PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son 1 aydır karşılaştığım adware

edemirbas
31-05-2014, 14:33
Son 1 aydır kullandığım bütün bilgisayarlarda aynı reklamlar çıkıyor. 2-3 hafta önce ekranda ufak bi kutucuk çıkıyordu, geçen hafta bir sayfa açtığımda sayfa değişip başka bir siteye yönlendirildi (her sitede oluyor bu) bu hafta da sayfada biryere tıklayınca yeni sekmede bir haber sitesi açılıyor. 3 bilgisayar kullandım üçündede aynı. BU üçünün ortak tek noktası TTNET'e bağlı olmaları. Sanırım ttnet'ten bir yönlendirme var ama çözebilmiş değilim. Bunu yaşayan sadece ben de değilim, bu durumu yaşayan başkaları da var, misal:

Son zamanlarda çıkan reklam türü (SS'li) (http://forum.donanimhaber.com/m_92172866/tm.htm)

DEdiğim gibi bu bilgisayarların ortak tek yanı ttnet'ten internete bağlanmaları. Tarayıcılarda gereksiz uzantılar yok, bilgisayarlardan tekinde linux kurulu, bu yüzden virüs'e ihtimal vermiyorum. TTNET'ten geliyor sanırım bu reklamlar, bilmiyorum. Başka yaşayan varmı bu durumu? Büyük ihtimalle DNS yüzünden yapıyor bunu, düzgün bir dns'si olan varmı?

Son iki gündür yönlendirildiğim site bu:

Haber Haberleri - Sanal Dünyanın Gerçek Haberleri (http://www.sanalgaste.com/yaptiklari-seye-inanamayacaksiniz_i1793.html)

BlackGetz
31-05-2014, 18:24
Chrome kullanıosanız adblock eklentisini indir

TLH
31-05-2014, 18:25
Dns değil de Comodo Dragon adlı tarayıcıyı kullanıyorum, dnssiz youtube falan girebiliyorum. Adware reklam vs herhangi bişeyle daha henüz karşılaşmadım

KÖROĞLU
31-05-2014, 18:32
Chrome + adblock plus + spotflux ile kullanirsan youtube a da girebilirsin.

twin
31-05-2014, 22:09
Ya bende mobilden kullanıyorum arada bendede reklam çıkıyor ama sadece reklamı kapa gözüküyor reklam yeri boş kalıyor

onursumer
31-05-2014, 22:26
bilgisayarım 24 saat açık bu tarz birşeye raslamadım tt net kaynaklı ise kapatılabilir birşey olabilir

yanlış hatırlamıyorsam bu konu ile ilgili zamanında bir çalışma yapılmıştı ve onay almışlardı kullanıcılardan ilgi alanlarımız ile ilgili reklam vs gibi

Zero
01-06-2014, 02:15
Bendede çıktmaya başlamıştı son zamanlarda avast browser cleanup ile sorun çözüldü sayılır.Arada bir yine çıkıyor bi temizlik daha 3 4 gün kayboluyor yine.

edemirbas
01-06-2014, 10:51
Chrome kullanıosanız adblock eklentisini indir

İndirdim kurdum, kurduğumdan beri reklamlar karşılaşmadım, teşekkür ederim :)

bilgisayarım 24 saat açık bu tarz birşeye raslamadım tt net kaynaklı ise kapatılabilir birşey olabilir

yanlış hatırlamıyorsam bu konu ile ilgili zamanında bir çalışma yapılmıştı ve onay almışlardı kullanıcılardan ilgi alanlarımız ile ilgili reklam vs gibi

www.gezinti.com'dan bahsediyorsan ne zaman çıksa karşıma hep reddettim ama belki aileden biri kabul etmiştir, bilemiyorum

EDIT: Şİmdi gezinti.com'a girdim, annemlere ya da kardeşime falan denk gelmiş sanırım, onlar açmışlar. Büyük ihtimalle bu yüzden çıkıyordu reklamlar