PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane rs mi ? 207 rc mi?

cffsymbol
02-07-2014, 11:21
Arkadaslar oncelikle selamlar iki araba arasinda kaldim birde sizin fikirlerini merak ediyorum . Alcagim arabaya stock olarak binmeyi dusunmuyorum biraz para harcayip kosturmak istiyorum motor ici haric turbo buyutme planim var hangi aractan daha guzel verim alabilirim ?
207 konusunda yazdim ama konu typer vs 207 oldu yapmak istediklerimle beyinli bi typerin onunde olabilirmi yoksa bosa masrafmi etmis olurum ama sunu kesin soyliyim alcagim araba typer olmuycak ***** fiyatlar biraz ucuk megane rs veya 207rc olucak?

kelalper
02-07-2014, 11:24
megane da turbo büyütürsen kırarsın. Kurtuluşun yok.300 hp sınır. 207 de internal sınırı nedir bilemiyorum. Ama Magene ile type r ı geçersin düzgün yüklersen.

F4R
02-07-2014, 11:27
Mrs daha iyi oldugu icin degil kesinlikle, fanatiklik olarak algilanmasin. ben olsam cok kesin ve net mrs alirdim. Daha guclu ve yukledginizde daha fazla guc alabiliyorsunuz. Turboya fln gerek yok, egsoz, intercooler ve iyi bir yazilimla cok cok yeterli hale gelecektir bana kalirsa

cffsymbol
02-07-2014, 11:27
megane da turbo büyütürsen kırarsın. Kurtuluşun yok.300 hp sınır. 207 de internal sınırı nedir bilemiyorum. Ama Magene ile type r ı geçersin düzgün yüklersen.

Yazilim borular dp dv vs gibi dokunuslar yeterli olurmu deneme icin risk bu speclerde ne durumda peki megane rs bira hassas anladigim kadariyla

Semii
02-07-2014, 11:29
Yazilim borular dp dv vs gibi dokunuslar yeterli olurmu deneme icin risk bu speclerde ne durumda peki megane rs bira hassas anladigim kadariyla

o setup'a cooler ekleyin paşalar gibi dertsiz tasasız binersiniz :)

alper reis mrs'de çıgır aştı detayı yazar :)

cffsymbol
02-07-2014, 11:30
Mrs daha iyi oldugu icin degil kesinlikle, fanatiklik olarak algilanmasin. ben olsam cok kesin ve net mrs alirdim. Daha guclu ve yukledginizde daha fazla guc alabiliyorsunuz. Turboya fln gerek yok, egsoz, intercooler ve iyi bir yazilimla cok cok yeterli hale gelecektir bana kalirsa

Fiyat araligi hemen hemen ayni araclar donanim olarakta pek fark yok aralarinda biraz motor dayanikliligi önü acik bi arac olsun bana yeter dediginiz speclerde mrs ilanlarini takipteyim sadece biraz destek lazim iki arac arasindan siyrilcak

altugkocer
02-07-2014, 11:36
Bunda benzer bir konu da ben açmıştım geçenlerde http://www.techturkey.com/forum/sohbet/186169-pist-haftasonu-arac-secimi.html

MRS açık ara önde götürdü. Ama bence 207 rc al :D çünkü ben de megane rs arıyorum ve düzgünleri bir elin parmağını geçmez :D

kelalper
02-07-2014, 11:40

herşeyden önce iyi bir intercooler şart. Kendi intercooler ı hiç bir işe yaramıyor. Hem ufak hem de yarısı tampon demirinin arkasında kalıo. Dumpvalve gerekmio. 76lık downpipe ve cutout ile tamamlarsın. Yazılım içinde açık hava filtresi ısı kalkanı ve soğuk hava çekmesi içinde ağzına intercoolerın yanından yukarı kalın kaucuk esnek boru çekmen gerek. Haa bi de yazılım için basınç saati ve wideband. Yazılımı kime yaptırırsın bilemiyorum ama dikkat etmen gereken yer. Stock haldeyken ve yazılımdan sonra basına dikkat etmen. Genllikle yanlış map yüzünden araban standart basıncı neyse remap sonunda da aynı basıncı basacaktır. Özgün dışında da ona düzgün map yapabilecek adam Türkiyede yok.

cffsymbol
02-07-2014, 11:49
herşeyden önce iyi bir intercooler şart. Kendi intercooler ı hiç bir işe yaramıyor. Hem ufak hem de yarısı tampon demirinin arkasında kalıo. Dumpvalve gerekmio. 76lık downpipe ve cutout ile tamamlarsın. Yazılım içinde açık hava filtresi ısı kalkanı ve soğuk hava çekmesi içinde ağzına intercoolerın yanından yukarı kalın kaucuk esnek boru çekmen gerek. Haa bi de yazılım için basınç saati ve wideband. Yazılımı kime yaptırırsın bilemiyorum ama dikkat etmen gereken yer. Stock haldeyken ve yazılımdan sonra basına dikkat etmen. Genllikle yanlış map yüzünden araban standart basıncı neyse remap sonunda da aynı basıncı basacaktır. Özgün dışında da ona düzgün map yapabilecek adam Türkiyede yok.

Guzel bi cooler
Dp
Cutout
Soguk hava
Ve guzel bi yazilim anladigim kadariyla mrs icin speclerim .

Peki bu speclerde denenmis atmosferik karsilastirmasi tatmin edermi beyinli ep3 önunde gidebilirmi mrs ? Fazla soru soruyorum ama :)

cffsymbol
02-07-2014, 11:51
Bunda benzer bir konu da ben açmıştım geçenlerde http://www.techturkey.com/forum/sohbet/186169-pist-haftasonu-arac-secimi.html

MRS açık ara önde götürdü. Ama bence 207 rc al :D çünkü ben de megane rs arıyorum ve düzgünleri bir elin parmağını geçmez :D

Surekli ilanlardayim saolsun ozeldende bikac araba geldi ama rc dede cok fazla araba yok bide fiyatlar cok farkli 30dan basliyo40a cikiyo yada olmadi gidip ds3 thp leri bile takipteyim rc cikarsa sonuctan onlarda bakicam:)

AEAlmas
02-07-2014, 11:52
turbo degişimi yapıp rc yüklersen cok hızlı güzel olur bundan emin ol megane dan daha fazla keyif verir ha egerki motor a girmeden yapacagın işlemlerde en güzel araclar 2.0 tfsi leon golf audi skoda octiva rs dir :) 350 beygirleri görürsün k04 turbo ile tork limiti yüzünden kollara biraz fazla yük biner biraz sıkıntılı ama başka konu sana söyleyecegim gtx28 serisi turbo takarsan 400 hp leri rahat yakalarsın

ceyhun737
02-07-2014, 11:54
http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/186874-07-ctm-91-red-207-rc.html

Böyle bir araç sizin işiniz görecektir :)

buristyle
02-07-2014, 11:56
Bence Megane RS. Intercooler Turbo Downpipe ve yazilim ile arabayi 360beygire kadar cikara bilirsin bile. Burda Golf R leri 360beyige cikariyorlar Meganida yapa bilirsin bence ikiside 2.0motor

CUB
02-07-2014, 11:58
İkisini de kullanan biri olarak söylüyorum aralarında çok fark var kesinlikle Megane Rs diyorum. Sınıf farkı zaten en baştaki etken. 207 rc güzel araç fakat Clio Rs 197 mi desen 207 mi desen karşılaştırma yapılırdı. Megane Rs ile şansı zor.

Zero
02-07-2014, 12:05
Bence Megane RS. Intercooler Turbo Downpipe ve yazilim ile arabayi 360beygire kadar cikara bilirsin bile. Burda Golf R leri 360beyige cikariyorlar Meganida yapa bilirsin bence ikiside 2.0motor

Ne yazikki icerigini bilmeden yazmissin.360 hp megane rs yapmak sadece o dediklerin ile imkansiz.Ya da yaptiktan 50 km sonra pistonu kolu Bagdattan toplarsin.Sorunsuz maksimum sinir benim gozumde 280 o da gerekli destekleyici sogutma islemlerini tam uygularsan.Ama abarti yuklenme niyeti yoksa felaket keyiflidir ve 207 ye tercih edilir.

kelalper
02-07-2014, 12:08

Megane ın maalesef öyle bir şansı yok. 300 hp sınır. Bi de üzerindeki turbo ve enjektörler o kadar ileriyi görebilecek malzemeler değil. Leon farklı bir makine daha dayanıklı ve yeni nesil. Çok farklı ve daha iyi.

kelalper
02-07-2014, 12:08
turbo degişimi yapıp rc yüklersen cok hızlı güzel olur bundan emin ol megane dan daha fazla keyif verir ha egerki motor a girmeden yapacagın işlemlerde en güzel araclar 2.0 tfsi leon golf audi skoda octiva rs dir :) 350 beygirleri görürsün k04 turbo ile tork limiti yüzünden kollara biraz fazla yük biner biraz sıkıntılı ama başka konu sana söyleyecegim gtx28 serisi turbo takarsan 400 hp leri rahat yakalarsın

olm para dio adam para. Yoksa type r alacak zaten. :D

kelalper
02-07-2014, 12:10
Ne yazikki icerigini bilmeden yazmissin.360 hp megane rs yapmak sadece o dediklerin ile imkansiz.Ya da yaptiktan 50 km sonra pistonu kolu Bagdattan toplarsin.Sorunsuz maksimum sinir benim gozumde 280 o da gerekli destekleyici sogutma islemlerini tam uygularsan.Ama abarti yuklenme niyeti yoksa felaket keyiflidir ve 207 ye tercih edilir.

Heheheh 50 km mi. Marş bastığında bence motor kırılacağını anlayıp kendini kapatabilir ben oynamıorum diye.

cffsymbol
02-07-2014, 12:11

Vag grubu piyasasida butcem disinda oyuzden pek sicak bakamiyorum malesef yoksa polo gti cok begendigim araclar icinde ama ***** butce :)

cffsymbol
02-07-2014, 12:12
olm para dio adam para. Yoksa type r alacak zaten. :D

Aynen oyle valla typer alamiyorum ama gecmek istiyorum :D

cffsymbol
02-07-2014, 12:17

Cok guzel beygirler dedikleriniz ama motor disinda yapabilceklerimden bukadar alamam
Sanirimki

İkisini de kullanan biri olarak söylüyorum aralarında çok fark var kesinlikle Megane Rs diyorum. Sınıf farkı zaten en baştaki etken. 207 rc güzel araç fakat Clio Rs 197 mi desen 207 mi desen karşılaştırma yapılırdı. Megane Rs ile şansı zor.

Clio 197 ilani bitane oda turbo beslemenin tadini vermiycegi kanisindayim yoksa gorsel olarak gercekten guzel bi araba alip cila atip gezilcek bi araba ulkemiZde pek ornekleri yok aslinda guzel bi macera olur ama turbo besleme cazip geliyo suanda senin dedigin gibi megane rs öndr gidiyo iki tercihten :)

Masterpiece
02-07-2014, 12:23
İkinci RC Le Mansımı aldım , ikincisinde de ilkini almış kadar mutlu oldum hatta daha fazla :)
Yakında bi typer denemesi yapacağız nasipse , ondan sonra daha detaylı yazarım araç almamış olursanız sizede fikir olur..

CUB
02-07-2014, 12:35
Clio 197 ilani bitane oda turbo beslemenin tadini vermiycegi kanisindayim yoksa gorsel olarak gercekten guzel bi araba alip cila atip gezilcek bi araba ulkemiZde pek ornekleri yok aslinda guzel bi macera olur ama turbo besleme cazip geliyo suanda senin dedigin gibi megane rs öndr gidiyo iki tercihten :)

Şöyle ki ; Turbo ayrı zevkli atmosferik ayrı zevkili. Turbo tadı vermez ya da atmosferik tadı vermez diye bir yaklaşım kanımca yalnış olur. Sarışın ve esmer gibi hangisini alırsan aklın ötekinde kalır :)

orhan_guney
02-07-2014, 12:39
2010 cam tavanlı 60,000 km de var füme 39 milyar bir parça boya var oynanmamış stoc araba.

cffsymbol
02-07-2014, 12:42
İkinci RC Le Mansımı aldım , ikincisinde de ilkini almış kadar mutlu oldum hatta daha fazla :)
Yakında bi typer denemesi yapacağız nasipse , ondan sonra daha detaylı yazarım araç almamış olursanız sizede fikir olur..

207 konusunu takip ediyorum vakit buldukcada bilgilenmeye calisiyorum gayet keyifli
Verimli olabilicegini dusunuyorum ayni speclerle bi megane rs te cok keyifli ve verinli yani geriye sadce hizli olan kaliyo merakla bekliyorum denemenizi :)

cffsymbol
02-07-2014, 12:46
Şöyle ki ; Turbo ayrı zevkli atmosferik ayrı zevkili. Turbo tadı vermez ya da atmosferik tadı vermez diye bir yaklaşım kanımca yalnış olur. Sarışın ve esmer gibi hangisini alırsan aklın ötekinde kalır :)

Atmosferik olarak 4 tane 106 ya e36 3.28 son arabamdi ayni zamanda 172 rs uzun sure kullandim yakin bi arkadasimindi yani bi turbonun tadini merak ediyorum acikcasi :)

civelek
02-07-2014, 12:57
Gel daha ucuza 35r li integra vereyim herkese sikinti ver :D

Patisever
02-07-2014, 13:19
seceneklere czk,ekleyebilirsin bence yada gc8 olabilirmi

Merthan
02-07-2014, 13:34
Öncelikle segmentleri farklı olan bi karşılaştırma bu,197 ile kıyaslasanız anlarım ama 207 yi megane ile kıyaslamak bence saçma.
Megane rs in olduğu yerde 207 rc nin hiç şansı yok diye düşünüyorum.

cffsymbol
02-07-2014, 13:43
Gel daha ucuza 35r li integra vereyim herkese sikinti ver :D

Zamanim olsa o tarz bi arabada isterim ama emek ve zaman daha fazla gerektiriyodur tahminim ve fazlada bilgi gerektircektir beni asabilir :)

seceneklere czk,ekleyebilirsin bence yada gc8 olabilirmi

Czt guzel ama biraz kucuk bana gore gc8 de biraz model olarak istegimi karsilamiyo:)

Öncelikle segmentleri farklı olan bi karşılaştırma bu,197 ile kıyaslasanız anlarım ama 207 yi megane ile kıyaslamak bence saçma.
Megane rs in olduğu yerde 207 rc nin hiç şansı yok diye düşünüyorum.

Marka karsilastirmasindan cok uygulanabilcek specler birbiriyle hemen hemen ayni typer alamiyorum ama typerdan hizli olsun istiyorum hangisi olur diyorum :D

kelalper
02-07-2014, 14:00
stock arabalarda megane zaten 207 den de type R dan da daha hızlı. Ama megane da şu sıkıntı var piyasada doğru düzgün eli ayağı düzgün araba sayısı az. Hor kullanılmışına denk gelirsen gerçekten uğraştırır. Çözmek içinde deneyimin yoksa ve ustanın hiçbir bilgisi yoksa gerçekten ızdırap olur. Hanım abladan oynanmamış ve düzgün bakımlı varsa al. Ama her tarafı kurcalanmış. Yan sanayi parça kullanılmış bu araba varya uçak uçak diyen adamdan da araba alma sakın.

kalender61
02-07-2014, 17:53
İki aracada bindim suanda da mrs ye biniyorum kesinlikle
Megane.yanina yaklasamaz rc her anlamda hemde

JDM VTİ
02-07-2014, 18:07
kullanıcı yorumlarına baktığımızda da sorunsuzluk olarak mrs, yol tutuş mrs, verim mrs.

kalite olarakta bence mrs.

görsel olarak - göreceli.

2.el piyasası rc.

işin içinde renalut sport olunca her zaman bir başka geliyor renalutlar bana. umarım hayırlısı olur.

kalipson
02-07-2014, 18:11
Kesinlikle Renault Sport...

2 kez Megane RS sahibi oldum; hic de pisman olmadim.

Temizini bulabilirseniz ki 3-4 tane ya vardir ya yoktur, paraniza kiyin ve alin..

Jeandan-R
02-07-2014, 18:18
İşte benim konum :D

Aynı 2 araç arasında kaldım, hatta 207 ile anlaşmıştım gibi birşey. Sonra ne olduysa gittim megane aldım, hatta satışı aldıktan sonra hala aklım 207de idi. Eve yaklaşmadan önce 2-3 viraja girdim pispis sırıtmaya başladım aracın içinde :D

Bakımsızı namaz kılmıyorsan namaza başlatır, rüyalarına girer kabus olur. Çok anlayan adam yok bu araçlardan. Düz yol aracı değil birde o var, 1400kgye yakın bir araç. Roll kovalanacaksa ben megane rs'i gereksiz buluyorum, araç pist viraj eğlence ise megane güzel tercih.

speed_emre
02-07-2014, 18:28
rollde ıyı gıtmezmı ya mrs anlamadım gitti alper abi kadar daha yürüten hızlı olmadı sanırım.

en dolu gırtlak ep3 le arası nasıl olur acaba :) bu arabayı kıstas alırsak hangı araclarla yurur merakedıyorum :D

Zero
02-07-2014, 19:38
rollde ıyı gıtmezmı ya mrs anlamadım gitti alper abi kadar daha yürüten hızlı olmadı sanırım.

en dolu gırtlak ep3 le arası nasıl olur acaba :) bu arabayı kıstas alırsak hangı araclarla yurur merakedıyorum :D

Kimse Alper abi kadar arastirip ustune dusmedi para harcamadi halbuki o ayarda bir suru arac olmasi lazimdi yapili.Diger araclara harcananlara bakinca mrs e degerdi yani ugrasmaya sadece hassas olmak lazim her onune geleni takarsan hp alirsin tarzi degil k20 gibi.

kalipson
02-07-2014, 19:49
Bu arabalara aşık, bilincli kullanici sayisi cok az.
Onlarin ellerinde cok guzel isler cikardi Megane RS'ler. Bi de hor kullanilanlar var ki aman diyeyim bulasmayin. Temizi ise can sıkmaz ve zevk de verir..

cffsymbol
02-07-2014, 20:13
Kararim buyuk ihtimalle mrs den yana olucak gerisi duZgun bi araba bulmaya kaliyo
İns kismetimize bakalim arastirmaya devam ilandaki tavsiyelerinizide beklerim mesaj yoluyla gelen bikac arac daha var henuz aramadim onlarada enkisa zamanda geri donus yapicam

ronay
02-07-2014, 20:17
Bahsettiğin bu iki aracıda birden alsan gene aklın ep3 te kalıcak ( ;

Bence biraz daha bekleyip ep3 al nirvanaya çıkmak istiyorsun boşuna küçük tepeciklerde uğraşma ( ;

speed_emre
02-07-2014, 20:29
Kimse Alper abi kadar arastirip ustune dusmedi para harcamadi halbuki o ayarda bir suru arac olmasi lazimdi yapili.Diger araclara harcananlara bakinca mrs e degerdi yani ugrasmaya sadece hassas olmak lazim her onune geleni takarsan hp alirsin tarzi degil k20 gibi.

aynen haklısın bende o yüzden merakediyorum ne kadar gidiyor diye düzgün yapılmıs

bir mrs hybrit turbo bile var ılanlarda :) sanırım alper abide varmıydı yokmuydu bilemiyorum :)

Jeandan-R
02-07-2014, 20:51

Bence biraz daha bekleyip ep3 al nirvanaya çıkmak istiyorsun boşuna küçük tepeciklerde uğraşma ( ;

Niye, ep3 uzay mekiği mi?

Zero
02-07-2014, 20:55

Niye ,megane rs everest mi ? cevabına hazırlıklı ol Candan :) ep 3 ün belki sesinden başka neresi üstün megane 2 rs ten onu bende merak ediyorum :)

BurakCengizhanoğlu
02-07-2014, 20:57
Niye ,megane rs everest mi ? cevabına hazırlıklı ol Candan :) ep 3 ün belki sesinden başka neresi üstün megane 2 rs ten onu bende merak ediyorum :)

ama megane rs düzlük arabası değil ya o yüzden araba değil ehehehe

Zero
02-07-2014, 21:01
ama megane rs düzlük arabası değil ya o yüzden araba değil ehehehe

Kelalperin aracı o ağırlığıyla o şekilde yürümese düz yol arabası değil derdim bende ama tutunacak dal o da değil :) ki standart vs standart zaten rs hızlı yani anlamadım bu düz yol muhabbetini sadece biraz diyete ihtiyacı var cam tavanlısı 1420kg çünkü.Downpipe yapıp arka koltuklar ve stepneyi sökerseniz 70kg a yakın hafifliyor ki anca 1350 kg civarına geliyor bu ağırlığıyla bile düzde yeterince iyi yani.

kelalper
02-07-2014, 21:13
stock sıkıştırmalı type R ı Megane ile geçersin. Önemli olan doğru parçaları almak. Her parça her arabada aynı sonucu verecek diye bişey yok. Ben çok parça söktüm denedim. Sürekli optimum u yakalamak için. Turbo araba soğuk hava çekse ne farkeder diyenlerde oldu ama koyduğum boru bile afr yi etkiliodu. Mantar filtre de denedim ama verim alamadım. AEM Dryflow daha iyi yanıt verdi. Ama arabanında etkisi var. Düzgün araba aldım şanslıydım. Yıkık bi araba olsaydı illallah der bırakırdım da. Megane alacaksan parasına kıyıp düzgün olanını alacaksın. Haa fiyatı düşük ben bunu adam ederim dersen ohooo uğraş dur. Stage 1 sciroccoya geçilip arabasını öven bana buraya gel o rocco seni de geçer diyen arkadaşlarda oldu. Arabaları satıldıktan sonra alan arkadaşlar arkalarından sağlam beddua ettiler arabanın halini görünce.

Sert@ç
02-07-2014, 21:18
Stok megane rs ile stok leon fr veya golf gti deneyen oldu mu ?

kelalper
02-07-2014, 21:21
Stock arabalarda megane ı bi tek leon cupra geçebilio. O da atla deve değil. Aça aça gitmio.

Zero
02-07-2014, 21:25
Stok megane rs ile stok leon fr veya golf gti deneyen oldu mu ?

O sınıfta hepsi stok leon cupra 2.0 harici geçecek araç aklıma gelmiyor şu an.Deneyen varsa daha net sonuç yazar.Sonuç olarak her disiplinde rakiplerinden üstün istisnalar dışında bu da onu totalde o sınıfın en iyi aracı yapması gerekirken en tutulmayan aracı yapması ilginç.Tabi bunda bazı kronik saçma sıkıntılar çıkmasıda etken olabilir en basidinden direksiyon sarmalı diye başlarım listeye :)

speed_emre
02-07-2014, 21:25
alper abi senın araba sanırım en hızlısıydı bu ep3 lerle hangısı ıle yuruyebılırdın pekı? dbn nasıldı desem farklı olabılır sanırım duruma gore dımı ? :)

ronay
02-07-2014, 21:29

Aynen öyle çok güzel özetlemişsin ( ;

CLIORS
02-07-2014, 21:46

Temizi güzel olur MRS nin tavsiye ederim.

RedSun
02-07-2014, 21:48
tr'de benim kadar uğraşanı yok. bi yiğitin mrs3'ü var bide bendeki mrs2 var.

aracına herşeyi yaparsın en son iş yazılıma geldimmi bir yurt dışı kadar verim alamazsın. kıstas alabilceğin 2. mrs yok çünkü.

alper abi yaptı, ne zaman yürütse aracını hep kısık yazılım vardı ve bende hep bunu merak ettim. madem 298hp'lik yazılım var neden her zaman kısıktaydı.

stock internal ve 14T ile alıcağın max güç 275~280hp'dir.

Şuanda ben forged intenal, stock enjektör ve 15T turbo ile 295hp alıyorum. Yazılımı yapanda yunanlı Nikos Papadakis. Ülkemizde mrs'e yazılım yapabilen yok, yapsada sağlıklı yürütebilen yok.çünkü mrs çok yok. olanda ya stg1 yüklüyor yada hiç yüklemiyor.

mugen veya kpro lu type R ile stg1 yazılım varken kafa kafaya yürüyordüm, şuanda hedefim egzantrikli bir type r ile yürüyüp sonucu görmek.

götü başı ellenmemiş mrs yok. daha toprak altına gömülüpte seneler sonra çıkaranı görmedim. 100.000'den sonra sorunlar başlar gerek mekanik gerek motorla ilgili sorunlar gerekse trim sesleri gelir. sonuçta 1.4 şehir arabası kullanmıyosun. spor bir araç kullanıyorsun. şehir arabası 250-300bin yaparken bu tip araçların ömrü ortalama 100bin oluyor.

aracın genel yapısı pist için ama koşturursan rollde üzmez. ben severek rollere çıkıyorum. :)

abuk sabuk parçalara ihtiyacın oluyor, 1-2 haftada fransadan gelmesini beklemek zorunda kalabiliyorsun. en ucuz parçası 200 liradan başlıyor :D 4 tane fren pimi 300 lira mesela.

benim hedefim gt28 yada gt30 la 400-450hp bandını zorlamak. bu yaz sonuna kısmetse yapıcam.

Zero
02-07-2014, 21:59
Temizi güzel olur MRS nin tavsiye ederim.

Kesinlikle Hocam siz demiştiniz o zaman satma dursun diye hem askerlik dolayısıyla hemde 3 senede binmenin verdiği sıkılmadan sebep sattım hemde yok paraya servis kayıtlarına bakılsın benim kadar ıvır zıvır sensör vs değiştiren azdır herşeyi yepyeniydi.Açıkçası içten içe pişmanım :) ve bakıyorum en az benim aracım ayarımda araç 35.000TL vermem lazım ki sonradan birşey bozulur mu piyango.Kıymeti ülkemizde geç anlaşıldı ve artık temiz kalanların dikkatlice saklanması gerek ;)

Cem.B
02-07-2014, 22:09
Simdi big turbolu 207 ler 100-200 kac gidiyor hep bir kiyas var ama veri yok ?
Megane ici biraz zevksiz odun gibi ama buyuk arac surusu var ve yol tutusu muazzam hakikatten

Merthan
02-07-2014, 22:10

Ronay kızma bana ama senin gibi bilgisiz bilgisiz yazanlara çok gülüyorum.
3 tane ep3 toplasan 1 tane megane rs etmez,bahsettiğin araba hakkında birazcık bilgin olsa bu şekilde yazılar yazmazsın.
Megane rs ile ep3 arasında İstanbuldan Ankaraya kadar fark var,bana ep3 tercih etmenin sebebini yazarmısın arkadaşım?
Vutututu etmesimi? Vtec açmasımı? Kesiciye girmesi mi? Honda hayat onda mı?
Nedir?
Sebeplerini söyle bizde satalım arabamızı alalım bi ep3.

ronay
02-07-2014, 22:23
Ronay kızma bana ama senin gibi bilgisiz bilgisiz yazanlara çok gülüyorum.
3 tane ep3 toplasan 1 tane megane rs etmez,bahsettiğin araba hakkında birazcık bilgin olsa bu şekilde yazılar yazmazsın.
Megane rs ile ep3 arasında İstanbuldan Ankaraya kadar fark var,bana ep3 tercih etmenin sebebini yazarmısın arkadaşım?
Vutututu etmesimi? Vtec açmasımı? Kesiciye girmesi mi? Honda hayat onda mı?
Nedir?
Sebeplerini söyle bizde satalım arabamızı alalım bi ep3.

Doğru söylüyosun Aslan parçası
biz ne biliriz arabalardan anlamiyoruzda zaten
Herşeyin en doğrusunu siz bilirsiniz
Bilgisizliğimle bilgini yarıştirmam bak dalgana sen
Ayrıca arabanida satip ep3 alma cok gülerim sana

CLIORS
02-07-2014, 22:26
Kesinlikle Hocam siz demiştiniz o zaman satma dursun diye hem askerlik dolayısıyla hemde 3 senede binmenin verdiği sıkılmadan sebep sattım hemde yok paraya servis kayıtlarına bakılsın benim kadar ıvır zıvır sensör vs değiştiren azdır herşeyi yepyeniydi.Açıkçası içten içe pişmanım :) ve bakıyorum en az benim aracım ayarımda araç 35.000TL vermem lazım ki sonradan birşey bozulur mu piyango.Kıymeti ülkemizde geç anlaşıldı ve artık temiz kalanların dikkatlice saklanması gerek ;)

Aynen bu anda ciddi anlamda temiz araç sıkıntısı var, kıymeti konusuna gelince hala da bilinmezdi de memlekette hacimli turbo araç kelaynak kuşuna döndüğünden gün geçtikçe kıymeti artacak. Son yıllarda ülkeye sıfır 1.4 TSI veya 1.6 THP harici motor girmiyor ki.

Merthan
02-07-2014, 22:26
Doğru söylüyosun Aslan parçası
biz ne biliriz arabalardan anlamiyoruzda zaten
Herşeyin en doğrusunu siz bilirsiniz
Bilgisizliğimle bilgini yarıştirmam bak dalgana sen
Ayrıca arabanida satip ep3 alma cok gülerim sana
İnan böle kahve ağzıyla olan üslubunu bilseydim yazmazdım.

Tuncay
02-07-2014, 23:15
Ep3 herzaman bir tartisma konusudur :)

JDM VTİ
02-07-2014, 23:21
Merthan sana şöyle anlatıyım kardeşim ep3'ün bu araçlara olan üstünlüğünü,

ülkemizde honda'nın kabul görmüşlüğü
ülkemizde 20bin tl'ye aldığın bomboş arabayı karla satabilmen (1.6ies'ler vs.)
parça ucuzluğu
usta bolluğu
tutması
kolay bozulmaması
gidişi duruşu
abartmalarımız
her türlü para harcatması(modifiye adı altında)
vtec oluşu( 5500den sonra hayat durur unutmayalım)
bla bla bla

:D yeterince açık oldu galiba.

ülkemizde typer > mrs - leon cupra - vs. vs.

bir gerçekte var ki typerın zevki kesinlikle üst düzey. ama mokununda mokunu çıkardılar honda'nın aşırı sıktı.

Sert@ç
02-07-2014, 23:24
İnan böle kahve ağzıyla olan üslubunu bilseydim yazmazdım.

Anlayana sivrisinek saz anlamayana sazi soksan az...
Gercekten bende yeri gogu inleten sesi disinda type r in ozelligi nedir

Tuncay
02-07-2014, 23:28

Istanbulda olsa idin seni evinden alip beraber otobana cikarip sadece sesi disinda daha ne ozellikleri oldugunu gostermek isterdim
Kprolu egzantirikli citir atmosferik bir typer im var aracima her bindigimde sanki ilk deda biniyorum hissi bir tutkuyla baglanmak cok farkli hisler
Allah herkese bu duyguyu yasatsin isterim
Hondanin bu ozel motoru inanin insana muthis zevk veriyor

Sert@ç
02-07-2014, 23:30
Istanbulda olsa idin seni evinden alip beraber otobana cikarip sadece sesi disinda daha ne ozellikleri oldugunu gostermek isterdim
Kprolu egzantirikli citir atmosferik bir typer im var aracima her bindigimde sanki ilk deda biniyorum hissi bir tutkuyla baglanmak cok farkli hisler
Allah herkese bu duyguyu yasatsin isterim

Kprolu egzantrikli ep3 type ra bindim his olarak stage 2+ cupra torku gucu hissetmedim
Yada butun olay guc mu ?

Tuncay
02-07-2014, 23:31
Kprolu egzantrikli ep3 type ra bindim his olarak stage 2+ cupra torku gucu hissetmedim

Tork ve guc istiyosan ozaman cupra alacaksin leondan bahsediyosan tabi
2.0 turbo ve 2.0 atmosferigi kiyasliyorsan tabi

Sert@ç
02-07-2014, 23:37
Tork ve guc istiyosan ozaman cupra alacaksin leondan bahsediyosan tabi
2.0 turbo ve 2.0 atmosferigi kiyasliyorsan tabi

Amacim fanatiklik degil
Siz otobandan bahsettiginiz icin guc ve tork dedim
Eger guc ve tork yoksa o zaman typer almanin sebebi nedir guvenlik mi yol tutus mu gorunusu mu ?

Tuncay
02-07-2014, 23:38
Amacim fanatiklik degil
Siz otobandan bahsettiginiz icin guc ve tork dedim

Yani soyle bisey var kisinin arabaya bindigi zaman aldigi haz onemli aslinda gic ve tork ta onemli degil benim icin sende farkli bir aractan cok buyuk bir keyif ve haz alabilirsin saygi duyarim bizimde bu secimimize saygi duyulmasi lazim yerin dibine batirilmaktansa

ronay
02-07-2014, 23:41

Şakacı çocuk espirilerini kendine sakla ayrıca sazların saplarına dikkat et...

Merthan bende her türlü üslup var verilen cvplara göre bizde.

Sert@ç
02-07-2014, 23:41
Yani soyle bisey var kisinin arabaya bindigi zaman aldigi haz onemli aslinda gic ve tork ta onemli degil benim icin sende farkli bir aractan cok buyuk bir keyif ve haz alabilirsin saygi duyarim bizimde bu secimimize saygi duyulmasi lazim yerin dibine batirilmaktansa

Amacim yerin dibine batirmak degil zaten oyle bisey yapmam mumkun degil
Gercekten merak ettigim icin soruyorum amacim tartisma vs degil
4 yil evelki polo 1.4um bana suan ki polo gtidan daha zevkli geliyor haz dediginiz gibi kisiden kisiye gore degisir

Zero
03-07-2014, 00:08
:) konuyu saptırmayalım ki kilitlenmesin.Hondayı başka konuda tartışırsınız arkadaşlar konu sahibine yardımcı olmuyor yazılanlar.

-Günalp-
03-07-2014, 00:16
Megane da motoriçi girmeden turbo büyütmek sıkıntı anladıgım kadarıyla. Büyük turbolu rcler ozaman daha hızlı araçlar mrs den. Antalyada e46 m3 le videosu olan rc vardı. M3übaya geçen. Rc trde daha kolay yüklenebilen bir araç. Çıkan sonuçlara göre. Kaç yıldır piyasada ama hala sağlam yürüyenini göremedik mrs nin.

Zero
03-07-2014, 00:24
Megane da motoriçi girmeden turbo büyütmek sıkıntı anladıgım kadarıyla. Büyük turbolu rcler ozaman daha hızlı araçlar mrs den. Antalyada e46 m3 le videosu olan rc vardı. M3übaya geçen. Rc trde daha kolay yüklenebilen bir araç. Çıkan sonuçlara göre. Kaç yıldır piyasada ama hala sağlam yürüyenini göremedik mrs nin.

Renault üzerindeki turbonun limiti kadar dayanıklı yapmış motor içini.O limit bence 280 avrupalılar 300 civarı diyor.Neden 280hp 400 nm diyorum ha kırıldı ha kırılcak korkusu olmasın diye.Rc de standart turbosuyla çıkan gücü çıkarsın rs muhtemelen yine hızlı olacaktır.Olay sadece düz yol performansıysa evet diğer disiplinler kadar kusursuz değil ama tatminkar.1420kg 280 hp önden çeker bir araç yeterince keyifli.Şu an redsun nickli arkadaş yapıyor zaten bitirdiğinde Türkiye de çok ciddi yürüyen mrs göreceğiz umarım.Renaultun parçası ülkemizde Avrupadaki kadar kolay bulunmuyor ne yazıkki.

kelalper
03-07-2014, 08:17
tr'de benim kadar uğraşanı yok. bi yiğitin mrs3'ü var bide bendeki mrs2 var.

aracına herşeyi yaparsın en son iş yazılıma geldimmi bir yurt dışı kadar verim alamazsın. kıstas alabilceğin 2. mrs yok çünkü.

alper abi yaptı, ne zaman yürütse aracını hep kısık yazılım vardı ve bende hep bunu merak ettim. madem 298hp'lik yazılım var neden her zaman kısıktaydı.

stock internal ve 14T ile alıcağın max güç 275~280hp'dir.

Şuanda ben forged intenal, stock enjektör ve 15T turbo ile 295hp alıyorum. Yazılımı yapanda yunanlı Nikos Papadakis. Ülkemizde mrs'e yazılım yapabilen yok, yapsada sağlıklı yürütebilen yok.çünkü mrs çok yok. olanda ya stg1 yüklüyor yada hiç yüklemiyor.

mugen veya kpro lu type R ile stg1 yazılım varken kafa kafaya yürüyordüm, şuanda hedefim egzantrikli bir type r ile yürüyüp sonucu görmek.

götü başı ellenmemiş mrs yok. daha toprak altına gömülüpte seneler sonra çıkaranı görmedim. 100.000'den sonra sorunlar başlar gerek mekanik gerek motorla ilgili sorunlar gerekse trim sesleri gelir. sonuçta 1.4 şehir arabası kullanmıyosun. spor bir araç kullanıyorsun. şehir arabası 250-300bin yaparken bu tip araçların ömrü ortalama 100bin oluyor.

aracın genel yapısı pist için ama koşturursan rollde üzmez. ben severek rollere çıkıyorum. :)

abuk sabuk parçalara ihtiyacın oluyor, 1-2 haftada fransadan gelmesini beklemek zorunda kalabiliyorsun. en ucuz parçası 200 liradan başlıyor :D 4 tane fren pimi 300 lira mesela.

benim hedefim gt28 yada gt30 la 400-450hp bandını zorlamak. bu yaz sonuna kısmetse yapıcam.

inanç seninle denerken bana söylesene neden stage 2 yazılımı atiim. Yok yapılamıyor demişsin. Ahanda dynodynamix üzerindeki hp değerim belli oem turbo ile. Yaw arkadaş adamı geçersin neden stage 2 yazılımı kullanmazsın diye sorarlar. Denediğim arabanın ayarına göre basınç açıyordum da ondan. Sürekli motoru yoracak fazla yakacak yazılımla gezmeye ne gerek var. RS tuner elimin altında istediğim zaman açıodum. Denerken yanından uçup gitmenin ne gereği var. Bi de taksi gibi sürekli yol yapıyorum evden işe işten eve gitmiyorum. Hadımköy merter bayrampaşa çorlu geziorum bütün gün iş gereği. sen stock sıkıştırmalı type r ile yan yana yürüyebiliosun ben herşeyi yapılmış type r larla deniodum. Kısık ayarda bursada kprolu ep3 ü geçen semii nin arabayı da geçtim herşey takılı bagaj dolu halde hem de ben kendim kullanarak. Benim arabamı senin araba ile denediğim zamanlardaki ayarı ile kıyaslıosan çok yanılıosun. Demek ki kısık ayarla çıkmamak gerekiomuş. ben onu anlıorum. Araya vilayet sokmak gerekiomuş ki aradaki farkı anlasınlar.

kelalper
03-07-2014, 08:22
alper abi senın araba sanırım en hızlısıydı bu ep3 lerle hangısı ıle yuruyebılırdın pekı? dbn nasıldı desem farklı olabılır sanırım duruma gore dımı ? :)

yürüyebildin ne demek yaw. Yok yürüyemedim aça aça gittiler.

kelalper
03-07-2014, 08:28
buyrun aynı araba kprolu ep3 ile denedi semii. Kullanan ergül.

semii-rocco vs. ep3 Type-R K-Pro part2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=8-xPNh8ghzk)

aynı akşam benimle denemesi. Ozgunun stage 1 yazılımı ve bagaj full dolu.

vol2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=TGfrCKvg6Vg)

dragon07
03-07-2014, 08:28
ramazandan sonra bayramda bitane 207 ile istanbula gelicez

en hızlı atmosferik ep3 ile deneriz en hızlı megane ilede deneriz olmaz mı böylece en iyi yolda belirlemiş oluruz :)

altugkocer
03-07-2014, 08:38
Honda'dan bir kez daha soğudum.

SEÇKİN172
03-07-2014, 08:55
kanka al bi megan RS :)

cffsymbol
03-07-2014, 09:10
kanka al bi megan RS :)

Alicam alicamda 275 hp 300 hp arasi izlenimim cok ust limitler mrs icin biraz daha dinliyorum arkadaslari kirmak flan alip mahcup olmak var ben kosturucam iki kez dusunuyorum kirilmaktan bahsediyolar:)

kelalper
03-07-2014, 09:14
300 hp ye kadar sıkıntı yok. sonrasında evet kırarsın. Yanlış yazılımla evet kırarsın. Dikkat etmen gereken şeyler onlar.

cffsymbol
03-07-2014, 09:36
300 hp ye kadar sıkıntı yok. sonrasında evet kırarsın. Yanlış yazılımla evet kırarsın. Dikkat etmen gereken şeyler onlar.

Gerisi kismetimize kalmis :) cok tesekkurler alperabi dediklerini kazidim aklima ��

fthdrn
03-07-2014, 09:54
Videolar çok iyiydi alper abi

rcbrs
03-07-2014, 15:45
2sine de sahip oldum megane rs bence her yönden 207 rc den üstün bir araba

emirarslan34
03-07-2014, 19:39
ramazandan sonra bayramda bitane 207 ile istanbula gelicez

en hızlı atmosferik ep3 ile deneriz en hızlı megane ilede deneriz olmaz mı böylece en iyi yolda belirlemiş oluruz :)

Yere tutunamadigi halde M3 e 10 boy atan 207 RC ilemi pis tecavuzculer sizi :D

Son hali ile cok daha yirtik oldu masallah.

İstanbula gldinmi haber ver kanka

dragon07
03-07-2014, 19:45
kankim o halinden suanda bi 10 boy daha hızlı 260km ye kadar!!

stage2 leon gibi gidiyor ordan hesap yapılsın şaka yapıcaz az kaldı :)

buristyle
03-07-2014, 19:54

Bi saniye. Megane RS de zaten 250 beygir yokmu? sirf yazilimla 280e cikarirsin o arabayi.

Low-Rider
03-07-2014, 20:04
kankim o halinden suanda bi 10 boy daha hızlı 260km ye kadar!!

stage2 leon gibi gidiyor ordan hesap yapılsın şaka yapıcaz az kaldı :)

hankisi bu bro

dragon07
03-07-2014, 20:09
valla aslına bakarsan 2 tane var çok hızlı olan mehmet turhatın aracı birde serkan uçarın.turhat ustamın aracını serdar biraz daha ileriye götürdü
şimdi 400hp lik Rc yapılıyo vakti gelince konusu açılır :)

F4R
03-07-2014, 20:17
Bi saniye. Megane RS de zaten 250 beygir yokmu? sirf yazilimla 280e cikarirsin o arabayi.
225hp mrs2 ler, sanirim mrs3 ile karistirdiniz, onlar 250hp

buristyle
03-07-2014, 20:19
225hp mrs2 ler, sanirim mrs3 ile karistirdiniz, onlar 250hp

hmmm simdi olay anlasildi... :D

kelalper
03-07-2014, 21:03
valla aslına bakarsan 2 tane var çok hızlı olan mehmet turhatın aracı birde serkan uçarın.turhat ustamın aracını serdar biraz daha ileriye götürdü
şimdi 400hp lik Rc yapılıyo vakti gelince konusu açılır :)

Efe bu arabalarin hepsi stock internal mi? Yoksa motor ici yapili mi? Motor ici yapilmadan ne kadar dayanio rcler. Forgedli araba ile stock internal olan arabayi denemeyin bence. Komik olur. Megane da motor ici yapili bi gokhanin eski arabasi bi de inancin arabasi var. Onlarda hemen hemen stock turbolardalar. 15t ile 16g arasinda dunya fark var.

RedSun
03-07-2014, 22:42
inanç seninle denerken bana söylesene neden stage 2 yazılımı atiim. Yok yapılamıyor demişsin. Ahanda dynodynamix üzerindeki hp değerim belli oem turbo ile. Yaw arkadaş adamı geçersin neden stage 2 yazılımı kullanmazsın diye sorarlar. Denediğim arabanın ayarına göre basınç açıyordum da ondan. Sürekli motoru yoracak fazla yakacak yazılımla gezmeye ne gerek var. RS tuner elimin altında istediğim zaman açıodum. Denerken yanından uçup gitmenin ne gereği var. Bi de taksi gibi sürekli yol yapıyorum evden işe işten eve gitmiyorum. Hadımköy merter bayrampaşa çorlu geziorum bütün gün iş gereği. sen stock sıkıştırmalı type r ile yan yana yürüyebiliosun ben herşeyi yapılmış type r larla deniodum. Kısık ayarda bursada kprolu ep3 ü geçen semii nin arabayı da geçtim herşey takılı bagaj dolu halde hem de ben kendim kullanarak. Benim arabamı senin araba ile denediğim zamanlardaki ayarı ile kıyaslıosan çok yanılıosun. Demek ki kısık ayarla çıkmamak gerekiomuş. ben onu anlıorum. Araya vilayet sokmak gerekiomuş ki aradaki farkı anlasınlar.

benimle denerken değil, ben genelde senin hiç 290 lık yazılımla yürüdüğünü görmedim. ne alakası var motoru yorucak yazılımla sürekli dolaşmanın? basmazsın motorun yorulmaz. eskidendende 1 depoyla 450 gidiyordum son yazılımlada 450km gidiyorum. beni ozamanlar geçmen normal aracım 201whp veriyordu şuanda 265whp veriyor.

kprolu mugenli typer larla ben stage 1 ken yürüyordum bu arada. şuanda rahatlıkla geçerim.

ne arabaymış mübarek sendeki bastıkca gömlek yeniliyor, hiç eskimiyor. herşeyi yapılmış type r den kastın ne? egzantrikliyimi geçiyodun 14T turbo ile? satmıcaktında aracını bi senin 290 lık yazılımınla benimkini karşılaştırcaktık. zaten seni geçsem daha typer la falan denemeye gerek duymazdım...

kelalper
03-07-2014, 23:10
Inanc sen stage 1 yazilimla kprolu typer ile yan yana yuruyodun. Bak bi onceki sayfada koymusum videosunu. Video ayni geceden. Bende de stage 1 yazilim var ve bagajim full dolu. Type r ile yan yana giden arabayi ne kadar gecmisim. Denemelrr bursada yani oyle hazirlikli gidilmis bi deneme falan degil.
Ben surekli en yuksek basincta gezmek zorunda miyim? Ne geregi var. Millet arabasina neden evc ya da tunebox koyuyor yazilim degistirmek icin bu unitelerde neden farkli map secme secenekleri var neden kimse full boost kullanmio acaba dusundun mu?
Daha onceki km ile su andaki gittigin km bir olabilir. Enjektor duty cycle in eski yaziliminda da dibine ksdar aciktir su anda da. O yuzden ayni mesafe gidersin.

Beni gecersin gecemezsin olayina girmiicem. Hem araba bende degil artik hem de turbon oem turbo degil hemde hacimin farkli artik sanirim. Haa bana kaldirdiysan bekle turbolarim gelsin deneyelim stock internal otomatik sanziman awd ve 1720 kg lik araba ile.

RedSun
03-07-2014, 23:31
Inanc sen stage 1 yazilimla kprolu typer ile yan yana yuruyodun. Bak bi onceki sayfada koymusum videosunu. Video ayni geceden. Bende de stage 1 yazilim var ve bagajim full dolu. Type r ile yan yana giden arabayi ne kadar gecmisim. Denemelrr bursada yani oyle hazirlikli gidilmis bi deneme falan degil.
Ben surekli en yuksek basincta gezmek zorunda miyim? Ne geregi var. Millet arabasina neden evc ya da tunebox koyuyor yazilim degistirmek icin bu unitelerde neden farkli map secme secenekleri var neden kimse full boost kullanmio acaba dusundun mu?
Daha onceki km ile su andaki gittigin km bir olabilir. Enjektor duty cycle in eski yaziliminda da dibine ksdar aciktir su anda da. O yuzden ayni mesafe gidersin.

Beni gecersin gecemezsin olayina girmiicem. Hem araba bende degil artik hem de turbon oem turbo degil hemde hacimin farkli artik sanirim. Haa bana kaldirdiysan bekle turbolarim gelsin deneyelim stock internal otomatik sanziman awd ve 1720 kg lik araba ile.

o videoda hangi yazılımın var bilmiyorum ama çatara patara egsozdan alev atıyosun. hiç bir megane rs kısık yazılımda alev atmaz bunu sen ben ve tüm dünya biliyor.

yahu max boost gez demiyorum sana ama ne zaman yanyana gelsek hep dediğin şuanda kısık yazılım var. açıkcası max boost yazılımını görmek çok istiyodum ama nasip olmadı :rolleyes:

ben kıstas olarak eski megane rs'ini aldım, turbom oem turbo megane 3 trophy turbosu var 1mm büyük :) hacmimde 25cc kadar büyümüştür herhalde, piston başına 8mm...

kaldırdığım bişey yok, dostane koşturmalara herzaman açığım. egomu değil arabamı koşturrum ben o yüzden geçmişim geçilmişim çok fark etmez, sadece dv yi satmasaydında deneseydik ne olurdu diye merak etmiyo değilim..

Mutlu Değerli
04-07-2014, 01:12
biri konuya HONDA yazıyo anında kavga başlıyor...

örnek bir video atacağım;

CTR vs MRS

BIG5SUaBnBE

Ep3 Type-R vs Megane II RS - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=BIG5SUaBnBE)

HONDA forever :icon_tup: alayınızı döver :D

Octavia RS
04-07-2014, 01:18

Yavaş dövsün

RedSun
04-07-2014, 01:23
biri konuya HONDA yazıyo anında kavga başlıyor...

örnek bir video atacağım;

CTR vs MRS

BIG5SUaBnBE

Ep3 Type-R vs Megane II RS - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=BIG5SUaBnBE)

bu videodaki mrs'de stg1 yazılım olmalı, ep3 de ozamanın en iyi giden typer'ı olmalı yanlış hatırlamıyorsam.

Sert@ç
04-07-2014, 02:20
Acaba mrs ve 207 rcnin fiyatları nedir ?

Jeandan-R
04-07-2014, 03:01
o videoda hangi yazılımın var bilmiyorum ama çatara patara egsozdan alev atıyosun. hiç bir megane rs kısık yazılımda alev atmaz bunu sen ben ve tüm dünya biliyor.

yahu max boost gez demiyorum sana ama ne zaman yanyana gelsek hep dediğin şuanda kısık yazılım var. açıkcası max boost yazılımını görmek çok istiyodum ama nasip olmadı :rolleyes:

ben kıstas olarak eski megane rs'ini aldım, turbom oem turbo megane 3 trophy turbosu var 1mm büyük :) hacmimde 25cc kadar büyümüştür herhalde, piston başına 8mm...

kaldırdığım bişey yok, dostane koşturmalara herzaman açığım. egomu değil arabamı koşturrum ben o yüzden geçmişim geçilmişim çok fark etmez, sadece dv yi satmasaydında deneseydik ne olurdu diye merak etmiyo değilim..

Benim rste yazılım yok ama alev attığını söylüyorlar arada. Dv bende iken ve stg1 yazılım var iken cooperS ile roll yapmıştım, arkadaşım deli gibi alev attığımı söylüyordu. Bütün dünya yanlış biliyor demekki.

Zero
04-07-2014, 06:02
Bendede stage 1 yazilim son haric komple egzos varken alev attigi soylendi :) ama daha ufak capli videodaki kadar degil

Berkan
04-07-2014, 07:36
bu videodaki mrs'de stg1 yazılım olmalı, ep3 de ozamanın en iyi giden typer'ı olmalı yanlış hatırlamıyorsam.

GNS Ep3 Type-R: KPro, Headers, Exhaust, CAi, RBC Intake Manifold, Fn2 trans.

YKY Megane II RS: 76mm Pipe, Big Intercooler, 8.5:1Cr, 1Bar

kelalper
04-07-2014, 07:48

inanç tamam kardeşim ben bilmiyorum sen biliosun. En fazla megane la da sen uğraştın o nedenle ben arabayı sattığım zaman benim parçalara saldırdın. Arabanın kaputunu açtırıp her tarafını inceledin. Şimdi de senin yaptığın hataları yapmamak için baktık dersin. evet orada da basınç sonuna kadar açık 2 bar basıorum 1.5 luk maf sensörü ile. Arkadaş şaka mısın ya? Geçebileceğim araba için neden basınç açiim. Sana o yetiodu o nedenle o ayarla basıodum. En yüksek yazılımı açsam ne fark edecek ona göre boy hesabımı yapacaktın. Sanki yanımda yürümüşsünde açmamışım yazılımı. Aynı yazılımı sana attık gene açtım gittim. Yüksek basınç her zaman risk. Basınç açık olarak ta denemeye çıktık. Videosu olmaması demek o yazılımı kullanamadığım anlamına gelmio. Arkadaş daha egzosttan alev neden çıktığını bilmiosun gelmiş burada bütün dünya bilio diosun. Arka arkaya sık o egzost ısınsın ondan sonra bak bakalım arkadan alev mi atıosun şimşek mi çakıosun.

Dv yi işte bu nedenlerle sattım ben. Milletin ağzına yetişemiyoruz ki arabasına yetişelim. İyiki de satmışım. Bi tek içimde kalan metanolü takıp ayar yapamadan satmış olmaktır. Satmamış olsaydım da Audiye harcadığım parayı ona harcasaydım şu an Gtx30 vardı üzerinde. Gene geçemeyecektin.
Ama doğru haklısın türkiyede yazılımcı yok. Yunanistan da var. Büyük enjektörü aldın ama uzaktan kumanda ile çalıştırıosun heralde o yüzden arabanın üzerinde hala oem enjektör var.
Şuna da açıklık getiriiim özgünün bana söylediği kanka bunun kalibrasyonunu bilmiyorum üzerinde saçma sapan bi beyin var. Uğraşmak gerekio. Bana bir hafta bırak boş vakitlerimde deneme yanılma ile buliim. Yurt dışındaki lavukların hiçbiri yardım etmeye yanaşmadı. Parasını teklif etmeme rağmen ince iş arabayı getirmen gerek ya da bu kadar senedir uğraşıp buldum neden sana veriim gibi saçma sapan bahaneler sürdüler verse sanki kendisine rakip olacakmışız gibi. Türkiyede çok iyi yazılımcılar var. Özgün olsun yüreğir olsun emre levent olsun. Bu adamlara vakit verirsen yaparlar merak etme.

dragon07
04-07-2014, 09:45
Efe bu arabalarin hepsi stock internal mi? Yoksa motor ici yapili mi? Motor ici yapilmadan ne kadar dayanio rcler. Forgedli araba ile stock internal olan arabayi denemeyin bence. Komik olur. Megane da motor ici yapili bi gokhanin eski arabasi bi de inancin arabasi var. Onlarda hemen hemen stock turbolardalar. 15t ile 16g arasinda dunya fark var.

alper abi motor içi yapılı üstleride 16g var ,keyfi denenir yani denenmek istenirse 207 çokta giden bi araba degil, deneyerek görmek istiyoruz bizde

motor içi standart 260-280 aralıgında günlük kullanılanda var zaten turbolar çokta büyük degil günlük kullanılabiliyor

emirarslan34
04-07-2014, 09:55

motor içine girmeden IC , td05 turbo , yazılımla 100 bin km sorunsuz binilen 300 hp lik GT ler var. ki

RC lerın pistonları GT lerın pistonlarından daha saglam. 1 mm daha etli.

TR de 10 binlerce KM td05 big turbo ile kullanılan stock motor sorunsuz RC ler var 300 hp lik. ama roll kovalayan arkadaslar degiller.

kaba taslak sökülünce 1150 lere düşüyor. 1250 kg lar.

bu setup ın üstüne piston kolda girdimi 350 hp leri buluyorlardı sanırım. dyno çin geliceklerdi istanbula.

2MaOyIkZBBM

207RC vs E46 M3 SMG2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=2MaOyIkZBBM)

Jeandan-R
04-07-2014, 10:36
Alper abi senin hesaba göre ben şanzıman parçalarını halletsem tek eksiğim yazılım kalıyor eski dvye göre. O zaman burdan sana atar yapıyorum, geçersem bana çay ısmarla, geçemezsem nickimi kelcandan yapıp saçımı kazıtıcam:D:D

kelalper
04-07-2014, 10:58
benden çay gitti desene :D Çok paaalı yaw. Sen saçları kazıt daha iyi :D

kelalper
04-07-2014, 11:05
motor içine girmeden IC , td05 turbo , yazılımla 100 bin km sorunsuz binilen 300 hp lik GT ler var. ki

TR de 10 binlerce KM td05 big turbo ile kullanılan stock motor sorunsuz RC ler var 300 hp lik. ama roll kovalayan arkadaslar degiller.

bu setup ın üstüne piston kolda girdimi 350 hp leri buluyorlardı sanırım. dyno çin geliceklerdi istanbula.

2MaOyIkZBBM

megane da sıkıntı pistonda değil kollarda. Megane kol kırıyor maalesef. 207lerin motor içi ne kadar kuvvetli bilemiyorum dedim zaten. Ama o hacimle o güçleri kaldırabiliyorsa iyi demek ki. Miniler kaldırmıyor çünkü. Megane dan daha şanslı ağırlıktan dolayı. Megane 200 kg ağır. Aynı güçlerde daha avantajlı. Ama düşünen arkadaş o masrajı yapabilir mi bilmiyorum. Evo turbosu 1500 tl falandır en az. Enjektörü manifoldu ekstra maaliyet megane a harcayacağına göre. Kendi beyini ile remap yapılabiliyorsa gayet güzel.

tool
04-07-2014, 11:08

2MaOyIkZBBM

M3 ile 100-200 videolari varmi acaba?

SEÇKİN172
04-07-2014, 11:17
Alicam alicamda 275 hp 300 hp arasi izlenimim cok ust limitler mrs icin biraz daha dinliyorum arkadaslari kirmak flan alip mahcup olmak var ben kosturucam iki kez dusunuyorum kirilmaktan bahsediyolar:)

1.8 T de düşünebilsin bak motoru megan rs dende typerdan da saglamdır AGU -AUM vs fabrika çıkışı pistonlar forgettir kapak açmadan 350 hp sıkıntısız gidersin :icon_tup:

kelalper
04-07-2014, 11:23
tamam 1.8T aldın motor içi ciddi sağlam doğru. Yapacağın masrf. 28R turbo dünya parası. Headers dı wastegate di beyindi enjektördü yakıt pompası regülatörü. Aktarma zaten o güçlere dayanamiyacak. Onun masrafı. Jant ve lastik şart oğlu şart o güçlere. Yaw adam param olsa type R alıcam dio. Siz type R parası harcatıosunuz adama.

SEÇKİN172
04-07-2014, 11:43
tamam 1.8T aldın motor içi ciddi sağlam doğru. Yapacağın masrf. 28R turbo dünya parası. Headers dı wastegate di beyindi enjektördü yakıt pompası regülatörü. Aktarma zaten o güçlere dayanamiyacak. Onun masrafı. Jant ve lastik şart oğlu şart o güçlere. Yaw adam param olsa type R alıcam dio. Siz type R parası harcatıosunuz adama.

hatılatırım uktu stok turboyla beyinli BA typerla yürüdü ve yürümek içinde typer parası harcadıgını hiç sanmıyorum :D

BateriA
04-07-2014, 14:06
saçmalamayın ya böyle saçma bir karşılaştırmamı olur

Juggernaut
04-07-2014, 14:16
Megane rc ye nazaran biraz daha iyi ama hangisinin temizini buluyorsan onu al başın ağrımasın.

Typer'ında biraz hakkı yenmiş rs ve rc'den motor ve yürüyen bakımından daha sağlam ve sorunsuz bir araba.

BateriA
04-07-2014, 14:18
Megane rc ye nazaran biraz daha iyi ama hangisinin temizini buluyorsan onu al başın ağrımasın.

Typer'ında biraz hakkı yenmiş rs ve rc'den motor ve yürüyen bakımından daha sağlam ve sorunsuz bir araba.

zamanında türkiyenin en hızlı megane rs i bendeydi stock internal stock enjektör 100-200 10 saniye küsür çıkardım 350hp falan vardır
sonradan çıktı bu dynocu gençler mertlik bozuldu yollarda göremez olduk yarışanları
hey gidi ne günlerdi şimdi 207 rc ile karşılaştırıyorlar kağıtla iş yapılmaz

Low-Rider
04-07-2014, 14:34
zamanında türkiyenin en hızlı megane rs i bendeydi stock internal stock enjektör 100-200 10 saniye küsür çıkardım 350hp falan vardır
sonradan çıktı bu dynocu gençler mertlik bozuldu yollarda göremez olduk yarışanları
hey gidi ne günlerdi şimdi 207 rc ile karşılaştırıyorlar kağıtla iş yapılmaz

hayatın yalan okan

SEÇKİN172
04-07-2014, 14:40
:)))))))))

RedSun
04-07-2014, 15:31
inanç tamam kardeşim ben bilmiyorum sen biliosun. En fazla megane la da sen uğraştın o nedenle ben arabayı sattığım zaman benim parçalara saldırdın. Arabanın kaputunu açtırıp her tarafını inceledin. Şimdi de senin yaptığın hataları yapmamak için baktık dersin. evet orada da basınç sonuna kadar açık 2 bar basıorum 1.5 luk maf sensörü ile. Arkadaş şaka mısın ya? Geçebileceğim araba için neden basınç açiim. Sana o yetiodu o nedenle o ayarla basıodum. En yüksek yazılımı açsam ne fark edecek ona göre boy hesabımı yapacaktın. Sanki yanımda yürümüşsünde açmamışım yazılımı. Aynı yazılımı sana attık gene açtım gittim. Yüksek basınç her zaman risk. Basınç açık olarak ta denemeye çıktık. Videosu olmaması demek o yazılımı kullanamadığım anlamına gelmio. Arkadaş daha egzosttan alev neden çıktığını bilmiosun gelmiş burada bütün dünya bilio diosun. Arka arkaya sık o egzost ısınsın ondan sonra bak bakalım arkadan alev mi atıosun şimşek mi çakıosun.

Dv yi işte bu nedenlerle sattım ben. Milletin ağzına yetişemiyoruz ki arabasına yetişelim. İyiki de satmışım. Bi tek içimde kalan metanolü takıp ayar yapamadan satmış olmaktır. Satmamış olsaydım da Audiye harcadığım parayı ona harcasaydım şu an Gtx30 vardı üzerinde. Gene geçemeyecektin.
Ama doğru haklısın türkiyede yazılımcı yok. Yunanistan da var. Büyük enjektörü aldın ama uzaktan kumanda ile çalıştırıosun heralde o yüzden arabanın üzerinde hala oem enjektör var.
Şuna da açıklık getiriiim özgünün bana söylediği kanka bunun kalibrasyonunu bilmiyorum üzerinde saçma sapan bi beyin var. Uğraşmak gerekio. Bana bir hafta bırak boş vakitlerimde deneme yanılma ile buliim. Yurt dışındaki lavukların hiçbiri yardım etmeye yanaşmadı. Parasını teklif etmeme rağmen ince iş arabayı getirmen gerek ya da bu kadar senedir uğraşıp buldum neden sana veriim gibi saçma sapan bahaneler sürdüler verse sanki kendisine rakip olacakmışız gibi. Türkiyede çok iyi yazılımcılar var. Özgün olsun yüreğir olsun emre levent olsun. Bu adamlara vakit verirsen yaparlar merak etme.

senin parçalarının nesine saldırdım? enjektör arıyodum, boşa çıktı enjektörlerini aldım.

kaputunu açıp OCC'i nasıl bağlamışsın diye baktım sanki üst kapağı açtım abartıyosun..

evet bu ülkede mrsII'ye le en çok ben uğraştım uğraşmayada devam ediyorum. neyin ne olduğunu en az senin kadar bende biliyorum bu araçta.

bana yetmesi önemli değil, tüm denemelerde sen sadece benim içinmi geldin sanki? o denemelerde bende vardım, benden başkalarıda vardı. beni geçiyodun hadi yazılımın bana göreydi, canısnıdamı geçtin? rst elinin altında yükleseydin açık yazılımını onuda geçseydin. bizede kısmet olsaydı şu kısık olmayan yazılımını görmek.. geçilince yazılımım kısık diyip arkasına sığınıyosun.

egsozdan neden nasıl alev çıktığını biliyorumda ateş değil sen alev atıyosun alev. çiğ eti koy pişirirsin o alevde.

afr'em yok, şuanda o yüzden büyük enjektörleri takmıyorum-ki gerekte yok zaten araç turbonun limitinde yürüyor bu enjektörlerde gayet yeterli. ne zaman gt28 yada 30'a geçerim ozaman takarım. şu ülkede kaçtane mrs var? kaçtane mrs'e yazılım yapmış yada yapabilmiş yazılımcı var? daha yazılımcılar tanımıyorki bu aracın beynini, orj ecu ile yüklenen ne araçlar var yurt dışında bkz: dijon racing, exelixis vb..

uğraşan olmadığı için mrs'lere yazılım yapılamaması normal. kusura bakmada 1 hafta yazılım için ben kendi aracımı bırakamam. hadi bıraktım diyelim hem deney tahtası olcak aracım hem bir hafta arabasız kalıcam hergün 100km yolu arabasız gidicem gelicem hemde üzerine masraflarını benmi karşılıcam? 2. arabası olan birisin işi bu benim değil.

o yazılımı yüklediğinde bana bende hafif volanmı vardı? büyük i/c mi vardı?

Merthan
04-07-2014, 15:36

Typerın yürüyeni megane rs den daha mı sağlam? Neye dayanarak yazdınız bunu?

emirarslan34
04-07-2014, 17:42
megane da sıkıntı pistonda değil kollarda. Megane kol kırıyor maalesef. 207lerin motor içi ne kadar kuvvetli bilemiyorum dedim zaten. Ama o hacimle o güçleri kaldırabiliyorsa iyi demek ki. Miniler kaldırmıyor çünkü. Megane dan daha şanslı ağırlıktan dolayı. Megane 200 kg ağır. Aynı güçlerde daha avantajlı. Ama düşünen arkadaş o masrajı yapabilir mi bilmiyorum. Evo turbosu 1500 tl falandır en az. Enjektörü manifoldu ekstra maaliyet megane a harcayacağına göre. Kendi beyini ile remap yapılabiliyorsa gayet güzel.

207 RC de pistona , kol a , enjektöre , pompaya , manifolda , beyine gerek yok kendi beynine remap yapılabiliyor hepsi 300 hp ye kadar yeterli ve stabil çalısıorlar 100 bin km yi aşkın şekilde kullanılanlar var.

IC ve TD05 turbo yeterli oluyor. gerisi kuru fasülye pilav. :)

kol piston girildimi agırlıklarıda çok iyi ne fazla agır ne fazla hafif orantılı.

izmirde kol piston kapak işli garett li bir RC Yapılıyordu egzantirik hariç 400+ lar bekleniyordu ama methanol kitte sorun cıkmıs geri yollamıslar. methanolden sonra dyno yapacaklardı.

RC leri yapan cok az piyasada yoksa cok canlar yakacaklarda işte :/

emirarslan34
04-07-2014, 17:44
M3 ile 100-200 videolari varmi acaba?

şuan saglıklı 100-200 yok ama çok yakında gelir.. incigini boncugunu ayarlıyorlardı..

Juggernaut
04-07-2014, 18:35
Typerın yürüyeni megane rs den daha mı sağlam? Neye dayanarak yazdınız bunu?

Evet motoru,yürüyeni,ön takımı herşeyi daha sağlam ve sorunsuz.Araçların hepsi yakından bildiğim araçlar o yüzden rahat bir şekilde kıyaslayabiliyorum.

atituti
04-07-2014, 18:38
type r in motorunun meganedan saglam oldugunu dusunmuyorum yurt disinda olsaydik ve modifiyenin tek marka etrafinda dönmediginin farkinda olsaydik farkli markalarinda aslinda ne kadar saglam motorlar uretebildigini konusurduk.

Tuncay
04-07-2014, 19:00
Japon arac ile fransiz arac sorunsuzluk derecesini arastiran gorur
Istatistiklere bir bakiniz

ahmet_xy
04-07-2014, 19:10
Ya mrs sahipleri bile ust limit 300 hp derken hala typerin motoru meganedan saglam degildir diyenler var.Hondaya turbo takildiginda neler oldugunu hepimiz biliyoruz

RedSun
04-07-2014, 19:11
motor konusunda sorunlu değil aslında, type r kadar populer bir araç değil bu ülkede bundan dolayı sorun olduğunda tecrübe etmiş kişi bulmak yok denecek kadar az.

yürüyen konusunda ise mrs kesinlikle type r dan daha iyi bir araç. nurn'deki rekorları zaten bunu gösteriyor.

ama genel anlamda eğer bir mrs'in varsa elinde sağlam bir alet çantası bulundurmalısın. :)

F4R
04-07-2014, 19:12
Japon arac ile fransiz arac sorunsuzluk derecesini arastiran gorur
Istatistiklere bir bakiniz

Motor olarak evet hondanin motorlari daha sorunsuzdur, Ama daha saglam degildir kesinlokle. Ve ayrica on takim ve ozellikle sanziman konusunda hele hele mrs nin sanzimanindan kesinlikle saglam degildir.

atituti
04-07-2014, 19:20
yahu gorende sanki turbo takan hondalarla 500 hple gundelik sorunsuz heryere gidiliyo sanar.piyasada dolasan b16 larin hepsi motor yapti.k20 lerde oyle s2000 lerde cogu oyle hadi bar açip seneleece 300 500 hp stock internal gezsinlerde gorelim guldurmeyin adami :D

ahmet_xy
04-07-2014, 19:23
500 hp olmasa da megane i cok rahat gececek sekilde sorunsuz binilir. Amac megane gecmek degil ki :))

kelalper
04-07-2014, 19:24
senin parçalarının nesine saldırdım? enjektör arıyodum, boşa çıktı enjektörlerini aldım.

kaputunu açıp OCC'i nasıl bağlamışsın diye baktım sanki üst kapağı açtım abartıyosun..

evet bu ülkede mrsII'ye le en çok ben uğraştım uğraşmayada devam ediyorum. neyin ne olduğunu en az senin kadar bende biliyorum bu araçta.

bana yetmesi önemli değil, tüm denemelerde sen sadece benim içinmi geldin sanki? o denemelerde bende vardım, benden başkalarıda vardı. beni geçiyodun hadi yazılımın bana göreydi, canısnıdamı geçtin? rst elinin altında yükleseydin açık yazılımını onuda geçseydin. bizede kısmet olsaydı şu kısık olmayan yazılımını görmek.. geçilince yazılımım kısık diyip arkasına sığınıyosun.

egsozdan neden nasıl alev çıktığını biliyorumda ateş değil sen alev atıyosun alev. çiğ eti koy pişirirsin o alevde.

afr'em yok, şuanda o yüzden büyük enjektörleri takmıyorum-ki gerekte yok zaten araç turbonun limitinde yürüyor bu enjektörlerde gayet yeterli. ne zaman gt28 yada 30'a geçerim ozaman takarım. şu ülkede kaçtane mrs var? kaçtane mrs'e yazılım yapmış yada yapabilmiş yazılımcı var? daha yazılımcılar tanımıyorki bu aracın beynini, orj ecu ile yüklenen ne araçlar var yurt dışında bkz: dijon racing, exelixis vb..

uğraşan olmadığı için mrs'lere yazılım yapılamaması normal. kusura bakmada 1 hafta yazılım için ben kendi aracımı bırakamam. hadi bıraktım diyelim hem deney tahtası olcak aracım hem bir hafta arabasız kalıcam hergün 100km yolu arabasız gidicem gelicem hemde üzerine masraflarını benmi karşılıcam? 2. arabası olan birisin işi bu benim değil.

o yazılımı yüklediğinde bana bende hafif volanmı vardı? büyük i/c mi vardı?

cansın ile denediğimiz akşam yanımda bilgisayar yoktu ve Özgür ile Orhanın denemesini seyretmeye geleceğimi söyledim. Deneme yapmaya çıkmadım. Ne senin nede cansın ın geleceğini bilmiyordum. Bilseydim de bişey fark etmezdi denemeye çıkmadım çünkü. O akşam üzerinde özgünün ilk yaptığı stoğa yakın map vardı. Yani stage 1 bile değildi. Konuları açarsan buradan da söyledim o akşam kısık ve seyretmeye geleceğimi. Cansın 3 te bas dedi 3 de bastım. 2 de bas dedi 2 de bastım. Hepsi de onun devrinde basıldı. 1 boy önümde yürüdü. İndiğimizde ona da söyledim Semii den yavaş araban diye. 0.9 bar ve gayet kısık avanslaydım o akşam. Stage 1 de 1.1 ve avans açık stage 2 de 1.3 bar basıodum.

İnanç anlatamıo muyum sana yalan borcum mu var olm kafayı mı yedin. Nereden ne yakıt çıkacağını bilmediğim yerden alıp neden basınç açıp denemeye çıkiim. Semii ile daha önce de denedik. O akşam yanımda orçun vardı ve bana shell den benzin aldırdı. Pidenin FN2 ile deneyecektik. Stage 1 var dedim abi aç dedi. Olm benzini bilmiyoruz dedim. Herkes buradan alıo dedi. Çektim kenara açtım. Deneme yerine giderken 2 sıktım oha çok fark etti dedi. hop ondan sonra avans vurup korumaya almaya başladı ondan sonra kenara çekip gene normal stage 1 e döndüm. O akşam 2 kişi fn2 yi geçtik. Bire bir de orçun kullandı farkı söylemiim dedi. Semii stock yazılımı at dedi stock yazılımı attım yan yana yürüdük. Ben geçilmekten hiç korkmadım o yüzden de kimseye yalan söyleyecek halim yok. Geçileceğimi bile bile de denemeye çıktığım oldu. O nedenle beni piyasadaki bi sürü adamla kıyaslama. Benim tek ricam video çekmeyin çekiosanızda plakayı kapatarak yayınlayındı. Saolsun kimse de kırmadı. Benim eski arabamın egzosunda istersen et çevir ya da çevirme ama azıcık az salla. Millette *** dynosu vardı sende göz dynosu var. Videodan basınç ölçüosun maşallah.
Benden fazla uğraşmışsın belli kardeşim arabanda wideband yok daha. Çok anlıosun belli ki. AFR nerelerde gezio bilmeden basıosun. Maşallah. Harbiden bilgine hayran kaldım.

Tuncay
04-07-2014, 19:32
Ya bu arkadas bence her iki aracida almiyacak :)

Merthan
04-07-2014, 20:01
Evet motoru,yürüyeni,ön takımı herşeyi daha sağlam ve sorunsuz.Araçların hepsi yakından bildiğim araçlar o yüzden rahat bir şekilde kıyaslayabiliyorum.
Typer motorunun yani japon motorlarının ne kadar dayanıklı olduğu aşikar evet ama typer yürüyeni rs den daha sağlam demek çok yanlış bir bilgidir ve talihsizliktir.
2005 model bi RS i kaldırın ve ön takım vs bi kontrol edin,tank gibi arabadır.
Pek fazla bilginizin olmadığı belli RS hakkında.

kelalper
04-07-2014, 20:03

harbiden adamı arabadan soğuttuk. Arabayı alınca ayrı dert satınca ayrı dert.

Dayanıklılık konusuna gelince megane ı kurcalamazsan avans vurdurmazsan uzunca süre kullanırsın. Yükleme konusuna gelince iş değişio her arabanın belli bi toleransı var. Megane da o daha düşük. Motor içi kırılgan. K20 ve F20C o konuda sağlamlar. Fabrika çıkışı forged kollar zaten. Ama o konuda da 2.0 TFSI ların eline kimse su dökemez.
Ön takım şanzıman falan diosan Megane ile de hiç biri kıyas kbul etmez. Sadece yüklersen volan bozulur 2 parça olduğu için. ÖN takımı ve şanzımanı ciddi sağlamdır. Bora kullanıp kıramadı kimse kıramaz zaten. :D Type R sürekli senkromeç yer.

Juggernaut
04-07-2014, 20:19
Typer motorunun yani japon motorlarının ne kadar dayanıklı olduğu aşikar evet ama typer yürüyeni rs den daha sağlam demek çok yanlış bir bilgidir ve talihsizliktir.
2005 model bi RS i kaldırın ve ön takım vs bi kontrol edin,tank gibi arabadır.
Pek fazla bilginizin olmadığı belli RS hakkında.

Yanlış bilgi derken?Bu konudaki karar mercii sen misin dostum neye göre benim bilgimi yanlış buluyorsun:)?Senin bilgin arabayı kaldırıp altına bakmaktan geliyorsa bişey diyemem.
Benim bilgim tecrübeye dayanıyor.
Arkadaşım sıfır megane rs aldı hala kullanıyor arabasını çokta zorlamaz ne sorun çıkardığını iyi biliyorum yürüyeni sağlam dediğin arabanın direksiyon kutusu belli bir süre sonra bozuluyor,ön takımından ses gelmeye başlıyor.bu sorunu yaşayan başka insanlarda var yurt içi yurt dışı forumları araştırısan biraz görürüsün.

Zero
04-07-2014, 20:22
Mehane rs i lifte kaldirip altini bi inceleyen baska bir aracin yururu icin saglam demez sanirim bu sinifta.Bozmak imkansiza yakindir sacma bir is gelmezse basina keza sanzimanda oyle.Zaten motor ici yururunun dayandigi olcuye uygun saglamlikta olsaydi piyasasa satilik rs bulamazdiniz.

JDM VTİ
04-07-2014, 20:22
honda araçların çoğu fazla devir çevirdiği için senkromeç yer durur.

o yüzden typer vti gibi araçların şanzumanını mrs ile kıyaslamamak lazım.

kelalper
04-07-2014, 20:26
Valla benim gibi kimse dağa bayıra zorlamamıştır heralde arabayı. Ön takımdan hiç ses gelmedi bu kadar sene. Yan sanayi kullanırsan megane rs te herşey dağılır. Sanayide taktığım motor kulağının eve gelene kadar dağıldığına da şahit oldum. Direksiyon kutusu elektrikli. Bende aldığımda usta çok çok az boşluk var biraz kullan revizyon yaparız dedi. 80 bin kullandım hiç gerek kalmadı. Yay falan takılıysa onu bilemem. Ama type R daha sağlam kesinlikle değil.

RedSun
04-07-2014, 20:40
cansın ile denediğimiz akşam yanımda bilgisayar yoktu ve Özgür ile Orhanın denemesini seyretmeye geleceğimi söyledim. Deneme yapmaya çıkmadım. Ne senin nede cansın ın geleceğini bilmiyordum. Bilseydim de bişey fark etmezdi denemeye çıkmadım çünkü. O akşam üzerinde özgünün ilk yaptığı stoğa yakın map vardı. Yani stage 1 bile değildi. Konuları açarsan buradan da söyledim o akşam kısık ve seyretmeye geleceğimi. Cansın 3 te bas dedi 3 de bastım. 2 de bas dedi 2 de bastım. Hepsi de onun devrinde basıldı. 1 boy önümde yürüdü. İndiğimizde ona da söyledim Semii den yavaş araban diye. 0.9 bar ve gayet kısık avanslaydım o akşam. Stage 1 de 1.1 ve avans açık stage 2 de 1.3 bar basıodum.

İnanç anlatamıo muyum sana yalan borcum mu var olm kafayı mı yedin. Nereden ne yakıt çıkacağını bilmediğim yerden alıp neden basınç açıp denemeye çıkiim. Semii ile daha önce de denedik. O akşam yanımda orçun vardı ve bana shell den benzin aldırdı. Pidenin FN2 ile deneyecektik. Stage 1 var dedim abi aç dedi. Olm benzini bilmiyoruz dedim. Herkes buradan alıo dedi. Çektim kenara açtım. Deneme yerine giderken 2 sıktım oha çok fark etti dedi. hop ondan sonra avans vurup korumaya almaya başladı ondan sonra kenara çekip gene normal stage 1 e döndüm. O akşam 2 kişi fn2 yi geçtik. Bire bir de orçun kullandı farkı söylemiim dedi. Semii stock yazılımı at dedi stock yazılımı attım yan yana yürüdük. Ben geçilmekten hiç korkmadım o yüzden de kimseye yalan söyleyecek halim yok. Geçileceğimi bile bile de denemeye çıktığım oldu. O nedenle beni piyasadaki bi sürü adamla kıyaslama. Benim tek ricam video çekmeyin çekiosanızda plakayı kapatarak yayınlayındı. Saolsun kimse de kırmadı. Benim eski arabamın egzosunda istersen et çevir ya da çevirme ama azıcık az salla. Millette *** dynosu vardı sende göz dynosu var. Videodan basınç ölçüosun maşallah.
Benden fazla uğraşmışsın belli kardeşim arabanda wideband yok daha. Çok anlıosun belli ki. AFR nerelerde gezio bilmeden basıosun. Maşallah. Harbiden bilgine hayran kaldım.

widebandım yok ama afr'om olması gerekn yerde, taktıktan sonra gelir bakarsın. ben programlamadım, programlayan adamda ilkkez mrs yapmadı, az çok nerelerde ne olduğunu bilirki saçma sapan birşey çıkıcak olsa bu işe girmez. programlamadan önce sordum almam gerekliyse alayım diye gerek yok, büyük enjektörlere geçiceğimiz zaman alırsın dedi. ne alakası var benim bilgimle widebandın?

cffsymbol
04-07-2014, 20:45

Valla iyice kafam karismiyo deil ikisinden biri olcakta mrs nin ustune cok gidiyolar rcye gidiyo kafama buarada benim tuncay abi ufuk zg yi almistim senden :) :)

F4R
04-07-2014, 20:50
honda araçların çoğu fazla devir çevirdiği için senkromeç yer durur.

o yüzden typer vti gibi araçların şanzumanını mrs ile kıyaslamamak lazım.

Megane nin motoruda turbo ve cok fazla elektronik, bu konuda hondadan fazla ariza cikarmasi normal, o zaman motoruda karsilastirmayalim :) olay malesef o degil, konu cok farkli yere gitti, hondanin piyasada bu kadar para etmesinin sorunsuzlul olmadigini herkes cok cok iyi biliyor. Malesef ergenlige giren her gencin ilk ogrendigi spor araba "vtec" oldugu icin fiyati bu hallerde.... Duzgun bi ies almaya kalksaniz bi clio rs parasi cekiyolar. Abartmanindan suyunu cikardi millet honda sevdasina.

Sert@ç
04-07-2014, 20:59
hondanin piyasada bu kadar para etmesinin sorunsuzlul olmadigini herkes cok cok iyi biliyor. Malesef ergenlige giren her gencin ilk ogrendigi spor araba "vtec" oldugu icin fiyati bu hallerde.... Duzgun bi ies almaya kalksaniz bi clio rs parasi cekiyolar. Abartmanindan suyunu cikardi millet honda sevdasina.

Sorunsuzlukdan bahsettmişsiniz ancak sürekli değişen senkromeç ve bozulan ön takımlar bana pek sorunsuz gelmedi
Fiyatıda saçma ötesi typer ın bu kadar tutulması hatta pertinin bile para etmesi bana saçma geliyor
Güvenlik deseniz esp yok airbag 4-6 tane
Güç deseniz blok dışında değişmedik parça bırakmadan kapakla oynamadan yeteri kadar iyi değil
Şanzıman deseniz stage5-6 baska balata volan vs bi ton aftermarket parça yapmadan stok halde güçsüz
Frenler aynı şekilde kit veya balata disk almadan yetersiz

F4R
04-07-2014, 21:12
Sorunsuzlukdan bahsettmişsiniz ancak sürekli değişen senkromeç ve bozulan ön takımlar bana pek sorunsuz gelmedi
Fiyatıda saçma ötesi typer ın bu kadar tutulması hatta pertinin bile para etmesi bana saçma geliyor
Güvenlik deseniz esp yok airbag 4-6 tane
Güç deseniz blok dışında değişmedik parça bırakmadan kapakla oynamadan yeteri kadar iyi değil
Şanzıman deseniz stage5-6 baska balata volan vs bi ton aftermarket parça yapmadan stok halde güçsüz
Frenler aynı şekilde kit veya balata disk almadan yetersiz

Onu diyorum hocam zaten fiyatinin bu kadar abarti olmasi sorunsuzluk kesinlikle degil. Bana zorarsaniz honda benim gozumde guzel sesli bir rollcar dan baska bisey degil, kaldi ki zaten ulkemizde de bu amacla kullaniliyor.

Tuncay
04-07-2014, 21:14
Valla iyice kafam karismiyo deil ikisinden biri olcakta mrs nin ustune cok gidiyolar rcye gidiyo kafama buarada benim tuncay abi ufuk zg yi almistim senden :) :)

Ok tamam hatirladim :)
Bitmez bu honda kavgasi :)
Valla iyi bir rc almaya kalksan 35 bin gibi bir rakkam tutar
Motor icinede girmeden 300 beygirleri alabilirsin demis bi arkadas peki bu 300 hp nin maliyeti ne kadar bulur bu gibi arastirmalari yap sen bence

Merthan
04-07-2014, 21:51
Yanlış bilgi derken?Bu konudaki karar mercii sen misin dostum neye göre benim bilgimi yanlış buluyorsun:)?Senin bilgin arabayı kaldırıp altına bakmaktan geliyorsa bişey diyemem.
Benim bilgim tecrübeye dayanıyor.
Arkadaşım sıfır megane rs aldı hala kullanıyor arabasını çokta zorlamaz ne sorun çıkardığını iyi biliyorum yürüyeni sağlam dediğin arabanın direksiyon kutusu belli bir süre sonra bozuluyor,ön takımından ses gelmeye başlıyor.bu sorunu yaşayan başka insanlarda var yurt içi yurt dışı forumları araştırısan biraz görürüsün.
Karar merciisi falan değilim,yurt dışı forumlara aç o zaman konu sor bakalım.
Hothatch sınıfında yürüyeni,alt takımı vs en iyi ve en sorunsuz araba hangisiymiş cevabını bilen adamlar verirler karar merciisi onlar olur.
1-2 tane örnekle araba hakkında yorum yapılmaz.
Motoru dayanıklı typerın eyvallah ama yürüyen,alt takım falan daha sağlam dersen yanlış bilgi verirsin dostum ister kabul et ister etme bu böyle.
Gökhan abi,İnanç abi,Alper abi,Candan bu araçları bilen kişiler,tatmin etmezse onlarla görüşebilirsin.

emirarslan34
04-07-2014, 21:51
Ok tamam hatirladim :)
Bitmez bu honda kavgasi :)
Valla iyi bir rc almaya kalksan 35 bin gibi bir rakkam tutar
Motor icinede girmeden 300 beygirleri alabilirsin demis bi arkadas peki bu 300 hp nin maliyeti ne kadar bulur bu gibi arastirmalari yap sen bence

stage 4 207 rc.

TD05 16g big turbo , turbonun şuanki fiyatını bimiyorum 1800 dü sanırım en fazla

çok iyi sonuclar veren custom seat sport intercooler. 550 tl. 207 RC için özel yapım. antalyada yapılıyor.

kople boost boruları forge filtre kitie dahil kople ramazan usta yapımı bal dok yala set olarak 600 tl.

70 dp. sıfır iskender 400 tl. cat out 300 tl.

s3 dv 150 tl.

+ stage 4 yazılım 600 tl.

geri kalan ıvır zıvırada 600 tl de.

toplam 4900 tl.

280 - 300 hp arası güç. 400 - 420 nm tork

şimdi onlar düşünsün... :hahaha:

STAGE 3 207 RC.

stock motor - stock turbo , ıntercooler update , filtre 70 dp , orjinal düz boru , orj son susturuc geri kalan incik boncuk.

EP3 kprolu typer denemesi.

Hedars , kpro , filtre , kople egzoz.

MwW_b7o6WBw

FB 207rc-DY ep3 typerkpro - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=MwW_b7o6WBw)

Tuncay
04-07-2014, 21:56
Bu typer baz degil yanliz :)
B16 ile 4 sonuna kadar tanyana yurumustuk suan setupu degisti :)
Hatta videomuz bile var vtec ile typer gececegini dusunen adam diye :)

speed_emre
04-07-2014, 22:10
hakkatende konu baya karıştı en iyisi binsin arabalara karar versin. Birisinin vergisi yüksek modeli düşük diğerinin modeli fln yüksek kullanıp karar verilir yani yalnız çoğu kişide şu 2 3 aydır bakıyorumda megane rs pek alan yok denecek kadar azaldı baya hemde ama rc baya çoğaldı. Rs bence çok güzel arabada uzun süre bineceksen sayet rc alırdım yoksa rs ı kısa süreliğine düşünülür bana göre alım imkanına satarkenki durumuna göre hareket etmeyide unutma. :)

emirarslan34
04-07-2014, 22:18

senın araba için ayırdıgın ve motoru yuklemek icin ayırdıgın bütce nedir ?

ona göre yazıp çizsin bence arkadaslar , konu sapıtıyor cunku.

benım sana şuanlık söyleye bilecegin en mantıklı şey.

antalyadaki stage 4 kırmızı 207 RC yi kaçırma tek derdin borcun olsun bir iki daha fazla ver ama kaçırma derim.

herşeyiyle orj parçalarla eksiksiz yapıldı o RC.

al getir o arabayı istanbula....:icon_tup:

temiz bir RC almaya kalksan emın ol 37 den assagı alamazsın ve km side onun kadar düşük olmaz. piyasa iyice costu , cosmayada devam ediyor.

bagajda tesisat var , hafif rampa yukarı , full takılı + 100 kg dırıver.

stage 4 207 RC.

e0Lc7M40Jdg

Peugeot 207 RC Stage 4 Acceleration (CTM) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=e0Lc7M40Jdg)

Juggernaut
04-07-2014, 22:19
Karar merciisi falan değilim,yurt dışı forumlara aç o zaman konu sor bakalım.
Hothatch sınıfında yürüyeni,alt takımı vs en iyi ve en sorunsuz araba hangisiymiş cevabını bilen adamlar verirler karar merciisi onlar olur.
1-2 tane örnekle araba hakkında yorum yapılmaz.
Motoru dayanıklı typerın eyvallah ama yürüyen,alt takım falan daha sağlam dersen yanlış bilgi verirsin dostum ister kabul et ister etme bu böyle.
Gökhan abi,İnanç abi,Alper abi,Candan bu araçları bilen kişiler,tatmin etmezse onlarla görüşebilirsin.

Niye yurt dışı forumlarına sorayım ki orda markacılık yapan ,fanatiklik yapan olmuyor mu?İlah mı ordakiler?

Ben 1-2 tane örnekle yorum yapıyorsam sen bunu bana yazdığına göre üretim bandından çıkan megane rs lerin hepsini inceledin herhalde?

Arabada aldığımızdan kısa süre sonra yay taktık iki kere amortisörleri değişti direksiyon kutusu değişti ön takımdan bazı parçalar değişti.Bunlar tecrübe ettiğimiz şeyler ben sen gibi kulaktan dolma bilgilerle yazmıyorum ahmete mehmete sor demiyorum dostum kusura bakma o yüzden pek kaale almıyorum yazdıklarını o yüzden başkalarının bilgilerinin arkasına sığınmadan kendin tecrbe ettiğin şeyleri yazarsan insanları yanıltmamış olursun.

Merthan
04-07-2014, 22:29
Niye yurt dışı forumlarına sorayım ki orda markacılık yapan ,fanatiklik yapan olmuyor mu?İlah mı ordakiler?

Ben 1-2 tane örnekle yorum yapıyorsam sen bunu bana yazdığına göre üretim bandından çıkan megane rs lerin hepsini inceledin herhalde?

Arabada aldığımızdan kısa süre sonra yay taktık iki kere amortisörleri değişti direksiyon kutusu değişti ön takımdan bazı parçalar değişti.Bunlar tecrübe ettiğimiz şeyler ben sen gibi kulaktan dolma bilgilerle yazmıyorum ahmete mehmete sor demiyorum dostum kusura bakma o yüzden pek kaale almıyorum yazdıklarını o yüzden başkalarının bilgilerinin arkasına sığınmadan kendin tecrbe ettiğin şeyleri yazarsan insanları yanıltmamış olursun.
İnsanları yanıltan sensin dostum,kaale almıyosan laf kalabalığı yapmak yerinde cevap vermezsin olur biter.

RedSun
04-07-2014, 22:52
stage 4 207rc varmı bu gece deneyelim? istanbul anadolu avrupa farketmez.

emirarslan34
04-07-2014, 22:57
stage 4 207rc varmı bu gece deneyelim? istanbul anadolu avrupa farketmez.

istanbulda 1 tane var.. onda da sadece TD05 turbo ıntercooler update var. motor içi stock.

kol piston TD05 BİG turbolu RC şuanta istanbulda yok.

antalyadan gelicek olan kol pistonlu RC ler var istanbula geleceklerdi saglıklı dyno için. görürlerse yazarlar.

sizin araçta ne vardı ?

RedSun
04-07-2014, 23:02
istanbulda 1 tane var.. onda da sadece TD05 turbo ıntercooler update var. motor içi stock.

kol piston TD05 BİG turbolu RC şuanta istanbulda yok.

antalyadan gelicek olan kol pistonlu RC ler var istanbula geleceklerdi saglıklı dyno için. görürlerse yazarlar.

sizin araçta ne vardı ?

83.5mm 9.5 piston
pec kol
td04 15t turbo
yazılım
hafif volan
büyük i/c
filtre egsoz..

265whp veriyor şuanda aracım.

ronay
04-07-2014, 23:16
Bu typer baz degil yanliz :)
B16 ile 4 sonuna kadar tanyana yurumustuk suan setupu degisti :)
Hatta videomuz bile var vtec ile typer gececegini dusunen adam diye :)

:icon_tup:

Yanlış bi örnek bencede

yasinipek79
05-07-2014, 00:32
stage 4 207 rc.

TD05 16g big turbo , turbonun şuanki fiyatını bimiyorum 1800 dü sanırım en fazla

çok iyi sonuclar veren custom seat sport intercooler. 550 tl. 207 RC için özel yapım. antalyada yapılıyor.

kople boost boruları forge filtre kitie dahil kople ramazan usta yapımı bal dok yala set olarak 600 tl.

s3 dv 150 tl.

toplam 4900 tl.

STAGE 3 207 RC.

stock motor - stock turbo , ıntercooler update , filtre 70 dp , orjinal düz boru , orj son susturuc geri kalan incik boncuk.

MwW_b7o6WBw

FB 207rc-DY ep3 typerkpro - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=MwW_b7o6WBw)

Bu videoyu baz almayın yanılırsınız.Oradakı durumu bilen biliyor.Ayrıca çoğu kişi yok hondanın neyı var type rın neyı guzel deyıp durmuş.Fiyat eleştirisi yapmış.Leonla kıyaslamış.O yuzden bazı arkadaslar arabasını cok hızlı sattığından heralde imzasına satılık leon yazmiş.Acaba neden?Bence megane rs te çok güzel ttype r da.207 de fiyatına göre tercih edilebilir.Ama şu Honda düşmanlığı nedir anlayamadım.Sevmıyorsan almazsın.Herkezin ağzında Honda ama sonuç kötü pahalı.Almazsın olur bıter.Bınenler genelde mennun hem gıdısınden hem durusundan hem sesınden..Herkes beğenmek zorunda değil.Zaten herkes alamaz kaç tane kaldıkı?O yuzden kendınızı yormayın alın megane rs 207 rc leon yolunuza devam edin.İnanc ıstese alamazmı type r_?Alabilir ama o arabasını sevıyor o yuzden boklamak yerıne arabasıyla uğrasıyor keyıf için.Bazıları ise keyıf için arabayla uğrasmak yerıne dedıkodu yapıyor..

Jeandan-R
05-07-2014, 01:49
widebandım yok ama afr'om olması gerekn yerde, taktıktan sonra gelir bakarsın. ben programlamadım, programlayan adamda ilkkez mrs yapmadı, az çok nerelerde ne olduğunu bilirki saçma sapan birşey çıkıcak olsa bu işe girmez. programlamadan önce sordum almam gerekliyse alayım diye gerek yok, büyük enjektörlere geçiceğimiz zaman alırsın dedi. ne alakası var benim bilgimle widebandın?

Afrsiz nasıl emin oluyorsun yazılımdan yau. Ben aynı rsin yazılımını atmaya korkuyorum acaba bir farklılık oluşur mu diye.

dragon07
05-07-2014, 02:05
dbnsi 10sn altı olan bir arabayla denedik 207 geçiyor :)

RedSun
05-07-2014, 02:44
Afrsiz nasıl emin oluyorsun yazılımdan yau. Ben aynı rsin yazılımını atmaya korkuyorum acaba bir farklılık oluşur mu diye.

rst'den aldığı verilerle afr nin ne durumda olduğunu tahmin ediyodur herhalde, yoksa bana derdi kesin afr almalısın diye. adam mrs'i çözmüş belliki iyi tanıyor.

Jeandan-R
05-07-2014, 02:55
rst'den aldığı verilerle afr nin ne durumda olduğunu tahmin ediyodur herhalde, yoksa bana derdi kesin afr almalısın diye. adam mrs'i çözmüş belliki iyi tanıyor.

Tek parametre değil tabi ama yine de bi afr edinmen lazım overload rs diyosun afr yok. Saplıcam görücen overload'ı :D

RedSun
05-07-2014, 03:00
Tek parametre değil tabi ama yine de bi afr edinmen lazım overload rs diyosun afr yok. Saplıcam görücen overload'ı :D

acelesi yok :) overload olucak daha değil :hahaha:

sen 2 ben 5 de olursam saplarsın tabi neden olmasın :D

Juggernaut
05-07-2014, 03:06
İnsanları yanıltan sensin dostum,kaale almıyosan laf kalabalığı yapmak yerinde cevap vermezsin olur biter.

Neye cevap verceğime bırakta ben karar vereyim.Baştan kulaktan dolma bilgilerle yazacağını bilseydim zaten cevap vermezdim.

Jeandan-R
05-07-2014, 03:19
Megane ile typer kıyaslıyoruz da, temiz bir rs 33 lira, typer 45. Aynı yaştalar aynı sınıftalar, donanım yol tutuş ve fren olarak alakaları yok. Typer'daki motor hissiyatı, devire aç motor da megane'da yok. Megane'ın parçalarını kolay kolay bulamıyorsunuz modifiye olarak. Ama soft tune olarak da çok birşeye ihtiyacı yok. Aralarında 10 bin lira fark var, o paraya düz yol şöförü motor indirip arabayı söker typer'a ızdırap olur, pist adamı coil kilit ve soft tune yapar çok keyif alır.

Turbo typerlar için birşey demiyorum, zaten k20ye laf söyleyen çarpılır. Arada fn2 ve ep3 kullanıyorum aileden beri 6 kasadır civic kullanırız. Hatta arkadaşımın biri egk20 biri egk24 ile meşgul hala hondayla uğraşıyorum yeri geldiğinde kısıtlı bilgim dahilinde. ies parasına clio rs, vti parasına megane rs alınıyor bu ülkede, ben o günden beridir de hondaya binmiyorum. Amaç yürütmek para/çokomel ise, typer zaten baştan sınıftan kalıyor. Ama o k20 yok mu o k20

kelalper
05-07-2014, 08:31

yaw şu dediğine çocuklar güler. MRS i çözmüş ne demek kafa mı buluosun. Özgün bu zamana kadar yüzlerce evo subaru yapmıştır hepsinde de afr ve knock kontrol eder yazılımı yaparken. Büyük turbon var ve adam kotrol etme gereği duymuyor küçük enjektörle. AFR 13 se ne yapıcan. istediğin kadar forged olsun piston ve valf eritirsin yüksek afr de. rst üzerinde ben afr veriisi yok diye biliyorum ama tam emin de değilim. İnanç dünya para gömdün arabaya git bi tane afr tak 450 lira. Yazık edersin. Türkiyedeki yakıt yakıt değil.

F4R
05-07-2014, 10:05
Kimse hondaya kotu demiyor ki o paralari hak etmiyor diyor. Bide ilah gibi gosterilmeye baslandi hondalar herkes sanirim ona takik....

JDM VTİ
05-07-2014, 11:03
dbnsi 10sn altı olan bir arabayla denedik 207 geçiyor :)

Allah'tan 207ler pek ahım şahım gitmiyormuş efe gitse nolcak demekki :D:D

kelalper
05-07-2014, 11:06
Honda sorunsuz diyenlere soriim hanginiz thorttle position sensör sıkıntısı yaşamadınız acaba. Her arabanın kronikleri vardır. Megane da motor kulaklarıdır. Üzerindeki volan çift plakadır ve zamanla yay sistemi dağılır. Ama kullanmaya devam edebilirsin.

Juggernaut
05-07-2014, 13:20
K20 Tps sensörü 100dolar Rs'in volan,debriyaj seti 3000Tl ye yakın.İkisini bir tutup bakın iki arabanında sorunu var demek pek olmaz.Yazımın başında typer sorunsuzdur demedim zaten rs ve rc ye nazaran daha sorunsuzdur dedim.

Merthan
05-07-2014, 14:22
Neye cevap verceğime bırakta ben karar vereyim.Baştan kulaktan dolma bilgilerle yazacağını bilseydim zaten cevap vermezdim.
Kulaktan dolma falan yazarak kelime oyunlarıyla aklın sıra haklı çıkmaya çalışma geç bu laf kalabalıklarını.
Kendini bişeye inandırmışsın yürüyosun gidiyosun,hata bizde hondacılara bişeyleri anlatmaya çalışıyoruz.
Typer yürüyenini rs yürüyeninden sağlam yaptın ya sana cidden diyecek bişey yok.
Uzay mekiği olarak görmeye devam edin honda markasını.

Cem.B
05-07-2014, 14:42
Kulaktan dolma falan yazarak kelime oyunlarıyla aklın sıra haklı çıkmaya çalışma geç bu laf kalabalıklarını.
Kendini bişeye inandırmışsın yürüyosun gidiyosun,hata bizde hondacılara bişeyleri anlatmaya çalışıyoruz.
Typer yürüyenini rs yürüyeninden sağlam yaptın ya sana cidden diyecek bişey yok.

Emre bu isin eskilerindendir sendende bilgisi coktur ona emin olabilirsin eski reno fanlarindandir seneler once az birbirimizi yemedik bn pejocuyken o renocu iken

Surekli atismak yerine bilgi edinmeye calisirsan daha duzgun bir yol izlemis olursun

mturhat
05-07-2014, 15:15
Arkadaşlar Serdar'ın RC yi ben yaptım ve sattım bu kadran videosu bendeki son halinde çekilmiştir..(vitesler adana üzerinden :D)

e-tuners Stage4 207 RC + pistons and rods - YouTube (http://youtu.be/_TTC2EEwLcw)

_TTC2EEwLcw

Bu da CTM 91 in kadran videosu;

Peugeot 207 RC Stage 4 Acceleration (CTM) - YouTube (http://youtu.be/e0Lc7M40Jdg)

e0Lc7M40Jdg

Alltaki de Özgür abinin stage 4 CTM 91 ile stage4+ FUG 35 in roll videosu (aramızdaki farklar benim aracımda kol, piston vardı ve basınç 0,3 bar daha fazla idi.. Özgür abide 1.4 bar..

e-tuners stage 4 207 RC's rolling race - YouTube (http://youtu.be/srbCmLEaVlE)

srbCmLEaVlE

Zero
05-07-2014, 15:15
Konu neden type r ın yururune döndü :) 207 rc yürürü şanzımanının sağlamlığı hakkında bilgiler verilse ya zaten rs le ilgili çoğu limit belli.RC kaç hp ye kadar standart şanzımanla yürünür motor içi standart yaklaşık güvenli limitler nedir vs?

ronay
05-07-2014, 15:16

Doğru söyle hadi naptı sana bu hondacılar ( ;

Merthan
05-07-2014, 15:21
Emre bu isin eskilerindendir sendende bilgisi coktur ona emin olabilirsin eski reno fanlarindandir seneler once az birbirimizi yemedik bn pejocuyken o renocu iken

Surekli atismak yerine bilgi edinmeye calisirsan daha duzgun bir yol izlemis olursun
Kimin kimden daha çok şey bildiğini kimse bilemez,emreyi tanıyor olabilirsin ama beni tanıyomusun ki abi ne bildiğimi ne kadar eski veya yeni olduğumu nerden biliyosun?

Megane motorunun dayanıklılığı dışında ep3 den teknik olarak her yönden üstün bi araba,bunu kabul etmek neden bu kadar zor geliyor anlamıyorum.
Ben emreyle herhangi bilgi yarışı içinde değilim onunda olmadığının farkındayım fakat rs yürüyen aksamı typer dan daha sağlam.
Aksini sölüyorsanız tamam,daha fazla uzatmanın manası yok emrenin dediği gibi olsun.

kelalper
05-07-2014, 15:29
K20 Tps sensörü 100dolar Rs'in volan,debriyaj seti 3000Tl ye yakın.İkisini bir tutup bakın iki arabanında sorunu var demek pek olmaz.Yazımın başında typer sorunsuzdur demedim zaten rs ve rc ye nazaran daha sorunsuzdur dedim.

Honda 20 kere sekromeç dağıtır 20 kere sök tak parası verirsin. Megane da bi kere volan ve baskı balata değiştirirsin bi daha unutursun ya biz şanzımana bişey yapmış mıydık ne zaman yapmıştık acaba diye. Honda da o kadar sorunsuz değil anlayacağın. Kullanmadığımız araba değil.

HCN
05-07-2014, 15:38
stage 4 207 rc.

s3 dv 150 tl.

toplam 4900 tl.

STAGE 3 207 RC.

MwW_b7o6WBw

Bu kadar harcanan paradan sonra sanki yine fazla guc gelmemis gibi geldi bana neden dersen 2.0 tfsi yuklemek bu paralari verdikten sonra biraz daha mantikli gbi geldi bana.Ayni arabalar degil tabiki ama tahminimce bu setuplarda 450 hp gibi bi guce ulasilabilicegini dusunuyorum.Bu arada megan rs in direksiyon kutusunu bazi arkadaslarimdan duymustum fakat typer inda 207 rc ninde yuruyeninin megan rs den daha saglam olmasi mumkun degil daha ne kadar saglam olabilirki

emirarslan34
05-07-2014, 16:25
Konu neden type r ın yururune döndü :) 207 rc yürürü şanzımanının sağlamlığı hakkında bilgiler verilse ya zaten rs le ilgili çoğu limit belli.RC kaç hp ye kadar standart şanzımanla yürünür motor içi standart yaklaşık güvenli limitler nedir vs?

207 RC nin janzumani 450 hp ye kadar dayaniyor.

Orjinal piston kol ile 300 hp guvenli limitler. 100 bin km 300 hp kullanilan RC ler var.

Yururude oldukca saglam akslarda 450 hp ye kadar sorunsuz.

Parcasi bol ve ucuz vergisi ucuz Alinip yapilabilecek donanimli modelli temiz en iyi araclardan..

Bende RC almadan once typer alim dedim ama bulamadim duzgununu. Ve kmleri ucmus 1 de 2 de paso kesici yapilmis araclar.

42 bin tl verip 8 bin km de full tr nin en temiz RC sini aldim . Inanilmaz memnunum. Ve cok iyi bir karar verdigimi dusunuyorum.

Cliosportve
05-07-2014, 16:46
standart piston kolla 300 hp 100bin km gezen rc nerde var
araba modifiye etmek öle sanıldıgı kadar kolay degil
işin içine girildimi turbosu enjektoru baskısı motor içi derken deli rakamlar cıkıyor
heleki işi bilmıyosanız bahsedilen rakamlar katlıyor
yani lafa gelince su araba modifiye etmek kolay deniliyor, su paraya sunları yapabiliyorsunuz
ama bazı seyleri yapan bir araca talip oldunuzmu adam diyorki sukadar masraf ettim araca o yuzden fiyatım bu
o zaman anlıyosunuz gercegi

emirarslan34
05-07-2014, 16:57
Moskovadan bir RC ci arkadasla konusuyorum 2 barda orjinal piston kolla 367 hp ile 2012 den bu yana gezdigini soyluyor. Ohaa saka gibi ya.

Antalyalogy
05-07-2014, 18:50
standart piston kolla 300 hp 100bin km gezen rc nerde var
araba modifiye etmek öle sanıldıgı kadar kolay degil
işin içine girildimi turbosu enjektoru baskısı motor içi derken deli rakamlar cıkıyor
heleki işi bilmıyosanız bahsedilen rakamlar katlıyor
yani lafa gelince su araba modifiye etmek kolay deniliyor, su paraya sunları yapabiliyorsunuz
ama bazı seyleri yapan bir araca talip oldunuzmu adam diyorki sukadar masraf ettim araca o yuzden fiyatım bu
o zaman anlıyosunuz gercegi

Yunanistan da var 2009 dan beri biniyor e-tuners in sahibi Stelios ..Demekki o kadar kolaymis.Adam butun yunanistani ve avrupadan bayagi bir yeri gezdi.:)

Ha masraf konusunda haklisiniz oyle 5 liraya en hizli olunmaz :)

Rc nin yuruyeni.sanzimani, degismeden 430hp ye dayaniyor.Bu aracin standarti 175hp. Forgedlamadan 280hp alabiliyorsunuz. Daha ne dayaniklilik olacak anlamadim ben. :D :beuj:

Juggernaut
05-07-2014, 18:58

Kimin kimden daha çok şey bildiğini kimse bilemez,emreyi tanıyor olabilirsin ama beni tanıyomusun ki abi ne bildiğimi ne kadar eski veya yeni olduğumu nerden biliyosun?

Megane motorunun dayanıklılığı dışında ep3 den teknik olarak her yönden üstün bi araba,bunu kabul etmek neden bu kadar zor geliyor anlamıyorum.
Ben emreyle herhangi bilgi yarışı içinde değilim onunda olmadığının farkındayım fakat rs yürüyen aksamı typer dan daha sağlam.
Aksini sölüyorsanız tamam,daha fazla uzatmanın manası yok emrenin dediği gibi olsun.

Kendimi inandırdığım birşey yok neyin ne olduğunu biliyorum.Ben nerde yazmışım honda en iyisidir en güzelidir diye?Hondayı uzay mekiği yaptığım anlamını hangi cümlemden çıkardın?Sen inandırmışsın kendini senin gözünde hondayı
savunan herkes fanatik hondacı belliki.. sevdiğim bir marka ama kör kütük hondacı değilim.

Ben hiçbiryerde yazmadımki EP3 her yönden Rs ten üstündür diye.Daha sorunsuz, motoru daha sağlamdır dedim.Rs'in artılarıda var daha iyi yol tutar,donanımlıdır,konforludur,frenleri iyidir bunlar rs'in artıları zaten bunların konusu ne geçti nede ben aksini savundum.

Cem beni eskiden tanıdığı için o ne anlatmak istediğimi anlamış.Pejo,reno tartışmasıda yaptık zamanında honda,vw,bmw tartışmasıda yıllardır bu sınftaki arabaların çoğuna bindik,kullandık ettik sahip olduklarımız oldu arkadaşlarımızın sahip oldukları oldu kim ne sorun yaşadı,yaşamadı tecrübe ettik bildiğimiz seyleride yeri geldiğinde paylaşmaya çalışıyoruz.Bu konuda typer'ın hakkının yendiğini düşündüğüm için mesaj yazdım diğer konuda bu renoda olur pejoda olur bildiğim herhangi bir markada olur.

dragon07
05-07-2014, 19:00
denenir görülür insanlar biraz dik kafalılar yeniliklere açık degiller.

ancak canlı gözleriyle görürlerse inanıcaklar 207lere başka türlü çok zorrr :)

Fatih
05-07-2014, 19:18
Honda 20 kere sekromeç dağıtır 20 kere sök tak parası verirsin. Megane da bi kere volan ve baskı balata değiştirirsin bi daha unutursun ya biz şanzımana bişey yapmış mıydık ne zaman yapmıştık acaba diye. Honda da o kadar sorunsuz değil anlayacağın. Kullanmadığımız araba değil.

Muhalefet olsun diye yazmıyorum.
Cidden öğrenmek için soruyorum.
Nedir öyleyse bu Honda sorunsuz muhabbeti?
15 yasında 250 bini devirmiş araçlara 20 bin istemeler?

Aftermarket parçası kolay bulunuyor ve ucuz tek olay bu mudur?

Tuncay
05-07-2014, 20:00
Muhalefet olsun diye yazmıyorum.
Cidden öğrenmek için soruyorum.
Nedir öyleyse bu Honda sorunsuz muhabbeti?
15 yasında 250 bini devirmiş araçlara 20 bin istemeler?

Aftermarket parçası kolay bulunuyor ve ucuz tek olay bu mudur?

Konu bu degil fitili atesleyip atesleyip duruyoraun gerek yok bence artik konu bu degil

Fatih
05-07-2014, 20:19
Konu bu degil fitili atesleyip atesleyip duruyoraun gerek yok bence artik konu bu degil

Ben konuya ilk kez yazıyorum.
Ne demek ateşleyip ateşleyip duruyorsun?
Konudan sapalı çok oldu bu arada.
Bu kadar Honda muhabbeti yapıldı size dokunmadı da benim yazdığım mı dokundu?

Cliosportve
05-07-2014, 20:21
iyi ozaman bütün rc ler 300 hp gezsin standartan bakalım ne oluyor
bugune kadar standart motora motor yapanlar bosuna yapmıs
1 kişi yaptı diye genelleme olmaz
adam enjektor takar yakıtına gore ayar yapar intercoolerin en iyisini takar veya 95bin km gazlamaz 5 bin km gazlamıstır. araba kontagı acar acmaz 2 barmı basıyor
bir tane forge intercooler 2 liranın ustu
sonra bide su var adam bu işi kendi reklamı için yapıyor
1.5 gunde rs motoru topladık ustune bide kapagı işledik
kim duydu kimse:D neden cunku duymaması gerekiyordu:D

emirarslan34
05-07-2014, 21:02
denenir görülür insanlar biraz dik kafalılar yeniliklere açık degiller.

ancak canlı gözleriyle görürlerse inanıcaklar 207lere başka türlü çok zorrr :)

:icon_tup:

M3CSL
05-07-2014, 22:17
Bu kabullendirme cabasi neden
Her markanin avantaji dezavntaji farkli yonleri var. Buralarda tartisiliosa biri essekken digeri at degil
Milletce huyumuz birseyi cok abartmak yada yerin dibine sokmak
Yok rc kirarmis.bilmemne yolda kalirmis bi firma uzay teknolojisi ile yapiliyorda digeri anadolmu:)..
Her Firmanin farkli bir hedef kitleleri var ve beklentiler farkli..

Zero
06-07-2014, 01:02
Bu kabullendirme cabasi neden
Her markanin avantaji dezavntaji farkli yonleri var. Buralarda tartisiliosa biri essekken digeri at degil
Milletce huyumuz birseyi cok abartmak yada yerin dibine sokmak
Yok rc kirarmis.bilmemne yolda kalirmis bi firma uzay teknolojisi ile yapiliyorda digeri anadolmu:)..
Her Firmanin farkli bir hedef kitleleri var ve beklentiler farkli..
Hay canini yedigim.Sonuc olarak stokta rs cok daha iyi bir arac ayni parayi harcarsan yine daha iyi.Ust limite gidersen rc daha fazla imkan veriyor sonucu cikti.

Juggernaut
06-07-2014, 04:10

Senkromec dagitanlarin hepsi 9000 ve ustu dondugu icin dagitiyor.orj devrini donen bir typerin senkromec arizasi gibi kronik bir problemi yok.Arabayi yukledikce cikan sorunlarla standarken cikardigi sorunlari karistirmamak lazim.

kelalper
06-07-2014, 09:16
Beyin takmadan 9000 üstü nereye dönüosun. Beyinsiz dünya kadar type R carbon senkromeç takımı getirdi sürekli kırdıkları için. Hala da türkiyeye senkromeç gelio. Beyin takmadan güç alabilio musun alamıosun. Beyini takarsanda senkromeç dağıtıosun. Megane da da stock kullanırsan baskı balata volan sağlam kalıo. Hangisini yüklersen bi tarafı cortluo sonuçta.

kelalper
06-07-2014, 09:39
Moskovadan bir RC ci arkadasla konusuyorum 2 barda orjinal piston kolla 367 hp ile 2012 den bu yana gezdigini soyluyor. Ohaa saka gibi ya.

arkadaş bi sürü araba var dedin hepsi yurtdışında. Türkiyede dolaşabilen var mı? S40 Concepts forumda da Carlos diye çakalın arabası vardı. Stock internal ile şu kadar güç alıyorum diye dolanıodu o reklamla parça sattı garajına müşteri yağdı. Arabayı faiş fiyata sattı ABD için. alan çocuk proje yapıcam diye parça aldı. Parçaları da Carlos tedarik etti yolladı. Motor bi açıldı. Motor içi gömleğine kadar yapılı çıktı üst kapak dahil. O yüzden yurt dışı forumlardaki garaj arabalarına güvenerek yola çıkmayın. Bi de yukarıda yazıldığı gibi parçaları takmıştır ama sıkmadan kullanmıştır. Ben de megane ile dünya yol yaptım ama hep kısık ayarda. Gazlamayada genelde kısık ayarda çıktım kırarım korkusu ile. Adamlar motor içi 301 hp de kırarsın diolardı. 290 hp ile sürekli gezmek mantıklı gelmiodu.

kalipson
06-07-2014, 10:49
Bi kere de su Hondacilar yirtik dondan cikar gibi cikip da atlamasa her konuya da..

Konu zivanadan cikmis. Lafi sozu dinlenen biri de cikip demiyor ki tamam dunyanin en iyi markasi hondadir, biz fakirler de meganela onla bunla oynuyoruz iste diye. Hey Allahim yaa.. Heryerde Honda muhabbeti baydi artik yaa..
Bisey kiyaslanir, lafi sozu edilir de bu kadar da olmaz ki yaa.. Bi basliyo gunlerce tartisiliyor.

ceyhun737
06-07-2014, 10:53
Konuya s2000 kelimesi ne zaman dahil olacak diye bekliyorum

kalipson
06-07-2014, 10:56
Konuya s2000 kelimesi ne zaman dahil olacak diye bekliyorum

Ben de bekliyorum... Aksamdan kolami cerezimi hazir ettim de cikmadi s2000li tartisma..

ceyhun737
06-07-2014, 10:59
Ben de bekliyorum... Aksamdan kolami cerezimi hazir ettim de cikmadi s2000li tartisma..

Hazır ol az sonra:D

emirarslan34
06-07-2014, 11:03
arkadaş bi sürü araba var dedin hepsi yurtdışında. Türkiyede dolaşabilen var mı? S40 Concepts forumda da Carlos diye çakalın arabası vardı. Stock internal ile şu kadar güç alıyorum diye dolanıodu o reklamla parça sattı garajına müşteri yağdı. Arabayı faiş fiyata sattı ABD için. alan çocuk proje yapıcam diye parça aldı. Parçaları da Carlos tedarik etti yolladı. Motor bi açıldı. Motor içi gömleğine kadar yapılı çıktı üst kapak dahil. O yüzden yurt dışı forumlardaki garaj arabalarına güvenerek yola çıkmayın. Bi de yukarıda yazıldığı gibi parçaları takmıştır ama sıkmadan kullanmıştır. Ben de megane ile dünya yol yaptım ama hep kısık ayarda. Gazlamayada genelde kısık ayarda çıktım kırarım korkusu ile. Adamlar motor içi 301 hp de kırarsın diolardı. 290 hp ile sürekli gezmek mantıklı gelmiodu.

arkadaş TR de 4 , 5 tane var daha ne olsun 30 , 40 tanemi olması gerekiyor tam anlamıyla sorun teşhis etmek için ? hepsinde motor açılmadan kullanılan stock fabrika cıkıslı aynı piston kol ile 10 bin lerce km dir sorunsuz kullanılıyorlar arkadaslar stock motorla. fare deneyi yapar gibi 30 tane arabamı deneyelim daha ne olsun yani ?

yok 100 bin km yapmıs ama 5 bin ini anca basmıstır diyor bir arkadas buna kendisi inanıyormu acaba :D bunu neye dayanarak diyor anlamadım ben. stelios kadar arabayı deney tahtasına çeviren bir RC ci daha yoktur dünyada herhalde. oraya buraya yazmaktan sıkıldık artık iyice laf anlatmaktan millete. farkındaysanız RC cilerin cogu yazmıyor biliyorlar cunku bu tip konusmaların olacagını.

1200 sayfalık RC konusunu okumus biri olarak arkadasların RC lerini ne zamandır o şekilde kullandıklarını bildigim için , tekrar ve son kere söylüyorum.

RC de saglıklı 280 / 300 hp ler için.

pistona , kol a , enjektöre , beyine gerek yok.

turbonuzu alın , ıntercoolerınızı alın. bakın yolunuza.

bir arkadas forge inteercoler 2 bin tl demiş sana kim diyor RC için git 2 bin tl verip FORGE al diye.

antalyada 207 RC için custom seat sport yapılan 28 , 33 dereceleri devamlı sabit gören çok verimli intercooler yapıyorlar 550 tl ye fıstık gibi cogu RC ci kullanıyor.

bu iş şuna benziyor yurtdısından 5 bin tl ye komple egzoz siparişi verirsin , ama iskender ustana en fazla 2 bin tl verip speclerıne göre işi daha iyi ve kolay yonden cozersın.

prodorian
06-07-2014, 11:09
napcan ya bütün donanımlara sahip 207 veya rs alıp... sadece direksiyonu ve lastikleri olan bir tane 1,6 ies alacaksın bakacaksın keyfine. kardeşim adam kendisine iki secenek belirlemiş sorduğu sorunun içinde honda mı geçiyor ya....

ceyhun737
06-07-2014, 11:10
Yanlış anlaşılmasın ama örnek vermek gerekirse miltek Greddy tarzı firmalarla İskender usta veya diğer ustalar karşılaştırılmaz , o firmalar arge yaparak air flowu hesaplayarak geliştiriyorlar ikisini bir tutmamak lazım:)

emirarslan34
06-07-2014, 11:20
Yanlış anlaşılmasın ama örnek vermek gerekirse miltek Greddy tarzı firmalarla İskender usta veya diğer ustalar karşılaştırılmaz , o firmalar arge yaparak air flowu hesaplayarak geliştiriyorlar ikisini bir tutmamak lazım:)

hacı arabalara zor yetişiyoruz birde egzoz muhabbetine girerse millet :allaalla:

Cliosportve
06-07-2014, 11:27
ya herkes istedigini inansın
burda 2 tane ornek veririm ama isimler acık olmasın, kim kac beygirde ne sıkıntılar yasadı
davulun sesi uzaktan hos geliyor, ama bir sıkıntı yasadıgınızdada dersiniz ya bunun 300 beygire kadar bisey olmaması lazımdı
olay piyasayı artırmaksa onu bilemicem sonuna kadar oynayın milletin hayalleriyle
fabrikada zaten rcr da bosuna forgetlemiş motoru

kelalper
06-07-2014, 12:09
arkadaş TR de 4 , 5 tane var daha ne olsun 30 , 40 tanemi olması gerekiyor tam anlamıyla sorun teşhis etmek için ? hepsinde motor açılmadan kullanılan stock fabrika cıkıslı aynı piston kol ile 10 bin lerce km dir sorunsuz kullanılıyorlar arkadaslar stock motorla. fare deneyi yapar gibi 30 tane arabamı deneyelim daha ne olsun yani ?

yok 100 bin km yapmıs ama 5 bin ini anca basmıstır diyor bir arkadas buna kendisi inanıyormu acaba :D bunu neye dayanarak diyor anlamadım ben. stelios kadar arabayı deney tahtasına çeviren bir RC ci daha yoktur dünyada herhalde. oraya buraya yazmaktan sıkıldık artık iyice laf anlatmaktan millete. farkındaysanız RC cilerin cogu yazmıyor biliyorlar cunku bu tip konusmaların olacagını.

1200 sayfalık RC konusunu okumus biri olarak arkadasların RC lerini ne zamandır o şekilde kullandıklarını bildigim için , tekrar ve son kere söylüyorum.

RC de saglıklı 280 / 300 hp ler için.

pistona , kol a , enjektöre , beyine gerek yok.

turbonuzu alın , ıntercoolerınızı alın. bakın yolunuza.

bir arkadas forge inteercoler 2 bin tl demiş sana kim diyor RC için git 2 bin tl verip FORGE al diye.

antalyada 207 RC için custom seat sport yapılan 28 , 33 dereceleri devamlı sabit gören çok verimli intercooler yapıyorlar 550 tl ye fıstık gibi cogu RC ci kullanıyor.

bu iş şuna benziyor yurtdısından 5 bin tl ye komple egzoz siparişi verirsin , ama iskender ustana en fazla 2 bin tl verip speclerıne göre işi daha iyi ve kolay yonden cozersın.

güzel kardeşim bu motor mini de de kullanılmadı mı. Motor içi olarak herşey aynı.Miniler problem yaşarken bi pug da mı sıkıntı olmuyor o güçler. miniyi forgedlemeden koy bakalım o turboyu basıncı aç pistonu nereden topluosun. PUG özel işlem mi yaptı motora kullanırken. Yaw tamam dayanır 16g ye. Megane da dayanır 0.8 barda.

Juggernaut
06-07-2014, 12:19
Beyin takmadan 9000 üstü nereye dönüosun. Beyinsiz dünya kadar type R carbon senkromeç takımı getirdi sürekli kırdıkları için. Hala da türkiyeye senkromeç gelio. Beyin takmadan güç alabilio musun alamıosun. Beyini takarsanda senkromeç dağıtıosun. Megane da da stock kullanırsan baskı balata volan sağlam kalıo. Hangisini yüklersen bi tarafı cortluo sonuçta.

Kim dedi beyin takmadan 9000 üstü dönüyorsun yada dönemiyorsun güç alıyorsun veya alamıyorsun diye anlamadım ki benim öyle bir yazım yok.Ben standart araçların çıkardığı problemlerden bahsediyorum senkromeç dağıtıyor dediğin arabaların hepsi yüksek devir çevirdiği için dağıtıyor hiçbiri standart araçlar değil ne kadar devir dönersen okadar riskli..Fabrika çıkışı bu arabanın senkromeç dağıtmak gibi kronik bir problemi yok.O yüzden typerlarında senkromeçleri dağılıyor derken kronik bir arızaymış gibi bahsetmek yanlış.

F4R
06-07-2014, 12:27
Kim dedi beyin takmadan 9000 üstü dönüyorsun yada dönemiyorsun güç alıyorsun veya alamıyorsun diye anlamadım ki benim öyle bir yazım yok.Ben standart araçların çıkardığı problemlerden bahsediyorum senkromeç dağıtıyor dediğin arabaların hepsi yüksek devir çevirdiği için dağıtıyor hiçbiri standart araçlar değil ne kadar devir dönersen okadar riskli..Fabrika çıkışı bu arabanın senkromeç dağıtmak gibi kronik bir problemi yok.O yüzden typerlarında senkromeçleri dağılıyor derken kronik bir arızaymış gibi bahsetmek yanlış.

Hocam o halde sizin arkadasinizin mrs si direksiyon kutusu dagitti diye bu problem kronik mi oluyor mrs lerde. Ayni kapiya cikiyor yani sizin soylediginizle.

Falmor
06-07-2014, 12:45
Meganeların faz1 modellerinde direksiyon kutusu problem çıkarabiliyor,Faz 2de sorun çözüldü.Ön takımda taşıyıcı rulmanları sorunu yurtdışında yaygın,burda sanırım sadece ben değiştirdim.Bunların dışında kronik diyebileceğimiz problemi yok meganenın.

Juggernaut
06-07-2014, 13:07
Hocam o halde sizin arkadasinizin mrs si direksiyon kutusu dagitti diye bu problem kronik mi oluyor mrs lerde. Ayni kapiya cikiyor yani sizin soylediginizle.

Ben bizim başımıza geldi diye kroniktir demedim bu sorunu yaşayan çok insan var yurt içi yurt dışı forumlardada aratırsanız bulabilirsiniz.

vinz
06-07-2014, 13:25
hondanin piyasada bu kadar para etmesinin sorunsuzluk olmadigini herkes cok cok iyi biliyor. Malesef ergenlige giren her gencin ilk ogrendigi spor araba "vtec" oldugu icin fiyati bu hallerde.... Duzgun bi ies almaya kalksaniz bi clio rs parasi cekiyolar. Abartmanindan suyunu cikardi millet honda sevdasina.

fiyatinin bu kadar abarti olmasi sorunsuzluk kesinlikle degil. Bana zorarsaniz honda benim gozumde guzel sesli bir rollcar dan baska bisey degil, kaldi ki zaten ulkemizde de bu amacla kullaniliyor.

katılıyorum fiyatlarının böyle olmasının sebebi ne çok çok sorunsuz olması ne çok çok hızlı olması . honda fanatiği arkadaşlar honda'dan o kadar çok zevk alıyorlar ki o zevk gözleri kör edebiliyor :) honda fanatiği değilim ama onları da anlıyorum çünkü o zevk karşısında iradeli davranmak pek mümkün değil maalesef :)

konuya dönecek olursak herkes en hızlı en sorunsuz en yüklenebilir arabayı alsa o zaman ne mantığı kalır ki . 207 rc'nin de typer'ın da megane rs'in de arasında DAĞLAR yok o yüzden hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alırsınız .
herkes kendi belirleyici noktalarına göre bi arabayı alır ve koşturmak istiyorsa her araba koşturulur .

ORCUN555
06-07-2014, 14:11

konuyu okuyordum aa bide baktım adım geçiyor :D bende bir iki cümle birşeyler yazayım dedim

vallahi şurdaki tartışmayı anlamış değilim boş yere kalpler kırılıyor konu nee yapılan muhabbet ne

arkadaş araç almayı düşünüyor aklında da baskın iki marka var iki araç hakkında yardım istemiş tercih yapabilmek adına ama burda konu taaa nerelere gitmiş meganların birbirini geçmesinden tutunda işin içine hondalar bile karışmış :D

benim anladığım kadarıyla arkadaş öyle çok fazla yükleme yapmayıda düşünmüyor arabasına tat keyif alıcak ufak tefek ellemeler yapma taraftarı büyük sorunlar yaşamamak için bence bu yönde yardımcı olmaya çalışalım arkadaşımıza

ben açık konuşmak gerekirse iki markayıda iyi tanımam ne megane rs i nede 207 yi benim buraya yazmamın tek sebebi kel alperin yazdıklarına açıklık getirmek bursadaki deneme konusunda dediklerini onaylamak için yazıyorum söylediklerine bizzat şahit oldum tek bir kelimesi bile yanlış değil

bende honda fanatiği bir insanım ve tr nin en hızlı typer larından birisine sahiptim (DBS TYPER) ama objektif bakmak gerekirse burada söylenen bazı şeyler maalesef doğru hepimizin bazı yaptıkları yüzünden bu arabalar bu kadar prim yaptı 50-60 bin tl paralar havalarda uçuşuyor typer lar için kaldıki ben çok komik rakama satmışım bu piyasa şartlarında arabamı keşke bekleseymişimde şimdi 2 typer parası çıkartsaymışım arabamdan :D ağır kazalılar bile 45 binlerde geziyor buda bana gerçekten çok değişik geliyor neyse bende typer ile konuyu saptırmayayım

arkadaşım sana söyleyebileceğim tek şey kel alperin söylediklerini yabana atmaman çünkü kendisini bildiğim tanıdığım için söylüyorum alper bu araçla epeyce uğraştı ve deneyim sahibi oldu (alperin tatlı bir şekilde tartıştığı arkadaşı tanımıyorum lütfen yanlış anlaşılmasın eminimki oda baya uğraşmış ve emek verip bilgi sahibidir) megane hakkındaki bilgileri bu kişilerden alabilirsin

birde 207 sahibi birisini emek veren uğraşan bilgilerine danışıp eksileri artıları çıkartarak doğru sonuca gidebilirsin bence.

nacizane tavsiyem yanlış anlaşılmasın lütfen...

M3CSL
06-07-2014, 20:32
Cogu marka turbo takip oem gucunun yuzde 70 80 vaglarda hatta cok daha yuksek gucleri kaldirirken.
Psa nasil bir berbat teknoloji kullaniyorda 175lik makineden 270leri alamiycak. Sacma..
Yakinda yazilim yapinca bile forged yapin muhabbet ine bile girilirse sasirmam..

Zero
06-07-2014, 22:04
Mesela renaultun o isini hic sevemedim ben.Arac 225 hp ama 300 yaptin kelle koltukta.Sonucta milyonlarca uretip sattigi bir arac degil ki kar oranini arttirsin,neden daha dayanikli yapmaz motor icini anlamadim.

ronay
07-07-2014, 00:13
Mesela renaultun o isini hic sevemedim ben.Arac 225 hp ama 300 yaptin kelle koltukta.Sonucta milyonlarca uretip sattigi bir arac degil ki kar oranini arttirsin,neden daha dayanikli yapmaz motor icini anlamadim.

Adamlar 225 yapmiş biz 300 çıkartmaya çalışıyoruz.
300 yapsalardı bu sefer 400 yapıcaktık ( ;

Zero
07-07-2014, 00:32
Adamlar 225 yapmiş biz 300 çıkartmaya çalışıyoruz.
300 yapsalardı bu sefer 400 yapıcaktık ( ;

Ama tfsi 240 yapmış 440 çıkarabiliyorsun motor içine girmeden.Ne kadar potansiyeli yüksek üretirse o kadar ömrüde uzun olur.Yani tfsi ları ellemeseler standart binilse demekki çook uzun kmler yapabilecekler sorunsuzca.Renaultta bu mantıkla üretmemiş motoru fazla elleme demiş sanki.

kelalper
07-07-2014, 07:37
megane da oem turbo ve enjektörle kol kırabilmen imkansız eğer wastegate hortumunu çıkarmazsan. Oem turbo ve enjektörle alabileceğin maks. güce araba dayanabilio. Zaten maf sensörü 1.5 bardan fazla basınçta kelebeği kapatıyor. Renault bu limitlerde istediğin gibi oyna demiş. VAG grubunda Alman üzerindeki turbo ve enjektörden alabileceğin maks. güce dayanacak şekilde yapmış. K04 turbo ile 2 bar basabildiğin için daha fazla güç alabiliosun. Sonuçta ikiside üzerindeki parçalarla alabileceğin maks. güce kadar dayanıklı. Daha sonrası patates megane da. VAG da alman çeliği farkı var.