PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakit azken beyaz duman ve gurultulu egzos

tahirunal
01-06-2014, 21:17
Selamlar arkadaslar 2012 model dizel c30 sahibiyim
Aracimda downpipe,yazilim,duz boru,susturucu iptali ve egr iptali gibi islemler var. Yakit az oldugu zaman rolantindeyken bile ciddi gurultulu calisiyor ve beyaz duman atiyor. Enjektorlerde sorun oldugunu dusunuyorum daha once boyle bi sorunla karsilan oldu mu? Zamanla aracimda problemler yaratir mi merak ediyorum acikcasi

ferroo
01-06-2014, 21:29
dizelmi arac benzınlımı kac km de

Met
01-06-2014, 21:33
dizelmi arac benzınlımı kac km de

dizel olduğu yazılmış zaten de, km si kaç aracın ?

Birkan61
01-06-2014, 21:35
actigi konulara bakacak olursak araba 2 - 3 ay önce 10,000 km civarındaymış :D

oğuz
01-06-2014, 21:39
enjektör ömrü sorgulanıcak sanırım km sorulduğuna göre
yakıt az derken ne kadar az mesela ? kimine göre çeyrek depo kimine göre ışığın yanmasıdır yakıtın azlığı.

bence problem enjektörde değil,aracının sistemini bilmiyorum ama yakıtı çeken-gönderen pompada sıkıntı olmalı ki enjektöre az yakıt gidip sıkıntı oluştursun.
enjektör bozuk olsa neden yakıt varken yapmasın ? vsvvsvssv
tabi bunlar bir sorgulama,ek bir fikir.huyuna git sende niye yakıtı az bırakıyorsun :D

Mr.K
01-06-2014, 21:43
bence korkulcak bişey yok mazot az olunca pompa yüksek vakum istiyo çekiyo enjektörler normal işiyo fakat yakıtta pislik+kalan su(veyahut mazot hariici maddeler sıvı diyelim) 55lt'de %4 hissediyosan son 4lt'de %85 hissediyosun bunu arabanda hissediyo benim tahmini yorumlarıım bu kadar.

tahirunal
01-06-2014, 22:18
Arac 17 binde suan
Yakit azkenden kastim isik yanarken evet :D valla genelde depom dolu olmuyor, beyaz duman vs cikarttinca iyice suphelendim

utkunoa
01-06-2014, 22:19
Sorunun yazılım kaynaklı, Yazdıklarıan bakılırsa DPF iptalinden dolayı yapılmaması gereken rejenerasyon yapılıyor. Gürültülü çalışma ile beyaz dumanın genelde başka bir açıklaması yok :)

AhmetKadir
03-06-2014, 06:01
O anlarda fan da aciyorsa o da re jenerasyon belirtisi. Benim punto da var dpf illallah ettirdi. Islem sırasında deli gibi mazot yakıyor bide akillara zarar

B.Koçer
03-06-2014, 08:43
Yazılımı dp den önce yaptırdıysan

sonra gidip yazılımı güncelleme işlemini yaptırmadıysan

yakıtın az olduğu zaman değil de ;

kendı temızleme aralıgında arac vapur olur hatta egsoz patlar gaza basınca catırdama yapar benzinli gibi bir his verir :D

bi yazılım güncelleme şart :)