PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JB VTEC vs E46 3.28İ

vinz
04-06-2014, 21:08
bugün okuldan dönüşte hazır araba bulmuşken ilk denememi yapayım dedim .

jb vtec ;

filtre - düz boru - egzoz

3.28 ;

sadece remus egzoz var 98 model otomatik

eğlencesine yaptık ikimizin de rol drag yarış pist vs tecrübesi yok :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=A3CkwVSXq5k&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=b6GuR25Mdqg&feature=youtu.be

burakgunay
04-06-2014, 21:21
3.25 gördüğümüzde sık peşine çekinme demiştim "hadi ya" demiştin hatırladın mı :)
Maşallah kanka, vitesler zamanla ;) biraz antakya üzerinden olmuş :D

Dikkatli kullan, sana emanet ;)

vinz
04-06-2014, 21:27
3.25 gördüğümüzde sık peşine çekinme demiştim "hadi ya" demiştin hatırladın mı :)
Maşallah kanka, vitesler zamanla ;) biraz antakya üzerinden olmuş :D

Dikkatli kullan, sana emanet ;)

eyv kardeşim :) sıradaki aracı biliyosun en kısa zamanda o video da gelecek :D

burakgunay
04-06-2014, 21:28
eyv kardeşim :) sıradaki aracı biliyosun en kısa zamanda o video da gelecek :D

Hangisiymiş o?

Kanka bi dahakine, camları xenonları kapa. Vtec altı basma, mümkünse 2de 65 70 civarı :) sonuçta 2.8 makina.

Gko
04-06-2014, 21:32
Masallah 2 aracada. Bmw o jantlarla.ve otomatik olmasiyla.intihar.etmis resmen :D

ferroo
04-06-2014, 21:38
masallah jb vtec-e :)bi ara cok begenıyodum bazen goruyodum keza hala begenıyorum nazar degmesın :)

vinz
04-06-2014, 21:38
Hangisiymiş o?

Kanka bi dahakine, camları xenonları kapa. Vtec altı basma, mümkünse 2de 65 70 civarı :) sonuçta 2.8 makina.

o kadar önemli bi evrak değildi kasmadım kuzen :D

Masallah 2 aracada. Bmw o jantlarla.ve otomatik olmasiyla.intihar.etmis resmen :D

onun da arabası yeni, sıkarım diyodum da bu denli beklemiyodum . manuel-otomatik çok fark ediyomuş demek ki .

MeRtCaN
04-06-2014, 21:49
Alır almaz arabanın hakkını vermeye baslamısın valla tebrıkler

en azından evın onunde yatırmıyorsun :)

lpg tankının agırlıgını fln atarsan daha ıyı olur :)

vıteslere zamanla alısırsın zaten su an cok yavas :)

benım vıdeoları bıraz ızle :D

jb ıcın 328 fln bıraz hafıf kalır yururu saglam vtı lardandır
ama bıraz gazla sen motoru ay son 1 senedır motor sagırlasmıs olabılır :)

oğuz
04-06-2014, 21:54
vitesler baya yavaş kalmış zamanla alışırsın ona gerçi maşallah

vinz
04-06-2014, 21:57
Alır almaz arabanın hakkını vermeye baslamısın valla tebrıkler

en azından evın onunde yatırmıyorsun :)

lpg tankının agırlıgını fln atarsan daha ıyı olur :)

vıteslere zamanla alısırsın zaten su an cok yavas :)

benım vıdeoları bıraz ızle :D

jb ıcın 328 fln bıraz hafıf kalır yururu saglam vtı lardandır
ama bıraz gazla sen motoru ay son 1 senedır motor sagırlasmıs olabılır :)

çok sağol abi, pis giydiriyosun yalnız ahahha :D

sıkıntı yok halledicez hepsini inşallah, izledim senin videoların hepsini zaten maşallahın var :) senin videonu çekmişliğim bile var enkada :D

burakgunay
04-06-2014, 22:01
Yaşın 30, hala tüm dünyan 160 hp ön çeker bi arabadan ibaret. Diyecek başka bişeyim yok, aynı paydalarda insanlar değiliz.

Varsa ankarada aynı şekilde vtec deneyelim, görelim motoru nasıl.

Unutmayın ki her vtec kullanan, koşturmak zorunda değil. Ben arabamın canını alıp sıkıştırmadığım için burak bugün arabaya aşık. Neyse konuya yazmıcam artık, sana da vtecinle mutluluklar. 50 yaşına falan geldiğinde dertleşirsin arabanla, çünkü dostun olmayacak bence.

MeRtCaN
04-06-2014, 22:41
Aynen dostum birde pcx var 11 hp onu eklemeyi unutmusun :)

burakgunay
04-06-2014, 22:42
Heee whatsappta da aynılarını diyosun zaten 11 hp falan ;) sen bu kadarsın.

MeRtCaN
04-06-2014, 22:42
çok sağol abi, pis giydiriyosun yalnız ahahha :D

sıkıntı yok halledicez hepsini inşallah, izledim senin videoların hepsini zaten maşallahın var :) senin videonu çekmişliğim bile var enkada :D

Face e ekledim link Atsana videonun merak ettim :)

Mikrop_Ali
04-06-2014, 22:45
Burak Mertcan abi senın arabanı kotulemek amacıyla yazmamıs sadece sana bıraz kızmıs bız ara sıra konusuyoruz kotu bısey dedıgı dusundugu yok araba senın tamam ıstedıgını yaparsında . O arabaya emek verdı gıttı aldı fılan yazık oldu lpg olayı dıye uzuluyodu sadece ;)

burakgunay
04-06-2014, 22:48
Burak Mertcan abi senın arabanı kotulemek amacıyla yazmamıs sadece sana bıraz kızmıs bız ara sıra konusuyoruz kotu bısey dedıgı dusundugu yok araba senın tamam ıstedıgını yaparsında . O arabaya emek verdı gıttı aldı fılan yazık oldu lpg olayı dıye uzuluyodu sadece ;)

Diyecek bişey yok Orhan abi. Şu sitede bilmem kaç yüz mesajım var. Tek tek okuyun, kimseye bir tersliğim saygısıylığım olmadı. Her şey araba vs değil. 30 yaşında adam bana whatsapptan seni ******* 160 hp anladın sen onu, silmezsen siteden attırırım yazıyosa vs zaten mevzu kapanmış. Sokayım arabaya nedir ki araba? Kusura bakmayın da o işler öyle değil. Kim kimi napıyo belli olmaz, abi dediğimiz adam. Mevzuya bak. Konuya son postumdur.

MeRtCaN
04-06-2014, 22:50
Bana zorla küfür yazdiracaksin burak

Zorla :) baska bisi demiyorum sana

burakgunay
04-06-2014, 22:51
Yazdıklarımda küfür ettiricek bişey yok. İşinize gelmeyince küfür de mi?

serkanokan
04-06-2014, 22:53
Burak,
Öncelikle Mertcan abi olmasaydı o arabaya sen de binemeyecektin çünkü o arabayı bana aldıran, herşeyiyle bana ve arabaya kefil olan,o arabanın pazarlığını bitiren adamdır kendisi. Sonrasında sen o arabaya lpg taktığında en çok üzülenlerden biri de inan ben oldum. Arkadaş ortamında da sık sık dile getirdim böyle olacağını bilseydim satmazdım diye. Ha sonucuna bakacak olursak mal senin malın, istediğini yapmak da en tabii hakkın. Ama insan zamanında verdiği emekleri, harcadığı paraları aklına getirip sonrasında tüp takıldığını duyuca da beyninden vurulmuşa dönmüyor değil.
Sana da çok yardımı oldu Mertcan abinin, o da arabanın o halde olmasına sitem etmiş, yazdığın mesajla emeğine saygısızlık etmişsin.
Mertcan abi 50 değil 70 yaşına gelse de ben onun dostu olarak kalacağım, hakkını da ödeyemem.

burakgunay
04-06-2014, 22:58
Burak,
Öncelikle Mertcan abi olmasaydı o arabaya sen de binemeyecektin çünkü o arabayı bana aldıran, herşeyiyle bana ve arabaya kefil olan,o arabanın pazarlığını bitiren adamdır kendisi. Sonrasında sen o arabaya lpg taktığında en çok üzülenlerden biri de inan ben oldum. Arkadaş ortamında da sık sık dile getirdim böyle olacağını bilseydim satmazdım diye. Ha sonucuna bakacak olursak mal senin malın, istediğini yapmak da en tabii hakkın. Ama insan zamanında verdiği emekleri, harcadığı paraları aklına getirip sonrasında tüp takıldığını duyuca da beyninden vurulmuşa dönmüyor değil.
Sana da çok yardımı oldu Mertcan abinin, o da arabanın o halde olmasına sitem etmiş, yazdığın mesajla emeğine saygısızlık etmişsin.
Mertcan abi 50 değil 70 yaşına gelse de ben onun dostu olarak kalacağım, hakkını da ödeyemem.

Sen önce benim hakkımı öde, arabayı alıcam dediğin zaman ben sözünü senet bilip kapora bile almadan 2 ay binmeden yatırdım arabamı emanettir artık diye, zahmet edip de kardeşim alamıyorum kusuruma bakma bile demedin. Yazıp çizmek kolay.

Harbi son post. Cümleten iyi geceler.

vinz
04-06-2014, 22:59
burak da benim gibi takıntılı biri arabaya nasıl baktığını ben biliyorum . arabayı başkası alsaydı buraktan iyi bakamazdı belki başkası lpg takmazdı gazlardı jb nin daha fazla videosu vs olurdu daha da tanınırdı ama şu anki gibi temiz kalmazdı . hala daha bana mesaj atar suyunu kontrol et köpükle yıkama diye . bazısı karşısına geçip izler bazısı gazlar yükler herkesin stili farklıdır . mertcan abi de arabaya kötü bir şey söylemedi aksine iyi dileklerde bulundu sağolsun . lpg takılmasına üzülüp sitem etmiş çünkü arabada emeği var . bu araba başkasında olsaydı lpg taktırmış olsaydı züksen almazdım, ben satıp başkası lpg taktığında da bilmediğim için ben de üzülürdüm mertcan abi gibi... lpg de vtec bile açılmadığını bildiğim için aldım . sıkıntı yok inş daha fazla uzamaz konu .

serkanokan
04-06-2014, 23:05
Sen önce benim hakkımı öde, arabayı alıcam dediğin zaman ben sözünü senet bilip kapora bile almadan 2 ay binmeden yatırdım arabamı emanettir artık diye, zahmet edip de kardeşim alamıyorum kusuruma bakma bile demedin. Yazıp çizmek kolay.

Harbi son post. Cümleten iyi geceler.

Sen kimsin de bende hakkın olacak?
Sen arabayı contasını yaktığın,muayenesini yaptırmadığın için mi çıkartmadın yoksa bana verdiğin sözden mi?
Ben sana bir aya kadar işim netleşecek dedikten 5 hafta sonra haber verdim alamayacağım diye.
Abi bana vites atmayı öğret, bu arabayı kullanmayı öğret diye arayıp duruyodun, geldiğin yeri çabuk unutmuşsun aslanım, geldiğin yere geri dön şimdi hadi bakayım.

MeRtCaN
04-06-2014, 23:07
Vinz burak :)
O arabayi ilk sahibinden benim sayemde aldı bora
19 bin tl ye :)
Daha sonra komple boyası yapıldı döşemesi yapıldı
Is emirlerini acın bakın servis danışmanı kimmiş :)
Hondata bağladık özgune ayarını yaptırdım
Daha sonra 20 bin tl ye Uğur'a sattık Kayseri
Nasıl bir araba olduğunu bildigim icin baktirnadan
Gittik 26 bin tl ye geri aldık
Kendi sattığım rpf1 leri aldık
Araba hediyesi kendi bi xenon farlarimi verdim
O arabanın icinden dışına her noktasında benim emegim var
Kendi arabam gibi uğraştım kısacası

Daha sonra burak ile tanıştık araba arıyordu
Vti önerdim
Durumunu ayarladı aldı
Orjinal yay gerek dedi 100 tl ye verdim
Muayene ye gideceğim dedi
Kendi farimi soktum verdim arkada bi sagol bile demedi
Conta yandı dedi yapabilecek en iyi usta ile tanıştırdım
2000 tl ye çıkacak isi yarı parasına yaptırdı
Hep fikir verdik suçlu ben oldum

Bundan sonra kimseye yardım da etmem öneride de bulunmam
Alan memnun satan memnun hayırlısı ile binin kulanin insallah

Mikrop_Ali
04-06-2014, 23:13
Mertcan abı sınırlendırırsen kufur eder kızar bızede kufur edıyo kızıyo bunda garıplık yok sadece ıyı tanımak lazım o zaman anlarsın ıyı nıyetlı oldugunu. Halen arasıra jb nın fotosunu atar cok guzel yazar maasallah vtece

rebeloghy
04-06-2014, 23:29
İzmir'de duymuştum ilk kez tüplü vti , bu araç izmire geldi mi hiç ?

vinz
04-06-2014, 23:32
Vinz burak :)
O arabayi ilk sahibinden benim sayemde aldı bora
19 bin tl ye :)
Daha sonra komple boyası yapıldı döşemesi yapıldı
Is emirlerini acın bakın servis danışmanı kimmiş :)
Hondata bağladık özgune ayarını yaptırdım
Daha sonra 20 bin tl ye Uğur'a sattık Kayseri
Nasıl bir araba olduğunu bildigim icin baktirnadan
Gittik 26 bin tl ye geri aldık
Kendi sattığım rpf1 leri aldık
Araba hediyesi kendi bi xenon farlarimi verdim
O arabanın icinden dışına her noktasında benim emegim var
Kendi arabam gibi uğraştım kısacası

Daha sonra burak ile tanıştık araba arıyordu
Vti önerdim
Durumunu ayarladı aldı
Orjinal yay gerek dedi 100 tl ye verdim
Muayene ye gideceğim dedi
Kendi farimi soktum verdim arkada bi sagol bile demedi
Conta yandı dedi yapabilecek en iyi usta ile tanıştırdım
2000 tl ye çıkacak isi yarı parasına yaptırdı
Hep fikir verdik suçlu ben oldum

Bundan sonra kimseye yardım da etmem öneride de bulunmam
Alan memnun satan memnun hayırlısı ile binin kulanin insallah

abi emin ol arabaya yaptıklarını geçmişini emeğini biliyorum ve burak da çok kez anlattı bana . bundan dolayı lpg taktırmasına sitem etmen normal yukarda da yazdığım gibi başkası taktırsa arabayı bilmesem kesinlikle almazdım burak da bilir bunu . dolayısıyla sen de bilmediğin için kızmış olabilirsin . ancak olayın içinde araba dışında bazı şeyler var . ve bunu siz burda tartışırken burağın ban yemesi ( konuyu uzatmamak için mi artık nedir bilemiyorum ) burağın içinde bulunduğu durumun kısa bi özetidir . kimse küfür etmemiştir kimse hakaret etmemiştir böyle durumlarda banlanacak kişi rütbeye göre mi belirlenmektedir ? eğri oturup doğru konuşacaksak açık bir kankacılık olduğu bellidir . herkese iyi akşamlar .

zekky
04-06-2014, 23:55
Mertcan abinin emekleri benim arabamdada çok,
Herzaman bi telefonumla yardımıma koştu hiç karşılıksız saatlerce uğraştı ve nezaman olsa bi telefon kadar uzağımda bunu bilmek kadar güzel birşey varmı?
Ve bu adamla benim geçmişten gelen hiçbir muhabbetim yoktu 1 senedir Ankarada tanıdım.
Benden hiçbir çıkarı olmayıp sadece yararı dokunan bir insan, 90 yaşınada gelse vteciyle değil çıkar Mersin'den gelir dertleşirim onunla.
Birgün birşey için kızıp küfür bile etse tartışsak bile abimdir der gider gönlünü alırım.
Burak seni tanımam, ancak ayanlar amortisör konusundada gördüm biraz tez canlısın , bence biraz otur düşün belki farketmediğin biryerde bir hata yapmışsındır sitem olarak kızmıştır Mertcan abi kırgınlığını bil diye sataşmıştır konu buralara gelmiştir belki bir özrün herşeyi silecektir.
Mertcan abi gerçekten kaybedilmemesi gereken içinde kötülük olmayan değerli bir dost, abi bana göre.

Şahan
05-06-2014, 13:30
mertcan ile yaklaşık 9 senedir tanışırız..bugüne kadar ne dediysem ne istediysem elinden gelenin hep daha fazlasını yapmaya gayret etmiştir..sadece araba mevzularında değil her konuda..hakkında söylenen her negatif söz bana göre sadece subjektifliktir..gerçeği yansıtmaz..