PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tablet ve telefondaki goruntuyu tv ye aktarmak ?

HaKo
08-06-2014, 21:46
Arkadaslar wireless ozellogi olan lg smart tv imvar

Android tablet ve telden, iphonedan falan goruntuyu tv ye kablosuz olarak baglamaninbir yolu varmi

Met
08-06-2014, 21:49
Benim de böyle bi sorunum var.

Asus tabletteki görüntüyü Samsung Smart TV ye kablosuz nasıl aktarabilirim ? Yardımcı olabilecek birisi var mı ?

blow07
08-06-2014, 21:51
konuyu takipteyim (galaxy s5 android.)

MK8800
08-06-2014, 21:57
S4 ve S5 için screen mirroring yardımıyla aktarabilirsiniz . Önce televizyondan sonra da telefondan bu özelliği aktif hale getirirseniz , otomatik olarak bağlantı sağlanıyor

Bu link de faydalı olacaktır .

http://www.youtube.com/watch?v=Cgv7kXarCEM

Birkan61
08-06-2014, 21:59
Benim telefonda video acikken üstte tv işareti var ona tiklayinca görüntüyü direk tv'ye veriyor :)

Samsung Note 1 kullanıyorum bu arada

HaKo
08-06-2014, 22:02
Benim telefonda video acikken üstte tv işareti var ona tiklayinca görüntüyü direk tv'ye veriyor :)

Samsung Note 1 kullanıyorum bu arada

Boyle birseyin olmasi icin tv yi tele baglaman lazimki bnde onu soruyorum ztn

Oyle bi yazmissinki vahiyle gorumtu aktariyor tel sanki :)

Edit :bilgi yinede ise yaradi youtubede yapiyo bnm tab
Ette ayni seyi ama you tube uzerinden ayni videoyu acti sadece goruntu aktarma sayilmaz bu yani

hsyn
08-06-2014, 22:13
Boyle birseyin olmasi icin tv yi tele baglaman lazimki bnde onu soruyorum ztn

Oyle bi yazmissinki vahiyle gorumtu aktariyor tel sanki :)

Edit :bilgi yinede ise yaradi youtubede yapiyo bnm tab
Ette ayni seyi ama you tube uzerinden ayni videoyu acti sadece goruntu aktarma sayilmaz bu yani

Sony ve samsung tv lerde ayni kablosuz aga bagli olmasi yeterli baglanti icin.
Lg de de ayni mantik olmasi lazim.
Ayni aga baglandiktan sonra tablette yuklu videoyu izlerken yukarida bahsedilen uzerinde kablosuz sinyali gozuken tv isaretine basardaniz aktarmasi lazim

Sert@ç
08-06-2014, 22:18
Apple urunleri icin kesinlikle apple tv
Cok guzel calisiyor

Met
08-06-2014, 22:26
Ayni aga baglandiktan sonra tablette yuklu videoyu izlerken yukarida bahsedilen uzerinde kablosuz sinyali gozuken tv isaretine basardaniz aktarmasi lazim

yalnız benim televizyon ağ a kablo ile bağlanıyor, wireless ile bağlanmak için adaptör gerekiyormuş. Kablo ile bağlı olduğu için mi tabletten görüntüyü aktaramıyorum ?

hsyn
08-06-2014, 22:28
yalnız benim televizyon ağ a kablo ile bağlanıyor, wireless ile bağlanmak için adaptör gerekiyormuş. Kablo ile bağlı olduğu için mi tabletten görüntüyü aktaramıyorum ?

Farketmez o sekilde de almasi lazim.

HaKo
08-06-2014, 22:34

Bluetoothla cihazi eslestirdim telden ve aktarimi yaptim ama sadece ypu tube ve kayitli videolarda ise yarior ben her goruntuyu almak istiyorum vwya tablet ekranini gormek bu mumkun degilmidir ?

hsyn
08-06-2014, 22:44
Bluetoothla cihazi eslestirdim telden ve aktarimi yaptim ama sadece ypu tube ve kayitli videolarda ise yarior ben her goruntuyu almak istiyorum vwya tablet ekranini gormek bu mumkun degilmidir ?

Bildigim kadariyla her goruntu aktarilmiyor. Tablet/telefon samsung ise yukarida bi arkadasin bahsettigi screen mirroring i deneyebilirsin.
Ayrica chromecast denen aletle web sitesi, fotograf, ses, video gibi seylerin aktarimini da yapabiliyorsun. (Apple/android/windows farketmez)

Aktarmak istedigin ozel bi icerik varsa onun uzerinden konusalim ama direk tabletteki her goruntuden bahsediyorsak bildigim bukadari.

HaKo
08-06-2014, 22:46
Enazindan application videolarini aktarsam yeter kanal d star appleri gibi.

Tabi birde tam tersi var olayin tv nin goruntusunu tablete almak istesek ?

hsyn
08-06-2014, 22:57
Enazindan application videolarini aktarsam yeter kanal d star appleri gibi.

Tabi birde tam tersi var olayin tv nin goruntusunu tablete almak istesek ?

App uzerinden aktarma konusunu bilemiyorum. Web sitesi uzerinden izlenebilir belki (smart tv web tarayicisindan)

Tv den tablete aktarmayi bildigim kadariyla vestelin bi modeli yapiyodu.
Diger smart tv lerin boyle bi ozelligi oldugunu duymadim hic.

derece43
08-06-2014, 23:26
Tabletten TV ye mantıklıda Tv den tablete ne aktaracaksınız ilginç buldum.. Allshare smartshare screenmirror uygulamaları ile yapılıyor direk TV nin özelliğini açıp eşleştirin wirelsstan..

onursumer
08-06-2014, 23:42
birçok tv de kablosuz goruntu aktarımı yapabilirsiniz

ilk dlna olarak tanıtıldı bu ki televizyonların %99 unda var tek şart iki cihazda aynı ağ uzerinden internete bağlı olması yeterli

android cihazlarda bunu rahatlıkla yapabilirsin

apple için ise appletv kesin ve muhteşem çozum goruntu aktarimi çok basit ve kullanışlı

HaKo
09-06-2014, 14:33
Tabletten TV ye mantıklıda Tv den tablete ne aktaracaksınız ilginç buldum.. Allshare smartshare screenmirror uygulamaları ile yapılıyor direk TV nin özelliğini açıp eşleştirin wirelsstan..

tv içerdeyken mesela odamda tabletten TV izleyebilmek gibi mesela. İlginçlik bir şey yok.

HaKo
09-06-2014, 14:34
birçok tv de kablosuz goruntu aktarımı yapabilirsiniz

ilk dlna olarak tanıtıldı bu ki televizyonların %99 unda var tek şart iki cihazda aynı ağ uzerinden internete bağlı olması yeterli

android cihazlarda bunu rahatlıkla yapabilirsin

apple için ise appletv kesin ve muhteşem çozum goruntu aktarimi çok basit ve kullanışlı

Onur bu dediğini yaptım ama olmuyor smartshare i açıyorum orda da cihazı görmüyor TV

Met
09-06-2014, 14:40
Allshare mesela asusun marketinde yok.

samsung ta olan uygulamayı, asus ta bulamıyorum.
asus ta olan uygulamayı, samsung ta bulamıyorum.

en son artık dedim kablolu bağlıyım bari.

tabletim Asus memo pad 8
tv ye görüntüyü aktarmak için hangi kabloyu almam gerekir ?

HaKo
09-06-2014, 14:43
aynen LG de telefon için yapmış bi kaç uygulama tablette yok. Kısacası ANDROID sucks.

Ogedov
09-06-2014, 14:50
Apple tv de yurdum kanallarını izleyemiyor olmak sıkıntı illaki bilgisayar bağlayacaz dimi? Herhangibir app filan varmı tiviyo filan gibi?

hsyn
09-06-2014, 15:23
Allshare mesela asusun marketinde yok.

samsung ta olan uygulamayı, asus ta bulamıyorum.
asus ta olan uygulamayı, samsung ta bulamıyorum.

en son artık dedim kablolu bağlıyım bari.

tabletim Asus memo pad 8
tv ye görüntüyü aktarmak için hangi kabloyu almam gerekir ?

Allshare samsungun kendi tableti için ürettiği bir uygulama olduğu için asusun marketinde olmaması normal.

İstediğin bağlantı kablosu mhl kablo olarak geçiyor. Orjinal/yan sanayi birçok markanın alternatifleri var piyasada.

MTK
09-06-2014, 15:51
LG tv olarak 47la660 s diye bir model aldım geçen sene; aynı ağ üzerinden wıreless olarak samsung telden yada tabletten foto ,videoyu izleyebiliyorum ,tv olarak aktarmayı hiç denemedim ama dizi ,film vs şeyleri direk izlenebiliyor güzel bir uygulama bence .

cgnozdmr
09-06-2014, 16:02
Apple urunleri icin kesinlikle apple tv
Cok guzel calisiyor

her hangı bır sey ındırmemıze gerek var mı baktım bıraz ama bulamadım nasıl aktıf edıyoruz?