PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot Satelis 250 ABS Kullanıcısı var mı?

Maxiboost
05-06-2014, 13:08
arkadaşlar aranızda peugeot satelis 250 abs kullanan var mı? konfor ve frenleriyle ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Sağa sola gitmeye absli 2. el uygun fiyatlı bir 250cc maxiscooter almayı düşünüyorumda. En önemli kriterim konforve yakıt ekonomisi.

Maxi
05-06-2014, 13:13
e hani yamaha alıcaktın?

satelis benim motorun (piaggio xevo 250i) aynısını kullanıyor bildiğim kadarı ile
yani çok iyi ve ekonomik bir motor
kasa da benzer ama bana göre biraz çirkin

birazcık servis durumlarını araştır bence

Shadow_Dancer
05-06-2014, 14:05
Kardesim agabeyimde var bende çokça haşır neşir oldum.

Malzeme kalitesi oldukca guzel, uzerinde ki motor piaggio diye biliyorum.. Performansi cok tatminkar, birader her gün 50km yol yapiyor.. Bagaj kullanimi cok rahat.. Oldukca derin bi bagaji var, full face kask (XL) mont ve hatta bi market torbasi sigiyor.. Frenleri cok guzel , abimde ki abs model.. Citygrip taktirdi onlarla beraber durusu cok guvenli oldu abs ile beraber..

Tek elestirecegim noktasi tipi, ben pek begenmiyorum.. Ama bu is tercih meselesi.. Bana kalirsa sym ve kymcolara oranla daha kaliteli bi makine.. Servis agi gayet etkin bakimlari da cok tutmuyor..

Gecenlerde maslakta ki servisten fotograf gondersi birader adamim biri 80k bakimina gelmis.. Motor sifir gibi duruyordu :)

Kisacasi alinacak motor kardesim..

Edit: birader 110 kilo, artci olarak ben biniyorum 100 kg civariyim ona ragmen asiri bi bayilma vs olmuyor..

Schumi
05-06-2014, 21:55
Bende metropolis modeline bayılıyorum ama ciddi pahalı. :)

Maxiboost
06-06-2014, 11:06
e hani yamaha alıcaktın?

satelis benim motorun (piaggio xevo 250i) aynısını kullanıyor bildiğim kadarı ile
yani çok iyi ve ekonomik bir motor
kasa da benzer ama bana göre biraz çirkin

birazcık servis durumlarını araştır bence

Planlar sürekli değişiyor abi ne biçim ikilemmiş şu yaşadığım :D Evde hali hazırda büyük bir motor var. Haftasonlarında onu kullanmaya karar verdim zaten yatıyor kenarda. Birde 100cc vardı amcama aldığımız rahatsızlanınca o kullanamadı o duruyodu evde. Trafikte çok sorun oluyor ufaklığından dolayı. Yakın yerlere gitmek için, şehir içine girmek için 250cc cüsseli bi motorsiklet almaya karar verdim. Durum böyle olunca 13.800 gidipte vermenin bi anlamı yok. 2012 model abs li satelis var birtane sahibinden de 9.500tl demişler sym alacağıma absli peugeot alırım diye düşündüm. Bursa piaggio serviside tanıdığımız o yüzden problem yaşamam herhalde mekanik aksamla ilgili.

Kardesim agabeyimde var bende çokça haşır neşir oldum.

Malzeme kalitesi oldukca guzel, uzerinde ki motor piaggio diye biliyorum.. Performansi cok tatminkar, birader her gün 50km yol yapiyor.. Bagaj kullanimi cok rahat.. Oldukca derin bi bagaji var, full face kask (XL) mont ve hatta bi market torbasi sigiyor.. Frenleri cok guzel , abimde ki abs model.. Citygrip taktirdi onlarla beraber durusu cok guvenli oldu abs ile beraber..

Tek elestirecegim noktasi tipi, ben pek begenmiyorum.. Ama bu is tercih meselesi.. Bana kalirsa sym ve kymcolara oranla daha kaliteli bi makine.. Servis agi gayet etkin bakimlari da cok tutmuyor..

Gecenlerde maslakta ki servisten fotograf gondersi birader adamim biri 80k bakimina gelmis.. Motor sifir gibi duruyordu :)

Kisacasi alinacak motor kardesim..

Edit: birader 110 kilo, artci olarak ben biniyorum 100 kg civariyim ona ragmen asiri bi bayilma vs olmuyor..

artışla rahatça çıktığı max sürat ne oluyor bro? bir de sadece sürücü ile ne kadar hıza zorlanmadan çıkıyor. Millete soruyorum 140 yapıyorum diyo videosunu izletiyo 130-140 arası otur çay iç :D çok konforlu cihaz diyorlar bilemedim :)

Shadow_Dancer
06-06-2014, 11:19
Kanka 140'ı rahat görüyor makine,yani bizimkinin rodajı felan düzgündü.. Artçıyla da 130 civarına geliyor rahatça.. Zaten 250 makinenin cigeri belli... O sınıfın hayvanı DAelim S3 Advance.. Fena gidiyor..

YAkıt ekonomisi, malzeme kalitesi, konforu güzel.. Tipini begeniyorsan tercih edebilirsin bence..

Maxiboost
06-06-2014, 15:51
Kanka 140'ı rahat görüyor makine,yani bizimkinin rodajı felan düzgündü.. Artçıyla da 130 civarına geliyor rahatça.. Zaten 250 makinenin cigeri belli... O sınıfın hayvanı DAelim S3 Advance.. Fena gidiyor..

YAkıt ekonomisi, malzeme kalitesi, konforu güzel.. Tipini begeniyorsan tercih edebilirsin bence..

biriyle daha konuştum şehir için 24 kuruş yakıyor dedi :) ne biçim ikilemdir bu yaa clio ile 21kr yakıyorum şehir içi ztn ehehe