PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanya - Aile Birleşimi hk.

Kahn23
18-07-2014, 15:55
Aramızda gurbetçi arkadaşlarımız var.. Onlardan konu hakkında biraz bilgi rica ediyorum.

Eşim anneden dolayı Alman vatandaşı dolayısıyla kızımda öyle. Bi ara rüzgarı da aldık arkamıza :D oraya yerleşmeyi düşündük ama işler düşündüğümüzden farklı gelişti. İş bulamadan gitmek sıkıntı oluyor sanırım.

Aslında başlıktaki gibi aile birleşimi değil bizim istediğimiz çünkü eşim ve kızım hala buradalar..

Goethe-Institut'te en az 2 kur almak ve en az 750 kelime bilmek gerekiyor. Bunun devamında tabi sınavı geçmekte zorunlu :)

Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım alabilirsem sevinirim. Prosedürler nelerdir, iş bulmadan gitmek ne kadar sıkıntılıdır vs. gibi..

Teşk ;)

63owen63
18-07-2014, 16:12
Patron, aile birleşimlerinde o sınava tabi tutma olayı insan haklarına aykırı muhabbetleri dönüyordu en son, senin o sınavla işin olmayabilir, konsoloslukla görüşsene direk. karar yürürlüge girdiyse çok rahat iptal ediliyor o karar diye biliyorum.

Kahn23
18-07-2014, 16:17
Patron, aile birleşimlerinde o sınava tabi tutma olayı insan haklarına aykırı muhabbetleri dönüyordu en son, senin o sınavla işin olmayabilir, konsoloslukla görüşsene direk. karar yürürlüge girdiyse çok rahat iptal ediliyor o karar diye biliyorum.

Eğer bunu diyorsan ailesi Almanya'da yaşayıpta gitmek isteyen için geçerli. Bizimkiler burada maalesef..

Alman Başkonsolosluğu İstanbul - Vize webapp (http://www.istanbul.diplo.de/Vertretung/istanbul/tr/07-visa/00-visum.html)

63owen63
18-07-2014, 16:20
Aynen onu diyordum, bu detayını bilmiyordum.

Ee sen önce onları yolla,taşınsınlar sonra sen git , böyle yaparsan maruz kalmazsın bu olaya.

Kahn23
18-07-2014, 16:21
Aynen onu diyordum, bu detayını bilmiyordum.

Ee sen önce onları yolla,taşınsınlar sonra sen git , böyle yaparsan maruz kalmazsın bu olaya.

En 6 ay :o

onurgoyunc
18-07-2014, 16:25
Mavi karta bakın, belki aranan kıstaslara uyuyorsunuzdur

Eu Blue Card (http://www.bluecard-eu.de/eu-blue-card-germany/)

İş bulmadan siz nasıl vize alacaksınız?

Kahn23
18-07-2014, 17:27
Herkes kafasına göre işçi alamıyormuş. Firmanın büyüklüğüne göre çalışan sayısı belirleniyor ona göre vergi veriliyormuş sanırım. Araştırdık ama bu prosedüre takıldığımız için bulamadık.

FeVıDun
18-07-2014, 17:40
Bende suanda ayni konumdayim. Bende aile birlesimi isleri ile ugrasiyorum. Ayni dertdeyiz. 553 532 11 96 feridun ismim arar iseniz gerekli bilgi verebilirim

emrah-58
18-07-2014, 17:42
Bende suanda ayni konumdayim. Bende aile birlesimi isleri ile ugrasiyorum. Ayni dertdeyiz. 553 532 11 96 feridun ismim arar iseniz gerekli bilgi verebilirimFeridun bey benimde ilerleyen zamanda böyle bilgilere ihtiyacım olucak :) yaklaşık 1.5 senedir Alman vatandaşı olan kız arkadaşım var kısmetse artık işin ciddiyetini ilerletmeyi düşünüyoruz.. numaranızı kaydetsem arayabilirim değilmi?

FeVıDun
18-07-2014, 17:45
Feridun bey benimde ilerleyen zamanda böyle bilgilere ihtiyacım olucak :) yaklaşık 1.5 senedir Alman vatandaşı olan kız arkadaşım var kısmetse artık işin ciddiyetini ilerletmeyi düşünüyoruz.. numaranızı kaydetsem arayabilirim değilmi?

Tabi neden olmasin. Fakat ben aile birlesimi icin basvurucam. Gerekli kosul ve bilgileri biliyorum. Meslegim aile birlesimi degildir bilginiz olsun.

Kahn23
18-07-2014, 17:46
Bende suanda ayni konumdayim. Bende aile birlesimi isleri ile ugrasiyorum. Ayni dertdeyiz. 553 532 11 96 feridun ismim arar iseniz gerekli bilgi verebilirim

En kısa zamanda arayacağım ;) Eyv..

FeVıDun
18-07-2014, 17:50
En kısa zamanda arayacağım ;) Eyv..

Nedemek yardimci olabilirsem ne mutlu

emrah-58
18-07-2014, 18:08
Tabi neden olmasin. Fakat ben aile birlesimi icin basvurucam. Gerekli kosul ve bilgileri biliyorum. Meslegim aile birlesimi degildir bilginiz olsun.tamamdır zaten bilgi almak için arayacagım :)

Kahn23
06-08-2014, 16:11
Konuya bi güncel çekelim.
Belki yeni bilgiler gelir. :)

typh10
06-08-2014, 16:45
Selam, bildiğim kadarı ile siz de bankacıydınız. Meslektaşız ben Almanya'da bir bankaya transfer oldum .Blau kart ( mavi kart ) sahibiyim. Eşim Almanya doğma büyüme yüksek lisans mezunu, Mannheim üniversitesinden doktora kabulü var tüm bunlara rağmen çektiğimi bir Allah bir ben biliyorum. Alman konsolosluğuna ulaşmak, bilgi almak imkansız. Allah yardımcınız olsun.

Kahn23
06-08-2014, 17:08
Selam, bildiğim kadarı ile siz de bankacıydınız. Meslektaşız ben Almanya'da bir bankaya transfer oldum .Blau kart ( mavi kart ) sahibiyim. Eşim Almanya doğma büyüme yüksek lisans mezunu, Mannheim üniversitesinden doktora kabulü var tüm bunlara rağmen çektiğimi bir Allah bir ben biliyorum. Alman konsolosluğuna ulaşmak, bilgi almak imkansız. Allah yardımcınız olsun.

Alman konsolosluğundan bilgi almak evet inanılmaz zor.
Benim eşim anneden Alman vatandaşı.

Geçen gün yukarıda yazan Post'ta Feridun arkadaşımızla görüştüm. Onun verdiği bilgiler neticesinde biraz karamsarlığa kapıldım.

Benim eşim burada yaşadığından oraya gitme şansımız biraz zor. Çünkü Aile birleşimi yapılabilmesi için eşimin orada min 3 ay sigortalı olarak çalışması gerekiyor. Bu şimdilik zor. Orada yaşayan arkadaşımızdan biri iş bulma kurumunda çalışıyor. O bile Almanlara zor iş buluyoruz ki sana iş bulmak deveye hendek atlatmaktan daha zor dedi.

Yine koşturuyoruz ama şansa bi kapı açılırsa gidicez yoksa beklemeye devam..

JayVTEC!
06-08-2014, 17:15
Alman vatandasi ise esiniz daha kolay olmaniz gerekiyor islemleriniz.. Almanyada hangi sehire bagli ise esinizin vatandasligi ilk olarak konsoloslugu arayin egerki bilgi alamassaniz " yabanci polis " birimini arayin onlar size daha iyi bilgi vericeklerdir. Is konusundada oturdugunuz bolgedeki firmalara bagli birazda sans meselesi :) almanya gibi bi yerde kimse ac kalmaz merak etmeyin ayrica cocuk parasi var 24 yasina kadar cogu ihtiyaci karsilaniyor sizinde " wohngeldamt " yada " jobcenter " iki birimden birisine bas vurursaniz size ev kirasi ve diger giderler (elektrik,su,gaz) cogu kismini oduyor.

Kahn23
06-08-2014, 17:27
Alman vatandasi ise esiniz daha kolay olmaniz gerekiyor islemleriniz.. Almanyada hangi sehire bagli ise esinizin vatandasligi ilk olarak konsoloslugu arayin egerki bilgi alamassaniz " yabanci polis " birimini arayin onlar size daha iyi bilgi vericeklerdir. Is konusundada oturdugunuz bolgedeki firmalara bagli birazda sans meselesi :) almanya gibi bi yerde kimse ac kalmaz merak etmeyin ayrica cocuk parasi var 24 yasina kadar cogu ihtiyaci karsilaniyor sizinde " wohngeldamt " yada " jobcenter " iki birimden birisine bas vurursaniz size ev kirasi ve diger giderler (elektrik,su,gaz) cogu kismini oduyor.

Eşim herhangi bir şehre ağlı değil. Annesi Freiburg-Denzlingen'e bağlı.
Ama orada akraba olarak tanıdık hiçkimsesi yok.

Şayet gidersek kalacağımız yer Berlin.

Ama dediğin gibi bağlı bulunulan konsolosluk/yabancı polis ile iletişime geçebilirsek daha detaylı bilgi alabiliriz diye düşünüyorum. Çünkü burada olay tamamen konsolosluğun internet sitesindeki bilgilerden ibaret. 1e1 muhattap olabilecek kimseyi bulamıyorsunuz karşınızda.