PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik kurallarına uymayanları nereye şikayet ediyoruz

onur_si
09-07-2014, 22:44
artık en sol şeritten giden kamyon, tır, otobüslerden bıktım adamlar inadına solu kapatıyorlar temde vs. bildiğim kadarıyla bunların en sol şeriti işgal etmeleri yasak. bugün inatla orta şerite geçmek istemeyen bir tırın resmini çektim ve mail ile trafiğe şikayette bulunmak istiyorum böyle birşey yapabiliyormuyuz sadece resim kanıt olur mu ceza alırlarmı ? sonra biz suçlu olmuyor muyuz sol şerit gereksiz dolu sağdan geçeyim vs vs adama zorla makas attırıyorlar herkez hızına uygun şeritte gitse boş yere millet niye makas atsın değil mi

EREN34
09-07-2014, 22:56
Yolcu bakli yapan araclar en sol seridi kullanabiliyorlar. Otobus minibus vb. Ancak yuk tasiyan araclar dediginiz gibi sol seridi anlik olsa dahi kullanamazlar. Sikayet mercii 155. 155i arayip, yer, istikamet, plaka, ve sikayetinizi iletebilirsiniz.

Boldenon
09-07-2014, 23:08
poliste kesin işlem yapar :)

yan53
09-07-2014, 23:28
Android yada ios beyaz masa uygulaması indir hatalı olan kamyon vs çek yüklee oraya şikayet bölümüne ona göre işlem yapıyorlarmış

Octane
10-07-2014, 01:25
Polislere o kamyonun basık olduğunu ve jantının değişik olduğunu ayrıca egzozu olduğunu söyleyin. Anında bağlarlar :)

dj ugurcan
10-07-2014, 01:30
ben direk arıyorum 155 i ihbarda bulunuyorum. adımı soyadımı telefon numaramı söylüyorum ve hatalı olanın hatasını mevkisi ile beraber bildiriyorum. şikayet için direk genel merkezle bağlantı kurduğun için kaale alamama gibi bir problem olmuyor

cookies
10-07-2014, 02:00
Yolcu bakli yapan araclar en sol seridi kullanabiliyorlar. Otobus minibus vb. Ancak yuk tasiyan araclar dediginiz gibi sol seridi anlik olsa dahi kullanamazlar. Sikayet mercii 155. 155i arayip, yer, istikamet, plaka, ve sikayetinizi iletebilirsiniz.

Öyle bir şey yok.. Tepe lambası kullanan araçlar hariç hiç bir araç emniyet şeridi ihlali yapamaz.. Biz 500T nin emniyet şeridini tercihli yol gibi kullanmasına aşina olduğumuzdan bu yanılgıya düşüyoruz..

berkay_aydin
10-07-2014, 02:08
Öyle bir şey yok.. Tepe lambası kullanan araçlar hariç hiç bir araç emniyet şeridi ihlali yapamaz.. Biz 500T nin emniyet şeridini tercihli yol gibi kullanmasına aşina olduğumuzdan bu yanılgıya düşüyoruz..

Sol şeritten bahseliyor :(

FaBeRgE
10-07-2014, 02:42
şikayet edecek adam bulmak kolay, önemli olan o kişinin seni dinleyip icraate geçmesi,

arabana vurup kaçıyorlar, polis bizi ilgilenderimez diyen bir ülkedesin bunu unutma :)

cookies
10-07-2014, 02:44
Ha, kusura bakmayın doğru evet dikkatsiz okumuşum.. Benim kafa İngiltere'de kalmış : )) O zaman dediğimiz tam tersi maalesef haklısınız :( Gerçi trafikte sağımız solumuz kalmadığından pekte bir önemi yok hiç bir tespitin bu memleket için..

onur_si
10-07-2014, 06:46
ben 3-4 tırın resmini çektim emniyet müdürlüğüne mail atacam belki caydırıcı olur. zaten heryer kamera otobana çıkıyorsun onda da adam gibi hız yapamıyorsun, dikkat ettinizmi bazen öyle bir hale geliyor ki en sağ şerit bomboş sanki kıbrısta araba sürüyoz :)

YavuzNaz
10-07-2014, 10:08
Buraya ihbar ediliyor, ancak fotoğraf video olması daha çok işe yarar, yada bulunan bölgede mobese kamera sistemi olması gerekli, geçenlerde yaya olarak ışıklarda karşıdan karşıya geçerken kırmızıda geçen bir araç bizi altına alıyordu plakasını ihbar ettim, döşemişler cezayı çok mutlu oldum.
EGM - Ihbar (http://www.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx)

onur_si
10-07-2014, 10:18
bizim evin orda duble gidiş dönüş bulvar var kaç kere denk geldi gece eve dönerken arkada eşimle 3 aylık bebeğimiz var öküzler 300 metre fazla gitmemek için ters yönden geliyorlar, şeytan diyor kes önünü in aşağı kes cezasını

Er34
10-07-2014, 10:21
Bekliyorsunuz yol rampa olunca önünde yavaşlıyorsunuz zorla duruyor rampada. Sonra gaza basıp yolunuza devam ediyorsunuz o da 10 dakika sonra eski hızına ulaşıyor. Belki hepimiz yaparsak ne yaptıklarını anlarlar. Özellikle dolu ve eski kamyonlarda daha işe yarar oluyor. Belki de biz bir şeyler yapmalıyız hep devletten beklememeliyiz.

HONDAHAN
10-07-2014, 10:27
Arkadaşlar ben birkaç foto çekip yolladım, baktım ses seda yok şikayetimin akıbetini sordum, gelen cevap şu :

Yapılan kural ihlalinin, resmi memur tarafından tespit edilmedikçe, vatandaş tarafından ihbarını değerlendirememekteyiz, duyarlılığınız için teşekkür ederiz :D

Olm bitmiş durumdayız la bırakın bu işleri, hayatın tadını çıkarın. Yoksa daha çok canınız sıkılıyor. :D

Ekleme : :D Ha bu arada seyir esnasında fotoğraf çektiniz diye ceza da alabilirsiniz bile :D

Berkan
10-07-2014, 10:33
Bekliyorsunuz yol rampa olunca önünde yavaşlıyorsunuz zorla duruyor rampada. Sonra gaza basıp yolunuza devam ediyorsunuz o da 10 dakika sonra eski hızına ulaşıyor. Belki hepimiz yaparsak ne yaptıklarını anlarlar. Özellikle dolu ve eski kamyonlarda daha işe yarar oluyor. Belki de biz bir şeyler yapmalıyız hep devletten beklememeliyiz.

çok yapıyorum bunu ben :) enson e5de kudurttu beni bitanesi su isuzu midibuslerden 27lik olanlar yol vermedi vermedi sellektör korna banamısın demedi önüne geçtim sonra sagından ince ince frenle sefakoy yokusun ortasında 30 a kadr indirip asılıp devam ettim :)

Bülent76
10-07-2014, 10:39
Arkadaşlar ben birkaç foto çekip yolladım, baktım ses seda yok şikayetimin akıbetini sordum, gelen cevap şu :

Yapılan kural ihlalinin, resmi memur tarafından tespit edilmedikçe, vatandaş tarafından ihbarını değerlendirememekteyiz, duyarlılığınız için teşekkür ederiz :D

Olm bitmiş durumdayız la bırakın bu işleri, hayatın tadını çıkarın. Yoksa daha çok canınız sıkılıyor. :D

Ekleme : :D Ha bu arada seyir esnasında fotoğraf çektiniz diye ceza da alabilirsiniz bile :D

Bu mesaj sanırım çaresizliğimizi yeterince anlatmıştır ... :)

onur_si
10-07-2014, 10:47
Bu mesaj sanırım çaresizliğimizi yeterince anlatmıştır ... :)

aynen bu durumda bildiğimizi okuyacaz yani , makasa devam :D ondan sonra biz suçlu oluyoruz.

HaKo
10-07-2014, 10:48
Ramazan başladı başlayalı bu şerefsiz serviscilerden benim de sıtkım sıyrıldı iftar vakti zamanında evine yetişecek diye hepsi delirmiş gibi araba kullanıyor o.c. her akşam bir tanesiyle kesin kavga ediyorum. İstediğiniz yere şikayet edin bir cacık olduğu yok he he diyip geçiştiriyorlar.

Er34
10-07-2014, 10:49
çok yapıyorum bunu ben :) enson e5de kudurttu beni bitanesi su isuzu midibuslerden 27lik olanlar yol vermedi vermedi sellektör korna banamısın demedi önüne geçtim sonra sagından ince ince frenle sefakoy yokusun ortasında 30 a kadr indirip asılıp devam ettim :)

hahaha en güzeli böylesini zekanla dövmek :D Bazısı böyle kamyonda çok kişi beni tek görüp ben yavaşlayacınca seviniyor oo döveriz bunu gibisinden. Sonra gazlayınca surattaki o ifade paha biçilemez.