PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Hangi LPG ?

RedCan
27-06-2014, 14:48
Öncelikle Merhabalar..

Acil bilgiye ihtiyacım var..

2010 1.6 passat'a LPG taktıracağız. Sizce Hangisini taktırmalıyız.

Lovato düşünüyoruz kullananlar memnun mudur, sorun yaşayanlar var mı ?

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

aliberkaytuna
27-06-2014, 14:52
Öncelikle Merhabalar..

Acil bilgiye ihtiyacım var..

2010 1.6 passat'a LPG taktıracağız. Sizce Hangisini taktırmalıyız.

Lovato düşünüyoruz kullananlar memnun mudur, sorun yaşayanlar var mı ?

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

pahalıdır ama benim tercihim prins

STP
27-06-2014, 15:10
Brc fiyat performans kalite iyidir

uqur
27-06-2014, 15:19
lovato kullanıyorum memnunum hiçbir sıkıntı arıza lambası yakmadı

vtec26
27-06-2014, 15:20
İmkan varsa prins - teleflex daha doğrusu uzun binilcekse. Yoksa lovata da iyi ama asil iyi olması gereken LPG takan kisi

Gry
27-06-2014, 15:30
Brc yada prins iyidir.

RedCan
27-06-2014, 15:41
Bazı forumlar BRC'yi Türkler satın aldı ve kalitesi düştü diyorlar.Ama lovato tamamen italyan sanırım. Araca uzun vadede binmeyi düşünüyoruz.

Lovato'yu 1500 gibi bir rakama taktıracağız. Diğer markaların fiyatları ile bilgisi olan varmı acaba ?

aliberkaytuna
27-06-2014, 15:55
Bazı forumlar BRC'yi Türkler satın aldı ve kalitesi düştü diyorlar.Ama lovato tamamen italyan sanırım. Araca uzun vadede binmeyi düşünüyoruz.

Lovato'yu 1500 gibi bir rakama taktıracağız. Diğer markaların fiyatları ile bilgisi olan varmı acaba ?

Araç 1.6 fsı sanırım. 2.500 civarı tutar prins.

RedCan
27-06-2014, 16:28
Araç düz 1.6.. Sizce Değer mi arada ki farka ?

snan1910
27-06-2014, 16:47
Brc öneririm.
Zaten 1.6 normal motor lpg de sorusuz prinse felan gerek yok. Yetkili bir brc servisinde brc taktırın sonrasında garantide felan da sorun yaşamazsınız

yilmazcatalbas
27-06-2014, 17:18
Bahsedilen markaların hepsi kendini kanıtlamış kaliteli markalar. aralarında ciddi farklar yok önemli olan tüp tesisatı yakıt borularının uzunluğu, bükümü, yani kısacası işçilik.

XSi
27-06-2014, 17:44
Onemli olan nozzle/enjektor ve regulator secimi, gerisi hikaye..

Mekanik montaj zaten problemsiz olmali o degerlendirme kriteri disinda tutuyorum.

onur_si
27-06-2014, 17:50
prins vs taktırmayacaksan lovato tak ben bütün arabalarıma taktırdım çok memnunum, avrupa yakasındaysan ikitelli bagcılar güngören sanayi de lovato bayi hasan usta var kaputu açınca lpg ile alakalı birşey göremezsin montaj muazzam

aliberkaytuna
27-06-2014, 18:13
Araç düz 1.6.. Sizce Değer mi arada ki farka ?

Eğer aracı uzun seneler kullanmayı düşünüyorsanız değer. Puntoya yönelmeden önce almak istediğim araçların hepsi benzinli idi aylarca araştırdım prins hep bir adım öne çıktı.

XSi
27-06-2014, 23:17
prins vs taktırmayacaksan lovato tak ben bütün arabalarıma taktırdım çok memnunum, avrupa yakasındaysan ikitelli bagcılar güngören sanayi de lovato bayi hasan usta var kaputu açınca lpg ile alakalı birşey göremezsin montaj muazzam

Bak bu cok onemli iste.. Oem look bi montaj icin bile belirli bir servis tercih edilebilir..

Ben mesela kaput altindaki goruntuden hic memnun degilim sebebi vakit ayirmayip en yakindaki servisi tervih ettim.. Hata ettim..

By_emre
28-06-2014, 00:23
Ankarada isen Kesinlikle Kit mtm khein enjektörlü taktır Obd'li olması avantaj khein'in avantajları saymıyorum bile :)

edit: O kadar para verip obd'li olmayan brc'yi taktırma derim

By_emre
28-06-2014, 00:25

Abi hasan usta'nın yanında çağlar usta var genç işin ehli çok iyi biridir lavoto bayisi ama bakmadığı marka çözmediği sorun yok Obd'den kontrol ederek ayar yapıyor , çok işimiz düştü sağolsun bir çoğundan para bile almadı aracım olsa düşünmediğim markada olsa gider oraya taktırırım.
Yarında ziyaretine gidicem :)

İkitelli bağcılar güngörende Özçağlar otogaz

RedCan
30-06-2014, 17:11
Evet ankaraddayım.. Bildiğiniz, tecrübe ettiğiniz veya önerebileceğiniz yerler var mı ?

efrasyab
12-08-2014, 20:54
Daha önce golf 5 aracımızda BRC kullanmıştık gayet uyumluydu düz midline modeliydi başımız ağrımadı tavsiye ederim ww grubunda..

RedCan
04-09-2014, 07:56
Bizde BRC'de karar kıldık. Ankara da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ?

cagdasi
04-09-2014, 09:14
Mavidenizler otogaz BRC iç anadolu bölge bayii, ondan fazla arabaya montaj yaptırdım, kendi arabalarım ve şu an kullandığım aracım dahil. Hayatta hiç bir esnafa iyi diyemem özellikle otomotiv sektöründe ama Mavidenizler hariç, memnun kalacağınıza eminim.
Not: Kendileriyle hiçbir ticari bağım yoktur, sadece iş yaptırdım memnun kaldım.

Mavidenizler Otogaz | BRC Ankara Merkez Servisi (http://www.mavidenizler.com.tr)

RedCan
04-09-2014, 09:27
Hocam bizde Mavidenizlere taktıracaktık. Biraz önce Sistem mühendislik ile görüştüm Sahibi Makine mühendisi kendinden emin ve güven verici konuştu. Prins için 2000 lira fiyat verdi.BRC'de 1.800 gibi bir rakama takılacak. (150 lira ücretsiz akaryakıt kampanyası varmış)

Sizce de Prins mi taktırmalıyız arada ki ücrete değer mi ?

darkmoon
04-09-2014, 09:45
prins o olmassa kitmtm derim..

prinsi prins yapan khein enjektör ve kaliteli regülatörü.. kitmtm de bazı modellerinde khein enjektör kullanıyor ..

lpg kitte zaten mühim olan ana iki parça var enjektör ve regülatör..

Edit : işçilikde çok önemli .. en kaliteli kit olsun en pahalı kit olsun işçilik vasat olursa devamlı git gel yaparsın tamirciye..

AliGizda
04-09-2014, 10:20
Selamlar,

Hazır açılmış konu var iken bende kaynak yapmış gibi olucam ama bende 2004 model Alfa Romeo 147 aracıma gaz taktırmayı düşünüyorum. Zavoli ile görüştüm ve 1500TL gibi bir rakama takıyorlar. Birde CANGAS varmış 1000 TL dediler onada. CANGAS' ı eski araçlara takıyorlarmış banada onu önerdiler ama biniceksen uzun süre Zavoli takalım dediler. Bende kararsızım şimdi ne taksam diye bir de size danışayım istedim.

VhpCupra
04-09-2014, 10:58
Parça servis fiyat olarak bence brc mantıklı olucaktır. vw grubunda sorunsuz çalıştığını bir çok kişiden duydum.

XSi
04-09-2014, 13:21
Obd ozellikli olmayan bir kit takmamaniz kayip olur..

Piyasada farkli fiyatlarda obd ozellikli kitler var

gökberk
04-09-2014, 13:26
Atiker de kehin enjektör kullanmaya başladı galiba bir kitinde.
Ona da bakabilirsiniz. OBD'li taktırın ne takacaksanız.

Orhan
04-09-2014, 13:27
0542 501 89 82
Ferhat usta

Mavidenizlerin eski usta başıydı artık kendi yeri var
BRC ve diğer markaların kitlerini takıyor.
Tavsiye nedenim işçiliğinin iyi olmasıdır.
Fiyat iste bence
Selamımı söylersen fiyatta da yardımcı olur. (subarusu olan Orhan dersen tanır)

RedCan
04-09-2014, 14:06
Hocam bilmediğimden soruyorum OBD prins lpg'ler de mevcutmudur ? Ne işe yarar ?

XSi
05-09-2014, 07:08
Atiker de kehin enjektör kullanmaya başladı galiba bir kitinde.
Ona da bakabilirsiniz. OBD'li taktırın ne takacaksanız.

Tipi degisik ama klasik enjektorlerin yapisnda..

Arkadaslar bu arada 6000-7000 devir ceviren 1.6 100-120 hp araclarda, cok hizli ucuyo kaciyo diye lanse edilen enjektorlere ihtiyaciniz yok..

Bosuna para vermemenizi tavsiye ederim..

Arac obd den veri alip calismaya uygun degilse (model yili eski ise) piyasada ayar konusnda en yetenekli kit atikerin ucuz fast kitidir..

Araba obd ye uygun ise, esas duzeltmeleri ve ayari obd verileri yapacak.. Fazla para vermeye gerek yk, obd ozellikli atiker safefast fazlasiyla isi gorecektir..

Onemli olan uygun ekipmanla montaj. Forum uyesi quattro garage var. Orda taktirin isi bilen adamlara..

oguz0854
05-09-2014, 22:18
bızım vag grubunda arkadaslardan ankara da quattro garage var Bekir abı için lpg konusunda tek geçtıklerını cok duydum.
istersen orayla bır ırtıbat kurman ıyı olucagını dusunuyorum. bana atıkerle bu ısı cozerız hıcbır sıkıntı yasamzsın demıstı param cok dersende prins takarız demıstı :D
aracım o zaman a3 1.8t ydı.

alpbodrum
07-09-2014, 15:06
Hocam Brc enjektörleri biraz sesli çalışıyor bilginiz olsun, Bazı markalarda fark vererek Enjektör seçimi yapabiliyorsunuz Brc ' de varmı bilmiyorum ancak Ben Bmw aracıma Zavoli taktırırken 200 Lira farkla Siyah hızlı enjektör diye birşey taktırmıştım lpg olduğu bile belli olmuyordu.

Doğu
11-11-2015, 10:27
quattro garaja sabit no dan ulaşamıyorum. bekir ustanın cebini bilen var mı?