PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Renault Mégane R.S. 275 Trophy-R Nürburgring

hitech
16-06-2014, 10:41
http://i.hizliresim.com/gl1vj2.jpg
02cpzgoVqC4
https://www.youtube.com/watch?v=02cpzgoVqC4

dragon07
16-06-2014, 10:46
zevkle izledim güzeldi

ERK_RS
16-06-2014, 10:51
cupra ya 4 saniye 8 salise takarı var :D

CUB
16-06-2014, 11:17
Renault u fena kizdirdilar ve tahtini 4 saniye gibi buyuk bir farkla geri aldi :)

KMR2-GT
16-06-2014, 11:26
hondanin isi zor valla

McKrop
16-06-2014, 11:32
Ben cok daha iyi bekliyodum acikcasi. Eski thropyler sadece slickle 8in altina iniyodu :( ustelik yenisi 101kg daha hafif

yiğit
16-06-2014, 11:34
Fena gitmiş herif çoğu yerde eksiklerimi görmüş oldum sayesinde.zavallı cupra'ya acı bi cevap oldu yine :)

atituti
16-06-2014, 11:34
honda kac yapacagini idda ettkiki? renault hunharca indirmis sureyi

Cupra03
16-06-2014, 11:52
İyi süre yapmış gene RS.
Pistte RS,Otobanda Cupra:)

CLIORS
16-06-2014, 11:53
Çok başarılı, üstelik aracın devirlenme isteği de müthiş.

Satış rakamları da bu başarısı kadar yüksek olur inşallah.

Falmor
16-06-2014, 11:55
İngiltere fiyatı 36430£ ve sadece 30 araç satışa sunuluyor.Ktec facebook hesabında paylaşmış bugün.

Berkan
16-06-2014, 12:07
kızdırmayın küçük enişteyi cupraya 4küsür , 11 trophy ye 13küsür saniye yerleştirmiş

ayrıca aracın kafası nekadar viraj içine girmeye meraklı hemen yerini buluyor :cool:

Gunes G.
16-06-2014, 12:26
Civic Type R vardi, en hizlisini yapiyoruz diyorlardi, onda durum nedir?

SEÇKİN172
16-06-2014, 12:34
RS gene birinciligi bırakmadı ön çeker katagorisinde typer -cupra piste ne yazıkki rs i deviremiyor

997TT
16-06-2014, 12:51
Pılot cıdden cok ama cok basarılı.Zaten avrupada bu tıp adamlar cok,membagında yetısıyorlar.
Vucudunun bır uzvu gıbı kullanıyor.
Ama bızım Renault-Mais in emınım tikinde bıle degıldır. Hala dızel fluence ve clıo satısı kovalasınlar!
Hala bır cevap gelmedı bana,anca you tube bakıp masturbasyon yaparız. Alıp deneme ımkanımız bu kod kafalılar yuzunden olamıyor....

Kahn23
16-06-2014, 12:53
Pılot cıdden cok ama cok basarılı.Zaten avrupada bu tıp adamlar cok,membagında yetısıyorlar.
Vucudunun bır uzvu gıbı kullanıyor.
Ama bızım Renault-Mais in emınım tikinde bıle degıldır. Hala dızel fluence ve clıo satısı kovalasınlar!
Hala bır cevap gelmedı bana,anca you tube bakıp masturbasyon yaparız. Alıp deneme ımkanımız bu kod kafalılar yuzunden olamıyor....

Abi, kendin neden ithal etmiyorsun da bu adamlara tamah ediyorsun?
Belli ki adamların gözü Megane ve fluence'dan başka bişey görmüyor..

BARR
16-06-2014, 13:03
Sıra Cupra Bilmemle Edition da :D

MatraX_07
16-06-2014, 13:22
RS farkı diyelim..İnşallah Mail zevkle izler bu videoyu,hatta yorumları görürde zevke gelir yardımcı olur

997TT
16-06-2014, 13:23
Edıcegım TC fıyatını goreyım once. Arada ufak fark olursa ıthal etmem,***** ıthal arac herseyı duzgun olsada satarken cok deger kaybedıyor.

MatraX_07
16-06-2014, 13:25
Edıcegım TC fıyatını goreyım once. Arada ufak fark olursa ıthal etmem,***** ıthal arac herseyı duzgun olsada satarken cok deger kaybedıyor.

ben istersen görüşeyim bizim yönetimle abi

Trance-R
16-06-2014, 13:30
Tebrik ederim SPORT ekibini, 2011 Trophy'e 13 sn. fark attı.
Cupra ve Type-R'da cevap için çalışsınlar bakalım :)

997TT
16-06-2014, 13:31
Cok ıyı olur.
Buarada sızın ılgınız nedır,eger bırebır ısın ıcındeysenız hemen telefonla halledebılırmıyız?
05326110766 numaram. Zahmet olmazsa sızınle konusmak ısterım numaranızı verırsenız.

ukku
16-06-2014, 14:38
Tam beklediğim gibi. Renault Sport'la pistte şaka olmaz. :)
Pilot da inanılmaz gidiyor.

President
16-06-2014, 15:24
RS yine çıtayı yükseltti. İç tasarımından nefret etsem de, yol tutuş ve devirlenme konusunda çok başarılı buldum. Type-R in işi çok zor. Eğer bu süreleri aşağı çekemezse ölü doğar.

emre55
16-06-2014, 15:46
Adamlar pistte resmen dalga geciyorlar diger markalarla :) dogru duzgun sevinmediler bile :D eminimki bunu da b•klayan cıkacaktır :)

Velter
16-06-2014, 15:55
aracın sesi çok güzel ya

M U R A T
16-06-2014, 15:58
rs e laf yok zaten işini yapmış pilotajda tertemiz umarım tr ye gelir bu sporcu

63owen63
16-06-2014, 16:23
Koskoca ring 'i döndü herif, hata arayacagım diyee bin takla attım, 1-2 ufak tefek şey dışında nokta hata yok.. Kusursuz döndü adam.. 6.20 sn'de okadar iyi toparladı ki, koskoca etap yalan olabilirdi.

Stock olarak bu süreler çok zor rakipleri için, bayıldım stabilizasyona, rocco r' ın ring süresini bilen var mı ?

Kahn23
16-06-2014, 16:26
Stock olarak bu süreler çok zor rakipleri için, bayıldım stabilizasyona, rocco r' ın ring süresini bilen var mı ?

VW Scirocco R lap time at Nordschleife - FastestLaps.com (http://fastestlaps.com/laptimes/4c5532eaa739b.html)

BARR
16-06-2014, 16:28
Honda'dan ses seda çıkmıyor Tayyar için? :D

yiğit
16-06-2014, 16:50

kendin getirtme imkanın varsa getirt abi en güzeli,mais'ten bi cacık olmaz,senin dediğinde şehir efsanesi herşeyini düzgün yaptıktan sonra hiç bi farkı yok ha maşis ha sen getirmişsin bişey değişmez

ahmet_xy
16-06-2014, 17:00
pilot mükemmel kullanmış. araç da iyi olunca rekor kaçınılmaz olmuş :)

can3541
16-06-2014, 17:33
Çok iyi gerçekten,Honda'yı bende merak ediyorum.

997TT
16-06-2014, 17:34
kendin getirtme imkanın varsa getirt abi en güzeli,mais'ten bi cacık olmaz,senin dediğinde şehir efsanesi herşeyini düzgün yaptıktan sonra hiç bi farkı yok ha maşis ha sen getirmişsin bişey değişmez

Yıgıt;arada 10 lıra falan olursa ne gerek var kı ugrasmaya? Ayrıca ıthalın adı cıktı yıgıt,pahalı arac harıc ugrasmanın manası yok,mıllet cuzzamlı gozuyle bakıyor. 458-gtr yada turbo S im duzgun evrak hatta otesı dıstrubutorden yukarı cekmeme ragmen kı cogunun ne oldugu acık,%10-20 fark edıyor...

63owen63
16-06-2014, 17:39
VW Scirocco R lap time at Nordschleife - FastestLaps.com (http://fastestlaps.com/laptimes/4c5532eaa739b.html)

Bireysel degil ya pilot olarak : )

emrekuzdere
16-06-2014, 18:01
Beklenen bir hareketti :) Seat kısa süreli sevindi işte o kadar :D

Alpero
16-06-2014, 18:14
Pilot ulan benim çocukluğum burada geçti der gibi dönmüş

ahmet_xy
16-06-2014, 18:34
Beklenen bir hareketti :) Seat kısa süreli sevindi işte o kadar :D

seat forumundakiler "abi 4 sn önemli değil, kısa süre sonra Seat rekoru yeniden alır" diyorlar :D

emrekuzdere
16-06-2014, 18:47
seat forumundakiler "abi 4 sn önemli değil, kısa süre sonra Seat rekoru yeniden alır" diyorlar :D

4 saniye nolcak ki :D
http://galeri7.uludagsozluk.com/248/in%C5%9F-cnm-ya_468471.jpg

cgnozdmr
16-06-2014, 18:53
Sonunda beklenen hareket geldi R.S den.Tayyarı merak ediyorum ama sanırım alamaz bu süreyi :)

Kadyr
16-06-2014, 19:08
Yok ya gitmiyor bu 250 de takilmiss
Saka bu yana reno rs i seviyorum almanlar dahil herkesin eline vermeside ayrica hosuma gidiyor helal olsun adamlara

brktsr
16-06-2014, 19:10
daha geçen gün muhabbetini yaptık beklediğim olay bu işte mrs :icon_tup:cupra:icon13: :))

yiğit
16-06-2014, 19:18
Yıgıt;arada 10 lıra falan olursa ne gerek var kı ugrasmaya? Ayrıca ıthalın adı cıktı yıgıt,pahalı arac harıc ugrasmanın manası yok,mıllet cuzzamlı gozuyle bakıyor. 458-gtr yada turbo S im duzgun evrak hatta otesı dıstrubutorden yukarı cekmeme ragmen kı cogunun ne oldugu acık,%10-20 fark edıyor...

10 lirada olsa 5 lirada olsa ben olsam yine kendim getirtirdim.mais getirse getirse rs getirir zar zor hadi hasbelkader 1-2 trophy getirdi diyelim ama bu versiyon trophy-r.onuda getirebileceğini sanmıyorum zaten 250 adet ve avrupada 15 ülkede satılacak arabayı mais getiricekte biz görücez :)
Milletin ithal araca yanaşmamasının sebebi galericiler.şahsi ithalat olursa yine sıkıntı olmaz herşey açık ve net olursa.piyasa araçları olsa dediğiniz doğruda zaten gelmeyen sınırlı ve kupon araçta sorun olacağını sanmam

Kadyr
16-06-2014, 19:42
Bu arada rs in rakipleri tam olarak kimler?

997TT
16-06-2014, 21:45
Cup versıyonunu getırmıyeceklerı kesın.
Ithalat ıcın fıyat farkı olmalı benım gozumde,yoksa ugrasmaya degmez.
Galerıler bu otomobıl pıyasındakı her turlu sahtekarlıgı yıllar boyu yaptılar ve aferdersın piç ettıler.
Bugun Borusan'ın urun muduru aradı,M235 Cup ıcın konustuk,almanya ıle yazısmalar baslamıs. Hayırlısı bakalım ;)

yiğit
16-06-2014, 22:24
Cup versıyonunu getırmıyeceklerı kesın.
Ithalat ıcın fıyat farkı olmalı benım gozumde,yoksa ugrasmaya degmez.
Galerıler bu otomobıl pıyasındakı her turlu sahtekarlıgı yıllar boyu yaptılar ve aferdersın piç ettıler.
Bugun Borusan'ın urun muduru aradı,M235 Cup ıcın konustuk,almanya ıle yazısmalar baslamıs. Hayırlısı bakalım ;)

Galeriler zaten renault getiremezler ithalat belgesi gerekiyo oda galerilerde yok,şahsi ithalatta kanal bulmak gerekiyo başka türlü gelmezde.M235 cup çok başarılı olmuş iş yapar o hayrlısı olsun ;)

M3CSL
16-06-2014, 23:35
Arac cok stabıl onu arkası dıyecegım odur:) soforde ıyı o ayrı.

ferroo
16-06-2014, 23:45
typer amca napacak bakalım :D

Zero
17-06-2014, 00:05
Dikkat ettim abi durduktan hemen sonra stop etti bi bırak soğusun :) bu bile adamların olaya bakış açısını özetliyor benim gözümde çık ve geç geçmezsen geri gelme demişler o da gaddar gitmiş :) hakkaten çok başarılı ve cesur.

997TT
17-06-2014, 00:41
Galerıler ıthal etmez,bunu yapan 3-4 aracı sırket var. Her marka ıcın ayrı tescıl ve garantı belgesıne ıhtıyac var,emınım kımse reno ıcın cıkarmamıstır. Ama yolu var.
M235 cok basarılı,bakalım ne olucak cevap.....

MUZO
17-06-2014, 00:51
Video yu izledim sonra seatın videosunu daha önce izlememe rağmen yine tekrar izledim pilot cuprayı yolda tutmak için can çekişiyor ��maşallah rs yağ gibi akıyor��

McKrop
17-06-2014, 01:23
banada cuprayı süren pilot limitleri daha çok zorlamış gibi geliyor. Özellikle megane in son düzlükten sonraki virajları standart dönmüş gibi geldi. Ya da ben 7.50 altına çok inanmıştım :)

NakkaSss
17-06-2014, 08:09
Önce cuprayı, sonra trophy -r' ı sonra bir daha cupra yı izledim. Böyle bir yol tutuş, böyle bir devirlenme yok maşallah her zaman demişimdir Renault ayrı, Renault Sport ayrı.. :) Cupra' daki pilot bildiğin yarış atı kullanıyor sanki. Çok cebelleşmiş cupra ile. Trophy - r ın stabilitesi ve pilotun soğuk kanlılığı beklenen sonucu getirmiş. :) Ki öyle seat gibi çokda piyasada reklam etmediler. Under8 dediler yetti.. :))

gp74
17-06-2014, 08:49
Renault' da Tyre-R da sevmem Fakat cok güzel gitmiş
Helal olsun...

yiğit
17-06-2014, 13:07
Evet dediğiniz gibi seat pilotu o süreyi çok limitlerde gidip araçla mücadele vererek yapmış,renault sport ise gayet rahat güle oynaya zorlanmadan daha iyisini yapmış fark bu

Mehmetmert
17-06-2014, 13:52
Guzelmi? Evet guzel.Zevklimi? Evet cok zevkli ama 250 tane uretilen bir araba bence seri uretim bir araba degildir.Cupra 280 arabanin teybinden tutun, opsiyonlarina kadar dolu bir araba.Su anki halinin 110kg daha hafifini cuprada dusunebiliyor musunuz? Zaten hafifletildi demeyin araba MQB Platformuna gectigi icin hafifledi.Renault opsiyonlari ve parcalari kisarak hafifletti.
Sonuc olarak, en hizli onden ceker aracmi? Cevabi evet :)
Yanliz Turkiyeye hic gelmeyecek bir arac icin bosa seviniyorsunuz

iskbjk
17-06-2014, 14:39
çok eleştrilen beğenilmeyen hatta aşağılanan fransız arabası resmen ateş etmiş..

gcapraz
17-06-2014, 14:42
megane rs trophy-r 275 ile cupra 280 arasindaki fark 4 sn.

benim gorusum 4 sn cok buyuk bi fark degil 8 dakikalik bir pistte. firmalar nurburgring pistini baz aliyorlar araclarini gelistirirken.cunku her turlu yol kosullarinin toplantigi bi pist. iki aracta duz vites arac. cift kavramali olsa pilotaj farki daha az olarak araclari kiyaslanabilinirdi. pilotlarin biri cok kasmis biri cok rahat gitmis demek bence yanlis. her kisinin kullanim stili farkli olabilir.

ayni testi istanbulpark ta yapilsa 1 sn fark belki cikar.

iki aracta fabrika cikisi olabilir olmayabilir. agir hafif guclu gucsuz. renault sinirli sayida satacagi bir arac ile cupranin bayiden cikan araci kiyaslanmamali.

Falmor
17-06-2014, 15:02
Bu sınıfta pist performansı denilince Renault hiçbir araçla kıyaslanmaz,diğer araçlar Renault ile kıyaslanır.Diğer taraftan Nürburgring pisti uzun ve zor bir pist.Pilotaj çok şey değiştirir evet ama prestij için piste araç çıkartan bir üreticiysen sanırım bunun önlemini alıp iyi bir pilot bulmuş olman gerekir.Renault cephesinde Megane 2 RS Trophy,R26,R26R;Megane 3 Trophy ve yeni gelecek olan Trophy-R hepsi sınırlı üretimdir.Renault King of the Ring ünvanını kolay kolay yedirmeyeceğini gösterdi.Şimdi gözler Hondada.Umarım Megane dan daha iyi bir süre yapar ve bu yarışın devamını sağlar.Yoksa yeni bir rekor için uzun bir süre daha beklemek zorunda kalabiliriz.Bu arada kendi aracımda Renault olduğu için Renault fanatiği olarak görünmek istemem.Bu sınıfta günlük kullanım için tercihim Golf 7 GTI olurdu.

B.Koçer
17-06-2014, 15:13
O değilde eskiden honda pejo konusu gibi
simdide reno seat konusu olmus

reno kullanlar konuda ateş ediyo :D :fire:

sonumuz hayrolsun :)

emrekuzdere
17-06-2014, 15:33
Renault'un spor bandının gerçekten çok güçlü olduğunu biliyor ve kabul ediyoruz. Ama nolur Renault binek aracına binenler 2 dakika havalanmasın ;)

MatraX_07
17-06-2014, 15:48
Renault'un spor bandının gerçekten çok güçlü olduğunu biliyor ve kabul ediyoruz. Ama nolur Renault binek aracına binenler 2 dakika havalanmasın ;)

hondacı olrak senden iyi yorum beklenmez zaten.Sen hondane bin kardeşim Renault'un spor aracına binene de binek aracına binene de öyle yorum yapma ;)

63owen63
17-06-2014, 15:52
Konuda biraz Renault fanatikligi rüzgarları da esmemiş degil hani :) Ama trophy için söylenenlerde haksızda sayılmazlar, Yıll 2011, aylardan Haziran yine... Megane RS Trophy, Nurburgring Nordschleife Pisti'nde. Amacı en iyi önden çekişli tur rekorunu kırmak... Gerçi bunu başarsa da başaramasa da rekor Renault Sport'ta kalacaktı, o yüzden Fransızlar pek endişeli değildi. 230 HP'lik mütevazi gücüne rağmen pisti 8.16.90'da dönmeyi başarmıştı daha öncesinde Renault Megane R26 R, 305 HP'lik Focus RS'in süre bile (8.26) idi . Aslına bakılırsa 2009'da yapılan testlerin sonuçlarına göre Porsche Cayman ve Boxter S dahi R26 R'ın arkasındaydı. Neyse, şuan eski diyebiliriz artık ,önceki Trophy 265 HP gücü ve 360 Nm torkuna değil, tamamen yola tutunma kabiliyetiyle bu dereceyi yaptı. Trophy, bu trophy nin yaptıgı gibi o da ringin virajlarıyla dalga geçmişti, uzun düzlüklerde yapacağı fazla bir şey yok zira. Zaman virajlarda kazanıldı hep. 8.07. dönmüştü yanılmıyorsam . Renault Sport ekibi R26 R'ı geçeceğinden emindi belki ama 10 saniyelik fark oldukça ciddi. Üstelik R26 R; lastiklerinden karbon kaputuna, takla kafesinden titanyum egzozuna kadar neredeyse bir yarış otomobili kıvamındaydı. RS Trophy ise tüm konfor donanımıyla bu zamanı yapmayı başardı. 2009 yılında aynı pistte 457 HP'lik Mercedes C63 AMG'nin 8.13'lük bir zamana imza attığı düşünülürse Megane Trophy'nin nasıl bir ligde top koşturduğu daha iyi anlaşılabilir.

Kaldı ki şuan pisti dönen çok daha hardcore bir araba, o yüzden bu süre çok normal , hatta daha da altı görülebilir daha limitlerde kullanılabilir, bahsi geçen araba da ciddi modifikasyonlar stock olarak mevcut (hızlanmadan da görüşebilir ) hiç stock -300 arabalar gibi hızlanmıyor :)

Sözün özü, müthiş başarılı bir otomobil, stock kıvamında çok da stock olmayan bir araba, önden çekişlide şu haliyle ne rocco r, ne astra opc,ne golf gti, ne cupra, ne type-r bu süreyi çıkarma ihtimali çok düşük, ciddi zor. Ya da benim beklentilerim dahilinde degil diyeyim.

Renault sever biri degilim aslında ama önyargılı da degilim ( içdizayn da çok kalitesiz ve başarısız buluyorum ok ama, R12 Gordini'den Clio R3'e Megane Maxi gibi efsaneler yaratan bir Renault Sport'un en güncel ve, tüm motorsporları teknolojisini aktardıgı bir otomobil bu... Trophy, standart RS'lerden bile farklı. Cup şasi ile birlikte süspansiyon, kilit falan filan..

Pist kovalayacak olsam ve pek tuning üzerine yogunlaşmayacaksam trophy ya da trophy r,
Ama yükleme noktasında biraz ilerleyeceksem kesinlike golf r alırdım.

ERK_RS
17-06-2014, 16:04
beyler hiç marka fanatikliği falan yapmayın..

Renault ile Renault Sport'u birbirine karıştırmayın.

R26R' dan beri RS önder çeker birinciliğini elden bırakmıyor ve bırakmaz da.

BARR
17-06-2014, 16:05
Yahu Renault'un bugüne kadar kötü yaptığı Sport yada Williams modeli var mı ki :)

Alpine serisinden (ki 90-90 lardaki modeli kötüdür o ayrı), Gordiniler, Williams'lar,Sport lar hepsi özel ve güzeldir.

Binek modellerine bakarsak güzel yaptığı iki araba vardır gözümde ki ikisine de sahip olduk, Safrane ve Laguna. Gerisi tirişka. Motor olarak, ekonomiklik olarak vs ayrı ayrı alanlarda başarılı olan bir firma ancak bence hiçbir zaman bütün bir araç üretemiyorlar.

EMO
17-06-2014, 16:10
Renault'un pist dönme,motor teknolojisi olarak beğenmeyen adam ya taraftardır,ya bilmiyordur.Gerçekten hem f1 hem diğer organizasyonlardada renault kendini kanıtladı biz 2000lerde renault derken millet biyeriyle dalga geçerdi,Helal olsun.

Falmor
17-06-2014, 16:21
Renault RS Replay (http://www.renaultsport.com/rsreplay/#/runs/824)

Linkten rekorun tüm ayrıntılı RS Monitör bilgilerine ulaşabilirsiniz.

CEMAL
17-06-2014, 16:42
Leon cuprada güzel bir araç ama marka fanatikliği yapıp bu başarıyı gözden gelmek ve renault standart yol aracının dışına çıktı demek biraz insafsızlık oluyor. Çünkü standart yol aracına upgrade yapıp rekoru ilk kıran Seat'tır. Ayrıca yaptığı upgrade'leri fabrika çıkışı olarak sunmuyor. Ama Renault piste rekoru kırdığı aracın aynısını satışa sundu bile.

Unutulan bir şey var. Seat rekoru kırmak için "performance pack" paketi altında Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleri ve sınırlı kayma imkanı sağlayan kilitli diff kullandılar. Aslında rekoru kırmak için kuralları değiştiren Seat oldu. Ayrıca bu performans paketi fabrika çıkışı olarak Leon cuprada yok.

Sonuç olarak; Renault, Seat'a " sen upgrade yapıp rekoru alırsan ben daha iyisini yapar geri alırım" dedi ve yaptı.

Aşağıda Leon'daki extralar yazıyor linkide ekledim.

"

Almost. Powertrain-wise, it’s the same 276bhp turbo’d four-pot driving the front wheels through a six-speed DSG transmission. However, the record run car boasted a new optional ‘Performance Pack’ including Michelin Pilot Sport Cup 2 tyres.

The Performance Pack isn’t yet available in the UK, though Seat says it may change its mind if demand is sufficient. Don’t forget, VW offers a Performance Pack for the Golf GTI, which includes a limited-slip front differential, upgraded brakes, and a 10bhp engine boost. "

Seat Leon Cupra 280 breaks Nürburgring lap record (2014) | Automotive & Motoring News | Car Magazine Online (http://www.carmagazine.co.uk/News/Search-Results/Industry-News/Seat-Leon-Cupra-280-breaks-Nurburgring-lap-record-2014/)

Berkan
17-06-2014, 16:50
yanlışmı anlıyorm diye bakıyorm ama yukarda rekor yapan araç için dsg demiyormu halbuki manuel değilmiydi leon.

biri koymustu demin ama hatırlayamadım

http://www.youtube.com/watch?v=E5Q8H52Xm6c

E5Q8H52Xm6c

Renaultolog
17-06-2014, 17:15
Tayyar geçemezsede baya yaklaşır bence kaç yıllır çıkamadı olsun o kadar :D

Pilot ulan benim çocukluğum burada geçti der gibi dönmüş

:D:D:D:D

Zero
17-06-2014, 17:27
Sürüş odaklı kasayım düzde tatmin etsin diyorsan trophy,düzde kasayım sürüş odaklı tatmin etsin diyorsan cupra gibi olmuş ortaya çıkan tablo.

ercanerol
17-06-2014, 19:22
Konu marka yarışı değil zaten bu olayda. Sende git bir A aracı al modifiye et ve pistte rekoru kır hemen muhabbet başlar falan firmanın A model aracı pist rekoru kırdı diye. He diyelimki konu markalaşma yarışı olmuş olsun, kimin markalaşmaya çok ihtiyacı varsa gider o pist rekorunu kırmak için çabalar durur yatırımınıda reklamınıda yapar. Sonuç dünyadaki binlerce organizasyon ve binlerce pistten birisinin rekoru ellerinde diye o ruhsuz renaultlar iyi diyemeyiz kimse kızmasın. ama iyi rekor iyi ekipman ve iyi ekip bunuda kabul etmeliyiz.

B.Koçer
17-06-2014, 19:25
Konu marka yarışı değil zaten bu olayda. Sende git bir A aracı al modifiye et ve pistte rekoru kır hemen muhabbet başlar falan firmanın A model aracı pist rekoru kırdı diye. He diyelimki konu markalaşma yarışı olmuş olsun, kimin markalaşmaya çok ihtiyacı varsa gider o pist rekorunu kırmak için çabalar durur yatırımınıda reklamınıda yapar. Sonuç dünyadaki binlerce organizasyon ve binlerce pistten birisinin rekoru ellerinde diye o ruhsuz renaultlar iyi diyemeyiz kimse kızmasın. ama iyi rekor iyi ekipman ve iyi ekip bunuda kabul etmeliyiz.

İşte bu pistte ki olan olay da ruhlu renaultlar :)

devreler karışıyo böyle olunca :)

Şahsen ben sokaktada böyle renaultlar görmek ısterim .

ceratoniaorg
17-06-2014, 19:45
Çok güzel hızlanmış valla çok istekli. Süre konusunda da reno özel bir versiyonla piste çıkmış ama seat cadde aracı modundaydı yanılmıyorsam. Belki seat da stage 1-2 bişeyler yapıp süreyi iyileştirebilir.

997TT
17-06-2014, 20:06
Reno nun Trophy-R ıle yapması bırsey degıstırmez.
Burada onemlı olan Leon un uzerındekılerın ne oldugu?
Eger yol versıyonundan ekstra olarak sadece lastık varsa,seat a helal olsun. Renocu olarak dıyorum bunu...

yoshimura
17-06-2014, 20:09
Virajlar efsane,hızlanma super,pilotaj ve süre mükemmel ama atmosferiğin yerini tutmuyor be arkadaş..

M3CSL
17-06-2014, 23:12
Cok takilmayin surelere..
Arac surus hissiyati olarak ne veriyor ona bakin. Meganin dahs ii olacagi asikar
Tayyar filan deniyor. Zamaninin en iyi keyifli fwd lerinden focus rs hamlesini yapmadi daha:) saygilar..gerci ford motorsports cok kasmiyor sureye

ercanerol
18-06-2014, 01:05
keşke bizim olduğu kadar tüm firmalarında ilgilendiği birşey olsa nurburgring rekoruda şov izlesek :)

yılmaz7
18-06-2014, 01:46
Gerçekten pilot özderedeki yazlığına giden emekli öğretmen kadar iyi biliyor yolları :D

Ama gerçekten 6:20 deki kurtarma çok soğukkanlı son dakikalar ve bütün pist yalan olurdu..

PULAT
18-06-2014, 08:39
keşke bizde de piste giriş çıkışlar daha ulaşılabilir olsa da etse de halamın bıyığı olsa da...
210 ile adamın döndüğü virajlara bakıyorum hayran hayran 3 oldu izliyorum :)

emrekuzdere
18-06-2014, 10:41
hondacı olrak senden iyi yorum beklenmez zaten.Sen hondane bin kardeşim Renault'un spor aracına binene de binek aracına binene de öyle yorum yapma ;)

Yav he....

emre55
18-06-2014, 14:44

Ruhsuz renaultlar ? Hahaha sayınn ercan erol ben anladimki sen kimin eşşeğine binersen onun türküsünü söylüyorsun, bundan 3 ay önce yere göğe sığdıramazdın renault ve renaultsport u :) renault un markalasmaya ihtiyaci oldugunu sanmiyorum, acaba baska firma kırsa rekoru bu cümleleri kurabilirmiydin ? Tabiki hayır :) dünya kabullenmiş renault un başarısını siz hala konuşun :)benim r19 da çok ruhsuzdur kerata :) renault her kesime hitap ediyor. Tamam renaultcuyum ama kesinlikle clio yu kangoo ya iyi demem mal ortada kalitesiz iş.Ama yok sen 30 bin e araba alıp mercedes kalitesi beklersen bilemem, ne kadar ekmek o kadar köfte :icon_tup:

PULAT
19-06-2014, 08:02

Gördüğüm kadarıyla sende Honda marka "BİNEK" bir araca biniyorsun yaşında genç heyecanlısın hepimiz öyleydik vaktiyle. Halen daha da öyle sayılırız :) Lakin şu yorumu da bırak senin gibi Honda nın binek aracına binenler değil de spor aracına binenler yapsın be güzel kardeşim he daha hoş olmaz mı?

rebeloghy
19-06-2014, 08:47
Gördüğüm kadarıyla sende Honda marka "BİNEK" bir araca biniyorsun yaşında genç heyecanlısın hepimiz öyleydik vaktiyle. Halen daha da öyle sayılırız :) Lakin şu yorumu da bırak senin gibi Honda nın binek aracına binenler değil de spor aracına binenler yapsın be güzel kardeşim he daha hoş olmaz mı?

Doğru söze ne denir :) Renault Sport başarısıyla nasıl ki binek reno kullanıcısı seviniyorsa yıllardır K20 ile aracında vtec sistemi olmayan hondacılar vtec vtec diye yırtınırdı. Sadece vti ile ies ve 1.4 is aynı kasada olduğu için herkes aracım vtec tribinde dolaşıyor.. Benim de gönlüm honda der ama başkasını kötüleme aşamasına geçemez..
Her markanın güzel otomobili var. Otomobil seven marka ayırt etmez güzel araç görünce..

PULAT
19-06-2014, 09:18
Doğru söze ne denir :) Renault Sport başarısıyla nasıl ki binek reno kullanıcısı seviniyorsa yıllardır K20 ile aracında vtec sistemi olmayan hondacılar vtec vtec diye yırtınırdı. Sadece vti ile ies ve 1.4 is aynı kasada olduğu için herkes aracım vtec tribinde dolaşıyor.. Benim de gönlüm honda der ama başkasını kötüleme aşamasına geçemez..
Her markanın güzel otomobili var. Otomobil seven marka ayırt etmez güzel araç görünce..

Nokta (.) :)

emrekuzdere
19-06-2014, 09:57

Ben Honda'nın binek araçları, Renault'un binek araçlarından daha iyi gibi bir karşılaştırma yaptım mı da siz bunları yazıyorsunuz. Ne yazdığıma bakın ona göre konuşun. Sırf Honda biniyoruz diye hiç bir markayı eleştiremez, hiç bir araç hakkında fikir söyleyemez miyiz? Kesin taraflı ve fanatik yorumlar yaparız biz ;)

PULAT
19-06-2014, 10:03
Ben Honda'nın binek araçları, Renault'un binek araçlarından daha iyi gibi bir karşılaştırma yaptım mı da siz bunları yazıyorsunuz. Ne yazdığıma bakın ona göre konuşun. Sırf Honda biniyoruz diye hiç bir markayı eleştiremez, hiç bir araç hakkında fikir söyleyemez miyiz? Kesin taraflı ve fanatik yorumlar yaparız biz ;)

binek araç kullanıcılarını sırf bindikleri markanın başarısından dolayı sevindikleri için başka bir markanın binek araç kullanıcısı olarak eleştiriyorsunuz bende buna cevaben yazdım. yazdığınıza yine baktım sizde cevaplarıma bakın. marka eleştirmediniz direk kullanıcıları eleştiriyorsunuz ne yazdığınızdan haberiniz yok sanırım.

emrekuzdere
19-06-2014, 10:14
Tamam Renault 1 numara.

ferroo
19-06-2014, 10:45
Nokta (.) :)

bencede :)

iskbjk
19-06-2014, 11:59
yıllarca anadolunun yükünü taşıyan traktör yollarında banamısın demeyen r 12 lere 10 sene bindim.. şimdide binerim kardeşim.. ve toros la yolda arıza yapmış 1500 tonluk ww cady i 80 km dağ bayır rampa demeden su bile kaynatmadan bi halatla çekerek..sanaii ye kadar bıraktım. ww cady nin sahibi bile şaşırdı.. valla kral araba dedi. renaultun binek otomobillerinin kimsenin beğenmesine gerek yok. biz beğeniyoruz yeter..

Falmor
19-06-2014, 12:16

Senin dediğin cümle şuna geliyor Emre.Atıyorum fenerlisin ve fener şampiyon oldu.Fenerde mi oynuyosun,sen mi şampiyon oldun hayır sadece taraftarsın.Havalanma o zaman.Yoksa Renaultun ne sport araçlarını ne de binek araçlarını sevmek zorunda değilsin hatta nefret bile edebilirsin saygı duyarız.Bende sevmem bu arada :)

atituti
19-06-2014, 12:20
bu hondacilardan iyi esnaf gormedim mk 8 liralik arabayi 25e cakmayi iyi biliyolar.antalyada kale icinde 2 sene calissalar ulkenin dis borcunu oderiz

997TT
19-06-2014, 19:18
Konu neydı nerelere gelmiş....

emrekuzdere
19-06-2014, 21:09
Senin dediğin cümle şuna geliyor Emre.Atıyorum fenerlisin ve fener şampiyon oldu.Fenerde mi oynuyosun,sen mi şampiyon oldun hayır sadece taraftarsın.Havalanma o zaman.Yoksa Renaultun ne sport araçlarını ne de binek araçlarını sevmek zorunda değilsin hatta nefret bile edebilirsin saygı duyarız.Bende sevmem bu arada :)

Ben Renault sevmiyorum, ama Megane RS'i gerçekten beğeniyorum. 2. ve 3. sayfada ki yazılarıma bakarsanız zaten anlayacaksınız. Tamam ben dediğimin nereye gittiğini farketmemişim özür dilerim burdan. Ancak Honda marka araç binen insanlara karşıda genel bir ön yargı var, tuhaf.

oğuz
19-06-2014, 21:16
Ben passatciyim renoyu destekliyorum ozellikle rs serisini destekliyorum onun disinda megane 1 olsun on numara arac civic neymis. Meg 1 in yaninda. Mesela vtec2 meg 2 den cokmu kalitelide laf yapiyosunuz burda renoculara.su honda fanatigi arkadaslar cidden bi bitmediniz.

emrekuzdere
19-06-2014, 21:26
Ben passatciyim renoyu destekliyorum ozellikle rs serisini destekliyorum onun disinda megane 1 olsun on numara arac civic neymis. Meg 1 in yaninda. Mesela vtec2 meg 2 den cokmu kalitelide laf yapiyosunuz burda renoculara.su honda fanatigi arkadaslar cidden bi bitmediniz.

Sakin ol kardeş, klavyeyi yavaşça yere bırak şimdi.

Merthan
19-06-2014, 21:41
Heeeer zaman sölüyorum yine de sölicem :)
Honda'cılar ile polemiğe girmek için kafayı sıyırmak lazım cidden.
Dünyanın en iyi markası Mercedes sonra Honda. Bmw,Audi falan tıraş makinesi.
Dünyanın en iyi 3 arabası vti,typer,s2000. Türkiye sınırlarını geçersen de Nsx'dir.
Bitti. :)

Gko
19-06-2014, 21:55
Heeeer zaman sölüyorum yine de sölicem :)
Honda'cılar ile polemiğe girmek için kafayı sıyırmak lazım cidden.
Dünyanın en iyi markası Mercedes sonra Honda. Bmw,Audi falan tıraş makinesi.
Dünyanın en iyi 3 arabası vti,typer,s2000. Türkiye sınırlarını geçersen de Nsx'dir.
Bitti. :)

integra typerları unuttun çok ayıp :D:icon13:

oğuz
20-06-2014, 05:20
Sakin ol kardeş, klavyeyi yavaşça yere bırak şimdi.

Gayet sakinim senin gbi honda fanatikligi yapanlara her konuda cevabim bellidir. Pistlerin krali rs ay pardon hondaaaaa

VtecDream
20-06-2014, 23:57

meg2 gerçekten aşırı kalitesiz bir araç iç olarakta dış olarakta. vtec2 ile kıyaslanamaz bile ki nick'ime bakma hiç hondam olmadı alma düşüncemde yok... Laguna desen safrane desen anlarım ama meg2 gerçekten kalitesiz.. kaliteden anlayan herkez göğüse dahi baktığında anlarsın...

Jeandan-R
21-06-2014, 03:19
meg2 gerçekten aşırı kalitesiz bir araç iç olarakta dış olarakta. vtec2 ile kıyaslanamaz bile ki nick'ime bakma hiç hondam olmadı alma düşüncemde yok... Laguna desen safrane desen anlarım ama meg2 gerçekten kalitesiz.. kaliteden anlayan herkez göğüse dahi baktığında anlarsın...

3 tane vtec2 2 tane megane (birisi rs) sahibi olarak konuşayım bende, megane iç mekan kalitesi olarak civicden çok daha üstün. Hondanın da orta konsolunda 3 tane çevirme zıkkımı, 3 tane de tuş var. Donanım olarak zaten çok çok ilerde megane. Ha dayanıklılık olarak konuşcaksak, honda baş tacı tabi.

PULAT
21-06-2014, 04:39
bırakın artık şu honda reno karşılaştırmasını valla bana gına geldi kaç gündür belki 20 konuda aynı konuşmalar :D

VtecDream
22-06-2014, 14:12
3 tane vtec2 2 tane megane (birisi rs) sahibi olarak konuşayım bende, megane iç mekan kalitesi olarak civicden çok daha üstün. Hondanın da orta konsolunda 3 tane çevirme zıkkımı, 3 tane de tuş var. Donanım olarak zaten çok çok ilerde megane. Ha dayanıklılık olarak konuşcaksak, honda baş tacı tabi.

benim kayınpederim meg2 kullanıyor şuan ben sanayide plastik kalıptan dökme yaptırsam anca okadar olur ;)

kelalper
22-06-2014, 14:20
Daha hondanın arabası piyasayada yok ama hondacılar şimdiden Megane ı geçtiler helal olsun valla. Doğmamış çocuğa don biçmeye bayılıosunuz valla.

atituti
22-06-2014, 15:26
evet bir honda daha sahip olmamışlar tarafından en iyi seçildi

PD130
22-06-2014, 16:47
renault klasını konuşturmuş.rekabet iyidir.her zaman tüketicilere yarar sağlar.dün seat iyiydi bugün renault belki yakında honda rekoru kırar.

Jeandan-R
22-06-2014, 16:57
benim kayınpederim meg2 kullanıyor şuan ben sanayide plastik kalıptan dökme yaptırsam anca okadar olur ;)

Anlıyorum...

63owen63
22-06-2014, 17:09
İyi bir japonseverim de şu konuda hondanın ne işi var Allah aşkına ? cıkacak type-r la ilgili bile bir şey yazmayıp konu nasıl vteclere geliyor anlamıyorum..

Trophy konusu hiç olmaya gidiyor.

FATİH
22-06-2014, 18:21
bu başarıdan sonra renault'a laf eden kişi sindiremeyen kişidir.

volkan23
22-06-2014, 18:45
takaşi gil artık turbomu takar vtecmı acar allah yardımcıları olsn :) bu arada cupra bence yakalar 8 dakikalık pst iyi bı plotla yakalayamasa bıle bırsy kalmaz.

ercanerol
23-06-2014, 03:39
Ruhsuz renaultlar ? Hahaha sayınn ercan erol ben anladimki sen kimin eşşeğine binersen onun türküsünü söylüyorsun, bundan 3 ay önce yere göğe sığdıramazdın renault ve renaultsport u :) renault un markalasmaya ihtiyaci oldugunu sanmiyorum, acaba baska firma kırsa rekoru bu cümleleri kurabilirmiydin ? Tabiki hayır :) dünya kabullenmiş renault un başarısını siz hala konuşun :)benim r19 da çok ruhsuzdur kerata :) renault her kesime hitap ediyor. Tamam renaultcuyum ama kesinlikle clio yu kangoo ya iyi demem mal ortada kalitesiz iş.Ama yok sen 30 bin e araba alıp mercedes kalitesi beklersen bilemem, ne kadar ekmek o kadar köfte :icon_tup:

Bir markada ruh kullanıcısına ne hissettirebildiğiyle alakalıdır. Ben 3 ay öncesine kadarda Renaultlar ve diğer markalar ile fikrimi dosdoğru söylüyordum yine de söylerim. Evet renault firması gerçekten başarılı bir firma ama personel taşımak konusunda. iş piste çıkmak ise kimse kusura bakmasın ben rakiplerinin 3 katı parayı veripte ancak performans olarak birazcık öne çıkan bir otomobile binmem. o yarıştırdığınız seatın fiyatına o otomobili satışa çıkarsın renault o zaman deki bana ne kaaa ekmek o kaaa köfte ;)

ercanerol
23-06-2014, 05:05

bak tekrar söylüyorum. gerçekten iyi ekip, gecesini gündüzünü o pistte harcamış iyi bir pilot ve gerçekten çok iyi bir süre var ortada kabul. ama muhtemelen yalnızca slick ile piste atlamış, muhtemelen daha sessiz, muhtemelen daha konforlu, muhtemelen daha uzun ömürlü, muhtemelen daha donanımlı, muhtemelen daha kaliteli malzemelerle donatılmış, en muhtemelen daha iyi koltukları olan, ve yalnızca pist süresi değilde kullanım bakım vb durumlar için muhtemelen daha iyi tasarlanmış bir seri üretim otomobile karşılık, yalnızca amacı pist süresi olan, seri üretimi olamayacak bir pist otomobilinin 4 saniye gibi iyi bir fark olsada bu sürenin 8 dakikalık bir pist için pekte önemli olmadığı bir otomobili karşılaştırmak bir kere saçma. çokta zahmet harcamadan oluşturulacak bir pist aracı muhtemelen daha iyi süre çıkaracaktır. evet önceki rekor başarılıydı fakat bence yinede o otomobil genel olarak çokta başarılı değildi.

aynı pilotun her iki otomobilide aynı pistte test etmesi bile rekoru seat gibi yeni teşvik almış kopya bir firmanın tekrar ele geçirebilmesi için yeterli. hemde seri üretim bir otomobille özel tasarlanmış bir pist aracına karşılık.

honda konusunda da muhabbetler dönüyor. honda uçak üreten bir firma. honda 150den fazla alanda gerçekten liderce faliyet gösteren dünyanın ilk 5 süper şirketi arasındaki bir teknoloji firması. honda yalnızca bir otomobil firması değil. honda diğerlerinin kullandığı teknolojileri çoktaaaan efsaneleştirmiş ekmeğini yemiş ve markalaşmaya ihtiyacı olamayan bir firma. tıpkı bir mercedes gibi bir toyota gibi bir hyundai gibi bir petronas gibi bir general elektrik gibi bir sony gibi bir nippon gibi bir ford gibi bir daimler gibi. Honda dünyaya ilk yapay eli kazandırmış binlerce engeli kaldırmış bir firma. honda sağlık sektörünede enerji sektörünede ciddi yatırım yapan bir firma. bu dünyada teknoloji yarıştırılacaksa eğer bu işi kimse kusura bakmasında ya amerikanlar yapar yada japonlar. diğerleri ancak reklam peşinde koşarlar işte böyle. sizin aşırı besleme ile yapıp reklam amacıyla kullandığınız şeyleri adamlar atmosferik olarak müşterisine sunma peşinde. ki 10 yıldır harbi yatan bir hondayla yarışıp duruyorsunuz.

ercanerol
23-06-2014, 05:31
renault ne zaman efsane olacak otomobiller üretir. o otomobiller kullanıcıya sunulur. kullanıcının -cebini eskitmeden- yaşarlar. ne zaman o koltuklarınızın sağ minderiyle sol minderi aynı yükseklikte durur ne zaman artık reklama para yatırmayı bırakır. ne zaman f1 ortaklığındaki ingiliz firmalarının teknolojisini çalmak yerine onlara teknoloji satar ne zaman o direksiyon simidiniz güneşe bari dayanıklı olur ne zaman savaş teknolojisine yada enerji sektörüne yada ne bileyim sağlık sektörüne bir yararı dokunur işte o zaman bir vw grubuna bir alman efsanesine bir japon efsanesine yetişir. ama renault her ne kadar az gelişmiş ülkelerin hakkını yıllarca yiyrek bu ciroyu yapmış olsada her ne kadar müslümanların katli için bu paraları el altından kullandıysada ben onların hakkını yiyemem bu hızla giderlerse iyi bir firma olacaktır. ama şuan benim gözümde kısaca 5 para etmez. proton bile daha çok desteklenmesi gereken bir firma. köpekliğe luzum yok.

engin vti
23-06-2014, 05:46
Leon cupradan sonra bu rekor hiç hoş olmadı gözümde ��

cMg
23-06-2014, 07:30
bak tekrar söylüyorum. gerçekten iyi ekip, gecesini gündüzünü o pistte harcamış iyi bir pilot ve gerçekten çok iyi bir süre var ortada kabul. ama muhtemelen yalnızca slick ile piste atlamış, muhtemelen daha sessiz, muhtemelen daha konforlu, muhtemelen daha uzun ömürlü, muhtemelen daha donanımlı, muhtemelen daha kaliteli malzemelerle donatılmış, en muhtemelen daha iyi koltukları olan, ve yalnızca pist süresi değilde kullanım bakım vb durumlar için muhtemelen daha iyi tasarlanmış bir seri üretim otomobile karşılık, yalnızca amacı pist süresi olan, seri üretimi olamayacak bir pist otomobilinin 4 saniye gibi iyi bir fark olsada bu sürenin 8 dakikalık bir pist için pekte önemli olmadığı bir otomobili karşılaştırmak bir kere saçma. çokta zahmet harcamadan oluşturulacak bir pist aracı muhtemelen daha iyi süre çıkaracaktır. evet önceki rekor başarılıydı fakat bence yinede o otomobil genel olarak çokta başarılı değildi.

aynı pilotun her iki otomobilide aynı pistte test etmesi bile rekoru seat gibi yeni teşvik almış kopya bir firmanın tekrar ele geçirebilmesi için yeterli. hemde seri üretim bir otomobille özel tasarlanmış bir pist aracına karşılık.

honda konusunda da muhabbetler dönüyor. honda uçak üreten bir firma. honda 150den fazla alanda gerçekten liderce faliyet gösteren dünyanın ilk 5 süper şirketi arasındaki bir teknoloji firması. honda yalnızca bir otomobil firması değil. honda diğerlerinin kullandığı teknolojileri çoktaaaan efsaneleştirmiş ekmeğini yemiş ve markalaşmaya ihtiyacı olamayan bir firma. tıpkı bir mercedes gibi bir toyota gibi bir hyundai gibi bir petronas gibi bir general elektrik gibi bir sony gibi bir nippon gibi bir ford gibi bir daimler gibi. Honda dünyaya ilk yapay eli kazandırmış binlerce engeli kaldırmış bir firma. honda sağlık sektörünede enerji sektörünede ciddi yatırım yapan bir firma. bu dünyada teknoloji yarıştırılacaksa eğer bu işi kimse kusura bakmasında ya amerikanlar yapar yada japonlar. diğerleri ancak reklam peşinde koşarlar işte böyle. sizin aşırı besleme ile yapıp reklam amacıyla kullandığınız şeyleri adamlar atmosferik olarak müşterisine sunma peşinde. ki 10 yıldır harbi yatan bir hondayla yarışıp duruyorsunuz.

hocam yanlış anlamada ciddi saçmalamışsın

997TT
23-06-2014, 08:47
Ulkeler arası sıyaset ve kısısel yargılarda gırmıs bu konuya,helal olsun...
Alt tarafı bır otomobıl ve en son ring de yaptıgı bır sureyı konusuyorduk ben bıraktıgımda...

Ogedov
23-06-2014, 09:29
Konu çok boş muhabbete donmüş... Haftanın ilk kilidi hayırlı olsun :D