PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Internet Sorunu

Faruk'S
03-06-2014, 07:19
Modemim ile yaklaşık bir haftadır cat5 kablosuyla yaptığım masaüstü bilgisayar internet bağlantım kesik.Sorun aniden oldu ancak kablosuz modem kullanıyorum ve laptopumda herhangi bi sorun yok.yani cat5 değiştirdim sorun düzelmedi başka bi masaüstünde ve laptopun lan girişinde denedim modem ile bağlantıyı kablolu kurmayı sorun devam ediyor.
Sonuc olarak başka bir modem denedim sorun ortadan kayboldu.Ne yazıkki modem kablosuz ve laptopa internet alamıyorum.

Bu sebeple bozuk olan modemimde ki arıza ne olabilir giderilebilir mi ?

Neredeyse her sene farklı sebeplerle yeni modem alıyorum alternatif bi yol var mı acaba.Masaüstü bilgisayardan kablosuz modeme bağlanmak için ne kullanabilirim ? Hazır kablosuz çalışıyorken bi de o yolu deneyeyim.

onursumer
03-06-2014, 08:29
şuan giriş seviyesi modemler 50-80tl aralığında iken tamire değmez

by.gkn
03-06-2014, 09:41
Eğer kablosuz çalışıyor ise şu aşağıdaki ürünü kullanabilirsin. Bende aynı ürün uzun zamandır var oldukça memnunum.

Dark RangeMax 150 Mbps, 5dBi Antenli, Güçlendirilmiş Yüksek Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/liste/dark-rangemax-150-mbps-5dbi-antenli-guclendirilmis-yuksek-menzilli-kablosuz-ag-adaptoru-dk-nt-wdn150hpbt6/productDetails.aspx?productId=bd303339&categoryId=103939&SKU=BD303339)

Modem içinde kullandığın cihazlar nedir tam bilemiyorum ama kimi ucuz modemler elektrik hattındaki dalgalanmalardan çok çabuk etkilenip bozulabiliyor. Bağlı olduğu prizdeki elektrik bile modemini bozuyor olabilir. Olmadı onlarıda bir kontrol ettir.