PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : '' Korna çalarak çevreyi rahatsız etme '' Trafik Cezası

Sym78
15-07-2014, 10:23
Şimdi ofise bi trafik cezası geldi ,
Açıklama bu ; '' Korna çalarak çevreyi rahatsız etme '' .
Ne alaka nasıl derken , nette haberlerden örneklerini bulduk..

İncek - Anayasa mahkemesi önü , bilindiği üzere tutulan nöbet..

http://i.hizliresim.com/5p4G3z.jpg (http://hizliresim.com/5p4G3z)

Evrenoz
15-07-2014, 10:29
Madde 73 - (Değişik birinci fıkra: 17/10/1996 - 4199/27 md.) Karayolunda
araçların kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde
saygısızca sürülmesi, araçlardan bir şey atılması veya dökülmesi, seyir halinde
sürücülerin cep ve araç telefonu ile benzer haberleşme cihazlarını kullanması
yasaktır.

Belli ki yukarıdan emir gelmiş, cezalar sırayla yazılmış.. Aslında kanunlar adam gibi olsa, polisin bu cezayı kanıtlaması gerekir. Yani benim arkamdan eve ceza geliyorsa, korna çaldığımın da delili olması gerekir..

Lakin ülkemizde hukuk guguk olduğundan polis vatandaşın suçluluğunu değil, vatandaş kendisinin suçsuzluğunu ispatlamak zorunda.. Masumiyet karinesi nedir a'dan z'ye bihaber emniyet ve yargı...

Sert@ç
15-07-2014, 10:31
Karaktersizler insanlari orda surundurup destek verenlerede ceza veriyolar...

Yiğit G.
15-07-2014, 10:31
aracında havalı korna varmı ? Birde bazı caddelerde korna çalınması yasaktır hatta tabela olur , askeriyenin oldugu yerler (subeler vs) gibi gibi belki böyle bir cadde de kornaya basmışsındır ...

Sym78
15-07-2014, 10:34
aracında havalı korna varmı ? Birde bazı caddelerde korna çalınması yasaktır hatta tabela olur , askeriyenin oldugu yerler (subeler vs) gibi gibi belki böyle bir cadde de kornaya basmışsındır ...

Orjinal korna, zaten korna kullanan biri değilim. Sıkıntıda aslında korna sesi değil.

MPower's
15-07-2014, 10:38
incekte anayasa mahkemesinin önü büyük ihtimal arkadaşıma da geldi bu şekilde. bugün yarın büyük ihtimal bana da gelir :)

powERS
15-07-2014, 10:40
acaba bişey için ödenekmi ayarlamaya çalışıyorlar ?

Yani bu memlekette bu kadar taksici dolmuşçu öküz gibi 2343245 tane korna takıp yoldakinlerin ilgisini çeksin diye davar gibi basıyorlar onlara işlem yapan yok. ama normal halka yapıştır cezayı

Evrenoz
15-07-2014, 10:43
Ödenek falan değil, alenen intikam..

Anayasa mahkemesi önünde, içerideki komutanlara destek olursan ben de sana cezayı basarım

'dan ibaret bu cezanın amacı.. Benim tarafımda olmazsan, bertaraf olursun...

mmustu
15-07-2014, 10:44
peki bunu nasıl ispat edecekler yani sen oradan geçmiş olabilirsin ama belki basmadın kornaya

Evrenoz
15-07-2014, 10:45
peki bunu nasıl ispat edecekler yani sen oradan geçmiş olabilirsin ama belki basmadın kornaya

Hacı yazdım ya yukarı;

Normalde dediğin gibi onların ispat etmesi lazım. Ancak Türkiye'de senin basmadığını ispat etmen lazım :)

Sym78
15-07-2014, 10:47
Hacı yazdım ya yukarı;

Normalde dediğin gibi onların ispat etmesi lazım. Ancak Türkiye'de senin basmadığını ispat etmen lazım :)

mobese falan da yok o ışıklarda güvenlik kamerası varmıdır ahlatlı girişi bilmiyorum, zaten söylendiği gibi alenen 80 lirayı yazmak için bi memur koymuşlar oraya , bertaraf olayı çok doğru.

Yiğit Ş.
15-07-2014, 10:47
Asker uğurlaması, düğün konvoyu gibi evlendirme dairesi önü gibi yerlerde uygulansa çok hoş olur bence.

altugkocer
15-07-2014, 11:01
Köşeye kuruluyorlar abiler, araba sürekli çalışır vaziyette klima açık ohhh (hayatları beleş zaten bunların), kafasına göre istediğine ceza yazıyor.

Yedikleri kul haklarının haddi hesabı yok. Ama çok müslümanlar uuuuu öyle böyle değil.

gkhnyds
15-07-2014, 11:06
ışıklı kavşaklarda "klakson çalmayınız" yazılı tabelalar görmeye başladım.
özellikle merkezi yerlerde hassas olmakta fayda var.
bende korna çalmam, çalanı da sevmem.
umarım cezalar hak edenlere kesilir.

secomeco
15-07-2014, 11:28
Bu cezaların babalarının taksici ve minibüsçülere gelmesi lazım o zaman.

Ome_RS
15-07-2014, 11:31
keşke bu cezayı herkese yazsalarda şu kamyoncuların mınıbusculerin ve gereksiz korna kullananların gerdek gecesi karıya abanır gibi kornaya abananların bi tarafına kaçsa
sabahın 7 sinde baslıyorlar abanmaya

Gunes G.
15-07-2014, 11:42
Herkese yazsalar esitlik olur, hak edene yazsalar adalet olur, istediklerine yazdiklari zaman diktatorluk oluyor haliyle.

emrhn28
15-07-2014, 12:53
Başka bir konu açmaya gerek duymadan izniniz ile bu konuda paylaşmak istedim. Dün akiam üstü 5 slarında Çorlu Kaymakamının şoförü tarafından emniyet ekiplerine anons geçilerek "trafikte tehlikeli araç kullanmaktan" dolayı 80 TL ceza yazıldı! Evet yanlış duymadınız Çorlu kaymakamının şoförü tarafından!

Olay ise şu şekilde gerçekleşti, aracımızla beraber anayoldan arayola saptık ki bu yol 2 şerite sahip ve yarım şerit boyutunda yan şeridide bulunmakta. Önümdeki araçlar sola dönüş yapmak sinyal verip tıkanmaya sebep olunca bende biraz yavaşlayarak boş olan sağ şeride doğru sapmaya karar verdim yalnız aracımın kör noktasında kalan siyah passat marka aracı farketmedim! Allah yukarda İstanbul trafiğinde günde onlarca kez yaşıyoruz böyle durumlar. Passat acı fren yaparak korna ile uyardı ve ben daha da fren yaparak zaten çıkmamış bulunduğum şeridime dahada yanaşarak yavaşladım. Elimle özür dileyere yavaşca ilerlerken kendisi aracı ile yanımıza gelip yanımdaki abinin özür dileriz demesine rağmen "sağ çek! polis" diyerek ilerde bizi durdurdu. Hemen arkadaki ekip otosuna alın bunları ceza kesilecke diyerek emir vererek yoluna devam etti. Ardında trafik ekibi elinde ceza makbuzu ile lakayıt lakayıt konuşarak ramazanın ortasında alkolmetre üfletip cezayı yazdı. Böyle bir ceza yazmaya hakkınız yok kabul etmiyorum dediğimde ,se böyle şeyler olur kardeş 1 ay süren var git itiraz et dediler!

Sizlerden de akıl almak istiyorum abilerim, arkadaşlarım. Şuan kaymakamlıa mail attım, BİMER'den de şikayetçi oldum ve savcıya gidipte şikayette bulunacağım. Başka izlemem gereken yol nedir?

Saygılarımla

huseyinturk
15-07-2014, 14:23
israile dalacaz heralde para topluyolar :D Bu nedir arkadaş çevreyi rahatsız edene yazsınlar acımasınlarda arkadan göndermek ne korna cezasını. Korna ile bütünleşmiş minübüsçüler var mesela müdehale etsinler onlara önce

Yiğit G.
15-07-2014, 16:17
Başka bir konu açmaya gerek duymadan izniniz ile bu konuda paylaşmak istedim. Dün akiam üstü 5 slarında Çorlu Kaymakamının şoförü tarafından emniyet ekiplerine anons geçilerek "trafikte tehlikeli araç kullanmaktan" dolayı 80 TL ceza yazıldı! Evet yanlış duymadınız Çorlu kaymakamının şoförü tarafından!

Olay ise şu şekilde gerçekleşti, aracımızla beraber anayoldan arayola saptık ki bu yol 2 şerite sahip ve yarım şerit boyutunda yan şeridide bulunmakta. Önümdeki araçlar sola dönüş yapmak sinyal verip tıkanmaya sebep olunca bende biraz yavaşlayarak boş olan sağ şeride doğru sapmaya karar verdim yalnız aracımın kör noktasında kalan siyah passat marka aracı farketmedim! Allah yukarda İstanbul trafiğinde günde onlarca kez yaşıyoruz böyle durumlar. Passat acı fren yaparak korna ile uyardı ve ben daha da fren yaparak zaten çıkmamış bulunduğum şeridime dahada yanaşarak yavaşladım. Elimle özür dileyere yavaşca ilerlerken kendisi aracı ile yanımıza gelip yanımdaki abinin özür dileriz demesine rağmen "sağ çek! polis" diyerek ilerde bizi durdurdu. Hemen arkadaki ekip otosuna alın bunları ceza kesilecke diyerek emir vererek yoluna devam etti. Ardında trafik ekibi elinde ceza makbuzu ile lakayıt lakayıt konuşarak ramazanın ortasında alkolmetre üfletip cezayı yazdı. Böyle bir ceza yazmaya hakkınız yok kabul etmiyorum dediğimde ,se böyle şeyler olur kardeş 1 ay süren var git itiraz et dediler!

Sizlerden de akıl almak istiyorum abilerim, arkadaşlarım. Şuan kaymakamlıa mail attım, BİMER'den de şikayetçi oldum ve savcıya gidipte şikayette bulunacağım. Başka izlemem gereken yol nedir?

Saygılarımla

keşke durmasaydın... şöförün seni durdurma gibi bir yetkisi yok... arka koltukta oturanın gücünden yararlanıp seni durdurmuş...

emrhn28
15-07-2014, 17:41
keşke durmasaydın... şöförün seni durdurma gibi bir yetkisi yok... arka koltukta oturanın gücünden yararlanıp seni durdurmuş...

Abi bana kalsa kesinlikle durmam ama yan koltuktaki abi konuşmak isteyince iş bu raddeye geldi. Ve gelen ekip otosundaki memurların lakayitçe konuşmalarını görsen kafayı yerdin. Bugün kaymakamlığı arayıp yazı işlerinede şikayetimi bildirdim, ordaki yetkilide önce savunsada sonra hatanın farkına varıp gereken yapılacaktır dedi. Şimdi sırada savcılık kaldı.

Saygılarımla

blow07
15-07-2014, 17:50
Cidd amaclari ne bu polislerlerin ? İyice civkini cikardilar bu isin.

LaWSuiT
15-07-2014, 17:55
geçmiş olsun, abidik gubidik cezaların bir diğer örneği

Mrt88
15-07-2014, 18:28
acaba bişey için ödenekmi ayarlamaya çalışıyorlar ?

Yani bu memlekette bu kadar taksici dolmuşçu öküz gibi 2343245 tane korna takıp yoldakinlerin ilgisini çeksin diye davar gibi basıyorlar onlara işlem yapan yok. ama normal halka yapıştır cezayı

Davar, öküz derken kardeş? Benim babam 20 senedir taksici laflarınızın nereye gittiğin bilincine vararak yorum yapın. Sana saygıyı bu yaşından sonra başkası ögretmesin!!

keşke bu cezayı herkese yazsalarda şu kamyoncuların mınıbusculerin ve gereksiz korna kullananların gerdek gecesi karıya abanır gibi kornaya abananların bi tarafına kaçsa
sabahın 7 sinde baslıyorlar abanmaya

Aynı mesaj senin içinde geçerli. Sanırım forumun kurallarını pek okuyan yok. Yöneticilerden ricam arkadaşlar mesajlarını yazarken sarf edilen sözlere biraz dikkat etsinler

Raindrops
15-07-2014, 18:52
Orada korna çalana ceza yazıyorlar. Kornanın sesi şekli şemali önemli değil

HondatugraL
15-07-2014, 19:18
Yakinda araba kullaniyoruz diye yazacaklar :D

srknkr
15-07-2014, 19:32
Şu saatten şu saate kadar araba kullanılamaz diye yasak gelecek yakındır :D

AşkınS.
15-07-2014, 19:48
O kadar abarttilar ki artık gercekten ceza isi fazlasiyla var ve ustlerden uyarı geliyor sürekli ceza yazmalarini fakat tanidiklarina yazmamalarini (ustlerin tanidiklarina). Gercekten cilki cikti.

huseyinturk
15-07-2014, 20:00
Davar, öküz derken kardeş? Benim babam 20 senedir taksici laflarınızın nereye gittiğin bilincine vararak yorum yapın. Sana saygıyı bu yaşından sonra başkası ögretmesin!!

Aynı mesaj senin içinde geçerli. Sanırım forumun kurallarını pek okuyan yok. Yöneticilerden ricam arkadaşlar mesajlarını yazarken sarf edilen sözlere biraz dikkat etsinler

Senin baban 20 yıllık taksici, benim babam 20 yıllık otobüsçü. Eskilerde sıkıntı yok ama ele ayağa düştü bu meslekler artık ne kadar Keko maho varsa orda tarla satıp burda bir hat alıyor kral oluyor sonra. Sonra noluyor bütün arabacılar öküz oluyor insanların gözünde.

sagi
16-07-2014, 02:52
Allah belasını versin bu kendini bilmez modifiyecilerinde polislerinde çoluk çocuğundan çıksında akıllansınlar inşallah

Faruk'S
16-07-2014, 03:08
Evimizin tam karsisinda dugun salonu var.Gece dugun cikisi(12-1-2) hic affetmeyip o gorgusuz o kendini begenmis o mutlu gibi gorunen bencil insanlar nasıl kornalara yukleniyorlar.Defalarca yatagimdan fırladigimi bilirim.
Ne insanımız duyarlı ne polisimiz gorevini yapıyo anlamadım nasıl bi ulke nasıl bi memleket..