PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 208 GTi 30th anniversary special edition

Low-Rider
26-06-2014, 22:38
http://media.peugeot.com/images/phocagallery/2-Actualites/2014/Vehicules/208/208-gti-front.jpg

http://media.peugeot.com/images/phocagallery/2-Actualites/2014/Vehicules/208/208-gti-back.jpg

Motor olarak çok bir yenilik olmasa da yürüyen'de baya yenilik var.

Kısaca;

rzc-r'da kullanılan lsd, aynı şanzıman, 4piston 323mm frenler vs

PEUGEOT unveils the 208 GTi 30th anniversary edition on the occasion of the Goodwood Festival of Speed.

30 years after the 205 GTi, PEUGEOT reinterprets the legend in a more radical version of the 208 GTi.

The 208 GTi 30th delivers more intense driving sensations with its new Euro 6 1.6-litre THP petrol engine developing 208 hp and torque increased to 300 Nm. It is mated to a six-speed manual gearbox, with exceptional traction and efficiency assured through the specification of a Torsen differential and specific suspension and steering settings.Its sporty and assertive temperament can also been seen in its stance and look, in particularly by its two-material livery, separated by a sharp dividing line.

It will be presented to the public at the forthcoming 2014 Paris Motor Show, with sales starting in November 2014.

On 13 March, less than a year after its sales launch, the 10,000th PEUGEOT 208 GTi came off the production line, confirming the success of the reinterpretation of the GTi legend and PEUGEOT’s top of the range sports strategy in the B Segment.

PEUGEOT has left its mark on the history of motorsport; this DNA can be found in the genes of the 208 GTi, as with the RCZ, and its R version, pumped-up by PEUGEOT Sport. As Peugeot celebrates 30 years since the original 205 GTi, it is now the turn for the 208 GTi to pass through the expert hands of PEUGEOT Sport, to give it a more radical character with what some call ‘extra soul’, in response to expectations from enthusiasts wanting a sportier and more passionate experience.
A coherent exclusive signature with a more radical temperament

From the outset, the exclusive and more radical temperament shines through with the 208 GTi 30th. The suspension is lowered by 10mm, the track widened by 22mm at the front and 16mm at the rear, its larger wheels stand out, giving it a well planted stance on the road, clearly indicating its sporty intent.

The chic bright chrome finishers on the 208 GTi are replaced by matt black on the 208 GTi 30th, giving it a more brutish look. At the front the same treatment is applied to the grille surround, the foglamp bezels and door mirror shells

From the side, the lowered stance is accentuated by matt black side skirts and wheel arch extensions that cover new 18" wheels finished with matt black rims. The front wheels house large red PEUGEOT Sport labelled brake calipers. The window weather strip, which finishes with a signature paying homage to the illustrious 205 GTi, is also finished in matt black, while the quarter panel bears a “208 GTi 30th” logo.

At the rear, the rounded twin chrome tail pipes ensure the sound of the new engine is fully expressed to enhance the aural driving experience.

Finally, the 208 GTi 30th could only be finished in colours that identify this sporting world. The interpretation uniting the red and black in a two-tone and two-material treatment is innovative and unique. The front is finished in a textured black, contrasting with the new lacquered red at the rear. The two colours are divided by a sharp oblique straight-cut line, as first seen on the Onyx Supercar Concept and reinterpreted on the 308 R and Exalt Concept cars. The 208 GTi 30th will also be available in top of the range Pearl White and Ruby Red, historical colours of GTi cars.

Perfectly consistent with its exterior signature and dynamic character, the interior ambience declares the more radical sporty character developed for the 208 GTi 30th. The red fading to black finishers on the 208 GTi change to lacquered black. The black door handles with a red line echo the seat belts. High-quality floor mats are trimmed in red, while the front bucket seats are of a form specially developed by PEUGEOT Sport. These seats are trimmed in a exclusive blend of materials, mainly Alcantara, accompanied by black TEP with red stitching and a black dotted mesh pattern with red highlights.

A numbered plate marked ‘208 GTi 30th’ positioned above the courtesy lamp finishes off this limited edition anniversary model.
Unrestrained driving sensations from incisive behaviour on the road

The sensations begin when taking the wheel of the 208 GTi 30th. For the driver, familiarisation is simple and obvious as is directing the car. The compact steering wheel makes it easy to place the vehicle and enhances driving sensations. The instruments, located high up, are directly in view. This facilitates the reading of information, which becomes instantaneous, without the driver having to take their eyes off the road.

Consistent with its specific dynamic character and pronounced driving sensations, this driving position is ideally complemented by a specific bucket seat developed by PEUGEOT Sport. Together with the small wheel, the head-up instruments and feedback from the specific steering and suspension, it allows the driver to be at one with their car.

The new 1.6 THP engine, meeting the Euro 6 emissions standard, is fitted with Stop & Start. Its maximum torque is increased to 300 Nm and maximum power to 208 hp, an immediate reference to the model name.

The power and torque are transmitted to the wheels via a 6-speed manual gearbox with specific gear ratios, and a Torsen limited slip differential – both taken from the RCZ R, allowing the full potential of the vehicle to be exploited.

The ESP and traction control are recalibrated, so as to be less intrusive when driving and to set free the vehicle’s traction and allow the Torsen to operate.

The advantage provided by the Torsen and the reduced anti-roll at the front are felt in particular when accelerating in a corner by maintaining tight trajectories, and when braking, by improving stability.

The lowered centre of gravity and redefined suspension geometry (track, camber, wheel alignment, 0.5’’ wider wheels) and the Michelin Pilot Super Sport 205/40 ZR 18 tyres optimise grip and ensure remarkable road holding.

The steering calibration has also been the subject of much development work, both on a circuit and on the road. The objective was to obtain a linear level of assistance appropriate for the character of the car, taking account of the effect produced by the Torsen.

Associated with new damper settings and spring rates, as well as revised anti-roll, the steering is informative. All together it offers both precision and agility.

The 208 GTi 30th can count on a braking system to match the performance achieved, with 323mm diameter and 28mm thick discs at the front and Brembo fixed four-piston calipers.

The sporty temperament of the 208 GTi 30th can also be seen in the figures: 0 to 100 km/h in 6.5 seconds and 0 to 1000 m in 26.5 seconds. Mid-range acceleration is also of a high level with figure of 6 seconds for 80 to 120 km/h in 5th gear.

Its performance and sharper handling are achieved with efficiency that is unprecedented in the segment, with CO2 emissions of just 125g/km.

The 208 GTi 30th again demonstrates that emotion, sportiness and efficiency are engrained in PEUGEOT’s heritage and genes.

R0C41BQOcHQ&feature

Peugeot 208 GTi | GTi celebrates its 30th anniversary! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=R0C41BQOcHQ&feature=youtu.be)

Schumi
26-06-2014, 22:42
Çok iyi bir araç ortaya çıkarttılar tekrardan. Önce RCZ-R şimdide bu. Umuyorum böyle devam eder. Birde makyaj görüp önü düzelse.

Bu aracın benim gözümdeki tek ihtiyacı jantları 18'den hemen 17'ye düşürmek. Başkada birşeye ihtiyacı yok.

ceyhun737
26-06-2014, 22:43
Jantlarla bişeye benzemiş az daha:)

Merthan
26-06-2014, 22:44
Bugün telefondan baktım hakkaten çok güzel olmuş.
208 kendi segmentinde çok CAN yakıcak bunu bilir bunu söylerim :)

RCkid
26-06-2014, 22:44
Kaça gelirki bu :)
Acayip güzelmiş

Cem.B
26-06-2014, 23:09
O renk nedir yaw araba guzelde yarisindan ya siyaha ya kirmiziya kaplatmak lzm :)

RCkid
26-06-2014, 23:30
O renk nedir yaw araba guzelde yarisindan ya siyaha ya kirmiziya kaplatmak lzm :)

Beğendin beğendin bu sefer:)
Geri dönüşü yaparsın pug a bununla

Antalyalogy
26-06-2014, 23:40
efsane olmuş bence artık pug da opel, renault gibi özel seriler çıkarmaya başladı..

Ogedov
26-06-2014, 23:42

''The 208 GTi 30th will also be available in top of the range Pearl White and Ruby Red, historical colours of GTi cars.''

minici oldu ya hemen moklayacak :D özünü unutma :D

Bu arada bucket seats varmış ya la :icon_tup:

Low-Rider
27-06-2014, 07:32
Çok iyi bir araç ortaya çıkarttılar tekrardan. Önce RCZ-R şimdide bu. Umuyorum böyle devam eder. Birde makyaj görüp önü düzelse.

Bu aracın benim gözümdeki tek ihtiyacı jantları 18'den hemen 17'ye düşürmek. Başkada birşeye ihtiyacı yok.

18" gereksiz olmuş, lastik ölçüsüde *** gibi zaten 205 taban mı kaldı :D

berkoral
27-06-2014, 07:47
sanki cooperdaki spoke jant var gibi :D

onurgoyunc
27-06-2014, 08:21
Güzel olmuştur eklenenlerle, limitli olmayacak herhalde

Cem.B
27-06-2014, 08:23
Beğendin beğendin bu sefer:)
Geri dönüşü yaparsın pug a bununla

o iş sonsuza kadar kapandı :)

Naman
27-06-2014, 14:31
Bu yeni motoru normal GTi'a da koyarlar.. Beklemek lazım.

Öte yandan bu araç bize gelecekse 18" ve LSD mutlak sürette opsiyon olarak sorulmalı. Standart LSD sattırtmaz bu aracı.

aslan
27-06-2014, 14:44
Araç ruhsata çift renk işlenmezse çok baş agrıtır trafikte

byspeedman
27-06-2014, 15:34
araç güzel renk tek olmalı bence peugeot fantaziyi seviyor. lastik tabanları 18 e göre çok basit duracak

Low-Rider
27-06-2014, 15:35
''The 208 GTi 30th will also be available in top of the range Pearl White and Ruby Red, historical colours of GTi cars.''

minici oldu ya hemen moklayacak :D özünü unutma :D

Bu arada bucket seats varmış ya la :icon_tup:

Bucket koltuk yazıyor ama şu an gözüken rc koltuğu

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10443649_597021170413719_4756731898322208401_n.jpg

araç güzel renk tek olmalı bence peugeot fantaziyi seviyor. lastik tabanları 18 e göre çok basit duracak

Bu renk haricinde kırmızı ve beyaz'ı da satışa sunulacakmış.

orhan_guney
27-06-2014, 15:38
Bu arabanın önünü hiç sevmiyorum, arkası fena değil ama ön beni bitiriyor.

HaKo
27-06-2014, 15:49
yukarıdaki resim rezalet o nedir öyle.

63owen63
27-06-2014, 16:16
Pejoo apaçi ruhlulara hitaben orjinalden apaçi araba çıkarma kararı almış.

Berkan
27-06-2014, 16:20
hadi çift renk yaptın tmmda niye arkası parlak önü mat onları bir yapsaydın bari

ds lerin falan tavan kaplamaydı bununda arkası oyleyse sasırmam gerci

Pejoo apaçi ruhlulara hitaben orjinalden apaçi araba çıkarma kararı almış.

:hehe:

onun ilk sinyallari 207 rc lemans galiba yandaki aslan kafası falan :D

DEJ
27-06-2014, 16:52
Şu gündüz ledini farların içine alsalarmış keşke emanet gibi ortada duruyor

Gry
27-06-2014, 17:11
Dış görünüş olarak zerre sevemedim şu kasayı, ama iç mekan ve özellik olarak gayet başarılılar..

Ogedov
27-06-2014, 22:38
ya arkadaş istersen kırmızı ve beyaz olarak ki rengi daha olacakmış ne gaza geldiniz ha iki renk filan :D

ayrıca iki renk 308 r ı görmüştüm fena durmuyordu bunda biraz cacık olmuş gibi...

Low-Rider
27-06-2014, 22:41
308'te renkler tam tersi ve mat olmadığı için daha güzel duruyor

öncel
28-06-2014, 09:20
araba güzell bk atıp durmayın :) almak isteyen diğer renklerinide alır.

Ogedov
28-06-2014, 09:26
308'te renkler tam tersi ve mat olmadığı için daha güzel duruyor

308 in totosuda mat siyahmış ama dediğin gibi renkler ters olduğu için daha güzel duruyor.

997TT
28-06-2014, 10:18
Bu mekanık modlar emınım cok fark edıcektır.
Acaba GP2 kadar basarılı olur mu hatta gecer mı tepkılerde?

jumpeR
10-08-2014, 12:32
renkler ters olsaymış iyimiş

Aranel Ciryatan
10-08-2014, 12:38
öndeki plaka yeri 207 ve 206 daki gibi aşağıda olup o bölüm komple petek ızgara olsa önü daha yırtıcı gözükür sanki ne diyorsunuz ?

Aranel Ciryatan
10-08-2014, 12:40
http://noticias.coches.com/wp-content/uploads/2013/03/Peugeot_208_GTi_Racing_Experience_01.jpg

kesinlikle daha güzel duruyor :D

kaiser_soze
11-08-2014, 13:56
gti ruhunda bir araba olmuş gibi..

Boldenon
11-08-2014, 14:05
#17 deki resim nedir ya :) güzelim arabayı renklerle berbat etmişler. Bu arabanın rengi sedefli beyaz. Gerisi yakışmıyor bence.

Oznsrl
11-08-2014, 14:18
Araba siyahtan ölcek farlar bembeyaz emanet duruyor bide siyah yerler mat kırmızı kısım parlak jantlarda koyu çok boğuk bi araba olmuş lemanslar gibi kırmızı beyaz olsaymış bari tek renk seçenekleri vardır inş :D

bilalMW
11-08-2014, 14:57
PSA grubu kendini iyi toparlıyor geçmişin mirasınında üstünü koyarak gidiyor. vive la psa. vive la race o_o9RfvFj1g

alperkirman
11-08-2014, 15:44
bunlar çift renk diye polis cezayı keser demedi demeyin bak :D

yusuf yılmaz
11-08-2014, 16:25
bunada 80 bin tl derler kesin
208 in eksileri
hothatch e göre aşırı yumuşak süspansiyon
bi xenon yok bunda varmı bilmiyorum
hala otomatik seçeneği yok
pahalı
ve
fransız

Sadık Özyer
11-08-2014, 22:33
Gel evi arsayı sat al beni diyor. 308 in yanına hoş durur.

majesty
12-08-2014, 08:02
Bu mekanık modlar emınım cok fark edıcektır.
Acaba GP2 kadar basarılı olur mu hatta gecer mı tepkılerde?

GP2 kadar başarılı olabileceğini sanmıyorum uzun bir süre herhangi bir ufaklığın...

mekanik iyileştirmeler farkedecektir, zaten testlerde çoğu kişi beğenmişti ama fiyat uçar gene saçmasapan

cnatkr
12-08-2014, 09:45
208 in eksileri
pahalı
ve
fransız

Ya abi yazmiyim diyorum ama o kadar fanatiksinki tutamiyorum kendimi.
Yolda top gibi seke seke gitmiyoruz bence bu gayet onemli.arabada konfor var sert degil.
Bi xenon olmaması bencede önemli bi eksiklik.
Hala otomatik diyosun.Ya adamlar yeni bi gti ruhu yakalamaya calisiyolar otomatik nedir allah askinaya:)
208 70 bin evet.Bana ucuz bi spor araba söyle abi? Suan polo satiliyo olsa 70 80 civari satilicak.Artik her araba pahali.Bu 208e özel bi durum degil yani bunu anla artik. (Her seferinde pahali diyosun.Evet bencede pahali ama artik ucuz araba yok fiyatlar iyice uctu)
Evet fransız.Ve ben gayet memnunum kalitesinden gidisinden yol tutusundan frenlerinden.Kısacası her seferinde 208e bu kadar sallamanin bi anlami yok bence.Forumda bu kadar sallayanda tek kisisin.Hayirdir 208 le bi anın var galiba?

Berkan
12-08-2014, 10:11
ne 208 miş ne xenonmuş vallahi billahi. iyiki bixenon var poloda yada cuprada pardon bide xds vardı

kıytırık 1.2tsi pololar 58-60 binde gezerken. 1.4tsi 150 lik yeni polo 61 iken oto klima ıvır zıvırla 65-67 lere geliyor.

cupra ya geliyim.60.500 fiyatı var listede. vw'nin alt kalitesi onada bizahmet koysunlar bixenon ki satılabilsin albesini olsun gti yanında. yoksa kimse suratına bakmazdı cupranın bknz: fabia vrs

otomatiğin üstün olcak bitarafı yok kisisel tercihlik bişey. bende 46 olsam üsenirim otomatik isterim usanırım vites atmaya o sınıf bir aracım olsaydı

rebeloghy
12-08-2014, 10:20
Orta paket dizel golf , yani c segmenti hb araç parasına ; özel geliştirmeler eklenmiş , peugeot sport tarafından sınırlı sayıda yapılacak bir versiyon hothatch için çok mu gerçekten ?

Cupra vs alıyorsunuz hothatch diye , otomatik vites hothatch mi olur allah aşkına.

Cupra ve gti , otomatik vitesi , yakıt ekonomisi ile hothatch - b sınıfın hb günlük araç kırmasını sunuyor insanlara. Trafikte rahatlık diyor , sakinde ekonomi diyor , siz vites atamıyorsanız o atsın sizin yerinize diyor bunlar ok , kimse bindiğiniz araba nasıl bir çöptür ayyyyy ıyk demiyor ki . ? .

Garip olan sizin bu aracı tercih etmenizden dolayı herkesin bunu daha iyi kabul etmesini beklemeniz. Ben mesela ölürüm de bu sınıf aracı otomatik almam. Ben de her otomatik araç konusuna girip *** atayım :) :D

Süspansiyon yumuşak deniyor , öncelikle ayarların güncellendiği değişiklikler yapılmış bir versiyondan bahsediyorsunuz eleştirirken. Bilmediğiniz bir araca ön yargı oluyor bu.
Yumuşak süspansiyonla yol tutmaz algısı var bizim ülkemizde. Yatıyorsa yol tutmuyordur , kazık gibi olsun ohh süper. İyi de yollar şahane değil , araç f1 aracı değil. İllaki yatma ihtiyacı hisseder araç , ve sanılanın aksine yattığı için ayy denilen bazı araçlar kazık gibi araçlardan çok daha temiz viraj dönebilir.
Her aracı kendi içinde değerlendirmek gerekir. X - Y den yumuşak diye , daha kötü dönmesi gerekmez ki bunu destekleyebilecek bir argüman olamaz.

Ha aracın kontrolsüz abuk subuk bir body roll'u vardır , buna bağlı saçma kopma eğilimi vardır anlarım da 208 böyle başarısız da bir hothatch değil ki bunca testin sonucunda.

Dsg problemi olmayan , yağ yakmayan bir FRANSIZ işte :D İlla her konu dsg ye gelsin mekatronik diyelim lak luk ses diyelim , bagajda yağ duruyor mu diyelim ? Gerek var mı böyle yere gelmeye yani.

Yineliyorum otomatik vitesli , sakinde az yakan yarı hothatch bir araç benim için aracı bayan kullanacaksa , tek araçsa 2. araç olmayacaksa belki bir ihtimal düşünülebilir. Onu da dsg korkusuyla almam zaten de girmeyelim oraya. Ancak performans, pist , viraj, pilotaj konuşurken de otomatik hothatch demeyelim yani...

Hakikaten 208 ile derdiniz nedir anlamak güç :) Yeni bir versiyonu gelecek yani bir durun çıksın , test edilsin , pistlerde gazlansın , yazılar yazılsın çizilsin. Sonra konuyu açın yorumu yazın alın size çöp fransızınız diye. :D

Ek olarak : Şimdi siz 40 küsürlere almış olsanız da 150 lık polo 61-65 lira olmuş. Bu piyasada mekanik kilitli , p.sport eli değmiş , rcz r gibi ayarlar eklemeler yapılmış araç 15 lira fazla olacak eleştirisi mi bu ? 23 liraya 307 aldım , piyasadaki aracımdan dolu olmayan yeni model 40 50 liralık araçlara *** mu atmalıyım boşa veriliyor o paralar diye ?

Emre Ekrem
12-08-2014, 10:59
Çok güzel oldu, yıllar sonra gerçekten içime sinen, alabilirim diyeceğim bir GTi, 308R da geliyor ve oda çok özenle hazırlanmış bir araç, 5 kapılı olması tercih sebebim olacak gibi, araçların ikisi de TR ye geldiği zaman kıyaslayarak birinin sahibi olacağım ve 306 mı emekliye ayıracağım.

Low-Rider
12-08-2014, 11:25
208 in eksileri
pahalı
ve
fransız

nasıl *** atacağını şaşırmışsın sen

kimse bu arabayı eşine/kız arkadaşına şehir içi kullansın acemiliğini atsın diye almıyor

otomatik seçeneği yok ne demek ? asıl sadece otomatik olsa benim için eksi olrdu

sende baya fransızsın belli

Sadık Özyer
12-08-2014, 13:45
Orta paket dizel golf , yani c segmenti hb araç parasına ; özel geliştirmeler eklenmiş , peugeot sport tarafından sınırlı sayıda yapılacak bir versiyon hothatch için çok mu gerçekten ?

Cupra vs alıyorsunuz hothatch diye , otomatik vites hothatch mi olur allah aşkına.

Cupra ve gti , otomatik vitesi , yakıt ekonomisi ile hothatch - b sınıfın hb günlük araç kırmasını sunuyor insanlara. Trafikte rahatlık diyor , sakinde ekonomi diyor , siz vites atamıyorsanız o atsın sizin yerinize diyor bunlar ok , kimse bindiğiniz araba nasıl bir çöptür ayyyyy ıyk demiyor ki . ? .

Garip olan sizin bu aracı tercih etmenizden dolayı herkesin bunu daha iyi kabul etmesini beklemeniz. Ben mesela ölürüm de bu sınıf aracı otomatik almam. Ben de her otomatik araç konusuna girip *** atayım :) :D

Süspansiyon yumuşak deniyor , öncelikle ayarların güncellendiği değişiklikler yapılmış bir versiyondan bahsediyorsunuz eleştirirken. Bilmediğiniz bir araca ön yargı oluyor bu.
Yumuşak süspansiyonla yol tutmaz algısı var bizim ülkemizde. Yatıyorsa yol tutmuyordur , kazık gibi olsun ohh süper. İyi de yollar şahane değil , araç f1 aracı değil. İllaki yatma ihtiyacı hisseder araç , ve sanılanın aksine yattığı için ayy denilen bazı araçlar kazık gibi araçlardan çok daha temiz viraj dönebilir.
Her aracı kendi içinde değerlendirmek gerekir. X - Y den yumuşak diye , daha kötü dönmesi gerekmez ki bunu destekleyebilecek bir argüman olamaz.

Ha aracın kontrolsüz abuk subuk bir body roll'u vardır , buna bağlı saçma kopma eğilimi vardır anlarım da 208 böyle başarısız da bir hothatch değil ki bunca testin sonucunda.

Dsg problemi olmayan , yağ yakmayan bir FRANSIZ işte :D İlla her konu dsg ye gelsin mekatronik diyelim lak luk ses diyelim , bagajda yağ duruyor mu diyelim ? Gerek var mı böyle yere gelmeye yani.

Yineliyorum otomatik vitesli , sakinde az yakan yarı hothatch bir araç benim için aracı bayan kullanacaksa , tek araçsa 2. araç olmayacaksa belki bir ihtimal düşünülebilir. Onu da dsg korkusuyla almam zaten de girmeyelim oraya. Ancak performans, pist , viraj, pilotaj konuşurken de otomatik hothatch demeyelim yani...

Hakikaten 208 ile derdiniz nedir anlamak güç :) Yeni bir versiyonu gelecek yani bir durun çıksın , test edilsin , pistlerde gazlansın , yazılar yazılsın çizilsin. Sonra konuyu açın yorumu yazın alın size çöp fransızınız diye. :D

Ek olarak : Şimdi siz 40 küsürlere almış olsanız da 150 lık polo 61-65 lira olmuş. Bu piyasada mekanik kilitli , p.sport eli değmiş , rcz r gibi ayarlar eklemeler yapılmış araç 15 lira fazla olacak eleştirisi mi bu ? 23 liraya 307 aldım , piyasadaki aracımdan dolu olmayan yeni model 40 50 liralık araçlara *** mu atmalıyım boşa veriliyor o paralar diye ?

Minideki motor yok mu onda?

Berkan
12-08-2014, 13:58
Alayı THP motor 1.6ların miniden tut rcz-r a kadar ne geliyorsa aklına

Prince engine - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_engine#1.6_litre_turbocharged)

rebeloghy
12-08-2014, 14:03
Minideki motor yok mu onda?

THP motor tabii. Ancak 208 gti da 200 hp lik rcz asphalt ve minideki motor var evet , konudaki 208 gti 30th yıl versiyonunda sanırım bu motorun birazcık kurcalanmışı var , 205- 208 hp olarak geçiyor yine torku da 275 ten 300 e çıkarılmış. Bunu da mekanik kilidin sunduğu bir nimet sayabiliriz. 250 tork ile sarmak var , 300 tork ile yürüyebilmek var..

rebeloghy
12-08-2014, 14:05
Alayı THP motor 1.6ların miniden tut rcz-r a kadar ne geliyorsa aklına

Prince engine - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_engine#1.6_litre_turbocharged)

Linkte göremedim de rcz-r daki 270 lik motor kodu ne diye geçiyordu ?

Berkan
12-08-2014, 14:22
Linkte göremedim de rcz-r daki 270 lik motor kodu ne diye geçiyordu ?

sag sutunda var genel kodumu yada devamı varmı bilmiyorum :)

EP6CDTR

öncel
12-08-2014, 16:43
THP motor tabii. Ancak 208 gti da 200 hp lik rcz asphalt ve minideki motor var evet , konudaki 208 gti 30th yıl versiyonunda sanırım bu motorun birazcık kurcalanmışı var , 205- 208 hp olarak geçiyor yine torku da 275 ten 300 e çıkarılmış. Bunu da mekanik kilidin sunduğu bir nimet sayabiliriz. 250 tork ile sarmak var , 300 tork ile yürüyebilmek var..

200 hp lik motor euro5

208 gti 30. yıl özel serisinde kullanılan motor aynı makinanın euro6 versiyonu.

güç ve torktaki artış bu yüzden.

FEYM
12-08-2014, 22:53
her arabanın artısı eksisi vardır illaki ama bazı mesajlar alakalı alakasız sırf *** atmak amacıyla atıldığı zaman çok komik oluyor... 208 gti yollarda çok can yaktı sanırım aklıma başka neden gelmiyor...

Schumi
12-08-2014, 23:08
Adam kalkmış HotHatch konusuna Otomatik değil ve Fransız diyor. Hiç tarihe baktın mı en başarılı HotHatch'ler hangi ülkeden çıkmış ? Bence araba değil ama sen olaya Fransız kalmışsın.

alper1701
13-08-2014, 10:44
şeklini bilmem ama lsd fren şanzıman ve egzoz çıkış mükemmel...

qatrio
17-08-2014, 22:52
Alman fransız muhabbetine girmiyicem ben direk tarafsız şekilde yazıyım bende fransız araç sahibiyim gti yanında 307 2.0 bir aracım var 2004 model 83 binde. Pejo benim için kalite olarak biraz altta kalıyor sebebi parça kalitesi ve parçaların ömrü ( eskime aşınma) ben 307 aracımdan çektim diyebilirim aynı model golf ile beraber alındı. Ancak yanında biraz üzdü beni.
Ama seviyorum onuda tabiki :)
Ancak şuan pejo atakta bana göre türkiyede çok müşteri kaybetti sebebide belki bu çıkan sorunlar yüzünden servise giden insanlar. karşısında bir muhattap bulamayan insanlar,sorunları giderilmeyen,madur olan insanlardı.
İnşallah pejonun atakları kesilmez türkiyede yine hak ettiği yere gelir.
He bide artık şu yağ yakma muhabettini yapmayın ya bu galatasarayın bizimde uefa kupamız var demesi gibi oldu :) :)

Ayb
17-08-2014, 23:54
Ben arkadasimin 208'ine binmistim. Belki ülkeye ilk giren arabalardandir. 1.6 thp 156lik. O zamanin en güclü 208'i idi. 15 20 km kadar kullandim performansli bir sekilde. Dp egsoz vardi. Cok seri bir aracti hosuma gitmisti ama bir kac eksi hissetmistim tarafsiz gözle onu söyleyeyim.
1- oyuncak gibi direksiyon tasarimi.
2- Yol tutmayacakmis gibi gelen yumsak suspansiyon (yol tutusunda bir eksi hissetmedim. Sadece histen bahsediyorum)
3- Bi-xenon. (Bi xenon sahsen cok sevdigim ve olmazsa olmazim olan bir ozellik oldugu icin bana eksik gelmis olabilir.)

halili
18-08-2014, 06:01
Pendik köprüsünün ilersinde dky pejonun önünde duruyor bitane .plakasıda dky ama parlak tı sıyah kırmızı fotolardan güzel duruyor.208 gti da olabilir.

yasindemir
21-08-2014, 09:07
Şu araba 250 HP olsaydı kimse *** atmaz, görüntüsünü umursamaz, takdir ederdi, ama heh olmuş eski günlere geri dönmüş dedirtecek birşey yok arabada, halihazırda daha performanslı veya çok rahat kafa tutabilecek araçlar var. Abartı hiçbirşey yok bunda...

Berkan
21-08-2014, 09:10
Şu araba 250 HP olsaydı kimse *** atmaz, görüntüsünü umursamaz, takdir ederdi, ama heh olmuş eski günlere geri dönmüş dedirtecek birşey yok arabada, halihazırda daha performanslı veya çok rahat kafa tutabilecek araçlar var. Abartı hiçbirşey yok bunda...

meraktan soruyorum mesele neler o araçlar ?:beuj:

yasindemir
21-08-2014, 09:16
Bu siteyi takip eden az çok herkes 4-5 araç sayar. Eminim siz de sayarsınız, ben şimdi bir iki rakip araba zikretsem sidik yarışına döner bu sebeple vermemek daha iyi. Ama atla deve değil yani bu araç demek istediğim bu.

SekoLive
21-08-2014, 09:21
nasıl *** atacağını şaşırmışsın sen

kimse bu arabayı eşine/kız arkadaşına şehir içi kullansın acemiliğini atsın diye almıyor

otomatik seçeneği yok ne demek ? asıl sadece otomatik olsa benim için eksi olrdu

sende baya fransızsın belli
bizim sokakda bi bayanda var Siyah renk 208 gti, ilk gördüğümde şaşırmıstım :) tesadüfen v.s. demstim sonra sıklıkla görünce karar verdim araç onun olduguna bayanlarada ciddi cok yakısıyor :D

bu arada renk lemans gibi kullanılabilrms yarıdan arabayı bölmek cok iddalı olms tr de polis siddetine maruz kalabilir insanlar bunla :)

Schumi
21-08-2014, 12:33

Aklınız fikriniz beygir gücünde. Kilitli ve fren kitli hangi araç var piyasada. Bu aracın rakiplerinden birisi Corsa OPC Nur Spec. Türkiye'de hiç satılmamış JDM TypeR araçları ki onlarda kilit ve fren ile çıkıyor. Aman rolde öbür araba 2 boy geçiliyor bu diyen zaten almasın bu arabayı mümkünse.

yasindemir
22-08-2014, 07:51
Aklınız fikriniz beygir gücünde. Kilitli ve fren kitli hangi araç var piyasada. Bu aracın rakiplerinden birisi Corsa OPC Nur Spec. Türkiye'de hiç satılmamış JDM TypeR araçları ki onlarda kilit ve fren ile çıkıyor. Aman rolde öbür araba 2 boy geçiliyor bu diyen zaten almasın bu arabayı mümkünse.

Corsa VXR'de de var LSD, Clio RS'te var, Fiesta ST'de elektronik tork vectoring var. hemen hemen aynı şekilde çalışıyor. yani ilk yapılmış birşey değil. Hothatchlerden Meg RS'te Golf'te Cupra'da var... varda var dediğiniz özellik uzay bilimi değil yani...

Ogedov
22-08-2014, 09:11
clio fiesta ve corsa hariç diğerleri hothatch değil malesef:)
benzeri bir sistem olması ayrı lsd olması ayrı
ne kadar çok mekanik o kadar hissiyat :D

yasindemir
22-08-2014, 09:25
Hot hatch'in wiki tanımı; :)

Hot Hatch - Vikipedi (http://tr.wikipedia.org/wiki/Hot_Hatch)

Hot hatch - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Hot_hatch)

Sadece Fiesta ST'de benzeri var, diğerlerinde LSD var direk. ;) Neyse seven alsın, konu uzamasın...

Schumi
22-08-2014, 10:11
Corsa VXR'de de var LSD, Clio RS'te var, Fiesta ST'de elektronik tork vectoring var. hemen hemen aynı şekilde çalışıyor. yani ilk yapılmış birşey değil. Hothatchlerden Meg RS'te Golf'te Cupra'da var... varda var dediğiniz özellik uzay bilimi değil yani...

Megane 2 RS de LSD yok. R26R özel sürümünde var sadece. Megane 3'de ise normalde yok. Trophy ile beraber geliyor LSD ve fiyatı belli. Golf ve Cupra'da elektronik LSD var. Yani çöp. Fiesta'dakide aynı şekilde çöp. Yukarıda dediğim gibi sadece Corsa OPC Nur Edition'da vede Focus ST'de var LSD. Çok eski kasa Leon Cupra hariç güncel Golf ve Cupra'larda tek pistonlu fren çıkıyor. Motor problemi olmasa Corsa hepsinden önde aslında ama motorda önemli.

Sonuç itibari ile kendi sınıfında sadece Corsa bu araca direk rakip. Öyle 3-5 tane rakibi var hepsinden yavaş demek işkembe-i kübradan atmak demek.

Erden
25-08-2014, 06:02

Corsa vxr de LSD filan yok. Sadece NE versiyonunda var.
Burada standart baz megane RS de degil LSD hic bir sey yok (Recaro yok. Monitor yok. Brembo yok....)

Erden
25-08-2014, 06:05
Megane 2 RS de LSD yok. R26R özel sürümünde var sadece. Megane 3'de ise normalde yok. Trophy ile beraber geliyor LSD ve fiyatı belli. Golf ve Cupra'da elektronik LSD var. Yani çöp. Fiesta'dakide aynı şekilde çöp. Yukarıda dediğim gibi sadece Corsa OPC Nur Edition'da vede Focus ST'de var LSD. Çok eski kasa Leon Cupra hariç güncel Golf ve Cupra'larda tek pistonlu fren çıkıyor. Motor problemi olmasa Corsa hepsinden önde aslında ama motorda önemli.

Sonuç itibari ile kendi sınıfında sadece Corsa bu araca direk rakip. Öyle 3-5 tane rakibi var hepsinden yavaş demek işkembe-i kübradan atmak demek.

Corsada 4. silindirden problem yasamayan arac kalmamistir diye dusunuyorum..

LSD focus RS de standart var diye hatirliyorum.

Schumi
26-08-2014, 00:54
Corsada 4. silindirden problem yasamayan arac kalmamistir diye dusunuyorum..

LSD focus RS de standart var diye hatirliyorum.

Focus ST diye yanlış yazmışım zaten RS'de standart Quaife LSD. Ayrıca Corsa'da motor problemi olmasa ve body kit yüzünden kasko fiyatları uçmasa kardeşimin almak istemesine engel olmazdım. :)

Sebring
01-10-2014, 19:34
http://www.pistonheads.com/news/default.asp?storyId=30933
İngiltere'de fiyatı açıklanmış.Çift renk ekstraymış.Kırmızı ve beyazı da olacakmış.Bizde kaça olacak acaba?

Ogedov
01-10-2014, 19:49
208 gti dan %25 pahalı oluyor düz hesap. yaklaşık 95 filan gibi gözüküyor bence.

salih2334
01-11-2014, 10:24
yukarıdaki resim rezalet o nedir öyle.

Gerçekten foto kötü :) Sanki ara. patlamış boyamışlar sonra kaplama yapmışlar gıbı :D

ceyhun737
01-11-2014, 10:39
Citroen ds3 r versiyonunda da lsd mevcut ama tr de henüz bir tane gördüm o da florya tarafinda bir bayanda ds plaka

-ER-
01-11-2014, 11:19
Güzel fakat tek beğenemediğim çenesi arabanın. Dişsiz nine gibi :D

Tabik bunun dışında teknik veriler iç ekipmanda sundunlarını atlayamam.

1.6 THp 200hp güzel güç dah önceki LeMans gibi daha çok motor içi değilde diğer ekipmanlarda GÜÇ aynı şekilde yapmışlar.
Kilit, büyük o PeugeotSport kaliperler arabada ki teknik değişiklikler virajını hızlanma ve yavaşlama konusunda ciddi güzel sürelere yardımcı olur.

Birde birisi yazmış bi xenon falan demiş kahkaha attım :D
Spor HOT HB alıyorsun merceksiz far ve dijital klima olmasın mümkünse benim düşüncem.
Öyle lüks aramıyorum pek spor araçta amacı farklı zaten adamın sana sunduğu

Çift renk olayına bende bi yorum yapayım, Bildiğin 2 ayrı renk var arabada polis nereye ceza kesiyor.
Peugeot dan teslim aldın arabanı ruhsatı açıyorsun renk bölmesinde 2 renk yazıyor, yani renge takılmayın gençler :)
Olacağı bu yani :)
http://i.hizliresim.com/R6zkl1.jpg

Low-Rider
01-11-2014, 11:23
Ceza yazamasa bile siyah-kırmızı halini gördümü direk durduracak. Ruhsata işli olduğunu görür, araba egzos vs varsa oradan iteler :)

Berkan
01-11-2014, 13:59
Erelin tavanı daha dogrusu ds'lerin tavanı boya değilde kaplama değilmi zaten gtinda oyle olur muhtemelen. tek derdiniz bu olsun sökün atın kırmızı kısmı simsiyah olsun araba cok daha güzel olur kanımca

Low-Rider
01-11-2014, 14:12
Gti kaplama değil boya

Berkan
01-11-2014, 14:14
ozaman popoyu siyaha kapla kanka :D

-ER-
01-11-2014, 15:40
Erelin tavanı daha dogrusu ds'lerin tavanı boya değilde kaplama değilmi zaten gtinda oyle olur muhtemelen. tek derdiniz bu olsun sökün atın kırmızı kısmı simsiyah olsun araba cok daha güzel olur kanımca

Boya, kaplama değil ama zar gibi sarı nın üzerine siyah ince bi boya bi kuş boku canını alıyor. Direkler ama kaplama

Naman
24-11-2014, 09:18
Bu motor normal GTi'a Euro6 zorunluluğu geldiğinde gelir. O zamana kadar beklemek lazım. Demiştim zaten..

LSD de bana göre güç kaybıdır. Bilmiyorum belki bana öyle geliyordur ama ben arabanın yol tutmasını bekleyenlerden ziyade arabaya yol tutturanlardanım. Belki bu yüzden LSD bana çok birşey ifade etmiyor.

Schumi
24-11-2014, 10:29
Naman çoook yanlış düşünüyorsun. Ayrıca güç kaybı felan değil LSD.

Eworen
24-11-2014, 10:56
RWD bir araç için fizik kurallarına karşı sürücü yeteneği karşı koyabilir
Lakin FWD bir araç için fizik kuralları ile alay etmek sürücü yeteneğinin çok gerisinde kalabilir.
Yani işin özü fwd için elektronik veya mekanik sistemler çok önemli.

öskür
24-11-2014, 10:58
Bu motor normal GTi'a Euro6 zorunluluğu geldiğinde gelir. O zamana kadar beklemek lazım. Demiştim zaten..

LSD de bana göre güç kaybıdır. Bilmiyorum belki bana öyle geliyordur ama ben arabanın yol tutmasını bekleyenlerden ziyade arabaya yol tutturanlardanım. Belki bu yüzden LSD bana çok birşey ifade etmiyor.

LSD nin ne işe yaradığını ve tam olarak nasıl çalıştığını biliyormusunuz?

ZX-636R
15-07-2015, 14:47
yeni 208 GTİ da sanırım 30.yıl versiyonu ile bir çok özelliği paylaşacak. Aracın fiyatı açıklandı ancak ne bayiler ne de Peugeot TR nin net bilgisi var. bu arada bu araç TR ye geldi mi?

NakkaSss
15-07-2015, 14:54
O değilde şimdi biri boydan boya yan taraftan sürtüp geçse nerde boyatıcaz bunu :D

Dağhan
01-08-2015, 15:42
Epey bir inceledim bu aracı, oldukça da iddiali gözüküyor.
Peugeot'nun sitesinde 70.900 TL'lik bir başlangıç fiyatı var ama konfigüratör ya da opsiyonlar mevcut değil (ya da ben bulamadım)
Var mı bu aracı test eden, yorumlayabilecek biri? :)

Kahn23
01-08-2015, 15:50
Epey bir inceledim bu aracı, oldukça da iddiali gözüküyor.
Peugeot'nun sitesinde 70.900 TL'lik bir başlangıç fiyatı var ama konfigüratör ya da opsiyonlar mevcut değil (ya da ben bulamadım)
Var mı bu aracı test eden, yorumlayabilecek biri? :)
http://www.techturkey.com/forum/guncel-haberler/206134-yeni-peugeot-208-gti.html?highlight=208gti

Dağhan
01-08-2015, 15:59
http://www.techturkey.com/forum/guncel-haberler/206134-yeni-peugeot-208-gti.html?highlight=208gti

Dikkatimden kaçmış, çok teşekkürler.

Antalyalogy
01-08-2015, 17:47
30th Türkiye ye gelmiyor Peugeot merkeze sordu SatışTemsilcisi arkadaşım..

B16
01-08-2015, 18:15

https://www.youtube.com/watch?v=PEdnH7_7_yc

https://www.youtube.com/watch?v=PEdnH7_7_yc

2.23'ten itibaren tam anlamıyla çalışma prensibini özetliyor. Araç yol tutmadığı sürece ne kadar usta şöför olursanız olun tutturamazsınız. 60 km/h ile hafif virajda spin atarak öğrendim ben bunu.

ZX-636R
02-08-2015, 17:01
30th Türkiye ye gelmiyor Peugeot merkeze sordu SatışTemsilcisi arkadaşım..

peki özel sipariş ile getirtilebilir mi? benim bildiğim eğer Avrupa satışı varsa ki bu aracın var TR ye sipariş ile getirtilebiliyor. Ancak fiyatı ne olur derseniz en az +10.000TL fark eder normal GTİ ya göre

ProdriveSTI
02-08-2015, 17:12
ozaman popoyu siyaha kapla kanka :D

Sen öyle mi yaptın kankim.

beakmenek
02-08-2015, 17:13
Bildiğim kadarı ile artık 30. yıl diye satmıyorlar. Belki o yüzden olumsuz cevap veriyorlardır. Aynı aracı artık 208 gti by peugeot sport diye satıyorlar yurtıdışında. 30.yıl ile aynı sadece isim farklı :)

IbizaFR150
02-08-2015, 17:45
Konuyu baltalamak gibi olmasın ama ilk sayfadaki resimlerde render,photoshop her numara var. 208 gti sahibi varsa umarım kızmaz bana.
Aracın gün ışığındaki durumu:
http://i.hizliresim.com/8bQmZ1.jpg (http://hizliresim.com/8bQmZ1)

Bence hem fazla yuvarlak hatlı, ön tasarımı da gti için zayıf. Bu fransızlar unuttu hot hatch yapmayı galiba, eski 306gti'ın gerisindeler tasarım olarak. Renault da aynı şekilde.

İş yerinde birinde 208 gti var, parkta yanyana durunca sanki benim araç 200 bu 120hp gibi görünüyor.

306gti'ın tasarımını yeni mustang gibi fazla değiştirmeden hafif güncelleyip, gerekli güvenlik donanımlarını ekleyip
satışa sunsalar bundan fazla beğenilir.

http://i.hizliresim.com/YlJ36j.jpg (http://hizliresim.com/YlJ36j)

ZX-636R
02-08-2015, 22:34
bu arada 208 in makyajlanması ile birlikte yeni 208 GTİ by peugeot sport daha güzel oldu.
aracın 5 rengi var bu renk kodu coupe france diye geçiyor. rengin Almanya daki fiyat farkı € 1.500 :soru:

http://visuel3d.peugeot.com/V3DImage.ashx?client=CFGAP3D&version=1PIAA3WKJKB002E0&color=0MM00N9V&trim=0P0J0RFS&width=830&height=340&ratio=1&view=001&format=jpg&quality=90&back=2
http://visuel3d.peugeot.com/V3DImage.ashx?client=CFGAP3D&version=1PIAA3WKJKB002E0&color=0MM00NPY&trim=0P0J0RFS&width=830&height=340&ratio=1&view=001&format=jpg&quality=90&back=2
http://visuel3d.peugeot.com/V3DImage.ashx?client=CFGAP3D&version=1PIAA3WKJKB002E0&color=0MM60NFC&trim=0P0J0RFS&width=830&height=340&ratio=1&view=001&format=jpg&quality=90&back=2
http://visuel3d.peugeot.com/V3DImage.ashx?client=CFGAP3D&version=1PIAA3WKJKB002E0&color=0MM70NWW&trim=0P0J0RFS&width=830&height=340&ratio=1&view=001&format=jpg&quality=90&back=2
http://visuel3d.peugeot.com/V3DImage.ashx?client=CFGAP3D&version=1PIAA3WKJKB002E0&color=0MM20N9V&trim=0P0J0RFS&width=830&height=340&ratio=1&view=001&format=jpg&quality=90&back=2

http://www.peugeot.co.uk/media/showrooms/showroom-peugeot-208-gti-by-peugeot-sport-kppv3/medias/New_Peugeot_208_GTi_by_Peugeot_Sport.jpg
http://www.peugeot.co.uk/media/showrooms/showroom-peugeot-208-gti-by-peugeot-sport-kppv3/medias/Heading/PEUGEOT_208_GTi_Design_exterieur_radical_633x400_3 .jpg
http://www.peugeot.co.uk/media/showrooms/showroom-peugeot-208-gti-by-peugeot-sport-kppv3/medias/Heading/PEUGEOT_208_GTi_Design_exterieur_radical_633x400_4 .jpg

ZX-636R
04-08-2015, 00:02
Kataloglar "Almanya"

http://ppdb.peugeot.de/media/preisliste.php?id=225#_ga=1.30237693.35800152.1438 625846

İngiltere

http://www.peugeot.co.uk/media/new-peugeot-208-prices-and-specifications-brochure.pdf

alperkirman
04-08-2015, 08:47
1.4tsidan devam bunlara gerenk yok

ZX-636R
07-08-2015, 23:28
bugün yaptığım görüşmede aracın TR ye kesinlikle gelmeyeceği söylendi, mahrumiyet bölgesinde yaşıyoruz gerçekten. Bu devirde yanı başımızdaki ülkelerde satılan araç TR de yok adamı zorla grey marketer yapacaklar :soru: