PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : camdaki lekeler(su damlası)

cliocu
27-05-2014, 20:36
Araç ı yıkadıktan sonra hemen camları kurulamadığım için su damlalarının kurumuş kireç izleri oluştu.meg glass cleaner,alkollü sirke aromalı cif,limon denedim.ama hâlâ çıkmadı.bu lekelere neler yapa bilirim başka kilde denedim yine olmadı.tabiri caiz ise cam gibi yapamıyorum.yardımlarınızı bekliyorum.

Mert Safa
27-05-2014, 20:50
bende de cok vardı sirke denedim, camsil denedim, limon denedim hiç biri olmadı :)
en son gaza gelip pasta sürdüm azar azar oldu valla :)

douu
27-05-2014, 23:55
Onrcan nickli arkadasla iletişime geçip glass polish temin ederseniz cok rahat çözüme ulaşırsınız.

Faruk_Vtec
28-05-2014, 00:12
cıf'ı denedığınıze gore kosla oxı'de deneyebılırsınız :) pembe sprey olanını alıp lekelere sıkıp bıraz bekledikten sonra sünger yardımı ıle sıleceksınız eğer bu şekılde de çıkmazsa son çare 'onrcan' nıcklı arkadaş.. :)

boranaydogmus
28-05-2014, 00:29
Jilet ya da permatik yardımıyla cikarmayı deneyin bence. Camı çizmemeye gayret gösterin daha sonra camsil vs gibi kimyasallarla parlatırsınız. Geçmiş olsun.

rcbrs
29-05-2014, 06:06
Bu problem bende de vardı
Sirke ile sildim olmadı
kosla ve porçözü sulandırarak denedim zararlı olduğu için çok hızlı yaptım sonuç alamadım
sonunda isopropil alkolü yarıyarıya sulandırarak camı silince kireçler gitti

cliocu
29-05-2014, 20:55
Glass polish için makinem yok douu .elle iyi sonuç alırmıyım bilmiyorum.camsil içine ipa koydum pek fayda etmedi bende.drek olarak sirke denemedim.limon aldı zannetmiştim ama güneşe çıkınca hepsi duruyordu.polish elle uygun olursa onu deneye bilirim.jilet le çizerim camı gibime geliyor.

levent
29-05-2014, 21:00
Ben aseton ile bazı kireç izlerini çıkarmıştım, kafam güzel olmuştu o ayrı mesele ama :)

o da içinde ipa olduğu için direk ipa aramakla uğraşmadan 2 paket aseton ile halletmiştim tüm işi.