PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon ampül değişimi (h4-2'den h4-3'e veya h3'e )

enesbeyter
04-07-2014, 00:09
Hayırlı ramazanlar diyeyim öncelikle herkese
Önceki gün h4-2 8000k xenon set geçti elime bununla ilgili merak ettiğim konular var
Ampül değişimi yapıldığını biliyorum ama h4-2'den h4-3'e değişim olurmu olursa 4300k bulup takmayı düşünüyorum olmadı h3'e çevriliyorsa 3000k atıp sislere koyabilirim
H4-2 bildiğim kadarıyla uzun halojen kısa xenon şeklinde yanıyor(bitişik 2 ampül var), uzunların xenonlarla beraber diyot koyup yandığını duymuştum mümkünmü böyle birşey ve ne derece sağlıklı olur:beuj:

Xenonu takarsam farlarımı değiştirdikten sonra takıcam, ayarlattıktan sonra göz alma duruma dikkat edicem olursa sislere koyarım sisleri fazla kullanmıyorum ayrıca sisleri sonradan takmıştım az aşağı bakıyor göz alma durumu olmayacaktır diye düşünüyorum:icon_tup:
keyifli forumlar

Maxi
04-07-2014, 07:48
Dediğin gibi h4-2 üzerinde 2 ampul var bir tanesi xenon(kısa) diğeri klasik halojen(uzun) ampul
tabiki ikisinide aynı anda yakabilirsin küfür yemek istiyorsan tabi.

Kablolarını ayarlarsan h3 ampul takabilirsin sorun olmaz.
sadece aynı watt olsun, yani eski h4-2 deki xenon ampül 35 watt ise h3 te 35watt olacak.
(daha yüksek wattlı halojen ampüllerde var)

http://www.hiwtc.com/photo/products/3/02/38/23821.jpg

enesbeyter
04-07-2014, 14:50
Dediğin gibi h4-2 üzerinde 2 ampul var bir tanesi xenon(kısa) diğeri klasik halojen(uzun) ampul
tabiki ikisinide aynı anda yakabilirsin küfür yemek istiyorsan tabi.

Kablolarını ayarlarsan h3 ampul takabilirsin sorun olmaz.
sadece aynı watt olsun, yani eski h4-2 deki xenon ampül 35 watt ise h3 te 35watt olacak.
(daha yüksek wattlı halojen ampüllerde var)

2 ampülü beraber yakma olayını uzunlar için demiştim
Kısalar yanarken sellektör yapınca veya kısa süreli uzunlara geçişte xenon aç-kapa olmasın diye söylemişti arkadaş bi sorayım dedim:)

h4-3(uzun-kısa xenon tek ampül) takabilirmiyim peki:beuj:

enesbeyter
06-07-2014, 13:36
yok mu anlayan :)