 13:55
Act motorların hepsi dsg vites değil mi?
Bende de 1.4tsi 122hp düz vitesli golf 7 var onunda yakıt tüketimi ortalaması 6.5 (Adana).

Hayır manuel vites'te var

umut01
29-04-2016, 14:01
Hayır manuel vites'te var
Evet varmış, siteden baktım bende :icon_tup:
şimdiden hayırlı olsun, ekstraları çok iyi seçmişsiniz, fiyatı da süper.

McKrop
27-06-2016, 23:58
Baştan söyliyim sorularıma cevap alamazsam konu açıcam :D

53-57 bin civarı bir param var golf almaya yetmez, polo almaya değmez. Leona hevesliyim. İlk zamanlar ilgimi çekmemişti açıkcası şimdi niyetlenince değere bindi :) çokta takip edemedim makyajlandı mı? motoru değişti mi ne oldu bilmiyorum. Bir kaç sorum olacak:

öncelikle leon SC nedir? sanırım tek kapılı modelinin adı. Peki bunun FR dan neyi farklı? sadece 2013 modeli mi var? özelliği nedir? neden çok az sayıda var? tercih edilmiyor mu? yoksa seat belli sayıda mı üretti?

Leon FR kaç farklı motora sahip? fiyat aralığı 58binden başlayıp 85bine kadar çıkıyor ne farkları var birbirlerinin? dokanmatik büyük ekran, sunroof ve led ışık farkından başka bir şey göremedim. Seat resmi sitesinde 150hp olarak yazılmış fakat ilanda gördüğüm çoğu araç 140hp? kaç yılından sonra 150hp oldu veya neyi değişti? act=piston kapatma olayı mı oluyor? audi deki sistemin aynısı mı?

üstteki sorularımı şööööylee kısa cümle ve net ifadelerle kesin bilen birisi cevaplarsa sınırsız çay 2 dilim baklava 1 paket sigara :)

Gökhan Bilgin
28-06-2016, 00:28
Sc sadece 2013 model var diyebiliriz. 2014 yılında üretimi devam ediyordu tercih eden yoktu coupe araba zor satılır mantığıyla yaklaşan olmadı pek onun dışında bir fark yok dört kapı fr'dan sadece 2013 yılında led ve cam tavan opsiyondu o yüzden sc'lerin kimisinde sadece led olabilir led ve cam tavan ikisini bir arada bulup alabilirsen daha iyi olur. Medya ekranı olarak sc alacaksan büyük 5.8 ekran var 6.5 yoktu 2013 yılında 2015 haziran sonrası 5.8 ekran 6.5 oldu çözünürlüğü yükseldi gibi gibi. 2013 nisan'da gelmeye başlamıştı 5f kasa o zamandan 2015 haziran ayına kadar 1.4 140 hp olarak standart geldi sonrasında 125 hp ve 150 hp act olarak gelmeye başladı. Act dediğin gibi audi'deki sistemin aynısı hatta söylemelerine göre act'siz dsg versiyonu eklemelerinin sebebi a4 çıkması ve aynı motoru o araçtada kullandıkları için yetişmiyormuş birde 150 hp act'siz dsg versiyonu var. Başka söyleyebileceğim bir şey 125'lik olanla 140 olanı stock iki araçta denedik iki üç boy kadar fark oldu fiyatlar karambole ona bişey diyemem herkes ayrı bir şey yazmış.

Bu paraya bu aracı değerlendir istersen ara konuş ne diyor canlı görme imkanın varsa gel bak veya düşünürsen bende gider bakarım sorun değil başka bir şey varsa sor dilim döndüğünce yardımcı olurum :D
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-astsubaydan-kirmizi-leon-fr-140-hp-dir-308129920/detay

McKrop
28-06-2016, 15:27
Sağolasın Gökhan kardeşim aklımdaki sorulara tam istediğim cevapları verdin :) bayramda çaylar baklavalar benden :) az önce vagcomdan çalışmalarınıda gördüm gayet başarılı hepsi tebrik ederim kısmet olurda alırsam aynaları katlama özelliği için yanına gelebilirim hazırlıklı ol :) varsa Bursada satılık fr fiyat aralığımı biliyorsun üstte yazdım para hazır anında alırım hoşuma giderse. İlandaki arabanın 2000 lira hasar kaydı çıkıyor sadece bagaj kapağı boyalı denmiş ama detayları karışık olabilir.

Bir kaç sorum daha olacak,
-ön led farları sonradan yapabilen dükkanlar var ortalama 3bin liraya yapılabileceğini öğrendim. Sonradan yaptırılırsa kaybım ne olur?
-5.8 ve 6.5 ekranların kadran ortasındaki ekran aynı değil sanırım doğru mu biliyorum?
-muhtemelen 2013 model sc yada fr modelinden alıcam 140-150hp farkında başka hangi özellikleri kaybetmiş olurum 2015 modeline kıyasla? :)

individual
28-06-2016, 15:34
https://2.bp.blogspot.com/-XrUfyCdM93Y/V22r1wVzRkI/AAAAAAAAK5s/q-0fXZ7cDgwLjEFcZ2XJDx0h32xOunSdgCLcB/s1600/zz.JPG

https://3.bp.blogspot.com/-V-QvhJ3VUo8/V22ebKWBfjI/AAAAAAAAK5U/GM6gUKB8yjwoRP23zw5NMoVSZQuUKKhIQCLcB/s1600/IMG_5796.JPG

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13450145_1248544568519536_2406575342427783163_n.jp g?oh=1c2439ae2f0f5ddf8d50cce2028e60a6&oe=57F2EF7C

individual
28-06-2016, 15:38
Leon SC çok satmama sebebi 3 kapılı abi ikinci elde satılmaz yavvvv yorumlarından genç arkadaşlarımız çok tercih etmedi.İkinci elde değer kaybetmeyim hemen satılsın düşüncesinde olanlar clio sümbül fiat albea falan tercih etmesi lazım bence.

Geçen ilanı vardı bir kişi özel siparişle getirtmiş

1.4 TSI 150HP ACT SS DSG SC kırmızı renk.Zamanında bende bir ara düşündüm.1.4 TSI 140Lık manuel olarak geldi.Otomatik istiyordum özel siparişle gelir dediler.O zaman baktığımda getirttiğimizde vw scirocco ile nerdeyse aynı parayı istiyorlardı sonra vazgeçmiştim.

McKrop
28-06-2016, 15:55
https://2.bp.blogspot.com/-XrUfyCdM93Y/V22r1wVzRkI/AAAAAAAAK5s/q-0fXZ7cDgwLjEFcZ2XJDx0h32xOunSdgCLcB/s1600/zz.JPG

https://3.bp.blogspot.com/-V-QvhJ3VUo8/V22ebKWBfjI/AAAAAAAAK5U/GM6gUKB8yjwoRP23zw5NMoVSZQuUKKhIQCLcB/s1600/IMG_5796.JPG

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13450145_1248544568519536_2406575342427783163_n.jp g?oh=1c2439ae2f0f5ddf8d50cce2028e60a6&oe=57F2EF7C

makyajlı kasa resimleri heralde bunlar tam olarak anlamadım ama ilk resimde çok amatorce photoshop var ön teker anyaya arka teker konyaya bakıyor :) sis farlarıda kartondan yapılmış gibi. İkinci resimde de perpektif gereği yakın olan cisimler daha büyük olur, bu resimde ön tekerlek taha büyük ve kalın arka tekerlek daha küçük ve ince

Leon SC çok satmama sebebi 3 kapılı abi ikinci elde satılmaz yavvvv yorumlarından genç arkadaşlarımız çok tercih etmedi.İkinci elde değer kaybetmeyim hemen satılsın düşüncesinde olanlar clio sümbül fiat albea falan tercih etmesi lazım bence.

Geçen ilanı vardı bir kişi özel siparişle getirtmiş

1.4 TSI 150HP ACT SS DSG SC kırmızı renk.Zamanında bende bir ara düşündüm.1.4 TSI 140Lık manuel olarak geldi.Otomatik istiyordum özel siparişle gelir dediler.O zaman baktığımda getirttiğimizde vw scirocco ile nerdeyse aynı parayı istiyorlardı sonra vazgeçmiştim.

ben tek kapısını çok beğendim 4 kapılıda güzel ama spor araba tek kapı daha çok yakışmış. İndi-bindi durumları haricinde sorun yaratan bir tarafı yok denk gelirse ilk tercihim tek kapı

individual
28-06-2016, 16:02
makyajlı kasa resimleri heralde bunlar tam olarak anlamadım ama ilk resimde çok amatorce photoshop var ön teker anyaya arka teker konyaya bakıyor :) sis farlarıda kartondan yapılmış gibi. İkinci resimde de perpektif gereği yakın olan cisimler daha büyük olur, bu resimde ön tekerlek taha büyük ve kalın arka tekerlek daha küçük ve ince

ben tek kapısını çok beğendim 4 kapılıda güzel ama spor araba tek kapı daha çok yakışmış. İndi-bindi durumları haricinde sorun yaratan bir tarafı yok denk gelirse ilk tercihim tek kapı

scirocco formunda bir konu vardı bir ara ya bu araba keşke 5 kapılı olsaydı ne kadar güzel olurdu demiş biri vw scirocco için , o mesajı 10-15 kişi beğenmişti :) ya araba coupe bir araba tasarımı doğuşu coupe bari ona 2 tane daha kapı eklemeyin :)

Gökhan Bilgin
28-06-2016, 16:17
Sağolasın Gökhan kardeşim aklımdaki sorulara tam istediğim cevapları verdin :) bayramda çaylar baklavalar benden :) az önce vagcomdan çalışmalarınıda gördüm gayet başarılı hepsi tebrik ederim kısmet olurda alırsam aynaları katlama özelliği için yanına gelebilirim hazırlıklı ol :) varsa Bursada satılık fr fiyat aralığımı biliyorsun üstte yazdım para hazır anında alırım hoşuma giderse. İlandaki arabanın 2000 lira hasar kaydı çıkıyor sadece bagaj kapağı boyalı denmiş ama detayları karışık olabilir.

Bir kaç sorum daha olacak,
-ön led farları sonradan yapabilen dükkanlar var ortalama 3bin liraya yapılabileceğini öğrendim. Sonradan yaptırılırsa kaybım ne olur?
-5.8 ve 6.5 ekranların kadran ortasındaki ekran aynı değil sanırım doğru mu biliyorum?
-muhtemelen 2013 model sc yada fr modelinden alıcam 140-150hp farkında başka hangi özellikleri kaybetmiş olurum 2015 modeline kıyasla? :)

Arabayı bilmiyorum ama dediğin gibi iki lira az değil başka şeylerde olabilir. Başka araba denk gelirse irtibata geçeriz 5.8 , 6.5 ekran kadran ortası ekran aynı hepsinin sadece araçta navigasyon varsa renkli mfa geliyor başka bir değişiklik yok led farı bizde yaparız ama otomatik yükseklik ayarı vs maliyetli olur yoksa kolay ledsiz araçla ledli aracın loglarını alır karşılaştırırız sonra lede göre kodlarız çözülür ama dediğim gibi sensörler far stop ayrı almak daha maliyetli olur. 2013'lerde orta kapak var vites önünde ve yolcu koltuğu altında çekmece gibi bir saklama gözü var ve far yıkama var 2013 sonrasında bunları iptal ettiler başka bir kaybın olmaz hepsi aynı :)

uniquel
28-06-2016, 16:26
Yazılanlara 1-2 ufak ekleme yapayım.
SC açılımı sanırım Sport Coupe.
2013te SC liste fiyatlarında yer alıyordu, SC FR 140lık manuel veya SC Style TDI DSG olarak.
SC FR 140lıklar standart fr paket vardı, tek belirgin opsiyon sunrooftu.
SC Style TDI DSG ler ise ya sunrooflu ya da ledli olarak gelmiş, sanırım dogus'un yaptıgı bi sacmalıktı. Ben ilanlarda 4 ay SC dizel takip ettim sadece 2 tane hem sunroof hem led olana denk geldim, birini aldım :)
SC nin artı olarak bir avantajı da bence ele ayaga dusmemis olması, sıradışı ve kendinizi özel hissettirmesi. Ayrıca dizel olarak alternatifleri tek kapı alternatifleri arasında da bence en yakışıklısı. (Megane Coupe, Kia Pro Ceed, Volvo C30, Audi A3)

Aşagıdaki arac bence güzel görünüyor, incelemek lazım. Ekstra olarak ekran ve sound system var. Dizel öneremiyorum cunku suan ilanlarda sunroof+led arac yok.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-leon-fr-sc-full-cok-temiz-311300035/detay

uniquel
28-06-2016, 16:28
Edit yok tekrar olcak,

Bu arada bu fiyatlar hem dizelde hem fr da 4 ay önce -5bin idi.

Gökhan Bilgin
28-06-2016, 16:30
Yazılanlara 1-2 ufak ekleme yapayım.
SC açılımı sanırım Sport Coupe.
2013te SC liste fiyatlarında yer alıyordu, SC FR 140lık manuel veya SC Style TDI DSG olarak.
SC FR 140lıklar standart fr paket vardı, tek belirgin opsiyon sunrooftu.
SC Style TDI DSG ler ise ya sunrooflu ya da ledli olarak gelmiş, sanırım dogus'un yaptıgı bi sacmalıktı. Ben ilanlarda 4 ay SC dizel takip ettim sadece 2 tane hem sunroof hem led olana denk geldim, birini aldım :)
SC nin artı olarak bir avantajı da bence ele ayaga dusmemis olması, sıradışı ve kendinizi özel hissettirmesi. Ayrıca dizel olarak alternatifleri tek kapı alternatifleri arasında da bence en yakışıklısı. (Megane Coupe, Kia Pro Ceed, Volvo C30, Audi A3)

Aşagıdaki arac bence güzel görünüyor, incelemek lazım. Ekstra olarak ekran ve sound system var. Dizel öneremiyorum cunku suan ilanlarda sunroof+led arac yok.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-leon-fr-sc-full-cok-temiz-311300035/detay

2013'te geldiğinde 2014 haziran ayına kadar cam tavan ve led far opsiyondu paket adıda fr plus geçiyordu bize girdi ordan biliyorum 58 normal fiyatıydı 3 lira fr plus paketiyle 60 bin liraya 1 haziran 2014'te sıfır almıştık o zamanlar iç led bile opsiyondu 250 liraydı temmuz ayından sonra fr'larda cam tavan led far ve iç led paket standart oldu :D

İlandaki aracın fiyatı bence çok yüksek ama kıymetini biliyor adam belli o yüzden çılgın rakam yazmış

uniquel
28-06-2016, 16:40
Fiyat biraz yüksek ama sadece jantları sonradan almaya kalkınca 4bin istiyolar hem de 2.eline :D
Donanımı düsününce bence 60-61 gibi sıkı bi pazarlıkla alınır diye dusunuyorum. 56-57ye standart donanımda ve jantsız almak yerine..

Gökhan Bilgin
30-06-2016, 16:13
Fiyat biraz yüksek ama sadece jantları sonradan almaya kalkınca 4bin istiyolar hem de 2.eline :D
Donanımı düsününce bence 60-61 gibi sıkı bi pazarlıkla alınır diye dusunuyorum. 56-57ye standart donanımda ve jantsız almak yerine..

2800 liraya bi arkadaşıma sözledim bi takım 18 30/1 performance jant eğer almazsa düşünürseniz haberiniz olsun ( lastik yok )