PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 is civic egzoz tavsiyesi

wogn8r
30-07-2014, 17:28
Hayirli bayramlar arkadaslar ben son dönemdeki sıkı denetimler yüzünden komple düz boru + oem son susturucu seklinde olan egzoz sistemime ortaya iki tane susturucu ekliyerek egzozu susturttum. Sesinden cok memnundum ama cezayi kaldircak maddiyatim yokdu ayrica yakinda muayneye gircegim icin mecbur kaldim. Ama suan arabaya binesim gelmiyo ses yuzunden onun icin hem polislerle madara olmamak icin hemde keyifle arabama eski sesinde binebilmek icin bi proje dusundum baya arastirdim bi cizim buldum bu forumdan arkadas benim kafamdakini aynen cizime dökmus saolsun.
http://m1305.hizliresim.com/19/j/n4ghd.jpg
Ben ayni bu sistemi arabama yaptirmak istiyorum.
Baska konularda bazi arkadaslar benim gibi duz boru + oem son susturucu olayine polisler sıkıntı yapmaz demisler ama bi kere polis tuttu yalvar yakar zor atlattik. Sonuc olarak dusundugum sistem bu polislerle kafam agrimasin ve eski sesime kavusuyim. Tavsiyeleriniz nelerdir arkadaslar simdiden saolun.

Seven7
03-08-2014, 18:20
Maalesef aracın altına iki borunun geçeceği şekilde bir boşluk yok, dışarıya taşırman gerekecek. Bu sefer de alt taraf sürtüp duracak. Yani maalesef bu sistem bizim araçlar için geçerli değil.
Orta susturucuyu iptal edip kumandalı son susturucu ile çözdüm işimi. Egzozu kapattığımda oem sessizliğinde.

slimx
03-08-2014, 18:37
Ben belki yardimci olabilirim.
Benim bir urunum var, su an hala "deneme" halinde ama istersiniz olabilir istediklerini.

Urun ayni VAREX sistemi gibi calisiyor, fakat hersey otomatik. Urunun adi "GOTVTEC?-KIT" amaci - vtecsiz araclara uygulayip - VTEC mis gibi ses cikartiyor. 5 bin devir'den sonra acilir otomatik (otomatik oldugu icin polisler'le sikinti yasiyamazsiniz - muayene'de bile yasal olarak gecmesi lazim - emisyon/carbon vs. bozmuyor hic biseyi).

Ilgileniyorsaniz pm beklerim. :)

onn_dear
03-08-2014, 20:15
Walla ben izmir isi ss magnum replika kullandim 1 yila yakin hicbir sorun yasamadim.

sasuuke
05-08-2014, 10:51
Şaunda 51mm düz boru ortada bir tane tüp susturucu sonda oem kullanıyorum.Basmadığım sürece ses yok bir sorun yaşamadım.Ama polisin önünde tapa gaz gidersen elbette sorun olur.

batu35
05-08-2014, 12:24
51'lik düz boru sonda ss magnum 1 yıldır kullanıyorum hondaların ilacı diyebilirim :icon_tup:

LnchCntrl
06-08-2014, 12:39
Magnum ss altlarda sessiz diğelerine göre ama kıl birine denk gelirsen yine yazar yine yazar..

Cut out düşün derim, göze batmayacak şekilde ve olur olmaz yerlerde açmazsan huylanmıyorlar, biz uzun süre kullandık hiç bi polis aramak istemedi.. En mantıklı cut out duruyor şu an için.

Shinigami
08-08-2014, 03:01
Çizim bana hiç yabancı gelmedi :D Araç altında yeterli yer yok diye söylemişler zaten ki aracı basık kullandığını tahmin ediyorum... Yapacak usta apayrı bi konu zaten. (Egzosu 2 kere götürdüm düzün kaynatamadılar hala bi kısmı sarkıyor dönüş tarafının) Oem susturucunu da düz boruyla ne kadar uzun süre kullanırsan o kadar işe yaramaz hale gelir bu arada... Param da yok diyorsun bence hiç masrafa sokma kendini... Bende si var hava filtresini bile söktüm (bilen bilir si ların hava filtre sesini egzosu bastırır) Mercedes gibi fısır fısır oldu :) Hem yakıttan da tasarruf ediyorum gazlamayınca iyi oldu:D

kdRuNL
11-08-2014, 16:20
Magnum ss altlarda sessiz diğelerine göre ama kıl birine denk gelirsen yine yazar yine yazar..

Cut out düşün derim, göze batmayacak şekilde ve olur olmaz yerlerde açmazsan huylanmıyorlar, biz uzun süre kullandık hiç bi polis aramak istemedi.. En mantıklı cut out duruyor şu an için.

Kıl birine denk gelirse arabanda toplu iğne yok der ceza yazar tamam abi haklısın abi söktürecem abi deyip kurtulmaktır çözüm :)

m.can
13-08-2014, 22:41
ss magnum yap ortaya bitane susturucu egsoz görünmediği için polis çok dikkat edip sıkıntı çıkarmıyor... en azından görüntü olunca gaza bas diyo hemde alt devirlerinde ses olmaz üst devirlerde sesli olursun ;) ortaya koyarsan bitane çok sıkıntı olmuyor senide tatmin eder biz bi arabamızda uyguladık şimdilik iyi gidiyo polis açısından :)