PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Nissan X-Trail...

ghibli06
17-06-2014, 06:59
http://www.themotorreport.com.au/content/image/n/i/nissan_hi_cross_03-0307.jpg

http://autospy.wq45.com/wp-content/uploads/2013/07/0220.jpg

http://www.trendmodeller.com/wp-content/uploads/2013/09/Nissan-X-Trail-7-Koltuk.jpg

http://motofilm.pl/wp-content/uploads/2013/09/nissan-x-trail-2014_male1.jpg

http://www.motorbeam.com/wp-content/uploads/2014-Nissan-X-Trail-Interiors.jpg

Nissan’ın 4x4 mirasının temellerini taşıyan yeni X-Trail, konforlu ve çarpıcı tasarımıyla Ağustos ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Sınıfında ilk kez sunulan gelişmiş teknolojiler, yeni nesil Nissan X-Tronic Otomatik Şanzıman ve 1.6 Dizel Motor ile yeni X-Trail SUV segmentini yeniden tanımlayacak.

Nissan,global pazarlarda ve Türkiye’de kanıtlamış olduğu segment liderliklerini, yeniden tasarlanmış olan X-Trail ile kuvvetlendiriyor. Baştan sona yeniden tasarlanan X-Trail, Nissan ürün gamına ve pazara “sınıf liderliğini” temsil edecek stil sahibi ve pratik kullanım sunan özellikleri ile öne çıkıyor. Ağustos ayında 98 bin 900 TL’den başlayan fiyatla Türkiye’de satışına başlanacak olan yeni X-Trail SUV segmentinde Nissan’ın yeni bir başarı hikayesinin başlangıcını ifade ediyor.

Yeni X-Trail, temelleri sarsan X-Over modellerinden gelen esinlenme ile yeni fikirler ve teknolojileri, Nissan’ın kanıtlanmış 4x4 mirası ile birleşiminden doğan yeni X-Trail SUV segmentini ve beklentileri yeniden tanımlayacak. Gücünü yeni nesil 130 PS’lik güçlü ancak tutumlu olan motordan alan X-Trail ideal ve dengeli ekonomiyi mükemmel bir sunumla tüm hızlarda ortaya koyabiliyor. Bu güç aynı şekilde Nissan’ın yeni nesil AllMode 4x4-i teknolojisi ile de alınabilmektedir. Nissan tarafından yeni geliştirilmiş olan Güvenlik Kalkanı ve Sürüş Kontrol Sistemi ikilisi yeni X-Trail kullanıcısına güvenlik ve konfor ile donatılmış keyifli sürüş imkanı sağlıyor.Yeni X-Trail’de 6 ileri manuel düz vites ve yeni X-tronic otomatik vites şanzıman seçeneği bulunuyor.

Tüm detaylarıyla yeni X-Trail fark yaratacak

Gösterişli ve stil sahibi çizgilerin birleşiminden ortaya çıkan güçlü görünümü ile yeni X-Trail sıradan SUV araçların bulunduğu bu segmente yeni standartlar getirerek tasarımda çıtayı yükseltiyor. Bir önceki X-TRAIL modelinde bulunan köşeli yapıdan ayrılarak daha yumuşak bir tasarımın da arazi kabiliyetlerinden ödün vermeden sunulabileceğini kanıtlayan çizgiler yeni nesil SUV tasarımında öncü olmayı hedefliyor.

Eski nesile göre yeni X-Trail boy olarak 17mm ve aks aralığı olarak 76mm daha uzun tasarlanmış olup iç mekanda daha fazla yaşam alanı sunuyor. Ayrıca yeni model 300 mm daha geniş ve 5 mm daha alçak yapıda tasarlanmasına rağmen zemin yüksekliğinden ödün verilmeden 210 mm olan ölçü korunabilmiş.Yeni X-Trail eskisine kıyasla 90 kg daha hafif olurken, ana yapısında %50 yüksek dayanımlı çelik malzeme kullanımına yer verilmiş.

Akıllı Park Sistemi ve Çevre Görüş Sistemi ile park alanının uygunluğunu otomatik olarak ölçerekdireksiyona müdahalesine gerek kalmadan otomatik olarak park ediyor. Çevre Görüş Sistemi, gelişmiş resim işleme teknolojisi ile sürücüye ‘kuşbakışı’ bir görünümle sunuyor.Yeni X-Trail de Nissan Güvenlik Kalkanısıfır kaza vizyonuna paralel olarak sürücü ve yolcuların güvenliğini artırmak için dizayn edilen bir dizi özellik içeriyor. Bunlar arasında; Hareketli Nesne Algılama Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Otomatik Çarpışma Önleyici Sistem, Yorgunluk Algılama Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Otomatik Uzun Far Asistanı, Akıllı Park Asistanı bulunuyor.

Dört çekerli sürüş sistemi AllMode 4x4-i X-Trail’de

Nissan’ın sınıfının lider standartlarını devam ettiren yeni X-Trail modelinde, gelişmiş dört çekerli sürüş sistemi AllMode 4x4-i yer alıyor. Orta konsoldaki döner bir düğmeyle kontrol edilen sistem, iki çekiş, Auto veya sürekli dört çekiş sunan Lockmodlarını sunuyor.‘Varsayılan’ Auto modunda sistem, teker dönüşünü tahmin etmek ve saatte 80 km’ye kadar hızlarda gerektiğinde çekişi ön ve arka akslara dağıtmak için sürekli olarak gaz açıklığını, motor hızını ve çekişi takip ediyor.

Nissan’ın motor boyutlarını küçültme yaklaşımına paralel olarak yeni X-Trail’de yer alan 320 Nm çekiş üreten dört silindirli dCi 130 motorhem daha verimli hem de daha çevre dostu.Manuel vitesseçeneğinde CO2 emisyonu 129g/km iken Nissan’ın gelişmiş X-tronic otomatik vitesli versiyonunda 135g/km. Nissan'ın AllMode 4x4-i şanzımanıyla donatılmış versiyonlarda ise emisyon değeri 139g/km.

ghibli06
21-06-2014, 19:06
5 Temmuzda ilk parti geliyormuş, ön siparişi verdim bakalım inşallah tahmin ettiğim gibi olmuştur araç...

Eworen
21-06-2014, 19:25
1.6 dizel otomatik ve 4x4 kombinasyonu kulaga harika geliyor
Aracta cok guzel duruyor gercekten de ;
98 bin tl den basliyor ama nereye gidiyor mesela guzel donanimli otm versiyonu ne kadar olur ?
Nissan.com.tr den ulasamadim

ghibli06
21-06-2014, 19:37
135bin TL 4x4 manuel 1,6 D... içi deri, tavanı güzel şekil şemal güzel...

Kahn23
21-06-2014, 19:49
Dış "Murano" şekil değiştirmiş hali. Özellikle iç mekan çok güzel..
Şimdiden hayırlı olsun. Bmw'den vazgeçildi hrh!!

ghibli06
21-06-2014, 19:56
Dış "Murano" şekil değiştirmiş hali. Özellikle iç mekan çok güzel..
Şimdiden hayırlı olsun. Bmw'den vazgeçildi hrh!!

yok bu kışlık, kışın kullanamam dedi BMW yi, yeni bir periyoda girdik :)

Eworen
21-06-2014, 20:04
Otm versiyonuda 140-150 bin TL olsun
Vergi avantajina ragmen ciddi pahali olmus gibi geldi bana
Simdi her zaman pahali olan tiguan a baktim vergi dezavantajina ragmen 2.0 TDI DSG 4Motion 117 bin tl doldursak ayni donanimla ayni paraya geliyorlar
Neyse fiyatindan dolayi on yargiyla yaklasmak istemiyorum ciksin gorelim inceleyelim

ghibli06
21-06-2014, 20:07
Otm versiyonuda 140-150 bin TL olsun
Vergi avantajina ragmen ciddi pahali olmus gibi geldi bana
Simdi her zaman pahali olan tiguan a baktim vergi dezavantajina ragmen 2.0 TDI DSG 4Motion 117 bin tl doldursak ayni donanimla ayni paraya geliyorlar
Neyse fiyatindan dolayi on yargiyla yaklasmak istemiyorum ciksin gorelim inceleyelim

Ankara'daki Nissan bayisi kiracımız, o nedenle bu araç gelmeden çok önce net bilgiler alabildim, araç büyük dedi bana tiguan vs yanında çok küçük kalacak diyorlar... Qashqai+2 bile tiguan dan büyük, bakalım inşallah dedikleri gibi çıkar, içi çok güzel profilden infinitiyi bile andırıyor :D

Eworen
21-06-2014, 20:26
Buyuk olmasi normal cunku daha kucuk qashqai var xtrail hep buyuk olmustu zaten
Simdi nissan ingiltere ve almanya sitelerini kontrol ettim
Tam tahmin ettigim gibi 4wd otm versiyonu yok
1.6 motora hem otm hem 4wd yapan marka model aklima gelmiyor.

ghibli06
21-06-2014, 20:34
Buyuk olmasi normal cunku daha kucuk qashqai var xtrail hep buyuk olmustu zaten
Simdi nissan ingiltere ve almanya sitelerini kontrol ettim
Tam tahmin ettigim gibi 4wd otm versiyonu yok
1.6 motora hem otm hem 4wd yapan marka model aklima gelmiyor.

nedeni basit, çok yakıyor :) 320d nin Xdrive ı ile otomatik hali neredeyse 9 litre yakıyor, üreticiler yakıt verilerinden korkar hale geldi, 4x2 ler otomatik haliyle makul yakarken 4x4 otomatik vitesle 1,5-2 litre fazla yakar mantığı var...

Eworen
21-06-2014, 20:40
1.6 veya 1.5 kesinlikle yetersiz kalir
Bence ana neden bu
2.0 da 4x4 otm varda neden 1.6 larda yok ?
Tuketim asil sebep olsa idi 2.0 motor lardada siddetle kacarlardi.

ghibli06
21-06-2014, 20:45
1.6 veya 1.5 kesinlikle yetersiz kalir
Bence ana neden bu
2.0 da 4x4 otm varda neden 1.6 larda yok ?
Tuketim asil sebep olsa idi 2.0 motor lardada siddetle kacarlardi.

2,0 olunca fiyat zaten artıyor otomobil bir üst segmente geçiyor, yakıt çok önem arzetmemeye başlıyor ama 1,6 kategorisi farklı... 4x2 ler 1,6 otm. le yürüyorsa bence 4x4 le e yürür ama geldiğinde test etmek lazım ikisini de...

ahmetbaha-drs
21-06-2014, 20:46
Görünüm olarak çok iyi baya beğendim açıkçası, motoruda zaten bilinen güzel bir motor x-tronic nasıl olur bilemiyorum ama Nissan Qashqai'yi biraz keser gibi fiyat aralıkları fazla olmazsa. Bir önce ki X-Trail kaba ve araziye daha yakışır bir tipteyken bu da tam Amerikan pazarı asfalt SUV'u olmuş. :) Mazda CX9'lara benziyor birazda.

Ome_RS
21-06-2014, 20:47
volvo v60 ile bunun arasında kaldık bize test sürüşünden sonra karar verilicek
132bin tl fiyat aldık ama oklar xtraili gösteriyor bu sefer tuttu bence

ghibli06
21-06-2014, 20:49
volvo v60 ile bunun arasında kaldık bize test sürüşünden sonra karar verilicek
132bin tl fiyat aldık ama oklar xtraili gösteriyor bu sefer tuttu bence

V60 için 129bin tl fiyat aldım ama 2 çeker ve de jeep değil station sonuçta XJ serisinin fiyatı ise uçmuş gitmiş...

Ome_RS
21-06-2014, 20:55
V60 için 129bin tl fiyat aldım ama 2 çeker ve de jeep değil station sonuçta XJ serisinin fiyatı ise uçmuş gitmiş...

v60 dizel otomatik birazda donanım ekleyince fiyat oldukca artıyo
aslında niye xc60 dı ama oda 150barajını aşmıs gitmiş durumda
fiyatlar birbirine yakınken nissan suv olması motor ve sanzıman olarak daha basarılı olması donanım olarak daha dolu olması sebebiyle tercih edilecek gibi
volvo sadece marka takıntısından ön plana cıkarsa cıkar :)
zaten suan da v50 kullanılıyor.

ghibli06
21-06-2014, 20:58
v60 dizel otomatik birazda donanım ekleyince fiyat oldukca artıyo
aslında niye xc60 dı ama oda 150barajını aşmıs gitmiş durumda
fiyatlar birbirine yakınken nissan suv olması motor ve sanzıman olarak daha basarılı olması donanım olarak daha dolu olması sebebiyle tercih edilecek gibi
volvo sadece marka takıntısından ön plana cıkarsa cıkar :)
zaten suan da v50 kullanılıyor.

motor aynı zaten :) reno sağolsun yakında otomobil değil motor yapıp bütün dünyaya satacak :)

bason
21-06-2014, 22:46
İlk resim concept gibi geldi bana. Qasqahi den esinlenilmiş haliyle ama güzel bende beğendim. 1.6 dci iyidir bu tip modeller için kurtarıcı oluyor tr de. :) Hayırlı olsun.

evolution_9
21-06-2014, 22:53
direksiyonuna kadar porshe taklidi olmuş bundada reno motorumu kullanılacak acaba

BARR
22-06-2014, 08:16
Araba güzel ama ben beğenmedim çünkü;

Eski Xtrail 'in kendine has bir Jip havası vardı ski kasalarını çok beğenirdim hatta bana Patrol'u anımsatırdı. Şimdi ise büyük Qasqai olmuş, daha şehirli olmuş. 1.6dizel aldıktan sonra Qasqai alırım yine Xtrail'e gerek yok benim için.

ghibli06
24-07-2014, 18:51
araç geldi arkadaşlar, haftasonu uzun uzun test ettik... 1,6 dizel motor kesinlikle başarısız hele ki otomatik şanzumanla... ama arabada yok yok, şerit takip sistemi, akıllı park, kör nokta uyarızı, panoramik kameralar, navigasyon, panoramik tavan, deri koltuk, +2 koltuk vs vs... fiyat en üst model 132.900 lira az da olsa bir indirim yapıyorlar... renk seçenekleri az, ilk partide çok az araba getirmişler, Ağustos teslimi siyah ya da beyaz renk olarak yazıldık bakalım hayırlısı...

4x4 de manuel vites var ama onların da donanımlar zayıf... 4x4 manuel en üst deri koltuklu paket olsa çok güzel olacaktı...