PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandirmadan gelen ses

efesbright
10-06-2014, 12:15
arkadaşlar tekrar merhaba,

biliyorsunuz geçen gün aracımda ki titreme sorununu giderdim.

yine bizim peugeot masraf çıkarmasa olmuyor çok sıkıldım bu lanet arabadan allah kimsenin başına peugeot vermesin :)

araçta klima yada havalandırma hiç farketmez açtığımda torpido altında bir fan var sanırım o fan bi yere sürtüyor sanırım. dün başıma geldi durduk yere. yanık kokusu geliyor fan sürttükçe. sürtme sesini gayet iyi duyuyorum. hızlı döndükçe plastiği yakıyor. Bu ne nedir arkadaşlar nedir nasıl tamir olur bilginiz varmı?

muratburunce
10-06-2014, 12:44
arızanın nerden olduğunu tespit etmişsin niye olabileceğini yazmışsın illa birinin orayı aç bak demesinimi bekliyorsun? açıp bakamam ben anlamam diyosanda ustaya götür buraya yazdıklarını ona anlat sana çözümü nakit olarak belirtir...

efesbright
10-06-2014, 12:54
kardeş burası paylaşım platformu değilmi ? madem ortalığı karıştırcan cevap yazma o zaman.

öğrenmek istediğim neden olduğu, ne kadara mal olacağı, nerde yaptırabileceğim? sorun önemli birşeymi ? daha önce başına gelen varsa problemi nasıl çözdü? belki zamanım yok ustaya gidecek? haftanın 6 günü çalışıyorum. yapabilirsem kendim yaparım belki çok basit birşeydir? forum dediğin insanların paylaşımlarla sorunlarını çözebilmesi ve başka biri bu problemi yaşarsa onada örnek olmaktır.

forumun ne amaçla kullanıldığını bilmeyen vasıfsız arkadaş gereksiz ortalığı germenin anlamı yok.

Yiğit G.
10-06-2014, 15:24
arızanın nerden olduğunu tespit etmişsin niye olabileceğini yazmışsın illa birinin orayı aç bak demesinimi bekliyorsun? açıp bakamam ben anlamam diyosanda ustaya götür buraya yazdıklarını ona anlat sana çözümü nakit olarak belirtir...

hocam böyle yapmaya gerek yok... Arkadaş merak etmiş sormuş... Daha yapıcı şekilde cevap vermemiz gerekir birbirmizin kalbini kırmadan... Bak aynı şekilde sende sormuşsun

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/128475-honda-civic-16ies-sorun.html

şanzıman ısınıyor nedne olabilir demişsin orda sana kimse "ısınan yer belli ne olabileceginide tahmin de etmişsin aşagı yukarı , aç kendin bak bakamıyorsanda götür ustaya buraya yazdıklarını ona anlat" dese sende alınırdın değilmi ? Gerek yok böyle seylere yaw kırmayalım birbirimizi..

MeRtCaN
10-06-2014, 15:26
polen fıltren tıkanmıs olabılır bu yuzden ses gelıyor olabılır

15 20 tl polen usta para almak takmak ıcın

muratburunce
11-06-2014, 08:29
kardeş burası paylaşım platformu değilmi ? madem ortalığı karıştırcan cevap yazma o zaman.

öğrenmek istediğim neden olduğu, ne kadara mal olacağı, nerde yaptırabileceğim? sorun önemli birşeymi ? daha önce başına gelen varsa problemi nasıl çözdü? belki zamanım yok ustaya gidecek? haftanın 6 günü çalışıyorum. yapabilirsem kendim yaparım belki çok basit birşeydir? forum dediğin insanların paylaşımlarla sorunlarını çözebilmesi ve başka biri bu problemi yaşarsa onada örnek olmaktır.

forumun ne amaçla kullanıldığını bilmeyen vasıfsız arkadaş gereksiz ortalığı germenin anlamı yok.

hocam böyle yapmaya gerek yok... Arkadaş merak etmiş sormuş... Daha yapıcı şekilde cevap vermemiz gerekir birbirmizin kalbini kırmadan... Bak aynı şekilde sende sormuşsun

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/128475-honda-civic-16ies-sorun.html

şanzıman ısınıyor nedne olabilir demişsin orda sana kimse "ısınan yer belli ne olabileceginide tahmin de etmişsin aşagı yukarı , aç kendin bak bakamıyorsanda götür ustaya buraya yazdıklarını ona anlat" dese sende alınırdın değilmi ? Gerek yok böyle seylere yaw kırmayalım birbirimizi..

eyvallah kusura bakmayın biraz ters olmuş yazdılarım şimdi okuyunca fark ettim :icon_tup:

efesbright
11-11-2016, 16:58
bu sorunda çözüldü arkadaşlar, maalesef sanayiye gidince ustaya götürünce sorun çözülmüyormuş :) ses sistemini sökerken farkettik, torpidonun üzerine koymuş olduğumuz crossover kayarak havalandırma fanının içine girmiş. ve fan sürekli crossover'a sürtüyormuş :) işin tuhaf kısmı crossover biraz sıyrılmış ama lanet olası çelik yapıda olduğu için sorunsuz çalışıyor :))

ouzs
11-11-2016, 17:56
2014 yılından beri yeni mi çözüldü bu olay.. :D

B.Koçer
11-11-2016, 17:58
2014 yılından beri yeni mi çözüldü bu olay.. :D

Hemen nalet peugeot oldu araba bende ona takıldım :D yapmayın bence ses sıstemını yapan dayının da sucu var peugeot un sucu yok hahaha :D