PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konya drag tosfed 2. Ayak ve 2. Ayak mahallİ drag 16-17 agustos

typerali
29-07-2014, 12:44
sevgili arkadaşlar 16- 17 ağustos konya tosfed 2. ayak ve mahalli 2. ayak bütün drag ve otomobil severlere hayırlı olsun

typerali
29-07-2014, 13:26
katılacak olan arkadaşların dikkatine lisan sı olmayan lar TOSFED LİSANS sayfasından TC no ile lisans almak zorundalar katılacakları sınıfa göre (tosfed - mahalli) yada her ikisi birden olmak üzere lisanlarını almaları gerektiğini bildiririm.

miniks
29-07-2014, 13:35
Ali abi bilgi cok yetersiz kayit ucreti

yarisin isleyisi hicbir bilgi vermemissin sadece konu acarak da olmazki abi

Biz zaten tosfedin sitesinden yada orayi arayarak ogrenebiliyoruz ama ya mahalliye giricek olanlar yada ulusala kayit yaptircak yeni arkadaslar icin detayli konu lazim

Hayirli olsun simdiden kazasiz belasiz bir yaris olur insallah

Birdeilk yaristaki aksilikleri bu yarista olmamasi temennisi ile

typerali
29-07-2014, 13:43
Ali abi bilgi cok yetersiz kayit ucreti

yarisin isleyisi hicbir bilgi vermemissin sadece konu acarak da olmazki abi

Biz zaten tosfedin sitesinden yada orayi arayarak ogrenebiliyoruz ama ya mahalliye giricek olanlar yada ulusala kayit yaptircak yeni arkadaslar icin detayli konu lazim

Hayirli olsun simdiden kazasiz belasiz bir yaris olur insallah

Birdeilk yaristaki aksilikleri bu yarista olmamasi temennisi ile ahmet-hilmi öncelikle bayramınız kutlu olsun. ben açıklamayı 3 ağustostan sonra yapacaktım ama buğra 24 ağustosu açıklayınca ben bilgi amaçlı kısa bir açıklama yaptım deyatlı bilgi bayram sonu .:)

miniks
29-07-2014, 14:27
Iyi bayramlar abi

Ulusalda sinif 1 katilimci listesini ogrenmem lazim sayet katilimci olmucaksa araci getirmemin bir anlami yok sirf ulusal kurallarina uygun arac hazirladik Akhisara yetismemisti baska arac ile katilmistim simdi aracimiz hazir

Yani bir an once bilgiler verilse katilimcilar belli olsa super olur

Ulusal sinif 1 e bizi yazmakla basliyabilirsin abi listeye ama dedigim gibi katilimci olmaz ise araci getirmeyiz mahallide isimiz yok cunku

typerali
29-07-2014, 14:39
Iyi bayramlar abi

Ulusalda sinif 1 katilimci listesini ogrenmem lazim sayet katilimci olmucaksa araci getirmemin bir anlami yok sirf ulusal kurallarina uygun arac hazirladik Akhisara yetismemisti baska arac ile katilmistim simdi aracimiz hazir

Yani bir an once bilgiler verilse katilimcilar belli olsa super olur

Ulusal sinif 1 e bizi yazmakla basliyabilirsin abi listeye ama dedigim gibi katilimci olmaz ise araci getirmeyiz mahallide isimiz yok cunku
şimdi şu an için bir bilgi mevcut değil ama öyle zannediyorum ki akhisarda ki araçlar yine aynı olur diye düşünüyorum ulusal da kesin bişey sölemek zor ama sonradan dahil olanlar olabilirmi ? olabilir. :) mesela senin gibi :)

miniks
29-07-2014, 21:36
şimdi şu an için bir bilgi mevcut değil ama öyle zannediyorum ki akhisarda ki araçlar yine aynı olur diye düşünüyorum ulusal da kesin bişey sölemek zor ama sonradan dahil olanlar olabilirmi ? olabilir. :) mesela senin gibi :)

Abi karistirdin sanirsam ben ilk ulusalda yaristim 1nci oldum

Sonradan biyere girdigim yok :)

typerali
30-07-2014, 00:30
Abi karistirdin sanirsam ben ilk ulusalda yaristim 1nci oldum

Sonradan biyere girdigim yok :)
ben farklı araç olarak kastetmiştim.

Erol
30-07-2014, 09:33
Hayırlı olsun öncelikle ali abi..

akhisardaki gibi cumartesi seedingler hem ulusal hem mahalli
pazar günüde yine hem ulusal hem mahalli yarış olacaksa lütfen mahalli katılımını sınırlayın :)

typerali
30-07-2014, 09:42
Hayırlı olsun öncelikle ali abi..

akhisardaki gibi cumartesi seedingler hem ulusal hem mahalli
pazar günüde yine hem ulusal hem mahalli yarış olacaksa lütfen mahalli katılımını sınırlayın :)
bayramın kutlu olsun erol :) evet katılım sınırlı ve şuan nerdeyse şahsi müracaat kontenjanı doldurdu arayanlar kayıtlarını da tamamladıkları an kayıtları kapatacagız. ulusal açık kalacak mahalli tamam gibi 45 araç sınır. :)

Erol
30-07-2014, 09:53
iyi bayramlar abi :) soryy

45 kayıt iyidir eskiye nazaran,

şartlarımı zorlayacagım katılmak için bende ama nasip tabii..

typerali
30-07-2014, 10:27
iyi bayramlar abi :) soryy

45 kayıt iyidir eskiye nazaran,

şartlarımı zorlayacagım katılmak için bende ama nasip tabii..erol seni burada görmek bizim için onur olur sizleri ağırlamak. bekleriz.

RCkid
30-07-2014, 10:35
Mahalli sadece pazar mi? Yoksa c.ertesi seeding pazar yaris seklinde mi?

typerali
30-07-2014, 10:50
Mahalli sadece pazar mi? Yoksa c.ertesi seeding pazar yaris seklinde mi?

mustafa ve arkadaşlar draglar artık 2 gün olarak düzenleniyor c.tesi teknik kontrol ve seedingler alınıyor pazarları start veriliyor.bilgilerinize

typerali
31-07-2014, 21:28
IMG]http://i60.tinypic.com/o6kz6c.jpg[/IMG]

typerali
31-07-2014, 21:29
http://i60.tinypic.com/o6kz6c.jpg

typerali
31-07-2014, 21:30
YanlİŞ oldu sİlemedİm !!

Chn53
31-07-2014, 21:33
Ek tribun yapilmis diye duydum dogrumudur?

typerali
31-07-2014, 21:33
16-17 AĞUSTOS 2. AYAK TOSFED KUPASI EK YÖNETMELİK

01 AĞUSTOS 2014 08:00 KAYITLARIN AÇILMASI (ULUSAL-MAHALLİ)

12 AĞUSTOS 2014 17:00 KAYITLARIN KAPANMASI (ULUSAL)

14 AĞUSTOS 2014 17:00 KAYITLARIN KAPANMASI (MAHALLİ)

16 AĞUTOS 2014 09:00-12:00 İDARİ VE TEKNİK KONTROLLER (ULUSAL VE MAHALLİ)

16 AĞUSTOS 2014 12:00- 15:00 SERBEST ANTREMANLAR (KONTROLLERİ TAMAMLANMIŞ ARAÇLAR)

16 AĞUSTOS 2014 15:00-18:00 SEEDING (ULUSAL)

16 AĞUSTOS 2014 15:00-18:00 SEEDING (MAHALLİ)

17 AĞUSTOS 2014 09:30 YARIŞMANIN STARTI (ULUSAL)

17 AĞUSTOS 2014 14:00 YARIŞMANIN STARTI (MAHALLİ)

17 AĞUSTOS 2014 19:00 KUPA TÖRENİ

KONYA DRAG SPORLARI 2. AYAK TOSFED KUPASI KURALLARI

Katılabilir Otomobiller ve sınıflandırma
Sınıf 1 N/A FWD
Önden çeker atmosferik otomobiller
0-1600cc sürücü ile birlikte alt limit 900kg
1601-1800cc sürücü ile birlikte alt limit 950kg
1801-2200cc sürücü ile birlikte alt limit 1050kg
2201-2400cc sürücü ile birlikte alt limit 1100kg
2401-2600cc sürücü ile birlikte alt limit 1150kg
2601cc ve uzeri sürücü ile birlikte alt limit 1250kg

Sınıf 2 N/A RWD
4-6 silindir Arkadan itiş atmosferik otomobiller
0-2200cc sürücü ile birlikte alt limit 1100kg
2201-2800cc sürücü ile birlikte alt limit 1200kg
2801-3400cc sürücü ile birlikte alt limit 1300kg
3401-4000cc sürücü ile birlikte alt limit 1400kg

Sınıf 2A SüperSport
SüperSport Katagorisine giren atmosferik otomobiller
Bu kategoride yarışan otomobiller fabrika teknik verilerin-deki ağırlıkları üzerinden %5 hafifletme yapabilir.
Örn;
BMW m5–m6, Porsche Gt3, Ferrari F458, F430 gibi.
* 6 silindir ve 4001cc üstü arkadan itiş atmosferik swap otomobiller sürücü ile birlikte alt limit 1500kg

Sınıf 3FI FWD
Önden çeker aşırı beslemeli otomobiller
58.9mm ve altı sürücü ile birlikte alt limit 1000kg
(Gt28-30serisi Precision 55-58serisi)
59mm-67.9mm arası sürücü ile birlikte alt limit 1100kg
(Gt35-37-40serisi precision 62-64-67serisi)
68mm-72.9mm arası sürücü ile birlikte alt limit 1200kg
Nos uygulaması serbest
Yakıt serbest

Sınıf 4 FI RWD
Arkadan itiş aşırı beslemeli otomobiller
58.9mm ve altı sürücü ile birlikte alt limit 1100kg
(Gt28-30serisi,Precision 55-58serisi)
59mm-67.9mm arası sürücü ile birlikte alt limit 1200kg
(Gt35-37-40 serisi precision 62-64-67serisi)
68mm-72.9mm arası sürücü ile birlikte alt limit 1300kg
58.9mm ve altı Twin Turbo Otomobiller sürücü ile birlikte alt limit 1700kg
(Gt28-30serisi Precision 55-58serisi)
Nos uygulaması serbest
Yakıt serbest

Sınıf 5 FI AWD
4 çeker çekiş sistemine sahip otomobiller
58.9mm ve aşağısı sürücü ile birlikte alt limit 1050kg
59mm-67.9mm arası sürücü ile birlikte alt limit 1150kg
(Gt35-37-40serisi,precision 62-64-67serisi)
68mm-72.9mm arası sürücü ile birlikte alt limit 1250kg
58.9mm ve asagisi Twin Turbo Otomobiller surucu ile bir
likte alt limit 1600kg
Nos uygulaması serbest
Yakıt serbest

Sınıf 6 OldSchool Amerikan
Amerikan Small blok Alt limit sürücü ile birlikte 1400kg
Amerikan Big ve Stroker Small blok Alt limit sürücü ile birlikte 1600kg
(Bu sınıfın kural taslakları geliştirilmektedir .)

Sınıf 7 Outlaw
Çekiş sistemi ve besleme tipi farkı olmaksızın yarışacak otomobiller
Minimum ağırlık:
4 cyl: sürücü ile birlikte alt limit 900kg
6 cyl: sürücü ile birlikte alt limit 1000kg
8 cyl: sürücü ile birlikte alt limit 1200kg
2 rotor: sürücü ile birlikte alt limit 900kg
3 rotor: sürücü ile birlikte alt limit 1100 kg
- Bu sınıfta minimum 6 nokta rollbar mecburidir
- Fabrika üretimi seri otomobillerde 1500kg ve üstü ağırlıklarda, rollbar zorunlulugu yoktur.
- Bu sınıffta FIA Kurallarına gore homologe tulum ve kask mecburidir.

Genel Kurallar
Sınıf saptamalarında hacim icin % 3 tolerans gösterilebilir. Grup saptanması itilaflarında Spor Kurulu kararları geçerlidir.
Örn;
1648cc sürücü ile birlikte 900kg alt limit
1854cc sürücü ile birlikte 950kg alt limit gibi..
*Ağırlık ölçümleri sırasında ilk ölçüm sonuçlarına göre, yarış içinde ve sonrasında oluşabilecek ağırlık farkı max %2 olabilir. Aksi taktirde yarışmacı diskalifiye olur. Nihai karar teknik kontrol ekibi ve yarış direktöründedir.
Örnek:
Yarış öncesi sürücü ile birlikte ağırlığı 1122kg
Yarış esnasında veya sonunda minimum ağırlık sürücü ile birlikte 1100kg
a) SOHC motora sahip otomobiller extra 100 kg hafifletebilir.
* Turbo emme pali billet olmayan otomobiller extra 50kg hafifletebilir.
* Aşırı besleme olarak sadece nos uygulaması yapan;
FWD otomobiller sürücü ile birlikte alt limit 900kg,
RWD otomobiller sürücü ile birlikte alt limit 1000kg
b) Sınıfında üçten az kayıt olan araç yarış direktörü kararı ile başka bir sınıfa dahil edilir. Yarışmacılar isterlerse araçlarını bir üst sınıflara kayıt yaptırabilirler. Bu gibi durumlarda yarışılan sınıftaki emniyet tedbirleri ve kuralları geçerli olacaktır.
c)Sınıf 7 hariç, Yarışacak otomobillerde fiber kasa uygulaması ve tüp boru profil şase uygulamasına izin verilemez. Otomobiller üreticinin üretim görüntüsünde olmak zorundadırlar. Otomobili hafifletme sağlama açısından gövdesiyle oynanamaz.
Sınıf 6 ve 7 hariç Süspansiyonları standart üretim şeklinde olmalıdır, 4 link ve benzeri süspansiyonlara izin verilmez. Sadece şase tamlaması, sway bar ve traction bar kullanımına izin verilebilir.
d) Fiber uygulama olarak, en az iki adet güvenlik mandalı olmak kaydıyla motor kaputu, bagaj kapağı, ön-arka tampon ve spoiler’a izin verilir. Bütün fiber dış aksam orijinaline uygun olarak orijinal bağlantı yerlerinden monte edilmiş olmalıdır. Menteşelerinden bağlanmış, içerden ve dışarıdan açılacak şekilde fiber kapı uygulamasına izin verilir. Kapı içleri uygun şekilde kapatılmış olmalıdır.
e) Fiber uygulamaları, ancak orijinal ve imalatçı üretimi malzemelerine uyumlu olarak yapılabilir. Otomobillerde farlar ve stop lambaları mutlaka takılı bulunacak ve çalışır halde olacaktır.
* Hava filtresi için sadece 1 tane farın sökülmesine izin verilir.
* 4lü ikaz lambası çalışır vaziyette olacaktır.
f) Otomobil motor hacimlerinde yarışmacı beyanı esas alınacaktır. Yarış öncesi ve sonrası teknik kontrolde, herhangi nedenle limit aşımı veya yanlış beyan oluşturan bir büyütme saptanması ihraç nedenidir.
g) Otomobilin Trafik kurallarına uygunluklarından yarışmacılar kendileri sorumludurlar.
h) LPG ve CNG hariç her türlü sıvı yakıtın kullanımı serbesttir. Tüm gruplarda LPG ve CNG yasaktır. Önceden LPG’ li araçlar yakıt tanklarını tamamen sökmek kaydıyla yarışabilirler.
i) Bütün gruplarda güvenliği bozmamak kaydıyla jant ve lastik seçimi serbesttir. Patlama, zedelenme ve benzeri haller dışında teknik kontrol sonrası lastik değiştirmek yasaktır. Ancak Yarışma Direktörü güvenlik (yağmur vs.) nedeniyle araçların lastik değiştirmelerine izin verebilir.
* Araçlarda (stepne tarzı) hız sınırı olan ince lastikler kullanılamaz.
2.2 Katılabilir, yarışmacı ve sürücüler Geçerli TOSFED yarışmacı ve sürücü ihtisas lisansına sahip gerçek ve tüzel kişiler Otodrag yarışmalarına katılabilirler.
2.3 Başvuru formları ve kayıtlar
a) Yarışmalara katılmak isteyen, ilgili sezon için geçerli TOSFED sürücü lisansı almak zorundadırlar. Lisanslar, yarışma günü yarışma sekreterliğinden istenilen tüm evraklar teslim edilerek ve ücreti karşılığında alınabilir. Evrakların tam olması ve yarışma sonrası Pazartesi günü TOSFED’ e ulaştırılması organizatörün sorumluluğundadır. Yarışma içerisinde lisansların takibini ve kontrolünü TOSFED gözlemcisi değerlendirecektir.
Yarışma günü en geç 11:00’ den sonra yapılacak kayıt başvuruları, organizatör tarafından kabul edilemez.
b) Organizatör, ASN onayı almak ve gerekçelerini belirtmek şartıyla herhangi bir kaydı, reddetme hakkına sahiptir.
c) Organizatör kayıt listesini, asgari müddetlere uygun olarak ilan etmek ve bir kopyasını, TOSFED ‘ e faks ile göndermek zorundadır.
2.4 Kayıt Ücreti ve Sigorta
2.4.1 Kayıt Ücretleri
a) Kayıt ücretleri TOSFED tarafından açıklanmış olan limitleri aşamaz. Yarışmacı veya sürücülere dağıtılacak doküman tutarları kayıt ücretinin içindedir.
b) Kayıt ücreti nakden veya banka havalesi yolu ile ödenebilir. Banka havalesi yapıldığı takdirde havale dekontu kayıt formu ile birlikte ibraz edilecektir.
c) Kayıt ücretini ödemeyen yarışmacılara start verilmez.

detaylı kurallar linktedir
http://www.tosfed.org.tr/kitaplar/20...upas%C4%B1.pdf

Sürücü Kıyafetleri ( tosfed kupası için geçerlidir )
a) Tüm sürücüler, yarışma boyunca tulum giymek ve kask takmak mecburiyetindedirler ve bu teçhizatların teknik kontrol sırasında gösterilmesi mecburidir.
b) Sınıf 1, 2, 3 ve 4’te yarış tulumu ve kaskı; Sınıf 5 ve 6’da daha önceden FIA homologe olmuş tulum, kask ve eldiven zorunludur.
c) Tüm sürücülerin start noktasına tulumu giyinmiş, kaskı ve güvenlik kemeri takılmış bir şekilde gelmeleri gereklidir.
d) Tüm sınıflarda yarışacak üstü açık otomobil sürücüleri homologe olmuş, vizör lü kask takmak zorundadırlar. Aksi halde start alamazlar ve ihraç edilirler.
e) Kupa törenine yarış tulumu ile katılım zorunluluğu vardır. Aksi davranışlar para cezası ile cezalandırılacaktır.
f) Bu organizasyon esnasında yarışmacıların kendilerine ve 3 üncü şahışlara verebilecekleri MADDİ VE MANEVİ Zararlardan :TOSFED,İL SPOR MÜDÜRLÜĞÜ VE ORGANİZATÖR KULÜP SORUMLU TUTULAMAZ
g) İşbu organizasyona katılan yarışmacılar bu kuralları kabul etmiş sayılır.

typerali
31-07-2014, 22:17
16-17 AĞUSTOS KONYA 2. AYAK MAHALLİ DRAG EK YÖNETMELİĞİ

BÖLÜM 1
PROGRAM
KAYITLARIN AÇILMASI
04 AĞUSTOS 2014 P.tesi Saat : 09:00
KAYITLARIN KAPANMASI
15 AĞUSTOS 2014 CUMA Saat : 17:00
YARIŞMACI LİSTESİ İLANI
Yer KONYA DRAG PİSTİ
16 AĞUSTOS 2014 C.TESİ Saat : 10:00
İDARİ & TEKNİK KONTROL
Yer KONYA
16 AĞUSTOS 2014 C.TESİ Saat : 08:30 – 10:00

YARIŞMACILARLA BRIFING
(katılım mecburidir)
16 AĞUSTOS 2014 C.TESİ Saat: 10:15
1. KOMİSERLER KURULU TOPLANTISI
16 AĞUSTOS 2014 C.TESİ Saat : 10:30
SERBEST ANTREMANLAR
16 AĞUSTOS 2014 C.TESİ Saat: 12:00-15:00 arası
SEEDING

16 AĞUSTOS 2014 c.tesi Saat: 15:00
YARIŞMANIN STARTI
17 AĞUSTOS 2014 Pazar Saat : 10:00
YARIŞMANIN FİNİŞİ
17 AĞUSTOS 2014 Pazar Saat : 17:00
2. KOMİSERLER KURULU TOPLANTISI
17 AĞUSTOS 2014 Pazar Saat : 17:15
GEÇİCİ NETİCELERİN İLANI
17 AĞUSTOS 2014 Pazar Saat : 17:30
ÖDÜL TÖRENİ
Yer KONYA DRAG PİSTİ
17 AĞUSTOS 2014 Pazar Saat : 18:00

ADRESLER, RESMİ İLAN YERLERİ ve YARIŞ MERKEZİ
1 – SÜREKLİ SEKRETERYA
KONYA DRAG SPORLARI KULÜBÜ
ESKİ SAN.ÇAR.ZÜLALİ SK.NO 112 SELÇUKLU/KONYA
Tel : 0533 5425585 - Faks : 0332 322 79 12
Email:kdsk@outlook.com
2 – YARIŞMA SEKRETERYASI
Yarış Alanı – (17 AĞUSTOS 2014 saat 08:00’den itibaren) Telefon: 0 505 968 33 08 İlgili Kişi: İlhan SAVAN

Organizasyon Komitesi
KONYA DRAG SPORLARI KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

Başkan Ali KOLAY
Yönetim Kurulu Üyesi Serdar ALTUNAY
Yönetim Kurulu Üyesi B.Ali TAŞ

Yarışma Görevlileri:
ASN Gözlemcisi :
Spor Komiserleri Başkanı :
Spor Komiser Üye : Ahmet SAĞLAM
Spor Komiser Üye : Murat SONGÜR
Komiserler Kurulu Sekreteri : İhan SAVAN
Yarışma Direktörü : Raci MUTLU
Yarışma Direktör Yrd : Üsame YAVAŞ
Neticeler Sorumlusu : Raci MUTLU
Teknik Kontrol : M.Zeki ULUBATLI
Yarışmacılarla İlişkiler Sorumlusu : m.gürol KARAOĞLU
Basınla İlişkiler Sorumlusu : M.Barış SÜTÇÜ
Yarışma Genel Sekreteri : Murat SONGÜR
Yarışma Doktoru : 112 Acil
Yarışma Gözetmenleri :KONYA Bölgesi 4 Kişi

Organizasyon komitesi yarışma esnasında yarışmacıların ve servis elemanlarının uğrayabilecekleri veya üçüncü şahıslar nezdinde sebep olabilecekleri kazalar ve hasarlardan dolayı hiçbir sorumluluk yüklenmezler.

BÖLÜM 2
ORGANİZASYON
Madde 1
Mahalli Otodrag Yarışı KONYA Otodrag Pisti’nde TOSFED kurallarına uygun olarak ve bu ek yönetmelik dahilinde KONYA DRAG SPORLARI Kulübü tarafından organize edilmektedir.

2.1 Yarışmanın tarifi geçerliliği ve yeri
Bu yarışma KONYA DRAG SPORLARI Kulübü tarafından, yönetmelikte belirtilen tarihlerde KONYA Otodrag Pisti’nde yapılacaktır. Parkur uzunluğu 402 metre asfalt pist.

2.2. Katılabilir Otomobiller ve Sınıflar ;

Sınıf 1 - Street (15 saniye üstü)
Sınıf 2 - Super Street (14-15 saniye arası)
Sınıf 3 - Pro-Street (13-14 saniye arası)
Sınıf 4 - Drag (12-13 saniye arası)
Sınıf 5 - Pro-Drag (11-12 saniye arası)
Sınıf 6 - Super Pro Drag (11 saniye Altı)

KONYA DRAG SPORLARI ETKİNLİGİ, Türkiye Otomobil Federasyonunun belirlediği kurallar dahilinde yapılacaktır.
• Polyester kaput ve bagaj serbesttir. Kaputta, kaput mandalı kullanılması zorunludur. Bagaj sabit olabilir.
• Kapı döşemeleri sökülse dahi daha hafif bir malzeme ile kapatılması şarttır.
• Yedek lastik,arka koltuk, yolcu koltuğu zorunlu değildir.
• Emniyet kemeri sökülemez.
• Hız limiti 80 km/h olan küçük stepneler ile yarışa girilemez.
• Aşırı Besleme: Motoruna; NOS (nitrojen dioksit), supercharger, kompresör ve turbo uygulamaları yapılmış otomobillerdir. Tüm sınıflarda aşırı besleme serbesttir.
• Araç üzeri reklam serbesttir. Araçların ön ve arka camında görüşü etkileyen reklam olup olmadığı kontrol edilecektir. Varsa sökülecektir.
• Sağ ve sol kapıda yarış numaranızı belirten sticker olacağı için Ön kapılarınızı boş bırakmanız gerekmektedir.

Hafifletme amacı taşıyan ön, arka, yan spoyler ve çamurluk çıkıntıları sınıf değişikliği yaratmaz.

2.3 Katılabilir Yarışmacılar
2011 Tosfed Mahalli Sürücü lisansına sahip olan kişiler

2.4 Sorumluluk
Organizasyon komitesi ve görev alan kişiler, yarışmalar esnasında yarışmacıların, sürücülerin ve servis elemanlarının uğrayabilecekleri kazalar ve hasarlardan dolayı yarışmanın gerektirdiği tüm emniyet tedbirlerinin alınmış olması koşuluyla, maddi ve manevi hiçbir sorumluluk yüklenemezler.

Yarışmacı ve sürücüler kayıt formunu imzalamamış olsalar dahi yarışmaya kayıt yaptırmakla bu yönetmelik ve diğer geçerli tüm kuralları okumuş, anlamış ve uygulayacaklarını kabul etmiş sayılırlar.

2.5 Müracaat formları ve kayıtlar:
Yarışmaya katılmak isteyen, yarışmacılar kayıt formunu tam olarak doldurup
yarışma sekreterliğine fax veya e-mail ile ulaştıracaktır.

- Yarışçı isterse bir üst veya daha üst sınıfta yarışabilir.
- Yarış alanına 1 yarışçı, 1 mekaniker girecek. Mekanikerin hal ve hareketlerinden yarışçı sorumlu olacaktır.
- Lastik ısıtma, start çizgisinden önce organizatör tarafından belirlenen 30 metrelik alanda yapılacaktır.

2.6 Servis Alanı ve Tamirat
Her bir yarışçının Servis mahallinde 2 teknik eleman bulundurma hakkı vardır ve organizasyon tarafından verilecek olan yaka kartları veya bileklikleri kullanmak zorundadır.
Bahsi geçen yaka kartlarını takan görevlilerin, teknik kontrol başlangıcından son otonun finişine kadar yarışmanın akışını veya güvenliğini aksatacak davranışlarda bulunmaları (parkur üzerinde dolaşmak, karşıdan karşıya geçmek, alkol almak ve spor ahlakıyla bağdaşmayan davranışlarda bulunmak) servis verdikleri otomobilin ihracına neden olabilir.
Yarışma sırasında otomobiller start düzlüğüne yarışacakları sınıflara göre çağrılırlar. Sınıf sırasında gelen yarışçılar, anonsları takiben 5 dakika içerisinde start düzlüğü öncesindeki alana gelmelidirler.Start düzlüğü alanında bekleyen otomobilin kapı numarası anons edildikten sonra 2 dakika içerisinde start noktasına gelmeyen sürücüler,yarışmadan ihraç edilir.
Bu süreler dışında, teknik kontrol ve kapalı park alanı dışındaki yerlerde servis hizmeti serbesttir, gerekli tamirat ve ayarların bu süre zarfında yapılması gereklidir.

2.7 İdari ve Teknik Kontrol
- Tüm yarışmalarda araçlar idari kontrol ve teknik kontrole sürücü yada kayıt formunda beyan edilmiş teknik ekip tarafında getirilecektir. İdari kontrolde sürücü lisansı, ıslak imzalı kayıt formu ibrazı şarttır.
- Sürücü bölümünde (kabin içinde), bagaj ve motor kaputu içinde sabitlenmemiş hiçbir cisme izin verilmez.
- Koltuk sağlamlığı, emniyet kemeri, kask ve gövde ekipmanlarının montaj sağlamlığı, fiber kaputlu otomobillerde kaput mandalı, otomobil içerisinde sabit olmayan malzeme bulunmaması gibi hususlara bakılacaktır.

2.8 Brifing
Yarışmacıların katılması mecburidir. İsmi okunan yarışmacılar orada bulunduğunu beyan edemezse 50.-TL para cezası ile cezalandırılır. Bu parayı start almadan sekreteryaya ödemek zorundadır.

2.9 Start
- Sürücüler koltuklarında emniyet kemeri ve kaskları takılı olarak motorlarını marşla çalıştıracaktırlardır.
- Elektronik Startın arızalanması durumunda yeşil bayrak inmesiyle start verilmiş sayılacaktır.

2.10 Hatalı Start
- Aynı eşleşme serisinde (3 kalkıştan 2 kazanılan) Toplam iki kere hatalı kalkış yapan sürücü kalkışı kaybetmiş sayılır.
- Pilotlar otomobillerini parkur boyunca itemezler.
- Herhangi bir sebeple duran otomobil ancak kendi imkanları ile tekrar çalıştırılabilir.

2.11 Cezalar
Bütün sınıflarda; girdiği grubun alt limitine göre, 0.25 saniye kadar gelişme / iyileşme toleransı tanınmıştır.Bu sınıflarda kayıt/start listesindeki zaman sınırlamasının tolerans payının altında kalan derecelerde
Madde-1: 0.25-0.40 saniye arası için 0.50 saniye
Madde-2: 0.40-0.75 saniye arası için 1 saniye zaman cezası uygulanacaktır.
Madde-3: Girdiği grubun alt limitine göre 0.75 saniyeden daha iyi bir derece yapan sürücü,yarışmadan ihraç edilir.

Örnek(Sınıf 2):
Bu grupta alt sınır 14 saniyedir. 14 saniyenin altında bir derece yapan yarışmacı, aşağıda Zaman Cezaları bölümünde açıklanan kuralın uygulanmasından sonra, toleranslar dışında kalmışsa; bir daha bu sınıfta yarışamaz. Otomobilin Sınıf 3, 4, 5 veya 6’da belirtilen güvenlik kurallarına uyması şartıyla, sonraki yarışmalarda bu sınıflarda yarışılabilir.14 saniye sınırının altına inilmesi gerçekleşmişse daha önceden alınan puanlar yarışılan diğer sınıfa taşınamaz.

Ceza Örneği - 1 (Sınıf 2):
Yarış öncesi sınıf belirlemek için yapılan ölçümler sonucunda 14.234 sn. süre yapan bir yarışçı; Sınıf 2 de yarışmaya hak kazanır.
Yarış esnasında 13.678 sn. süre yaptı.Bu değer 14 sn. altında olduğu için madde-1 deki ceza toleransı (0.25-0.40 saniye) uygulanarak 0.5 saniye eklenir. 14.178 süre ile kayıtlara geçer.

Ceza Örneği - 2 (Sınıf 2):
Yarış öncesi sınıf belirlemek için yapılan ölçümler sonucunda 14.234 sn. süre yapan bir yarışçı; Sınıf 2 de yarışmaya hak kazanır.
Yarış esnasında 13.365 sn. süre yaptı.Bu değer 14 sn. altında olduğu için madde-2 deki ceza toleransı uygulanarak (0.40-0.75 saniye) 1.0 saniye eklenir. 14.365 süre ile kayıtlara geçer.

Ceza Örneği - 3 (Sınıf 2):
Yarış esnasında 13.235 sn. süre yaptı.Bu değer 14 sn. altında olduğu için madde-3 deki ceza toleransı uygulanarak (0.75 sn. yüksek) yarıştan ihraç edilir ve bir sonraki yarışta bu grupta yarışamaz.

2.12 Kurallara aykırı tehlikeli sürüş
Yarışma Direktörü tarafından ihraç edilecektir. Pist sınırları içinde nerede olursa olsun yarışma direktörünün izni olmadan otomobil çevirmek, lastik yakmak kurallara aykırı tehlikeli sürüş kabul edilir.

2.13 Kayıt ücreti ve sigorta:
Kayıt ücreti ve Sigorta : 500.-TL

2.14 Reklamlar
Tüm yarışçıların, sponsorun ve organizatörün kapı numaralarını, stickerlarını yapıştırmaları zorunludur. Organizatör tarafından teklif edilen ihtiyari reklamları kabul etmek istemeyen yarışmacı, kayıt parasının 2 mislini ödemek kaydıyla reklamı reddedebilir.

2.15 Yönetmeliğin yorumu, uygulanması ve değişikliği:
Bu yarışma yönetmeliğine esas mahalli oto-drag talimatnamesidir. Mahalli oto drag talimatnamesi üzerindeki değişiklikler sadece TOSFED spor komitesi tarafından yapılabilir. Yarışma programı, görevliler veya parkur değişiklikleri ile ilgili bültenler tarih ve numaraları olarak resmi ilan yerlerine asılmak ve yarışma komiseri tarafından onaylanmak suretiyle geçerli olacaktır.

2.16 Ödüller ve ödül töreni
Aşağıda belirtilen ödüller yarışma günü saat: 18:00 de, yeri KONYA OTO DRAG Pisti Ödül takı’dır. Sınıf 1, Sınıf 2, Sınıf 3, Sınıf 4, Sınıf 5, Sınıf 6;
Birinci, İkinci, Üçüncü’lere birer kupa.

TAHİR SARIBAŞ
31-07-2014, 22:54
Hayırlı olsun Ali abi inş. Sikintisiz bir yarış olur
Dün 26,27 yazdın gibi geldi bana arabamizi yetiştirmeyi düşünüyorduk o tarihe,ama açıklama geç oldu sanki :) saglik olsun bı dahakine artık ins

typerali
31-07-2014, 23:00
sevgili arkadaşlar kayıtlar 04 ağustos 2014 günü başlayıp 12 ağustos 2014 tosfed - 14 ağustos 2014 mahalli olmak üzere kapanacaktır.araç sayısı mahalli de 45 araç ulusal da 30 araç olarak belirlenmiş olup kontenjanlar bu tarihlerden önce dolması halinde tarih beklenmeksizin kapatılacaktır. katılacak olan yarışmacılar TOSFED/ LİSANS Web. sayfasından mutlaka (mecburi) LİSANS almak zorundadır.

Kulüp e-mail (kdsk@outlook.com) adresine katılımcıların müracat etmeleri halinde kendilerine katılım başvuru formu gönderilecektir. katılımcılar e-maillerinde hangi branş a katılacaklarını kendi e-mail adreslerini ve gsm nolarını mutlaka belirtmek zorundadırlar.

KATILIM ÜCRETLERİ:

TOSFED yarışma ve sigorta ücreti 700 TL (YEDİYÜZ LİRADIR)
MAHALLİ yarışma ve sigorta ücreti 500 TL (BEŞ YÜZ LİRADIR)

Her iki organizasyona katılacak yarışma ve sigorta ücreti 1000 TL (BİN LİRADIR)

NOT: TOSFED KUPASINA KATILACAK OLANLAR 13 AĞUSTOS 2014 GECE 23:59 a kadar bilgi vermeleri halinde kayıt ücretleri taraflarına iade edilecektir.
MAHALLİ KUPAYA KATILACAK OLANLAR 14 AGUSTOS 2014 GECE 23:59 a kadar bilgi vermeleri halinde kayıt ücretleri taraflarına iade edilecektir.

BANKA HESAP BİLGİLERİ:
GARANTİ BANKASI / KARATAY SAN. SB.
ŞB. KODU: 519
IBAN NO: TR28 0006 2000 5190 0006 6836 38
HESAP ADI: ALİ KOLAY (konya drag sporları)

İLETİŞİM:
ALİ KOLAY 0533 542 55 85 - 0533726 90 85 - 541 726 90 85
MURAT SONGÜR 0532 711 98 68
AHMET SAĞLAM 0543 625 62 59
İLHAN SAVAN 0505 968 33 08
e-mail : kdsk@outlook.com - typerali@hotmail.com

bütün yarışmacı arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim. bilgilerinize.

ALİ KOLAY
KDSK KLP BŞK.

typerali
01-08-2014, 00:40
İLK MÜRACATLAR

YILDIRIM ALPARSLAN NİSSAN 300 ZX mahalli
ADEM ÇENTMEN LANCER EVO MAHALLİ
BAYRAM DUMAN 106 PEJO TOSFED MAHALLİ
ADEM SEZER LANCER EVO MAHALLİ (yetişirse)
ZİYA AYANLAR BMW TURBO MAHALLİ
YASİN KARA BMW TURBO MAHALLİ
İSMAİL ULUOCAK TOFAŞ SWAP MAHALLİ
CELALETTİN YILMAZ TOFAŞ TURBO MAHALLİ
ERHAN SİZGEN AUDİ QATTRO MAHALLİ
SEFA KAYA BMW N/A NOS MAHALLİ
METİN DOĞAN TOFAŞ TURBO MAHALLİ
METİN DOĞAN TOFAŞ N/A NOS MAHALLİ
METİN DOĞAN TOFAŞ N/A NOS MAHALLİ
EMRE BATMAZ TOFAŞ SWAP MAHALLİ
AHMET SAĞLAM TOFAŞ TURBO MAHALLİ
ORHAN GÜL SUBARU LECASY TOSFED MAHALLİ
MUSTAFA DEMİRCİ 206 RC PEJO MAHALLİ

typerali
01-08-2014, 00:43
Hayırlı olsun Ali abi inş. Sikintisiz bir yarış olur
Dün 26,27 yazdın gibi geldi bana arabamizi yetiştirmeyi düşünüyorduk o tarihe,ama açıklama geç oldu sanki :) saglik olsun bı dahakine artık ins
Tahir bayramın kutlu olsun bir dahaki yarışa yetişir inş.

halilakgunn
01-08-2014, 22:14
Ali abi hayırlı olsun inşallah istediğin gibi bi yarış olur bu sene.

Mahalli grubuna benide yaz turbo dogan 1.6 lt

Tomayida mahalliye alırsan hazırlıyoruz :)

typerali
02-08-2014, 21:43
ilave güncel liste

turan sezgin bravo hgt turbo tosfed mahalli
halil akgün tofaş turbo mahalli
tahir sarıbaş bmw turbo mahalli (yetişirse)
selehattin özduyar subaru impreza tosfed mahalli
H.fehmi köseoğlu subaru impreza tosfed mahalli

vectraumt
04-08-2014, 10:41
Turan Sezgin r32 nin sahibi değilmiydi o araçlar pistte görmek isterdik =)

miniks
04-08-2014, 12:26
Turan Sezgin r32 nin sahibi değilmiydi o araçlar pistte görmek isterdik =)

Sen kaatiliyor musun yarisa ???

Sanane kimin haangi aracla katilacagindan . Kimin maşasisin aslanim sen ? Bos yorum yapmayin !!!

Ahmet

vectraumt
04-08-2014, 14:13
Sen kaatiliyor musun yarisa ???

Sanane kimin haangi aracla katilacagindan . Kimin maşasisin aslanim sen ? Bos yorum yapmayin !!!

Ahmet

turan abimize emir verir gibi bi konuşma yapmadım r32 hayranı olduğum bi araç konyadaki hemen hemen bütün yarışlara giderim ayrıca o r32 olmadan yarışamaz gibi bi uslupta kullanmadım bu kadar kaba olmanızı gerektiren nedir ?

typerali
04-08-2014, 18:53
sevgili arkadaşlar konuşma uslübumuza dikkat edelim kırıcı olmamaya özen gösterelim.
Ahmet sanki biraz fazle bir reaksiyon göstermişsin gerek yok böyle rencide edici konuşmalara acayip bir kelimede yok yazıda gönlünden geçeniyazmış şahsen bende r32 yi görmek isterim.bu mesele kapanmıştır uzatmayalım. anlayışınıza şşimdiden tşkrlr.

typerali
04-08-2014, 18:56
ÖNEMLİ :
Arkadaşlar yukarıda yazmıştım kayıtlar p.tesi açılıyor diye ewet kayıtlar açıldı ve seri bir kayıt işlemleri devam ediyor biliyorsunuz kontenjanlı kayıt; kayıt sınıra yaklaştı kaydını bekleten arkadaşların acele etmelerinde kendi adlarına fayda var sonra yaw ben açıkta kaldım dememek için işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledin . tşkrlr. biligilerinize.

ali kolay

kdsk bşk.

miniks
04-08-2014, 18:58
Evet Ali başkan konu kapanmıştır ...

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10580256_10202342926963827_5816999871566264316_n.j pg

typerali
04-08-2014, 19:07
SatilmiŞ yİĞİt saxo turbo
satilmiŞ yİĞİt vw golf turbo
yusuf bozkurt bmw swap turbo

typerali
04-08-2014, 19:09
evet ali başkan konu kapanmıştır ...

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10580256_10202342926963827_5816999871566264316_n.j pg

ahmet burda garİp olan nedİr.

yusufcan_k
05-08-2014, 08:44
ahmet burda garİp olan nedİr.

emre batmaz ın her seferinde böyle geniş geniş konuşup sonra hiçbirşey yapamaması olabilir mi Başkanım :)

typerali
05-08-2014, 08:59
damaması olabilir mi Başkanım :)[/QUOTE]
merhaba yusuf her söz sahibini bağlar , dolasıyla kim söylemişse kimi hedef almışsa hedef te açıksa muhataplar birbirlerine cevap haklarını kullanırlar dolayısıyla bizler müdahil olmamak için araya girmemeye özen göstermeliyiz genelde kaş yapaılım derken göz çıkarmayı severiz ne demek istedigimi herhalde anlatabilmişimdir.

miniks
05-08-2014, 09:50
O fotoğrafı ahmet değil ben koydum

Ali başkan sen burda ahmete sert yazmışsuın diyorsun ama insanların emeğine dil uzatan

Kendisinden başka kimseye saygısı olmayan bu adama hiç bir uyarıda bulunmuyorsun

Ben seni hiç samimi bulmuyorum abi

size iyi yarışlar olsun konyada

Telefonunu da açmıcam kusura bakma biz senle daha evvelki bu adamın yazdıklarıyla alaka ne konuştuk adam yine aynı yine aynı

Ya herkese aynı mesafede olucan Başkan olarak yada bu işi yapmıcan

Ben yine daha evvel söylediklerimi tekralıyım

Başkalarının emeğine ne zaman Saygı gösterirse bu şahıs ozaman da Herkesten saygıyı görür

Hilmi

typerali
05-08-2014, 10:12
emre batmaz ın her seferinde böyle geniş geniş konuşup sonra hiçbirşey yapamaması olabilir mi Başkanım :)

merhaba yusuf ;her söz sahibini bağlar; mantığıyla davranırsak kimsenin başı agrımaz.birisi birebir şahısları hedef almışsa hedef kişinin cevap hakkı doğar kaldıki bu camia da kendini savunamayacak aciz hiç kimse yok bildiğim kadarıyla yani meseleye haricen dahil olmak bana göre abesle iştigaldir bu benim düşüncemdir beni bağlar. ben sadece tavsiyede bulunabilirim hiç kimsenin kendisi mevcudiyetini korurken benim yada başkalarının savunması bana göre hoş davranış degildir. bu durum ;kaş yapayım derken göz çıkarmak; deyimine tam denk gelir düşüncesindeyim.

typerali
05-08-2014, 10:18
hilmi ben kimseye sert davranmadım kimseyle de mesafem konusunda şüphem yok diyorsun ki tlfna cvp vermem vermeye bilrsin bu davranış beni küçülmez yada yüceltmez iyi dileklerin için tşkrlr. ama böyle insanlara kendi meseleniz bile değilken mudahil olarak fevri davranışlarda bulunmanız hoş değil benim üzerime düşün sadece uyarmak dikkate alıp almamak sizin bileceğiniz bir durum iyi günler.

engin_ant
05-08-2014, 13:02
Öle veya böle su deniyo bu deniyo ama konya ekibini kutlarim bisekilde tüm olumsuzluklara rağmen genede yarıs yapabilmek icin ellerinden geleni yapiyorlar ufak bir eksik var aracimda biterse ordayimm...

cenkr1
05-08-2014, 13:31
Evet Ali başkan konu kapanmıştır ...

Bu arkadas ne demek istiyor

fatiii
05-08-2014, 13:40

supra yapacakmışta bu yarış bakacakmış değermi değmezmi diye ona göre katılırsan güzel süre yap abi yoksa yapmaz falan Allah korusun :surucu: :)

Ers
05-08-2014, 14:28

supra hazırsa kaportacıya vercekmiş aracı :)

http://i.imgur.com/WVWAO.jpg

cenkr1
05-08-2014, 17:14
Değişik bir kafa Ali baskan arkadas kabız olmuş ona supradyn degil libalaks lavman verelim rahatlasın Bu kafadaki adamla yarışmayı bırak yanyana gelip selam vermem

miniks
05-08-2014, 17:42
Değişik bir kafa Ali baskan arkadas kabız olmuş ona supradyn degil libalaks lavman verelim rahatlasın Bu kafadaki adamla yarışmayı bırak yanyana gelip selam vermem

Adam aracini yapmaya basladigi gunden beri boyle. Bu ne kibir ?

Ahmet

typerali
05-08-2014, 20:32
Öle veya böle su deniyo bu deniyo ama konya ekibini kutlarim bisekilde tüm olumsuzluklara rağmen genede yarıs yapabilmek icin ellerinden geleni yapiyorlar ufak bir eksik var aracimda biterse ordayimm...

tşkrlr bekleriz .

glockevo
05-08-2014, 20:55
Adam aracini yapmaya basladigi gunden beri boyle. Bu ne kibir ?

Ahmet

Sen neden bu kadar sıkıntı yaptınki gelir içinden geçersin keyfine bakarsın..

cenkr1
05-08-2014, 21:31
Emre aradı beni Söylemek istediği kisi ben veya Cuneyt değilmiş konunun muhatabı olmadığım icin konu benim icin kapanmistir

typerali
06-08-2014, 09:47
merhaba arkadaşlar lisansı olmayan arkadaşların dikkatine mutlaka TOSFED / LİSANS web adresinden lisanslarınızı alınız kayıtlarda sizlere de bizlere de problem olmaması için önemli dir. bilgilerinize.

kdsk

ice
06-08-2014, 15:10
Emre aradı beni Söylemek istediği kisi ben veya Cuneyt değilmiş konunun muhatabı olmadığım icin konu benim icin kapanmistir

Eyvallah. Debriyaj sipariş ettim yetisirse gireceğim bu yarışa.

MKT
06-08-2014, 22:19
RedNose K20 EG Turbo ile bizde orda olacaz allahtan bir mani çıkmazsa

cenkr1
06-08-2014, 22:41
Eyvallah. Debriyaj sipariş ettim yetisirse gireceğim bu yarışa.

Ben katılamayacağım tatil planı yapmıştım ertelemek istemiyorum sponsor işini halledebilirsem fikrim değişebilir

typerali
07-08-2014, 15:54
Engİn Şen honda crx n/a
serdar Özen honda vtİ n/a
adnan canseven subaru İmpreza
devrİm gÜngÖr saxo turbo
melİh gÖkgÖz araÇ bİlİnmİyor
alİ demİr golf2 turbo nos
HÜseyİn togaÇar honda k20 turbo (rednose)

ice
08-08-2014, 10:14
Ben katılamayacağım tatil planı yapmıştım ertelemek istemiyorum sponsor işini halledebilirsem fikrim değişebilir

Varsa öyle bir sponsor ikimize birden olsun :) İyi tatiller şimdiden....

typerali
08-08-2014, 13:19
oral güler c6 chervrolet corvett c6
fatih işçi subaru impreza
koray k.gülbahar tofaş turbo

cenkr1
08-08-2014, 13:53
Varsa öyle bir sponsor ikimize birden olsun :) İyi tatiller şimdiden....

Amatör spordernek makbuzu varsa olur zaten gelir vergisinden düşüyorsun ben bile olabilirim sana sponsor

typerali
08-08-2014, 14:08
Anil erdoĞmuŞ bmw swap

TAHİR SARIBAŞ
08-08-2014, 14:45
Ali abi sana zahmet listeyi ilk sayfaya taşısan komple,alta ekleyerek gitsen herkesin görmesi daha kolay olmaz mı

victor32
08-08-2014, 18:02
Bİzde Subaru İmprezamızla İnşşallah allahın izniyle Ordayız. Güzel ve eğlenceli kazasız belasız bi gün olması Dileğiyle. Yarışmacı Arkadaşlara Başarılar Dilerim.

typerali
08-08-2014, 19:47
ismail dirgen bmw swap N/A

hudayday
08-08-2014, 22:09
0 400 tek geçerim sk008

typerali
08-08-2014, 23:11
GUNCEL LISTE

yıldırım alparslan nissan zx 300 ankara mahalli
adem çentmen mitsubishi evo bursa mahalli
adem sezer mitsubishi evo bursa (yetişirse)mahalli
ziya ayanlar bmw turbo ankara mahalli
yasin kara bmw turbo ankara mahalli
i.suat uluocak tofaş swap ankara mahalli
celalettin yılmaz tofaş turbo ankara mahalli
erhan sizgen audi qattro ankara mahalli
sefa kaya bmw n/a nos ankara mahalli
metin doğan tofaş turbo antalya mahalli
metin doğan tofaş n/a nos antalya mahalli
metin doğan tofaş n/a nos antalya mahalli
emre batmaz tofaş swap mersin mahalli
halil akgün tofaş turbo mersin mahalli
ahmet sağlam tofaş turbo konya mahalli
mustafa demirci peugeot 206 rc ankara mahalli
orhan gül subaru lecasy ankara tosfed mahalli
selehattin özduyar subaru impreza ankara tosfed mahalli
h.fehmi köseoğlu subaru impreza ankara tosfed mahalli
tahir sarıbaş bmw turbo antalya (yetişirse) mahalli
turan sezgin fiat bravo turbo ankara tosfed mahalli
satılmış yiğit ctröen saxo turbo ankara mahalli
satılmış yiğit vw golf turbo ankara mahalli
yusuf bozkurt bmw swap konya mahalli
engin şen honda crx n/a antalya mahalli
serdar özen honda vti antalya mahalli
adnan canseven subaru impreza gaziantep mahalli
devrim güngör ctröen saxo turbo adana mahalli
melih gökgöz ----------- gaziantep mahalli
ali demir vw golf turbo antalya mahalli
hüseyin togaçar honda k20 turbo adana tosfed mahalli
oral güler chevrolet corvett adana mahalli
fatih işçi subaru impreza ısparta mahalli
koray k.gülbahar tofaş turbo ısparta mahalli
anıl erdoğmuş bmw swap antalya mahalli
ismail dirgen bmw swap ankara mahalli
bayram duman peugeot 106 antalya tosfed mahalli
murat songür honda b16 turbo konya mahalli
nazir koçak tofaş turbo afyon mahalli

liste de ismi olmayan yada arkadaşından formu temin edip e-mail atmayan arkadaşların dikkatine muhakkak maillerinizi (kdsk@outlook.com) adrsine ulaşmasını saglayınız. aksi takdirde kayıt işlemleriniz tamamlanmış olmayacağından kontenjan boş gözükmesi sebebiyle diğer arkadaşların talepleri dikkate alınacaktır. bilgilerinize.

typerali
09-08-2014, 23:42
sezai aral seat ibiza tdi antalya mahalli
tuncay öner bmw n/a ankara mahalli

typerali
10-08-2014, 19:48
Sevgili arkadaşlar kayıt işlemlerini tamamlamamış olan yarışmacıların dikkatine salı günü kayıtların son günü olup kayıtlarınızı mutlaka tamamlayınız.kayıtlarını tamamlamamış olan arkadaşların yerine yedek bekleyen arkadaşların kayıtları aktif hale gelecektir. bilgilerinize .

ALİ KOLAY
KDSK KLP BŞK.

khan
11-08-2014, 23:55
insallah bir aksilik olmaz ise son dakikalarda, 3 aracimizla hem mahalli hem ulusaldayiz gene.

Ali abi 2 tane kucuk ricam var:) 1 bizim legacy nin adi hep yanlis yaziliyor onu duzeltelim abi sana zahmet.
bu sakasina cok da muhim degil ama gelelim esas onemli istege, cok rica ediyoruz cumartesi gunu sure olcumu calissin, sure olmadan antreman yapamiyoruz ve seedingler pazara kaliyor sikinti oluyor.

typerali
12-08-2014, 08:09
insallah bir aksilik olmaz ise son dakikalarda, 3 aracimizla hem mahalli hem ulusaldayiz gene.

Ali abi 2 tane kucuk ricam var:) 1 bizim legacy nin adi hep yanlis yaziliyor onu duzeltelim abi sana zahmet.
bu sakasina cok da muhim degil ama gelelim esas onemli istege, cok rica ediyoruz cumartesi gunu sure olcumu calissin, sure olmadan antreman yapamiyoruz ve seedingler pazara kaliyor sikinti oluyor.

korhan merhaba; teknik kontrol sediingler ve serbest antreman c.tesi senin aracılıgınla bütün yarışmacı arkadaşlarında dikkatine diyelim kimse yanlış bilgi ile yola çıkmasın . süre ölçerler de sıkıntı yok .

typerali
12-08-2014, 08:45
sevgili arkadaşlar tekrar ustune basa basa soylüyorum bugün (salı)günü kayıtları kapatıyoruz kaydını tamamlamayan araçların yerine yedek araçların kaydı aktif hale getirilecektir. cumartesı günü teknik kontrol serbest antreman ve sediingler alınacak yarışacak tum arkadaşlar burda olmaları gerekiyor ilginize tşk

AhmetKadir
12-08-2014, 08:59
İnşallah bu sefer bi sıkıntı yaşanmaz da yarış öncesi harcadıgınız emekler boşa gitmez, yarış sonrasındaki sert eleştirileri okudukça sizin adınıza üzülüyor insan hem o kadar uğraş et hep bi aksilik. cumartesi sabahtan bi koç falan mı kessenız acaba :)

typerali
12-08-2014, 15:47
İnşallah bu sefer bi sıkıntı yaşanmaz da yarış öncesi harcadıgınız emekler boşa gitmez, yarış sonrasındaki sert eleştirileri okudukça sizin adınıza üzülüyor insan hem o kadar uğraş et hep bi aksilik. cumartesi sabahtan bi koç falan mı kessenız acaba :)
merhaba bu gidişle deve bile kesmeye razı olacaz ama iş varacıgı yere verıyor.:)

muhtar ibo
12-08-2014, 15:52
ali abi başvuruyu gönderdik lisans işlemi nasıl olacak bi bilgi versen

muhtar ibo
13-08-2014, 13:41
sevgili arkadaşlar tekrar ustune basa basa soylüyorum bugün (salı)günü kayıtları kapatıyoruz kaydını tamamlamayan araçların yerine yedek araçların kaydı aktif hale getirilecektir. cumartesı günü teknik kontrol serbest antreman ve sediingler alınacak yarışacak tum arkadaşlar burda olmaları gerekiyor ilginize tşk

Abi su kesin listeyi bi guncelleyip atsan tekrar

abdullah songür
16-08-2014, 08:39
Benim arabayı listeden çıkart Ali abi lütfen

EmrahERKAN
16-08-2014, 16:05
yapılan antreman ve Seedingleri yazabiliecek birisi yok mu acaba

hakan
16-08-2014, 16:47
Speddy evo 9.840 seding süresi.rekor geldi.sırada adem abi var.

dragon07
16-08-2014, 17:43
Bursanin evolari,antalyadan escort cosworth ,crx ,sezai pd500ibizadan ve matador 325turbodan derece bekliyorum :)

cosworth
16-08-2014, 17:52
Escort cosworth nizam'ın araba mı? Ne malzeme var üstünde?

sweap07
16-08-2014, 19:35
facede gordum baya vıdeo var
https://www.facebook.com/Deli.Metin.Performans?fref=ts

16EC813
16-08-2014, 20:19
antalyadan engin şen in kcrx in sedingi kaç acaba var mı bilgi video filan ?

EEE
16-08-2014, 20:30
antalyadan engin şen in kcrx in sedingi kaç acaba var mı bilgi video filan ?

13.3 yapti

16EC813
16-08-2014, 20:33
13.3 yapti

teşekkürler.

dragon07
17-08-2014, 00:13
Escort cosworth nizam'ın araba mı? Ne malzeme var üstünde?

cosworth mack1 performancenin gt3582li standalone beyinli sadev sequential sanzımanlı 1.6 basıyor duydugum kadarıyla :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=685201514904523&set=vb.195484847209528&type=2&theater

serkanokan
17-08-2014, 10:44
Yarış başladı mı, güncel durumdan haberdar olalım

Erol
17-08-2014, 11:26
face de bulut saolsun videoları koyuyor..süreler güzel ama sanırsam vht dökülmemiş pistde..

adem abi ye tebrikler emeklerinin karşılıgı

redbull35
17-08-2014, 11:29
videoları izleyeleceğimiz link veya facebook adresi var mı?

AhmetKadir
17-08-2014, 11:43
Video linklerini buraya da paylassaniz biz de gorsek:)

Erol
17-08-2014, 11:45
bulut un sayfası görünebiliniyorsa buyrun izleyin

https://www.facebook.com/bltygn?fref=nf

yiğit
17-08-2014, 12:28
Yokmu süreleri fln yazabilicek biri?

AhmetKadir
17-08-2014, 13:56
Sari evo ve tork garaj legacy de ariza olmuş. Ggn sti da siyah evo yu gecmis.
Ggn sti zaman olarak 10,4 yapmis

1JZ
17-08-2014, 15:07
Zamanlar varmı acaba?

ümitech
17-08-2014, 15:24
online izleyebileceğimiz bir link var mı???

Enverbah
17-08-2014, 15:53
Siyah evo 10.1

Oz`
17-08-2014, 16:51
speedy 9.8
GGn Sti 10.4
Blackmamba 10.1

dragon07
17-08-2014, 17:59
escort cosworth mach1performance hasan nevruz 11.5
pd500 sezai aral 12.00
terminatör crx engin şen 13.00

06TVR71
17-08-2014, 18:11
Ali abi bu sefer on num org yapmis bence bizde kupamizi aldik oz ozgun abi yine yapti yapacagini evolar on numaraydi

gencpower
17-08-2014, 18:23
Organizasyonu bilmem ama. seyirci sayısında ciddi bir düşüş olmuş, çok rahattı tribünler. Böylecede düzenli işlemiş. Her yarışa erkenden gider izlerdim akşama kadar. Hep geç başlarlardı yarışlar. Bugünde işlerimden dolayı 2 gibi gelebildim ağalar kalkışı bitirmişler 12 saniye üstünü görebildim :( . Erkenden başlamışlar bu seferde. Emeği geçen herkese teşekkürler.

vectraumt
17-08-2014, 18:52
saat 4 gibi anca yetişebildim yarışa çok merak ettiğim 2 araç vardı biri corvette çıktımı göremedim ortalardada yoktu araba 2.si tahir abinin araçtı oda malesef ben geldiğimde kurtarıcının üstündeydi neyse sağlık olsun bidahaki sefere inşallah

BU®AK
17-08-2014, 18:58
Son yıllarda izlediğim en güzel yarıştı, baştan sona tribünden oturduğumuz yerden keyifle yarış seyrettik.Bulut Kemalcan Hasan ve Antalya dan gelen arkadaşlarla iyi kaynattık :D Tel örgülerde yapılan güncellemeler çok çok iyi olmuş. Organizasyonun kalitesi gerçekten de üst seviyedeydi, emeği geçen herkesin ellerine sağlık, Ali başkan ve ekibine burdan da teşekkürlerimi iletiyorum.

typerali
17-08-2014, 19:09
sevgili arkadaşlar güzel bir günü daha ardımızda bırakarak güzel bir organizasyonu sorunsuz tamamlamanın verdigi rahatlıkla iki satır yazayım dedim.öncelikle federasyonumuza huzurunuzda teşekkür ederim draglara gerekli hasyasasiyeti göstererek teknik destek sağlaması organizasyonu çok rahatlatmıştır. sayın başkanımız metin bey ve ekibi destegini sonuna kadar esirgememiştir. kendilerine teşekkür ederim. Şimdi yarışa katılan, araçlara teknik destek sağlayan herkese tek tek teşekkür ederim. adem çentmen ve adem sezer e ayrıca teşekkür ediyorum türkiye rekorunun yeni sahibi oldular bunu böyle yazmamın sebebi adem sezerin aracınında deneme süresi önceki sürelerden daha iyi olmasıdır.
küçük bir kritik yaparsak c.tesi günü zamanı biraz hoyrat kulllandık. bir dahaki yarışlarımızda bu zaman israfına dikkat ederek hareket edersek daha da güzel organizasyonlar da görüşmek dilegiyle herkese teşekkürler.

ali klolay
kdsk klp bşk.

EEE
17-08-2014, 19:16
Super bir programdi cumartesi dahada guzeldi tum arabaları birkaç kere izlemiş olduk

glockevo
17-08-2014, 21:01
Güzel organizasyondu emegi gecen herkese teşekkürler

16EC813
17-08-2014, 21:26
kazasız belasız bitirmenize sevindim ,başarılarınız devamını dilerim
yarış sonuçlarını bi paylaşıma açsanızda hepimiz görsek çok iyi olacak
teşekkürler

Bulut Y.
17-08-2014, 23:00
konya bu sefer sasırttı diğer eski organızasyonlarla alakası yoktu cok kaliteliydi mikrofonun sesini duyamadık sadece babayaroları en bastan salmaları cok iyi oldu emegi gecen herkesin eline saglık bir dahaki yarısı iple cekiyoruz

Oz`
17-08-2014, 23:16
busefer güzeldi süperdi hatta yanlız
2-3 eksik var
öncelikle hakemler de teknik kontrolculerde tesekkür ederiz hepsine

kurallarda değişme olmuş ama amaçsızca olmuş öncelikele Drag bölümünde yarışan araçların en basiti 3 teknikere ihtiyacı var 2 si mekanik 1 i elektronik kesinlikle olmalı
2.si park alanında gereksiz arabaalar hep var hep var yarışanın 1 arabası olur 1 teknik aracı olur Romorkla işi olmamalı kesinlikle yarış aarbalarının olduğ yerde

3. de VHT nerde YAAA :D

smart
18-08-2014, 11:02
bes servis satılmış usta nossuz 11.330
noslayınca kırıldı zaten :))

stlegal
18-08-2014, 11:03
kirilinca guluyomusunuz??

orcuns
18-08-2014, 11:14
video varmıdır acaba link v.s ?

ademsezer
18-08-2014, 11:18
sevgili arkadaşlar güzel bir günü daha ardımızda bırakarak güzel bir organizasyonu sorunsuz tamamlamanın verdigi rahatlıkla iki satır yazayım dedim.öncelikle federasyonumuza huzurunuzda teşekkür ederim draglara gerekli hasyasasiyeti göstererek teknik destek sağlaması organizasyonu çok rahatlatmıştır. sayın başkanımız metin bey ve ekibi destegini sonuna kadar esirgememiştir. kendilerine teşekkür ederim. Şimdi yarışa katılan, araçlara teknik destek sağlayan herkese tek tek teşekkür ederim. adem çentmen ve adem sezer e ayrıca teşekkür ediyorum türkiye rekorunun yeni sahibi oldular bunu böyle yazmamın sebebi adem sezerin aracınında deneme süresi önceki sürelerden daha iyi olmasıdır.
küçük bir kritik yaparsak c.tesi günü zamanı biraz hoyrat kulllandık. bir dahaki yarışlarımızda bu zaman israfına dikkat ederek hareket edersek daha da güzel organizasyonlar da görüşmek dilegiyle herkese teşekkürler.

ali klolay
kdsk klp bşk.

ali abi hersey için çok tşkkur ederiz şahsım ve cm motors adına
drag sporunun yaşamasın da senin ve konya ekibinin rolü çok büyük gösterdiğiniz gayretten dolayıda ayrıca tşkkür ederim

Bulut Y.
18-08-2014, 11:36
Beyler videolarin cogu bende var izlemek isteyenler

Www.facebook.com/bltygn

KingoAtmo
18-08-2014, 11:47
Düzenleyen ve katılanlara tebrikler...
Süreler açıklandı mı ?
liste göremedimde

douu
18-08-2014, 11:47
paylaşılan videolardan gördüğümüz kadarıyla çok keyifli bi gün olmuş gerçekten de. tüm araçlara maşallah. pistin kenarında duvarlarda falan insan olmayınca tıkır tıkır işlemiş organizasyon tebrikler.

speedy ve kara mamba çok iyiler maşallah. ama beni en çok escort ve tork subaru etkiledi. escort sanırım wg kırık halde 11.5 yaptı ki daha iyilerini kesin yapacak gibi o araba. mavi subaru da sürekli aynı sürelerde gezmiş ve kalkış hep çok çok iyi. vitesler de öyle. tebrikler valla.

douu
18-08-2014, 11:49
9.8 speedy evo
10.1 kara mamba
10.4 tork subaru
11.3 sato saxo
11.5 escort
12.0 ibiza tdi
13.0 engin şen crx

dikkatimi çeken süreler. diğerleri de arkadaşlar yazarlar muhakkak.

hakan
18-08-2014, 12:12
Yarışın zevkli ve tıkır tıkır işlemesinin sebepleri
1-)Seyirci sayısı bir önceki yarışa göre yarı yarıya azdı.Bu yüzden seyirci sıkıntı çıkartmadı.
2-)Cumartesi gününü iyi değerlendirip teknik kontrol ve seeding sürelerini aldık.
3-)Tellerin üzerine ilave edilen jiletli teller kimseyi tellerin üzerinden atlamasına izin vermedi.
4-)Önlemler ve organizasyon daha iyi yapıldı.Sorun ve eksilik çıkmadı
Bizlerde elimizden gelen yardımı yaptık organizasyon için.
Ali abi açıklar süreleri.

Drag pisti olarak TR'de sadece Konya kaldı.Sahip çıkalım.İzlemeye gelen katılan herkeze kendi adıma teşekkür ederim.

smart
18-08-2014, 12:43
gülme felan değil o bi anlık hızla yazdığım için el alışkanlığı ..
araba bizim arabamız olduğu için haliyle kırılınca gülcek değiliz el alışkanlığından dolayı

AhmetKadir
18-08-2014, 12:48
araba bizim arabamız olduğu için haliyle kırılınca gülcek değiliz el alışkanlığından dolayı

Guc varsa kirilir araba sonucta. Bence kirilmasina sevinilebilir de :)
Sakasi bi tarafa gecmis olsun sato ustaya. Face de de yazmis yeni sanziman zamani geldi diye daha hizli zamanlara inşallah :)

smart
18-08-2014, 12:52
yeni şanzuman arayışlarındayız abicim gecen yarışta kırdık aynı yerı cumartesı antremandada aynı yer pazar gunude aynı yer artık yeni şanzuman lazım ciddi anlamdaa .))

Erol
18-08-2014, 12:53
Maşallah bu yarış güzel oldu gerçekden,
Tebrikler tüm konya ekibine vth olsa süreler daha da düşebilirdi belki..
Yarışan ve derece alan herkeze tebrikler.
Adem abiye ve ekibine (Dr. Ecu-Cem ) ayrıca tebrik ilk 10sn. Altı koşan araç hazırladıkları için..

taytay
18-08-2014, 12:59
çok güzel sürelr gelmiş maşallah araçlara
bulut video lar için tşkkrler :)

stlegal
18-08-2014, 13:09

geçmiş olsun üzüldük duyunca

arkın_aLLen
18-08-2014, 13:14
Organizasyon geçmiş organizasyonlara göre çok iyiydi. Ali başkan ve ekibine teşekkürler.
Ayrıca federasyondan birilerinin olması da olayın biraz daha ciddi hale getirdi. Emeği geçen herkese teşekkürler....

smart
18-08-2014, 13:22
geçmiş olsun üzüldük duyunca

saolun barı felanda kısmıştık kırılmasın diye ama gene olmadı hayırlısı olsun artık napalım

Emre İlbi
18-08-2014, 13:23
Fotoğraf Cengizhan İnal

http://i62.tinypic.com/282jo7m.jpg

adm
18-08-2014, 13:25
ali baskana cok tesekkur ederim....ben ilk defa konyada yarıstım cok iyiydi..... bidaha ki yarısa vht bekliyoruz.....etli ekmek ikram icin tesekkur edriz...:):):):)

AhmetKadir
18-08-2014, 15:49
Maşallah bu yarış güzel oldu gerçekden,
Tebrikler tüm konya ekibine vth olsa süreler daha da düşebilirdi belki..
Yarışan ve derece alan herkeze tebrikler.
Adem abiye ve ekibine (Dr. Ecu-Cem ) ayrıca tebrik ilk 10sn. Altı koşan araç hazırladıkları için..

Emek harcayan herkesin eline sağlık kesesine bereket tabi oncelikle. Yuruyeni saglam değil diye alistigimiz evolar cok güzel işler koydu ortaya.
Ancak ilk 10sn alti demişsiniz ama yine konyada ismail cam in 9.95lik ve tork garajin Akhisar da 9.3 veya 9.4luk derecesi vardı.

douu
18-08-2014, 16:01
İsmail abinin 9.95 akhisardaydı konyada degil. subarunun sürelerde öyle. o zaman pist tam 402 m degil diye sanırım resmi olarak geçerli degil süreler.

AhmetKadir
18-08-2014, 18:54
Fotoğraf Cengizhan İnal

http://i62.tinypic.com/282jo7m.jpg

Evo daki kamera kayittaysa goruntuler baya zevkli olmustur merakla bekliyoruz

AhmetKadir
18-08-2014, 19:03
İsmail abinin 9.95 akhisardaydı konyada degil. subarunun sürelerde öyle. o zaman pist tam 402 m degil diye sanırım resmi olarak geçerli degil süreler.

Konyadaki 10.050 mis.
Akhisarda 370-380metreyi 9,4 kosan bi subaru 400metreyi cok rahat 10 un altinda kosabilir diye dusunuyorum. İlk 10 saniye alti arac demek harcanan diger emeklere ayip olur.
Tekrardan evolari tebrik ederim. Sekizleri goruruz insallah

c@n77
18-08-2014, 19:31
Blackmamba 10.1 run videosu...

Konya 17.08.14 - Black Mamba EVO 10.1 run: Konya 17.08.14 - Black Mamba EVO 10.1 run - YouTube (http://youtu.be/7cGvO65BJho)

c@n77
18-08-2014, 19:33
Mesaj tekrari oldu...

c@n77
18-08-2014, 19:59
Seza Aral 1. Run...

Konya Drag 17.08.14 - Sezai Aral 1. Run: Konya Drag 17.08.14 - Sezai Aral 1. Run - YouTube (http://youtu.be/MHsiZbJUasE)

dragon07
18-08-2014, 20:19
https://www.facebook.com/photo.php?v=631676820263450&set=vb.100002634147696&type=2&theater

engin şen CRX kumho semi slicklerle onuda ayrıca tebrik etmek lazım :)

sweap07
18-08-2014, 20:44
terminatör crx facede gordugum vıdeo
https://www.facebook.com/photo.php?v=10204566761472021&set=vb.1323382308&type=2&theater

cenkr1
18-08-2014, 20:51
İki Adem evolari yürüttüler Adem Sezer cesareti sayesinde bazı olmazları gecti ilk açılışı yapti o nasil bir basinc :) Özgun eline saglık ikisininde kilitlerde sıkıntı var gibi geldi bana vth süreyi kısaltabilir ama arabayı kırar arabalar esniyor daha iyi süreler gelir bence biraz daha serin havada Orhan'dan karsı atağı bekliyoruz 3 tür şanssızkiklarla uğraşıyor şeytanın bacağını kırarsa rekoru cok yukarı taşır bir sonraki yarış havalar biraz daha serin olursa cok keyifli olacak muhtemelen Ali baskan Eylül sonu gibi bir yarış planlarsan katılım üst seviyede olacaktır

ademsezer
18-08-2014, 21:42
İki Adem evolari yürüttüler Adem Sezer cesareti sayesinde bazı olmazları gecti ilk açılışı yapti o nasil bir basinc :) Özgun eline saglık ikisininde kilitlerde sıkıntı var gibi geldi bana vth süreyi kısaltabilir ama arabayı kırar arabalar esniyor daha iyi süreler gelir bence biraz daha serin havada Orhan'dan karsı atağı bekliyoruz 3 tür şanssızkiklarla uğraşıyor şeytanın bacağını kırarsa rekoru cok yukarı taşır bir sonraki yarış havalar biraz daha serin olursa cok keyifli olacak muhtemelen Ali baskan Eylül sonu gibi bir yarış planlarsan katılım üst seviyede olacaktır

Cenk abi tskkrler.
Bende kilit alicam transfere abi,
Bidahakine slick ve biraz hafifletme yapicam kismet olursa.
Tok orhanin 9 cepte ztn ama 9 kaç olur bilemem
Adem abinin evo dragda cok iddali kilo ve yuruyen aksam olarak oda bidahaki yarista aksilik olmazsa ciddi dusuk 9 cikarir dye umut ediyorum
Rekabet iydir tr nin de ismi duyulmali artik

alperx
19-08-2014, 00:50
çok guzel bir organizasyondu, emeği geçen herkese teşekkürler, öncelikle evolar, ve subarular harikaydı çok begendim,
tebrikler,
stok araç görünümünde sorunsuz bir şekilde yürüyüp rekorlar kırıp gittiler.. imrenmemek elde degil.

daha önce bir yarış organizasyonunun içinde olmamıştım, hakkaten harika birşeymiş.

escort ile ilgili bilgi vereyim :
aracın sahibi hasan nevruz.
2.0 cosworth motor, egzoz ve emme manifoldlar orjinal ve ralliye gore yapıldıgından baya ufak. benzin pompa, nos zaten yok, hybrid turbo : T3 egzoz / GT3582 emme

aracı ilk defa pistte gorecegimizden herkeste bi heyecan vardı. ama bi fırsat cıkarsa da degerlendirmek lazımdı. seeding'de 11.9 yapınca basınç açmamız gerekiyordu biraz. ama aracı bir türlü 1.5 bar'ın üstünde yürütemedik. sonra anladık ki wastegate içten kırılmış. saçma bişey aslında da nasil olduysa.

basınçla uğraşırken dışarda testte şaft kırılınca konya sanayide onu yaptırmakla ugrastık. yapıldı geldi bu sefer seeding'de gene kırıldı cunku şaft yapılırken konyalı kardeşlerim ufak bi hata yapmışlar, neyse insan bu, hata yapar. sonra gene söküldü gitti bu sefer adam gibi yapıldı geldi.

biraz yazılımla ugrastık, ertesi gun yarışta 11.6 yaptı. sonra 11.7 yaptı. Satılmış ustanın arabasında bir de golf turboda sorunlar çıkınca bizim escort 11-12'de rahat birinci oldu en azından bi daha şaftı kırmadan. kimbilir orjinalden daha iyi olmuş gibiydi bu sefer.

sonuçta güzel bi tecrübe oldu. umarım bir dahaki yarışa manifoldları ayarlayıp turbo ve wastegate değişip yakıt ile hazırlanabiliriz.

herkesi tebrik eder, kazasız belasız sorunsuz gelecek yarışlar dilerim

engin_ant
19-08-2014, 08:12
Konyada ilk sefer yaristim gerçekten yarısta emeği geçen herkesi tebrik ederim çok güzel bir yarış oldu benim açimdan bi vht eksik geldi ama sunu anladim artik iyi süre kaliteli lastiklerle oluyo ku36 larla 150m sardım����birdahaki yarışa görüsmek dileģi ile herkese saygilar..

EEE
19-08-2014, 08:14
Konyada ilk sefer yaristim gerçekten yarısta emeği geçen herkesi tebrik ederim çok güzel bir yarış oldu benim açimdan bi vht eksik geldi ama sunu anladim artik iyi süre kaliteli lastiklerle oluyo ku36 larla 150m sardım����birdahaki yarışa görüsmek dileģi ile herkese saygilar..

Maşallah arabanda güzel surede. Artik iyi lastikle 12 grubundasin

ÖmerF.Bayar
19-08-2014, 08:35
Katilan araclarin hepsine ayri ayri masallah, ne guzel artik 9snler konusuluyor :)

Gokalp-M
19-08-2014, 09:20
Organizasyon kalabalık değildi.bu sebeple sıkıntısız geçti.
Benim şahsi fikrim konyada bu ise gönüllü daha tecrübeli,
yeni bir klup başkanı gelmesi yönünde.saygılar

ef186
19-08-2014, 09:45

insanların hataları olur neticede insan oğlu hata yapar . Ancak Ali başkan sonunda işi toparladı gibi görünüyor inşallah bu şekilde devam eder . Yeni başkan falan kısmına katılmıyorum ben . Bu organizasyon öncesi baya bir çalıştılar ekip olarak gördüğüm kadarıylada keyifli güzel bir yarış geçirmiş katılımcılar . Tebrik ederim .

stlegal
19-08-2014, 09:50
yeni baskan demissinde aliden baska bu ise elinin altina koyacak baskan vasfinda adam varsa yardimci olsun baskan olmakla olmuyor zor isler cok zor konya ekibini tebrik ederim

EEE
19-08-2014, 10:32

Konya dışında iki yerde organizasyon var sadece
Sizden istirhamim Antalyada bir organizasyon yapinda oraya gelelim sizide tebrik edelim

dragon07
19-08-2014, 10:36
eskiden en güzel yarıslar antalyada olurdu kepez karain havaalanında talihsiz kaza olmasaydı santa pod gibi olurdu o pist ama 27yıl boyunca ceza verildi galiba drag yarısı yapılmaması diye sallamısta olabilirim ama bi ceza var :)

Erol
19-08-2014, 10:37
Emek harcayan herkesin eline sağlık kesesine bereket tabi oncelikle. Yuruyeni saglam değil diye alistigimiz evolar cok güzel işler koydu ortaya.
Ancak ilk 10sn alti demişsiniz ama yine konyada ismail cam in 9.95lik ve tork garajin Akhisar da 9.3 veya 9.4luk derecesi vardı.

akhisar o dönemde sonradan ögrendik ki 372 m. imiş süreleri gerçek 402m. deil yani

Konyadaki 10.050 mis.
Akhisarda 370-380metreyi 9,4 kosan bi subaru 400metreyi cok rahat 10 un altinda kosabilir diye dusunuyorum. İlk 10 saniye alti arac demek harcanan diger emeklere ayip olur.
Tekrardan evolari tebrik ederim. Sekizleri goruruz insallah

şuan için ilk 10sn. altı araç evet ama diger emek harcayan araçlara neden ayıp oluyor orasını anlayamadım??
10sn. altı araç diyerek onlara haksızlıkmı yapmış oluyorum :)

kii eminim tork garajın araçlarıda 10sn. altı rahat koşar.

bu arada konyada bu işi ali abiden daha iyi yapıcak birisini sanmıyorum..

ghibli06
19-08-2014, 10:45
organizasyonları yapıcı değil de yıkıcı eleştire eleştire çok şükür bir tek Konya pistine kaldık... sanki 50 tane pistimiz var gibi 'Ankarada bu iş olmaz, Konya bu işi yapamıyor, Akhisar şöyle, Antalya böyle' diye diye ne oldu?

Konya'a seyirci sayısı az olduğu için org. güzel geçti diyenlere cevap şudur: 'demek ki o pistin kaldıracağı maks. seyirci kapasitesi buymuş!'... sonuçta bu yarışlar seyirci gelsin izlesin, azsın, bağırsın, içsin, piste şişe atsın, kendini piste salsın diye yapılmıyor, ciddi emek para harcamış araçlar için yapılıyor... Ankara'da kaç yıldır yarış yapılmıyor, kime faydası var... burada 3 tane TR şampiyonası ile sezonu geçirip dereceye giren çok mu mutlu sanki, her ay farklı illerde 1-2 yarış olsa yaz döneminde daha iyi değil mi?

Konya'dan herkes memnun kalmış, en azından büyük çoğunluk diyelim, kötüyken eleştirenler şimdi en azından tebrik etsinler, Konya da kapanırsa ne olur bu iş diye düşünsünler...

hakan
19-08-2014, 10:49

Güzel kardeşim.Şu anda Konya'da Ali Abiden başka bu işi üstlenecek kimse yok.Varsa elimizden gelen yardımı yaparız.
Ali Abi şu ana kadar 4 yarış düzenledi.Bunlar 1-2 ve 4.yarış(son yarış)sıkıntısız geçti.Gelen herkez güle oynaya ayrıldı.3.yarışta aşırı izdiham ve bi takım aksilikler oldu geldi geçti gitti.
Ali Abi Konya'nın geçmiş içine edilmiş imajını yediden düzeltti Konya'yı canlandırdı.
Bu işler kolaylıkla olmuyor.Bu yüzden verilen emeğe saygı duyalım ve öncelikle bu harcanan emek için teşekkür etmesini bilelim.

Bi önceki yarış millet yerden yere vurdu.Şimdi Çok azınlık teşekkür ediyor harcanan emek için.Garip bir milletiz.

typerali
19-08-2014, 17:33

merhaba kardeşim tabii ben sizi tanımıyorum, yarışlara seyirci olarak mı yoksa yarışçı olarak mı geliyorsunuz onu da bilimiyorum görüş size aittir. fakat böyle bir yazı yazdıgınız zaman açıklamasını da yapmak size düşer diye düşünüyorum .açıklamanızı da en kısa zamanda yaparsanız sevinirim. fikirlerinizden faydalanmak adına tşkrlr

ali kolay
kdsk bşk.

stlegal
19-08-2014, 17:36
ali baskan uslubuna saygi duyuyorum abi iyi sabirli adamsiniz.

BU®AK
19-08-2014, 17:41

Ne kadar kolay değilmi başkası gelsin demek :) organizasyon da Ne yanlış yada yönetimin ne hatasını gördüğünüzü yazsaydınız daha iyi olurdu. Var sayalım ki çok ciddi bir yanlış yapıldı, bu ekibin düzeltemeyeceği ne var çok merak ediyorum. Bundan önceki yönetimler bırakıp kaçarken Abi'lerimiz kardeşlerimiz bu işe el attı ellerini taşın altına koydu, spora sahip çıktılar. Bu eğer yanlışsa siz daha iyisini yapın bizde organizasyon görelim . Bizde meşşur bir laf var "bekara karı boşamak kolaydır" ...

typerali
19-08-2014, 17:44
bizi sonuna kadar destekleyen onurlandıran ve bu işe gönül veren, etiket ve macera değil, gönül işi diye düşünen bütün arkadaşlara tek tek teşekkür eder yeni organizasyonlarda bir arada olabilmek dileğiyle.

ALİ KOLAY
KDSK KLP BŞK.

onur_si
19-08-2014, 17:50
videolar varmı beyler ben mi göremedim

typerali
19-08-2014, 17:52
ali baskan uslubuna saygi duyuyorum abi iyi sabirli adamsiniz.
sagolasın cem tşkr ederim.haliyle dogal olarak yaşımız ve konumumuz geregi gençlerin sivri çıkışlarını törpülemeye çalışıyorum :) onlarda yıllar içinde tecrübe sahibi olacaklar.

stlegal
19-08-2014, 18:52
sagolasın cem tşkr ederim.haliyle dogal olarak yaşımız ve konumumuz geregi gençlerin sivri çıkışlarını törpülemeye çalışıyorum :) onlarda yıllar içinde tecrübe sahibi olacaklar.

dahada gozumde buyudunn abi murat devamli konusyoruz insallah gelicem yaniniza.

typerali
19-08-2014, 21:28
dahada gozumde buyudunn abi murat devamli konusyoruz insallah gelicem yaniniza.
ne zaman gelirsen ve gelirseniz bütün arkadaşlar başımızın tacısınız onur verirsiniz.

KingoAtmo
20-08-2014, 07:47

şöyle bir baktım da,
başkanın senin yaşın kadar tecrübesi var

PPR engineering
20-08-2014, 10:29

Yahu Gökalp kardeşim :)

Dışarıdan neden bukadar her şey kolay gözüküyor insanlara bir atasözü vardır yiyen değil doğrayan bilir diye organize işinde bilmem çalışıyormusun bilmiyorum açıkcası benimde tecrübem yok ama yakın tanıdıklarım var organize işinde bence benim görüşüm dünyanın en zorlu işleri arasına girer.Bu şekilde baltalama şeklinde yorum yakışmamış 20 yaşına 20 senede ne kadar tecrübe kazandın bilinmez ama yorumun mayhoş bir tadı var.

Schumi
20-08-2014, 10:40
Ne Ali beyi nede yeni başkan gelsin diyen kişiyi tanırım. Ama uzaktan gördüğüm bu iş için kendini ortaya koyup özverili çalışan tek kişi Ali bey. Eğer yarın bir başkan gelirse sadece Ali beyin yaptığı düzene haksız bir şekilde oturmuş olur. Evet sıkıntılar yaşanmış olabilir önceden ama gördüğüm hepsi düzelmiş ve çok güzel bir yarış ortamı sunmuş Konya ekibi. Hepsinin ve özellikle Ali beyin emeklerinin üstüne yeni birisinin gelmesi bile etik olmaz.

Runaway
20-08-2014, 11:48
video ve fotograf çekimi yapan çok az olmuş galiba.ben 1 tane video buldum ve çekim gayet başarılı

https://www.facebook.com/photo.php?v=677304455680887&set=vb.405165189561483&type=2&theater

arkın_aLLen
20-08-2014, 12:43
İnsanların harcadığı emekleri ne de çabuk boşa çıkartabiliyorsunuz. Konyada Ali abinin ve ekibinin uğraştığı kadar elini taşın altına koyacak birilerinin çıkacağını sanmıyorum. Bu insanlar bu spor için uğraşıyorlar. Eksik veya fazla bir şekilde iyi bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Son yarışta da eksiklerin fazlasıyla giderildiğini gördük. Bence tebrik etmek gerek... Bir kez daha emeği olan herkese teşekkür ederim herkese...
Melih

sweap07
20-08-2014, 13:08
facede buldum gayet güzel olmus
https://www.facebook.com/photo.php?v=10203540230519257&set=vb.1019408863&type=2&theater

crx
https://www.facebook.com/photo.php?v=10203528607548690&set=vb.1019408863&type=2&theater

güneşbalkan
20-08-2014, 17:26
Crx bi tutunsa daha gidicekmiş

c@n77
20-08-2014, 22:09
Organizasyon cok basarili idi.. emegi olan herkese tesekkurler...

typerali
30-08-2014, 08:00
merhaba arkadaşlar yeni konu açmak istemedim .önceki konu üzerinden devam edelim.
bildiginiz üzere türkiye drag rekoru 17 agustosta konya da yeni sahibini buldu.
şimdi yine yeni rekorlara imza atacak arkadaşlar hayırlı olsun yeni tarih 20-21 eylül 2014 konya drag katılımcıların bilgisine. kayıtlar 08.09.2014 başlayacak 15.09.2014 günü son bulacaktır. kurallara uygun araçlarla katılmanızı,kendinizi, bizleri, teknik kontrolleri ve hakem heyetini zor durumda bırakmamak için elimizden gelen gayreti göstermenizi rica ediyorum bilgilerinize.

Ali KOLAY
KDSK KLP BŞK.

adm
30-08-2014, 08:06
merhaba arkadaşlar yeni konu açmak istemedim .önceki konu üzerinden devam edelim.
bildiginiz üzere türkiye drag rekoru 17 agustosta konya da yeni sahibini buldu.
şimdi yine yeni rekorlara imza atacak arkadaşlar hayırlı olsun yeni tarih 20-21 eylül 2014 konya drag katılımcıların bilgisine. kayıtlar 08.09.2014 başlayacak 15.09.2014 günü son bulacaktır. kurallara uygun araçlarla katılmanızı,kendinizi, bizleri, teknik kontrolleri ve hakem heyetini zor durumda bırakmamak için elimizden gelen gayreti göstermenizi rica ediyorum bilgilerinize.

Ali KOLAY
KDSK KLP BŞK.

abi sen yeni konu ac millet gorsun......

iişallah yeni rekorlar gelir .......:icon_tup::icon_tup:

typerali
30-08-2014, 09:17
abi sen yeni konu ac millet gorsun......

iişallah yeni rekorlar gelir .......:icon_tup::icon_tup:

ok yeni konu :)

typerali
02-09-2014, 16:39
serdar altunay serçe swap konya