PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yahoo-hotmail istediği telefon numaraları

Maxi
23-07-2014, 17:35
son günlerde hotmail-yahoo-gmail gibi firmalar email doğrulaması için sizin telefon numaranızı istemeye başladı.
bu sıkıntı yaratmazmı ilerde?

hotmail dün artık bu son uyarı falan deyince tamam aha benim numaram bu dedim
dıt diye +44 yani ingiltereden doğrulama kodu geldi.

Berkan
23-07-2014, 18:18
ben gmail'e daha dogrusu google hesabıma dogrulama kodu onayı koydum ayarlardan.kendi bilgisayarım yada izin verdiğim yer dısında bir yerden girdigim anda sifreden sonra dogrulama kodu için arıyorlar bazen ingilizce bazen türkce bazen gizli bazen +44 lü numaradan :)

onursumer
23-07-2014, 18:31
güvenlik için iyi ama ne gibi bir risk oluşturabilir ? en fazla reklam vs uğraşırız gibi geliyor

Maxi
24-07-2014, 16:34
aslında kafamı kurcalayan şu
benim yahoo da 2-3 tan accountum var
hepsine aynı numarayı verince
vaay uyanık diğer accountları kapıyoz 1 tane neyine yetmiyo demesin :)

aqustic
25-07-2014, 09:44
Ben de aynı şekılde numaramı verdim.Fakat bu işlemi yaptıysanız bence telefonunuzu yurt dışı aramalara da kapatın.Ne olur ne olmaz

Yiğit Ş.
25-07-2014, 10:00
hotmailde güvenlik açısından şifre yenileme işleminde kod gönderiyorlar. babam şifresini unuttupunda baya işime yarıyor :)

kendi hesabımada aynı numara girili. sorun olacağını sanmıyorum. free olarak verdiği ücretten neden senin 2hesabın var diip kapatsınki ?

Berkan
25-07-2014, 10:06
Ben de aynı şekılde numaramı verdim.Fakat bu işlemi yaptıysanız bence telefonunuzu yurt dışı aramalara da kapatın.Ne olur ne olmaz

kapatsak nolcakki bilinmeyen numara diye arıyor bazende ki telefonum özel numara aramalarına kapalıdır