PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Latitude piston aşa :)

borina57
11-06-2014, 20:35
slm arkadaşlar 2011 model arkadaşımın latitude 1.5 Dci aracı var.araç yağ eksiltiyor,1000 km de yaklaşık 1.5lt.
servise gittik; servistekiler pistonlardan olabileceğini söyledi.motoru açmadan bilemeyiz falan dediler.bi jel getirteceklermiş 2 gün sonra.bu jel uygulamasıyla belki düzelebilirmiş.
düzelmez ise motorun açılıp eğer sorun pistonlarda değil ise garanti kasamına girdiğini, fakat sorun pistonlarda ise kaçak yakıttan ötürü garanti kapsamına girmeyeceğini 8-10 bin tl arası bir masraf çıkacağını söylediler.

şimdi arkadaşlar bizim zaten kaçak yakıt kullanma bigi bir şeyimiz yok.servisin dediği aracın daha önce şırnakta kaydı olduğunu ve orda kaçak yakıt kullanmış olabileceklerini öne sürerek bize sorun pistonlarda çıkarsa garantiye almayız dediler.
tabi bize çok saçma geldi.olay bundan ibaret...
daha önce bu tür birşey başına gelen ve bize bir tavsiye verebilecek olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz.
sinoptan yazıyoruz.aracı sinopta servis harici güvenip verebileceğimiz bir yer yok.
sorun pistonlardan çıkarsa büyük şehirlerde bu işin maliyeti bize ne kadar tutar.
bu konularda bize yardım ederseniz çok seviniriz şimdiden teşekkürler :)

Birkan61
11-06-2014, 20:41
Merhaba, bizde dacia duster var yine Dci motor

aynı motor değildir belki alakasıda yoktur ama yinede yazayım dedim

Bizim duster servis aracı gibi kullanılıyor, haftasonu bize geliyor diyeyim. Bize geldiği vakit aracın yağının azaldığını fark ettim, yağını ekledim falan ara ara eksiltmeye devam etti.

Araçta şöförde iken motor yağsız kaldığı için motor kucağa geliyor..

Servise çektirdik arabayı, yağ pompası bozulmuş daha önce başka dci motorlu dusterlardada görülmüş.. Garanti kapsamında sandık motor koydular arabaya, ruhsata işletme vs. ücretleride renault karşıladı.

Bence yağ pompasındanda şüphelenmek lazım

oğuz
11-06-2014, 20:48
şırnakta kayıt var-kaçak mazot kullanılmıştır diye garantiye almayacaklar.

ezbere iş mi yapılır ya,al incele kardeşim mazotu bilmem neyi.sanki bi kaçak mazot pistona motora sıkıntı veriyor böyle bir şey mi var.
hangi reno servisi bu

adam ondan çıkarsa garantiye almayız dediğinde sen tepki vermediysen kesin mazottan dolayı diyeceklerdir.hemen çıkışman senin için iyi olabilirdi

onursumer
11-06-2014, 21:01
şırnakta ne kaydı varmış ne biliyorlar kaçak mazot konduğunu bence oyle birşey yapılma şansı yok

34btr1907
11-06-2014, 21:05
ispatlıcaklar önce kaçak mazot kullanıldıgını rapor suncaklar öyle kolay degıl o işler paşaya bak, atarlansaydın bıraz

ferroo
11-06-2014, 21:08
zaten ıspatlamaları lazım bence bıraz sert cık eger kacak mazot kullanılmış derlerse ıspatlayın kanıtlayın de sert cıkmassan ustune yuklemeye calısırlar... bu durumda ıspatlamaları lazım belgelerle...

Sadık Özyer
11-06-2014, 21:36
Kaçak mazot dediğiniz vergisi ödenmeyen yasal yollarla ülkeye sokulmamış akaryakıta verilen isim.
Kötü olabilebileceği gibi iyi olması ihtimali var.Normal istasyondan aldığınızdada bu ihtimal var , suyla karışık balçık durumunda olması.
Tut ki garanti kapmasına girmiyor , 8-10 milyar para ödeme. Yetkili servisten çık .

Oznsrl
11-06-2014, 21:45
direk maisi arayıp şikayet edin onlar gerekeni yapar zaten

SGTI
11-06-2014, 21:54
şırnakda servise girmiş araba yok garanti..????
Bu cevabı yazılı alın gönderin fransaya ,gerisine karışmayın.Böyle bi lafmı olur o zaman doğudaki a-z ye her marka model araba risk grubunda

aspensilber
11-06-2014, 23:53
günümüzde çoğu servis aynı şeyi yapıyor valla adamlar garantiden parçaları değiştirip sizden parasını alırlarsa şaşırmam çok çakal oluyor bu arkadaşlar kesinlikle sesinizi yükseltin hadi kanıtlasınlar yakıtın kötü olduğunu arkadaşlarında dediği gibi kaçak değil ama uyduruk yerden aldınız yani bu kanıtlanıcak bişey değil bence telefondan şikayette bulunun derim saygılar geçmiş olsun

borina57
12-06-2014, 01:08
arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.kesinlikle katılıyorum dediklerinize.
aynen bizde itiraz edicez tabiki.şu jelmidir nedir o bi gelsin yapsınlar hala geçmeyip sorun devam ederse ki bence edicek, o zaman zaten saldırı pozüsyonuna geçicez.
verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim.

emp:)
12-06-2014, 07:30
Jel falan filan hikayeden seyler. Birseyler yapacaklar arabada yag tuketimi azalacak 2 ay sonra garanti bitecek gitsin bir dolu para. Motorunuza actirip baktirin, piston segman veya kapakta sorun varsa boyle seylerle gecmez gecsede uzun vadeli olmaz, gunu kurtarir.

Alperen-B
12-06-2014, 08:11
Adamlardaki lafa bak. O zaman Şırnak'ta ki yada doğunun birçok şehrindeki arabalar bayiden alındığı gibi direk garanti dışı bırakılsın o zaman kaçak akaryakıt kullanabilir ihtimaline karşılık. Öyle saçma şey mi olur. Jel ile sizi oyalayıp garanti sürenizin bitmesini sağlayacaklar. Sonrada cepten yaptıracaksınız. Servise gidin ben jel filan istemiyorum benim arabamın mekanik sorununu çözmenizi istiyorum de ve servisin size söylediği Şırnak muhabbetini sıcağı sıcağına Renault müşteri hizmetlerine söyleyin. Siz onların değil onlar sizin peşinize düşsün.

serkanaygün
12-06-2014, 08:34
Çok saçma salak bahane. Şırnak'ta kaydı var kaçak mazot kullanılmış olabilirmiş. O zaman Renault Şırnak'a bayi de açmayacak yetkili servis de açmayacak. Bu durumun üstüne giderseniz işiniz çözülür bence. Malesef servislerde biraz cazgır olmayınca insanları sömürmeye çalışıyorlar. Peşini bırakmamak lazım. Geçmiş olsun bu arada..

Yiğit G.
12-06-2014, 10:13
valla bostancıda isim vermiyeyim bir servise ugradım... Deli gibi açılmış dci motor vardı..Usta uzak dur dedi özellikle 2010 ve öncesi.

yakuza
12-06-2014, 11:23
dcilerin malesef ömrü kısa

clioGT
12-06-2014, 11:36
adamlar resmen ayrımcılık yapmışlar şırnak, doğu/batı diye.

yazı alın bence önce şikayette bulunun sonra maise gidin.

MatraX_07
12-06-2014, 13:48
valla bostancıda isim vermiyeyim bir servise ugradım... Deli gibi açılmış dci motor vardı..Usta uzak dur dedi özellikle 2010 ve öncesi.
Bende Renault'tayım satışta ama neden DCI'lerde sıkıntı olmuyor buradaki

dcilerin malesef ömrü kısa

Lütfen ezbere konuşmayalım.Neye göre kısa motor ömrü..DCI dediğin motor
Nıssan Kullanıyor
Mercedes kullanıyor
ömürleri kısa olduğuı için mi kullanıyorlar

MatraX_07
12-06-2014, 13:51
Ayrıca,öyle kestirip atamazlar.O sorun yağ pompasından mı,yakıttan mı,pistondan mı,kullanıcı hatasından mı,fabrikasyon birşey mi tespit edilip öyle sonuca ulaşırlar.
İşi takip edin
Altınızdaki araba Renault'un amiral gemisi Latıtude yani ;)

MatraX_07
12-06-2014, 13:52
Ayrıca,öyle kestirip atamazlar.O sorun yağ pompasından mı,yakıttan mı,pistondan mı,kullanıcı hatasından mı,fabrikasyon birşey mi tespit edilip öyle sonuca ulaşırlar.
İşi takip edin
Altınızdaki araba Renault'un amiral gemisi Latıtude yani ;)

B.Koçer
12-06-2014, 14:12
Sakın aracına jel falan koydurma anahtarı uzat bunu duzeltın yoksa gerekenı yapacam de renault sıkayet hattı ıllakı vardır

kacak mazot aldıgını nerden bılıyorlar

bu servislerin alayı y*vşk

Gry
12-06-2014, 14:32
İbnelere bak is yapmamak icin bahaneyi kes..

Yazılı olarak iste bu Şırnak mevzusunu sonrasında ismini cismini al o söyleyen kişinin.

Finalde merkeze yapıştır maili ;)

yakuza
12-06-2014, 20:35
Bende Renault'tayım satışta ama neden DCI'lerde sıkıntı olmuyor buradaki

Lütfen ezbere konuşmayalım.Neye göre kısa motor ömrü..DCI dediğin motor
Nıssan Kullanıyor
Mercedes kullanıyor
ömürleri kısa olduğuı için mi kullanıyorlar

ezbere değil marka fanatikliğine gerek yok, hassas bir motor

evolution_9
12-06-2014, 20:42
o zaman şırnakta araba satmasınlar yada ordaki araçlara garanti vermiyoruz desinler öyle saçmalıkmı olur ya ayrıca yakıttan dolayı pistonlara bişy olmaz oraya sıra gelene kadar önce enjektörleri bozarsın enjektörler işeme yaparsa pistonlara zarar verir ama yeni araçlarda enjektörlerin en ufak arızasında araç zaten çalışmıyor. hiç geri basmayın o iş jelle falan olacak bişy değil.

Eyüp
12-06-2014, 20:50
Bu kadar saçma bir sebep karşısında siz ne dediniz :))

Her zaman efendi olmak,edepli olmak işe yaramayabiliyor..Ama kısacası ;

bu servislerin alayı y*vşk

MatraX_07
13-06-2014, 12:02
ezbere değil marka fanatikliğine gerek yok, hassas bir motor

güzel kardeşim fanatiklik yapan sensin..doğruya doğru yani sana örnek verdim bende
Bakarsab bağ,bakmazsan dağ olur misali ;)

initial-D
13-06-2014, 12:05
demekki güneydoğuda renaultlar garanti dışı,öyle saçmalıkmı olur ya

yakuza
13-06-2014, 12:38
güzel kardeşim fanatiklik yapan sensin..doğruya doğru yani sana örnek verdim bende
Bakarsab bağ,bakmazsan dağ olur misali ;)

güzel kardeşim tamircilerimizin önündeki dcilardan örnek veriyorum en fazla motor yaptıkları aracların dcı olduğunu belirtiyorlar

Tunacan
13-06-2014, 12:54
Doğudaki arabalara garanti vermesinler ozaman. laf mı yani bu?

Yetkili servis ibneliği diye bir gerçek var maalesef..

berkoral
13-06-2014, 14:48
Sözüm tabi ki meclisten dışarı, benim bildiğim dci motor çok sağlam bir motor ancak Renault arabası genelde firma yetkililerin ve çalışanların altına verildiğinden sanki kavga ediyorlarmış gibi kullanıyorlar. O yüzden bazıları sorunlu olabiliyor. :)

OrcunInce
13-06-2014, 14:50
güzel kardeşim tamircilerimizin önündeki dcilardan örnek veriyorum en fazla motor yaptıkları aracların dcı olduğunu belirtiyorlar

Tamircilerinizi ve bulunduğunuz ilçeyi bilemem ama 250k'da motoruna anahtar değmemiş dci dolu etraf. Yükleyip gezen ve kıramayan da cabası ;)

MTK
13-06-2014, 15:06
Kuzenım eksper 2009 da ilk gelen megane 3 lerden aldı ithal olanlardan , salı günü sattı aracı 270.000 km de ve daha araçla ilgili düzenli bakımı dışında hiç servise gitmedi yada motorla ilgili bir sıkıntı yaşamadı ...

By_emre
13-06-2014, 15:13
Jel frlan bosverin direk renaulta sikayet edin onlar size donus yapicak

Dciler gercrkten sikintili motor kim ne derse desin megane 2 de kac tane dci toplanti turbo enjektor 100.000 den sonra hep bozuldu coguda bulasmayin der yuksek kmlisi alinmaz binilmez tavsiyem

aykutsafakyaman
13-06-2014, 18:05
Renault servislerinin hepsi mi böyle anormal herifler kaynıyor . Gereken sikayeti mais ulaştırın sonra o jeli adam kullansın bi tarafına

MuzafferKirli
13-06-2014, 18:26
Ne alaka kardeşim, kaçak mazot ülkenin bir çok yerinde kullanılabilir.
Bahaneleri çok saçma geldi, ipin ucunu bırakmayın bence hakkınızı arayın, O kadar kolay olmamalı kestirip atmak .

mbulur
29-06-2014, 08:52
O jel dedikleri ürün yağın viskozitesini artırarak yani yağı kalınlaştırarak aracın yağ eksiltmesini azaltmaya yarayan bir üründür. Çözüm anlamında hiçbir işe yaramaz, belki aracınızın birkaç bin kilometre yağ eksiltmesini azaltır ancak daha da önemlisi ileride kesinlikle daha büyük sorunlara yol açar.
Bu tarz bir işlemi bir yetkili servisin asla yapmaması gerekir. Kimseyi tanımadan suçlamak istemem ama aracınızın garantisinin bitmesine kısa bir zaman kaldıysa servis zaman kazanıp ileride yine olacağı kesin olan sıkıntı için "artık garantiniz bitmiş" demek için mi jel ile yağ kalılaştırıp geçici çözüm üretme yoluna gidiyor sorusu akla gelmiyor değil.
Sıkıntınızın giderilmesi için servise ısrarcı davranın. Kısa sürede Sinop'ta servisle sorununuzu çözemezseniz, (garantinizin bitmesine 6 aydan az varsa acele edin) Renault Mais'in distribütör olarak bizzat kendinin çalıştırdığı servisler var, (Tofaş'In Birmot ları gibi) onlar gerçek anlamda standartlar dahilinde çalışan, baştan savma işler yapmayan, prosedürleri olması gerektiği gibi takip eden servislerdir. Aracınızı onlara götürün, özellikle aracınız Latitude modeli olduğundan sizinle daha da fazla ilgileneceklerdir.
Ancak Sinop'ta Mais'in kendi servisi yok. Ankara'da Söğütözü'nde var.
Bilgileri:
MAİS A.Ş. Ankara Şube Müdürlüğü
Söğütözü Mevkii No:4
Tel: 312 - 2865300