PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ipad mini ekran sorunu

ilker_yusuf
01-08-2014, 07:14
Arkadaşlar merhaba;
Teknolojik haberler kısmına hatalı açmış olabilirim. Şimdiden özür dilerim.
İpad mini kullanıcıyım. Kılıf ile kullanılmakta. Garantili bir cihaz. turkcell'den alındı.
2 hafta önce kadar güncelleme alındı cihaza ve aşağıdaki video da yer aldığı gibi bir sorunla karşılaşmaya başladım.
Cihazı belirli bir süre kullanıyoruz bir sorun yok. sonra birden bunu yapmaya başlıyor. Kullandıktan sonra kapatıp açıyorum biraz bekliyorum düzeliyor.

Fikrini aldığım bir kaç arkadaş;

* Komple saran kılıf kullanma sadece smart cover kullan ısınmasını engelle ondan yapar dediler.
* Cihazı fabrika ayarlarına geri döndür öyle kullan düzelir diyen oldu.
* Garanti kapsamında olduğu için hemen götür değişim yaparlar diyen oldu.
* Bu sorun var yeni güncelleme gelecek onu bekle düzelir diyen oldu.
Biraz teknoloji özürlüyüm. Eşim kullanıyor haliyle sorun olmaya başlayınca sıkıntısı bana kaldı. Sizlerden görüş yönlendirme konusunda destek istiyorum.

Cihazı teknik servise götürme aşamasında garantili olduğundan direk zorlu center da yer alan mağazasına mı bırakmalıyım? yoksa bilkom kapsamındaki teknik servise mi?

ilker_yusuf
01-08-2014, 07:15
İpad mini ekran sorunu - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=bWY9UvLWBqA)

Berkan
01-08-2014, 07:48
çok sık yapıyorsa ugrasılmaz böyle göz kalmaz :) güncelleme beklede nezaman gelecek kimbilir ? ama formatı falan deneyip olmassa garantiye götürmek mantıklısı

Kahn23
01-08-2014, 08:08
Ben de ipad mini var. Logitech kılıf ile kullanıyorum. ( Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-tablet-pc-logitech-folio-ipad-mini-kilif-939-000646939-000776-164723267/detay) )

Bazen alt taraf ısınabiliyor ama 1-2 dakika serbest bıraktığından tekrar eski haline dönüyor.
Ama sendeki sorun sanırım ekran sensörü ile alakalı. Normal değil, öyle fabrika ayarlarına dönüş yaparak düzelmez.

Yol yakınken servise gönder kontrol etsinler. Bildiğim kadarıyla Turkcell'in satıığı cihazlara da Apple Zorlu Center bakıyor.

ilker_yusuf
01-08-2014, 08:17
Şuan deniyorum servise gideceğini mi anladı ne oldu? 2 saattir sıkıntı yapmıyor.
Bende şu logitech kılıf alayım hemen gerçekten güzelmiş.
Önümüzdeki hafta tatile gideceğim o zamana kadar çözemezler heralde. tatil dönüşü düzelmez ise zorlu center a bırakayım o zaman kutusu faturası herşeyi mevcut.

Çok sık yapmıyor. cihaz 1 saat kullanıyorum 1 saat sonra yapıyor kapatıp açıyorum bekliyorum 5 dakika düzeliyor sonra 1 hafta yapmıyor. 1 hafta sonra tekrar yapıyor ama bu aralar sıklaştı. Eşim kullanıyor. Düşürme etme olmadı bugüne kadar. alındığı günden beri ekran koruyucu kılıfı kullanılıyor.

ilker_yusuf
01-08-2014, 09:22
Sırf deneme adına konuyu açtığımdan beri cihaz aralıksız kılıf içinde çalışıyor. video çalıştırıyorum sürekli web sayfalarında geziyorum. Uygulamalrada geziyorum hala yapmadı :)

ilker_yusuf
02-08-2014, 12:00
Cihazı resetledim. Şuan için bir problem görünmüyor. Sabahtan beri kastırıyorum. Lydia mağazasına sorduğumda ilk defa karşılaştıklarını servis yeniden kursun isterseniz dediler. Eğer sorun tespit olursa cihaz değişir dediler

ilker_yusuf
03-09-2014, 09:20
Cihazı geçtiğimiz hafta Lydia Ataşehir teknik servise bırkamıştım. Bugün değişim kararı olduğunu bildirdiler. 3 gün içerisinde yeni cihaz tarafıma teslim edilecekmiş.
Bilginiz olsun.