PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio Kapı Çıtası (sport 1.6 makyajsız ph2)

echoess34
20-06-2014, 13:12
Selamın aleyküm cümleten iyi forumlar. Konuyu açma sebebim fikirlerinizi öğrenmek, çok kararsız kaldım kapı çıtalarının rengi konusunda. Görüntü vasat, rengini tazelemek istiyorum. tampon bantlarım mat siyah kendi boyası. tampon bantlarıyla kapı çıtası uyumlu olsun istiyorum. Sizce kapı çıtalarını parlak siyah yapıp tamponları tek renk mi yapayım. Yoksa mat siyah olarak yenileme işlemi mi yapayım sadece. Araç siyah tek kapı :)

mat veya parlak önerileriniz hangisiyse tecrübelerinize dayanarak zımpara(numara), boya(kaç kat), uygulanacaksa vernik bilgilenmeye açığım eminim birçok arkadaş içinde yol gösterici olacaktır bu konu :)

batu35
20-06-2014, 14:48
bir arkadaşımın gri cliosu vardı o hepsini aynı renge boyattı berbat duruyordu ben beğenmemiştim ama siyahlarda kesinlikle boyanmalı havasını değiştiriyor aracın prpıl prıl oluyor benim tavsiyem boyat eğer aracın siyah ise :)

SerhatA.
05-08-2014, 14:25
Aynı dert bendede var başka forumlarda mat spreyle boyayan falan gördüm denicem bende.

İnce zımparayla yüzeyi tamamen temizleyip 2-3 kat mat siyah spreyle boyamayı düşünüyorum buraya yazarım yapınca

B.Koçer
05-08-2014, 14:26
Aynı dert bendede var başka forumlarda mat spreyle boyayan falan gördüm denicem bende.

İnce zımparayla yüzeyi tamamen temizleyip 2-3 kat mat siyah spreyle boyamayı düşünüyorum buraya yazarım yapınca

Plasti dip kullansana baya uzun ömürlü olur :)

yıkamada akçalı falan cıkıyo ilerde

Cliosportve
05-08-2014, 14:39
Tamponlari elleme mat kalsin
Kapi citalarinida 3kat mat siyah 3kat mat vernik ile yapmıştım zamaninda arkadasin clio 1.6 sina
Cokta guzel olmustu
Orjinal görüntü en guzeli

SerhatA.
05-08-2014, 15:18
Plasti dip kullansana baya uzun ömürlü olur :)

yıkamada akçalı falan cıkıyo ilerde

Hem sağlıklı hemde güzel görüntü istiyorum , plastidipde güzel bi görüntü alabilirmiyim bilmiyorum şüpheliyim açıkcası

Tamponlari elleme mat kalsin
Kapi citalarinida 3kat mat siyah 3kat mat vernik ile yapmıştım zamaninda arkadasin clio 1.6 sina
Cokta guzel olmustu
Orjinal görüntü en guzeli

Verniklemesek olmaz mı ya :D

Cliosportve
05-08-2014, 15:42
Vernik atarsan basincli suya ivira zivira karsi daha dayanikli olur

CEMAL
05-08-2014, 16:35
Ben kendi aracımdaki çıtaları piona black boyamıştım. Parlak çok hoş olmuştu. İlk önce yüzeyi zımpara ile temizle. Sonra 1-2 kat astar at. Sonra 2-3 kat boya at. Üstüne gene 2 kat vernik atarsan ömürlük olur. Benimkiler 2 senedir tertemiz duruyor. Bu işlemi kendinde yapabilirsin çok zor bir iş değil. Uğraşmak zor geliyorsa kendi çıtalarım satılık ilgilenirsen tabi :)

SerhatA.
06-08-2014, 08:38
Ben kendi aracımdaki çıtaları piona black boyamıştım. Parlak çok hoş olmuştu. İlk önce yüzeyi zımpara ile temizle. Sonra 1-2 kat astar at. Sonra 2-3 kat boya at. Üstüne gene 2 kat vernik atarsan ömürlük olur. Benimkiler 2 senedir tertemiz duruyor. Bu işlemi kendinde yapabilirsin çok zor bir iş değil. Uğraşmak zor geliyorsa kendi çıtalarım satılık ilgilenirsen tabi :)

Astar attıktan sonra zımpara yapmaya gerek varmı ?

CEMAL
06-08-2014, 10:22
Astar attıktan sonra zımpara yapmaya gerek varmı ?

astarı güzel atarsan gerek kalmaz.