PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot RCZ R Intercity Istanbul Park pist rekoru

MiaMi
17-06-2014, 17:11
Önden çekişli araçlar pist rekoru

UfihRIZHlWc

https://www.youtube.com/watch?v=UfihRIZHlWc

997TT
17-06-2014, 20:15
2:27 mını GP...

Mehmetmert
17-06-2014, 21:00
Cok zevksiz bir video olmus, müziği verip arabanin videosunu cekmisler o kadar

Alpero
17-06-2014, 21:22
meşur 2.28 lik turu gösterselermiş iyiymiş bu bildiğin reklam olmuş

CLIORS
17-06-2014, 21:35
Leon-MRS durumu mu var şimdi?

MiaMi
17-06-2014, 21:42
Video rezil ötesi işte bi umut paylaştım bende ama gerçekten insan bi turu koyarda zevk verir ya.

Merthan
17-06-2014, 21:48
Thp motorun 175 liği bile çok zevkliyken,270 lik motor müthiş haz verir insana :)

63owen63
17-06-2014, 21:51
bu vıdeo pecoo ıcın buyuk adım.]

ERK_RS
17-06-2014, 22:03
valla diğer konudan sonra bu hiç açmadı beni.

ahmet_xy
17-06-2014, 22:04
nürnburgring videolarının çakması olmuş :D

se®k@n
18-06-2014, 03:41
Pist rekoru mu, reklam mı ben anlayamadım valla...

Eworen
18-06-2014, 09:53
Amotörce hazırlanmış gereksiz bi video olmuş.

Ama RCZ-R öyle bir araç değil, küçümsenecek bir araç hiç değil.
Yurtdışı kaynaklı testlerine pist sürelerine dikkat edin çok ciddi süreleri var
İstanbul parktaki süresi de std fabrika çıkışlı bir araç için resmen muazzam demektir..

OrcunInce
18-06-2014, 10:14
Araç rekor kırdığı gün, lastik - fren - yürüyen - motor herşeyi stock'tu.
GP ile falan kıyaslanacak bir durum yok yani pek. Sırf slick ile süre 3-4 saniye düşer, böyle düşününce bu rekoru kırsa kırsa stock Trophy ile Yiğit kırabilirdi :)

atituti
18-06-2014, 10:19
ring atışmalarında renault mu seatmı hondamı derken aradan peugeot bununla kaynak yapacak sanırım :)

OrcunInce
18-06-2014, 10:23
ring atışmalarında renault mu seatmı hondamı derken aradan peugeot bununla kaynak yapacak sanırım :)

150-250 hızlar arasında trophy'e yanaşması bence pek mümkün değil abi :)
kaynak yapamaz ama 1.6 hacimlerde efsane oldu bile bence. :)

atituti
18-06-2014, 10:24
peki 1.6larda stock bu güçte araba yok dmi şuan rekor koşturan ? mini harici

OrcunInce
18-06-2014, 10:25
Mini'de stock olarak bu sürelere inemedi, şu an stock olarak rakipsiz rcz-r.

Ogedov
18-06-2014, 10:26
Video sosyal medya reklamı olarak hazırlanmış olduğu için pek bi aksiyonu yok. Keşke incar olsaydı tamamen.
Bu arada pist rekorunu kıran arkadaşlar araç sahibi değil bir dergi adaına test yapan insanlar. Araca daha alışık biri ile daha da aşağı inecektir bu süre

OrcunInce
18-06-2014, 10:29
Video sosyal medya reklamı olarak hazırlanmış olduğu için pek bi aksiyonu yok. Keşke incar olsaydı tamamen.
Bu arada pist rekorunu kıran arkadaşlar araç sahibi değil bir dergi adaına test yapan insanlar. Araca daha alışık biri ile daha da aşağı inecektir bu süre

Çok inmez Okhan, ama çok keyifli makina :D

Cem.B
18-06-2014, 10:30
ztn yapan burak ertem değilmi ?

Eworen
18-06-2014, 10:37
150-250 km hızını bilmem ama
1000 m videosu var Megane RS Trophy ile ;
Drag Race : Peugeot RCZ R VS Renault Mégane RS Cup (Motorsport) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=G9yHrqe0Kk8)

M3CSL
18-06-2014, 13:20
Rcz rcok dengeli makine. Agrlik merkezi ve agirlik dagilimi olarak dusunuldugunde sasesi ustun..
Bu ona yuksek hizlarda cok avantaj katicaktir. Sureleride gayet iyi zaten..

OrcunInce
18-06-2014, 13:25
Rcz rcok dengeli makine. Agrlik merkezi ve agirlik dagilimi olarak dusunuldugunde sasesi ustun..
Bu ona yuksek hizlarda cok avantaj katicaktir. Sureleride gayet iyi zaten..

mevzu rcz olunca bak nasılda kıvama geliyorsun :D

MCN21
18-06-2014, 13:28
Reklam tadında olmus ...

Zero
18-06-2014, 13:34
150-250 km hızını bilmem ama
1000 m videosu var Megane RS Trophy ile ;
Drag Race : Peugeot RCZ R VS Renault Mégane RS Cup (Motorsport) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=G9yHrqe0Kk8)

O ağırlık farkıyla bu fark normal bence hatta az bile.

997TT
18-06-2014, 16:42
Ben GP ıle stok cıktım,fabrıkadan ne geldıyse o...
Pejo dusundum ama bu aracı kıme satabılırım? Sanırım %30-40 zarar yazar. Reno boyle degıl,%20 max kaybeder.

yiğit
18-06-2014, 16:49
GP ile falan kıyaslanacak bir durum yok yani pek. Sırf slick ile süre 3-4 saniye düşer, böyle düşününce bu rekoru kırsa kırsa stock Trophy ile Yiğit kırabilirdi :)

bak güzel söylemişsin yine :) minilerde stock olsa rcz-r kadar iyi süre yapabileceğini sanmıyorum ben.1.6 hacimde en hızlısını yaptılar bence.
Stock Trophy ile değilde coil-jant-lastik-fren geliyorum serin ve sakin bi seans yakalamamız lazım :)

OrcunInce
18-06-2014, 16:50
Ben GP ıle stok cıktım,fabrıkadan ne geldıyse o...
Pejo dusundum ama bu aracı kıme satabılırım? Sanırım %30-40 zarar yazar. Reno boyle degıl,%20 max kaybeder.

sende lastik vardı diye hatırlıyorum Murat abi?

OrcunInce
18-06-2014, 16:51
bak güzel söylemişsin yine :) minilerde stock olsa rcz-r kadar iyi süre yapabileceğini sanmıyorum ben.1.6 hacimde en hızlısını yaptılar bence.
Stock Trophy ile değilde coil-jant-lastik-fren geliyorum serin ve sakin bi seans yakalamamız lazım :)

Biliyorsun dualarım seninle :D

M3CSL
18-06-2014, 22:47
mevzu rcz olunca bak nasılda kıvama geliyorsun :D

Puglari ve bole guzel cupe saseli arabalari hep sevmisimdir:)

997TT
18-06-2014, 23:18
Arabayı fabrıka nasıl cıkardıysa o var,baska ek yok,bu 3. Yazışım :(
Ha bende ayarlı coıl-top mount lu ısterdım. Cunku kamber -1,40'ı asamıyor. Bır kılıt olsa misss...
Ayrıca V700 cok basarısız,Cup2 yada trofeo olsa efsane olurdu...
Ist parkda bu guc farkı ortaya cıkar,kullanmadım rcz ama almak konusunda pek aklımı celmıyor. Aklım RS 275'de...

Merthan
18-06-2014, 23:30
Yarı slick mi yoksa tam slick mi 3-4 saniye fark ediyor kanka bilmediğimden soruyorum.

Frid
20-06-2014, 16:21
video çok zevksiz

dragon07
20-06-2014, 19:30
rcz ye düz boru egzoz filtre yazılım ahaha 300 olur galiba :)

süper süre birazda rejime sokulursa gayet yeterli gelir

R21TURBO 41
20-06-2014, 20:16
Video rcz R reklamı gibi olmuş olsa da ; Fabrikasyon 1600cc - 270hp çok başarılı.

kelalper
20-06-2014, 20:38
144.000 tl fiyatda güzelmiş. Vergi avantajı olmasına rağmen pug uçmuş fiyat konusunda.

slowmotion
20-06-2014, 21:05
Video guzel, sure tartismasiz. Ama fiyat 150bin düşündürücü...

Low-Rider
20-06-2014, 21:18
2:27 mını GP...

standart mı bu gp ?

atituti
20-06-2014, 21:26
yapmayin beyler ne arabalara ne fiyatlar isteniyor, sifir kilometre ve gayet yeterli performansi var daha ne olsun golf olmuş 100bin 308 olmuş 80 90 bin buna bence istenen rakam uygun bile

63owen63
20-06-2014, 21:35
Iyi de golf ve 308 e de kimse normal demiyor ki.

atituti
20-06-2014, 21:45
çok astronomik bi rakam degil istenen yani onu kastettim tam kararinda bi fiyat.farkli bi araba tarzi var hizlida ve sifir kilometre.siradan 4 kapili hb ye motor koyup hot hatch diye kakalamaya calisilan bi araba degil yani onu diyorum umarim demek istedigmi anlatabilmisimdir :)

tuFAN
20-06-2014, 21:47
RCZ R'ın fiyatı listede 49.500 Euro olarak gözüküyor

Kur 2.75'e sabitlenmiş

49.500 x 2.75 = 136.000 TL

gaddar bir çingene pazarlığıyla belki fiyatı 130'a düzlerler

997TT
20-06-2014, 21:52
Rcz-R alındı 130'a,sonra kaca satılır? Ve kasa ne zaman degısıyor,bılen var mı?
Alt yapı farkı hakkında bılgısı olan yazarsa sevınırım. Yanı fren-amortısor yada sase hakkında kı farklılıklar?
Gp sanırım slık olabılır,yazılım cooler varmıs.

atituti
20-06-2014, 22:01
abi bizim turk peugeot forumunda test etmislerdi detayli konusu var.motor ayni alt yapida bi fark yok ama kasa yakinda degisir kapsamli bi makyaja ugrayabilir sacma zampirik tamponla farla kucuk bi makyaj yaptilar

Schumi
20-06-2014, 22:12
Motor aynı derken ? Mahle nin normal forged üretimi değil F1'de kullandığı teknoloji ile ürettiği forged piston ve forged kollar mevcut araçta. Ayrıca bir arkadaşım söyledi ben henüz okumadım her motor bloğu ayrıca bir ısıl işlemden geçiriliyor. Bu makinın kapağını açmadan 350 hp alınabileceğini düşünüyorum ben.

ServiceBox'dan bakıyorum. Fren zaten başlı başına farklı. Yay ve amortisörler 200'lük ile farklı. Viraj denge çubukları vs.vs. farklı.

Kasa yeni makyaj gördü ama bence çok çirkin.

997TT
20-06-2014, 22:18
Motor aynı derken ? Mahle nin normal forged üretimi değil F1'de kullandığı teknoloji ile ürettiği forged piston ve forged kollar mevcut araçta. Ayrıca bir arkadaşım söyledi ben henüz okumadım her motor bloğu ayrıca bir ısıl işlemden geçiriliyor. Bu makinın kapağını açmadan 350 hp alınabileceğini düşünüyorum ben.

ServiceBox'dan bakıyorum. Fren zaten başlı başına farklı. Yay ve amortisörler 200'lük ile farklı. Viraj denge çubukları vs.vs. farklı.

Motor konusunda haklısın,dergıde okumustum.
Fren-amortısorlerde ne gıbı fark var?
Kasa pek cekıcı gelmıyor bana :icon13:

atituti
20-06-2014, 22:27

blok vs. ayni ondan bahsetmistim.valla test esnasinda hic bi fark yok diyodu arkadaslar, bu kadar parca eger farkliysa.. :eek: peugeot degisik bir iş cikarmis diyorum.yurt disindaki birkac forumda 200lukle bariz tutuş farkinin olmadigindan bahsediyolar.şu yaptiklari işlemleri keske makyajsiz kasaya yapsalardi.

tuFAN
20-06-2014, 22:36
Rcz-R alındı 130'a,sonra kaca satılır? Ve kasa ne zaman degısıyor,bılen var mı?
Alt yapı farkı hakkında bılgısı olan yazarsa sevınırım. Yanı fren-amortısor yada sase hakkında kı farklılıklar?
Gp sanırım slık olabılır,yazılım cooler varmıs.
mahle motorsport özel alüminyum alışım piston ve piston kolları
( + 5 kat maliyeti varmış)

mahle motorsport polimerkaplı Kol ve kol yatakları
(mahle patentini almış)

özel bir ısı işleminden geçirilen motor

380mm 4 piston AP Racing frenkiti

Torsen Kilitli difransiyel

10 mm alçaltılmış ve özel ayarlanmış şaşi/suspansiyon ayarları
ön %14 arka %44 daha sert

F1 Asymmetric 2 lastik

Schumi
20-06-2014, 23:07
200'lükle tutuş farkı yok diyeni Allah çarpar. Kilit diff'li bir araçta tutunma farkı nasıl olmaz. Doğru kullanım ile virajda hafif gazla bile kafayı içeri çekmeye çalışır kilit diffli araç. Açık diffte ise kafa dışarı açmak ister. Bu bile ciddi fark yaratıyorken ve amortisör yay herşeyi değişik bir araca çok fark yok demek ultra saçma. ServisBox'da henüz yok ama İngiliz yayınlarda camber ve caster farklı diyor. Salıncaklar farklı olabilir yani. Yada taşıyıcılar. Henüz onların bilgileri net değil ServiceBox'da.

Dem-Er
20-06-2014, 23:31
Peugeot çirkin ama iddalı bir araç yaptığı kesin.380 mm. Lik disc lerde çok iddalı olmuş.hatta süper.1.6 litrelik motordan bu beygirleri çıkarmak ve emisyon normları içinde kalmakta ayrı bir başarı bence.fiyatıda gayet normal ama Muratında dediği gibi 2. Elde çok sıkıntı yaşatabilir.satarken üzülürmüsün sevinirmisin orası belli değil.kısacası zor bir karar bence.

Schumi
20-06-2014, 23:34
Evet gerçekten çok çirkin araç. İlk çıkan hali gayet normal hatta güzel bile sayılırdı ama bu hali gerçekten çok ama çok çirkin.

kelalper
21-06-2014, 09:24
o kasa dizaynının hakkı bence arkadan iter. çizgi olarak kötü değil R modeli teknik açıdan güzel donanımlandırılmış frenler amortisör olarak ama bundan önceki base 200 ve 160lık modeller bence teknik olarak kötüydü. Ama fiyat gerçekten uçuk ya. Pug harbi harbi rakipler 2 litre fiyat bu bizde bi tık altında kalalım ama kar ın bi tarafına koyarız diye düşünmüş. Eğer F1 deki kol ve pistonu koyduysa direk 30 R turbo yu tak devam et arkadan bile bakmazsın ama sanmıorum o kol ve piston teknolojisi olduğunu.

Ogedov
21-06-2014, 09:51
o kasa dizaynının hakkı bence arkadan iter. çizgi olarak kötü değil R modeli teknik açıdan güzel donanımlandırılmış frenler amortisör olarak ama bundan önceki base 200 ve 160lık modeller bence teknik olarak kötüydü. Ama fiyat gerçekten uçuk ya. Pug harbi harbi rakipler 2 litre fiyat bu bizde bi tık altında kalalım ama kar ın bi tarafına koyarız diye düşünmüş. Eğer F1 deki kol ve pistonu koyduysa direk 30 R turbo yu tak devam et arkadan bile bakmazsın ama sanmıorum o kol ve piston teknolojisi olduğunu.

Araçların yurtdışı fiyatlarıyla Türkiye fiyatlarını kıyarlanırsa çok bir fark olmadığını görürsünüz.
Rcz-r sonuçta yılda binlerce adet üretilecek bir araç değil. Markanın biraz prestij modeli olduğu için fiyatının sadece meraklısına hitap edecek bir fiyatta olması gayet normal.
Motor içindeki mahle motorsport parçalar, fren kiti, kilitli diferansiyel gibi parçalarını bile after market bile alsanız nasıl bir fiyat çıkacağını az çok hepimiz tahmin ediyoruz.
Bide üstüne bu aracı imrenek izlediğimiz yarış araçlarını hazırlayan peugeot sport mühendislerinin hazırladığını unutmayalım :icon_tup:
İkinci el durumuna gelirsek bu tarz koleksiyonluk araçların her zaman hastası çıkıp alcaktır çünkü TR ye az sayıda gelecektir.
He o meraklısı diyeceğimiz alıcı ne zaman çıkar ne kadar süre beklersiniz satmak için onu bilemem :)

Cem.B
21-06-2014, 10:01
peugeot bu yarışta çok gerilere düştü geçtiğimiz senelerde o yüzdende kimse için büyük bir albenisi kalmadı pejoların bu rakamlara GP2 alırdım sanırım hatta daha ucuza eski pejocuyum ama bnmde bir sıcaklığım kalmamış nedense :)

997TT
21-06-2014, 10:21
Marka kalıte algısı farklı,bu baslıca bır sebeb.
Megane RS yada Gp gıbı ıkonık bır model olmadı Rcz.
Ustune bu fıyat,bıraz ıddıalı TC'de.
Motorun bu parcaları dogru Alper,Auto motor und sport da okumustum.
Belkı coıl ıle daha ıyı olur ama aklımda soru ısaretı yaratıyor Pejo.
200 lukle aynı tutus olsa,200 luklerın derecesı nıye bu kadar uzak?

-Günalp-
21-06-2014, 10:28
makyajsız 200 lük rcz nin yol tutuş ve fren performansı cok iyiydi. cok dengeli bir sürüşü var. r modelinde bunu cok daha üstlere taşıdıkları aşikar. Peugeot diğer modellerine göre gerçekten özenmiş.bu araçta işçilik peugeotun top seviyesinde. diğer pejo modelleriyle kıyaslanamaz. fiyat konusu kişiye kalmış. bugün aynı forma sahip bir audi tt 211 lik 200bin + olduğu düşünülürse bu araç için 130 bin cok uçuk bir rakam deil. tamamen tercih meselesi.

Gko
21-06-2014, 10:37
Megane RS + Peugeot RCZ-R - Nordschleife Touristenfahrten (Terroristenfahrten - hard traffic) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=7mqAek8ajWE)

böyle bi video buldum yalnız megane 2011

Eworen
21-06-2014, 11:45
bugün aynı forma sahip bir audi tt 211 lik 200bin + olduğu düşünülürse bu araç için 130 bin cok uçuk bir rakam deil. tamamen tercih meselesi.

Rcz-r in rakibi TT olamaz tuy siklet kalir
Bi kac testte TTS den daha iyi sureye sahip
Hatta S3 ten
Hatta 135i den
Hatta a45 amg den
Hatta ondan bundan sundan..

Farkindayim insan Peugeot dan beklemiyor boyle bir arac ama iyi ugrasilmis ve olmus.
Hockenheim Short lap records - FastestLaps.com (http://fastestlaps.com/tracks/hockenheim_short.html)

kelalper
21-06-2014, 12:04
Araçların yurtdışı fiyatlarıyla Türkiye fiyatlarını kıyarlanırsa çok bir fark olmadığını görürsünüz.
Rcz-r sonuçta yılda binlerce adet üretilecek bir araç değil. Markanın biraz prestij modeli olduğu için fiyatının sadece meraklısına hitap edecek bir fiyatta olması gayet normal.
Motor içindeki mahle motorsport parçalar, fren kiti, kilitli diferansiyel gibi parçalarını bile after market bile alsanız nasıl bir fiyat çıkacağını az çok hepimiz tahmin ediyoruz.
Bide üstüne bu aracı imrenek izlediğimiz yarış araçlarını hazırlayan peugeot sport mühendislerinin hazırladığını unutmayalım :icon_tup:
İkinci el durumuna gelirsek bu tarz koleksiyonluk araçların her zaman hastası çıkıp alcaktır çünkü TR ye az sayıda gelecektir.
He o meraklısı diyeceğimiz alıcı ne zaman çıkar ne kadar süre beklersiniz satmak için onu bilemem :)

Ya anlatamıorum. Araba kötü değil ki. Fiyatı yüksek. Türkiye için maksimum kar ile getiriolar belli ki. Trophy cart curt 2 litre bu 1.6 litre. Yani ülkeye giriş maliyeti daha düşük. Ama fiyat olarak bakarsan diğerlerine yakın. Ben ondan bahsediyorum. Bu arada Trophy nin fabrikaya toplam parça ve montaj vs maliyeti 7800 euro. Hadi bununda 10bin olsun.

-Günalp-
21-06-2014, 12:05
Rcz-r in rakibi TT olamaz tuy siklet kalir
Bi kac testte TTS den daha iyi sureye sahip
Hatta S3 ten
Hatta 135i den
Hatta a45 amg den
Hatta ondan bundan sundan..

Farkindayim insan Peugeot dan beklemiyor boyle bir arac ama iyi ugrasilmis ve olmus.
Hockenheim Short lap records - FastestLaps.com (http://fastestlaps.com/tracks/hockenheim_short.html)

rakip olarak demedim zaten. sadece form olarak benzer. ona rağmen cok fiyat farkı var.

Ogedov
21-06-2014, 12:26
Ya anlatamıorum. Araba kötü değil ki. Fiyatı yüksek. Türkiye için maksimum kar ile getiriolar belli ki. Trophy cart curt 2 litre bu 1.6 litre. Yani ülkeye giriş maliyeti daha düşük. Ama fiyat olarak bakarsan diğerlerine yakın. Ben ondan bahsediyorum. Bu arada Trophy nin fabrikaya toplam parça ve montaj vs maliyeti 7800 euro. Hadi bununda 10bin olsun.

RCZ-R
ingiltere fiyatı 32.000 pound
Türkiye fiyatı 136.000 TL

308 (access packet)
ingiltere fiyatı: 16.845 pound
Türkiye fiyatı: 65.400 TL

Özellikle rcz-r gibi 5-10 tane araba için özel bir çılgınca kar edelim mantığı olamaz abi bunu anlatmaya çalışıyorum.
Bu tarz arabalar kalite algısı geliştirmek marka imajını güçlendirmek adına getirilir. Ne kadar satar ne kadar duyurabilirse marka adına kar asıl olarak budur.

Fiyatların ingiltere fiyatı olmasının sebebi fransızca siteyle uğraşmamak adınadır :D

CocoRe
21-06-2014, 14:44
bırakın tartışmayı abi
rcz-r neymiş
bi tane 106 gelir tokatlar gider
bakakalır öyle

997TT
21-06-2014, 14:56
2 lıtre Megane Rs 120 tl...
1.6 Rcz-R 136 tl...
Yada GP 110tl
Leon 120tl
Golf Gtı 130tl
Yanı bunun 110 barajında olması gerekırdı...

Dem-Er
21-06-2014, 18:23
Az evvel Auto motor und sport tv kanalında testini seyrettim ve Golf 7 gti ile kıyaslama yaptılar.pist zor bir pist eski hava alanını piste çevirmişler ve adındanda anlaşılacağı gibi bir çok arabayı burda test ediyorlar süre tutuyorlar Yedikleri G den tutunda iki düzlük arası top speed inde kadar race logic ile ölçüyorlar.pejo beni şaşırttı yine.golf gtı scricco R a geçen gün 1.5 saniye fark atmıştı ve beni şaşırtmiştı.çünkü arada ciddi beygir farkı vardı ama golf yoltutuşuyla kilosuyla ve yeni motoruyla almıştı.Pejo ise az evvel tam 5 saniye fark attı golfe.bu kadar zaman fark böyle bir pistte inanılmaz iyi.demekki bu araç ciddi iyi yoltutan ve yürüyen bir araç diyebiliriz.kafa karıştırır bu.buna birde coil lastik vs yapıp birazda beygir yüklersen süper sportları ist.parkta kovalarsın gibime geliyor. :)

tuFAN
24-06-2014, 02:12
Az evvel Auto motor und sport tv kanalında testini seyrettim ve Golf 7 gti ile kıyaslama yaptılar.pist zor bir pist eski hava alanını piste çevirmişler ve adındanda anlaşılacağı gibi bir çok arabayı burda test ediyorlar süre tutuyorlar Yedikleri G den tutunda iki düzlük arası top speed inde kadar race logic ile ölçüyorlar.pejo beni şaşırttı yine.golf gtı scricco R a geçen gün 1.5 saniye fark atmıştı ve beni şaşırtmiştı.çünkü arada ciddi beygir farkı vardı ama golf yoltutuşuyla kilosuyla ve yeni motoruyla almıştı.Pejo ise az evvel tam 5 saniye fark attı golfe.bu kadar zaman fark böyle bir pistte inanılmaz iyi.demekki bu araç ciddi iyi yoltutan ve yürüyen bir araç diyebiliriz.kafa karıştırır bu.buna birde coil lastik vs yapıp birazda beygir yüklersen süper sportları ist.parkta kovalarsın gibime geliyor. :)
link varmıdır ?

WhiteKnight
24-06-2014, 03:44
standart mı bu gp ?

Selam,

Mini GP ile 2.27.30 ben yaptim, intercity sitesinde de gorebilirsiniz.

Kendi aracim olmadigi icin fazla zorlayamadim, yaklasik 6 hot lap atabildim.

Aracta lastik, amortistor ve frenler komple stock.

Slick lastik yok, orjinal olarak uzerinde gelen Kumho'lar var.

Forge intercooler, kendi yaptigim yazilim ve water/meth kit var.

Eworen
24-06-2014, 08:49
standart mı bu gp ?

Değilmiş
Üzerinde gelen Kumho lar zaten semi-slick

Öte yandan GP , Rcz-R dan 120 kg kadar daha hafif

RCZ-r 1280 ( sürücü hariç ) aslen EU normuna göre 1355 kg
GP 1235 KG EU

Megane RS de misal bayaa ağır ama 2.0 hacim ve tork güzel işe yarıyor
Hacim güzel bişey

Cem.B
24-06-2014, 09:08
Değilmiş
Üzerinde gelen Kumho lar zaten semi-slick

Öte yandan GP , Rcz-R dan 120 kg kadar daha hafif

RCZ-r 1280 ( sürücü hariç ) aslen EU normuna göre 1355 kg
GP 1235 KG EU

Megane RS de misal bayaa ağır ama 2.0 hacim ve tork güzel işe yarıyor
Hacim güzel bişey

standart olup olmamasının pek önemi yokki gp o setupla rcz beygirine gelmemiştir tahminen

rcz-r başarılı dediğim gibi ama pejo türkiyede çok kan kaybetti o yüzden insanlara sevimli gelmiyor spor araç konusunda

Eworen
24-06-2014, 09:20
standart olup olmamasının pek önemi yokki gp o setupla rcz beygirine gelmemiştir tahminen

rcz-r başarılı dediğim gibi ama pejo türkiyede çok kan kaybetti o yüzden insanlara sevimli gelmiyor spor araç konusunda

Aynı güce gelmiş olsalardı zaten GP daha iyi süre yapabilirdi hem daha hafif hemde arabada arka koltuk yok yahu :D

Rcz-r ın çekici gelmemesi ve alınabilirliğinin TR şartlarında düşük olması çok çok normal hem pahalı hem 2.el dezavantajı hem imaj düşüklüğü zaten çok sevilen bi markada değil dezavantajlar eklene eklene başarısına gölge düşüyor

997TT
24-06-2014, 09:46
Pejo konusunda yorumuna katiliyorum. Demir abinin verdigi linkden de anlasilacagi uzere hak etmedigi bir yerde TC de.

Cem.B
24-06-2014, 09:50
Aynı güce gelmiş olsalardı zaten GP daha iyi süre yapabilirdi hem daha hafif hemde arabada arka koltuk yok yahu :D

Rcz-r ın çekici gelmemesi ve alınabilirliğinin TR şartlarında düşük olması çok çok normal hem pahalı hem 2.el dezavantajı hem imaj düşüklüğü zaten çok sevilen bi markada değil dezavantajlar eklene eklene başarısına gölge düşüyor

ztn ülkemizde imaj herşey :) peugeot treni kaçıralı çok oldu malesef

kelalper
25-06-2014, 08:21
benim kafama takılan arka arkaya atılan turlarda RCZ R ın performansını ne kadar süre koruyabileceği. ***** 1.6 litreden 270 hp çıkarıosun. Megane 2 RS standartken körfezde 4-5 tur sonunda yavaşlamaya başlıodu sıcaklık yüzünden. Hele sadece yazılım yapıp yola çıkarsan piste gerek yok 3-4 deneme sonunda patates oluodu. Bunun üzerindeki intercooler ı vs i merak ettim.

G_TT_I
25-06-2014, 08:49
İstanbul peugeot can'da yaşanmış gerçek olay;
Rcz asfalt ilk geldiğinde gittim, satış danışmanı "araç özel hazırlanmış gri renkte ve sayılı üretim" diye 98.000tl'ye satmaya çalıştı.

2-3 ay sonra bikaç tane ticari alırken aynı satış danışmanı asfaltı gelin size 76.000 gibi rakama bırakalım dedi :)
Neden dedim fiyat düştü kötü bi renk zaten çok iyi olmadığı içinde fazla üretilmedi dedi :)
Çok net ve açık bir şekilde senin yaptığın satış tipi dönekçe ve şerefsizce dedim, çünkü salak beni tanımadı :) hiç bişey demeden bianda ortadan kayboldu :):):)

İşin özeti rcz-r'ı 136.tl olarak düşünmeyin model yılı dönümü gelmesine yakın taş çatlasın 80-90 gibi rakamlara el altından verecekler.
14 sene gti'a bindim, Tr'de peugeot mu aman uzak dursun.

Low-Rider
25-06-2014, 09:43
Selam,

Teşekkürler ve tebrikler süre için

OrcunInce
25-06-2014, 10:04
Selam,

Dediğim gibi RCZ-R'da ku36 olsaydı sadece 2-3 saniye daha inermiş. :)

Tebrikler yinede güzel süre. :)

WhiteKnight
25-06-2014, 17:05
Teşekkürler ve tebrikler süre için

Dediğim gibi RCZ-R'da ku36 olsaydı sadece 2-3 saniye daha inermiş. :)

Tebrikler yinede güzel süre. :)

Ben teşekkür ederim.

Jeandan-R
25-06-2014, 17:46
benim kafama takılan arka arkaya atılan turlarda RCZ R ın performansını ne kadar süre koruyabileceği. ***** 1.6 litreden 270 hp çıkarıosun. Megane 2 RS standartken körfezde 4-5 tur sonunda yavaşlamaya başlıodu sıcaklık yüzünden. Hele sadece yazılım yapıp yola çıkarsan piste gerek yok 3-4 deneme sonunda patates oluodu. Bunun üzerindeki intercooler ı vs i merak ettim.

Ben niye en hızlı turumu hep 3. veya 4. turda atıyorum onu anlamadım :D

MiaMi
26-06-2014, 15:09
İstanbul peugeot can'da yaşanmış gerçek olay;
Rcz asfalt ilk geldiğinde gittim, satış danışmanı "araç özel hazırlanmış gri renkte ve sayılı üretim" diye 98.000tl'ye satmaya çalıştı.

2-3 ay sonra bikaç tane ticari alırken aynı satış danışmanı asfaltı gelin size 76.000 gibi rakama bırakalım dedi :)
Neden dedim fiyat düştü kötü bi renk zaten çok iyi olmadığı içinde fazla üretilmedi dedi :)
Çok net ve açık bir şekilde senin yaptığın satış tipi dönekçe ve şerefsizce dedim, çünkü salak beni tanımadı :) hiç bişey demeden bianda ortadan kayboldu :):):)

İşin özeti rcz-r'ı 136.tl olarak düşünmeyin model yılı dönümü gelmesine yakın taş çatlasın 80-90 gibi rakamlara el altından verecekler.
14 sene gti'a bindim, Tr'de peugeot mu aman uzak dursun.

Samimi yorumun için tebrik ederim ciddi bir marka ama nedendir bilinmez bi garip geliyor insanlara heleki japona veya almana alışmış biri için, R çok güzel makina sahip olmak isterim ama o fiyatlara imkansız.

K.Kaan
07-07-2014, 13:25
sadece merakımdan soruyorum.. süreyi yapan sürücü kim acaba? gayet prodüksiyonlu bi klip çünkü reklam olduğu belli. eşit pilotajda da farklı araçlarda bu kadar başarı sergilerse süre anlamında tebrik etmek lazım pejo yu güzel iş çıkartmış.

Low-Rider
07-07-2014, 14:04
Süreyi Burak Ertem yaptı. Süre video çekildiği zaman değil organizasyon olduğu gün yapıldı.

Yağız Avcı da körfez pistinde kullanmış. Audi s3 ve Porsche Cayman'ı geçmiş.

K.Kaan
07-07-2014, 14:09
Süreyi Burak Ertem yaptı. Süre video çekildiği zaman değil organizasyon olduğu gün yapıldı.

Yağız Avcı da körfez pistinde kullanmış. Audi s3 ve Porsche Cayman'ı geçmiş.

cevap için teşekkürler. demek istediğim aslında bunla alakalıydı. eminim çok çok iyi bir araç. ama kendi sürelerimizle kıyaslamamız doğru olmaz gibi bir mantıkla yazmıştım umarım doğru ifade etmişimdir. Yağız Avcı ve başka pilotların sağ koltuğunda oturdum ne yazık ki bir gerçek var hepimiz çok hızlıyız ya; aslında hepimiz çok yavaşız :icon_tup:

997TT
07-07-2014, 17:43
Ist park suresı neydı RCZ nın?
Korfezde 52,48 gıbı bır sey yapmıstı sanırım...

Kahn23
07-07-2014, 17:45
Ist park suresı neydı RCZ nın?
Korfezde 52,48 gıbı bır sey yapmıstı sanırım...

B.Ertem Peugeot RCZ-R 02:28.902 Kuru 05.04.2014 20 °C

997TT
07-07-2014, 17:46
Gayet ıyı be...

Eworen
07-07-2014, 17:52
Car dergisi bu ay ki sayisinda
cayman s3 ve rcz r olarak pistte test yapmis Yagiz Avci tarafindan
Rcz r 51.98 sn sure elde etmis
Cayman a 1 sn
S3 e 2 sn civarinda fark atarak.

997TT
07-07-2014, 22:46
Suresı gayet ıyı ama bu fıyata kım alır RCZ-R?

FEYM
08-07-2014, 17:12
bu fiyata kim alır muhabbeti bence yersiz... sıfır araba olarak 270hp beygir ve üstünde bu fiyata kaç araba var ki ?

yiğit
08-07-2014, 20:38
Fiyatı çok değil bu seviyede bi araç için.böyle başarılı fabrikasyon kaç tane araç var alternatif.bizdeki ucuz olsun hemde çok iyi olsun mantığına ters geliyo fiyatı bence. Keyfin bedeli olmaz satarken fiyatı düşer bunun zor satılır diye düşünenlerin binebileceği bi araç değil zaten kupon bi araç alıp keyfini çıkartıp hakkıyla kullanıp 3e 5e bakmadan satılır

OrcunInce
08-07-2014, 20:46
Fiyatı çok değil bu seviyede bi araç için.böyle başarılı fabrikasyon kaç tane araç var alternatif.bizdeki ucuz olsun hemde çok iyi olsun mantığına ters geliyo fiyatı bence. Keyfin bedeli olmaz satarken fiyatı düşer bunun zor satılır diye düşünenlerin binebileceği bi araç değil zaten kupon bi araç alıp keyfini çıkartıp hakkıyla kullanıp 3e 5e bakmadan satılır

Yiğit haklı. Bu aracın fiyatı bana da çok gelmiyor. 1.6 bir makina normal lastik-bone stock 2.30'un altını yapmış. Listeye bir bakmak lazım o fiyata o süreleri yapan kaç alet var diye aslında..

997TT
08-07-2014, 21:03
Bu yorumları yapan arkadaslardan 1 tane beklıyorum ozaman.
2. elıne talıbım 5-7k km arası ;)
Yorum yapmak kolay,para cepte alırken gormek ısterım,iş cıddılestıgınde o paranın alternatıflerı ınsanın aklını kemırıyor...

Low-Rider
08-07-2014, 21:05
Bu yorumları yapan arkadaslardan 1 tane beklıyorum ozaman.
2. elıne talıbım 5-7k km arası ;)
Yorum yapmak kolay,para cepte alırken gormek ısterım,iş cıddılestıgınde o paranın alternatıflerı ınsanın aklını kemırıyor...

siz kısa aralıklarla araç değiştirdiniz için böyle düşünmeniz normal, uyguna alıp en az zararla satmak istiyorsunuz

uzun süre binecek birisi için alınabilecek bir araç

997TT
08-07-2014, 21:19
Uyguna almak pek olmuyor ama az zararla satmak guzel tabı.
Uzun sure kullanan bırı ıcın dogru olabılır ancak ben aracları alırken rakıplerıyle ve gecmısıne bakıyorum.
Trophy nın 140 oldugu yerde Rcz ye bu fıyat aklıma yatmıyor.
Ama alana hayırlı olsun ;)

ceyhun737
08-07-2014, 21:20
Uyguna almak pek olmuyor ama az zararla satmak guzel tabı.
Uzun sure kullanan bırı ıcın dogru olabılır ancak ben aracları alırken rakıplerıyle ve gecmısıne bakıyorum.
Trophy nın 140 oldugu yerde Rcz ye bu fıyat aklıma yatmıyor.
Ama alana hayırlı olsun ;)
Belki görüntü olarak normal rcz den pek farklı durmaması da böyle düşündürüyor olamaz mı abi?

997TT
08-07-2014, 21:55
Tabı,agresıf bır goruntusu olsa emınım daha cok kafa karıstırırdı ama mal bu,bunu degerlendırmemız gerek.
Ama sıskın camurluk-daha spor koltuklar-dıfuzorlerle zengınlestırılmıs govde-ıcınde guzel oyuncaklar miss olurdu...

ceyhun737
09-07-2014, 02:38
Tabı,agresıf bır goruntusu olsa emınım daha cok kafa karıstırırdı ama mal bu,bunu degerlendırmemız gerek.
Ama sıskın camurluk-daha spor koltuklar-dıfuzorlerle zengınlestırılmıs govde-ıcınde guzel oyuncaklar miss olurdu...

Aynen öyle abi bu kadar başarılı sürüş özelliklerine dinamizmine bu görüntü açıkçası tırt kalmış araç bir trophy gibi farklı durmuyor

Kahn23
15-07-2014, 07:56
Rcz-R'ın fiyatı belli olmuş. 141.000TL

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-turkiye-de-tek-rcz-r-171922697/detay)

Berkan
15-07-2014, 08:02
daha cirkin ve saçma resimleri cekilemezdi heralde özel bir araç degilde 206 hdi satıyorlar sanki :)

ayrıca karbon tavanmı varmış :eek:

edit:

RCZ R 1.6 THP 270 hp 49.500 EURO + 746 TL

(*) 2 Haziran 2014 tarihinden itibaren Yeni RCZ 2014 Model Yılı versiyonlarımız için geçerli kur 1 Euro = 2,8 TL ve 2013 Model Yılı versiyonlarımız için geçerli kur : 1 Euro

Metalik Boya EVOLUTION 455 EURO
Sedefli Metalik Boya EVOLUTION 682 EURO
Ön Park Sensörü EVOLUTION 159 EURO
Xenon Farlar, Sürüşe Duyarlı Yönlendirmeli Farlar, Far Yıkama EVOLUTION 909 EURO
Navigasyon Sistemi EVOLUTION 1.000 EURO
Alarm EVOLUTION 182 EURO
JBL müzik Sistemi EVOLUTION 455 EURO
Kum Gri Tavan Kuşakları EVOLUTION 455 EURO
Siyah Tavan Kuşakları EVOLUTION 682 EURO
19” Aluminyum Alaşımlı Jantlar EVOLUTION 682 EURO
Karbon Tavan ( Siyah saten / parlak siyah) EVOLUTION 1.136 EURO
Alkantara Döşeme Koltuklar EVOLUTION 1.818 EURO
Nappa Deri Döşeme Koltuklar EVOLUTION 2.727 EURO
İntegral Deri Döşeme Koltuklar EVOLUTION 3.409 EURO

öncel
16-07-2014, 13:54
http://media.peugeot.com/images/phocagallery/1-Produits_Services/1-Voitures/nouvelle-rcz-r/nouvelle-peugeot-rcz-r-freinage.jpg

rcz r ın frenleri:) 380mm

63owen63
16-07-2014, 13:58
grey ollarak bir tane satılıyor şuan sahibinden de.

Kahn23
16-07-2014, 14:03
Rcz'de 19" jant Polo'nun 16" jantından ucuz :D
Pistte gazlamak için alsam opsiyonların hiçbirini almam..

onurgoyunc
16-07-2014, 18:19
Rcz'de 19" jant Polo'nun 16" jantından ucuz :D
Pistte gazlamak için alsam opsiyonların hiçbirini almam..

O opsiyonlar rcz r için değil zaten, evolution paketli standart rcz ye eklenebilecek opsiyonlar

OrcunInce
16-07-2014, 18:27
Adam 380mm disk ile satıyor, 2013 Ibiza cupra 288mm disk ile geliyor. Sonra vw candır diyoruz, üzülüyorum. vw iyidir, can değildir :D

edit: vag'cılar gelip bana fiyatını söylemesin şimdi editi: Aga GTI'da 312mm varken cupra'da 288 olmasını çok içerleyip 4 piston brembo almış adamım. O.o

Merthan
16-07-2014, 18:45
Adam 380mm disk ile satıyor, 2013 Ibiza cupra 288mm disk ile geliyor. Sonra vw candır diyoruz, üzülüyorum. vw iyidir, can değildir :D

edit: vag'cılar gelip bana fiyatını söylemesin şimdi editi: Aga GTI'da 312mm varken cupra'da 288 olmasını çok içerleyip 4 piston brembo almış adamım. O.o
Kim neyi seviyosa candır Orçun :)
207 rc ye kıçı kırık Pejo diyenler,yol tutuş ve frenleri görünce yinede Pejo diyolar :)
Şimdi hangi cupracıya sorsan cupranın frenler harika yol tutuş mükemmel :D
Ama senden bu lafları cuprayı satmadan öncede beklerdim :)

OrcunInce
16-07-2014, 20:00
Kim neyi seviyosa candır Orçun :)
207 rc ye kıçı kırık Pejo diyenler,yol tutuş ve frenleri görünce yinede Pejo diyolar :)
Şimdi hangi cupracıya sorsan cupranın frenler harika yol tutuş mükemmel :D
Ama senden bu lafları cuprayı satmadan öncede beklerdim :)

Aç benim konuyu oku Merthan, ne yazmışım frenlerle ilgili iç mekan için :D

Ben o zaman da demiştim, fiyatlar bizim aldığımız dönemki gibi olsa yine Cupra alırdım. O fiyatlara süper otomobillerdi. Ben hiç sempatizan olmadım hiç bir markaya, benim için çok sıradan şeyler otomobiller. Paran varsa hepsine biniyorsun bu kadar basit :D

Frenleri şöyle anlatayım, önceden frenim yokmuş benim :D

Başka bir başlıktada yazmıştım, kesinlikle kaliper değişikliğine gidilmeli.

Bak senin için üşenmedim buldum :D