PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredii ile ev satmak hk. bilgi

EMO
05-07-2014, 05:26
Dostlarım evimi kredili satıyorum;

Kredili daha önce hiç satış gerçekleştirmediğimden bilenlerin yardımı gerekiyor,salı günü alıcı geldi beğendi,çarşamba günü tapu fotokopisini verdim başvuru yaptı,dün yani cuma günü exper eve gelip baktı.Onay geldikten sonra satış işlemleri nasıl oluyor bununla ilgili bilgi verirseniz çok yardımcı olursunuz,şimdiden yardımcı olabileceklere teşekkür ederim.

Evin değeri;170.000lira

ice
05-07-2014, 07:46
Slm... Senlik bir durum yada evrak işi yok.sen Paranı alacak satışı vereceksin o kadar. Hayırlı olsun inşallah daha iyisini alırsın.

MDeniz
05-07-2014, 08:00
alıcı uğraşacak sen sadece imzaya gideceksin tapu dairesine başkada bir işin yok

Y.Emre
05-07-2014, 08:41
Evin ne kadarlık kısmında kredi kullanıcak bilmiyorum. Kredi kullandığı kısmı tapuda imza attıktan sonra bankadan alıcaksın, nakit kısmını kredisiz satıyormuş gibi satış sırasında. Hepsini imzadan sonra bankada vereceğiz derlerse diğer konulardaki dolandırılma durumuna düşmemeye dikkat et. Öyle bir durumda nakit vereceği kısmın üstüne yatabilir :) Benden hatırlatma olsun..

Diğer kısımlar yazılmış zaten

ilker_yusuf
05-07-2014, 09:12
Bence size vereceği nakit kısmıda kredinin kullanılacağı bankaya yatırmasını ve kredili tutar dahil tüm bedel için blokeli çek düzenlenmesini ve çekin tapuda banka avukatı yanında banka görevlisi tarafından verlmesini rica edin. Sonra ilgili şubeye giderek paranızı alın.
Ben evimi satın alırken para teslimini ev sahibine bu şekilde yapmıştım.

erdemköksal
05-07-2014, 09:49
exper evinize gelmiş raporlamasını yapıcak bi değer biçecek ve o değerin %75 i kadar alıcıya kredi çıkarıcak sizin diğer arkadaşların söylediği gibi hiç birşeye karışmıyorsunuz satışa gidiyorsunuz zaten bankanın avukatı da satışta oluyor alıcı kredi ile aldığı için hipotek işlemi ouyor satıştan sonra direk bankaya gidiliyor hesabınıza paranız geçiyor hayırlı oluyor :)

RaiTheRe
05-07-2014, 11:15
exper evinize gelmiş raporlamasını yapıcak bi değer biçecek ve o değerin %75 i kadar alıcıya kredi çıkarıcak sizin diğer arkadaşların söylediği gibi hiç birşeye karışmıyorsunuz satışa gidiyorsunuz zaten bankanın avukatı da satışta oluyor alıcı kredi ile aldığı için hipotek işlemi ouyor satıştan sonra direk bankaya gidiliyor hesabınıza paranız geçiyor hayırlı oluyor :)

Trakyalı işte :D

erdemköksal
05-07-2014, 12:38
Trakyalı işte :D

Uykuluydum yaaa bilionnmuuu :D

Onur Şanlı
05-07-2014, 12:43
Kredi onaylandıktan sonra evi alan kişinin bankası senşn bankana bir form gönderecek. Senın bankanda tüm risk tutarlarıın yazılı olduğu ( kredimkartı, kmh, konut kredisi erken kapama. Vs gibi) formu karşı bankaya yollayacak, örneğin 120.000 tl borcun varsa bu para direkt bankanın hesabına gidecek, tün borcun sıfırlandıktan sonra satılı yapacaksınız.
Burada garantör bankalar olacak. Sen sadece tapuda imza atacaksın.

EMO
05-07-2014, 13:44
Arkadaşlar herkese tek tek teşekkür ederim.

Kredi onaylandıktan sonra evi alan kişinin bankası senşn bankana bir form gönderecek. Senın bankanda tüm risk tutarlarıın yazılı olduğu ( kredimkartı, kmh, konut kredisi erken kapama. Vs gibi) formu karşı bankaya yollayacak, örneğin 120.000 tl borcun varsa bu para direkt bankanın hesabına gidecek, tün borcun sıfırlandıktan sonra satılı yapacaksınız.
Burada garantör bankalar olacak. Sen sadece tapuda imza atacaksın.

Hocam şimdi benim hiç borcum yok,karşı tarafın bankası benden hesap bilgileri falan isteyecek ozaman sizden anladıgım kadarıyla,yalnız karşı taraftaki banka parayı yatırırken bloke koyuyormuş satış olmadan önce o işlerle ilgilide bi bilgi alabilirmiyim?

erdemköksal
05-07-2014, 17:05
Satışta dediğim gibi siz alıcının banka avukatı eşliğinde satışınızı yapıyorsunuz daha sonra avukat evrakları alıp bankaya gidiyor sizde alıcı ile bankada verdiğiniz hesap no ya yada orda açılıan hesaba paranızı aktarıyorsunuz yani aktarıyorlar ve sizin işiniz bitiyor gerisi banka ve alıcı arasında ipotek işlemi falan yani sizi avukat ve krediyi veren banka personeli zaten yönlendiricek hayırlısı olsun :)

BaD61
05-07-2014, 17:56
inssat isi ile ugrastigimiz isin cok basimiza geliyor kredi tutari kadar kismini krediyi aldigi banka size yazili kagit ile teyminat veriyor geri kalan kismini satis sirasinda aliyorsunuz ,satis aninda bankanin avukati gelip eve ipotek koyuyor gerekli evraklar bankaya gidiyor islem bitince size verilen kagitla paranizi alabiliyorsunuz

EMO
06-07-2014, 02:24
Teşekkür ederim arkadaşlar sağolun.

FRTDI
06-07-2014, 23:35
Bu tip durumlarda bloke çek en garantilisi. Kredi tutarınada elden nakit olarak alacak olduğumuz tutarada bloke çek düzenlettirin alıcıya tapuda satış yapıldıktan sonra bankanın avukatından alırsınız direk çekleri. Diğer türlü kredi tutarı bir sonraki gün falan geçebiliyor hesaba böylece bu risktende kurtulmuş olursunuz