PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Bravo 1.6 Mjet Hakkında Bilgi

burakgunay
20-06-2014, 07:01
Selamlar,
Dizel bi araç alma arefesindeyim fakat bir türlü karar veremiyorum. Bütçem max 33 lira. 1 kuruş fazla koyma imkanım yok, zaten elimizdekinin üstüne baya zorladık kendimizi. Neyse, araştırırken 1.6 mjet 120 hp 300 tork'luk aracı gördüm. Motor gayet başarılı gözüküyor, ufak oynamalarla tahminimce minimum 150 hp 360-370 tork civarı olur, tabi tahmin sadece bilenler yorum yaparsa daha iyi olur. Fakat beni düşündüren şeyler şunlar;
-Arabanın 2. eli çok zayıf gibi duruyor, satışı problem olur mu? Çünkü çok uzun süre binmeyeceğim 2-3 yıl binip satarım.
-Motor göründüğü kadar iyi mi? HDi motorlar gibi yazılım vs yapınca volan filan skıntı yaratır mı? Yani motoru engelleyecek bişey var mıdır? Zaten aşırı bişey yapmıcam yazılım dv filan o kadar.
-Arabanın yakıt durumu nedir? HDi ya da TDi kadar az yakar mı, yakıtı önemli çünkü yol yapıcak araba.
-Yol sesi, iç mekan kalitesi nasıldır? Kullanan, binen, süren kişiler yardımcı olabilirse sevinirim.
-Donanım seviyeleri hakkında da tam bir bilgim yok. Kesin şunu alın diyebilecek var mı?

Ve son olarak, 308 1.6 hdi, Focus 1.6 tdci ve Bravo arasında bu dediğim kriterlere bakarak (Yakıt, 2. el satış, Sıkıntısız ve güçlü motor) hangisini tercih etmeliyim?

Yardımlarınıza ihtiyacım var TT ailesi, şimdiden teşekkürler.

gp74
20-06-2014, 07:46
5 yıl GrandePunto 5 yıla yakında Muıltijet Bravo kullanıcısıım
Her 2 aracıda yazılımla lımıtlerde kullandım. Tek soyleyebileceğim kesinlikle al
Fiyat performans ve donanım olarak kusursuz bır arac. Yanlız TR de hakeettiği ilgiyi görmedi yazıkkı....

oğuz
20-06-2014, 07:47
Iki abimiz var biri zaten konuyu okuyor .onlarin araclar yukluydu biraz gerekeni soylerler.ama guzel araba:)

İbrahim33
20-06-2014, 07:50
- Öncelikle şunu söyliyeyim kesinlikle parasının hakkını fazlasıyla veren bir araba.Hele ki şu piyasada.

- Yazılımdan dolayı bir sorun olacağını zannetmiyorum , yaptıran çok var.Mesela benim aracım 190.000 km'de ne volan sorunu yaşanmış bugüne kadar nede başka birşey.

- 2.eli zayıftı ilk çıktığı zamanlar doğru.Ama insanlar değerini daha yeni yeni anlıyor , 2.eli o kadarda kötü değil.

- Motor kağıt üstünde göründüğü kadar canavar değil , buda gücünü yola tam aktaramamasından kaynaklanıyor herhalde. Ama yinede performansı kesinlikle üzmez.Bence 1.6 dizeller içerisinde kalbur üstü bir motor , piyasaya çıkış yılına göre.Reno , opel falan daha yeni yeni yakaladılar bu güçleri.

- Uzun yolda çok az yakar.4-4.5 litre ortalamalar işten bile değil.Yalnız şehir içi , diğer dizellerden fazla yakar biraz.Mersin trafiğini baz alarak; dikkatsiz sürdüğümde 7-7.5 litre , dikkatli sürdüğümde 6-6.5 arası yakıyorum şehir içi.

- Benim lastikler 17 olduğu için rahatsız ediyor.Hoş 16 dada durum aynı.Araçtan gelecek bütün langır lungur seslere hazırlıklı ol :) Her çukurda duyacaksın o sesleri :)

- Donanım seviyesi olarakta makyajsızlarda active ve makyajlılardada active plus dışında istediğin her donanımı alabilirsin.Ama en boşunu alma derim.

Hayırlısı olsun.

snan1910
20-06-2014, 08:04
Bravo için bir şey diyemem ama 1,6 multijet linea mız vardı, yazılımla beraber uzun yolda 3ltlere kadar iniyordu. Ve gidişide ciddi tatminkar idi. Motor ciddi başarılı bir motor

burakgunay
20-06-2014, 09:18
5 yıl GrandePunto 5 yıla yakında Muıltijet Bravo kullanıcısıım
Her 2 aracıda yazılımla lımıtlerde kullandım. Tek soyleyebileceğim kesinlikle al
Fiyat performans ve donanım olarak kusursuz bır arac. Yanlız TR de hakeettiği ilgiyi görmedi yazıkkı....
Valla Punto Evo da baktım abi ama 75 bg çok hantal olur diye Bravoya bakayım dedim. Onda da kafam karışık.. Çok yakıyor anladığım kadarı ile.

- Öncelikle şunu söyliyeyim kesinlikle parasının hakkını fazlasıyla veren bir araba.Hele ki şu piyasada.

- Yazılımdan dolayı bir sorun olacağını zannetmiyorum , yaptıran çok var.Mesela benim aracım 190.000 km'de ne volan sorunu yaşanmış bugüne kadar nede başka birşey.

- 2.eli zayıftı ilk çıktığı zamanlar doğru.Ama insanlar değerini daha yeni yeni anlıyor , 2.eli o kadarda kötü değil.

- Motor kağıt üstünde göründüğü kadar canavar değil , buda gücünü yola tam aktaramamasından kaynaklanıyor herhalde. Ama yinede performansı kesinlikle üzmez.Bence 1.6 dizeller içerisinde kalbur üstü bir motor , piyasaya çıkış yılına göre.Reno , opel falan daha yeni yeni yakaladılar bu güçleri.

- Uzun yolda çok az yakar.4-4.5 litre ortalamalar işten bile değil.Yalnız şehir içi , diğer dizellerden fazla yakar biraz.Mersin trafiğini baz alarak; dikkatsiz sürdüğümde 7-7.5 litre , dikkatli sürdüğümde 6-6.5 arası yakıyorum şehir içi.

- Benim lastikler 17 olduğu için rahatsız ediyor.Hoş 16 dada durum aynı.Araçtan gelecek bütün langır lungur seslere hazırlıklı ol :) Her çukurda duyacaksın o sesleri :)

- Donanım seviyesi olarakta makyajsızlarda active ve makyajlılardada active plus dışında istediğin her donanımı alabilirsin.Ama en boşunu alma derim.

Hayırlısı olsun.
Şehir içi yakıtı fazlaymış abi ya :( Detaylı açıklaman için çok teşekkür ederim. Şu her çukurda ses duyma ve 7.5 litre olayı beni ürküttü açıkçası. Kağıt üstündeki kadar da iyi değilse neden Bravo alınsın ki? Diğer artıları da var tabi ki ama, hem 2. eli nispeten zayıf, hem gücü hakkıyla iletemeyip hem de 7.5 lt yakacaksa, bana pek uymuyor gibi duruyo şimdilik.

Bravo için bir şey diyemem ama 1,6 multijet linea mız vardı, yazılımla beraber uzun yolda 3ltlere kadar iniyordu. Ve gidişide ciddi tatminkar idi. Motor ciddi başarılı bir motor
3 lt iyiymiş :) Şehir içi ne durumdaydı?

rebeloghy
20-06-2014, 09:34
hdi o kadar göz korkutmasın yazılımlı haliyle de kullanan çok kişi var. Ayrıca kendi aracımdan örnek vereyim , şehir içinde 4.5-4.8 geziyorum maksimum 5.2 5.4 oluyor ağır trafikle.

ekonomi yönünden hdi diyorum. 112 lik 308 o paraya var mıdır nedir bilmem ama memnun eder kesin. Focus biraz daha sert tangır tungur geliyor 308 e göre.

İbrahim33
20-06-2014, 09:42
şehir içi 4.5 çok iyiymiş , arabayı satıp bizdemi 307 alsak. :rolleyes:

ahmet_xy
20-06-2014, 09:44
120 lik bravo şehir içinde 7 lt yakar. şanzımanı çok iyi değildir gücünü tam manasıyla yola veremez. ama motoru sağlamdır.

Berkan
20-06-2014, 09:49
çok baktım bravo valla ozellikle içi cift renk olan 120liklere ve bir alt donanımına

onun dışında 75lik evo punto yerine 95liklere bak az yakar çok kaçar :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-acil-satilik-punto-evo-dynamic-165900879/detay

ahmet_xy
20-06-2014, 09:51
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2009-megane-1.5-dci-dyn-kesinkikle-hatasiz-plusboyasiz-71-bin%2Cde-168956666/detay)

ithal megane 3 de bakabilirsin. modifiye sonrası, yazılımlı bravodan bile daha hızlı hale gelir.

burakgunay
20-06-2014, 10:13
hdi o kadar göz korkutmasın yazılımlı haliyle de kullanan çok kişi var. Ayrıca kendi aracımdan örnek vereyim , şehir içinde 4.5-4.8 geziyorum maksimum 5.2 5.4 oluyor ağır trafikle.

ekonomi yönünden hdi diyorum. 112 lik 308 o paraya var mıdır nedir bilmem ama memnun eder kesin. Focus biraz daha sert tangır tungur geliyor 308 e göre.
İyiymiş yakıt değerleri, 110luk 308 için de benzer şeyler okudum. Bi tane kovaladığım 308 var, verirse istediğim fiyata direk alıcam zaten uğraşmadan. İnşallah olur hayırlısıyla :)

şehir içi 4.5 çok iyiymiş , arabayı satıp bizdemi 307 alsak. :rolleyes:
Abi ben farklı kişilerden de duydum, 4.5 bilmiyorum ama max 5.5 oluyor demişlerdi 110luk 1.6 hdi 308 için. Ki arkadaşın aracı 1.4 hdi, çok da uzak bi ihtimal değil ya.

120 lik bravo şehir içinde 7 lt yakar. şanzımanı çok iyi değildir gücünü tam manasıyla yola veremez. ama motoru sağlamdır.
Aktaramadıktan sonra ne manası var ki abi? Hakkaten yakıtı da çokmuş, beni aşar.

çok baktım bravo valla ozellikle içi cift renk olan 120liklere ve bir alt donanımına

onun dışında 75lik evo punto yerine 95liklere bak az yakar çok kaçar :D

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-acil-satilik-punto-evo-dynamic-165900879/detay)

Valla bakıyorum bakıyorum bakıyorum :D deliricem yakında, dizel araç sahipleri iyice uçtu fiyatlarda. 33 liralara punto bakıcağım aklımın ucuna gelmezdi..

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2009-megane-1.5-dci-dyn-kesinkikle-hatasiz-plusboyasiz-71-bin%2Cde-168956666/detay)

ithal megane 3 de bakabilirsin. modifiye sonrası, yazılımlı bravodan bile daha hızlı hale gelir.

43 lira demiş abi, beni bi hayli aştı.

Araç önerilerinizi bekliyorum, ciddi yardıma ihtiyacım var. Günlerdir, 308 focus bravo punto bakmaktan deliricem. Hepsi birbirine girdi, sağlıklı yorumlayamıyorum. Bazen saplanıp kalıyorum bi modele, diğerleri çirkin geliyo. Sonra o değişiyo vs..
Bu arada ilginize teşekkürler, sağolun TT :) :icon_tup:

rebeloghy
20-06-2014, 12:42
tabii ki her şartta 4.5 sabit değil. Ben sabah trafiğine girmiyorum , akşam trafiği de çok değil ama çok kısa mesafe yapıyorum gün içinde ona rağmen güzel kalıyor ortalama. 10 ayda 22 bin km yaptım , genel ortalaması 4.8 falan çıkar özetle.

snan1910
20-06-2014, 12:59
3 lt iyiymiş :) Şehir içi ne durumdaydı?

Yazılımlı, 6 vites 1,6 multıjet linea için konuşuyorum ankara içi 4 - 4,5lt arasında oluyordu benim ortalamam. sabit 150km ile ankara-istanbul arası gidiyordum yine 4,5lt yi geçmiyordu. ama 90km yi geçmezsem 3lt lere kadar iniyordu ortalamam

Caglar
20-06-2014, 15:35
Düz vitesini de kullandım,otomatik olanı hala kullanıyorum.Şehir için 6.3,şehir dışı 5 litre yakıyor.Otomatik vites geçişleri kötü,yazılıma uygun gayet güzel oluyor.İç mekan kalitesi gayet güzel özellikle ön konsol karbon görünümü,ışıklandırmalar falan gayet hoş duruyor.Hiçbir arıza çıkarmadı şimdiye kadar.17 jant/lastik var konfor bana göre gayet iyi(Orjinal yaylarla).33 buldum demişsin aracı donanım,km ve durumunu merak ettim. :)

OrcunInce
20-06-2014, 15:41
fiesta 1.4 tdci alırdım ben olsam.
fiyatlar uçmuş durumda, o yüzden piyasada çok bulunan otomobiller alınmalı.

ferroo
20-06-2014, 15:48
bir önceki a4racım focus 1.6 tdci dp ve yazılım vardı sehırcı ortalamam normal kullanımda kasmadan 4.5 litre idi...suankı aracımda aynı bu stock suankı sehır ıcın ortalamam tam 5 lıtre fazlası olmaz ama cok kasarsam sehırıcınde 4.7 lere ınebılıyorum focus bıraz sert bi aractır bende 5 cm yay var suan halıyle dahada sert ama ıclerınde gerek yol tutuş,gerek kullanım hissi,gerek sürüş zevki ford focus...bravoda kullandım 308 de 307 de c4 te...yanı senın alıcagın aracları kullandım altımdakı arac bravo yada megane da olsa yıne ford focus derım...dırekıyon hıssı yeter :)

burakgunay
20-06-2014, 16:01
Ben de Sana PM atacaktım , focusu merak ediyorum ev ne tarafta? Musait olursan bi görmek isterim tanışmış oluruz.

ferroo
20-06-2014, 16:16
Ben de Sana PM atacaktım , focusu merak ediyorum ev ne tarafta? Musait olursan bi görmek isterim tanışmış oluruz.
tmm pm atıyorum :)

SercanTurkoz
20-06-2014, 16:37
2009 la 2013 arası 105 lik bravoya bindim.
23 k de aldım 90 k ya kullandım.
40 k de yazılım attırdım.

138.5 hp 358.5 tork aldım.

Hiç bi sıkıntı olmadı ,bol dumandan başka..
3.8 e kadar gördüm uzun yol sakin kullanımla
Şehir içide 4.5 lt 5 lt arası dolaşıyordu.

Dinamic + sportstyle versiyonuydu , o donanıma o para bedavaydı , şimdi bile öyle.

33 lira lara anca b segmenti alınıyor şimdi. dizel bile belki :)

Ama ikinci eli çok çok çok kötü tek eksi yanı o.

sıfırı 60 lira 2 eli 35 e zor gidiyor belki gitmiyor bile.

Satmak için almıyorsan çok güzel bi araç.

fatiii
20-06-2014, 17:10
bende var 2010 1.6dizel evdekiler biniyor sana şu kadar söyliyim o paraya o araba gerçekten çok çok çok iyi.arkadaş biraz takırtı turkurtu var demiş ama benim araba style paket 17 jant falan var ve bindiğim en sessiz arabalardan birisi diyebilirim tam anlamıyla pıtır pıtır.sadece cam tavanlıları ses yapıyormuş diye duydum onuda bilmiyorum.

bravo için 2 evre var yazılımdan önce ve sonra şeklinde yazılımdan önce uzun yolda 4.2 4.3 civarı en düşük görülür yazılımdan sonra 3.7 civarı aynı şekilde şehir içi 6.5 ken yazılımdan sonra 5.5 lt civarlarında gezersin hafif kasarsan 5 lt lerde gezersin.

yazılımdan önce gaz tepkimesi iğrenç ama yazılımdan sonra oda ciddi derecede iyileşiyor..

fatiii
20-06-2014, 17:13
bide bişey sormak istiyorum hazır konusu açılmışken bu makyajlılarla bizim kasa arasıda ne farklar var

yakaan
20-06-2014, 18:42
fiyatına göre bence sunduğu özellikler çok çok iyi aynı sınıf rakiplerınin fiyatlarına bakarak söyluyorum bunu 105 lik bravo kullanıyorum 2 aydır ben klima acık az yakicam diye zorlamadan 7 litreyı geçemedım 100 km ortalaması ve min 5 litre ortalamam da var sehır içi yakıt olarak üzeceğini sanmıyorum

burakgunay
20-06-2014, 19:03
Abi yorumları okudukça kafam git gel yapıyor :D delirmek üzereyim.

İbrahim33
20-06-2014, 19:09
2009 la 2013 arası 105 lik bravoya bindim.
23 k de aldım 90 k ya kullandım.
40 k de yazılım attırdım.

138.5 hp 358.5 tork aldım.

Hiç bi sıkıntı olmadı ,bol dumandan başka..
3.8 e kadar gördüm uzun yol sakin kullanımla
Şehir içide 4.5 lt 5 lt arası dolaşıyordu.

Dinamic + sportstyle versiyonuydu , o donanıma o para bedavaydı , şimdi bile öyle.

33 lira lara anca b segmenti alınıyor şimdi. dizel bile belki :)

Ama ikinci eli çok çok çok kötü tek eksi yanı o.

sıfırı 60 lira 2 eli 35 e zor gidiyor belki gitmiyor bile.

Satmak için almıyorsan çok güzel bi araç.

Sercan sen yapma bari yaa.gkr plaka lav kırmızı senindi yanlış hatırlamıyorsam.nasıl 4.5-5 yakıyordun şehir içi? Bu benim 2.bravo şehir içi 6 litrenin altı çok zor bu arabayla.Bende mi bir sorun var acaba.Halbuki o kadarda sakin kullanıyorum...

İbrahim33
20-06-2014, 19:13
fiyatına göre bence sunduğu özellikler çok çok iyi aynı sınıf rakiplerınin fiyatlarına bakarak söyluyorum bunu 105 lik bravo kullanıyorum 2 aydır ben klima acık az yakicam diye zorlamadan 7 litreyı geçemedım 100 km ortalaması ve min 5 litre ortalamam da var sehır içi yakıt olarak üzeceğini sanmıyorum

o 5 litre , çevre yolu sakin sürüşleydi herhalde. :) yoksa 5 litre şehir içi , dur-kalklı trafik falan bravo için hayal.

MCN21
20-06-2014, 19:15
merhaba öncelikle burdaki yazılan yakıtlara şehir farklılılarınıda ekle :) Kimi izmir kimi ankara kimi istanbuldan yazıyor... benim aracımda istanbulda 6.5 civarı yakarken ankarada trafik olmadıgı için 5.2 falan yakıor :) birde ne amaçla kullanılıcak bence 308 in genişligi çok güzel , fordsa satarken kolaylık saglar gibi araçların farklı artıları var :) motorlara gelince 3 araçta cok yüklenmesse bence sıkıntı cıkarmaz , gidişlerindede sıkntı yaratmaz (çekmemek gibi) , kısaca bence bakılması gereken ilk şey ne amaçla kullananılıcagı 2. si ise donanım olmalı ... birde 308 olucaksa kesinlikle manuel olsun ... Şimdiden hayılı olsun :icon_tup:
edit : benim aracımdada sadece yakıt tasarufuna yönellik bir yazılım var

İbrahim33
20-06-2014, 19:20
bide bişey sormak istiyorum hazır konusu açılmışken bu makyajlılarla bizim kasa arasıda ne farklar var

gel dedik fiatbravotr'ye gelmedin. :)çok yazılıp çiziliyor bu konular orada.

Öncelikle farlar karartıldı , en büyük fark bu.Ön göğüsteki karbon fiber görünümlü döşemenin kalitesi ciddi oranda düştü makyajlılarda.ayrıca göğüsteki bravo logosu kaldırıldı.yani kısıtlamalar yaptılar makyajlılarda.

active olan boş pakete , 4 cam elektrik eklendi active plus oldu makyajlılarda.ayrıca alaşımlı jant + sis farı içeren stil paket opsiyonu eklendi.

dynamic olana , blue-me sistemi eklendi dynamic plus oldu.

emotion(en dolusu) olan satıştan kalktı.

dynamic pakete ek olarak alınan sport paket , makyajlıda isim değiştirdi dynamic+sport paket yerine , direk sport style olarak satışa sunuldu.

XSi
20-06-2014, 20:23
105 lik 2012 lineam var, gecen ctesi bodruma geldim gece, yb 3.8 lt/100 km deydi.

Std arac, orjinal janti 16 ama uzun yola ozel 15 sac jant takili.. Gecen senede bodruma gelmistim 4 litrenin altina inmemisti mesela 4.2-4.3 fln di..

fussy
20-06-2014, 20:49
Punto al 1.3 90 lık 6 ileri. Yazılımla 120 hp olur. Güzel de olur. 2.elde de piyasası var istediğin zaman satarsın ;)

burakgunay
20-06-2014, 21:11
merhaba öncelikle burdaki yazılan yakıtlara şehir farklılılarınıda ekle :) Kimi izmir kimi ankara kimi istanbuldan yazıyor... benim aracımda istanbulda 6.5 civarı yakarken ankarada trafik olmadıgı için 5.2 falan yakıor :) birde ne amaçla kullanılıcak bence 308 in genişligi çok güzel , fordsa satarken kolaylık saglar gibi araçların farklı artıları var :) motorlara gelince 3 araçta cok yüklenmesse bence sıkıntı cıkarmaz , gidişlerindede sıkntı yaratmaz (çekmemek gibi) , kısaca bence bakılması gereken ilk şey ne amaçla kullananılıcagı 2. si ise donanım olmalı ... birde 308 olucaksa kesinlikle manuel olsun ... Şimdiden hayılı olsun :icon_tup:
edit : benim aracımdada sadece yakıt tasarufuna yönellik bir yazılım var
Valla araştırmaya devam, çok yoruldum.. :( amaç, şehir içi az yaksın, yazılım ve dp gibi şeylerle illalah ettirmeden az buçuk yürüsün (150 hp 320+ tork gibi bi beklentim var). Biraz da donanımlı olsun, hız sabitleyici, orta karar müzik sistemi vs gibi. Boyum 1.98, onun için 308 çekici geliyor baya geniş duruyo. Focus sahibi bi arkadaşla tanıştım bu konu sayesinde, onun aracını görüp karar vericem. Arkadaşında da 308 varmış sanırım, onu da görebilirsem benim için güzel olucak. Yakıt değerlerini ve aktarmayı duyunca Bravo işi yattı. Kaldı ki 2. el piyasası baya sıkıntılı.

105 lik 2012 lineam var, gecen ctesi bodruma geldim gece, yb 3.8 lt/100 km deydi.

Std arac, orjinal janti 16 ama uzun yola ozel 15 sac jant takili.. Gecen senede bodruma gelmistim 4 litrenin altina inmemisti mesela 4.2-4.3 fln di..

Maşallah çok güzel yakmış, peygamber sabrı varmış sizde de :)

Punto al 1.3 90 lık 6 ileri. Yazılımla 120 hp olur. Güzel de olur. 2.elde de piyasası var istediğin zaman satarsın ;)

Bi iki link atabilir misiniz rica etsem, mümkünse dynamic paket ve bu fiyatlara alabileceğim, içi bordo olan :D

MCN21
20-06-2014, 21:43
Valla araştırmaya devam, çok yoruldum.. :( amaç, şehir içi az yaksın, yazılım ve dp gibi şeylerle illalah ettirmeden az buçuk yürüsün (150 hp 320+ tork gibi bi beklentim var). Biraz da donanımlı olsun, hız sabitleyici, orta karar müzik sistemi vs gibi. Boyum 1.98, onun için 308 çekici geliyor baya geniş duruyo. Focus sahibi bi arkadaşla tanıştım bu konu sayesinde, onun aracını görüp karar vericem. Arkadaşında da 308 varmış sanırım, onu da görebilirsem benim için güzel olucak. Yakıt değerlerini ve aktarmayı duyunca Bravo işi yattı. Kaldı ki 2. el piyasası baya sıkıntılı.

Masallah boyunuz uzunmus :) bende 1.88 im yeni kasa focuslardan sirkette var genis ama bir 308 degil. 308 olursa dedigim gibi kesin manuel olsun ;) donanim ve fiyat olarak bravo mantikli araba ama dediginiz gibi hem yakiti digerlerine gore biraz fazla hemde satarken bir tik zor satiliyor ve trimlerden digerlerine gore bir tik daha cok ses geliyor ... Insallah kafanizdaki araca kavusursunuz :)

camsemih
20-06-2014, 22:50
valla ben 308 de kullanıyorum yakıtı özellikle çok çok iyi dizel özellikle. hemde gençsin 308 daha çok yakışır diye düşünüyorum :)

Merthan
20-06-2014, 23:17
Valla verilen ortalamalar harbiden bayağı aşşağıda,ben mi araba kullanmayı bilmiyorum acaba dedim içimden :)
1.3 multijet Linea benim ilk arabamdı,resmen benzinli gibi yakıyodu hele 110-120 den sonra depoda delik var gibi yakıyodu.
Şirkette 1.6 105 lik Linea ve 1.6 120 lik Bravomuz var,ikisinide baya baya kullanıyorum. Bana göre ikiside az yakmıyor şehir içi. Multijet motor benim düşünceme göre az yakan bi motor değil,performansı gerçekten güzel özellikle 105 lik Linea'nın,ama yakıt bizi pek tatmin etmiyor.
Hele 1.3 multijet motor ile 100 km hızı geçmemek lazım,yoksa ışığın yanması an meselesi :D

ferroo
21-06-2014, 00:36
bende bı cok kez uzun yola gittimde nedense bu 3-3.5 lıtre gorenlerden olamadım benmı kullanmayı bılmıyorum acaba yada arabamı bozuk anlamadım en ıyı gordugum deger 4.2 oda 90 km sabit hızda kendımden suphe etmeye basladım valla :)

yakaan
21-06-2014, 03:19
o 5 litre , çevre yolu sakin sürüşleydi herhalde. :) yoksa 5 litre şehir içi , dur-kalklı trafik falan bravo için hayal.
yok balıkesır trafınde kasarak klımasız 5 lıtreler cok normal hatta 5.1 yada 5.2 dı ortalama cok fazla trafık olmuyor yanı buralarda

burakgunay
21-06-2014, 11:31
Masallah boyunuz uzunmus :) bende 1.88 im yeni kasa focuslardan sirkette var genis ama bir 308 degil. 308 olursa dedigim gibi kesin manuel olsun ;) donanim ve fiyat olarak bravo mantikli araba ama dediginiz gibi hem yakiti digerlerine gore biraz fazla hemde satarken bir tik zor satiliyor ve trimlerden digerlerine gore bir tik daha cok ses geliyor ... Insallah kafanizdaki araca kavusursunuz :)

Uzun boy sıkıntı kardeşim :D Size de maşallah :) 308den de vazgeçtik gibi. 2. eli hızlı olması sebebiyle focus bakıcam sanırım dün Ferrooo aklıma girdi sağolsun :D
Insallah kısa sürede bişeyler bulup alıp, yazılımayıp takılırım hayırlısıyla :)

valla ben 308 de kullanıyorum yakıtı özellikle çok çok iyi dizel özellikle. hemde gençsin 308 daha çok yakışır diye düşünüyorum :)

Hayırlısı olsun, cam tavan olmadıkça 308in bi ekstrası yok gibime geliyor. Cam tavanlısı çok iyi, ona da bütçem yetmiyo malesef.

Valla verilen ortalamalar harbiden bayağı aşşağıda,ben mi araba kullanmayı bilmiyorum acaba dedim içimden :)
1.3 multijet Linea benim ilk arabamdı,resmen benzinli gibi yakıyodu hele 110-120 den sonra depoda delik var gibi yakıyodu.
Şirkette 1.6 105 lik Linea ve 1.6 120 lik Bravomuz var,ikisinide baya baya kullanıyorum. Bana göre ikiside az yakmıyor şehir içi. Multijet motor benim düşünceme göre az yakan bi motor değil,performansı gerçekten güzel özellikle 105 lik Linea'nın,ama yakıt bizi pek tatmin etmiyor.
Hele 1.3 multijet motor ile 100 km hızı geçmemek lazım,yoksa ışığın yanması an meselesi :D

Doğrudur valla, bizde de öyle oluyor malesef :D ama kendim birebir, Dacia Lodgy ile şehirdışı (hız sabitleyici vs olmadan) 3.7 e düşürebilmiştim. 1.5 dci hakkaten ekonomik ama sağır bi motor :D yakıt konusu bence de sizin dediğiniz gibi.

bende bı cok kez uzun yola gittimde nedense bu 3-3.5 lıtre gorenlerden olamadım benmı kullanmayı bılmıyorum acaba yada arabamı bozuk anlamadım en ıyı gordugum deger 4.2 oda 90 km sabit hızda kendımden suphe etmeye basladım valla :)

Ferrooo araba bulalım :D

yok balıkesır trafınde kasarak klımasız 5 lıtreler cok normal hatta 5.1 yada 5.2 dı ortalama cok fazla trafık olmuyor yanı buralarda

doğrudur hocam.

Shadow_Dancer
21-06-2014, 12:34

KArdeşim yanlış anlama ama arabanın bakımı , kilometresi vs ne alemde?

Ben 2009'da sıfır aldım 1.3 multijet 75. ARaba şu anda 56k km'de yakıt ortalaması full şehir içi 5.8 ile 6.0 arası gidip gelir.. Kaldı ki 1.4 sınıfında hemen hemen tüm motorları kullandım, gidişi hiçte kötü degil..

ferroo
21-06-2014, 12:46
Ferrooo araba bulalım :D

tamam buluruz sıkıntı yok acele etme :D

SercanTurkoz
21-06-2014, 22:33
Sercan sen yapma bari yaa.gkr plaka lav kırmızı senindi yanlış hatırlamıyorsam.nasıl 4.5-5 yakıyordun şehir içi? Bu benim 2.bravo şehir içi 6 litrenin altı çok zor bu arabayla.Bende mi bir sorun var acaba.Halbuki o kadarda sakin kullanıyorum...

Evet doğru hatırlıyorsun o araç sahibi bendim.

Hemde 18 jantlar varken 4.5 5 lt arasındaydı.

Ben sürekli gazlayan bi insan değilim.

Trafik akıyorsa 2.5 dd 120 km 6.vites bravonun en az yakan orantısı bu.

Yanlız yazılım varken bunu diyorum..:icon_tup:

Merthan
21-06-2014, 23:18
KArdeşim yanlış anlama ama arabanın bakımı , kilometresi vs ne alemde?

Ben 2009'da sıfır aldım 1.3 multijet 75. ARaba şu anda 56k km'de yakıt ortalaması full şehir içi 5.8 ile 6.0 arası gidip gelir.. Kaldı ki 1.4 sınıfında hemen hemen tüm motorları kullandım, gidişi hiçte kötü degil..
Valla abi bakımı geldiği zaman gidiyor bakıma sonuçta şirket arabası,herhangi bi yanlışlık falan yok.
Gidişi güzel evet özellikle 105 lik lineaların uzunda gidişini çok beğeniyorum ama kesinlikle az yakmıyor.
Bravoyuda şehir içi çok kullandım 105 lineayı da,benim düşüncelerim bu yönde.
Not: neden yanlış anlayayım :)

FATİH
22-06-2014, 08:43
tasarım olarak hala sınıfının en güzellerinden biri bence. şu zamana kadar az çok belli olmuştur kafa ağrıtıp ağrıtmayacağı. eğer stilo gibi kronik sıkıntılara sahip değilse alınır.

İbrahim33
22-06-2014, 08:54
arabanın tek ve en büyük kronik sıkıntısı direksiyondan ses gelmesi.onuda garanti varsa hallediyorlar zaten.

fatiii
23-06-2014, 10:25
gel dedik fiatbravotr'ye gelmedin. :)çok yazılıp çiziliyor bu konular orada.

Öncelikle farlar karartıldı , en büyük fark bu.Ön göğüsteki karbon fiber görünümlü döşemenin kalitesi ciddi oranda düştü makyajlılarda.ayrıca göğüsteki bravo logosu kaldırıldı.yani kısıtlamalar yaptılar makyajlılarda.

active olan boş pakete , 4 cam elektrik eklendi active plus oldu makyajlılarda.ayrıca alaşımlı jant + sis farı içeren stil paket opsiyonu eklendi.

dynamic olana , blue-me sistemi eklendi dynamic plus oldu.

emotion(en dolusu) olan satıştan kalktı.

dynamic pakete ek olarak alınan sport paket , makyajlıda isim değiştirdi dynamic+sport paket yerine , direk sport style olarak satışa sunuldu.

dış görünüşte sadece farlarmı karartılmış yani başka bişey yok?

Mythos
23-06-2014, 10:52
Bravocular toplanmis buraya bakiyorum :) Ben 2009 aralikta aldim 2010 model 105lik manuel, 60000 civari Dimsport yazilim ve KN kutu ici filtre yaptik 140 uzeri verdi dynoda... Duman falan yok en son TRde biraktigimda 95000 lerdeydi kmsi en ufak bi sorun yok... Sadece debriyaji biraz aliskanlik ister.

XSi
28-06-2014, 10:02
Valla abi bakımı geldiği zaman gidiyor bakıma sonuçta şirket arabası,herhangi bi yanlışlık falan yok.
Gidişi güzel evet özellikle 105 lik lineaların uzunda gidişini çok beğeniyorum ama kesinlikle az yakmıyor.
Bravoyuda şehir içi çok kullandım 105 lineayı da,benim düşüncelerim bu yönde.
Not: neden yanlış anlayayım :)

Araba agir, benim linea emotion paket ruhsata gore 1365 kg, ben sehirici dur kalk ttafige girmiyorum yb ortlamasi 5.5 lt civarindadir

ancak uzun yolda az yakar ki oyle oluyor..

Agirligina gore normaldir yakiti..

İbrahim33
28-06-2014, 18:02
Dün Adana teknik oto'da Cemal Arslan'ın yazılımını attık arabaya.135 hp ve 345 nm oldu.gidişi baya tatlı oldu :)