PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung S3 Problemi

Ome_RS
27-05-2014, 11:18
Bu sabah telefon durduk yere cebimde kendi kendine kapandı. Daha sonra bataryayı çıkarıp taktım uzun sure bekledim yok açılmadı. Ses tusu menu tuşu acma kapama tuşunu bastım bekledim bayagı gene açılmadı
nedir bunun derdi bilen varmı içindeki bilgiler kaybolmadan kurtarma yolu varmıdır?
tesekkürler

MiaMi
27-05-2014, 11:21
Pil durumu neydi kardeşim bi defa başıma geldi pili tamamen bitmiş bilgisayara bağlayıp şarz ederek açabildim adaptörden şarz olmadı,

EmrahERKAN
27-05-2014, 11:26
Maalesef cihaz uçmuş anladıgım kadarıyla. Bir çok insanda oldu bu problem. hiç bir şey yokken gece yatıp sabah telefonu kapalı uyananlar oldu. Garantisi var ise gönderin ama bilgi kurtarılabilir mi bilmiyorum.

Gunes G.
27-05-2014, 11:27
Bu sabah telefon durduk yere cebimde kendi kendine kapandı. Daha sonra bataryayı çıkarıp taktım uzun sure bekledim yok açılmadı. Ses tusu menu tuşu acma kapama tuşunu bastım bekledim bayagı gene açılmadı
nedir bunun derdi bilen varmı içindeki bilgiler kaybolmadan kurtarma yolu varmıdır?
tesekkürler

Kotu bir haberim var, S3'lerin donanimsal bir hatadan oturu bir kisminin basina gelen bir sorun bu. Google'da "s3 sudden death" yazarsan detaylari gorebilirsin.

cosekar
27-05-2014, 11:31
Bende de olmuştu, 2 kere başıma geldii malesef bilgi kurtaramıyorusnuz, geçmiş olsun...

MCN21
27-05-2014, 11:33
evet s3 lerin çogunda var bu problem durduk yere cebinizde kapanıyor kendii kendine restart attıgıda oluyor :( geçmiş olsun ... ara ara deneyin bazen açılıyor genelde o anda hemen pc ye yedekleyin cihazı ... 1-2 defada ekranı kilitleme tuşunun içinde nemden oksitlenme olduğunu gördüm ama telefonlara hiç su teması olmamıştı , sanırım yazın terden veya nemdende o kısım oksitlenebiliyormus , servis öyle demişti ...

Ome_RS
27-05-2014, 11:34
Pil durumu neydi kardeşim bi defa başıma geldi pili tamamen bitmiş bilgisayara bağlayıp şarz ederek açabildim adaptörden şarz olmadı,

pil seviyesi %90lar civarındaydı suan sarja bağlandığında sarj almıyor cihaz

Maalesef cihaz uçmuş anladıgım kadarıyla. Bir çok insanda oldu bu problem. hiç bir şey yokken gece yatıp sabah telefonu kapalı uyananlar oldu. Garantisi var ise gönderin ama bilgi kurtarılabilir mi bilmiyorum.

garantisi yok 1bucuk sene önce yurt dışından almıştım

Kotu bir haberim var, S3'lerin donanimsal bir hatadan oturu bir kisminin basina gelen bir sorun bu. Google'da "s3 sudden death" yazarsan detaylari gorebilirsin.

kötü haber :(

Bende de olmuştu, 2 kere başıma geldii malesef bilgi kurtaramıyorusnuz, geçmiş olsun...

bize gm yolu göründü desene eski samsungumu 5 sene kullanmıstım telefon değiştirmeyi sevmem bu çok erken patladı.

evet s3 lerin çogunda var bu problem durduk yere cebinizde kapanıyor kendii kendine restart attıgıda oluyor :( geçmiş olsun ... ara ara deneyin bazen açılıyor genelde o anda hemen pc ye yedekleyin cihazı ... 1-2 defada ekranı kilitleme tuşunun içinde nemden oksitlenme olduğunu gördüm ama telefonlara hiç su teması olmamıştı , sanırım yazın terden veya nemdende o kısım oksitlenebiliyormus , servis öyle demişti ...

sürekli deniyorum ama tık yok ara sıra kendi kendine reset atıyordu bazen günde 2-3 kere
yazılım güncellemsi yapıyım diyordum dayanamadı bir kaç gün daha

neyse satılık kasası temiz ekranı ve pili sağlam anakart yanık s3 :)

Frid
27-05-2014, 12:13
yine yeniden hafıza kartına depolama yap önerimi dikkate almadın yani :) geçmiş ola

e.mustu
27-05-2014, 12:25
eğer dediğiniz gibi hiç açılmıyorsa aslında bir bakıma şanslısınız eğer açılıp samsung logosunda kalsaydı boot rom 1 i silmiş olurdu ve geri dönüşü sadece emmc chip değiştirilerek yapılırdı fakat ahiç açılmıyorsa boot rom 2 silinmiş demektir oda basit olarak düzeltilebiliyor hatta istanbul içindeyseniz osmanbeyde dükkanım var getirin hallederiz burda tabiki verileriniz uçmuş olacak

By_emre
27-05-2014, 13:45
Ana kart hatasi bu arkadasima olmustu internette 100 tl ye tamir yapan var ama sifir taktirmanizi tavsiye ederim veya ekrani kirik bir s3 almaniz yada yurtdisindan s3 board seklinde aratip alabilirsiniz

Ome_RS
27-05-2014, 13:53
yaw cihaz çöpe gitsin cok sıkıntı değil şu içindeki resimleri vs alabilsem güzel olurdu rehberim sime kayıtlı sadece camera ve w.upp dosyası içindeki fotolar lazım bana
aklıma ilk mustuya tamire görütmek gelmişti oda saolsun kötü haberi vermiş :D

Berkan
27-05-2014, 14:07
google accountun acıksa telefonda yedekliyor zaten rehberinide resimler icin aynı seyleri diyemecegim öyüzden hafıza kartı forever otarafa kaydediyorm ben resimleri :)

cihant
27-05-2014, 15:27
S3 lerin kronik sorunlarinin arasinda power tusu problemi geliyor.
Benim s3 te devamlı restart atma sorunu var power tusuyla oynayinca geciyor.
Arkadaşın s3 de power bazen çalışıyor bazen çalışımıyor. Bence ilk once power
tuşunuzu kontrol ettirin.

Ome_RS
27-05-2014, 15:53
google accountun acıksa telefonda yedekliyor zaten rehberinide resimler icin aynı seyleri diyemecegim öyüzden hafıza kartı forever otarafa kaydediyorm ben resimleri :)

valla bende rutin aralıklarla pc ye aktarım yapıyorum ama son bi kaç aydır üşengeçlikten aktarmamıştım aklıma gelen basıma geldi :D

S3 lerin kronik sorunlarinin arasinda power tusu problemi geliyor.
Benim s3 te devamlı restart atma sorunu var power tusuyla oynayinca geciyor.
Arkadaşın s3 de power bazen çalışıyor bazen çalışımıyor. Bence ilk once power
tuşunuzu kontrol ettirin.

power tusu arızalı oldugunu sanmıyorum çünkü telefonu sarja bagladığımda kırmızı power lambası yanmıyor yani telefonda hiçbir sekilde enerji girişi çıkışı hareketlenme yok adeta yaşam fişi çekilmiş gibi bedeni elimde ama ruhu yok :D