PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pd150 leon egzos onerileriniz

denizz
03-06-2014, 11:59
Aracim 2003 topsport pd150 leon pasif bi yazilim var aracimda sadec ve kutu ici k&n performans filtre bulunmakta. Hizlanmalarda ozellikle 150 ve sonrasinda katalizorden dolayi aracim geriliyor gibi. Egzos sistemim orijinal oldugu gibi katalizore varana kadar duruyor. Nasil bi sistem yapabilirim onerileriniz ?

salidogan
03-06-2014, 12:51
Dizel araçlarda kat'ı söküp krom boru yapmaktansa kat'ın içini boşaltmak daha mantıklı dizel çok sıkışmayı pek sevmez. Kat'ın içini boşalttırıp, bizim focuslarda tek son susturucu var eğer sizde de öyleyse güzel bir varex egzos yapabilirsiniz. Bu şekilde çıkış çok rahatlar ve farkı hissedersiniz. Yalnız siyah duman biraz artar ve hafif dolmuş sesi gibi bir eksoz sesi çıkar. :)

tuzemen
03-06-2014, 13:09
Dizel araçlarda kat'ı söküp krom boru yapmaktansa kat'ın içini boşaltmak daha mantıklı dizel çok sıkışmayı pek sevmez. Kat'ın içini boşalttırıp, bizim focuslarda tek son susturucu var eğer sizde de öyleyse güzel bir varex egzos yapabilirsiniz. Bu şekilde çıkış çok rahatlar ve farkı hissedersiniz. Yalnız siyah duman biraz artar ve hafif dolmuş sesi gibi bir eksoz sesi çıkar. :)

abi haklı olabilirsin fakat bende tam tersi veriler mevcut.kat içi boş susturucusuz 94 hp 210 tork veren araba kat yerine downpipe takılında 98 hp 218 tork verdi.

ferroo
03-06-2014, 13:29
demekki bu olay aractan araca degısıyo :)

Sadık Özyer
03-06-2014, 17:49
Downpipe yerine içini mi boşalttıralım ?

Onur Fatih
04-06-2014, 00:41

peki neden siyah duman artar :)

denizz
04-06-2014, 02:02
Siyaj duman artardan kastiniz katalizor sokuldugunden dolayi galiba. Ancak akabinde egzos sistemi rahatladigindan turbodaki stres de bi miktar azalacaktir. Dumanla egzos sistemi pek alakali degil ki siyah dumanin sebebi hava yakıt karisimiyla ilgili yani mazot miktarini basinc karsilamiyorsa bu olur normal. Konuma gelecek olursam 63 krom duz boru 70 downpipe sona da elimdeki remus susturucu yada varex tarzi cift agiz susturucu. Diger dusuncrm ise kati cikarip icini kirdirip takma sonda gene remus !yada diger bahsettigim egzos

douu
04-06-2014, 09:26

Katalizörün içini boşaltınca sıkışmıyor da dp yapınca mı sıkışıyor egzoz ?

Deniz en doğru yöntem eğer turbo büyütme falan olayı yoksa turbodan itibaren baştan sona 70lik düz boru yapman. En fark edilir gücü bu şekilde alırsın bana göre. Ses sıkıntısı için de Adana'da warex tarzı bişey şart :icon_tup:

Eyup Duygun
04-06-2014, 12:43
kat ıptalı orjın boru ıle ben 170-180hp gezıyordum yeterlı olur bence.

ates
04-06-2014, 13:02
1.9 TDI Tuning – Mufflerectomy, Air filter and Remap with Dyno Results | NSNP > Diesel Online Magazine and forum (http://www.nosmokenopoke.com/2013/05/1-9-tdi-tuning-mufflerectomy-air-filter-and-remap-with-dyno-results/)

fikir olsun

denizz
04-06-2014, 13:08
Katalizörün içini boşaltınca sıkışmıyor da dp yapınca mı sıkışıyor egzoz ?

Deniz en doğru yöntem eğer turbo büyütme falan olayı yoksa turbodan itibaren baştan sona 70lik düz boru yapman. En fark edilir gücü bu şekilde alırsın bana göre. Ses sıkıntısı için de Adana'da warex tarzı bişey şart :icon_tup:

Aynen haci bende 70 lik dusunuyorum orj kalacak turbo sadece ilerde intercooler buyutebilirim ***** pd150 lerde radyatorun arkasinda havalanmiyor 200 ustinde intercooler farkediyor bizzat boramda farkini gordum. 70 lik yerine 63 tarzi bisi secmemin sebebi agirlik sona varex takmayacagim varex tarzi made in rasim susturucu koyarim. :))

Eyup Duygun
04-06-2014, 13:14
oem turbomu 70lık boru ?

denizz
05-06-2014, 11:16
oem turbomu 70lık boru ?

Evet oem turbo 70 boru 70 downpipe

Eyup Duygun
05-06-2014, 12:50
Evet oem turbo 70 boru 70 downpipe

gereksız olur ılerıde buyuk turbo dusuncenız yoksa katı ıptal edın devam eıdn.180-190 hp sıkıntıolmaz.

denizz
06-06-2014, 01:02
gereksız olur ılerıde buyuk turbo dusuncenız yoksa katı ıptal edın devam eıdn.180-190 hp sıkıntıolmaz.

Orj 150 zaten 200 gunluk hale getirmek amacim orj borular yetmeyebilir korkum o sirf bu yuzdende katalizorun icini kirmak istemiyorum. Kesme bicme kat sokup duz boru cekme iside cok itici geliyor kotu duruyor. Orj gidiyor.

Eyup Duygun
06-06-2014, 12:46
Orj 150 zaten 200 gunluk hale getirmek amacim orj borular yetmeyebilir korkum o sirf bu yuzdende katalizorun icini kirmak istemiyorum. Kesme bicme kat sokup duz boru cekme iside cok itici geliyor kotu duruyor. Orj gidiyor.

Yetmeleyebılır bır ıhtımal dahılınde sozcuk.

Kendım test edıp kullandıklarımdan yola cıkarak onerıde bulundum.Fıkır benım araba sızın para sızın..ıster 70 ıster 90 100 110 dıye gıder.

denizz
28-06-2014, 09:29
1 hafta once katalizoru turbo ve diger kisimdaki vidalarini sokereke icini kirdirdim geri taktim sondaki remus susturucum durmaya devam ediyor borulama spiral degistirecegim ilerde ancak bu şekilde bi denemek istedim kaybedecek birseyim olmadigindan.
Turbo hafif hissediler sekikde daha agresif gelmeye basladi dumanim artti dogal olarak ama ses yok :) :( neredeyse hicc yok diyebilirim. Takidiktn sonra kucuk bi kurum mu emdi turbo anlamadim yoksa baska bisimi oldu bilmiyorum ama turbo sesi cok artti ve cok bagiriyor bunu yikde ve 3 bin d den sonra yapiyor .
bi kac turbocuya gosterdim ufak bisi emmis balansini bozmus olabikir dedi gittiklerimin cogu bin sorun olmaz dedi hayirlisi olsun diyip biniyoruz simdilik ):
. Turbo gelisi daha agresif ama hızlanma eskisi gibi yazilimi actirip dyno da fark belli olacaktir sanirim.