PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbo Vtec için sessiz ve motoru sıkmayan eksoz hayal mi?

President
17-07-2014, 22:19
Arkadaşlar malumunuz eksoz konusunu aşırı sıkmaya başladılar son günlerde. Aynı zamanda birazda ihtiyarladık galiba kafa kaldırmıyor artık.

Mevcutta aracımda 76mm düz boru ve son susturucu var.

Aracı sıkmayacak, EGT sorunu yapmayacak ve sessiz olacak bir eksoz sistemi yapmak mümkün mü? Birden fazla susturucu kullansak vs?

Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
İyi forumlar.

dirk
17-07-2014, 23:53
Komple düz boru sona varex kullanıyordum ses felan yoktu zaten atmosferik araçlara göre basınç olmayan kısımda ses çok fazla yok benim aracımda

mert1612
18-07-2014, 00:20
turbo yaris aracımda cut-out sonda oem susturucu var egzos kapalıyken standart araç gibi oluyor tavsiye ederim. polislerlede sıkıntı yaşamazsınz

suprolla
18-07-2014, 04:17
magnaflow yada cherrybomb tarzı markaların 3" oem tarzda susturucuları iş görür bence...
saab için cherrybomb turbo diye bir egzozu var ondan almayı planlıyorum orjinal sessizliği koruyup daha iyi tahliye amaçlı...ürettikleri en sessiz modelde o zaten

Dou
18-07-2014, 04:19
Arkadaşlar malumunuz eksoz konusunu aşırı sıkmaya başladılar son günlerde. Aynı zamanda birazda ihtiyarladık galiba kafa kaldırmıyor artık.

Mevcutta aracımda 76mm düz boru ve son susturucu var.

Aracı sıkmayacak, EGT sorunu yapmayacak ve sessiz olacak bir eksoz sistemi yapmak mümkün mü? Birden fazla susturucu kullansak vs?

Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
İyi forumlar.

Bildiğim iki yöntem var.

Oem susturucunun önüne cut out koyacaksınız, sadece gazladığınız zaman açık olacak

Diğer yöntem, komple 76mm boruyla beraber yine 76mm free flow olmayan son/orta kombinasyonu yapılabilir, tabi bulunabilirliği nedir bilemiyorum.

Skyhawk34
18-07-2014, 10:57
Cutout oneririm

Vtec_2
18-07-2014, 11:18
En guzel yontem cut out . kendi aracımdada kullanmaktayım. polis sorunu vs hıc bısı yok cok sukur. performans kaybınızda olmuyor.

DENON
18-07-2014, 11:27
cut out u westegate den tetiklemeli yapın gazlayınca otomatik açsın :D

President
18-07-2014, 18:45
Yorumlar için sağolun arkadaşlar.

Cut out gibi sistemler, hatta varex bile muayenede sıkıntı *****. Yoksa en kolay ve en ucuz yöntem cut out.

Bunun haricinde 76mm orta ve son susturucu kombinasyonunu düşündüm, fakat arkadaşımın aracına normal düz boru ve açık bir son susturucu yerine aynı çapta varex son susturucu taktığımızda, varex açıkken bile aracı üst devirlerde sıkması kafamı aşırı derecede karıştırdı.

Aracı sıktığı sürece yapılan masrafın hiçbir önemi kalmıyor *****. Cut out ya da varex tarzı açılan kapanan bir sistemden bile geçtim, sessiz olsun ama aracı sıkmasın diyorum. Sanırım her ikisi aynı anda olmuyor.

AEAlmas
19-07-2014, 14:45
Cut out Sıkmaz Bendede Turbo vtec vardi gtx3076 turbo ile kullanıyordum
Orjinal susturucu duruyordu 76 lık cut out taktırmıstım iş bitmişti :)

President
19-07-2014, 15:17
Cut out Sıkmaz Bendede Turbo vtec vardi gtx3076 turbo ile kullanıyordum
Orjinal susturucu duruyordu 76 lık cut out taktırmıstım iş bitmişti :)

Kapalı iken durum nasıldı?

mert1612
19-07-2014, 23:44
Kapalı iken durum nasıldı?

kapalıyken standart bir araç kullandığınız düşünün daha nasıl anlatıyım :)

President
20-07-2014, 01:00
kapalıyken standart bir araç kullandığınız düşünün daha nasıl anlatıyım :)

Onu sormuyorum :)

OEM son susturucu varken aracı sıkma, EGT yükseltme gibi sorunlar olmuyor muydu? Yoksa bunlar olmasın diye boost altı mı kullanmaya özen gösteriyordunuz? Kısaca GT30 turbo ile eksoz kapalı iken şehir içinde dolanmak motoru nasıl etkiliyordu?

alperx
20-07-2014, 21:02
ben çok kullandım normal kullanımda bi etkisini görmedim.
basınç yapmaya calisirsanız zaten araç sanki arkadan birisi çekiyormuş gibi gitmemeye calisiyor.
bu durumda da daha da basmaya çalışıp egt yükseltmeye çalışmadım açıkçası.

alperx
20-07-2014, 21:03
1 ay kadar böyle kullandım. normalde HKS silent kullnıyorum bence mukemmel bi egzoz.
polis bile durdurdu bişey diyemedi. görüntü olarak buyuk oldugundan muayene için sökmüştüm. nolur nolmaz.

AEAlmas
27-07-2014, 01:09
Kapali iken stok ne ise aynisi