PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : rolling cilere bir soru ?

Boldenon
30-05-2014, 22:53
aracımda bir değişiklik yapıldı yazılım olarak. iki süre ölçümü yaptım aynı yol hatta aynı noktada. 60*120 3. vites te ilk ölçüm 6.39 sn ikinci 5.83 sn.
yolda hafif eğim var ancak referans olarak burayı seçtim çünkü bom boş ve kaymak gibi.

aradaki fark ise ilk ölçümdeki 25 kg civarı yakıt fazlalığı. ikinci ölçümde daha az mazot vardı. şimdi bu 0.56 sn lik iyilieşme 25 kilo eksik mazottan mı yoksa yapılan değişiklikten mi ? araç boş 1280 kg

16EC813
30-05-2014, 23:02
rollingin dayanılmaz hafifliği :D

McKrop
30-05-2014, 23:24
Aracı kim yazdı? araba manuel mi? iki ölçüm arasında vites atma saniye farkınıda göz önünde bulundurun

Boldenon
30-05-2014, 23:29
araba manuel.
vites atma yok. 3. viteste başlayıp bitiyor. 2000-4250 devir aralığı

dc_crx
30-05-2014, 23:33
bu soru işaretlerine tam anlamıyla kimseden cevap bekleme buna senin daha net karar vermen gerekiyor kg tabi ki çok değiştirir millet bu yüzden arabasını söküyor ama yaptığın iyileştirmelerde öncesi ve sonra dyno çıktısı olması şarttı

McKrop
30-05-2014, 23:35
60-120 yazdığınıza dikkat etmemişim. 1 saniye gibi bir fark hiç fena değil tabiki daha fazla güç alınabilir ama aradaki 25kglik farkın ufakta olsa payı vardır. Aracı kim yazdı?

16EC813
30-05-2014, 23:35
Aracı kim yazdı? araba manuel mi? iki ölçüm arasında vites atma saniye farkınıda göz önünde bulundurun
bu soruları pas geçiyorum ,gel ben sana rollingin tarihçesini yazacam :D

McKrop
30-05-2014, 23:38
bu soruları pas geçiyorum ,gel ben sana rollingin tarihçesini yazacam :D

Acil marş motoru lazım yolda kaldımdaaa :D:D kayboldun agaa :( sensiz emciii bomboş gözler rex arıyor yollarda

16EC813
30-05-2014, 23:41
Acil marş motoru lazım yolda kaldımdaaa :D:D kayboldun agaa :( sensiz emciii bomboş gözler rex arıyor yollarda

yarın akşam bolsütlü nesgayfe ısmalarsan MC de rexsi getiririm :D

Boldenon
30-05-2014, 23:41
bu soru işaretlerine tam anlamıyla kimseden cevap bekleme buna senin daha net karar vermen gerekiyor kg tabi ki çok değiştirir millet bu yüzden arabasını söküyor ama yaptığın iyileştirmelerde öncesi ve sonra dyno çıktısı olması şarttı

çıktı yok ama rakamları vereyim. ilk ölçüm 155 hp - 358 nm 6.39, ikincide ölçüm yapılmadı, daha doğrusu sağlıklı ölçüm yapılmadı 5.83 sn çıktı. bariz bir gidiş farkı var. özellikle 3000 devirden sonrası çok fark etti.

bana 1300 kiloda 25 kilo o kadarda fark ettirmez gibi geldi. tecrübem olmadığı için sordum sadece. teşekkürler yorumlarınız için

onn_dear
30-05-2014, 23:57
Rollinge parmak arasi terlik ve sortla gelen adam biliyorum :) ayrica ac oluyorlar genelde ;) hafifeyin yuruyun slogan bu :)

berkay_aydin
31-05-2014, 00:25
eğimde ağırlık çok farkediyor :)

slowmotion
31-05-2014, 06:41
Ölçümleri nasil yaptiniz?

Aranel Ciryatan
31-05-2014, 09:13
Rollinge parmak arasi terlik ve sortla gelen adam biliyorum :) ayrica ac oluyorlar genelde ;) hafifeyin yuruyun slogan bu :)

eraehaegjkara :hahaha: bi gün bende benzin hesabı yapıyordum. Benzinci garip garip suratıma bakıyordu.

Boldenon
31-05-2014, 20:27
Ölçümleri nasil yaptiniz?

iki denemeyi videoya kaydettim. sonrada kare kare ilerletip kronometre tuttum. iki kayıtta aynı makine ile. aynı yolda hatte aynı noktada.

guwen_ar
31-05-2014, 20:57
Abi bos ver saniyeyi hp yi bu aksam denedik gorduk senin rabid cok can yakar cok :D

Boldenon
31-05-2014, 21:03
he yav gitmiyo dediğime pişman etti beni :D

guwen_ar
31-05-2014, 21:16
he yav gitmiyo dediğime pişman etti beni :D

Aman abi bidaha gitmiyo deme millet dalga geciyosun sanar :D
Bi ara dedim acaba corsa dami bi sikinti war tutunabilseydim bari biraz iyiydi :D

Nazar degmesin abi harbi cok iyi artik her rol gecesinde sende warsin :D:D

Boldenon
31-05-2014, 21:27
kesinlikle varım :D hele bi eksikleri tamamlayayım. sabırsızlık başladı şimdi :D

_muhaRRem
31-05-2014, 21:28
RACElogic bu konuyu görse namaza başlar ...

Boldenon
31-05-2014, 21:30
RACElogic bu konuyu görse namaza başlar ...

demek istediğinizi anlamadım

_muhaRRem
31-05-2014, 21:41
demek istediğinizi anlamadım

6.39-5.83 gibi hassas değerleri driftbox dan bile alamıyoruz. Siz elinizle kronometre durdurarark nasıl aldınız bunu diyorum ?

Birgün refleksleriniz zayıf olsa kronomtereye hızlı basamazsanız . arabanız hızlandımı yavaşladımı diye düşüncekmisiniz diyorum ?

Bu iş kronometre ile olmaz diyorum daha ne diyim..

halilcakir
31-05-2014, 21:46
Küsüratları ekranda göstermesede dbnde gösteriyor ama cidden namaza başlar yani ekrandan küsüratlı süre tutmayı görse :)

Bence o fark eğimden ve yazılımdandır gerçekten bu kadar bir iyileşme varsa bile

Tutunma sorunu yaşamayan ve göreceli olarak güçsüz sayılacak araçlarda eğim çok fark eder hatta karşıdan gelen veya arkadan esen rüzgar bile fark eder yada şerit değiştirip değiştirmeme bile

guwen_ar
31-05-2014, 21:53
Yapilan bi islem oncesi ve sonrasi var ayni yol ayni egim.farkli 2 kadran var.bende olctugumde (bi kac defa) 0.50-0.60 arasi bi fark var tabikide ruzgar vs bunun cok etkisi warda zaten acilan konu bilgilenme amacli.detaylarini yazmis.

Racelogic driftbox konuyu gorse namaz kilarmis.
Sasirmamak lazim yazan kisiler hic degismiyo :icon_tup:

Boldenon
31-05-2014, 22:14
6.39-5.83 gibi hassas değerleri driftbox dan bile alamıyoruz. Siz elinizle kronometre durdurarark nasıl aldınız bunu diyorum ?

Birgün refleksleriniz zayıf olsa kronomtereye hızlı basamazsanız . arabanız hızlandımı yavaşladımı diye düşüncekmisiniz diyorum ?

Bu iş kronometre ile olmaz diyorum daha ne diyim..

Küsüratları ekranda göstermesede dbnde gösteriyor ama cidden namaza başlar yani ekrandan küsüratlı süre tutmayı görse :)

Bence o fark eğimden ve yazılımdandır gerçekten bu kadar bir iyileşme varsa bile

Tutunma sorunu yaşamayan ve göreceli olarak güçsüz sayılacak araçlarda eğim çok fark eder hatta karşıdan gelen veya arkadan esen rüzgar bile fark eder yada şerit değiştirip değiştirmeme bile

iş benim refleksime bağlı değil ki. kare kare videoyu oynatıp bakıyorum ki en az 5 er kez bakıorum. araba aynı, eğim aynı. yolun en fazla 3-5 metre hatayla aynı noktasından ve şeridinden bastım. bahsettiğim yol bom boş olan bir otoban bağlantı yolu. rüzgar yoktu iki denemedede. sadece farkı yazdım +25 kg diye.

valla sorduğuma pişman oldum. o dediğiniz cihazları bilmem. ilk defa arabamın neler yapabildiğini merak ettim ve kendimce doğru olduğuna inandığm bir yöntem buldum. iki videoyuda aynı anda oynattığımda farkı ölçmek için kronometreye ihtiyaç yok zaten.

o zaman şöyle diyeyim, 150 hp 350 nm civarı bir dizelde +25 kg yük ne değiştirir. 0-100 de mesela. veya 50-150 de

Yapilan bi islem oncesi ve sonrasi var ayni yol ayni egim.farkli 2 kadran var.bende olctugumde (bi kac defa) 0.50-0.60 arasi bi fark var tabikide ruzgar vs bunun cok etkisi warda zaten acilan konu bilgilenme amacli.detaylarini yazmis.

Racelogic driftbox konuyu gorse namaz kilarmis.
Sasirmamak lazim yazan kisiler hic degismiyo :icon_tup:

başlasın kardeşim fena mı :)

dragon07
31-05-2014, 22:19
Boyle dbn olmadan bu kusuratli sureler cikartiyorsaniz dbnye para vermeyin baskan :D

halilcakir
Pişman olacak birşey yok yanlış anlaşıldıysam affola dalga geçer vs gibi.

Kimseyle dalga geçmek değildi amacım ama yöntemin düşündüğün kadar doğru değil bence dedim.

_muhaRRem
arabana aldığın yakıt
havanın sıcaklığı
havadaki nem oranı
eğim
arabanın içine çektiği soğuk hava emişi
yağ sıcaklığın

ve dahada uzatabilirim bunların hepsi değişir benim sana söylemek istediğim.

kalıcı değerlerle ilgilen . mesela dyno mesela sende driftbox yoksa bi arkadaşından tedarik etmeye çalış.

kronometreler vs olmaz bu iş.

_muhaRRem
31-05-2014, 22:21
Boyle dbn olmadan bu kusuratli sureler cikartiyorsaniz dbnye para vermeyin baskan :D

herkes bir gün DBN alıp huzura erecek ama 5 yıl sonra ama 10 yıl sonra farketmez.

halilcakir
31-05-2014, 22:23
zamanında ben dbox diyince beni taşlıyorlardı :)

Erol
31-05-2014, 22:29
Yazılım güncellemenden, benzin farkından hatta vites atmandan bile dogabilir aradaki sn. Farkı ama 1 sn. Lik fark kronemetreye basma anında bile oluşabilir kii kronemetre ile yaptıysan olacak bir iş deil cevabı çok olan bir soru çıkıyor benim kafamda..

En azından km den 100-200 ölçenlerden deilsin :) :)

guwen_ar
31-05-2014, 22:30

Vermiyoruz zaten haci sende warsa gonderde isimize bakalim :D

Boldenon
31-05-2014, 22:40
Pişman olacak birşey yok yanlış anlaşıldıysam affola dalga geçer vs gibi.

Kimseyle dalga geçmek değildi amacım ama yöntemin düşündüğün kadar doğru değil bence dedim.
yanlış anlama yok hocam sorun yok:)

arabana aldığın yakıt
havanın sıcaklığı
havadaki nem oranı
eğim
arabanın içine çektiği soğuk hava emişi
yağ sıcaklığın

ve dahada uzatabilirim bunların hepsi değişir benim sana söylemek istediğim.

kalıcı değerlerle ilgilen . mesela dyno mesela sende driftbox yoksa bi arkadaşından tedarik etmeye çalış.

kronometreler vs olmaz bu iş.

dynolar arası fark olunca bende bu şekilde denedim.

havadaki nem vs tabiki fark edecektir.

şöyle açıklayayım;
aldığım yakıt 2500-3000 km dir aynı istasyon hatta aynı pompa
nem konusunda fikrim yok. hava sıcaklığında ise aracın göstergesine göre ikinci denemede yani kısa süre çıkanda hava 3.5 derece daha sıcak (18-14.5)
yağ sıcaklığını devamlı takip ederim, hatta genelde hep o açıktır ekranda. ikisindede hemen hemen aynı. ibre 60 ın tam üzerindeyken videoları durduruyorum. aynı anda başlatıyorum. biri 120 de iken durduruyorum. diğeri 115-116 gibi. hata nerede

herkes bir gün DBN alıp huzura erecek ama 5 yıl sonra ama 10 yıl sonra farketmez.

inşallah almak kısmet olur bana da