PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kastamonu hakkinda

EfeTopcu
23-07-2014, 20:12
Yaklasik bikac saat once yerlestirme sonuclari aciklandi ve kastamonu universitesi isletme'yi kazandigimi ogrendim. Daha once hic gitmedigim ve bilgi sahibi olmadigim bi yer. Kastamonu da ogrencilik hayati zor mudur? Sosyal yasam nasildir? İibf, kampus vs nasildir? Ev kiralari kac tl civarinda, yaşam pahali mi vs vs genel bilgilere ihtiyacim var :D

Onur Fatih
23-07-2014, 20:24
4 yil yasadim ortam pek yoktur yasam pahali degil gezecek yeri yok migros disinda.
Eger gidersen bana ulas seninle ilgilenecek arkadas bulurum

suk3b3
23-07-2014, 20:29
2 yıl polis okulunda okudum. içini karartmak istemem ama berbat biyer. özellikle polis okulu öğrencileri için.
üniverstesi güzel sayılır. kuzeykent yerleşkesinde okuyacaksın. biraz uzak sayılır. merkez de ortam sıfır. üni ortamı idare eder. tarihi yerleri seven biri isen gereğinden fazla türbe vs. tarihi yerleri var. tepelerde güzel ortamlı eski külliyeler var. şimdilerde çay bahçesine dönmüş durumda. hafta sonları fiyatları artan bi esnaf anlayışı var ***** 10k kadar asker 1.5k kadar polis okulu öğrencisi çarşıya çıkıyor. hafta sonu çarşıya çıkmanı tavsiye etmem. bankalar pes salonları int cafeler. lokantalar asker ve polis doluyor. genelde üni ve civarında takılırsın. ona göre evini de üni ye yakın yerlerden ayarlaman tavsiyemdir.
hayırlı olsn

efrasyab
23-07-2014, 23:06
Kastamonu Üniversitesi kampüsü Kuzeykent te merkeze çok yakın değil merkezde de bir bölüm var ama hangisi bilmiyorum. ortam olarakta çok büyük beklentilerin olmasın hayal kırıklığı yaşama..Merkezde kiralar pahalı apart muhabbeti çok fazla yok yeni yeni gelişiyor..Yollar berbat bertone turbo aracım var çarşıya çıkışım bir elin parmağını geçmez trafik sağdan akıyor inanılmaz bir durum alışırsın sol daima kapalı..şehir olarak kısaca sağında kalesi solunda kulesi ortada boklu deresi gözünde canlandır işte..bende merkeze yakın bir ilçede öğretmenim.hayırlı olsun :)

AdemAr
23-07-2014, 23:09
Kötülemeyın memleketimi :D Alışırsın merak etme :D

EfeTopcu
23-07-2014, 23:30
4 yil yasadim ortam pek yoktur yasam pahali degil gezecek yeri yok migros disinda.
Eger gidersen bana ulas seninle ilgilenecek arkadas bulurum
Cok sevinirim. İrtibata gecelim.

2 yıl polis okulunda okudum. içini karartmak istemem ama berbat biyer. özellikle polis okulu öğrencileri için.
üniverstesi güzel sayılır. kuzeykent yerleşkesinde okuyacaksın. biraz uzak sayılır. merkez de ortam sıfır. üni ortamı idare eder. tarihi yerleri seven biri isen gereğinden fazla türbe vs. tarihi yerleri var. tepelerde güzel ortamlı eski külliyeler var. şimdilerde çay bahçesine dönmüş durumda. hafta sonları fiyatları artan bi esnaf anlayışı var ***** 10k kadar asker 1.5k kadar polis okulu öğrencisi çarşıya çıkıyor. hafta sonu çarşıya çıkmanı tavsiye etmem. bankalar pes salonları int cafeler. lokantalar asker ve polis doluyor. genelde üni ve civarında takılırsın. ona göre evini de üni ye yakın yerlerden ayarlaman tavsiyemdir.
hayırlı olsn
Bilgiler icin tesekkur ederim :)

Kastamonu Üniversitesi kampüsü Kuzeykent te merkeze çok yakın değil merkezde de bir bölüm var ama hangisi bilmiyorum. ortam olarakta çok büyük beklentilerin olmasın hayal kırıklığı yaşama..Merkezde kiralar pahalı apart muhabbeti çok fazla yok yeni yeni gelişiyor..Yollar berbat bertone turbo aracım var çarşıya çıkışım bir elin parmağını geçmez trafik sağdan akıyor inanılmaz bir durum alışırsın sol daima kapalı..şehir olarak kısaca sağında kalesi solunda kulesi ortada boklu deresi gözünde canlandır işte..bende merkeze yakın bir ilçede öğretmenim.hayırlı olsun :)
Tesekkur ederim. Eylul gibi gelicem, geldigimde irtibata gecelim, tanidiga ihtiyacim var :D

Kötülemeyın memleketimi :D Alışırsın merak etme :D
İnsallah. :D

ilkerist
23-07-2014, 23:32

O kadar da kötü değil yahu :) Bende Kastamonuluyum her sene gider gelirim,hatta son 2 sene vti ile ailemle beraber gittim,köyleri falan rahat rahat gezdim,sosyal yaşam olarak birşey vaad etmiyor ona eyw. gezilip görülecek çok yeri var ama o da öğrenci işi değil :D Temiz hava,sert kış,insanlar cana yakındır,merkez esnafı tuhaftır,o yüzden de bazı ürünlerde bayağı pahalıdır,geçen sene bayağı mağazalar falan açılmıştı ama bu sene henüz gitmedim.

Muharrem C.80
23-07-2014, 23:38
Boğazına ve tarihe düşkün adam şehri. Neresine gitsen yiyebilecek enfes bir yemek bulabilirsin. Şehirmerkezi tarihi bir temada. İlçeler İnebolu Abana haftasonları kaçılan güzel ilçeler özellikle İnebolu döneri ye bidahada öyle döner bulamazsın. Küre dağları ersizler mevkii falan baya güzeldir doğaya merakın varsa da güzel bir şehir. Ama geziyim tozayım eğlenme bunlar hiç yok şahsına münasır bir şehir. Askeriye ve üniversite gibi kurumlar kalkındırıyor şehri öyle düşün.

eser
24-07-2014, 00:10
Ne kadar kotu bir memleketim varmis bee

ZFR 37
24-07-2014, 02:39
millet üniversite diyince gezmek tozmak akşamları parti yapmak falan zannediyor sanırım

siz oraya okumaya gidiyorsunuz sonuçta..memleketimin her yeri güzeldir yeterki siz keyif almak isteyin ;)

Volkann
24-07-2014, 02:41
içini karartmak istemem :)

TolgaEsentepe
24-07-2014, 02:52
yaz kış kahvecide olucan kardeş :) uzun süre kaldım bir tane cadde git gel :) Sineması çook ucuzdu 5tl idi şu an bilemiyorum.. bowlingi falan da var :) Konaklarda rakı fasıl ortamını sevmiştim. Bolca yemek yersin göbek yaparsın :) yaa işin özü ders çalışan bir öğrenci değilsen inanılmaz sıkılacağın bir öğrenim hayatı seni bekliyor :D

SmT
24-07-2014, 03:01
Gayet güzel yaşanabilecek bir şehir bana göre..Gezmeye,görmeye biraz tarih kurcalamaya meraklıysan rahat geçer zamanın ancak gece hayatı,piyasa gibi beklentilerin varsa bir o kadar sıkılırsın..

cabriolet
24-07-2014, 03:13
istanbulda en fazla sivaslılar sonra kastamonulular var yani güzel bi şehir olsa insanlar bırakıp istanbula gelmezdi herhalde :D tamam yemyeşil yemekler güzel vs ama ben bile kastamonulu olduğum halde en fazla 3 gün durabiliyorum :D

Ogulcan.O
24-07-2014, 03:30
Üniversitesi fena değildir çok ortam arama öyle ama kötülemeye gerek Tarih kokan yeşil güzel bir ilimizdir.Ben çok problem yaşayacağını düşünmüyorum

anılayvaz
24-07-2014, 07:25
üniversite şehir merkezine uzak denilmiş ama kuzeykent ile çarşı arasında ki mesafe maksimum 5 km dir..

O.Z
24-07-2014, 10:08
Aslen Kastamonu / Tosyalıyım . Fakat Balıkesir / Gönen'de ikame ediyorum :D

Moralini bozma iyibir yerdir en azından insanları , Pahalı bir yer değildir öncelikle onu belirteyim . Gelişmekte olan bir yer insanlar biraz medeniyet'ten yoksun kalmış çevren'de kumaş pantolon , gömlekli ev abisi kılıklı insanlar görürsün fakat geneli Ülkücüdür .

Ortam pek yok fakat senin dışarıyla pek bağlantın olmıyacağı için üniv. ortamı ile takılırsın ,

İnsanları saf ve temizdir .
En iyi özellikleri sana değer verirler , bu güne kadar tatmadığın lezzetleri tadarsın . Doğal beslenme imkanın çok olur . Genel'de pazar'ı köylü halkından oluşur . Süper market tercihin değilse tabi .

Doğa güzellikleri ile doludur her yer çam ormanları , havası ilaç gibidir . 1 gün kal yıllardır uyumuş gibi uyanırsın . :)

Bar ,cafe , disco bekleme ama iyi bir zaman geçiriceğine umuyorum . En yakın deniz 2 saat uzaklıkta ayancıktır . fakat havza ve hamamları meşhurdur :) Allah yardımcın olsun umarım başarı ile bitirip iyi bir şekilde ayrılırsın :)

Çok beyenmezsen dersleri iyi çalış istedin yerlere geçiş yap :)

by.gkn
24-07-2014, 11:42
Bende kastamounlu olarak az çok bir fikir vereyim :)

Merkezi güzeldir aslında klasik anadolu şehrinden pek farkı yok tek bir cadde üzerine kurulmuş biryer. Öyle bol gece hayatlı bir üniversite hayatı beklentisiyle gidersen sıkılırsın ama üniversiteye şehirdışından birçok kişi geldiğinden daha önce orada okumuş olanlar hep güzel vakit geçtiğini söylüyorlardı.

Ama kastamonunun en güzel yanı yemekleridir. Merkezde ve ilçelerinde ayrı ayrı birsürü farklı et ağırlıklı yemekler tadabilirsin. Güveç, etli etmek, kuyu kebabı mutlaka ye :D

Şimdiden başarılar :)

MECOO
24-07-2014, 12:35
Gerekli herşey yazılmış, artık bundan sonra başarılar demek kalıyor bize :)

Ne kadar kotu bir memleketim varmis bee

Vay hemşom benim :)

AşkınS.
24-07-2014, 12:46
Kastamonulu olarak bende dahil olayim konuya :) Kastamonu guzeldir aslinda ama denize uzak merkezi oldugu icin sıkıntı yani zaten kisin denize giremeyecegin icin pek onem arzetmez :) migrosta kahveci vardir yaz kis doludur ve guzeldirde..otomobil ortami bence iyi ama buluşma vs olmaz :) ortam onemli zamanla o da olur.kislari cok soguktur haberin ola :)

mur_84
25-07-2014, 09:24
kastamonum güzeldir yaa kaç senedir gidemedim hasret kaldım burnumda tütüyor.. :)