PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otoparcasepeti hakkında

fatiii
17-06-2014, 14:53
arkadaşlar bu siteden aracıma sis farı aldım 91 95 arası audi 80 sis farı şeklinde elime ulaştığında aynı olmadığını farkettim aradım söyledim eskisiyle beraber yolla dedider yolladım.şimdi aradım bu sis farından bulamamışlar vs vs tamam dedim yollayın benim sisi geri ücreti karta iademi edeceksiniz dedim hayır dedi %18 kesintiyle bi hesap numarası ver oraya yatırcaz dedi.

%18 noluyo dedim fiş kestik ona diyo falan filan.toplamda 180 tl sis farı 32 lira kescekmiş hani 30 lira çok büyük bi para değilde benim kafama takıldı sonuçta aldığınız ürünü 15 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edemiyomusunuz?benim bu durumda ne yapmam lazım?ben bu 30 u yanlışlık yüzünden bunlara vermek istemiyorum.

ilkerrrrr
17-06-2014, 14:56
arkadaşlar bu siteden aracıma sis farı aldım 91 95 arası audi 80 sis farı şeklinde elime ulaştığında aynı olmadığını farkettim aradım söyledim eskisiyle beraber yolla dedider yolladım.şimdi aradım bu sis farından bulamamışlar vs vs tamam dedim yollayın benim sisi geri ücreti karta iademi edeceksiniz dedim hayır dedi %18 kesintiyle bi hesap numarası ver oraya yatırcaz dedi.

%18 noluyo dedim fiş kestik ona diyo falan filan.toplamda 180 tl sis farı 32 lira kescekmiş hani 30 lira çok büyük bi para değilde benim kafama takıldı sonuçta aldığınız ürünü 15 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edemiyomusunuz?benim bu durumda ne yapmam lazım?ben bu 30 u yanlışlık yüzünden bunlara vermek istemiyorum.

o parayı al, sonra maliyeye ihbar et. bütün sattıkları ürünler için ihbar parası al.

214 bin 500 liralık ihbar piyangosu - Ekonomi Haberleri - Radikal (http://www.radikal.com.tr/ekonomi/214_bin_500_liralik_ihbar_piyangosu-1152379)

gcapraz
17-06-2014, 14:58
tuketici korum dernegi (http://www.tukoder.org.tr)

SGTI
17-06-2014, 15:01
Kosulsuz sartsiz 15 gun icerisinde iade etmeyle.alakasi yokki size zaten yanlis urun gonderilmis benim anladigim.tuketici mahkemesine basvurun bir cok kisi fayda gordu o kurumdan

fatiii
17-06-2014, 15:03
o yolladığı ürün benim seçtiğim ürünmüş zaten ama benimkinin bi tarafı oval ordaki köşeli biçimde ben ona çok dikkat etmedim.

fatiii
17-06-2014, 15:04
tükoder sayfasında iletişim kısmı açılmıyor açılan varsa benle paylaşabilirmi?

fatiii
17-06-2014, 15:07
o parayı al, sonra maliyeye ihbar et. bütün sattıkları ürünler için ihbar parası al.

214 bin 500 liralık ihbar piyangosu - Ekonomi Haberleri - Radikal (http://www.radikal.com.tr/ekonomi/214_bin_500_liralik_ihbar_piyangosu-1152379)

bunun bi işe yarıyacağını sanmıyorum çünkü adam zaten fişini kesmiş

FiReWaLL
17-06-2014, 15:07
45 gün içerisindeyse faturayı bile iptal edebilirler . zorluk çıkarıyorlardır .

onlar onu yapıyorsa sende hiç üşenme nereye bağlıysan ordaki kaymakamlığa tüketici mahkemesine git ver dilekçeni onlar herşeyle uğraşıyorlar zaten

fatiii
17-06-2014, 15:13
45 gün içerisindeyse faturayı bile iptal edebilirler . zorluk çıkarıyorlardır .

onlar onu yapıyorsa sende hiç üşenme nereye bağlıysan ordaki kaymakamlığa tüketici mahkemesine git ver dilekçeni onlar herşeyle uğraşıyorlar zaten

ne isterlerki ödeme yaptığım kredi kartı çıktısını alıyım sonra yatırdıkları paranın çıktısını alıyım.onlar yeterli olurmu acaba :soru:

FiReWaLL
17-06-2014, 15:27
ne isterlerki ödeme yaptığım kredi kartı çıktısını alıyım sonra yatırdıkları paranın çıktısını alıyım.onlar yeterli olurmu acaba :soru:

resmi olarak gelen giden tüm evraklarını görtürmen iyi olur ( gelen kargo geri , gönderidiğin kargo fişi , kk slip , sipariş dökümün varsa ) , hatta telefon konuşmaları kayıt altındadır o sitenin , tel kayıtlarını bile isterler .

sen zaten hakem heyetine durumu anlat onlar gerekli herşeyi yapıyorlar , telefonla bile bilgi alabilirsin ;)

fatiii
17-06-2014, 15:29
resmi olarak gelen giden tüm evraklarını görtürmen iyi olur ( gelen kargo geri , gönderidiğin kargo fişi , kk slip , sipariş dökümün varsa ) , hatta telefon konuşmaları kayıt altındadır o sitenin , tel kayıtlarını bile isterler .

sen zaten hakem heyetine durumu anlat onlar gerekli herşeyi yapıyorlar , telefonla bile bilgi alabilirsin ;)

telefon ettim şimdi tükoder e buraya gelmeniz lazım dedi.

FiReWaLL
17-06-2014, 15:40
telefon ettim şimdi tükoder e buraya gelmeniz lazım dedi.

tükoder den önce bağlı bulunduğun tüketici mahkemesi hakem heyetini ara istersen

ilkerrrrr
17-06-2014, 15:55
bunun bi işe yarıyacağını sanmıyorum çünkü adam zaten fişini kesmiş

fişini zaten kesmek zorunda. siz sanıyor musunuz ki geri dönen ürüne birdaha fatura kesecek. adamın %18 haksız kazancı var.

rebeloghy
17-06-2014, 16:16
Fiş kesiyor tamam da iade ederken sizin de fiş fatura geri gönderme zorunluluğunuz var. Siz geri gönderdikten sonra fatura ile ürünü , satışı iptal ediyor kdv ödemiyor. Faturayı göndermeseniz bunu istemekte haklı olur da öyle bir durum yok ise bi konuşup anlatsanız bu durumu , biz de keriz değiliz saçmalamayın vs diye ?

EMO
17-06-2014, 16:19
Bu satışı yapan eleman hiçmi post makinesiyle iptal işlemi yapmamış,böyle esnafları anlamak güç.

fatiii
17-06-2014, 16:20
Fiş kesiyor tamam da iade ederken sizin de fiş fatura geri gönderme zorunluluğunuz var. Siz geri gönderdikten sonra fatura ile ürünü , satışı iptal ediyor kdv ödemiyor. Faturayı göndermeseniz bunu istemekte haklı olur da öyle bir durum yok ise bi konuşup anlatsanız bu durumu , biz de keriz değiliz saçmalamayın vs diye ?

fişi kargonun içine koyup geri gönderdim.benim sis farının tekide onda olduğu için fazla mücadele vermedim telefonda benim sis farını bi yollasında sonra kendilerine ileticem gerekli bilgileri.tabi önce bu bilgileri verebilmek için ne gibi yaptırımlar yapabiliyorum benim öğrenmem lazım.