PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antipollution fault arızası hakkında yardım

by serçe
19-06-2014, 09:07
iyi günler aracım peugeot 207 1.4 hdi dün akşam yolda giderken 4 viteste sıkıştırmam sonucu 4,000 devir kadar birden gaz bütün fonksiyonunu kaybetti boşa çıktı araç hiç bir şekilde gaz yemedi ve motor arıza ışığı ile (Antipollution fault) hatasını verdi dün akşam biraz araştırdım ama çok açıklayıcı bir bilgi bulamadım bu hata motorda olan çeşitli arızalardan sebep yakabiliyor muş ama benim yaşadığım bu gaz yememesi ve birden kesmesi egr vanası mı egr valfi ile alakalıymış sanırsam bu parça ne işe yarar yada ne gibi sorunlar yaratır bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi şimdiden teşekkürler

http://i58.tinypic.com/346n8lk.jpg

resim temsilidir.

Aranel Ciryatan
19-06-2014, 09:12
yakıt tam yanmadığı zamanlarda olan bir hata bi PSA grubunda. aracın bi bilgisayara bağlanması lazım orada tam arıza nedeni çıkacaktır.

Bende aynı hata Buji çatladığında vermişti. Bir çok benzinli PSA araçta LPG takıldığı zaman verebiliyor. Aracıma Header aldığımda yanıltıcı taktırmadan önce aynı hatayı alıyordum yine. yani tamamen yanma ve yakıtla ilgili şeylerde dikkat edersen.

by serçe
19-06-2014, 09:30
Dediginiz gibi bugun servise gidip pc baglanacak gorucez artik dun aksamda arastirdim iste net bir bilgi yok yakittan diyen var gaz kelebeginden diyen var cok karisik bilgiler vardi o sebepten konu acip bilgilenmek istedim araci servise goturmeden

by serçe
19-06-2014, 10:48
başka yardımcı olabilecek var mı

EREN34
19-06-2014, 10:50
Bu hata cok genel bir hata tipi. Emisyondan yapar yakit sisteminden yapar vs vs.

Bende 2.0 hdi var. Bendeki problem yakit sistemindendi. Tum sistemi yenileyerek kurtuldum acikcasi. Baya tuzlu oldu ama kurtuldum :)

by serçe
19-06-2014, 11:57
Bu hata cok genel bir hata tipi. Emisyondan yapar yakit sisteminden yapar vs vs.

Bende 2.0 hdi var. Bendeki problem yakit sistemindendi. Tum sistemi yenileyerek kurtuldum acikcasi. Baya tuzlu oldu ama kurtuldum :)

araçtan şimdi haber geldi egr arızası değilmiş pc de çıkan arıza aralıklarla mazot basınç arızasıymış yakıtın pis olacağı yönünden yaptığı söylendi ve katkı atıldı böyle bir gaz kesintisini pis yakıt yapar mı ?

Sadık Özyer
19-06-2014, 13:46
Mazot filtresi tıkanmış. 3000 rpm yi geçmiyor mu araç ? Basınçta epey düşüktür.

EREN34
19-06-2014, 13:48
araçtan şimdi haber geldi egr arızası değilmiş pc de çıkan arıza aralıklarla mazot basınç arızasıymış yakıtın pis olacağı yönünden yaptığı söylendi ve katkı atıldı böyle bir gaz kesintisini pis yakıt yapar mı ?

Yakit filtresini degistirip enjektorleri temizletin derim. Olmazsa yakit basinc musuru ile baslayan macera on pompaya kadar uzanabilir

by serçe
19-06-2014, 13:54
Mazot filtresi tıkanmış. 3000 rpm yi geçmiyor mu araç ? Basınçta epey düşüktür.

mazot fitresi değişti bundan bir hafta önce 3000 rpm yi geçiyor dün akşam 4,000 rpm geçtikten sonra gaz kesti

Yakit filtresini degistirip enjektorleri temizletin derim. Olmazsa yakit basinc musuru ile baslayan macera on pompaya kadar uzanabilir

şuan bir bakalım eğer tekrar aynı sorunu yaparsa bu dediklerine bakacağız benim anlamadığım olay bu problem neden bir kerede bulunamıyor pc den deneme yanılma yöntemi kullanılıyor bu şekilde hem zaman hemde maddi yönden sarsar insanı çok saçma bir arıza ayrıca kronik galiba bu 1,4 hdi motorlarda

Sadık Özyer
19-06-2014, 20:56
dpf var mı aracında?

EREN34
19-06-2014, 22:02
mazot fitresi değişti bundan bir hafta önce 3000 rpm yi geçiyor dün akşam 4,000 rpm geçtikten sonra gaz kesti

şuan bir bakalım eğer tekrar aynı sorunu yaparsa bu dediklerine bakacağız benim anlamadığım olay bu problem neden bir kerede bulunamıyor pc den deneme yanılma yöntemi kullanılıyor bu şekilde hem zaman hemde maddi yönden sarsar insanı çok saçma bir arıza ayrıca kronik galiba bu 1,4 hdi motorlarda

Kroniklik konusunda fikir yurutemem. Hic 1.4 hdi sahibi olmadim

by serçe
20-06-2014, 09:42
dpf var mı aracında?

inan ki bilmiyorum var mı yok mu diye

by serçe
20-06-2014, 09:45
aracı dün akşam aldım ve aynı problemi tekrarladı şimdide depoda pislik olacağı ve sıkıştırmada kurum enjektörlere geldiğinde arızaya alındığı söyleniyor yardım edebilecek olan yok mu başından böyle bir durum geçen. Çok can sıkıcı bir arıza .

B.Koçer
20-06-2014, 09:47
Daha önce de bir cok kisinin basına geldı bu durum ya hdi ler baya mazot seciyor sanırım

full depo 2 kutu katkı sürekli dip gaz sorun cozuluyo :)

by serçe
20-06-2014, 11:32
Daha önce de bir cok kisinin basına geldı bu durum ya hdi ler baya mazot seciyor sanırım

full depo 2 kutu katkı sürekli dip gaz sorun cozuluyo :)

anladım şimdi birazdan tekrar götürüp deposuna baktıracağım eğer depoda pislik var ise depoyu temizletmeyi düşünüyorum ondan sonra full leyip ondan sonra katkı ve bakacağız ama gerçekten çok can sıkıcı bir olay

FaBeRgE
20-06-2014, 11:40
bende aynı problemi debimetre arızası ile yaşamıştım. Çok genel bir hata kodu, kesin bir sebebi yok. Aracı pcye bağlarken herhangi bir cihaz ile değilde, pejo için olan pcye bağlayın. Daha derin arıza kodlarını verebiliyor, diğerleri daha yüzeysel veriyor.

by serçe
20-06-2014, 16:56
bende aynı problemi debimetre arızası ile yaşamıştım. Çok genel bir hata kodu, kesin bir sebebi yok. Aracı pcye bağlarken herhangi bir cihaz ile değilde, pejo için olan pcye bağlayın. Daha derin arıza kodlarını verebiliyor, diğerleri daha yüzeysel veriyor.

bağlattım servis'e gitti araba herhalde onların kullandığı program pejo içindir ama bu gün kendiliğinden arıza ışığını söndürdü bu sebepten dolayı da servise tekrardan gitmedim inşallah yakıttan dır pislik ada kurum dan gaz kesmesi yapmıştır mazotu opetten aldım bakalım hayırlısı teşekkürler bilgi için

alpeRS
20-06-2014, 17:48
aynı sorun bende de vardı,maf sensöründen tut diğer tüm sensörler'e baktık düzelmedi,sıkıntı krank mili sensöründe çıktı,değiştirdik ve düzeldi.

FaBeRgE
20-06-2014, 17:50
bağlattım servis'e gitti araba herhalde onların kullandığı program pejo içindir ama bu gün kendiliğinden arıza ışığını söndürdü bu sebepten dolayı da servise tekrardan gitmedim inşallah yakıttan dır pislik ada kurum dan gaz kesmesi yapmıştır mazotu opetten aldım bakalım hayırlısı teşekkürler bilgi için

şimdi aklıma geldi, kullanmanız gereken planet2000,

ışık kendiliğinden söndüyse ciddi bir problemin yok demektir, işallah tekrar yanmaz :)

by serçe
20-06-2014, 17:54
şimdi aklıma geldi, kullanmanız gereken planet2000,

ışık kendiliğinden söndüyse ciddi bir problemin yok demektir, işallah tekrar yanmaz :)

würth sabesto katkı olarak nasıl peki

FaBeRgE
20-06-2014, 17:56
planet2000, pejonun kullandığı arayüz programı, araçların verdiği hataları en detayına kadar okuyabiliyor.

by serçe
20-06-2014, 17:59
planet2000, pejonun kullandığı arayüz programı, araçların verdiği hataları en detayına kadar okuyabiliyor.

oke oke ben yanlış anladım pardon katkı olarak hangisini kullanayım bana önerdiklerini üst postta yazdım ama

playhard
20-06-2014, 18:36
aynı sorun bende de vardı,maf sensöründen tut diğer tüm sensörler'e baktık düzelmedi,sıkıntı krank mili sensöründe çıktı,değiştirdik ve düzeldi.

sonuç alamazsanız bu yolu da deneyebilirsiniz bende aynı sıkıntıyı c4 de bu şekilde çözmüştüm

by serçe
20-06-2014, 20:16
sonuç alamazsanız bu yolu da deneyebilirsiniz bende aynı sıkıntıyı c4 de bu şekilde çözmüştüm

Suan isik kendiliginden sondu bir problem yok katki koydum biraz once bakalim eyer tekrar aynisini yapar ise insallah yapmaz dedigin gibi onuda gozden gecirecegim tesekkurler herkese bilgilerinden dolayi

Burak K.
30-06-2014, 14:28
Mazot basıncıyla alakalı arıza çıktıysa mazot basınç sensörü ve rail sensörü var onlara bakılacak pis mazottan dolayı aynı sorunu c4de yaşadım. Arıza arada söner kafasına göre yanar araba stop eder tekler vs. Pis mazot konusunda psalar çok hassas maalesef.

by serçe
15-07-2014, 15:22
Mazot basıncıyla alakalı arıza çıktıysa mazot basınç sensörü ve rail sensörü var onlara bakılacak pis mazottan dolayı aynı sorunu c4de yaşadım. Arıza arada söner kafasına göre yanar araba stop eder tekler vs. Pis mazot konusunda psalar çok hassas maalesef.

eyvallah teşekkür ederim hata hala devam etmekte sizin söylediğiniz yoluda deneyeceğim bakalım inşallah bu yolda sonuç bulurum

Burak K.
19-07-2014, 02:24
eyvallah teşekkür ederim hata hala devam etmekte sizin söylediğiniz yoluda deneyeceğim bakalım inşallah bu yolda sonuç bulurum

Bende çok çektim bu tarz hatalardan araba Antepteyken. Şimdi Bursa'ya geldim arabayı abime verdim maşallah hiç bişey yok arabanın bana kastı vardı sanırım :D sizde sorunu en kısa zamanda çözersiniz umarım.

by serçe
19-07-2014, 10:38
Bende çok çektim bu tarz hatalardan araba Antepteyken. Şimdi Bursa'ya geldim arabayı abime verdim maşallah hiç bişey yok arabanın bana kastı vardı sanırım :D sizde sorunu en kısa zamanda çözersiniz umarım.

inşallah bir türlü gidip baktıramadım ama parçaları aldım :)

by serçe
11-04-2015, 11:46
Arkadaşlar iyi günler bu hata aracımda hala devam etmekte ve hala bir çözüm bulamadık aracım yüksek basınç arızası p1166 hatası veriyor ve stop ediyor şimdi aracımda yazılım var ama bu hatayı yazılım yapmadan öncede yapıyordu ve değişen parçası olarak sıralar isem enjktör ktüğü ktükten beyne giden kablo koçanı rail müşürü pompa enjktörler sigorta kutusu bunların hepsini değiştirdim ve hala problem devam etmekte kafayı sıyırmak üzereyim

OscaRR
11-04-2015, 14:19
Engine ECU BOSCH EDC 16C34
Fault code P1166
After sales description of the fault code High pressure fuel regulation : Measured rail pressure higher than the maximum pressure
Description of the diagnostics Measured rail pressure higher than the maximum pressure (for 5 seconds)
Conditions of activation of the diagnostics Consult the associated contexts for the Pcode forwarding conditions
Conditions of disappearance of the fault Driving for 5 minutes
Down-grade modes if fault present Switching off of the engine
Irreversible cutting of the cruise control
Change to "easy move" torque invalid (Automatic mode of the electronic parking brake)
Deactivation of the speed limiter
Switching on of the warning light and/or warning message Warning lamp MIL
Main customer complaints likely Lack of power
Jerking/stalling
Suspect areas
Electrical harness
Wiring
Fuel flow regulator
Low pressure fuel circuit
Fuel filter
Fuel high pressure sensor
High pressure fuel pump
Engine management ECU
Peugeot'ta açıkmalası bu hata kodunun. Listedeki herşeyi yapmışsınız nerdeyse geriye gördüğüm tek bir şey kalıyor. Pompa basınç regülatörü'nü değiştirdiniz mi hiç? Benim de 1.6 Hdi'da başıma gelmişti tekleme sorunu vardı pompadaki müşürü değiştirince düzelmişti. :)

by serçe
11-04-2015, 15:22
Peugeot'ta açıkmalası bu hata kodunun. Listedeki herşeyi yapmışsınız nerdeyse geriye gördüğüm tek bir şey kalıyor. Pompa basınç regülatörü'nü değiştirdiniz mi hiç? Benim de 1.6 Hdi'da başıma gelmişti tekleme sorunu vardı pompadaki müşürü değiştirince düzelmişti. :)

Demin hayır dedim ama pardon değilmiş oda sıfır üstündeki motor elektirik tesisatı elden geçti bakalım şimdi toplanıyor tesisatta bi iki yerde sıyırma ve kırılmalar vardı onlar düzeldi en son beyin kaldı onun harici yapabilceği tüm parçalar sıfırıyla değişti ama bi değişiklik yok maalesef

huseyinturk
11-04-2015, 17:21
mazot pompasının üzerinde bir müşür var, ara sıra stop etme vs ondan yapıyor 1.4hdi motorlar genelde ama antipollition fault ile alakası varmı bilmiyorum.

Antipollition fault nerdeyse her 1.4hdi araçta görünen bir şey, 135 binde kat tıkandığı için almıştım aynı hatayı ben

EREN34
11-04-2015, 20:02
pompayi sokturup tezgahta teste baglatin. Umraniye Emek pompa iyidir. bosch car servise ama delphi vs. bir takim markalarinda yetkili servisi ayni zamanda

pompaysa revize ederler, sensorse tezgahta zaten anlayip yenilerler, bu arada sende pompandan emin olmus olursun.

by serçe
11-04-2015, 21:18
mazot pompasının üzerinde bir müşür var, ara sıra stop etme vs ondan yapıyor 1.4hdi motorlar genelde ama antipollition fault ile alakası varmı bilmiyorum.

Antipollition fault nerdeyse her 1.4hdi araçta görünen bir şey, 135 binde kat tıkandığı için almıştım aynı hatayı ben

Sıfır takıldı ama maalesef öyle

pompayi sokturup tezgahta teste baglatin. Umraniye Emek pompa iyidir. bosch car servise ama delphi vs. bir takim markalarinda yetkili servisi ayni zamanda

pompaysa revize ederler, sensorse tezgahta zaten anlayip yenilerler, bu arada sende pompandan emin olmus olursun.

Üstündeki pompa sıfır servisten alınıp takıldı
Aracın o hatayı verebilecek tüm parçalar sıfır takıldı bugüm motor elektirik tesisatı söküldü ve iki üç yerde sıyrıklar ve incelme noktasına gelen yerler vardı onuda bugun sıfır taktık bakalım hatayı verecekmi ama çok sinir bozucu olmaya başladı elden birşey gelmemisi dahada sinir bozucu devamlı bir arıza olmadığı içinde zor oluyor bulması teşekkürler bilgiler için .

Seven7
12-04-2015, 06:13
Hocam senin aracında egzoz sistemi olarak ne var? Kat üzerinde duruyor mu? Dpf var mı aracında?

Takipteyim, gelişmeleri yazarsanız faydalı olur herkes için. İnşallah en kısa sürede çözülür böyle belirsiz durumlar insana kafayı yedirir.

by serçe
12-04-2015, 08:11
Hocam senin aracında egzoz sistemi olarak ne var? Kat üzerinde duruyor mu? Dpf var mı aracında?

Takipteyim, gelişmeleri yazarsanız faydalı olur herkes için. İnşallah en kısa sürede çözülür böyle belirsiz durumlar insana kafayı yedirir.

Senin dediğin dpf benim motor euro 4 olduğu için yok euro 5 motorlarda dpf var benim aracımda sadece kat vardı oda yerini DP bıraktı gelişmeleri paylaşıcam ve bu problem ile bizzat kendim sanayide ilgilendiğim için çok tecrübem oldu artık değişmediğim parça kalmadı 😞 bakalım inşallah düzelir deneme aşamasındayız

by serçe
19-04-2015, 21:08
Arkadaşlar sorun hala devam ediyor yarın beyini kontrol ettireceğim planet 2000 de veren arıza ile ilgili tüm parçalar sıfırıve orj olarak değişti Motor elektirik tesisatına kadar şimdi beyinden şüpheleniyoruz ve beyinle ilgili oluncada benim aklıma sorular takılıyor şu sorular şöyle
1. Beyinden ve yazılımdan olsa araca yazılım yaptırmadan da bu arıza vardı olabilme ihtimali ?
2. Beyindeki yollarda bu arızayı verebilcek zarar meydana gelebilirmi ??
3. Eğer ki beyinde bu arızayı veren yol yada neyse düzelebilirmi tamiri varmı ?

Araçtaki hata kodu p1166 yüksek basınç arızası bu arızaya bağlı dediğim gibi tüm parçalar sıfır ve orj olarak değişitirildi motor elektirik tesisisatına kadar arızanında devamlılığı yok en son yapılan işlem elektirik tesisiatıydı motor ve yaklasık 10 gündür problem yoktu 700 km yol yapıldı bugun yaklasık 100 km yoldan sonra arac yine stop edip bu arızayı verdi

mehmetRS
19-04-2015, 21:56
valla benim benzinli vtr de aynı arızayı veriyordu, yakıt hattına baktık ettik birşey cıkmadı, devam etti, en son sigorta kutusu bozuldu, onu değiştirdim geçti :)
Kel alaka bir yerdeki elektrik probleminden dolayıda veriyor olabilir, yani aslında arıza yok ama elektriksel bir durumdan dolayı bu hata kodunu varmış gibi gösteriyordu sanırım, anlamadım bende :)

by serçe
20-04-2015, 00:26
valla benim benzinli vtr de aynı arızayı veriyordu, yakıt hattına baktık ettik birşey cıkmadı, devam etti, en son sigorta kutusu bozuldu, onu değiştirdim geçti :)
Kel alaka bir yerdeki elektrik probleminden dolayıda veriyor olabilir, yani aslında arıza yok ama elektriksel bir durumdan dolayı bu hata kodunu varmış gibi gösteriyordu sanırım, anlamadım bende :)

İnanki ondan yapabilir diye sigorta kutusunuda sıfır alıp taktık ama hala devam ediyor işte beyin kaldı artık okadar çok şey yaptıkki ve parça değiştiki anlam veremiyorm kim bilir nerden çıkacak çok öerak ediyorum

junkers
22-04-2015, 15:22
Genelde motor ici sigorta kutusundan yapar ama seninki insallah daha buyuk sorun degildir.