PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabamızı çizdiler

egeturbo
10-09-2008, 23:36
Geçen gece arabamızı kendi sokağımızda park yeri olmadığı için yan sokağa koymuştuk .Sabah okula giderken fark ettimki baştan başa komple çizmişler.Araçta kasko vardı aradık geldi polis.Polise olayı anlattık aynı olay aynı otopark yerinde opel marka bir araca daha yapılmış onun zabıtınıda o polis tutmuş.Onun dediği birinin o otopark yerini sahiplendiği ve sizinde aracı oraya koyduğuuzu görünce aracınızı çizmiş olabilir.Şimdi yrn gece bi arkadaşımın aracını oraya koyup takip altına alalım diyoruz.Ben bu şahsı yakaladığımda karakola götürsem aracımın boya masraflarını ondan çıkartabilirmiyim aracımda kasko var fakat bozulmasını istemiyorum.Böyle bir hakka sahipmiyim yada kaskodan aracı boyatıp kasko şirketine o insanı teslim edersek ne olur.Yada cezasını kendimiz versek olurmu

Tuner
10-09-2008, 23:39
çıkartırsın ama öncesinde mahkeme açılıpması lazım mahkeme verir kararını birde adamın mahkeme falan korkuğ direk kabul etmeside var tabi

scream3057
10-09-2008, 23:40
öncelikle geçmiş olsun...işi yasal sürece soktuğunuz sürece bol bol lanet okursunuz mübarek ramazan günü...işinizi kendiniz halledin,takip altında ***** şahıs gelirse verin yükünü,aracınızı da kaskonuzu bozdurup yaptırın...hem rahatlamış olursunuz hemde aynı şahıs ya da bağlantılı şahıslardan gelecek zararlara belki engel olursunuz(tam tersi azıtabilirlerde)...

tunch
10-09-2008, 23:43
buyuk gecmis olsun...al sen sopayi eline ayni yere cek arabayi cam filmi warsa yat icinde uyuma bekle. gelince sahisa yuklenirsin :D

Göki,ZD
10-09-2008, 23:44
adamı yakalarsan azını burnunu kır
git kaskonu bozdur yaptır aracını
en temizi
mahkeme işi uzun sürer sonunda sende suçlu çıkabilirsin herşey olabilir memleketimde :)

Eray Yümsel
10-09-2008, 23:46
en temizi
mahkeme işi uzun sürer sonunda sende suçlu çıkabilirsin herşey olabilir memleketimde :)

mantıklı :)

bora1311
10-09-2008, 23:50
en temizi

+ 1 9 0 5

gecmıs olsun...

Dragger
10-09-2008, 23:51
Otoparklardan dolayı böyle olaylar cok yasanabiliyor.

Hırsız girer, araba cizilir hep arkasından mahallelerdeki otoparkcılar cıkar.

Bence takibe al, polise yakalattır.

Kendin elini sürme, böyle birseyde silah cıkar falan adamın üstünden basına bela alırsın.

Kaskodan da boyat, bisey olmaz ;)

M_PROJECT
10-09-2008, 23:58
proje arabasini mi cizdiler ? gecmis olsun ?

-ER-
11-09-2008, 00:11
Bence başkasının aracını koymayın oraya adamı dövmeyinde bekleyin bakın bir kaç gece hangi araba park ediyor oraya hep belli bir araba park ediyorsa gidin allah ne verdiyse çizin tuğla bulabilirsenizde jantlarıda alın :D

1.6 VTi
11-09-2008, 00:15
Bence başkasının aracını koymayın oraya adamı dövmeyinde bekleyin bakın bir kaç gece hangi araba park ediyor oraya hep belli bir araba park ediyorsa gidin allah ne verdiyse çizin tuğla bulabilirsenizde jantlarıda alın :D

hahahaha fantazide son nokta "arabası çizilen vatandaş çizen kişinin jantlarını çaldı" :D :D :D :D :allaalla:

Eriador
11-09-2008, 00:16
bence işi ilk başta yasal yolla hallet işin bittikten sonrada kafasını kır :)

egeturbo
11-09-2008, 00:18
biraz evel gidip baktım park yerinde 34 plaka bi megane var sabah okula giderken onun durumunada bakacam sonra erte si gün hangia raçlar koyuyor belirledikten sonra onunda arabasını halledecem :D
Peki aracı kaskodan boyattık seneye kaskodan nekadar düşerler

levent
11-09-2008, 00:19
geçmiş olsun, arkadaşın corollayı yazlıkta komple çepeçevre çiviyle çizmişlerdi, 6 parça boyandı kaskodan, hasarsızlığı da gitmedi limit varmış kaskoda 1200 ytl lik masrafa kdr götürmüyolarmış hasarsızlık indirimini, servistede çiziklerden dolayı boyandı diye işlendi siciline aracın yani sorun yok.

bence de polis daha mantıklı yavuz abinin dediği gibi adamlarda ne var ne yok bilemeyiz ;)

egeturbo
11-09-2008, 00:21
Aslında çidği bi bakıma iyi oldu çünkü araba boya istiyordu :D fakat çok dokundu peki kapt kapılar hatta utanmadan tavanıda çizmiş deyus kasko dermi bu arabayı bilerek siz çizdiniz falan diye

levent
11-09-2008, 00:23
demez, diyemez bence çünkü olay yerinde zabıt tutturmuşsun zaten polise ;)

Renç
11-09-2008, 00:30
geçmiş olsun Arda...
tam nerde oldu???

gökberk
11-09-2008, 01:01
vaLLa gecmıs olsun...
dogru adamda ne cıkacagı beLLı deıL poLisLe yatın pusuya :)

DaRkNeSs-
11-09-2008, 01:45
arda geçmiş olsun
alfayı mı çizdiler?
bi pusuya yatın bakalım
ama hemen dalmayın adama...

ersi20
11-09-2008, 03:27
bence en mantıklısı sende o adamın arabasına yap.polis o adama bişey yapmaz adam öldürenler 3-5 ay yatıp çıkıyo.takip et biraz sonra aynen o adamda senin ne çektiğini anlasın.

BarBo
11-09-2008, 06:56
eğer dayılar mahalleyi kendi otoparkları olarak görüpte park edilen araçlardan para alan tiplerse ne olucak ? o adamlar boş gezer mi sence ? bence sen hiç ninjalık yapma git kaskodan yaptır :)

Tugral
11-09-2008, 07:28
bizim burdada var bikaç eleman yerlerine koyunca ciziyorlar. CRX'imi cizmişlerdi sx'ide cizdiler. Sabrım tasmak üzere fren hidroliğiyle dalıcam mahalleye madem toprak savası veriyoruz ben kimyasal savasa gecicem

ulasstoprak
11-09-2008, 08:22
tavanıda çizmişler :S bana pek bi şüpheli geldi olay ama neyse geçmiş olsun umarım çizeni bulursun ve yetkililere teslim edersin...

egeturbo
11-09-2008, 08:49
geçmiş olsun Arda...
tam nerde oldu???

Parktaki büfecilerin arkasına park ettik .
Ama sabah baktım meganeyide çizmişler.Demekki elemanın biri harbiden oraya el atmış.Araştırmaya devam ediyorum.Bakalım bu gece hangi arabayı oraya koyacaklar

tool
11-09-2008, 09:36
egeturbo pusu atiyor :D

crazydog
11-09-2008, 09:38
walla yakalayın dırek ellerını KIRIN bak bıdaha bıse cızebılıyomu serefsız... bole adamlara hıc ugrasmıcaksın yasal yol fln cezasını kendın kesıceksın en temızı

Vtec-SEDAN
11-09-2008, 09:39
ooww çizen çizene, mevzu bayağı derin.. :) geçmiş olsun egeturbo

Low-Rider
11-09-2008, 09:53
şu şerefsizler gelip benim arabayıda çizse tavan dahil,şans yok ki bizde..

benimki de tavan dahil boya istiyor :D

Kemal_H
11-09-2008, 09:53
çok geçmiş olsun önce kaskodan arabanı yaptır sonrada pusuya yatıp arabayı çizeni dövme en mantıklısı :D

Bad_Cast
11-09-2008, 10:00
en temizi

Öncelikle geçmiş olsun :(

Arkadaşım gayet güzel bir şekilde açıklamış :)

ulasstoprak
11-09-2008, 10:06
şu şerefsizler gelip benim arabayıda çizse tavan dahil,şans yok ki bizde..

benimki de tavan dahil boya istiyor :D

yaşasın kasko :D:D:D

egeturbo
11-09-2008, 10:18
egeturbo pusu atiyor :D

abi valla arabam için herşeyi yaparım
saolun allah kimsenin başına böyle bişi vermesin
biraz evel arabayı bzimkiler boyacıya bırakmış gitmişler.Eksper mi ne gelmesi gerekiyormuş galiba oda inceledikten sonra bi pazarlık yapıyorlarmış boyacıyla
acaba sedeffli boya attırsak kasko onuda karşılarmı :Dyada üstünü biz versek olurmuki

Onuralp
11-09-2008, 10:40
Adamı suç üstü polisle yakalaman gerekiyor. Adamı polise sakın kendin götürme, ben yoldan geçiyordum beni aldılar der. Kalırsın öyle. Polisi olay mahaline çağırman gerekiyor, suç üstü yapsan bile. Ayrıca kasko şirketine teslim edemezsin adamı, kasko dava açar parasını ondan alır. Eğer kanıtlanırsa...

Baran^
11-09-2008, 11:10
Adamı yakalayıp polise götür yok mahkemeye cıkar falan boş işler öle yasal prosedür işlemez bu memlekette.Pusu kurun 2 gun uyumayın yakalayın ellerini ağzını yüzünü kırın atın kenara.Kaskoyuda bozdur yaptır arabanı.Cok gecmiş olsun sinir bozucu bir durum.

SOMEONESPECIAL
11-09-2008, 11:15
Adamı yakalayıp polise götür yok mahkemeye cıkar falan boş işler öle yasal prosedür işlemez bu memlekette.Pusu kurun 2 gun uyumayın yakalayın ellerini ağzını yüzünü kırın atın kenara.Kaskoyuda bozdur yaptır arabanı.Cok gecmiş olsun sinir bozucu bir durum.

Senin arabanı çizecek adamın geleceğinden şüphe ederim :)

egeturbo
11-09-2008, 11:59
Baran abi diorki kısacası polatlık yapın :D
Evet yani haydar kanunlarını kullanalım diyorsunuz.

SONE-R
11-09-2008, 12:24
Baran abi diorki kısacası polatlık yapın :D
Evet yani haydar kanunlarını kullanalım diyorsunuz.

pusuya yatın, adamın arabası var ise onu tespit edin, sonra takın kar maskesini adamı güzelce bi öpün :D :D (kimliğiniz açığa çıkmasın yok yere düşman kazanmamış olursunuz), sonra da arabasına dökün hidrolik yağını, oldu bitti :D :D

Baran^
11-09-2008, 13:44
Turkiyede her işin bir işleyiş süreci var ne yazıkki bazen insan kanunlardan medet bulamayabiliyor.Bizim arabalarımız herseyımız en azından benım öle,gözümüzden sakınıp yemeyip içmeyıp bakıyoruz elin adamı gelip boydan boya çiziyor.Her insanın anlıyacağı bir dil vardır o adam biraz darbeye maruz kalınca anlar hatasını.Ben işi gücü bırakıp beklerdim walla birkaç gece :D

kop42
11-09-2008, 13:55
pusuya yatın, adamın arabası var ise onu tespit edin, sonra takın kar maskesini adamı güzelce bi öpün :D :D (kimliğiniz açığa çıkmasın yok yere düşman kazanmamış olursunuz), sonra da arabasına dökün hidrolik yağını, oldu bitti :D :D

sen karısma hidrolik felan başımıza iş çıkarma :D:D:D :Deli::hahaha:

kar maskesi felan gerek yok adamı bul kimse kes sagını solunu adamın. polis gelincede beni gasp etmeye çalıstı elindeki bıcakla bende kendmı savundum aldım bıçağı elinden ona sapladım dersın :)

McS_R53
11-09-2008, 14:03
bnce takip et sonra hangi arabaysa bijonlarını gevşet aracın birazda çiz yolla giderken tekerlek fırlasın ölsün :D:D en temizi

erkin006
11-09-2008, 14:19
iyi fantaziler varmış:D

en mantıklısı polise yakalatmak.

Baran^
11-09-2008, 14:27
Polis yakalasa karakolda iftar ederler adamla sorada bırakırlar bu kadar net sölüyorum.

mcy
11-09-2008, 15:56
öncelikle çok geçmiş olsun. Benimde senin gibi olmasa benzer birşey geçti başımdan adamın arabasını buldum gece bir otoparkta sileceklerini aynalarını kırdım şimdi mahallenin yakınından bile geçmiyor. Bu hayvanlara anladıkları dilde cevap vereceksin kardeşim.

merttepe
11-09-2008, 16:30
geçmiş olsun, bende arabayı yeni aldığımda yabancı araç diye komşular bayaa bi çizmişlerdi, bende aidatları ödemeyip boyanın parasını çıkardım :D

Baran^
11-09-2008, 17:36
geçmiş olsun, bende arabayı yeni aldığımda yabancı araç diye komşular bayaa bi çizmişlerdi, bende aidatları ödemeyip boyanın parasını çıkardım :D

Keşke senın kadar kibar ve anlayışlı olabilsem,o otoparkta sağlam araba kalmazdı heralde :D

PALERMO
11-09-2008, 18:38
Adamı dövmeyi düşünüyorsanız bence polise şikayet etmeyin yoksa suçlu olarak sizi gösterebilirler.

Eğer yapan kişinin arabası varsa bence yine onu dövmeye gerek yok. Geceleyin 2-3 arkadaşınızla gidip önce lastiklerini bıçaklayın sonra da camlarını taşlayıp indirin yeterli olur. Hem de çok keyifli olur bence intikam :) Bonus olarak far camları da kırılabilir :D

merttepe
11-09-2008, 18:57
Keşke senın kadar kibar ve anlayışlı olabilsem,o otoparkta sağlam araba kalmazdı heralde :D

yok araba toplancağı için fazla sorun etmemiştim, şimdi evin karşısındaki açık otoparka kapalı bölme yaptırıyorum :)

mcy
11-09-2008, 20:12
Adamı dövmeyi düşünüyorsanız bence polise şikayet etmeyin yoksa suçlu olarak sizi gösterebilirler.

Eğer yapan kişinin arabası varsa bence yine onu dövmeye gerek yok. Geceleyin 2-3 arkadaşınızla gidip önce lastiklerini bıçaklayın sonra da camlarını taşlayıp indirin yeterli olur. Hem de çok keyifli olur bence intikam :) Bonus olarak far camları da kırılabilir :D

eksoza ıvır zıvır da sokulabilir.

tool
11-09-2008, 20:20
vandalizmden bikmadiniz mi :)

umut01
11-09-2008, 21:20
geçmiş olsun. çok kötü bir olay. bencede polis yoluyla olayı çöz kendin hiç uğraşma.

egeturbo
11-09-2008, 23:22
saolun bugun ufaktan söktürmeye başladım arabayı kasko ödermi ödemezmi bilmiyorum eksper gelmiş biran evel aracın cıkması lazım

vandalizmden bikmadiniz mi :)
abi vandalizm in anlamı nedir ? valla ilk defa duydum

chiefkadir
11-09-2008, 23:25
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=vandalizm

tool
11-09-2008, 23:30
Vandallık veya akım olarak Vandalizm, bilerek ve isteyerek, kişiye ya da kamuya ait bir mala, araca ya da ürüne zarar verme eylemidir.

Vandal diye tanımlanan bir kişi; kırma, parçalama, yok etme, kesme, yakıcı madde atma, boya atma yoluyla sonucunu bilerek, başkasının ya da kamunun sahiplendiği, önemsediği ve değerli bulduğu bir maddeye (örneğin, okul araç-gerecine, müzede sergilenen tarihsel bir yapıta, resim galerisindeki bir tabloya) zarar verir.

kaynak:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Vandall%C4%B1k

egeturbo
11-09-2008, 23:34
sağol abi
allahtan bu dediklerin bende pek yok :D

kv661
12-09-2008, 01:23
en temizi

walla benim 1 mahkemem war 15 ekim 2007'de davacı olduk, duruşma ertelene ertelene 24 ekim 2008 günü inşallah başlıyacak

benimde aracıma tatil beldesinde hem kaputuma hemde çamurluklarıma yumruk atıp çeşiitli yerlerine de anahtar ile çizmişler.

o yüzden şahsın orda oldugundan eminsen 1 temiz dayak atıp cep telefonunu gasp et bence

cem
12-09-2008, 01:55
Allah'a havale edin. Eden bulur.

sercangolge
12-09-2008, 09:30
Allah'a havale edin. Eden bulur.

alakası yok.benim iki kat üstte oturan herifte yer belirlemiş kendine.karşı apartmandan biri bıraktıgında aracının ön camını kırmıstı aracın kendı sıleceğiyle.arbede çıktı sokakta. ben parkediyorum bana çektirmeye kalkıyor kendı aparatmanımdakı otoparkta her dafasında kapışıyoruz.benim çıkacağımı bildiği içinde arkasına benim çıkışımı kapıcak şekilede bırakıyodu.en sonunda eski minibüsü tarladan getirdim onun yerine bıraktım sonuçta ruhsatı her bişeyi tamam parkettım oraya.tarlaya gidecegim zaman ronoyla park yerini takaslayıp çıkıyorum.. uğraşacaksın böyleleriyle ...

OnurS
12-09-2008, 10:05
alakası yok.benim iki kat üstte oturan herifte yer belirlemiş kendine.karşı apartmandan biri bıraktıgında aracının ön camını kırmıstı aracın kendı sıleceğiyle.arbede çıktı sokakta. ben parkediyorum bana çektirmeye kalkıyor kendı aparatmanımdakı otoparkta her dafasında kapışıyoruz.benim çıkacağımı bildiği içinde arkasına benim çıkışımı kapıcak şekilede bırakıyodu.en sonunda eski minibüsü tarladan getirdim onun yerine bıraktım sonuçta ruhsatı her bişeyi tamam parkettım oraya.tarlaya gidecegim zaman ronoyla park yerini takaslayıp çıkıyorum.. uğraşacaksın böyleleriyle ...

Bildiğin eylence=)Bende sewiyorum öyle manyaklarla uğraşmayı ben onlardan manyaım sonuçta=)

egeturbo
12-09-2008, 10:06
mesela ben düakkanımızın önünde altımdaki tamirci de gelmiş benim düakkanımın önünü ole kendi otoparkı gibi duruyor bitanede suzukimiz var eski model ama aynalarını kapatırken kaç kere kırdılar kaç kere kapıyı boyattım çiziklerden en sonunda bi gün geldi suzukiye çarptı yumruk yumruğa dükkanın önünde birbirine girdik suan mahkemeliğiz bu sabah baktım bizima rabanın çizildiği yerde bitane megan 1 kasa araba duruyor yakından incelediğimde cok ufak çizikler vardı onlarda bilerek çizilme gibi durmuyor galiba suçluyu bulduk gibi

Baran^
12-09-2008, 10:17

Hahah walla iyi yapıyorsun uğraş..

kv661
12-09-2008, 10:38
Bildiğin eylence=)Bende sewiyorum öyle manyaklarla uğraşmayı ben onlardan manyaım sonuçta=)

deli deliyi görünce çomağını saklarmış :D

OnurS
12-09-2008, 12:13

Mesela bugün cuma maalum tahsilat günü bayaa rahatladım millete saydırmakdan hoşş alamadıklarımızdan haala alamadık ama olsun o paranın haftalık fazini hesaplasak deşarj olmak için harcıycaım paradan çok daha az oyüzden kafam rahat=)

sercangolge
12-09-2008, 13:05

alttan aldığında dahada azıp kendilerini matah bişey sanıyorlar.iki sokak one parketsen nolcak kapının önüne parketsen nolcak.bi başkası bırakmıssada zarar versen eline ne geçecek.şahsen bende arkadaşın yerinde olsam yakalarım ki oda yakalamış sanırım gül dalıyla girerim...

s.alican
12-09-2008, 19:21
geçmiş olsun yavrum:D

egeturbo
13-09-2008, 15:06
geçmiş olsun yavrum:D

eywallah co :D suan boyada birazdan fotolarını eklerim

ibrahim
13-09-2008, 15:08
geçmiş olsun

egeturbo
13-09-2008, 16:39
saol abi allah kimseye göstermesin

Baran^
13-09-2008, 17:55
Ne oldu yakaladnızmı çizen adamı? darplı fotoları yokmu :)

Ertan-R
13-09-2008, 17:56

hahahaha.....

egeturbo
13-09-2008, 18:01

ahahaha süperdi ahahaha
abi seni bekliyorum sen gel sen darp et senin eline su dökemem ben bu konuda :D:D

Baran^
13-09-2008, 18:26
Davulculara 50şer kağat verin sabaha kadar beklerler illa gelir adam sonra darp time is on :D tabi bu işin şakası ama insan sinirleniyor walla

TünayK
14-09-2008, 10:59
Davulculara 50şer kağat verin sabaha kadar beklerler illa gelir adam sonra darp time is on :D tabi bu işin şakası ama insan sinirleniyor walla

baran senın arabanı bırının cızdıgını dusunemıyorum :D

BarBo
14-09-2008, 11:13
ya sen bence bi bmc falan bul kasalı böyle.o adamın arabasına geri geri biraz dokundur ahahahaha :D birazcık ama fazla değil.ha ayağın gaza fazla basar bide debriyajı kaçırırsan fazla çarpabilir :D dikkat et :D

clioGT
28-06-2013, 11:40
yeni konu açmak istemedim;

kusura bakmayın, ama çok net ve açık yazmam lazım.

anası belli olmayan, babası da tüpçü mü, pizzacı mı, yoksa babası da mı belli olmayan diyeyim, soysuz, şerefsiz, onun bunun evladının teki bizim mondeo nun sağ tarafını boydan boya çizmiş.

varsa çocuğundan, yoksa ilerde doğacak olan çocuğundan, kendisinden, suçu olsun olmasın, en yakınından umarım misli misli şekilde maddi manevi çıkar. suçlu değil saydığım kişiler değil mi? evet. ama benim de suçum yok.

ilahi adalet denilen şey varsa, umarım Allah şu mübarek cuma günü duamı kabul eder. başka hiç bir şey demiyorum.

rapstar
28-06-2013, 11:55
Arabayı aldığımın ilk haftası benimkinide çizdiler bi kaç tanede göçük bıraktılar. Gördüğümde başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Şimdi şimdi dua ediyorumki yapanı Allah bana göstermedi de şimdilik zararım maddi olarak kaldı. Eğer çizerken görseydim sakinliğimi koruyarak durabilirmiydim bilmiyorum.
Edit: Geçmiş olsun demeyi unuttum sinirden kusura bakma aklıma geldi yine.

ensoztrk
28-06-2013, 12:14
Çok geçmiş olsun :( Bu nasıl fantezidir yıllardır çözemedim bu araba çizme olayını kıskançlıktan mı yapıyorlar zevk mi alıyorlar bilemedim!

volkan_gs
28-06-2013, 13:07
yeni konu açmak istemedim;

kusura bakmayın, ama çok net ve açık yazmam lazım.

anası belli olmayan, babası da tüpçü mü, pizzacı mı, yoksa babası da mı belli olmayan diyeyim, soysuz, şerefsiz, onun bunun evladının teki bizim mondeo nun sağ tarafını boydan boya çizmiş.

varsa çocuğundan, yoksa ilerde doğacak olan çocuğundan, kendisinden, suçu olsun olmasın, en yakınından umarım misli misli şekilde maddi manevi çıkar. suçlu değil saydığım kişiler değil mi? evet. ama benim de suçum yok.

ilahi adalet denilen şey varsa, umarım Allah şu mübarek cuma günü duamı kabul eder. başka hiç bir şey demiyorum.

Geçmiş olsun abicim ya, şerefsizler heryerde maalesef. Kıskançlıktan, kalplerindeki kötülükten ne yapacaklarını şaşırmış insanlar.
Ama dediğin gibi sakin olup Allah' a havale etmekten başka çare yok.

Melih-Ö
28-06-2013, 13:24
Göktuğ abicim büyük geçmiş olsun:(