PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Okullar açılıyor!

onurdemir
07-09-2008, 11:45
Yarın tüm ilk ve orta dereceli okullar açılıyor. Trafik çilesi yine başlıyor. Yarın önemli işleri olanlara sabah 8 ve öğleden sonra 15:00-16:00 saatleri arasında trafiğe çıkmamalarını öneririm.... Eee tabi saat 18:00'de de iş çıkış saati olduğunu hatırlatmakda fayda var. Bol trafikli günler bekliyor bizi. Sadece İstanbul'da günde 600 aracın (0 km) trafiğe çıktığını belirtmekde fayda var...

cem
07-09-2008, 11:47
Mini mini 1'ler çalışkan 2'ler..

onurdemir
07-09-2008, 11:49
Mini mini 1'ler çalışkan 2'ler..
:D Okuyup vatana millete hayırlı olsunlar da trafiğe katlanırız diyorsun yani :soru::)

gökan
07-09-2008, 11:50
allah kısmet ederse bende ogretmen olarak gorev yapcam bakalım hayırlısı :)

onurdemir
07-09-2008, 11:51

Hayırlı olsun şimdiden. :icon_tup:

imhotep
07-09-2008, 11:52
gene çile başlıyo he..

gökhan ne öğretmeni olucaksın hayırlı olsun

onurdemir
07-09-2008, 11:53
Bu arada güzel bir Vespa reklamı var.

Şöyleki:

http://img182.imageshack.us/img182/7021/vespaadzc9.jpg

Erol
07-09-2008, 11:54
yeter açılsın artık bütün yaz boyu yattık, para kazanmak lazım ;)

gökan
07-09-2008, 11:55
gene çile başlıyo he..

gökhan ne öğretmeni olucaksın hayırlı olsun

beden eğitimi öğretmeni ama şuan beklemdeyım sözleşmeli yapıcam askere kadar yani aralığa kadar hayılısı bakalım:)

onurdemir
07-09-2008, 11:56
yeter açılsın artık bütün yaz boyu yattık, para kazanmak lazım ;)

Bu arada çocuk sahibi olmak gerçekten çok güç. Özel okulların fiyatlarını duyunca inanamadım. 2. el bi VTI'dan bile pahalı :) İlkokul 3 öğrencisi için 25.000 YTL para mı alınır? Alınıyormuş da haberimiz yok.

TAM35GNY
07-09-2008, 11:57
Ahhahah Erol gitti bi bi b20 parasi :D:D

gökan
07-09-2008, 11:57
zaten bişeye dıkkat ettim istanbulda herkes özel okuyor hem üni olsun hem ortaöğretim devlet okularına ragbet az:)

imhotep
07-09-2008, 11:58
beden eğitimi öğretmeni ama şuan beklemdeyım sözleşmeli yapıcam askere kadar yani aralığa kadar hayılısı bakalım:)

hayırlısı olsun:)

onurdemir
07-09-2008, 12:01
zaten bişeye dıkkat ettim istanbulda herkes özel okuyor hem üni olsun hem ortaöğretim devlet okularına ragbet az:)

Özel okulların devlet okullarından daha iyi hizmet verdiği düşünülür. Halbuki devlet okulları da kaliteli eğitim veriyorlar. Sadece öğretmen başına düşen sınıf mevcudu özel okullarda daha az. Yani bir öğrenci 100 kişilik sınıf yerine 20 kişilik sınıflarda okuyor. Bunun için de 25.000 YTL veriyor. Eğitim bu kadar pahalı olmamalı. Ülkemizin en büyük sorunu olan eğitimin özendirilmesi için daha büyük kolaylıklar yapılması gerekli diye düşünüyorum. Şahsen ben ileride çocuğumun 100 kişilik sınıfta okumasını istemem. Özel okulda alacağı eğitim elbette daha iyi olacaktır. Ama o maliyetler kim bilir benim dönemimde ne kadar olacak :soru:

Kaan
07-09-2008, 12:01
mini mini 1'ler çalışkan 2'ler..

hahahahahahahahaahhaahahahahahahahahahahahahhahaha ha

gökan
07-09-2008, 12:06
Özel okulların devlet okullarından daha iyi hizmet verdiği düşünülür. Halbuki devlet okulları da kaliteli eğitim veriyorlar. Sadece öğretmen başına düşen sınıf mevcudu özel okullarda daha az. Yani bir öğrenci 100 kişilik sınıf yerine 20 kişilik sınıflarda okuyor. Bunun için de 25.000 YTL veriyor. Eğitim bu kadar pahalı olmamalı. Ülkemizin en büyük sorunu olan eğitimin özendirilmesi için daha büyük kolaylıklar yapılması gerekli diye düşünüyorum. Şahsen ben ileride çocuğumun 100 kişilik sınıfta okumasını istemem. Özel okulda alacağı eğitim elbette daha iyi olacaktır. Ama o maliyetler kim bilir benim dönemimde ne kadar olacak :soru:

haklısın tabiki özel okullar devlt okulundan daha iyi ama nihayetinde ben staj yaptıgım okullar devlet okulu ama gerçekten özel gıbıydı spo salonuna kadar vardı yanı devletınde bazı okulları cıdden özel gıbı zaten yenı kararlarda tabı bu kararlar batıda geçerli sınıf mevcudları fazla deil sınıfların bazıları 27 -++ mevcdlardan oluşuyor ama doğuda işte bunlar epey fazla ...eğitim sistemimiz çok kötü ama düzelirmi bilmem..:(

ama sonuçta özel okulada 25 bin ytl vermek akılsızca olur..:soru:

onurdemir
07-09-2008, 12:11
haklısın tabiki özel okullar devlt okulundan daha iyi ama nihayetinde ben staj yaptıgım okullar devlet okulu ama gerçekten özel gıbıydı spo salonuna kadar vardı yanı devletınde bazı okulları cıdden özel gıbı zaten yenı kararlarda tabı bu kararlar batıda geçerli sınıf mevcudları fazla deil sınıfların bazıları 27 -++ mevcdlardan oluşuyor ama doğuda işte bunlar epey fazla ...eğitim sistemimiz çok kötü ama düzelirmi bilmem..:(

ama sonuçta özel okulada 25 bin ytl vermek akılsızca olur..:soru:
Geçenlerde Orgeneral Başbuğ açıklamıştı... Diyarbakır'ın nüfusunun %64'ü 24 yaşın altındaki gençlerden oluşuyormuş. Ülkemizin en büyük avantajı bu. Genç nüfus. Sadece doğru eğitim gerekli. Keşke batıya olduğu kadar doğu bölgelerine de gerekli yatırım yapılsa...

s.alican
07-09-2008, 12:14
Haydi kızlar okula :D:D.oğlanlar otobana:D

JJmusti
07-09-2008, 12:53
Haydi kızlar okula :D:D.oğlanlar otobana:D

yha real silver gercekten cok garıp bı ınsansın !!

s.alican
07-09-2008, 12:59
yha real silver gercekten cok garıp bı ınsansın !!
öyleyimdir:icon_tup: neye bagladın onu anlamadım:beuj:

SertacTDemir
07-09-2008, 13:14
Ankarada durum daha kötü olacak bence , yolların çoğu MUHTEŞEM BELEDİYEMİZİN çalışmaları yüzünden kapalı , okullar açılmadan önce bile bir yerden bir yere gitmek felaketti yarından sonra nasıl olacak merak ediyorum...

s.alican
07-09-2008, 13:18
valla bu sene antalya daha berbat gibi görünüyor istanbul kadar olmasada bütün işlek caddelerde metro yapımı var ve 31 aralık a kadar sürecek bi uçtan bi uca kadar puff:(

MUGENPOWE®
07-09-2008, 13:22
yrn sabah 9da E5 felc olr kesın

levent
07-09-2008, 13:27
öğretmen bi ailenin çocuğu olarak söyleyebilirimki gittikçe kötüleşiyor eğitim :o

Erol
07-09-2008, 13:45
hadi cocugunu özel okula yazdırdın bide üstüne 100-150 ytl okul mnasrafı var oda cabası;)

tabi yaz sezonundan cıkmış bir kırtasiyeci olarak seviniyoruz :D

heleki 1 ay cocugun dogması ve b20 yi düşünürsem benim baya bii sevinmem lazım:)

TarikS
07-09-2008, 15:57
Oha abi ilkokula falan 25 lira vermek delilik :) Arada 1-2 tane var sanirim oyle muthis paralar alan TEd gibi BILFEN gibi.. Yoksa normalde ilkokul 10'u gecmemeli, lise de 15'i.. yani biraz daha normal fiyatlar bunlar.. universite parasina ilkokul mu okunur canim :)

ST
07-09-2008, 16:17
Liseyi bitirmiş ve Açıköğretim 4 seneliğe yazıldığım için çok rahatım :D

Allah yarın trafiğe çıkan herkese sabır versin..Ramazan ramazan birde iugh :)

-aykt-
07-09-2008, 16:17
bu sene son eğitim ve öğretim hayatımı geçireceğim. :)

Dragger
07-09-2008, 17:09
Metrobüs bitecekti, noldu? Yalan oldu sanki :D

Yollar delik desik, 4 serit 2 seride düstü, istanbulluların en cileli senesi olacak trafikte...

Eyüp
07-09-2008, 18:10
Biraz once haberlerde izledim metrobüs bitmis:)

Okulların acılmasıda vatana millete hayırlı olsun:D

onurdemir
07-09-2008, 18:43
Metrobus bitti bitmesine de ne işe yarayacak ki? Bir yerden bir yere götürüyor sadece... Ana halterlerde... Örneğin Avcılara giden metrobüs size yetersiz gelebilir. Avcıların çok ters bir yerinde iş yeriniz varsa ve oraya metrobüs bile uzaksa neye yarar? Avrupa'da kapıya kadar metro var. Evinin önünde iniyorsun neredeyse. Bizim ülkemizde nüfus fazlalığı var. Metrobüsten in otobüse bin. O otobüsten in başka otobüse bin yapmak bile cesaret istiyor. Pııııııısssssssssssssssss. Kapı açılıyor. Azına kadar yüklü bir otobüs. Neresine sığacam bunun? Bu metrobüs hattı bence en çok Kültür Üniversitesinde okuyanlara fayda sağlayacak. Her gün Etilerden Ataköye kadar aracımla gidip gelmek çileydi. Bu yüzden motosiklet aldım zaten. Sırf o E5'deki akşam dönüş trafiği yüzünden... Okuldan 6'da çık, eve 10 da gel. Var mı böyle bir şey? Motoru aldıktan sonra 6:20'de evdeydim. Şimdi metrobüs var. Önünden alıyor, Zincirlikuyuya kadar götürüyor. Ama öyle bir yere götürüyor ki... Hadi Zincirlikuyu metrobüs durağında indin diyelim. Hangi araca nereden bineceksin? Orası çok ters bir yer.

Mr.K
07-09-2008, 18:54
vatana millete hayirli olsun.Okusunlarda hayirli evlat olsunlar bilgili gelecege yonelik planlari olan bilgili insanlara cook ihtiyaci var bu ulkenin. :)

Dragger
07-09-2008, 19:26
Metrobüsün neyi bitmis?

Koca bi yalan, heryerde bitti yazıyor da yollar delik desik...

Gecenin bi saati metrobüs yolundan kamyonlar cıkıyor yola diklemesine karsınıza...

TarikS
07-09-2008, 19:31
Metrobus bitti bitmesine de ne işe yarayacak ki? Bir yerden bir yere götürüyor sadece... Ana halterlerde... Örneğin Avcılara giden metrobüs size yetersiz gelebilir. Avcıların çok ters bir yerinde iş yeriniz varsa ve oraya metrobüs bile uzaksa neye yarar? Avrupa'da kapıya kadar metro var. Evinin önünde iniyorsun neredeyse. Bizim ülkemizde nüfus fazlalığı var. Metrobüsten in otobüse bin. O otobüsten in başka otobüse bin yapmak bile cesaret istiyor. Pııııııısssssssssssssssss. Kapı açılıyor. Azına kadar yüklü bir otobüs. Neresine sığacam bunun? Bu metrobüs hattı bence en çok Kültür Üniversitesinde okuyanlara fayda sağlayacak. Her gün Etilerden Ataköye kadar aracımla gidip gelmek çileydi. Bu yüzden motosiklet aldım zaten. Sırf o E5'deki akşam dönüş trafiği yüzünden... Okuldan 6'da çık, eve 10 da gel. Var mı böyle bir şey? Motoru aldıktan sonra 6:20'de evdeydim. Şimdi metrobüs var. Önünden alıyor, Zincirlikuyuya kadar götürüyor. Ama öyle bir yere götürüyor ki... Hadi Zincirlikuyu metrobüs durağında indin diyelim. Hangi araca nereden bineceksin? Orası çok ters bir yer.

Aksam haberlerinde izledim az once, zincirlikuyu metrobus duragina 5 dk yurume mesafesine yer altina ispark otopark yapmis..3 lira..max ucret 24 saat 15 lira.. cok ucuz valla eger aradaki yurume mesafesine katlanirsaniz..

Low-Rider
07-09-2008, 19:34
Metrobüsün neyi bitmis?

Koca bi yalan, heryerde bitti yazıyor da yollar delik desik...

Gecenin bi saati metrobüs yolundan kamyonlar cıkıyor yola diklemesine karsınıza...

İlk hat açıldığında da eksiklikler vardı,okulların açılışına yetiştirmek için bazı eksiklikler olabilir turnike,çevre düzenlemesi vs.

Maksat hat açılsın insanların işi görülsün.

Metrobüs faydalı bir şey bence,avcılardan zincirlikuyuya 40dakika diyorlar ki bu mesafeyi araçkla kat etmek en az 1saat.

OnurS
07-09-2008, 23:12
Bu arada çocuk sahibi olmak gerçekten çok güç. Özel okulların fiyatlarını duyunca inanamadım. 2. el bi VTI'dan bile pahalı :) İlkokul 3 öğrencisi için 25.000 YTL para mı alınır? Alınıyormuş da haberimiz yok.

Hangi okul yahu amma abartmışlar...
Benim okulum(bilgi uni)18 kardeşimin okulu şişli terakki 16...
Merak ettim hangi okul olduğunu...Bide orta okulum şaşırmış onlarda öyle paralar istiyomuş artık(özel taş)

amg_merco35
07-09-2008, 23:32
aman cok iyi oldu mahaledeki bıdıkların sesleri azalır:D

Onuralp
08-09-2008, 09:41
Vespa mı alsak yuw, gerçi ben kullanmayı bilmiorum. Aaa unuttum ben Ankaradaydım :D :D :D HİHİHİHİ

Hamster
08-09-2008, 09:59
Vespa mı alsak yuw, gerçi ben kullanmayı bilmiorum. Aaa unuttum ben Ankaradaydım :D :D :D HİHİHİHİ

Kardeşim biz binmeyi bilioz da noluo ki?Takılıoz öle işte.Walla artk Ankara'nında trafiğinin çekilir yanı kalmamış,tabii İstanbul'un yanında bizim trafik akıcı olur ama olsun bana fazla gelio.İstanbula gittim mi daralıorum walla.Allah trafiğe çıkacaklara İstanbulda sabır versin.

onurdemir
08-09-2008, 15:00
Hangi okul yahu amma abartmışlar...
Benim okulum(bilgi uni)18 kardeşimin okulu şişli terakki 16...
Merak ettim hangi okul olduğunu...Bide orta okulum şaşırmış onlarda öyle paralar istiyomuş artık(özel taş)

TV'de haberlerde söylemişti 2 gün önce. Okul ismini açıklamadılar reklam olmasın diye. Gerçekten yaşam çok güçleşti. Eğitim almak için bu kadar para dökmek çok garip geliyor.

crazydog
08-09-2008, 15:19
sabah ben sahıl yolunu kullandım hatta dolmusla geldım taxıme sahıl yolu acıktı 7.55 fln dı bındım bakırkoyden 8.20 de taxımdeydım
e5 ı bılemıcem ama nasıldı fln

Low-Rider
08-09-2008, 20:08
TV'de haberlerde söylemişti 2 gün önce. Okul ismini açıklamadılar reklam olmasın diye. Gerçekten yaşam çok güçleşti. Eğitim almak için bu kadar para dökmek çok garip geliyor.

Haberciler en uçuk rakamları söylüyorlar, o fiyatlar vardır illa ki ama istisnadıır.Her özel okul o fiyatta değil.

egeturbo
08-09-2008, 21:28
Haberciler en uçuk rakamları söylüyorlar, o fiyatlar vardır illa ki ama istisnadıır.Her özel okul o fiyatta değil.

bizim radyatörcünün oğlunu motor meslek lisesine yazdırmak için izmirde 500 ytl para 5 top kağıt bide o arada bi öğretmen ile görüşmüşler benim radyatörde şişlenmesi gerekiyor onada bi el atarsın demişler adam dükkanda çıldırıodu:D

OnurS
08-09-2008, 23:18
Bugün sahil yolu+e5+zincirlikuyu+maslak heryeri dolandım trafik çok iiydi acayip şaşırdım=)

Bu arada tvyse şaşırmam abarttıkça abartıyolar ztn=)

STeaM
08-09-2008, 23:33

senden de ne öğretmen olur yaa :)
bedenci eğitimciymiş :D

VteC_MaNiaC
09-09-2008, 00:16
walla bende bugün full e5 tem gezdim hiç trafik yoktu :)

ibrahim
09-09-2008, 00:27
senden de ne öğretmen olur yaa :)
bedenci eğitimciymiş :D

çocuklar abu yaşta drag roling drift tekniklerini öğretirsin artık geleceğin pilotları olarak yetiştir onları:D

onurdemir
09-09-2008, 01:49
Sanırım trafiğin bu kadar rahat olmasının nedeni toplu taşıma araçları. Okulların ilk üç günü öğrencilere toplu taşıma araçları ücretsiz. Taksiler de yarı fiyatına...

Düşündüm de keşke öğrencilere toplu taşıma araçları hep ücretsiz olsa. İmrenerek bakıyorum bazı ülkelere. Elektrik, su, telefon hatta petrolü bile bedava veren ülke devletleri var. Sonra bi de kendi ülkeme bakıyorum. Durumun vahim boyutunu algılayabiliyorum.

miniks
09-09-2008, 03:47
off sıkıntı ama Allah tan motor var :)

opeldostlar
09-09-2008, 12:18
trafik patlamaz işallah gene yol çalışmalarıda bitmedi