PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Supercharger - Kayış Önerisi

Firat.M3
16-06-2014, 00:59
Selamlar,

Ben aracımda continental'ın kayışını kullanıyorum. Bugün sonunda koparttı kayışı. Continental'in standart kayışını kullanıyordum. Bana göre ömrü kısa oldu. Goodyear v-poly veya napa gates önerilenler arasında. Uzun ömürlü sağlam bir kayış öneriniz var mıdır ? Tecrübe edenler varsa bilgilendirmelerinden mutlu olurum.

ghibli06
16-06-2014, 12:46
kayışın sadece gerilmeden koptuğuna emin misin? ben goodyear kullanırım genelde, kopanın içinde kaç tane çelik lif vardı sayabildin mi? içi tırtıklı mı düz müydü? kenarında aşınma var mıydı? fotoğraf koysan daha iyi bence :)

Firat.M3
17-06-2014, 22:37
kayışın sadece gerilmeden koptuğuna emin misin? ben goodyear kullanırım genelde, kopanın içinde kaç tane çelik lif vardı sayabildin mi? içi tırtıklı mı düz müydü? kenarında aşınma var mıydı? fotoğraf koysan daha iyi bence :)

halletim kopmanın sebebini. kayış, sırtına basan burcun 2mm kadar dışında dönüyordu. muhtemelen uzun sürede burcun kenarı kesti. içeri aldım 2.5 mm kadar şimdi kayış tam ortasında. gayet güzel oldu.

yine continental taktım aslında memnunum ama bi 0.5cm daha küçüğünü takasım var. Ben de goodyear v-poly düşünüyorum. deneyelim bakalım.

Cem.B
17-06-2014, 22:40
conti kullandıklrımın en iyilerinden napa ile aynı ama fiyatı yarısı :) arada bir değiştiriyorum 20 tl ztn

ghibli06
17-06-2014, 23:58
halletim kopmanın sebebini. kayış, sırtına basan burcun 2mm kadar dışında dönüyordu. muhtemelen uzun sürede burcun kenarı kesti. içeri aldım 2.5 mm kadar şimdi kayış tam ortasında. gayet güzel oldu.

yine continental taktım aslında memnunum ama bi 0.5cm daha küçüğünü takasım var. Ben de goodyear v-poly düşünüyorum. deneyelim bakalım.

tahmin ettim, gerilmeden kolay kolay kopmaz çünkü...

Firat.M3
18-06-2014, 02:16
tahmin ettim, gerilmeden kolay kolay kopmaz çünkü...

rotasyondaki yükü hafifletmek istiyorum ben. şuanda oem üstüne vortech gelince haliyle kayıştaki yük arttı. araç daha hızlı devir kaybediyor gazı bırakınca.

su pompası, direksiyon pompası kasnaklarını hafifletmeyi düşünüyorum ama yeterli olmayacaktır. krank kasnağına mı el atsam bilemedim. bu konuda daha önce birşeyler yaptınız mı ?

ghibli06
18-06-2014, 20:26
rotasyondaki yükü hafifletmek istiyorum ben. şuanda oem üstüne vortech gelince haliyle kayıştaki yük arttı. araç daha hızlı devir kaybediyor gazı bırakınca.

su pompası, direksiyon pompası kasnaklarını hafifletmeyi düşünüyorum ama yeterli olmayacaktır. krank kasnağına mı el atsam bilemedim. bu konuda daha önce birşeyler yaptınız mı ?

emin ol üzerindeki kasnaklar hele ki krank kasnağı zaten çok hafif ;)

Firat.M3
19-06-2014, 02:15
emin ol üzerindeki kasnaklar hele ki krank kasnağı zaten çok hafif ;)

daha hafifleri var. e36'nın her parçasını çok iyi bilirim. ATI'nın vac için ürettiği damper çok iyi. fakat tek elemanda bağlı kalmamayı düşünüyorum. tekrardan teşekkür fikirler için.

ghibli06
19-06-2014, 06:20
daha hafifleri var. e36'nın her parçasını çok iyi bilirim. ATI'nın vac için ürettiği damper çok iyi. fakat tek elemanda bağlı kalmamayı düşünüyorum. tekrardan teşekkür fikirler için.

emin ol ben de her parçasını çok iyi bilirim, daha hafifleri yok demedim, aradaki fark ürküttüğün kurbağaya değmiyor onu anlatmaya çalışıyorum ;)

Firat.M3
19-06-2014, 06:38
emin ol ben de her parçasını çok iyi bilirim, daha hafifleri yok demedim, aradaki fark ürküttüğün kurbağaya değmiyor onu anlatmaya çalışıyorum ;)

benim amacim aktarilan gucu arttirmak veya hizli devir donmek degil. rotasyondaki yuku azaltmak. chargerin haliyle bozdugu rotasyon yukunu orjinale yaklastirmak icin yapacam. once pompalarin kasnaklarindan yetmezse krank kasnagindan hafifletecem. hayirlisi bakalim. sonucu yazarim yine.