PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Coilover hakkında !

MuzafferKirli
22-07-2014, 18:31
Beyler coillerimi bugün indirirken başıma talihsiz bir kaza geldi, kriko kayması sonucu aracın lastik ve camurluguna sıkıstı kolum, ALLAH'a şükür ucuz kurtulduk.

Coillerin sağ tarafı rahat şekilde inip kalkıyor fakat sol tarafı taktırdıgımdan beri zor kalkıyor bunun için ne yapabilirim anahtarla dahi çok zor kalkıyor.

kullanan arkadaslar çözüm önerilerini söylebilir mi acaba yağ mı sürim ne sürim..

http://i.hizliresim.com/8mbzLV.jpg

HASAR Göründüğünden fazla, Berekeet tam indirmemiştim.

LnchCntrl
22-07-2014, 18:37
Kardeşim sorunun cevabı bende değil ama allah esirgemiş, bunla geçmiş olsun..

emrah-58
22-07-2014, 18:37
wd 40 sürersen arasındaki pislikler için su vurdurursan yıkamada düzelmesi lazım

Ayb
22-07-2014, 18:40
Evet wd-40 is görür. Cok gecmis olsun. Aman dikkat.

TigeR
22-07-2014, 18:41
ucuz atlatmışsın kardeş geçmiş olsun Allahtan kırılmamış

RaiTheRe
22-07-2014, 18:53
Aynen dedikleri gibi uygulamadan önce WD-40 sık biraz.İşe yarıyor gerçekten;)

özgü-R
22-07-2014, 19:18
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasin.. forumda arkadaşların basina bisiler gelmeye basladi aman dikkat edelim beyler..

Mr.K
22-07-2014, 19:29
herşey ok hocamda şu foto boyutu olmadı kusura bakmayasın.

geçmiş olsun.Her zaman araç kaldırdığımda aracın altına söktüğüm lastiği atarım aklında olsun.Lastik sökmeden ayar yapıyosun fakat sökerek yap hem kendini garantiye al ,hem aracını,hemde daha rahat hareket edersin.

Güzelcene temizledikten sonra coilover battaniyesi var sararsan pislik vs olmaz .

Y.Emre
22-07-2014, 19:31
Geçmiş olsun. Ancak resim neden bu kadar büyük ?

Er34
22-07-2014, 19:31
Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın

Ayar yapmadan önce yıkamada basınçlı su sonrasında wd40 sıkıp öyle çevirmek en iyisi. Ben kirliyken biraz çevirip kitlemiştim çok uğraşla haraket ettirebildim.

Er34
22-07-2014, 19:32
herşey ok hocamda şu foto boyutu olmadı kusura bakmayasın.

geçmiş olsun.Her zaman araç kaldırdığımda aracın altına söktüğüm lastiği atarım aklında olsun.Lastik sökmeden ayar yapıyosun fakat sökerek yap hem kendini garantiye al ,hem aracını,hemde daha rahat hareket edersin.

Güzelcene temizledikten sonra coilover battaniyesi var sararsan pislik vs olmaz .

Coilover battaniyesi nereden bulabiliriz ?

MuzafferKirli
22-07-2014, 21:00
Hocam, yanında balata spreyi göndermişler. Sıkıyorum ama pek bi fayda göremedim.
Fotoğraf boyutu için çok özür dilerim, ayarlayamadım düzenle butonunu bulamadım.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, sağlam bir kriko yada büyük bi takoz alıcam koyucam altına .
Kolu kırcaz yoksa:)

Ranthor
22-07-2014, 23:06
Resim tag i kaldirildi,
Copy paste yapabilirsiniz

serkanaygün
23-07-2014, 07:42
Çok geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın. wd40 sürdükten sonra basınçlı su tutturdun mu? Arasında hala kir pislik kalmış olabilir.

35AR5226
23-07-2014, 08:15
geçmiş olsun kesinlikle iki tane ayaklık almalısın hem viraj demirinden dolayı cok rahat indirip kaldırırsın aracını tek taraflı krikoda sıkıntı yapıyo bu yüzdende zor kaldırıyo olabilirsiniz aracı

MuzafferKirli
23-07-2014, 23:08
iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, şöför kapısının yani sol taraftaki coilover çok zor inip kalkıyor anlamadım, yolcu tarafı elle yukarı kadar kalkıyor, galiba pislik kaldı aralarında iyice bi temizlicem aralarını.

Beyler bir sorum daha Olucak, araç sola aşırı çekme yapıyor nedenini bilen varmı.

Agah
23-07-2014, 23:14
iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, şöför kapısının yani sol taraftaki coilover çok zor inip kalkıyor anlamadım, yolcu tarafı elle yukarı kadar kalkıyor, galiba pislik kaldı aralarında iyice bi temizlicem aralarını.

Beyler bir sorum daha Olucak, araç sola aşırı çekme yapıyor nedenini bilen varmı.

bi çok nedeni olabilir. lastiklerinizin desenleri aynı mı ? hava basıncı yeterli mi ? coiller aynı hizada mı ? vs vs geçmiş olsun .