PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane 1 Cabrio Alınır mı ?

emrekuzdere
31-07-2014, 11:46
İyi günler herkese. Bir arkadaşıma 12-15.000 TL bütçe ile megane 1 cabrio bakıyoruz. Bir kaç sorumuz var:
-Yedek parçası bulunur mu? Fiyatları uygunmudur?
-Sık problem çıkarır mı ?
-Genel görüşleriniz ve dikkat etmemiz gereken noktalar nedir?
Teşekkürler

Evrenoz
31-07-2014, 11:49
Uzun seneler Megane 1 sedan kullandım..

Şanzıman seçiminden bahsetmemişsin, ya da cabrio'da otomatik opsiyon var mı bilemiyorum ama; otomatik vitesten mutlaka ama mutlaka uzak dur.. Bedava verseler evine sokma..

EREN34
31-07-2014, 12:40
Cabrio ya ozgu parcalari haric yuruyeni olsun motoru olsun sanzimani olsun kaportasi olsun herseyi var ve ucuz. Sedan Megane ne ise o. Kendine ozgu parcalari servsiten siparis ile gelir. Extreme olmasada pahalidir. Tente mekanizmasi vs cok iyi bakilmali.

Otomatik sanziman konusunda Evren'e katiliyorum. Hatta o yillardaki clio otomatiklerde dusman evine

darkmoon
31-07-2014, 12:49
yazılmış zaten aracın motor yürüyen dahil iç aksam v.b dahil çoğu parçası sedan ile ortak.. tente motorunun tamiri bile piyasadaki en ucuz araçlardan diğer cabriolara oranla..

alınmaması için bence neden yok o fiyatlarda convertıble bagaja giren tenteli alına bilicek en ideal araç.. ona birde yeni nesil ucuza çıkma bir dci motor çakıcaksın.. şahane olur..

EREN34
31-07-2014, 12:57
yazılmış zaten aracın motor yürüyen dahil iç aksam v.b dahil çoğu parçası sedan ile ortak.. tente motorunun tamiri bile piyasadaki en ucuz araçlardan diğer cabriolara oranla..

alınmaması için bence neden yok o fiyatlarda convertıble bagaja giren tenteli alına bilicek en ideal araç.. ona birde yeni nesil ucuza çıkma bir dci motor çakıcaksın.. şahane olur..

Sedan megane a F4r rs motor swaptan sonra 1.9 kangoo dizel motoru koyduk. Samandira bozuldu sandik :) Dizel muthis oluyor.

darkmoon
31-07-2014, 13:02
Sedan megane a F4r rs motor swaptan sonra 1.9 kangoo dizel motoru koyduk. Samandira bozuldu sandik :) Dizel muthis oluyor.

dizel motor bence megan 1 cabrio ya güzel olur yeni nesil bir clio yada megandan çıkma 1.5 dci motor falan :)

hem cabrio keyfi hem ekonomi bir chip motora kendi benzinli motorundan daha iyi gider herhalde hemde o fiyatlara.. :) satılmaya kalksa zarar etmedende satar bence kim ucuza dizel cabrio istemezki :) 3.20d alamıycağına göre :)

skyhigh
31-07-2014, 13:10
en çok zevk aldığım ve satttıktan sonra pişman olduğum tek araba diyebilirim eski aracım http://i60.tinypic.com/wlagyg.jpg

CRX
31-07-2014, 13:15
1 yıl kadar kullandım, tente mekanizması sorunsuz olanlara bakın mutlaka, onun haricinde yol tutuşu çok güzel bir araç, yedek parçası bakımı vs. çok komik paralara çıkıyor. Üstünü açınca ederine göre ilgi çekişi çok çılgın oluyor, kızlar özellikle hasta :D ben lpg taktırmamıştım yakıtı 30 kuruş civarlarındaydı, ben ilk sahibi bir bayandan bulup almıştım. önden bir bakla kesmiştim ben yayları, aracın duruşunu çok değiştiriyor. merak ettiğiniz bişey olursa sorabilirsiniz.

CRX
31-07-2014, 13:16
1 yıl kadar kullandım, tente mekanizması sorunsuz olanlara bakın mutlaka, onun haricinde yol tutuşu çok güzel bir araç, yedek parçası bakımı vs. çok komik paralara çıkıyor. Üstünü açınca ederine göre ilgi çekişi çok çılgın oluyor, kızlar özellikle hasta :D ben lpg taktırmamıştım yakıtı 30 kuruş civarlarındaydı, ben ilk sahibi bir bayandan bulup almıştım. önden bir bakla kesmiştim ben yayları, aracın duruşunu çok değiştiriyor. merak ettiğiniz bişey olursa sorabilirsiniz.

birde unutmadan arkadaki plastik camı mutlaka sorunsuz olsun baktığınız aracın, matlaşmış yırtık vs uzak durun, orjinali 600 tl civarlarına çakmaları da 300 tl civarlarına geliyor, benim en çok sıkıntı çektiğim konu buydu.

darkmoon
31-07-2014, 14:26
uçaksavarın oralarda arasıra görüyorum inci beyazı kaplama değil boya sanırım.. kırmızı tenteli.. stock araçda fabrikadan çıkmış gibi ne bodykit ne jant hiç bir oynama yok..
tenteyle aracın renk uyumu bile kafayı çevirtip baktırtmaya yetiyor.. çok sade temiz elit bir duruşu olmuş ..

EREN34
01-08-2014, 18:07
dizel motor bence megan 1 cabrio ya güzel olur yeni nesil bir clio yada megandan çıkma 1.5 dci motor falan :)

hem cabrio keyfi hem ekonomi bir chip motora kendi benzinli motorundan daha iyi gider herhalde hemde o fiyatlara.. :) satılmaya kalksa zarar etmedende satar bence kim ucuza dizel cabrio istemezki :) 3.20d alamıycağına göre :)

Kesinlikle. 1.5 85lik ekonomi kingi motor, ilaç olur. Bencede herkes gösterişli, hızlı ve ekonomik araba sever :)

Bmw benide aşar :D

volkan23
01-08-2014, 18:13
abı senın bu araç gerçekten on numaraydı param cıkıssaydı senı arıyacaktım en tmız cabrıolar ıcındedı sıtede bundan daha ii al benısı olan yoktu bı tane daha wardı oda senın arkadaşındı galıba