PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka çıkarma sorunu

Eray35
30-06-2014, 00:10
Herkese selamlar bir sorunum var çözemedim bilgide bulamadım.1 hafta önce bi motosiklet siparişi verdim bu hafta içi elimde olucak fakat kütügüm Ankara'ya kayıtlı bense İzmirdeyim burda yaşıyorum burda satın aldım motosikleti.Plaka çıkarmam için Ankara'ya mı gitmem gerekiyo?

EREN34
30-06-2014, 00:11
Kütük değil ikamete göre plaka çıkar.

Eray35
30-06-2014, 00:39
Pardon ikametim Ankara'da demek istemiştim

Kubilay
30-06-2014, 01:16
Ankara'ya gitmene gerek yok, İzmir'den plaka çıkar ama 06 çıkar.

Eray35
30-06-2014, 01:38
Peki fatura benim adıma olsa da burda çok yakın bir arkadaşım var onun üzerine plaka çıkarabilir miyiz ? İlla faturadaki isime mi çıkarıyoruz.Bu arada çok teşekkür ederim.

sagi
30-06-2014, 08:32
plaka konusu açılmışken bende sorayım bir tane istanbul-Bağcılar'da oturuyorum Jxx ile plaka veriyo bense Sxx ile başlayan bir plaka almak istiyorum üsküdar veriyo sanırım satışı üsküdardamı yapıcam yoksa ikametgah bağcılar diye mecbur J plaka mı alıcam ?

onursumer
30-06-2014, 08:38
Peki fatura benim adıma olsa da burda çok yakın bir arkadaşım var onun üzerine plaka çıkarabilir miyiz ? İlla faturadaki isime mi çıkarıyoruz.Bu arada çok teşekkür ederim.

Onun motoru olur ruhsatta arkadasinin ismi yazar satis yapman gerekebilir

Eray35
30-06-2014, 20:00
İzmirden plaka alamıyor muşum sanırım

EMO
30-06-2014, 20:03
İkamet'in izmirde olması gerekiyor,izmir plaka alabilmen için.Fatura senin adına olduğu içinde başkası plaka çıkaramaz,vekalet olmadığı sürece.

eran
30-06-2014, 20:31
plaka konusu açılmışken bende sorayım bir tane istanbul-Bağcılar'da oturuyorum Jxx ile plaka veriyo bense Sxx ile başlayan bir plaka almak istiyorum üsküdar veriyo sanırım satışı üsküdardamı yapıcam yoksa ikametgah bağcılar diye mecbur J plaka mı alıcam ?

Satışı istersen Hakkari'de yap, noterde plaka değişikliği istediğin an ikametin neresi görülüyosa seni noterden o adresin Emniyet'ine yollarlar, eğer plaka değişmeden önce ikametini istediğin plakanın bulunduğu ilçeye alırsan o zaman sonuç istediğin gibi olur .. :)

eran
30-06-2014, 20:35

Fatura senin üzerineyken onun adına nasıl çıkartmayı düşünüyosunuz .? Öyle tescil edilmez, git faturanı düzelt gel kardeş derler .. Arkadaşının adına yeni fatura çıkartırsın, gider o da kendi adına tescil ettirir .. Sonra sen kendi üzerine alırsın ..

SekoLive
30-06-2014, 20:35
Arkadaslar suan plaka degiscekler ozel llaka tasiyacaklar ikamet degismeleri gerekiyorsa biraz skinti ve sorun yasayabilirler.

Secimler dolayısıyla ikamet tasimalari bloke etmsler. Hakime gidip onaylancak vs durumlari var ve keskn sure vermiyorlar belki onbes gun belki bir ay sonra onaylar hakimler dendi. Bugun bagis yaptgmz plakayi ikamet tasiyip almaya calstik olmadi. Arac kredisini iptal ettik ihtiyqc kredisi cekip arabayi benim ustume aldik bidaha satisla arkadasa vericem bugunumuzu mahvetti yeni olan uygulama.

Bilginiz olsun

sagi
30-06-2014, 21:33
Satışı istersen Hakkari'de yap, noterde plaka değişikliği istediğin an ikametin neresi görülüyosa seni noterden o adresin Emniyet'ine yollarlar, eğer plaka değişmeden önce ikametini istediğin plakanın bulunduğu ilçeye alırsan o zaman sonuç istediğin gibi olur .. :)

oooof ooof oof uzun işler :D teşekkür ederim cevap için

Eray35
01-07-2014, 01:03
Büyük sıkıntı...Cevaplar için teşekkürler ben ankaradan bi trafik muamelecisi mi denir ondan bulmaya bakıyım :)

eran
01-07-2014, 12:28
Büyük sıkıntı...Cevaplar için teşekkürler ben ankaradan bi trafik muamelecisi mi denir ondan bulmaya bakıyım :)

En temizi o, bi vekalet yollarsın noterden alıp, o orda halleder sana kargolar plakalarını ruhsatlarını vs .. Zaten diğer türlü uğraşsan sana daha çok maaliyeti olur ..